UIT DE RIJNSTREEK. SPORT. tiitkeering te geven. Vele moeilijkheden als bijbetaling zouden daardoor worden voor komen. Het bestuur had zulks ook reeds overwogen, maar vele bezwaren zouden aan een nieuwe regeling kleven, omdat elk lid recht heeft op gelijke uitkeering. Een nader onderzoek werd evenwel toegezegd. Eindelijk werd er nog de aandacht op ge vestigd, dat alle personen van 16 jaar en ouder lid moeten zijn en werd besloten bet totaal aantal verpleegd igen, dat voor rekening der vereeniging komt. te handt haven op 50. M°t de hoop, dat het jaar 1927/1928 v-or de vereeniging gunstiger zou mogen zin, sloot de voorzitter de vergadering. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Thomas Maria, z. van CL van Veen en J. Vitscher Johannes Antonius, z. van G. Vervoorn en A. van Dam. Getrouwd: Willem Jacob Dekker en Arida Schenkeveld Pierre Corneille Peltenburg en Catharina Geertruida Wilbelmina van der Heijden. Overleden: Jdhannes Adrianus v. Heijnin- gen, 9 maanden Teunis Boekee 54 j. echt van Elisabeth Glasbergen. I ALPHEN. Burgerlijke Stand. Bevallen: S. N. ter Louw geb. Molenaar d. C. M. de Vries geb. Berlijn d. P. •Hekkema geb. Gortzak d. C. van Niekerk geb. Boeren d. H. A. de Raad geb. de Jongste z. H. Hetzel geb. Struikma d. Gehuwd: T. Boekhout jm. 25 j. en J. tV. Groenheiden jd. 22j. J. Stapper jm. 27j. en J. M. Domburg jd. 23 j. M. Verweij j.m 30 j. en H. Timmerman jd. 33j. Overleden: A. v. d Waal echtg. van H. de Vogel 84 j. A. Vis echtg. van A. Boer 53 j. A. A. W. Binnendijk jd. 3 j. M. A. Hoogland echtg. van Th. J. de Korte 26 j. N. tei) Haken echtg. van D. van Leeuwen 67 j. Gevestigd: J. A. en J. Esmeijer, Hoornslr. 7 uit Hazerswoude H. v. Ellink, Tolstr. 24 uit Vlaardingen A. P. Hoogeveen en gezin Hoom 75 uit Zeist K. dè Jong en gezin, Aarkade 14g uit Wougrugge A. Kempen, Zuideinde 22 uit Oudenbosch E. Visscher, wed. H. van Reenen, West Ka- naalweg 14 uit Leimuiden Mr. C. Kem- pers, echtg. van H. Weijers, Aarkade 14b uit Rotterdam Ch. Gunning, Raadhuisstr. 44 uit Oegslgeest. Vertrokken: L. Vellekoop naar Eindhoven H. Vroom naar Nijmegen A. Aantjes naar Ter Aar J. Ozinga naar Ede P. A v. d. Bosch wed. H. P. Kalft naar Den Haag, s'.-Gravenzandelaan 90 G. van den Boom naar De Lier M. den Hollander echtg. van J. J. v. d. IJssel naar Utrecht, Janssteeg 10 Ida Sipos naar Zeist A. v. d. Helm naar Den Haag, Pletterijstr. 156. Om meer bekendheid te geven aan het geen op de Landbouwschool wordt-verricht, wordt er, naar wij vernamen, Woensdag en Donderdag een tentoonstelling gehouden van werkstukken van de leerlingen dier school. De uitreiking van het Mobilisatiekruis met daaraan verbonden motorwedsfrijden en vliegdemonstratie is thans definitief be paald op Zaterdag 6 Augustus a.s. Generaal Snijders zelf zal de kruisen aan de oud- gemobiliseerden uitreiken. Een en ander zal plaats hebben op het terrein der Wilhelmina Vereeniging, hetwelk voor dat doel welwil lend is afgestaan. Mej. Hofman, Onderwijzeres aan de Openbare Lagere School aan de Raadhuis straat heeft Zaterdagmorgen afscheid van het onderwijs genomen om binnenkort het huwelijksbootje in ie stappen. Natuurlijk is zij niet zonder meer heen gegaan. Alle leerlingen der school waren in een lokaal vereenigd waar de heer Tolk, hel hoofd der school, zeer waardeerende woor den tot haar" sprak. Van personeel der school, de kinderen zelf en de ouders der kinderen ontving zij keurige cadeaux, als be wijs van oprechte hulde en dank voor al hetgeen zij voor hel onderwijs heeft gedaan Zij heeft sleeds haar beste krachten daaraan geven. Met leede oogen ziel men haar gaan. Niet minder dan elf jaar heeft zij vol liefde haar opvoedend werk verrich en wij hopen dat het haar op haar ver deren levensweg wei moge gaan. BOSKOOP. Onze plaatsgenoote, mej. M. H. van den Broek, slaagde te Utrecht voor het .examen nuttige handwerken. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, z. van J. Peerenboom en M. de Graaf. Getrouwd: A. Mol en P. C. Snel J. Dompeling en A. den Braver. Overleden: J. N. Boogaards 5 j., echtge noot van T Zijlstra G. Warnaar, 70 j. echtgenoote van T. de Roode. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Eva Rosina, d. van P. van Sprang en M. Sekeris Jannigje Wilhel mina, d. van J. F. Hijkoop en W. M. van der Dussen Come'iis Leendert, z. van T. Bras en A. Rademaker. Overleden: Catharina van Meenen, 41 jaar, echtgen. van P. van Erk Wijntje Boer, 77 jaar Wed. van G. Huizer. Gehuwd: I. van Rhijn en P. S. Kempkes Tot gasfitter-electricien aan de bedrij ven alhier is benoetmd de heer P. Verschoor te Jutphaas zulks met ingang van heden. Nabij de Hooge brug is een rijwiel aan getroffen. waarvan de eigenaar niet js ko men opdagen. De brugwachter verstrekt nadere inlichtingen. ZEILEN. DE NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN uHET BRAASSEMERMEER". Incidenten in de sesmeter- klasse Carp wint met voorsprong Hollandia zege viert over de regenbogen. (Van onzen eigen verslaggever.) Zeilwedstrijden zonder regen schijnen helaas meer en meer onbestaanbaar te wor den. Ook de vereeniging „Het Braassemer- meer", die Zaterdag en Zondag haar jaar- lijksch nation, watersportfeest organiseerde, heeft er ditmaal op behoorlijke wijze haar portie van gehad, zoodat het te begrijpen valt, dat de publieke belangstelling stukken achter stond bij die van een jaar geleden. Zaterdagmiddag schikte het nog wel met het weer, al ontbrak ook toen de eigenlijk onontbeerlijke zonnewarmte, doch op den Zondag bood de Braassemer een wel uiterst triesten en troosteloozen aanblik. Bleef de misère in den vroegen voormiddag tot en kele regenbuien beperkt later, tegen den middag, trokken de grauw-grijze luchten, die laag boven het zwarte Braasem-water hingen, zich steeds meer samen en zonder ophouden dreinde een vieze motregen toen neer. Een enkele enthousiasteling bleef de wedstrijden nog volgen, de rest zocht een toevlucht in het café van den heer Beek aan de jachthaven te Oude-Wetering, waar het bijgevolg druk was en vol. De tegenwerking van het weer ten spijt moeten inmiddels de wedstrijden van de „Braassemermeer" als geslaagd worden be schouwd, hoezeer het dan ook valt to be treuren, dat de strijd der zesmeters niet zonder incidenten is verloopen, ja zelfs nu nog geen einde heeft gevonden. Deze incidenten hebben geen betrekking op den Zondag, doch alleen op de gebeur tenissen van den Zaterdagmiddag. Laat ons in het kort de kwestie hier me moreeren. De race ging tusschen de Sally" (stuur man M. de Wit), „Prinses Juliana" (st. ir. L-. Doedes), „De Ruyter" (si mr. Carp) en „Kemphaan (st. H. J. Pluygers) en werd na *ellen kamp gewonnen door de „Prinses", die eerst in ongunstige positie lag. maar weldra de leiding nam en onbedreigd won, vóór „De Ruyter" en „Kemphaan", terwijl .Sally", die de „Kemphaan" had geraakt had opgegeven. Edoch, de ..Kemphaan" bleek een protest te hebben ingediend tegen de „Prinses", omdat deze bij het ronden van een der boeien geen ruimte had gege ven, waardoor een aanvaring was gevolgd. Het wedstrijd-comité vergaderde en confe reerdeen deelde Zondagmorgen mede, dat de „Prinses" was uitgesloten f*n Carp tot winnaar verklaard. Hiermede echter gingen de heeren Doedes en Hoolwerff, de leiders der „Prinses" niet accoord. Zij ver klaarden nadrukkelijk geen ruimte te hebben kunnen geven, omdat de twee andere zes meters trapsgewijze naast en voor hen lagen en aan hun doorgezonden verzoek om ruimte te geven geen gehoor hadden geschonken. De kwestie komt nu voor den Zeilraad. Maar daarmede was het incident niet geslotep. Immers Carp had bij het pas- seeren der finish, toen zijn jacht met de punt over de lijn was, de finishboei aange varen, doch hiervan geen mededeeljng ge daan aan het wedstrijdcomité, dat niets be merkt had, omdat hij meende niet meer on der de reglementaire bepalingen te vallen nu een deel van het jacht door de lijn was. Andere mededingers, die de aanvaring wèl hadden gezien, maakten hem hierop attent, met het gevolg dat deze na afloop der wed strijden niet is overgegaan tot het indienen van het formulier, waarin verklaard wordt dat de baan geheel overeenkomstig de des betreffende bepalingen is gezeild. Wat er nu beslist zal worden, moet worden afge wacht. De fout van Carp buiten beschou wing gelaten heeft hij. gezien ook zijn beide overwinningen van Zondag, den hoofdprijs gewonnen, maar.... er kunnen zich veler lei andere mogelijkheden voordoen, die wij niet alle zullen bespreken. Alleen willen wij er op wijzen, dat de kans niet uitge- sloten is, dat Doedes en Hoolwerff gelijk krijgen voor den Zeilraad, en mocht dan Carp worden gediskwalificeerd wegens zijn aanvaring, dan zou de „Prinses ten slotte nog winnaar zijn van den hoofdprijs....! Na onze afdaling thans weer ter zake. Behalve door de zesmeters werd Zaterdag middag ook nog gezeild door de regenbogen, waarbij de Dolfijn (stuurman H H Gar- breeht) triomfeerde. Tweede werd Hollandia De Leede, met Van der Mey aan den helm stok. was ook nu niet bijzonder succesvol en eindigde als nummer vijf. In deze. zoowel als in de klasse der zes- meters, werden Zondag twee races gejzeil De hoofdprijs werd tenslotte toegekend aan het jacht dat in totaal de meeste punten be haalde. Afgezien van mogelijke' wijzigingen in den uilslag won Carp met de „De Ruyter" den kamp der zesmeters met groote meer derheid Het feit dat hij 15 punten behaalde tegen de „Prinses", als tweede, maar 6 pun ten spreekt voor zichzelf. In de Zondagmorgen-race scheen de Sally hem in den beginne even te zullen bedrei gen, maar weldra liep „De Ruyter krui send tegen den Zuid-Wester, snel uit oen onbedreigd te winnen, vóór de Prinses, de Sallyy en de Kemphaan, terwijl de laatste wedstrijd weer precies denzelfden uitslag bracht. Meet spanning was er ongetwijfeld bij de regenbogen, voornamelijk tusschen Hollan dia en Dolfijn. Zondagmorgen was het re sultaat net omgekeerd aan dat van den Za terdag, waardoor beiden een puntentotaal van 15 hadden bereikt en de hoofdprijs dus zou zijn voor degene', die zich in de laatste race het beste zqu weten te plaatsen. Merk waardig genoeg schoot ditmaal de Leede „uit haar slof" Van der Mey nam direct de leiding en won met grooten voorsprong. Tusschen Hollandia en Dolfijn onlspnn zich een interessante kamp, waarin Hollandia i vanaf den start iets in de meerderheid was. Stuurman Van Staveren werd welverdiend tweede en bijgevolg eind-overwinnaar! In de klasse der 45 M2-meters zegevierde de „Walta" natuurlijk weer. terwijl in de handicap-klasse D de „Narmada" de neL derlaag van de Hollandia-wedstrijden wist te wreken door met flinke meerderheid de Bonzo en de Simmerville te kloppen. De uitslagen van Zaterdag zjjn: Zesmeterklasse: 1. De Rüyter (stuurman mr. Carp), in 1 u. 28 min. 11 sec.; 2. Kemphaan (stuurman H. J. Pluygers), in 1 u. 28 min. 12 sec.; Juliana uitgesloten; Sally opgegeven. Regenboogklasse: 1. Dolfjjn (stuurman H. H. Garbrecht), in 1 u. 38 min. 23 sec.; 2. Hollandia (stuurman C. v. Staveren), in 1 u. 38 min. 47 sec.; 3. Tureluur (stuurman Fr. Roozen), in 1 u, 41 min. 4 sec.4. Holland; 5. De Leede (stuurman W. Z. v. d. Mey); Brasem en El opgegeven; Tjebbe niet gestart. Van Zondag zjjn de resultaten: Zesmeterklasse (eerste race): 1. De Ruy ter, in 1 u. 41 min. 26 sec.; 2. Prinses Juliana, in 1 u. 42 min. 15 sec.; 3. Sally in 1 u. 43 min. 40 sec.4. Kemphaan, in 1 u. 44 min. 15 sec. Regenboogklasse (eerste race): 1. Hol landia, in 1 u. 51 min. 46 sec.; 2. Dolfjjn, in 1 u. 52 min. 12 sec.; 3. De Leede, in 1 u. 52 min. 40 sec.; 4 Holland, in 1 u. 53 min. 32 seo. 45 M.-klasse: 1. Walta (stuurman P. Bon Cz.), in 1 u. 35 min. 3 sec.2. Föhn (stuurman J. Heinen), in 1 u. 36 min. 12 sec.; 3. Oiseau Bleu (stuurman P. Loncin), in 1 u. 36 min. 41 sec.; 4. Benati II (stuurman B. Fenenga),in 1 u. 35 min. 48 sec. Dames-jollen1. Anny (stuurvrouw mevr. Alberts), in 1 u. 17 min. 45 sea; 2. Marietje (stuurvr. mej. N. v. Beusekom), in 1 u. 21 min. 4 sea; 3. Mieke (stuurvr. mej. M. Roozen), in 1 u. 23 min. 58 sec. D-kiasse: 1. Narmada (stuurman H. H. Tieleman), in 1 u. 44 min. 5 sec. (ber. tijd); 2. Bonzo (stuurman Veen), in 1 \i. 45 min. 46 sec. (ber. t(jd); 3. Simmerville (stuurman C. A. Schoenmaker), in 1 u. 46 min. 53 sec-, (ber. tijd). Y-klasse: 1. Neerlandia (stuurman Buys), in 1 u. 51 min. 30 sec. (bel*, tjjd); 2. Diana (stuurman J. v. Stavoren), in 1 u. 54 min. 32 sec. (ber. tijd). Vrijbuitersklasse: 1. Jan Stoertebeker (stuurman H. Nathan), in 1 u. 44 min. 47 sec.; 2. Paul Jones (stuurman A. J. Markx Jr.), in 1 u. 50 min. 45 sec.; 3. Kaper (stuurman jhr. P. J. Bosch van Drakenstein), in 1 u. 55 min. 51 sec. 12-voetsjollen (heeren): 1. Rietvink (stuur man C. Schülvinck), in 1 u. 11 min. 40 sec.; 2. Pingaan (stuurman J. Bussemaker), in i u. 11 min. 45 sec.; 3. Daphnia (stuurman Bern. J. M. Bothe), in 1 u. 11 min. 54 sec.; 4. Anneke II (stuurman J. F. Bohré), in 1 u. 12 min. 8 sec. Zesmeterkla-sse (2e race): 1. De Ruyter, in 1 u. 32 min. 54 sec.; 2. Prinses Juliana in 1 u. 33 min. 42 sec.3. Sally, in 1 u. 14 min. 42 sec.; 4. Kemphaan, 1 u. lb min. 34 sec. Regenbogen (2e race): 1. De Leede, in 1 u 44min. 11 sec.; 2. Hollandia, in 1 u. 44 min. 42 sec.; 2. Dolfjjn, in 1 u. 45 min. 26 sec.; 4. Tureluur, in 1. u. 47 min. 3 sec. De hoofdprijzen werden dus gewonnen door De Ruyter in de zesmeterklasse en door Hollander in de klasse der regenbogen. EEN Nè-BRASEM. Naar wij vernemen wordt op Zondag 21 Augustus voor de vereeniging „Het Braasse mermeer" een zoogenaamde Ni-Brasem ge houden, zijnde onderlinge wedstrijden, waar aan tevens andere wedstrijden worden ver bonden. Onder meer zullen zeer waarschijn lijk de zesmeterjachten De Ruyter. Prinses Juliana, Sally en Kemphaan uitkomen. WATERPOLO. L. Z. C. IDOLFIJN I: Z-3. Een verdiende overwinning der kampioenen Het is de L.Z.C. niet mogen gelukken revaaiche te nemen voor de in Amsterdam geleden nederlaag; met 32 wist Dolfijn te zegevieren en daardoor definitief het kampioenschap in haar afdeeling te ver overen. De Leidenaars zullen naar alle waar- sohijnlijkheid en wanneer deze week van Neptunus in Zaandam gewonnen worilt zeker op de tweede plaats eindigen, het geen na de matige prestaties in het vorige seizoen een eervol resultaat mag heeten. Verdiend was de nederlaag van Zaterdag stellig, alhoewel met iets meer geluk een gelijk spel bevechten had kunnen worden, Dat het dit niet werd, was hoofdzakelijk te wijten aan Van Leeuwen, die zich de luxe permi teerde een straf worp te missen. De gasten liepen direct van stapel en reeds in de eerste minuut moest Goekoop handelend optreden, hetgeen hem goed ai- ging. Tot tweemaal toe beging een der Leid- sche achterspelers de fout zijn tegenstan ders te veel los te laten en twee doel punten, respectievelijk van P. van der Velden en Stender waren het gevolg. Nog voor de rust zag Stender kans uit een strafworp Goekoop voor de derde maal te laten visschen. Onmiddellijk na de hervatting kreeg Buys het leder toegespeeld en scoorde on houdbaar het eerste tegenpunt. (1—3.) Luide aangemoedigd door de zeer talrijke toeschouwers, keerde L.ZC. terug en aan val op aanval werd ondernomen. Bij een zoc'n aanval kwam Van Leeu wen vrij voor Rijke te Hggen, maar op het beslissende moment werd hij overzwommen door Müller, waarvoor scheidsrechter A. van Olst dezen terecht naar den kant ver wees. Heel de L.Z.C.-aanhang juicht reeds, maar te vroegVan Leeuwen wil den strafworp te vlug nemen en een der Aro- sterdamsche achterspelers weet het leder weg te slaan Met zeven tegen zes bleven onze stad- I genooten een sterken druk op het Dolfijn- doel uitoefenen en kort daarop bracht De la Court met een keihard schot den stand op 23. Nog even ging de bal van doel tot doel, maar toen floot scheidsrechter Van Olst, die correct leidde, het einde. CRICKET. Uitslagen. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. lste klasse: V. R. A.Ajax: V. R. A. wint met 105 runs op de eerste innings W.V.V H. C. C. II: door V. V. V. gestaakt HilversumH. C. C. I: H. C. C. I wint met innings en 36 runs QuickA. C. C.: A. C. C. wint met 56 runs op de eerste in nings HaarlemH. D. D. S.: draw. 3de klasse Z.s Ajax IIL. C. C.: L. C. C. wint met 25 runs op de eerste innings. Overzicht. Ajax verliest weer Een inningsnederlaag van V.V.V.? De Leidsche slaat Ajax II. Ajax heeft in Amsterdam opnieuw een verpletterende nederlaag geleden. Dat het geen extra punt kostte was voornamelijk te danken aan het voor cricket gisteren wel heel slechte weer, waardoor V. R. A. er maar van af zag om onze stadgenooten voor den tweeden keer in te sturen. 'tWas voor Eigeman en Rice, die gisteren toch werkelijk goed bowlden, wel heel hopeloos, dat het fielden ook nu weer naar niets leek. Ettelijke vangen werden gemist. Na de 141 van V. R. A. was Ajax natuurlijk al ge slagen. Aan de wickets werd het e^n hope- looze vertooning, waarop alleen de Leid sche aanvoerder zelf een gunstige uitzon dering maakte. Wanneer Eigeman in de resteerende wedstrijden niets meer doet, dan heeft hij volkomen „seine Schuldigkeit getan", want de „skipper" der rood-zwarten kan op een uitstekend seizoen terugzien. „Het gevaarlijke wicket achter het Stadion" moge eenigermate een excuus zijn voor het absolute falen van onze stadgenooten op de mat, heelemaal het slechte batten daar mee goed praten gaat'toch niet aan. 'tWas Rincker, die op het wicket gevaarlijk was. De regen is minder spelbreker geweest dan menigeen zou hebben verwacht Alleen Haarlem—H. D. V. S. werd een draw. een resultaat waarmee de Schiedammers moge lijk tevreden mogen zijn. want Haarlem had 160 runs gescoord en H- D. V. S. 20 voor 1 toen er voor goed gestopt werd. Bij V V. V.II. C. C. II scoorde de thuisclub 139 runs en H. C. C. daarna 36 voor 1. Toen vertikte Grootmeyer het verder, wat hem wel een extra-punt zal kosten. Wij geven den Amsterdammer in tusschen groot gelijk, 't Was geen cricketweer gisteren. H. C. C. I behaalde haar eerste innings overwinning in dit seizoen en is aan den kop van de ranglijst nu bijkans onbereik baar geworden. Hilversum was het slacht offer van de Haagsche. Totalen van 66 en 54 waren niet voldoende om de innings nederlaag te voorkomen, want de Haagsche had gesloten op 156 voor 5. A. C. C. (99) won van Quick (43). In een tweede innings kregen de Nijmegenaren de Amsterdamsche voor 66 aan den kant, maar de Quick-innings kon niet worden uitgespeeld, daar de speeltijd was verstre ken toen het 51 voor 5 was. Dat het kampioenschap der 3e klasse Z. in de Sleutelstad zal belanden, is na de nederlaag van Ajax II tegen L. C. C. vrij wel uitgesloten. En eerlijk gezegd, spelend zooals gisteren, verdienen de Ajax-reserves het kampioenschap zeker niet. Het veld werk der rood-zwarten tiet vooral voor de lunch alles te wenschen en de bowling was veel te kort. Merkwaardig, de Ajaxcieden kennen Metsch en de zijnen toch zoo lang zamerhand wel en zij moeten toch weten, dat het meerendeel der L. C. C.'ers alleen aan leg kan scoren en aan den off-kant staat te steken. En toch gooiden, vooral voor de lunch en toen kwam de grootste stand der L. C. C. alle Ajax-bowlers minstens drie van de zes ballen in een over aan den legkant, waarvan vooral Metsch dankbaar gebruik maakte. Ja, het batten van de Leid9chel ,,'t Is geen cricket", heb ben wij hooren zeggen. Wij zijn het er ten deele mee eens. Opwindend of aantrekkelijk is het batten der L. C. C.'ers zeker niet, maar.... de aanval van de tegenpartij wordt er toch maar door uit elkaar gerukt. Overigens was gisteren zoowel het veld als het wicket in het voordeel van de batsmen en daaraan is voornamelijk het hooge totaal van L. C. G. te danken, want productief is hel batten van het meerendeel der L. C. C.'ers allerminst. Wij zeggen dit, zonder ook maar iets tekort te willen doen aan de heel goede innings van Metsch. Heeft de Leidsche de overwinning van gisteren dus o. i. niet verdiend door beter batten dan Ajax. het betere bowlen en veel betere fielden van Metsch c.s. brachten de overwinning welverdiend aan de zijde der gasten. De zeer jeugdige Van Es heeft een goede actie en belooft zeker iets voor de toekomst., wanneer men deze „youngster" op de juiste wijze weet aan te pakken. Zoo gauw immers worden jonge spelers over 't paard getild. Het batten der Ajaxcieden gaf naast veel goeds, toch ook heel wat, dat ons maar matig kon bekoren. Beheerscht batten is ook hier nog een fictie. Even dreigden er onaangenaamheden, maar men bdacht gelukkig bijtijds, dat 't cricket was. De umpire beslist. Men be denke dat voor alles. V. R. A.—AJAX. V. R. A. wint met 105 run» op de eerste innings. Op nieuw slecht fielden der Lei- denaars. Het gevaarlijke wicket achter het Stadion. De thuisclub won den opgooi en koos met het oog op den regen natuurlijk batten. De helden van het Flamingo's Juniores Tour- nooi. Glerum en Meyer, maken het niet lang en ook Leeser verdwijnt voordat de 30 op het bord is. Rincker (19), De Bruyn (26) RECLAME. is ongetwijfeld het best verzorgde, daar de jeugdige bekoorlijkheid van het bubi-kapsel door den natuurlijken en zachten val van hèt goed verzorgde haar wordt verkregen. Geregeld en wekelijks wasschen met Pixavou geeft het haar eenzijdeachtigen glaus, zachte volheid en een gemakkelijken val, hetgeen hoofdvereischten zijn voor een bekoorljik en gracieus bubi-kapseL Geen der gewone vloei- baro zeepen bezit ook maar bij benadering de heilzame werking van Pixavon, Eischt altijd Pixavon (slechts in go- sloten origineels fles- schen) zoowel voor eigen gebruik, alsook in den kapperssalon. '/a floc. t FL J,S0 l/iflacFL 0,90 5852 en vooral Hamburger (13) doen daarna echter de score snel rijzen, waarbij zij da nig worden geholpen door het weer zeer slechte veldwerk der Leidennars. Vooral op het bowlen van Rice worden ettelijk® vangen gemist. Van de staarlmenschen ko men Eilers en De Meyere beiden met 10 nog in de dubbele cijfers en de V. R. A- innings sluit tenslotte na tallooze onder brekingen voor den regen op een totaal van Hl, met inbegrip van 10 extra's Vermel ding verdient het goede werk van Janssen achler de wickets; hij kreeg slechts 2 byes op het totaal van Hl voor zijn rekening. Eigeman bowlde 23 overs en nam 7 wickets voor 61 runs Rice nam 2 wickets voor 61 runs in 22 3/6 over. De Ajax-innings werd een hopelooze mislukking. De wickets achter het Stadion kwamen ondanks den regen zeer hoog op en de Leidenaars speelden uit angst voor die hooge ballen, op het fasthowlen van Rincker, den bal in de handen van de V. R. A.'ers. Voor 36 zaten alle Ajaxcieden aan den kant en alleen Eigeman, die óén inging en het uithield tot op één na laatst, kwam met 17 in de dubbele cijfers. Rincker bowlde zeer goed en nam 6 wickets voor 22 runs, de overige wickets deelden Van der Chijs en Hamburger. Hieronder volgen de scores: V. R. A. Ie innings: Gierum, c. Van der Kaaden, b. E;ceman 8; Meyer, b. Eigeman 6; Leeser, 1. b. w, Eigeman 5: Rincker. b. Eigeman 19; De Bruijn, b. Eigeman 26;' Hamburger, c. Meyer, h. Rice 43; De Waal, c. Meyer, b. Rice 0; Eilers, b. Eigeman 10; Stroeve, b. Eigeman 4; De Meyere. run out 10; Van der Chijs, not out 0. Extra's 10. Totaal 141. Bowlingcijfers: Eigeman 761, Rice 2—70 Ajax le innings: Eigeman. e. Hambur ger, b. Rincker 17; Meyer, c. Meyer, h Van der Chijs; Schilthuizen. c. Eilers, h. Rincker 0; Janssen, c. Hamburger, b. Rincker 0; Dozy. c. Eilers, b. Van der Chijs 2; Josson, 1. b. w. Rincker 1; Rice, c, Hamhurgr, b. Rincker 0; Hofsteenge, c. Van der Chijs. b. Rincker 0; Du Pon. b.' Hamburger 8. Van dor Kaaden, h Hamburger 1; Bijleveld, not out 0 Exlra's 2. Totaal 36. Bowlineciifers' Rincker 622. Van der Chijs 2—7, Hamburger 25. AJAX II—L. C. C. L. C. C. wint met 25 rnns op de eerste innings. Melsch winl den opgoo. en gaat maf Klools de innings van de Leidsche openen. Op een sliknat veld en een vrijwel dood wi.ket zijn de batsmen natuurlijk de bow lers verre de baas en de runs komen vrij snel. Op 27 wordt Kloots 1. b w. gegeven op De Jnngh voor 12 en zijn opvolger Ëich- horn, slaat daarna een harde 29 bij elkaar, waarbij de Ajaxcieden in het veld hem danig helpen. Van 76 voor 2 wordt het to taal 122 wij hebben inlusschen al ge luncht voordat het derde wicket valt, dat van Beurse, voor 17 gevangen door Schüdel op het bowlen van P. de Vrind. Daarna lcomt er schot in en als eindelijk Metsch, na ongeveer twee en een half uur op de mat te hebben gestaan voor 65 wordt ge vangen, is de innings van de Leidsche gauw ten einde. Met inbegrip van 13 exlra's wa9 het totaal 154. P. de Vrind nhm de helft der wickets voor 7 runs per stuk. De Jongh en Ermers veroverden ieder 2 wickets respectievelijk voor 33 en 38 runs en het tiende wicket nam H. de Vrind voor 6 runs. Zorgden bij L. C. C. de eerste batsmen voor een goeden stand, bij Ajax was dit niet het geval, want twee wickets vielen, voordat de 10 op het bord was. Hoogen- straaten en De Jongh, beiden met 25. brach ten daarna wat verbetering en dank zij P. de Vrind (15), Ermers (13) en Brouwer (13) werd het Ajax-totaal 129; een totaal, waarin mr. Extra met 16 overigens een behoorlijk aandeel had. Vermelding verdient het feit, dat de staarlmenschen Sloots en Snijder, voor hilariteit zorgden niet alleen, maar ook door de spanning of Ajax het totaal der Leidsche zou halen, oorzaak waren van een wat opgewonden stemming. A. van Es bowlde zeer verdienstelijk 633. Kloots, F. van Es en Beurse namen ieder 1 wicket respectievelijk voor 8. 11 en 61 rune. Brouwer probeerde het nog eens op een tweede inning9, maar toen er door Kloots 24 runs waren gescoord met eenzelfde totaal zonder wicketsverlies zaf hij den strijd op. 3—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7