OPREIS ^«Standard Camera RHEUMATIEK JOHAN GEIJTENBEEK AGENDA. Vacantie BUITENLAND. zal U voldoening schenken! Breestraat 79 - FOTOHAIMDEL - Telefoon (851 TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Dinsdag. Jeruël (Groen©steeg 16): Bijbelbespre king. 8 uur. Woensdag. Pniël (Middelstegracht): Samenkomst ter bespreking Jeugddiensten Hooglandschs Kerk. 8 uur. Hoofddorp: Concours hippique. Ralf- twee nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 Juli a s. tot en met Zondag 24 Juli waargenomen door de apotheken van de heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, telefoon 406. RECLAME. Opzienbarende genezing van 70-jarige vrouw na 18-jarig lijden Ben zoogenaamd hopelooo geval door mij IN VIER WEKEN GENEZEN. Probeer mijn Behandeling Gratis. Weinig lijder» kunnen erger zijn don Mevrouw S. M. DUL- LEMÓND. Fronemonstraat 12, den Hoog. vóór mijn be handeling wm. Achttien jaar leed zij aan Ischias en Zcnuw- Rheumatlck. de laatste Jaren zoo ernstig. dat het rechterbeen geheel machteloos was. en alle hoop was opgegeven zich weder normaal te kunnen bewegen. Alle mogelijke behandelingen ondergaan, doch niets mocht baten Alles vreeselijk pijnlijk, des nachts geen ruit, lichaam totaal verslapt. En nu7 Lees hetgeen zi) schrijft: „Na bctindlging der behandeling kom ik met de grootste vreugde melden, dot de uJUlag verrassend Is. Na alle moge lijke middelen gedurende mijn lang lijden te hebben aangewend, en waar niets mij mocht boten of maar verlichting mocht schenken, heeft uw behandeling ml) volkomen genezcD en alle pijnen verdreven Ik kon ml|n huiswerk weder doen zonder de minste pijn tegevoeleo. Mijn been, dat Ik in geen achttien jaar had kuDnen gebruiken, is weder geheel In orde. Ik ben geheel verjongd en dank a voor mi|n genezing waarop ik niet meer had durven hopen. Mijn gratis aanbod. Laat leder lijder, die dit leest om een gratis 10 dagen voorraad dezer merkwaardige behandeling schrijven. Het geval van Mevr. OULLEMÓND bewijst, dn* er geen te ernstig is om door deze behandeling genezen te worden De Heer Arthur Richards, in wiens prlv< laboratorium zij gevonden werd zegti Ik zal ntet rusten alvorens ik leder lijder aan Rheumatick. Ischias, jicht. Knobbeljlcht of eenlge andere Urlnezunrziekte de gelegeodheid gegeven heb mijne Behandeling gedurende 10 dag*n op mijn kosten te beproeven". Hoe dit aanbod aan te nemen. Zend noch geld. noch postzegels. Zend eenvoudig Uw naam en adres met de woorden: „Gratis Voorraad", per 10 cis. briefkaart, waarna de 10 dagen Gratis Behandeling, tezamen met verklarende Brochure en de beschrijving van meerdere wonderlijke genezingen. U per keerendc post franco zal bereiken. Adresseeri Mr. Arthur Richards, Room 6B1 90, Gray's Inn Road, *4 London. W.CJ. Engeland. Porto naar Engeland: Briefkaarten 10 cent; Brieven 15 cent. 6885 gemaakt en diverse rozen- en boomsoorten bezichtigd en de bijzonderheden er van ge toond. De practise rozen en de tot allerlei vor men geknipte palmboompjes trokken aller aandacht. Hierna werden de rozentrekkassen van den heer Bos, eveneens te Boskoop bezocht. Paar werd getoond wat de rozenkweeker door doelmatige verwarming, bemesting enz. uit zijn planten kan halen. Na afloop van het bezichtigen van bo vengenoemde kweekerijen werden de deel- nemer(sters) in de gelegenheid gesteld om tegen zeer voordeelige prijzen eenige mooie rozen mede naar huis te nemen als aan denken aan dezen nuttigen en leerzamen middag. Volgend voorjaar wordt een 2e tocht ge organiseerd om de rhododendrons, welke tegen dien tijd in bloei staan, te bezichtigen. Bij die gelegenheid zullen meerdere kwee kerijen bezocht worden. Bij Kon. Besluit is opnieuw benoemd tot lid van het college van curatoren der uni- versitéit jhr. mr. Rh. Feith en is tevens be noemd voor het studiejaar 19271928 tot rector-magnificus der rijksuniversiteit alhier prof. dr. A. J. Wensinck. Aan de Middelbaar Technische School te Haarlem verwierven het einddiploma in de afdeeling bouwkunde de heeren H. G. de Langen; in de afdeeling weg- en water bouwkunde de heeren K. Pluis en C. Visser; in de afdeeling werktuigbouwkunde A. Hille, J. van Hooidonk en J. H. Seiler en in de afdeeling electrotechniek de heeren L. van Gelderen en H. Krop, allen alhier. Onze stadgenoote mej. W. J. de Haan is te Rotterdam geslaagd voor het examen nuttige handwerken. Hedenmorgen werd door B. en W. ten Stadhuize aanbesteed: Het maken van den onderbouw van metselwerk op paal- fundeering voor een valschut in de Slaagh- sloot alhier (bestek 20). Ingekomen waren 7 biljetten, t.w van L. P. v. d. Geer en A F. Stuifzand f6788; Jacob Parel, Slie- drecht, f 6125; A. J. de Later en Ph. Meyers f5750; J. Warnaar f5590; N. Gor- temuller. Uithoorn, f5450; S. Staal f5250; T. L. J. Zitman f 5150. Voor zooverre geen woonplaats vermeld is deze Leiden. Door B. en W. werd verder aanbe steed het leveren van rioolbuizen en riool- stukken van beton en gewapend beton (be stek No. 21, in twee percèelen). Ingekomen waren 5 biljetten, t.w. van de Kon. R'dam- sche Beton-Mij. te Rotterdam, perc. 1 f3919.80, perc. 2 f 560.91Wernink's Be ton-Mij Leiden, perc. 1 f3911.69. perc. 2 f812.25; J. v. Dijk Jr., Alphen aan den Rijn perc. 1 f 3583.40, perc. 2 f 721.20; W. T. Nieboer en C. v. d. Oever, Leiden, perc. 2 f 1105. Ten slotte werd door B. en W. aan besteed het leveren van gegoten ijzeren riool9chachtluiken en klimijzers (bestek No. 22, in twee perceelen). Ingekomen 6 biljetten, t.w. van Kon. Ned. Grofsmederij. Leiden, perc 1 f 1282.50, perc. 2 f 480; NV. Ijzerhandel Boll en Co. te 's-Gravenhage perc.l f21.25. perc. 2 f 0.55 per stuk; NV. Ijzergieterij en Bladmetaalfabriek-Industrie te Viersen, gem. Epe, perc. 1 en 2 f840; NV. Alkmaarsche Ijzer- en Metaalgieterij te Alkmaar, perc. 1 f765, perc. 2 f 195; N.V. Zuid-Ned. IJzer- en Metaalgieterij en Machinefabriek te Bergen op Zoon perc 2 f 216; fa. Snoek en Boon, Doetinchem, perc. 1 f869, perc. 2 f213. Mej. H. H. is gisteren toen z.j per rijwiél op de Haarlemmerstraat reed met andere weggebruikers in botsing gekomen, tengevolge waarvan het voorwiel van haar rijwiel vernield werd. Proces-verbaal is opgemaakt tegen F. J. R. alhier, verdacht van diefstal van een horloge ten nadeele van den alhier met zijn schip liggenden schipper H. A V. liep gisteren m de Langeslraat in beschonken toestand verkeerende tegen een lantaarn op. Daar kon hij niet tegen, want de botsing kwam nogal hard aan. Per auto van den E. H. D. moest de man naar bet Academisch Ziekenhuis worden ver voerd, waar men hem verbonden heeft en weder naar huis gezonden heeft. Als hij nu maar niet op den goeden afloop weer bij den kastelein terecht is gekomen. RECLAME. Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30, Tube 80 et 5919 DE ALGEMEENE TOESTAND. Een Enrvlsch-Japan sch ac- coord te Genève Wat zal Amerika doen? Tusschen de Engelsche en Japansche de legaties te Genève is een accoord getrofien, waardoor de Amerikanen in een weinig be nijdenswaardige positie zijn gekomen. Im mers in de plenaire zitting van Donderdag maakt de leider der Amerikaansche dele gatie, Gibson, spottend de opmerking dat er nu geen werkelijke belemmeringen voor een overeenkomst inzake torpedojagers en onderzeeërs meer bestonden tusschen de drie mogendheden en dat voor het vraagstuk van de beperking van de totale tonnenmaat en de typen der kruisers alles in orde zou zijn als Engeland en Japan het onderling eens werden. Amerika zou dan geen moeite heb ben zich bij het accoord aan te sluiten. Weinig zal de heer Gibson vermoed hebben dat hij zoo kort na die rede voor een vol dongen feit zou worden gesteld. Immers, de Engelsche en Japansche delegaties zijn di rect aan het werk getogen, met het resul taat dat zij het vrijwel eens zijn geworden. De hoofdlijnen der overeenkomst zijn: 1. De totale tonnenmaat voor kruisers en iorpedojagers bedraagt 500.090 voor Enge land en Am°rika, en 315.000 voor Japan. 2. Het aantal groote kruisers van 10 000 ton bedraagt 12 voor Engeland en Amerika en 8 voor Japan. 3. Beperkingen van het kanonkaliber voor kleine kruisers tot 6 inch. Of de conferentie nu inderdaad tot een reusultaat zal leiden hangt geheel af van de houding der Amerikanen. Lord Jellicoe, de gedelegeerde van Nieuw Zeeland is naar Londen teruggekeerd en heeft gisteren, in gezelschap van graaf Bcatty, een bezoek gebracht aan Dowmng- street. De twee admiraals hebben meer dan een uur met den eersten minister gesDro- ken. Tot de andere aanwezigen behoorden graaf Balfour en Sir Austen Chamberlin. In het Engelsche Lagerhuis heeft kolonel Hendlam namens de admiraliteit in ant woord op een vraag in het Lagerhuis mede gedeeld, dat Engeland op 31 December 1913 58 slagschepen en 14 in aanbouw had, en verder 9 slagkruisers en 1 in aanbouw, te zamen 82. Op 1 Juli 1927 bedroegen deze getallen resp. 14 ,2, 4 en 0, tezamen 20. BELGIE. De Bisschop van Luik t Mgr. Ruiten, bisschop van Luik, Eupcn en Malmédy, is na een ongesteldheid van enkele uren in het bisschoppelijk paleis Ie Luik overleden. FRANKRITK. De strijd tegen de communisten. Waar de communisten Cachin en Doriot zich niet hebben aangèmeld om hun straf te ondergaan, is er een bevel tot in hech tenis neming tegen hen uitgevaardigd. Zij zijn in het gebouw van de „Humanité" aangehouden. Voor de correctioneele rechtbank te Pa rijs is de behandeling begonnen in de communistische spionnagezaak, waarin 9 individuen terechtstaan, w.o. het gemeen teraadslid Crémet en zijn secretarissen, die voortvluchtig zijn. Allen worden verdacht van het zich hebben verschaft of zich heb ben trachten te verschaffen van gegevens betreffende de landsverdediging. Het proces wordt met gesloten deuren gevoerd. ENGELAND. Het bakvisschen-kiesrecht. Baldwin heeft gisteren in het Lagerhuis medegedeeld, dal de regeering niet van plan was, in de herfstzitting een ontwerp in te dienen tot het toekennen van kiesrecht aan vrouwen op gelijken leeftijd, als de mannen dit hebben. Men verwacht, dat het „bakvissehenkies- recht" door deze mededeeling van de baan is en geen enkele afgevaardigde vroeg, of de regeering soms later nog met hetzelfde voorstel zou komen. OOSTENRIJK. De verkeersslaking te Weenen geëindigd Krachtig optreden tegen de communisten Bui- tenlandsche protesten tegen den gemeentelijken bewa. kingsdienst. In zake het vonnis van Schattendorff, dat aanleiding is geweest tot het noodlottige oproer te Weenen, is door den Weenscben officier van justitie vernietiging aangevraagd. Reeds tijdens het proces had de officier een strenge straf voor de beklaagden ge- ëischt. Wat de famliie Schartmann betreft, de hoofdgroep dus uit het drama, kan nog worden gemeld, dat het huis te Schattendorff door een opgewonden menigte in brand is gestoken. De familie zelf is, zooals gisteren is medegedeeld, over de grens gevlucht. De toestand te Weenen geeft momenteel weinig reden meer tot commentaar. Wet komt het ons voor, dat het getal der slacht offers in de telegrammen over het algemeen te hoog is geschat, gezien bjjv. het feit, dat het „Mitteilungs-Blatt" der sociaal democraten, een blad, dat gedurende de da gen van het oproer gratis werd verspreid te Weenen, en waarvan wij heden eenige exemplaren ontvingen in z'n Zondagsnummer, spreekt van ruim 50 dooden, terwijl daarna toch de opstand al vrijwel is bedwongen. Gistermiddag is het in de buitenwijken nog hier en' daar tot botsingen gekomen, waar bi de leden van de burgerwacht van hun wapenen gebruik moesten maken. Do politie is thans krachtig gaan op treden tegen de communisten. Het aantal communistische agitatoren en brandstichters en anderen, dat gearresteerd is, is reeds boven de 270 gestegen. Ook de Duitscho communistische afgevaardigde Pieck, alsmede drie partjjvrienden, die Zondag per vlieg tuig te Weenen waren gearriveerd, om daar een grootsch-opgezette agitatie op t#uw te zetten, zjjn bjj wjjze van voorzorgsmaatregel in hechtenis genomen. - Wat de politieke gevolgen van het straat- cproer aangaat, biykt meer en meer,dat de sociaal-democraten weinig of geen resul taten zullen zien van hun actie. Hun afge vaardigden werden gistermiddag weer ont vangen door bondskanselier Seipel, waarbij laatstgenoemde verklaard zou hebben, dat het de taak uitsluitend van het parlement is om een onderzoek naar de gebeurtenissen in te stellen en maatregelen tegen een her haling te treffen. De sociaal-democratie moest dus daar haar voorstellen indienen. Hy protesteerde er echter tegen, dat de schuld gegeven werd aan de politie en haar ofganen. Eerst moest de verkeersstaking volkomen worden ingetrokken, om aan den nationalen raad gelegenheid te geven in volle vryheid byeen te komen. Opnieuw hebben de socialisten daarna vergaderd en mede onder den druk der provinciale actie, die met geweld dreigde, indien de verkeersstaking zou blijven voort duren, werd nu besloten toe te geven en de staking op te heffen. Te middernacht hebben de sporen, posteryen, telegraaf en teiefoon den dienst hervat. Naar aanleiding van het in het leven roepen door burgemeester Seitz, van een stedelijken bewakingsdienst, bestaande uit 200 met revolvers gewapende arbeiders, heb ben de Italiaansche gezant te Weenen en de diplomatieke vertegenwoordiging van een ander (niet genoemd) land bij het kabinet- Seipel geïntervenieerd en officieel tegen de organisatie van dezen bewakingsdienst ge protesteerd. De Italiaansche gezant verklaarde, dat deze bewapening in strijd was met het vredes verdrag. Dit protest van de beide gezanten komt de regeering-Seipel natuurlijk niet onge- wenscht. Seipel heeft onmiddellijk laten ver klaren, dat deze dienst zonder zijn toestem ming iü het leven is geroepen. Het schijnt, dat de vorming dezer socia listische politie bij de burgerlijke bevolking nog al eenige ongerustheid heeft gewekt, daar men er een poging in ziet om langs een omweg de republikeinsche Schutzbund te bewapenen. De bewakingsdienst is gis teren door burgemeester Seitz in het raad huis beëedigd. De Italiaansche commissaris van politie aan den Brenner deelt mee, dat van gister ochtend halftwaalf de Italiaansche grens voor Oostenrijkers, ook als zy een pas hebben, gesloten is. Personen, die per sé verder willen reizen, moeten zich een bijzondere vergunning uit Rome zien te verschaffen. ROEMENIE. Opening van het parlement. Het nieuwe parlement is geopend door minister-president Bratianu, die de troon rede heeft gelezen, welke behelst, dat de verkiezingen een hechte meerderheid heb ben opgeleverd, die het der regeering mo gelijk zal maken een krachtige politiek ter versterking van Roemenië's aanzien te voeren. De nu bijeengeroepen buitengewone zit ting van het parlement dient in de eerste plaats om het wetsontwerp op den staat van beleg te behandelen en verder tot af wikkeling van eenige achterstallige forma liteiten. CHINA. De burgeroorlog. Klaarblijkelijk is een nieuwe groepeering in den burgeroorlog op komst. Bevestigd wordt dat Tsjang Kaï Sjek een wapenstil stand heeft voorgesteld aan het Noordelijk leger. De leiders van het Noordelijke leger hebben een conferentie gehouden en ge loofd wordt, dat zij zullen antwoorden dat zij een wapenstilstand zullen aanvaarden op voorwaarde dat de troepen van het zui delijk leger uit Sjantoeng worden terugge trokken en lat een gemeenschappelijke ac tie wordt ondernomen tegen de extremisten. Feng Joe Hsiang. de z.g. christen-generaal, die de vorige maand van Tsang Kai Sj*>k een leening verkreeg, gebruikt deze fond sen voor het aankoopen van munitie te Hankau, terwijl geweren uit Rusland aan RECLAME. met een De behandeling is eenvoudig en de uitvoering technisch volmaakt DEMONSTRATIE VRIJBLIJVEND lm pack's, Rolfilms, Platen en W Papieren steeds versch voorradig -Catalogus en Camera-prospactus GRATIS op aanvraag komen Het resultaat van de beweging, die thans aan den gang is, is moeilijk te voor zeggen, doch het i9 waarschijnlijk dat in de toekomst. Tsjang Tso Lin en Fen Joe Hsiang de twee rivalen zullen zijn, die den strijd in de nabijheid van de Gele Rivier zullen uit vechten, terwijl Tsang Kai Sjek en de com munisten te Hankau elkaar slag zullen le veren aan den Jangtze. Uit Hankau wordt bericht dat generaal Ho Tsjien een staatsgreep tegen de commu nisten heeft ondernomen er. Hankau heeft bezet. Boroden is te Sjangkau aangekomen op weg naar Wiadiwostok, waar hij zich aan •bord van een Russchisch schip zal insche pen. Hij was door verscheidene Russen ver gezeld. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE AARDBEVING IN PALESTINA. Volgens het officieele verslag over de aardbeving in Pales-tina en Transjordanië waren er in Palestina 200 dooden en 356 zwaar-, 575 licht gewonden. Men schat op 1000 het aantal zwaar beschadigde huizen in het geheele land. Het paleis van den gouverneur werd beschadigd, doch over het algemeen zijn de regeeringsgebouwen ge spaard gebleven. In Transjordanië waren er 68 dooden en 102 gewonden. NOODLOTTIGE NOODLANDING. Een vliegtuig van den dienst Parijs Bordeaux moest boven de badplaats Ar- cachoneen noodlanding maken. Het toe stel daalde op het strand tiisschen de bad gasten. De schroef van het vliegtuig doodde twee kinderen. Twee anderen werden ge wond. AUTO-ONGELUK. Tusschen Pépinster en Verviers is een auto, waarin drie personen uit Verviers waren gezeten, van den weg 7 meter diep in den Wezer gestort. Twee van de inzit ten werden gedood, de derde is zwaar gewond. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE TE GENEVE. TOKIO, 19 Juli. (Reuter) Hoewel de Japansche marine autoriteiten 'admiraal Saito vrij laten zijn eigen meening te vol gen, meent men te weten dat de autoritei ten hem wel per telegram mededeelden, dat zij in beginsel het met Engeland tot stand gekomen accoord goedkeuren, doch daarbij verklaren dat dit nog niet wil zeggen dat er geen wij aging-meer in kan komen. HET DUITSCHE ANTWOORD AAN BELGIË BERLIJN, 18 Juli. (Wolf). Omtrent den inhoud van het Duitsche antwoord op het Belgische memorandum verluidt, dat daar in o.a. wordt gezegd, dat de Duitsche re geering niets bekend is van een nota der geallieerde militaire controle-commissie van Februari 1925. Wat de collectieve nota van Juni 1925 betreft, beeft de Duitsche regee ring van den beginne af betoogd, dat aan het vastgestelde percentage van ontslag- verleeningen uit de Rijksweer, voordat het dienstverband om was n.l. 5 pCt. streng de hand werd gehouden. De inlich tingen dje de heer de Broqueville te dier zake heeft ontvangen, zijn volkomen uit de lucht gegrepen. In de laatste jaren ls dat percentage van ontslagverleeningen uit de Rijksweer zelfs niet eens bereikt, doch hebben integendeel 190 resp. 970 minder bedragen dan het wettelijk maximum. Daar de regelmatige ontslagverleeningen 81/3 pCt., de vervroegde ontslagverleeningen 5 pCt. mogen bedragen, is dit voor beide te zamen 13 1/3 pCt., zoodat het percentage van 12 pCt waarop aanmerking werd gemaakt beneden het wettelijk maximum ligt. De Broquevilles meening, dat Duitsch- land tegenwoordig de sterkte der rijksweer van deD eenen dag op defc anderen verdrie voudigen kan, is ten eenenmale onjuist. Het is niet mogelijk de ontslagen man schappen nogmaals in te lijven. Toegege ven wordt dat de kosten voor de rijksweer zeer aanzienlijk zijn. maar dit is een ge volg dat door Duitschland zelf het meest wordt beklaagd van het door het ver drag van Versailles voorgeschreven be roepsleger. NA HET OPROER TE WEENEN. PRAAG, 18 Juli (Korr. Bureau). Heden Maandag, leveren Weenens straten weer het gewone beeld op. De 24 uur-proteststaking is voorbij, alle zaken zijn geopend, in de fabrieken wordt gewerkt. De bladen der hoofdstad zijn vanmiddag verschenen. Aan de Woensdag plaats hebbende begrafenis der slachtoffers neemt ook het soc. dem. par tijbestuur deel. Seipel publiceert in het blad der Christ.-sociale partij, dat geen troepen uit de provincie naar" Weenen werden ge zonden, doch alleen gebruik werd gemaakt van de daarin garnizoen zijnde troepen. De bonds-kanselier zal op de besluiten der gis teren gehouden conferentie van vertrouwens mannen waarschijnlijk antwoorden, dat een herhaling der jongste gebeurtenissen moet worden voorkomen, en alleen de nationale raad bevoegd is te beslissen over de te nemen maatregelen, daar alleen deze een onder zoek naar het voorgevallene kan gelasten. De bondskanselier zal er tegen protesteeren dat bij het onderzoek de veiligheidsorganen worden betrokken, wanneer niet tevens een vervolging tegen de aanstichters der on lusten wordt ingesteld. Maatregelen zijn genomen, dat de „Ge- meindeschutzwache" bij ongeregeldheden en arrestaties niet zelfstandig optreedt, en het arbeidsveld der staatspolitie wordt door deze Wache geenszins beperkt. Heden was de beurs weer normaal geopend. PRAAG, 19 Juh. (Korr. Bur.) De Wee- ner politiedirectie publiceert een commu niqué waarin wordt medegedeeld dat er gedood zijn 77 betoogers en 2 politieagen ten. In de bureaux van de communistische ,,Rothe Fahne" werden bij een huiszoe king 20 personen gearresteerd. Vanochtend vervoegde burgemeester Seitz alsmede de afgevaardigden Bauer en Tom- schik zic-h bij Seipel viem zij de besluiten der gisteren gehouden conferentie van ver trouwen smannein mededeelden. De confe rentie duurde tot twee uur, maar had geen resultaat. Seipel legde tegenover de buitenland- sche journalisten de volgende verklaring af De jongste gebeurtenissen behooren tot ds meest betreurenswaardige die Weenen ooit beleefd heeft en sedert 184b' tot de ernstigste. Nooit werd de staat of de r^- geering onschuldiger in een dergelijke af faire betrokken Het vrijsprekend vonnis waarop wegens de onafhankelijkheid der Rechterlijke macht niemand eenigen invloed kan oefenen, was geen klasse vonnis daar de helft der gezworenen arbeiders waren. Verder verklaarde Seipel te hopen dat na de spoedige beëindiging van de ver keersstaking de economische schade door arbeid en zuinigheid zal worden hersteui. Te bejammeren is het dat de politieke hartstocht slachtoffers heeft geëischt. Tot dusverre is het de trots van het Oosten- rijksche volk geweest dat het zonder te pogen een bloedige revolutie te maken, door de ergste tijden heeft weten heen te komen. Onze taak is het thans het bloedige in cident dat twee dagen geduurd heeft door vreed^amen arbeid spoedig weer in het ver geetboek te doen geraken en de regeering is vastbesloten aan die taak al haar krach ten te wijden. Seipel besloot met te zeggen dat hij de hoop op de toekomst en een tevreden leven van Oostenrijk niet opgeeft. VLIEGONGELUK. LONDEN. 18 April (Reuter). Bij des avonds gehouden legermanoeuvres is een! vliegmachine nabij Camberlev omlaag ge stort. De beide inzittende officieren zijn levend verbrand. STADSNTFITWS. De heer G. W. Kriesz, de bekende wereldreiziger, die reeds eerder hier ter stede (in 1913 voor de afd. van de Ned. Reisvereeniging) een lezing hield, zal Don derdagavond om acht uur in de cantine van de Doelenkazerne voor de militairen van het garnizoen alhier, van zjjn omzwervingen vertellen. Voor het Mulo examen zijn te Den Haag geslaagd J W J. Blöte. W. H. C. Brugman, A. F. van Goor en A P. Kassei- 2—1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2