No. 20654 VRIJDAG 15 JULI Anno 1927 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonneraent belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post ƒ2.35 portokosten. ƒ0.18 „0.18 Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van J. Jansen, om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het bewerken van vleesch in het perceel Morschstraat No. 44, ka dastraal bekend gemeente Leiden, Sectie B. No. 2754, is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 15 Juli 1927. 5779 DE GEMEENTELIJKE HUURVERORDENING DOOR GED. STATEN BIJ DE KROON TBR VERNIETIGING AANGEBODEN. Bij Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is bericht ingekomen van de Ge deputeerde Stalen dezer provincie, dat dit College de op 11 Juli j.l. vastgestelde Ver ordening ter voorkoming van onredelijke opdrijving van huurprijzen, ingevolge de artl. 150 en 153 der Gemeentewet, aan Hare Majesteit de Koningin ter vernietiging heeft voorgedragen. COMMISSIE TOT BESTRIJDING VAN DEN WOEKER TE LEIDEN. De installatie. In do Commissiekamer van het Stadhuis heeft gisteravond de installatie plaats gehad van de Commissie tot bestrijding van den woeker te Leiden, die in het leven ge roepen is tengevolge van een besluit van den Armenraad alhier, genomen ia zyn bestuursvergadering van 23 Mei 1927. De heer G. A. Smit opende de bijeenkomst met een woord van dank aan de aan wezigen voor hun opkomst, terwjjl hij in het bijzonder de leden van de te instal- leeren commissie welkom heetta Spr. zette de motieven uiteen, die hebben geieid tot de instelling van deze commissie; hij herinnerde aan een desbetreffend voorstel van twee raadsleden en zeide, dat de Armen raad aanvankelijk was teruggedeinsd voor de moeilijkheden, aan het vraagstuk van de bestrijding van deD woeker verbonden. Want aldus spr. een vraagstuk is ue bestrijding van den woeker zeker. Spr. noemde het merkwaardig, dat er geen enkele wettelijke maatregel vait aan te wjjzen, die op bestrijding van den woeker doelt. Er bestaan publicaties over deze materie, en het bestuur van den Armenraad aldus de heer Smit beeft profijt getrok ken van deze publicaties, llen kan ook niel zeggen, dat te dezer stede aan de bestrijding van den woeker nog niets ge daan wordt. Door samenwerking met de plaatselijke pers zijn te Leiden reeds maaL regelen ter bescherming van de massa tegen .woeker door enkelingen genomen. En regel matig verschijnen in de bladen waarschu wingen tegen bepaalde personen of lichamen met wie het aanknoopen van zakelijke be trekkingen wordt afgeraden. Advertenties, die ter plaatsing worden aangeboden, door voorschotbanken of particulieren, die geld ter leen aanbieden, e. d., worden, alvorens zdoor de bladen worden aangenomen, bereidwillig door de bladen aan den Armen raad ter beoordeeling voorgelegd. Daarvoor mag Leiden aldus spr. de directies van de plaatselijke bladen dankbaar zijn. Ook de directie van de Gemeentelijke Bank van Leening doet wat in haar vermogen ligt ter bestrijding van den woeker. Doch wat er thans gedaan wordt, is met voldoende om het gevaar te bezweren, en de Armenraad heeft daarom gemeend met meer intensiteit den strijd tegen den woeker te moeten aanbinden. Daarom werd deze commissie in het leven geroepen. Wij achten hel noodig den woeker in zijn vollen om vang te bestrijden. Maar daarvoor moet men desnoods alle vormen, waarin hij voorkomt kennen, alle namen, personen en feiten. De Armenraad achtte zich, aldus spr., niet competent de bestrijding zelf ter hand te nemen en hy nam daarom, ten volle overtuigd van de noodzakelijkheid van de installatie, het besluit tot de vorming van deze commissie. Wij zyn gelukkig geweest de zeven stad- genooten', tot wie wij ons wendden, bereid te vinden in deae commssie zitting te nemen en in het bijzonder beschouwen wij het als een voorrecht prof. Van Blom bereid te hebben gevonden als voorzitter van da commissie op te willen treden. Reeds nu zegt spr. den heeren dank voor hun bereidwilligheid om de zware maar dankbare taak te aanvaarden en met den wensch, dat de arbeid van de commissie rijpe vruchten moge dragen en dat zij mag strekken tot den welstand van de Gemeente van Lelden, verklaarde spr. haar voor ge ïnstalleerd. Spr. deelde nog mede, dat van de com missie, waarvan de volgende heeren het lidmaatschap hebben aanvaard, ook de voor zitter van den Armenraad deel zal uitmaken. Het zyn verder de heeren; P. A. van Aggelen, directeur der Gem. Bank van Leening; prof. mr. Van Blom, hoogleeraar aan de Juridische Faculteit te Leiden (voor zitter); P. P. Deumer, lid van den Ge meenteraad; J. Karstens; G. F. E. Kiers, directeur van het Gem. Bouw- en Woning toezicht; J. J. van Stralen, lid van den Gemeenteraad; C. J. van Tol, Lid van den Gemeenteraad, en jhr. mr. P. W. C. v. d. Goes, secretaris van den Armenraad, als secretaris. Prof. dr. Van Blom dankte den heer Smit voor zijn belangrijke, belangstellende en vriendelijke woorden. Hij is van oordeel dat het onderzoek omvangrijk zal moeten zijn omdat men de woeker zal moeten bestudes: ren in al zijn vormen. En verder aldus prof. Van Blom zullen wij moeten na gaan wat er tegen den woeker te doen is. In hoeverre de arbeid der commissie vruchten zal dragen valt volgens spr. niet te zeggen. Dat kan mee, maar ook tegen vallen. En dat geldt ook voor wat de be strijdingsmiddelen betreft. Met de verzekering, dat het de commissie zal verheugen, het in haar gestelde vertrou wen niet te beschamen eindigde spr. zijn kort antwoord. De commissie bleef daarna in eerste zit ting bijeen. Moge het de eerste zijn van een reeks zittingen, waarin inderdaad vruchtbaren ar beid op dit ontredderde arbeidsveld waarop het onkruid diep is ingeworteld, wordt ge leverd. BEVORDERINGEN AAN DE GEMEENTE LIJKE KWEEKSCHOOL VOOR ONDERWIJZERS(ESSEN). Bevorderd zijn van klasse I naar klasse II: J. Bergman, F. Bloemink, A. J. G. Bootsma*, S. C. J. van Es*, E. M. J. van der Horst*, C. van Ingen*. A. M. Stockhuijzen*, N. A. Verberg. J. Ververs. Niet bevorderd I. Van klasse II naar klasse III: P. Bedijn, J. A. Brinks, H. Dirkse', W. G. van Dissel, G. Duijvetter*. A. van Egmond*, J. C. Hooft- man', E. J. Hoope*, E. J. B. Janzen, T. de Jong, G. van Kalkeren*, M. Koolhaas*, J. van Noord*P. N. Pants. Niel bevorderd 1. Van klasse III naar klasse IV: B. II. Bak ker, L. C. Bokslag*, A. Bouman', W. M. Breuring, H. van Hest. F. H. Th. Jasperse, C. Mol*, C. Ouwehand*, L. Prevo*, A. D. Rovers, G. M. Saraber*. M. A. W. van Ser- mondt*. M. II. Smgeling*, N. van Veen, P. J. Verberg*. J. Viersen. J. B. Volkers, W. Waringa*. J. Wolfslag. Niet bevorderd 3. De met aangeduide namen zijn meisjes. OVRGANG GEREF. ULO. KOPSCHOOL HOOGL. KERKGRACHT 20 a. Vandaag heeft aan bovengenoemde school (hoofd de heer W. G. AlderShoff Jr.) de overgang plaats gehad. Van klas 1 naar klas 2 werden bevorderd: J. Blok. L. M. Boekkooi, D. Brederveld, J. Brederveld W. van den Brink, S. van Eg- mond. J. Elzenga. M, Gaasterland, H. de Graaft, D. de Groot. A. Karstens, J, J. Koet, C Kuypers. J. Meilof, I. v. d. Most v. Spijk, J M Mulder, W. de Rooy, B. Uitendaal, If. J. van der Ven, A. Groeneveld, F. Nijboer, G Elze'nga. Voorwaardelijk: J. H. Goslinga, C de Graaf, C. Wille. Niet bevorderd Van klas 2 naar klas 8: D. Aldershotf, H. Appelmelk, B. Baars, P. van den Haak, J. G. Haspers, M. van Ingen Schenau, A, de Jong J Schoneveld, L. van der Sijs, Ph. van der Tas. J. Thomas, S. van Wezel. Niet bevor- derd 6. Van klas 3 naar klas 4: M. van den Berg, V. Ilartelt. J. Kuperus, M. G. van der Zwart. Met 1 Sept. worden tot klas 1 toegelaten: G J M. Goslinga, J. Laman, P. van Rooyen, J. Volbeda, N. Siljée. P. v. d. Most v. Spijk, A, Penseel. Ohr. v. Wingerden. W. Raadsen C. van der Born. A. v. d. Most v. Spijk, A. Blok, J. M. Elzenga, M. W. van Iterson, J. P. dé Kort, E. Spilker, D. van Weeren, A. Arbouw, J. Arbouw, L. Bakema, J. P. van Hove. A. Keijzer, M. v. d Mark, N. Snel, te Leiden, J. G. Schilder, P. Smit, A. Smit, A. den Ouden, H. Groenendijk, te Oegstgeest, J. de Bruvn, J. M. van Cuilenborg, C. Ver hoog te Voorschoten, J, W. Kimmel te Sas- senheim. C. Koning te Leiderdorp, C. Kralt, te Rijnsburg. Klas 1 zal met 1 September gesplitst wor den in twee parallelklassen. EEN ZILVEREN JUBILEUM. Zooals wij eenige dagen geleden reeds aankondigden herdenkt onze stadgenoot, de heer J. R. Kooreman heden den dag, dat hij gedurende vijfentwintig jaar als bakker werkzaam is bij de Leidsche Broodfabriek. Naar goede oude gewoonte worden der gelijke heuglijke gebeurtenissen bij de L. B. F. steeds op eenigszins feestelijke wijze gevierd en zoo werd de jubilaris dan ook hedenmorgen toegesproken door den procuratiehouder, den heer J. G. Goekoop, die hem in hartelijke bewoordingen geluk- wenschte met zijn jubileum en hem namens de directie een enveloppe met inhoud aan bood Maar daarbij bleef hel niet; namens het fabnekspersoneel hield de meester-bakker, de heer Korswagen een hartelijk en van groote waardeering getuigend toespraakje, waarin hij de verdiensten van Kooreman uitstippelde en hem namens genoemd per soneel eveneens een geldsbedrag onder cou vert overhandigde. Daarna mocht Kooreman naar zijn woning vertrekken, waar hem nog een aangename verrassing wachtte in den vorm van een bloemstuk en een heerlijke taart, hem door den raad van commissarissen en directie aangeboden. Bevorderd zijn van de vierde klasse naar de vijfde klasse (afd. B) van de H. B. S. voor Meisjes Nellie Keesom. Annie Kissing en Jo'ha. Kortmann. Deze namen zijn in de gisteren door ons verstrekte opgave weggevallen. Geslaagd is voor het eind-examen der Middelbare Technische School, aid. Electro- Techniek, te 's-Herlogenbosch, de heer J. S. Stumpel, alhier. Gistermiddag is mej. W.K. in de textielfabriek van de firma Clos en Leem bruggen met haar linkerhand bekneld ge raakt tusschen het raderwerk van een voor spinmachine. tengevolge waarvan zij'aan genoemd lichaamsdeel ernstige verwon dingen bekwam. In het Academisch Zieken huis, waarheen zij werd overgebracht, bleek amputatie van den ringvinger noodzakelijk. DE VLIEGTOCHT HOLLAND—INDIË EN TERUG. De vliegers behouden te Bender-Abbaa aangekomen. Naar het Haagsche Aneta-kantoor ver neemt is bij de K.L.M. het volgende tele gram d.d. 15 Juli ontvangen: Gisteren zijn wij om 6 u. 45 uit Karachi vertrokken en om 14 u. 50 te Bender-Abbas aangekomen. "VVij hebben veel last van de groote hitte ondervonden. Heden wordt de reis voortgezet naar DE BOOMEN AAN DEN LEIDSCHEN STLAATWEG.' Het antwoord op de vragen van den heer Polak. In antwoord op de nadere schriftelijke vragen van het Eerste-Kamerlid H. Polak betreffende het vellen van boomen langs den Rijksstraatweg van 's-Gravenhage naar den Haagsche Schouw, deelt de minister van Waterstaat thans mede, dat het aan tal dicht aan den weg staande boomen, dat voor de onderhanden zijnde verbelering tusschen het viaduct en den Deyl nog ge veld zal moeten worden, 152 bedraagt. Voorts zijn op dat gedeelte onlangs dertien beuken gerooid. De verbreeding is urgent. Door het stre ven om de plannen tot wegverbetering te doen uitvoeren met zoo min mogelijk opof fering van beplanting, is de voorbereiding opgehouden, zoodat het niel meer mogelijk is geweest het kappen in den winter te doen geschieden. Het asfaltdek kan slechts in het zomerseizoen worden aangebracht. De voorbereiding van de verbetering van dezen weg geschiedde door den Rijkswa terstaat, in overleg met het Staalsboschbe- heer. De minister draagt echter alleen de verantwoordelijkheid. DE CENTRALE MIDDENSTANDSBANK. Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer. In zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer nopens het wetsontwerp tot wijziging van het Vilde hoofdstuk B der Staatsbegrooting voor 1927 (Centrale Mid- denstandscredietbank) zegt de minister van Financiën, dat hij de opmerkingen, door onderscheidene leden met betrekking tot het middenstandscrc-dietwezen gemaakt. Voor een belangrijk gedeelte kan onder schrijven; intusschen is hij van oordeel, dat die opmerkingen het ingediende wets ontwerp nie't aantasten. De erkenning van de gemaakte fouten wettigt evenwel niet de gevolgtrekking dat midden9tandscredietbanken gevaarlijk en onnoodig zijn. De gevaren immers zijn groo- tendeels ontstaan, juist doordat de grenzen van het middenstandscrodiet zijn overschre den en de overbodigheid dezer banken blijkt niet uit de overweging dat andere banken in de behoefte zouden kunnen voorzien, nu ondanks deze reeds lang bestaande omstan digheid juist een te sterke1 toeneming van het aantal middenstandsbanken heeft plaats gehad. De feitelijke toestand is deze, dat het Rijk voor een belangrijke som garant is ter zake van credietverleening aan een midden- standsbank. .Daarbij komt deze omstandig heid. dat naast deze middenstandsbank zich in den loop der jaren andeTe gelijksoortige instellingen hebben ontwikkeld, welke niet bij de Algemeene Centrale Bank zijn aan gesloten. Deze laatste omstandigheid, gepaard aan het feit. dat ter zake van één groep het Rijk tot een belangrijk bedrag een garantie had aanvaard, maakte hef wenschelijk. zoo veel mogelijk deze' garantie veilig te stellen en anderzijds de eenmaal aanvaarde Rijks garantie zooveel mogelijk aan alle groepen der bevolking ten goede te doen komen. De regeering meent, dat uit dien hoofde de aanneming van het wetsontwerp aanbeve ling verdient. Uiteraard kan tbans nog niet worden aan getoond, dat er lie'Phebbers zullen komen om aandeelen in de nieuwe zaak te nemen. Indien echter gelijk geschied is de opzet van het nieuwe bedrijf zoodanig is gemaakt, dat dit met e'en schoone balans begint en uit de winst geleidelijk zijn inter ne positie versterkt, dan is er geen enkele grond om te verwachten dat niet c'erlang tot plaatsing van aandeelen zal kunnen wor den overgegaan. Voor de vrees, dat de nieuwe midden- 9landscredietbank minder sovabele cre- dietnemers tot zich zal trekken, is niet de minste grond aanwezig. Evenmin bestaat er grond voor de vrees dat een middenstandscredietbedrijf, mits be hoorlijk georganiseerd en zuinig bestuurd, geen voldoende winstcapaciteit zou bezitten om, na dekking zijner kosten, een behoorlijk overschot te laten. het provinciaal'wegenplan. Op de vragen van het lid der Provin ciale Staten van Zuid-Holland, den heer A. J. ten. Hope, betreffende het Provin ciaal Wegenplan, hebben Gedeputeerde Staten het volgende geantwoord: Door den Provincialen Waterstaat is een ontwerp-provinciaal wegenplan voorge steld, als bedoeld in art. 34 van de Wegen- belastingwet. Dit ontwerp is, nadat het eerst in de betrokken afdeeling is behan deld en daarna in het volle college van Gedeputeerde Staten is vastgesteld, inge volge den door den minnster van Water staat kenbaar gemaakten wensch, aan de zen bewindsman ter beoordeeling toegezon den. Het antwoord op de 2de vraag luidt be vestigend. Wat de derde vraag betreft, komt het Gedeputeerde Staten aanvankelijk niet aanbevelenswaardig voor omtrent het ont- werp-Provinciaal Wegenplan de betrokken gemeentebesturen en de groote bonden van weggebruikers te hooren, aangezien daarvan een zeer aanzienlijke vertraging in de totstandkoming van het Provinciaal Wegenplan te wachten zou zijn. Bovendien mag worden aangenomen, dat de Provinciale Waterstaat voldoende be kend is met de eischen van het verkeer in de verschillende deelen der provincie. een intern. commissie voor diamanthandel en industrie. Zes Nederlandsche en zes Belgische af gevaardigden uit diamant-kringen, te Ant werpen samengekomen, hebben besloten een internationale commissie in te stellen tot het behartigen van de belangen van den diamanthandel en -industrie. Er werd besloten zich onmiddellijk in verbinding te stellen met al de organisaties in de diamant wereld van elk land en verschillende punten uit te werken, die aan de orde gesteld zullen worden in de eerstvolgende verga dering in de tweede helft van Augustus. nederlandsche studenten te boedapest. Woensdag zijn te Boedapest 110 Neder landsche studenten aangekomen om deel te nemen aan de Hongaarsch-Nederlandsche conferentie. De Nederlandsche zaakgelas tigde was op de eerste zitting der confe rentie aanwezig. De gemeente Boedapest bood een feest maaltijd aan. Er werden begroetingstele grammen gezonden aan den rijksbestuur der Horthy en Koningin Wilhelmima. nederland en duitschland. Gisteren had in het ministerie van Bui- tenlandsche Zaken te Berlijn tusschen mi nister Stresemann en den Nederlandschen gezant graaf van Limburg Stirum, de uit wisseling plaats van de ratificatie-oorkon den betreffende de tusschen het Duitsche Rijk en het Koninkrijk der Nederlanden op 20 Mei 1926 in Den Haag gesloten verdrag inzake arbitrage en verzoening. Het ver drag zal op 15 Augustus 1927 van kracht worden. de tweede sluisdeur voor umuideti. Gistermorgen werd met goed gevolg van Burgerhout's Machinefabriek en Scheepswerf te Rotterdam te water gelaten de tweede sluisdeur, in aanbouw voor de groote schut sluis te IJmuiden. De deur werd direct versleept naar het dok IV van de gemeente Rotterdam om de houten drijfkisten, welke noodig zijn voor den afloop, te verwijderen. De deur zal waarschijnlijk Woensdag a.s. versleept worden naar IJmuiden. nederlandsch—duitsche vereeniging. Dezer dagen werd te 's-Gravenhage de jaarlijksche algemeene vergadering der Ne. derlandsch-Duitsche Vereeniging gehouden. Behalve de gebruikelijke formaliteiten (jaarverslag enz.) werden als oieuwe leden in het hoofdbestuur gekozen, in plaats van mr. H. O. Dresselhuijs, die overleden, en den heer D. A. J. Kessler, die naar het buitenland vertrokken is, de heeren ir. j. BINNENLAND. De officieele opening van de nieuwe Kaas markt te Leiden. (2de Blad). Installatie van de Leidsc^p commissie tot bestrijding van den woeker. (Stadsnieuws, lste Blad). De K. L. M.-vliegers te Bender-Abbas aan gekomen. (Binnenland, lste Blad). De Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake de Centrale Middenstands- Credietbank. (Binnenland, lste blad). Geweldige regenval in het Zuiden en Oos ten van ons land. (Gemengd, 3de Blad). De jaarvergadering van den Leidschen Voetbalbond. (Sport, 3e Blad). Koninklijk bezoek ^an het concours-hip- pique te Hoofddorp op Woensdag, a.s. (Sport 3e Blad). BUITENLAND. De openbare bijeenkomst van de maritie me ontwapeningsconferentie. (Buitenland, lste Blad). Heftige tooneelen in de Belgische Kamer. (Buitenland lste Blad). Griekenland'8 buitenlandsche politiek. (Buitenland, l9te Blad). Koster, lid van de Eerste KameT en voor zitter van de afdeeling Zuid-Limburg, te Heerlen, en mr. S. J Hogerzeil, lid van de fa. Lissa en Kann te 's-Gravenhage. boekbinderspatroons. De Ned. Bond van Boekbinderspatroons vergaderde te Amersfoort. Uitvoerig werd beraadslaagd over ver schillende bepalingen der collectieve ar beidsovereenkomst. Tenslotte werd een com missie benoemd om in een buitengewone ledenvergadering, in October te houden, te rapporteeren omtrent noodzakelijke wijzigin gen, in de looponde collectieve arbeidsover eenkomst-, die met 1 December kan worden opgezegd, aan te brengen. In de vacatures, in het Hoofdbestuur onfc- staan door verplichte periodieke aftreding, werd voorzien door de verkiezing van den heer Th. Kusters, te Amsterdam, en den heer H. Wjjnartds, te Amsterdam. In de namiddag-vergadering hield de heer J. var Binsbergen Jr. een inleiding omtrent pensioneering der werknemers in het be drijf. Aan de bespreking omtrent deze in leiding werd o.a. deelgenomen door mr. dr. A. A. van Rhrjn, afgevaardigde van de Fe- deratio der Werkgevers-organisatiën in het Boekdrukkersbedrijf, den heer Lankhout, gedelegeerde van den Nederl. Bond van Steendrukkerijen en den heer Bakker, voorz. van de Vereeniging van Nederl. Chemi- grafische Inrichtingen. Het hoofdbestuur ontving opdracht om een commissie aan te wijzen, die deze zaak in studie zal nemen. vereeniging van leiders van openbare instellingen ten behoeve der arbeidsmarkt. Onder voorzitterschap van den heer J. E. van Riet, directeur dor gemeentelijke arbeidsbeurs te Rotterdam is te Deventer de jaarvergadering gehouden van de ver eeniging van leiders van openbare instel lingen ten behoeve van de arbeidsmarkt. Uit het jaarversdag vamden secretaris bleek dat er een opgewekt vereenigingsleven be staat en dat nagenoeg alle directeuren van arbeidsbeurzen cn leiders van orga nen der werkeloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling lid zijn. Uit het jaarver slag van den penningmeester bleek, dat de financieele toestand der Vereeniging gun stig was en het afgesloten vercenigingsjaar sloot met een voordeelig saldo. De heer Detiger, redacteur van het orgaan der ver eeniging ,,De Arbeidsmarkt", had te ken nen gegeven wegens drukke werkzaam heden niet langer meer de redactie van het orgaan te kunnen blijven voeren; hem werd voor de zorg aan het orgaan besteed den dank der vergadering gebracht. Vanaf 1 Januari 1928 zal de heer J E. van Riet, voorzitter der Vereeniging als redacteur van het Maandblad optreden. De aftredende bestuursleden, de heeren Dalenoort, Dekema en Lemstra, resp. di recteuren van de arbeidsbeurzen te En schedé, Hilversum en Deventer werden her kozen. Het bestuur deed uitvoerig verslag van zijn onderscheidene bemoeiingen op het terrein der arbeidsbemiddeling alsmede van zijn besprekingen met den minister van arbeid, handel en nijverheid, die geleid

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1