S. G. J. DE GROOT Alle soorten Lederwaren No. 20654 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 15 Juli Derde Blad Anno 1927 GEMENGD NIEUWS. SPORT. SCHEEPSTIJDINGEN. DRAMA IN EEN OUDEMANNENHUIS. Een man doodgestoken. r In een oudemannenhuis te Zwijndrecht (O. VI.) is een bloedig drama afgespeeld. De 62-jarige van H. kwam, 's avonds om streeks 9 umv toen bijna alle verpleegden te bed lagen, op de slaapkamer, waar een 30-tal mannen lagen. In dronken toestand verkeerend, begon hij den 75-jarigen mede- verpleegde van D. lastig te vallen. Op een gegeven oogenblik wilde van H. van D. slaan, doch laatstgenoemde greep zijn invalide-stok, die naast zijn bed hing en sloeg er op los. Van H. pakte nu den stok van van D. af en ging dezen laatsten 1 er mee te lijf, zegt de „Msb.". Een andere verpleegde, de 65-jarige R., sprong daarop uit zijn bed, ontwapende van H. en gooide hem op den grond. Terwijl de verpleegster, die tusschenbeide kwam, water voor van H., die aan het hoofd bloedde, ging halen, gebeurde het drama. Terugkeerend vond zij n.l. van H. met een mes tot het heft in den hals. De onmid dellijk ontboden geneesheer kon slechts den dood van den getroffene constateeren. Als vermoedelijke dader werd R. gearres teerd, die eveneens onder den invloed van sterken drank verkeerde. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN TRAM. Gistermiddag is bij Laren een vrachtauto van de wasscherij Klaassen uit Blaricum, komende van den Zwaluwenweg, in een zij laan van de Torenlaan in botsing gekomen met de Gooische stoomtram. De vrachtauto, welke over den kop sloeg, werd totaal ver nield. De chauffeur bekwam geen letsel. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 'autohandelaar J. Schraders te Hilver- suum, die bij den brand in zijn garage den vorigen Zaterdag ernstige brandwonden op liep, is gisteren aan de gevolgen overleden. NOODWEER IN HET ZUIDEN EN HET OOSTEN. Geweldige regenval. Gisteravond te ongeveer halfzeven ont lastte zich boven Tilburg en omstreken een hevig onweder, gepaard gaande met zware slagregens. Op de lijn Baarle NassauTil burg is een zestal telegraafpalen vernield en op het station te Riel werd een seinblok door den bliksem getroffen en geraakte on klaar, zoodat de treinen met onveilig signaal moesten vertrekken.' Te Tilburg zelf was de regen zoo hevig, dat in een oogenblik tijds tal van straten in een meer herschapen werden, zoodat aldaar het verkeer slechts door middel van autobussen en andere hooge voertuigen kon worden onderhouden. In Nijmegen verkeerde men in hetzelfde geval. Verschillende straten stonden blank; bij het magazijn van Peek en Cloppenburg aan de Burchtstraat is een deel van het trottoir ingezakt. In de Ooy onder Ubbergen is de kapitale boerderij van P. C. door den bliksem getroffen en geheel afgebrand. Het vee kon gered worden. Te Vlissingen konden in den nacht van Woensdag op Donderdag tijdens hevige on- weers- en regenbuien de riolen het water niet verzwelgen en verschillende straten en kelders liepen onder. Het was hoog water en eerst des morgens bij lagen waterstand kon er in de Schelde worden gespuid. De motor- brandspuiten kwamen te hulp om de kelders leeg te pompen. Ook in Oostburg stonden vele tuinen en landerijen onder water. Bij velen drong het water in de woningen. Door het inslaan van den bliksem is de schuur van H. Re- meijn nabij Oostburg afgebrand. Te Schoon- dijke is in vijf woningen door den bliksem schade aangericht. DOOR EEN MOLENWIEK GEDOOD. Te Sliedrecht had de bejaarde molenaar W. de Vries het ongeluk een klap van een molenwiek te krijgen, waardoor hij eenige meiers werd weggeworpen en in een sloot viel. Toen men hem te hulp wilde komen, bleek de man reeds overleden. DOOR DRINKWATER VERGIFTIGD. Bij twee gezinnen in de gemeente' Lon- neker hebben zich vergiftigingsverschijnse len voorgedaan. Bij onderzoek -is gebleken, dat deze waarschijnlijk .veroorzaakt- zijn door loodhoudend drinkwater. De pompbuis, waardoor het drinkwater wordt aangevoerd, was van een zoodanige samenstelling, dat daardoor gemakkelijk loodvergiftiging kpn ontstaan. De toestand van een der slacht offers was zoo ernstig, datr ze naar een zie kenhuis moest worden vervoerd. DRONKEN CHAUFFEUR. Op den Berg- en Dalschen weg te Nijme gen heeft de autosnorder J. van Groesbeek, die met groote snelheid reed, bij het uitwe ken voor de tram, 3 personen aangereden. Eerst een jongeman en zijn meisje en na dwars den weg te zijn overgestoken, een ge huwde vrouw, die bewusteloos bleef liggen. Lichamelijk letsel bekwam geen van allen. De auto kwam tegen een boom tot staan, en werd in onbruikbaren toestand door de po litie in beslag genomen. De bestuurder ver keerde onder den invloed van sterken drank. EEN „VOLKSÖEfllCHÏ" ÏE NÏEBERT. Een schandelijke gebeurtenis. Te Niebert-in Groningen woont de ruim 30-jarige veekoopman Harm Boonstra. B. is ongehuwd en heeft den laatsten tijd als huishoudster bij zich de vrouw van zijn ne^f en naamgenoot uit Eenerveld, gem. Norg. De vrouw schijnt beter leven bij neef te heb ben dan bij haar echtvriend Ze verkiest ten minste niet naar haar echtgenoot terug te keeren. Haar zes kinderen heeft ze bij zich. Volgens haar zeggen is of zal spoedig haar man de ouderlijke macht worden ontnomen. Dit is de voorgeschiedenis zegt „Hef Volk" van een rumoengen nacht, die we te Niebert hebben beleefd. De dorpelingen vonden het samenwonen van B. met de vrouw van zijn neef ongepast Besloten werd een volksge richt te houden. Op den avond van Zater dag 18 Juni verzamelden zich eenige perso nen voor B.'s woning en begonnen deze met steenen te bombardeeren. Een kleine driehonderd pannen werden stukgegooid. De ruiten en roeden in het voorhuis werden verbrijzeld. Zelfs van de houten blinden voor de ramen in de voor kamer is de helft kapot gegooid. Het huis is verleden jaar opgeverfd en zag er na het bombardement treurig uit. Dit was den baldadigen „rechters" nog niet genoeg. De achterdeur werd ingetrapt en hierdoor drong men het huis binnen. B. trachtte zich met een revolver te verdedigen, maar was te zenuwachtig om het wapen te gebruiken en had ook maar een paar revolver-patronen, die spoedig verbruikt waren. Een der indrin gers was echter ook gewapend, met een jachtgeweer, dat hij drommels goed wist te hanteeren. Een ledige huls is nl. ter plaatse gevonden. B. en zijn huishoudster werden nu naar buiten gesjeept, niettegenstaande de kinde ren van dé vrouw hartverscheurend schrei den. Eenmaal buiten, werden beiden in let terlijken zin uitgekleed. Dat geschiedde vrij hardhandig. De kleeren waren ten minste aan flarden gescheurd. Toen de arme men- schen in Adamscostuum stonden, zijn ze „afgekoeld" met een paar emmers water 1 Toen kwam het glansnummer! De op tocht l De beide mishandelde lieden werden gedwongen in optocht mee te loopen door een groot gedeelte van de dorpen Niebert en Nuis, waarbij aan de vrouw werd veroor loofd kousen en een broek aan te trekken. Nadat de stoet zoo door de dorpen was ge trokken, al joelende en tierende, liet men de „beklaagden" vrij, na ze nog eens op het hart te hebben gedrukt, zoo spoedig mogelijk weer van elkaar te gaan. Wij vermelden hierbij nog, dat de vrouw onder geneeskun dige behandeling was, naar we meenen voor een borstkwaal. Het Volk meldt verder, dat B., toen hij den volgenden dag naar Marum ging om bij den burgemeester zijn beklag te doen en de zaak aan te geven, door dezen niet werd te woord gestaan en verwezen werd naar den gemeenteveldwachter Boelens, die verklaard zou hebben zich niet met de zaak te willen bemoeien. Door den wachtmeester Bouman van de marechaussee werd B. ten slotte een onderzoek toegezegd. ERNSTIG MOTORONGEVAL TE UBBENA. Een militair gedood. Gisteren is te Ubbena (Groningen) een ernstig motorongeluk gebeurd. Tegen tien uur hoorden de inwoners een knal, waarup men dadelijk naar builen ging. Het bleek, dat twee militairen, J. D. uit Groningen en v. d. H. uit Hoogeveen, met hun motor legen een melkwagen gereden waren. De ongeluk* - kigen zijn over de straat geslingerd. Dr. v. d. Berg uit Vries was spoedig ter plaatse en constateerde bij D. ernstige buikwonden en een schedelbreuk, terwijl v. d. H. aan den arm verwond was. Beiden werden in café „Ubbena" binnengedragen en later per zie kenauto naar het hospitaal vervoerd, waar D. onmiddellijk geopereerd werd. Hij is later aan de bekomen verwondingen overleden. „Weet je waarom de dames tegenwooi dig haar hoeden zoo diep over het hoofd halen, dat je amper haar oogen kunt zien?" „Neen!" „Wel, dat is omdat zij zich schamen, dat zij zulke korte rokken dragen." RECLAME. AKKER't is een onaangename keer zijde van het genoegen der warme zomerdagen Akker'a Kloosterbalsem voorkomt echter bij tijdig gebruik het open gaan der huid, verkoelt, verzacht de pijn en geneest Geen zomervacantie zonder KLOOSTERBALSEM 5720 VOETBAL. JAARVERGADERING LEIDSCHE VOETBALBOND. Het volledige bestuur herkozen Huldiging van de heeren Waringa en Meerbnrg De iinancieele toestand niet on gunstig. In de bovenzaal van café „De Harmonie" aan de Breeslraat hield de Leidsche Voet balbond gisteravond ziin jaarlijksche alge- meene vergadering onder voorzitterschap van den heer P. H. Sleenhauer, die de aan wezigen welkom heette en begon met z'n spijt uit te drukken, dat A. S. C. uit de eerste klasse is verdwenen, wat spreker voor Leiden een zeer groot verlies achtte. Hij uitte daarbij de hoop dat de roodzwar ten de kracht zullen vinden hun club in de eerste klasse terug te brengen en gaf vervolgens een kort overzicht van de pres taties der andere N. V. B.-clubs, die bevre digend zijn geweest over het algemeen. Het jaar zoo zeide spr. was voor den L. V. B. tamelijk gunstig. De finan- cieele toestand is beter dan verleden jaar; er is een batig saldo van ongeveer f 150, zoodat hoofdelijke omslag niet noodig zal zijn. Genoegen doet het spreker, dat het aantal schorsingen aanzienlijk is vermin derd. De juniores-competitie, waarover zoo veel te doen is geweest, is een mislukking geworden, niettegenstaande de te voren ge houden junioresdag geheel naar wensch slaagde. Ondanks dezen tegenslag zal men het volgend jaar echter toch nog een poging wagen. De athletiek-dag leverde meer suc ces op, terwijl voor de in September te houden atletiekwedstrijden reeds tal van prijzen zijn ontvangen, o.m. van een onbe kenden gever een fraaien grooten wissel beker, die toegekend zal worden aan de vereenïging, die het hoogste aantal punten behaalt. Spreker memoreert tenslotte het geringe succes van het L. V. B.-elftal in het tour- nooi om den Ouds-beker, en geeft vervol gens het woord aan den secretaris-penning meester, den heer B. A. Devilé, tot het le zen der notulen, die worden goedgekeurd. Uit het jaarverslag blijkt, dat het aantal aangesloten vereenigingen met één is ver minderd (D. L. V.) en nu 10 bedraagt. Het algemeen verloop van de competitie is niet zoo heel vlot geweest, voornamelijk als ge volg van het ongunstige weer, het slecht opkomen van verschillende scheidsrechters en den terreinnood. Het financieel verslag wijst aan inkom sten aan een bedrag yan f 1745.96 en aan uitgaven van f 1590.60, zoodat er een batig' saldo is van f 155.36. Het verslag van den competitie-leider meldt, gelijk reeds eerder is opgemerkt, dat het verloop ditmaal weinig vlot is geweest en dat in Juni zelfs nog een toen te spelen wedstrijd moest worden afgelast. Aan de competitie namen in totaal 28 elftallen deel. De heer Van der Pot verzocht voortaan ook wedstrijden vast te stellen met KersU mis en Nieuwjaar, waar de voorzitter tegen is. De heer Steenhauer zegt evenwel toe de zaak in-het bestuur nog eens ter sprake te zullen brengen. De scheidsrechters-commissie deelt in haar overzicht mede dat er zich aanvanke lijk 22 arbiters hadden opgegeven, hetgeen ruim voldoende was. Daarna bleek intus- schen dat verschillenden alleen beschik baar waren indien hun eigen vereeniging niet behoefde te spelen. De kas-commissie verklaart, dat boeken en bescheiden van den penningmeester in orde zijn bevonden, terwijl de protest-com missie meldt, dat er in totaal 4 protesten zijn ingekomen. Tenslotte volgt nog het overzicht der athletiek-commissie, waarna de voorzitter overgaat tot het uitreiken der prijzen. Aan de orde is dan de bestuursverkiezing waarbij de heer P. H. Steenhauer bij accla matie als voorzitter wordt herkozen. Het bestuur wordt vervolgens samengesteld uit de heeren S. N. Waringa, met 38; E. Eecke- laert, met 34; J. v. d. Burg. met 29; C. Ha- neveld, met 30; Th. v. d. Meer, met 39. en I. Filippo, met 39 stemmen, terwijl uitge bracht zijn op de andere candidaten, de heeren J. Huisman (Katwijk) en E. Veld- huyzen (L. Boys) respectievelijk 15 en 10 stemmen; Het zittende college is dus her kozen. De voorzitter onderbreekt dan de afwer king der agenda ter huldiging van den beer S. Meerburg (U. V. S.), die onlangs het N. y. B.-kampioenschap speerwerpen voor voetballers won, en waarmede spr. hem hartelijk gelukwenscht. Als blijk van waar deering overhandigt hij hem namens den L. V. B. een zilveren potlood. Tegelijkertijd beput de voorzitter de ge legenheid om te herinneren aan het feit dat de heer Waringa op 3 Aug. 1912 be stuurslid is geworden. Een jubileum dus, wat niet onopgemerkt mag voorbijgaan. Spr. wijst op het kalme, bezadigde oordeel van den jubilaris en op z'n vele goede pres taties in het belang van den bond, die ten zeerste zijn en worden gewaardeerd. Daarom heeft men gedacht hem een souve nir te geven, n.l. een wandelstok met zilve ren knop. in de hoop dat de heer Waringa nog heel lang zitting mag hebben in het L. V. B.-bestuur (applaus). De heer P. J. Hoogendam merkt op dat niet alleen het bestuur van den Bond, maar ook de vereenigingen op de hoogte zijn ge weest van dit jubileum en spontaan zijn bijeengekomen om iets te doen om waar deering en erkentelijkheid uit te spreken voor alles wat hij voor den bond heeft ge daan. Dit „iets" bestaat uit de aanbieding van een gouden horloge in étui, waarbij de wensch wordt geuit, dat de jubilaris nog jaren voor den L. V. B. werkzaam zal mogen zijn. De heer Waringa zegt dat deze huldiging hem bijzonder heeft verrast, vooral omdat hij meent dat zijn verdiensten te hoog wor den aangeslagen. Spreker zegt de cadeaux zeer op prijs te stellen en brengt er allen schenkers op hartelijke wijze dank voor. Voortgaande met de agenda wordt de kascommissie samengesteld uit de heeren Th. van der Meer (voorzitter, als bestuurs- vertegenwoordiger), P. M. van den Berg en W. Brouwer. Tot plaatsvervangers worden benoemd de heeren Lolkes de Beer en A. Eichhorn. Een wijziging in het reglement wordt aangebracht, terwijl het artikel betreffende de identiteitskaarten wordt ingetrokken. Bij dit laatste punt verzocht de heer Boom in het vervolg iedere maand een elftallen-opgave te publiceeren, waardoor misbruiken vrijwel direct aan het licht moeten komen, waarmede de voorzitter in stemt. De zaak zal nader onder.de oogen worden gezien. De instructie voor den secretaris-penning meester wordt vastgesteld. Thans volgt de rondvraag, waarvan wij het voornaamste aanstippen. De heer Lolkes de Beer dringt nog eens aan zomervoetbal te voorkomen en ver zoekt de atletiekwedstrijden niet op 4 Sep tember te houden, omdat dan eenige U. V. S.'ers deel willen nemen aan de wedstrijden op Te Werve. Zal worden overwogen. De heer Van der Pot uit den wensch dat er voortaan wedstrijd-controleurs zullen worden aangesteld die meer dan lot dusver de wedstrijden bijwonen. De heer Rietbergen wijst op het bezwaar, verbonden aan de eventueel te wachten uit breiding van den bond, n.l. dat de jongere elftallen zouden moeten gaan spelen in Alphen, Bodegraven, enz., wat stellig vele ouders niet zullen goedkeuren. Spreker stelt vervolgens een deel jan het L. F. C.-cluborgaan ter beschikking van den bond ter publicatie van zijn mededeelingen, ten einde aldus den L. V. B. diverse onkos ten te besparen. Van verschillende zijden wordt hiertegen bezwaren aangevoerd, waarna van be stuurszijde wordt toegezegd de kwestie na der te zullen beschouwen. Tenslotte tegen twaalven is de woordenstroom ten einde en wordt de ver gadering door den voorzitter gesloten. CRICKET. AJAX-COMB.—H. B. S.-COMB. Ajax wint met 35 mns op de eerste innings. (Vervolg). Smeets verdwijnt tenslotte voor een hard- geslagen 20 en Segaar weet daarna, gehol pen door enkele staartmenschen langen tijd stand te houden. Als hij echter voor 27 wordt gevangen is de innings der gasten spoedig ten einde. Het totaal is 89 gewor den. Meyer bowlde 611, Hofsteenge 314 en De Jongh 17. Ajax ging daarna nogmaals in om in een uurtje zooveel mogelijk runs bij elkaar te klappen. Vooral Van der Mey 40 en Dozy 39* legden er duchtig het hout op. Verder kwamen Hofsteenge 20 en Hoogenstraaten 11 in de dubbele cijfers. Op 127 voor 6 sloot Meyer de Ajax-innings. Wunder 487, Mac Pherson 238. De speeltijd was verstreken toen er zes Haagsche wickets neer waren voor 45 runs, waarvan Smeets er 21 maakte. Josson 3-17, Van der Mey 113, Meyer 114. PAARDENSPORT. HET CONCOURS HIPPIQUE TE HOOFDDORP. Koninklijk bezoek. Het staal thans vast, dat het jaarlijksche Concours Hippique, hetwelk Woensdag en Donderdag a.s. te Hoofddorp gehouden wordt, zal behooren tot de meest schitte rende paardensport-evenementen, die ooit op het fraaie terrein in de Haarlemmer meer gehouden zijn. De inschrijvingen, thans gesloten, vermel den niet minder dan 300 deelnemers, waar door de zekerheid is verkregen, dat alle nummers bijzonder goed zijn bezet. Zonals wij reeds mededeelden, is de be langstelling, ook van buitenlandsche deel nemers, zeer groot en thans nu de volledige lijst is vastgesteld, blijkt dat de volgende landen met het daarbij vermelde aantal paarden uitkomt: Duitschland 15 ruiters met 26 paarden Hongarije 11 „14 Zweden 8 „10 Oostenrijk 2 2 Tsjecho-Slowakije 2 „2 Denemarken 1 ruiter 2 Bovendien is voor den hordenren, die lot een der belangrijkste nummers van het programma behoort, ook nog eeq aantal van de beste en meest bekende Belgische paarden ingeschreven, zoodat we kunnen zeggen, dat het Hoofddorp-concours in alle onderdeelen, zoowel wat betreft landbouvv- als luxe tuigpaarden als rij- en springpaar den, wat kwaliteit en aantal betreft, een record slaat. Woensdagmiddag om 2 uur wordt' hel concours bezocht door H. M. de Koningin-, die dus niet alleen door het uitloven van medailles blijken geeft van Haar belang stelling, maar zelf getuige wil wezen van de verrichtingen der deelnemers, speciaal wat betreft de parade der landelijke rijver- eenigingen en den internationalen landen- wedstrijd, waarin de beste Hollandsche rui ters het zullen opnemen tegen de bloem van de buitenlandsche horsemen. Alles te zamen, gelooven wij^ dat het concours te Hoofddorp een ruiterfeest zal worden, dat in alle onderdeelen met suc ces kan wedijveren tegen de beste buiten landsche concoursen. ATHLETIEK. HOLLANDSCHE SUCCESSEN TE PARIJS. Gisteren zijn te Parijs internationale athletiek wedstrijd en gehouden, waaraan o.a. deelgenomen is door de bekende Neder- landsc'he loopers Van den Berge en Paulen. En met succes. Want Van den Berge leigde beslag zoowel op de 100 als op de 200 meter. Den eersten afstand legde hij af in 10.8 sec.; de 200 me ter in 22 seconden. Paulen deed niet voor zijn landgenoot ondeT; hij won den eersten prijs op de 400 meter in 50,6 sec. De 1000 meter werd gewonnen door den Zwitser Sera Marlin in 2 min. 28,2 sec. WIELRENNEN. OVERWINNINGEN VAN VAN KEMPEN, VAN NEK EN MOESKOPS. Op de Stadionbaan te Amsterdam i9 gis teren een 100 K.M. koppelwedstrijd gehou den. De totaaluitslag is: 1. Van KempenVan Nek (132 pnt.) tijd 2 uren 32 min. 3 2/5 sec.; 2. RauschHürt- gen (100 pnt.); 3. Bustraanv. d. Berg (64 pnt.); 4. MarcillacFaudet, (60 pnt.); 5. Ranschaertv. d. Wijk (26 pnt.) Te1 Kiefeld (Duitschland) werden wed strijden gehouden om den Walter Rutt- prijs. De uitslag was: ie serie: 1. Moeskops; 2, O. Rütt. 2e 9erie: 1. Poulain, 2. Lorenz. 3e serie: 1. Michard, 2. Meijer. 4e 9erie: 1. Springhorn, 2. Schamberg. Finale der eersten: 1. Moeskops, 2. Mi chard (half wiel). Finale der tweeden: 1. Meijer, 2. Rütt. DE „TOUR DE FRANCE". Gisteren werd de 21ste étappe gereden: StraatsburgMetz. 165 K.M. Frantz werd eerste in 5 uur 24 min. 54 sec., op hem volgden Hemelsoet, Martin, Geldhoff, Delaunoy, Muller, Verwack9, De-« walle. In het algemeen klassement is, wat de leiders aangaat, geen verandering gekomen. BOKSEN. PAOLINO SLAAT HARRY WILLS. De neger k. o. in de 4d8 ronde. Gisteren werd te New-York, aldus de „Tel.", de boksmatch gehouden tusschen den neger Harry Wills en Paolino. De Europeesche kampioen won op besliste wijze door den neger in de 4e ronde den knock-out toe te brengen. Zooals ruen zich zal herinneren, werd Harry Wills langen tijd door velen be schouwd als den man, die de meeste aan spraak maakte op een strijd om het we reldkampioenschap Het heette toen, dat Dempsey, die toen nog wereldkampioen was, een gevecht met den neger ontweek. Eenige maanden geleden echter, toen Willa uitkwam tegen Sharkey, werd hij gedeci deerd geslagen, hetgeen reeds oprechten twijfel deed rijzen omtrent de vraag of de neger inderdaad wel het geweldig boka- genie was, waarvoor velen hem hadden ge houden. Door zijn even besliste nieuwe nederlaag, gisteren tegen Paolino geleden, is thans ook die laatste twijfel weggeno-* men. De neger heeft afgedaan. RECLAME. Noordeinde 11 - Leidon Telsf. 706 Reparatie Inrichting voor 5723 STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". KONINGIN DER NEDERLANDEN-, uitreis, 14 Juli te Genua. ROEPAT, thuisreis, 16 Juli te Marseille ver wacht. P. C. HOOFT, uitreis, 16 Juli te Colombo verwacht. MAPIA, uitreis, 16 Juli bij Perim verwacht ROTTERDAMSCHE LLOYD. TJERIMAI. uitreis, 13 Juli van Suez. BANDOENG, 14 Juli van Hamburg n. Bre men. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. VEENDAM, 16 Juli van R'dam te N.-York verwacht. HOLLAND—OOST-AZIÊ-LIJN. OUDERKERK, uitreis, pass. 13 Juli Peniche, OLDEKERK, thuisreis, pass. 13 Juli Perim, HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RIJNLAND, 14 Juli van Hamburg te Amst. GIEKERK, uitreis, 1718 Juli te Kaapstad verwacht. KONINKLIJKE HOLL. LLOYD. GELRIA, wordt Zaterdagmorgen 9 u. van B.-Aires te IJmuiden verwacht. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. VAN RÈNSSELAER, 15 Juli van W.-Indil te Amst. verwacht. ALMELO, Chili n. Amst., pass. 14 Juli de Azoren. AJAX, arr. 14 Juli te Gibraltar. CLIO, Zwarte Zee n. Amst., pass. 13 Juli Gi braltar. TELLUS, arr. 14 Juli te Lissabon. NAGEKOMEN SCHEEPSTIJDINGEN. ALCOR, 13 Juli van Rosario n. Leith. HOFPLEIN, 13 Juli van Narvik n. R'dam. PROCYON, 12 Juli van Archangel n. R'dam. SULTAN VAN LANGKAT, R'dam n. Ba- toum, pass. 13 Juli Peniche. THUBAN, San Nicolas n. R'dam, 13 Juli van Las Palmas. WAALHAVEN, 13 Juli van Hamburg naar Onega. WASSENAER, 12 Juli van Onega n. Calais. IJSSELHAVEN, Emden n. Lulea, pass. 13 Juli Holtenau. JONGE JACOBUS, 13 Juli van Civita Vecchia n. Napels. MARGINA, m.s., 12 Juli van Riga naar Rochester. LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, VAN WELKE DE AFZENDERS ONBEKEND ZIJN.*) Terugontvangen in de 2e helft der maand Juni 1027. BRiEVEN BINNENLAND. Agentschap Hortiflor, Rotterdam. In spectie Lager Onderwijs, Den Haag. Mej. A. de Jong, Amsterdam. Kempen, Den Haag. C. M. O. U. van Landaal, Leiden (20). Leidsch Dagblad, Leiden. Zuster Marie Elise, Jabeek. G. de la Rie, Amsterdam. Veldhuizen v. Zan ten, Hiliegom. Fa. A. de Vries, Wes- terloo. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. J. H. v. d. Berg, Den Haag. Mevr. Boersema, Bussum. Mej. M, Heuvelman, Amsterdam. Mr. J. J. Koeleman, Den Haag. Mej. Koopmans v. Boeken. Den Haag. Heer en mevr. D. J. de Lange, Den Haag. Mevr. PrinB Radersma, Vlaardin- gen. Vrachtauto-Sneldienst, Leiden. BRIEVEN BUITENLAND. Frau dr. Berkhoff, Hamburg. Drie briefkaarten zonder adres. Hieronder zjjn tevens begrepen stuk ken, welke niet of onvoldoende gefrankeerd zijn. 0

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9