No. 20656 MAANDAG 18 JULI Anno 1927 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. GEMEENTEZAKEN.^ Burgerlijke Stand v. Leiden. KERK- EN SHKOOLNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. GEMENGD NIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. ƒ0.18 .0.18 Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE KWEEKSCHOOL VOOR ONDERW.(ESSEN) TE LEIDEN, OUDE VEST 35. Afdeelingen B en C. De cursus van hoofdakte (afd. B) vangt aan den 6en September e.k. Uitsluitend schriftelijke aanmelding vóór 1 September, waarvoor formulieren gratis aan de school verkrijgbaar zijn. De cursussen voor de akten 1 o. Fransch, Dnitsch, Engelsch, Wiskunde en voor de Handwerken (afd. C.) gaan alleen bij vol doende deelname door. Aanvang in de eerste volle week van Sep tember. Aanmelding als boven. De Directeur, 5878 H. VAN SLOOTEN Jr. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat door hen aandeBataafsche Import-Maatschappij, v.h. N.V. Acetylena en rechtverkrijgenden, ver gunning is verleend tot het oprichten van een inrichting voor het bewaren en aftap pen van benzine, petroleum en gasolie op het perceel kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie P No. 349, gelegen aan den Hooge Morschweg. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 18 Juli 1927. 5877 ZESDE INTERNATIONALE CONGRES VOOR DE GESCHIEDENIS DER GENEESKUNDE. In tegenwoordigheid van Z. K. E. den Prins der Nederlanden, van Z. E. den Mi nister van Onderwas, Kunsten en Weten schappen, van den Commissaris der Konin gin in de provincie Zuid-Holland, van den president-curator der Universiteit te Leiden, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, van verschillende diplomatieke en andere officieele vertegenwoordigers van vreemde mogendheden, tal van plaatselijke autoriteiten en bekende figuren uit de me dische wereld, heeft hedenmiddag, om drie uur, in het Groot-auditorium van de univer siteit, alhier, de opening plaats gehad van het Zesde Internationale Congres voor de Geschiedenis der Geneeskunde, dat morgen en overmorgen alhier, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag te Amsterdam zal worden ge houden. De voorzitter van het oomité-exécutif, dr. J. G. de Lint, sprak het congres in de Fransche taal toe en zeide ongeveer het volgende: Rede dr. J. G. de Lint. Koninklijke Hoogheid, Excellentie, heeren voorzitters en leden van het eere-comité en vertegenwoordigers van regeeringen van vreemde mogendheden, dames en heeren. In mijn hoedanigheid als voorzitter van het Zesde Internationale Congres voor de geschiedenis van de geneeskunde geniet ik het voorrecht het woord te mogen nemen in deze bijeenkomst. Koninklijke Hoogheid. Het zy mij ver oorloofd op te merken, dat wij het als een groot voorrecht beschouwen, dat het Uwe Koninklijke Hoogheid heeft mogen behagen 't beschermheerschap te aanvaarden van dit congres en vooral uw tegenwoordigheid bij deze openingsplechtigheid stellen wij op hcogen prijs. Ook de aanwezigheid van Z. E. waardeeren wij zeer. En dan breng ik gaarne dank aan de re geeringen van de landen die door het af vaardigen van officieele vertegenwoordigers krachtig medewerken aan het succes van dit congres. Sp?. heette daarna de congressisten wel kom en hy zeide verblijd te zijn over de opkomst der medici, die gekomen zyn met één doel: de bestudeering van de geschie denis der geneeskunde. Wy verheugen er-ons vooral over u te Leiden te kunnen ontvangen, omdat deze stad er zich op beroemen kan de oudste universitejt van Nederland te bezittenin een zaal van deze Universiteit, die onder zjjn hoogleeraren mannen heeft met Euro- peesche vermaardheid, over de geheele we reld bekend. Wy zijn hier bijeengekomen om de ge schiedenis van de geneeskunde in den meest uitgebreiden zin te bestudeeren. In de laatste jaren heeft- onze wetenschap een ander aspect gekregen. Vroeger beperkte de geschiedenis zich tot het opteekenen van data en ge beurtenissen. Tegenwoordig zoeken wij naar verband tusschen feiten en naar het ontstaan van theorieën en stelsels. Wij st-ellen^ ons niet meer tevreden met de geschiedenis van de geneeskunde alleen, maar wij bestudeeren tevens chemie, physica, botanie, pharmaoie, enz. Zoo zijn de bestudeering van de ge schiedenis der volken en de beschavings geschiedenis, evenals de oudheidkundige on derzoekingen en paleontologie onmisbaar geworden voor de ontwikkeling van de me dische wetenschap. Spr. haalde daarna verschillende uitspraken van groote geleerden aan, hield een warm betoog voor de geschiedenis van de genees kunde, zooals het congres die wil bestu deeren. Hij deed daarbij uitkomen, dat tal rijke vraagstukken nog te onderzoeken vallen, waarbij men door de historie na te gaan tot ontdekkingen, tot nieuwe wetenschap kan komen. Het zou gemakkelijk zijn, aldus spreker, daarvan voorbeelden te geven. Ik heb er u slechts eenige gegeven, om aan te toonen, dat de nieuwe wetenschap, die van de historie der geneeskunde de we tenschap in het algemeen van onschatbaar nut kan zijn, omdat zij kan medewerken tot de kennis van het ontstaan en de ont wikkeling van de theorieën en stelsels, die in den loop der jaren zijn gevolgd. Dit congres aldus dr. De Lint zal, daaraan waag ik niet te twijfelen, onze kennis verhoogen. Daarvan ben ik zeker, omdat een groot aantal eminente geleerden zich heeft laten inschrijven om voordrachten te houden. Daarom begin ik dit congres met de vertolking van mijn gevoelens van erkentelijkheid jegens alle hier aanwezigen. Indien gij een aangename herinnering aan dit congres moogt meenemen, behalve van goede kameraadschap tusschen de historici ook aan ons mooie land, dan kunt gij er zeker van zijn, dat wij ons de gegeven moeite niet zullen betreuren. Na deze woorden verzocht spr. Z. K. H. den Prins der Nederlanden het congres to willen openen, waaraan deze met een korte rede, waarop wij morgen nader hopen terug te komen, gevolg gaf. Rede prof. dr. J. J. G. Tricot Royer. Daarna hield prof. dr. J. J. G. Tricot Royer uit Antwerpen, hoogleeraar aan de Univer siteit te Leuven, voorzitter van de Société de l'Hisloire de la Médicine en eere-voorzit- ter van de Fédération Médicale Beige, een rede, waaraan wij het volgende ontleenen: Ook spr. begon met zijn dank uit te spre ken aan Prins Hendrik, dat hij het be schermheerschap van het congres heeft wil len aanvaarden. Het congres heelt thans een tijdperk van 7 jaren achter den rug, waarop met trots kan worden teruggezien, en de verwachting is gewettigd, dat er een goede toekomst aanbreekt. Wij bevinden ons thans temidden van een natie, welke bekend staat om haar edelmoedige gastvrijheid, een natie, waar een der beminnelijkste vorstinnen regeert, H. M. Koningin Wilhelmina, aan Wie het Congres van deze plaats zijn eer biedige hulde brengt. Wijzende op het in 1925 te Genève gehou den congres, bracht spreker in herinnering de woorden, door den president van de Société Médicale aldaar gesproken. Wij ver heugen ons erover de door hem daar ge sproken woorden te kunnen onderslreepen, namelijk dat de menschem van studie zich te lang en te weinig gelegen hebben-laten liggen aan de geschiedenis der genees kunde, waarvan het belang, zoowel uit een maatschappelijk als uit een wetenschap pelijk oogpunt bezien, maar al te zeer in het oog springt om niet het recht te hebben op al onze aandacht. Spr. ging vervolgens de reeds gehouden internationale congressen van de geschie denis der geneeskunde na, waarbij hij het groote belang uiteenzette, dat de kennis van de geschiedenis der geneeskunde voor de be oefening hiervan heeft. Na er op gewezen te hebben, dat in 1923 de Société Internationale de l'Hisloire de la Médicine werd opgenomen in de Congressen voor historische wetenschappen, deed hij uitkomen, dat daarvan nog dagelijks de be wijzen van belangstelling worden ontvan gen. Reeds dadelijk bleek, dat onze groep het belangrijkste was, zoowel uit een oog punt van het aantal verschafte mededee- lingen als wegens de verscheidenheid van de door haar vertegenwoordigde naties. Na nog eenige woorden gewijd te hebben aan het Congres, dat in 1928 te Oslo zal worden gehouden, bracht spr. den dank der vergadering over aan den voorzitter van het Congres, dr. J. G. de Lint, die van het eerste congres af tot nu toe een zeer belangrijk aandeel in de werkzaamheden heeft gehad. Dank zij hem mogen wij thans ook tol onze medewerkers rekenen dr. van Gils, dr. Kroon en dr. van Andel, wier medewerking door ons op zeer hoogen prijs wordt gesteld. Spr. zeide hierna dat de Belgische regee ring hem heeft afgevaardigd om verslag uit te brengen van haar werkzaamheden en haar beste wenschen over te brengen voor het welslagen van het congres Van nu af aan onderscheidt het zich van de andere, al dus besloot spr., doordat Gij, Koninklijke Hoogheid, door Uw verheven tegenwoordig heid, de tak van den laurier van de kap van- den ouden tempel van Hippocrates hebt be- vestigd. Op het congres zijn de volgende landen officieel vertegenwoordigd: Duifcschland (prof. Sudhoff)Amerika (prof. Welch uit Baltimore)Engeland (prof. Singer uit Londen); Oostenrijk (prof. Neuburger uit Weenen); België (prof. Tricot-Royer)De nemarken (dr. Johnsson uit Kopenhagen); Spanje (dr. de Alcalde uit Madrid); Frank rijk (prof. Jeanselme, uit Parijs); Italië (prof. Castiglioni, uit Padua)Noorwegen (dr. Hansen uit Oslo); Tsjecho-Slowakije (dr. Bugiel uit Parijs); Zweden (prof. Back man uit UpsaLa)Griekenland, vertegen woordigd door zijn zaakgelastigde). Prof. Jeanselme uit Parijs vertegenwoor digt tevens de Hoogeschool van Parijs, terwijl de afgevaardigde van Italië >prof. CastiigLioni ook namens de universiteit van Padua aan het. congres deelneemt. Als vertegenwoordiger van het tijd schrift „Archioro di Storia de la Scienza" neemt prof. A. Mioli aan- het congres deel. Dr. J. E. Kroon, secretaris van het con gres deelde tijdens de öpeningszitting nog mede dat zich 171 deelnemers aan het con gres hebben opgegeven, van wie 95 buiten landers. Tevens deelde dr. Kroon medë dat er hier ter stede en te Amsterdam gedurende het congres 81 voordrachten zullen worden gehouden. Behalve de landen die officieel zijn ver tegenwoordigd, nemen aan het congres deel vertegenwoordigers van niet minder dan 18 landen, t.w van Amerika, Engeland, Egypte, Denemarken, Zweden, Zwitserland, België, Frankrijk, Duitsehland, Oostenrijk, Marokko, Tsjecho-Slowakije, Italië, Portu gal, Noorwegen, Rusland, Finland, en Ne derland. Op het programma van het congres voor morgen komen behalv.e een groote aantal voordrachten voor, bezoek aan de tentoon stelling van instrumenten van beroemde medici uit de 18de eeuw om 3 uur 's mid dags en een voordracht van dr. J. G. de Lint over Boerhaave in verband met de onthulling van een gedenksteen die is in- gebeiteld in den geve) van het sterfhuis van den groot-en geleerde aan het Rapen burg 31 alhier. De rede van dr. De Lint wordt gehouden na de bezichtiging van de tentoonstelling in het laboratorium te on geveer 41/2 uur. Na afloop gaan de leden den steen en het sterfhuis van Herman Boerhaave, de tegenwoordige woning van mr. Fokker, en het huis waarin binnenkort onze burge meester gaat wonen, bezichtigen. KWEEKSCHOOL VOOR BEWAARSCHOOLHOUDERESSEN. Zaterdagavond j.l. werd aan de Kweek school voor Bewaarschoolhouderessen, alhier, het gewone jaarlijksche eind-examen gehou den ten overstaan van gedelegeerden der Plaatselijke Schoolcommissie. Van de 20 candidaten kan aan 17 het einddiploma der Kweekschool worden uitgereikt, en wel aan de dames J. v. Duyve, uit Eemiies; J. Gerrits, uit SassenheimB. Herskamp, uit Utrecht; A. Kruit en M. van Rouwendal, uit Alphen; W. Mousauto, uit Den Haag; J. Roesteen, uit Katwijk; T. Sluis, uit Zeist; S. v. Tuinen, uit Leeuwarden; J. van den brink, H. Broekveldt, L. Duval, A. den Holder, C. Haverkorn, C. Janzen, R. Paats, AI. Wassenaar, uit Leiden. Aan de overige candidaten werd de ge legenheid geboden na verloop van 6 maan den een her-examen in 't practisch deel af te leggen. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. De akte N.a (voor leerares in het lingerie en he# eenvoudig costuumnaaien) werd verkregen door de dames E. van cler Baan, te Leiden en R. Bouvvknegt, te Noordwijk aan Zee. Het diploma voor huishoudkundige werd uitgereikt aan de dames G. M. Dirkse en M. D. Huge, te Leiden, H. C. Ebbinge en AI. A. van der Sluis, te Boskoop, J. C. van Duyvendijk, te Oegstgeest en P. Wientjes te Zwammerdam. Voor hulp in de huishouding slaagden S. Aalbersberg. E. Roodbergen en J. van der Zanden, te Leiden en B. Dönszelmann, uit Wassenaar. Voor linnennaaister J. G. de Graaf, G. Hof en M. J. Kuivenhoven, te Leiden, en J. Bloot, te Katwijk aan Zee. Voor het examen nuttige handwerken zijn te Rotterdam geslaagd de dames I. E. Schophuizen, G. L. Duijvetter en A. S. Rinsma en Qöby Henny allen alhier. Onze stadgenoot, de heer J. Th. E. Alofs, voorheen werkzaam ter Griffie van het Kantongerecht alhier, is bevorderd tot Rijksklerk der 2de klasse ten Parketle van den Ambtenaar van het O. M. bij het Kantongerecht fe 's-Graverthage. Bij het (e den Haag gehouden examen voor Stenografie „Groote" en machinesehrij- ven slaagden de dames *H. J. E. Kuster, G P. Kwestroo J. A. A. Poldervaart en E. G. Remmelenkamp te Leiden en A. Laven te Warmond, allen leerlingen van Kennis is Alacht alhier. Woensdag 20 Juli zal het veertig jaar geleden zijn dat de heer J. A. van Hamel voor de eerste maal werd gekozen tot lid van den Raad der gemeente Leiden. Op den Rijnsburgerweg heeft heden morgen een automobilist rijdende in de rich ting naar Oegstgeest kans gezien langzaam rijdende een lantaarn en daarna een boom omver te rijden. Ook de auto was beschadigd. In het staatje van het chloorgchalte in het Leidsche grachtwater in ons Blad van Zaterdag j.l. een zetfout geslopen. Het aantal milligrammen chloor op 12 Juli in 1 liter grachtwater aangetroffen be droeg n.l. niet 180, maar 280. Wij verwijzen naar een advertentie in dit Blad, waarin de commissie van collec tanten belanghebbenden tegen Woensdag avond 8 uur in het gebouw „Pniël" bijeen roept ter bespreking van de Jeugddiensten in de Hooglandsche Kerk. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen ia de \veck van 1016 Juli 171 volwassen personen en 6 kinderen, to taal 177. COMMISSIE VAN BIJSTAND VOOR HET L.O. B. en W. stellen den raad als gevolg van den meermalen kenbaar genaakten wensch voor te besluiten tot het instellen van een commissie van bijstand voor de zaken, het lager onderwijs betreffende. De commissie zou naar de mee'ning van het college dienen te bestaan uil een wellhouder en vier raads leden. Na aanneming van het voorstel be treffende de instelling van de bedoelde com missie, zullen B. en W. een verordening re'gelend de 9amnslelling en den werkkring der commissie ter vaststelling aanbieden. SUBSIDIE CHR. H. B. S. Het bestuur van de vereeniging voor Christ, middelbaar onderwijs te Leiden heeft in het tekort op de exploitatie-reke ning der Chr. H. B. S. over 1924, naar even redigheid van het aantal leerlingen uit Leiden, een subsidie uit de gemeenteka- van f3596 verzocht. B. en stellen voor. een subsidie van f2158 te verleenen, en deelen den gemeenteraad nog mee, dat zij pogingen doen. om te ko- mpn tof een wettelijke regeling, waarbij de builengemmeenten worden verplicht, in de nade'elige saldi der bijzondere scholen bij te dragen. ONDERTROUWD: J. Neuteboom jm. 23 j. en M. J. Kloot wijk jd. 18 j. N. Vogelenzang jm. 26 j. en L. Krüger jd. 22 j. J. Rijsdam jm. 25 j. en C. Al. Kok jd. 21 j. N. Nieboer jm, 29 j. en D. v. Zuilen jd. 21 j. V. A. J. v. d. Steen wedr. 60 j. en S. M. Kal lenberg wede. 55 j. C. Pet jm, 23 j. en AI. W. A. dec Hollander jd. 21 j. P. v. Weeren jm. 27 j. en Al. A. Dee jd. 26 j. J. Beekman jm, 23 j. en M. H. Verhoogt jd. 22 j. W. Zaalberg jm 25 j. en C. Gout-, jd. 21 j. J. J. v. Eek wedr. 50 j. en G. Draaijer jd 46 j. PI. A. J. v. d. Tuin wear. 35 j. en Al. Al. Sammüller jd. 34 j. C. Speel wedr. 46 j. en W. J. S. Smit jd. 41 j. NED HERV KERK. Zestal: Te Seheveningen (yac. H. J. de Zwart): J, H. Grolle, te Ilillegom; J. S. Hartjes, te Rilland-BathJ, W. P. Ie Roij, te Sloterdijk; Dr. W. Lodder, te Doorn; A. K. Straatsma, te Zandvoort; G. B. Westenburg, te Feyenoord. Beroepen: Te Enschedé, W, A. B. ten Kate, te Vlissingen; te Eelde, ds. Kloots te Paterswolde. Aangenomen: Naar Rottevalle, H. de Vos te Akersloot. Bedankt: Voor Sommclsdijk, Ph. J. Vreugdenhil te Gorinchem; voor Puttershoek, C. J. van der Graaf te Ameide, voor Koog aan de Zaan, J. Eikerna te Witmarsum; voor Huizen (N.-H.) en Elburg, L. van Alastrigt te Harderwijk. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Nijverdal, R. Hamming, te Middelburg; naar Smilde, L. van der Zanden, cand, te Putten op de Veluwe. Bedankt: Voor Bussum, L. Hoorweg te Purmerendvoor Aalsmeer, Anna Ja- cobapolder, Edam, Fijnaart, Gorredijk, Koog-Za-andijk, Kruiningen, Aleliskerke, Aloordrecht, Nieuwer kerk a. d. IJssei, Nieuwdorp-Noordscharwoude, Schoon re- woerd, Slikkerveer, Vrouwenpolder, Ga- pinge, IJlst en Zuilen, L. van der Zanden, cand. te Putten op de Veluwe; voor Moer- kapelle, A. Verhagen te Middelburg. GEREF. KERKEN IN H. V. Beroepen: Te Amsterdam-Zuid (voor den ambtelijken arbeid in Nederland), W. E. van Duin te Amsterdam. Aangenomen: Naar Haarlem, P. A. E. Sillevis Smitt, cand. te Amsterdam. DOOPSGEZ. GEM. Beroepen: Te Witmarsum, mej. A. Leidstra, prop. te Grouwa BINNENLAND. De opening van het zesde internationale congres voor de geschiedenis der Genees kunde (Stadsnieuws, 1ste blad). Het Koninklijk bezoek aan de Mijnstreek (Binnenland, 2de blad). Een opleidingsboerderij voor Canada (Binnenland, 2de blad). Auto-ongelnkken bij Hillegom en Bode graven (Gemengd, 1ste blad). Nieuwe relletjes in Indië? (Uit Ned.-OosL Indië, 1ste blad). De zeilwedstrijden van het „Braassemer- meer" (Sport, 2de blad). De Dnitscher Engel wint het wereld kampioenschap wielrennen, korten ai- stand, voor aznatenrs (Sport, 2de blad). Drie kinderen bij het zwemmen te Lexmond verdronken (Laatste Berichten, le blad). BUITENLAND. Het staatsoproer te Weenen bedwongen; de algemeene staking opgeheven (2de blad). Poincaré te Brnssel (Buitenland, le blad). Een waarschuwing van Parker Gilbert in verband met de uitvoering van het Dawes- plan (Buitenland, 1ste blad). ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ HILLEGOM Een dame gedood» Gistermiddag omstreeks vijf uur is op den Leidschen straatweg te Hillegom een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een auto, waarin behalve de chauffeur, drie heeren en twee dames gezeteD waren, wilde, ko mende uit de richting Leiden, uitwijken voor een uit de tegengestelde richting na derende wielr ij eist-er en reed daarbij in volle vaart tegen eeD aan den kant van den weg opgeslagen stapel rioolbuizen. De auto sloeg tweemaal over den kop. Een naast den chauffeur zittende dame werd op slag gedood, terwijl de vier overige pas sagiers ernstige verwondingen bekwamen. De chauffeur kwam met den schrik vrij. De gewonden werden naar het ziekenhuis vervoerd, terwijl het lijk van de dame voor- loopig naar het politiebureau werd over gebracht. De auto was afkomstig uit Am sterdam. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Zaterdagavond had op den Goudsche-weg te Bodegraven het derde ernstige ongeluk in den loop van enkele weken, plaats. Even voorbij de brug in den weg, bij den Oud- Bodegravenschen weg kwam uit de richting Gouda een Rotterdamsche verhuurauto aan gereden, waarin hadden plaats genomen de heeren P. v. d. Kooy, kaashandelaar uit Rotterdam, met drie van zijn zoon en hun dames. Een fietser, die daar ter plaatse do auto passeerde, bemerkte, dat er iets aan de stuurinrichting haperde en moest zich aan den graskant laten neervallen om te voorkomen, dat hij door de auto werd aangereden. Hoe het ongeluk ontstaan is, weet men n<jg niet goed, mogelyk is het te wijten aan het springen van een achter band, maar in ieder geval reed de wagon in vrij snelle vaart op een gegeven oogenblik den wegberm op, schoot achter de boomen- rij om, doch bleef nog juist met de linkerzijde tegen een boom steken. Door de botsing werd de auto zoo goed als geheel vernield, hel voorste deel is geheel in elkander ge drukt. Alle inzittenden werden er uit ge slingerd; de chauffeur, die rechts zat, kwam zonder kwetsuren vrij, doch een der jong T9 heeren v. d. K. werd met zware hoofd wonden en bewusteloos opgenomen. Zijn eohtgenoote bekwam ©veneus ernstige oles- suren, terwyl zij een been brak. Onmiddellijk werd door voorbijgangers de hülp van Bodegravensche doktoren ingeroepen, die spoedig ter plaatse verschenen. Ook de Bodegravensche politie was spoedig aan wezig, hoewel toevallig dit deel van den Goudsche-weg van de gemeente Zwammer dam is. De loco-burgemeester van Zwammerdam, de heer Van Muiswinkel, arriveerde even eens na eenigen tijd. De beide ernstig ge wonde patiënten werden vervolgens, na voorloopig verbonden te zijn, overgebracht naar het ziekenhuis aan de Noordzyde. De heer v. d. K. was Zondagmiddag nog niet tot bewustzijn weergekeerd, de toestand van mevrouw geeft geen reden tot ernstige zorg. Het wrakstuk van de auto werd door de Ford-kraan van de firma Van Bunningen naar de garage gesleept. t

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1