CORRFSPONDENTIE. achtervolgd werd, maar hij zag in een spie gel op een hoek van twee straten, dat de mannen vlak achter hem liepen. „Ze denken, dat ik in de val loop," zei Thomas in zichzelf, terwijl het slation bin nenging. „Maar ze hebben mij nog niet!" Vlug liep hij naar één der loketten, nam een perronkaartje, stoof het perron op en den uitgang weer uit juist op het oogenblik, dat zijn beide vervolgers het station waren binnengegaan. „Ze zullen me natuurlijk overal zoeken," dacht hij en hij lachte in zijn vuistje, terwijl hij naar huis holde. „Ik trek om niet da delijk herkend te worden mijn padvinders- jgt pak aan en spring op mijn fiets. Om halfvier kan ik als ik flink aantrap in Weaver- ham zijn." Zoo fietste Thomas dus even later regel recht op zijn doel af. Eenmaal op zijn plaats van bestemming aangekomen, vond hij zon der veel moeite het aangegeven adres en precies kwart vóór vier overhandigde hij persoonlijk en met een gevoel van onuit sprekelijke verlichting den brief aan den- gene, voor wien hij bestemd was. Toen meneer Weldon dien avond om half zeven op het kantoor terugkwam, werd hij door Thomas opgewacht. „Het telegram was valsch, Thomas," 2ei hij, „natuurlijk om mij hier weg en daar door de baan vrij te hebben. Vertel me eens gauw, hoe alles in zijn werk is gegaan." Rustig vertelde Thomas zijn chef nu de gebeurtenissen van dien dag: Hoe Merrill op getreden en hij Thomas aan zijn ver volgers ontsnapt was, hoe hij het duplicaat en de gegevens in veiligheid gebracht en één afschrift nog juist bijtijds op zijn bestemming afgegeven had. „Bravo, Thomas!" riep meneer Weldon uit, terwijl hij hem hartelijk de hand schudde. Een paar dagen later kwam er bericht uit Weaverham, dat het aanbod van meneer Weldon aangenomen werd. De eerste klerk werd ontslagen en het duurde niet lang, of Thomas nam zijn plaats in. Meneer Weldon was buitengewoon tevre den over hem en verhief hem nog eenige jaren later tot zijn compagnon. De zaken gingen uitstekend en hij schreef dit voor namelijk toe aan de nauwgezetheid van zijn jongsten klerk, die zich zoo goed van zijn taak gekweten had op een oogenblik, dat het er werkelijk om spande. Heeft iedereen het gelezen? Van af Maandag 18 Juli ben ik in Kloosterzande (Zeeland), dus allen, die de brieven per post verzenden, moeten het naar het Zeeuwsche adres, zooals ik het hierboven opgaf, zen den en niet te laat, zoodat ik de brieven Dinsdags ontvang. Nu beginnen overal de va can ties, dus velen verlaten de stad voor korteren of langeren tijd. Natuurlijk zullen zeer veel kinderen in de vacantïe niet in de gelegen heid zijn om aan de raadsels mede te doen. Dat neem ik niemand kwalijk; wie wil» gaat dan na de vacantie weer meedoen. Ik wensch allen, groot en klein, eon goede, prettige vacantie. Laten we voor ons allen hopen, dat we veel mooi weer zullen hebben. Allen, die nu met de prijsraadsels geluk kig hebben geloot, feliciteer ik met hun prijs. Bij de getrouwen, die een prijs hebben geloot, zijn er natuurlijk, die al meer ge lukkig hebben geloot; nu dat verdienen ze ook wel; de trouwe inzenders mogen wel een extra kansje hebben. Er is veel en flink gewerkt; ik kreeg een massa brieven, dat zien jullie wel en iedereen vond het prettig, al was het veel werk, dat gedicht opschrijven. Het wordt geen reuzencorrespondenlie. want zeer veel kinderen hadden na al die coupletten schrij ven, geen zin meer in een brief, dat begrijp ik best en dat kwam voor mij nu ook goed uit, nu ik zóóveel heb na te kijken en te lezen, dat er niet zooveel aparte briefjes Zijn te beantwoorden. De gelukkigen wel gefeliciteerd met hun prijs, en allen teleurgeste'.den raad ik vriendelijk om niet den moed te verlhzsn en ook raad ik nog: om niet te pruttelen omdat men is teleurgesteld. Er wordt geloot, dus ieder moet maar afwachten. Michela de Vleeshouwer, Louis de Her-» togh, Nel Hapoort, Betsie Elderhorst, Lena Ooslveen, Marie van Iterson, dus de 6 die een prijs hebben geloot bij de getrouwen, natuurlijk verdienen jullie het alle 6, an ders had je niet bij de getrouwen mogen meeloten. Ik hoop, dat jullie even trouw blijft meedoen als tot nu toe. Mina Nieuwenhuis, ben je erg blij met je prijs? Coba Haasnoot en Adri Veltkamp, 2 nichtjes uit Katwijk, die gelukkig hebben geloot, gaan jullie zelf naar Leiden den prijs halen? Of kan er iemand voor jullie gaan? Anje de Gelder, zeker ook erg in je schik met den prijs? Alphons Delforterie, zal je nu ook trouw blijven meedoen, nu je gelukkig hebt ge loot? Willy Horst, je bent zeker ook erg blij met je prijs. Kees Boer, wie kan het boek voor je gaan halen? Bedenk dat maar eens goe& Annie Jongeleen, ik hoop dat jullie trouw zult blijven meedoen, nu jij zoo gelukkig was bij het loten. Cootje Poldervaart en Toos de la Bije, jullie hebt allebei mogen meeloten met de getrouwen. Je vraagt mij beiden naar de brieven der vorige week; ik heb niets ont vangen; ik ontving nu ook geen achterstal lige brieven der vorige week. Zoovelen vragen mij er naar. Nelie en Marietje de Best, wat ik net hiervoor heb geschreven over brieven der vorige week, moet ik ook aan jllie ant woorden; leest dat dus maar even. Jannie Taffijn vanaf 11 jaar behoort men tot de grooteren, dus jij ook. Jan Wassenaar, wel gefeliciteerd met den 18den Juli, veel plezier dien dag. Neen, die kiekjes kunnen nog niet klaar zijn, want ik weet dat die mevrouw het heel erg druk heeft gehad, dus niets aan de kieken heeft kunnen doen. Coba Limburg, wil je mijne hartelijke groeten doen aan die dame, die mij je brief stuurde en haar zeer danken voor haar brief; later hoop ik haar zelf te schrijven. Geertje Venhuizen, zeker mag je voor taan meedoen. Hoe heet dat vriendinnetje, dat altijd de raadsels aan mij stuurt? Nettie en Mientje van Riessen, jullie hebt beiden ook met de getrouwen mogen mee loten, want jullie schrijven zoo geregeld; blijft dat dan ook maar doen. Hannie Mieloo, jij lootte ook mee met de getrouwen, dat begrijp je wel. Neen, meer dan 3 coupletten behoefde niet van jou. Joop Aalbersberg. heel aardig, dat je schreef, dat ik je niet behoefde te antwoor den, omdat ik nu zoo extra veel werk had. Fiets maar veel en plezierig in de vacantie. Ploni v. d. Meer, je bent net jarig als deze kindercourant verschijnt, wel gefeli citeerd hoor en veel plezier. Thomas en Koos Hofstra. het was opper best, dat de brieven over de post kwamen; ik begrijp best dat je niet graag wou ont breken, want jullie mochten ook met de getrouwen meeloten. Maartje Haasnoot, natuurlijk ben jij ook blij met Coba's prijs, want je mag het boek toch ook wel lezen. Henk ITenzing, je mag voortaan meedoen en mij Tante noemen. Corry v. tralen, ja hè. het is opeens veel wanner geworden sinds verleden week; maar wel vervelend overal dat onweer en «p vele plaatsen zulke plasregens. In Breda had ik toch meestal mooi weer. Ali en Reinier den Hertog, voor jullie hoop ik, dat het den dag van het school reisje mooi droog weer zal zijn en dat je veel moois zult zien en veel genieten. Annia Molijn, dat vers is heel aardig, maar le lang om als raadsel geplaatst te worden; het is mij al meer toegezonden. Annie de l'Ecluse, je begrijpt wel, dat jij ook mocht meeloten met de getrouwen, want daar hoor je bij. Frits Mulder, ik was verleden week niet in Den Haag, maar in Breda en daar heeft het ook vreeselijk geonweerd 's nachts. Frans Schimmel, ben je naar Marken ge-, weest? aardig voor je. Ik wou dat ik in je plaats was geweest, want ik heb het nog nooit gezien. Henny H. II., ja je hoort zeker tot de ge trouwen en hebt ook met die groep mogers meeloten, al heeft het niet geholpen. Emanuel Eijon, dat begrijp ik best hoor, dat je het zoo heerlijk vond, dat je moeder overkwam. En-ga je nu spoedig naar Den Haag? Bep Broeksema, dat zal vreemd zijn als je niet meer mee kunt doen, want je hoort al veel jaren tot de meest getrouwe inzend sters, maar ik begrijp het best. Als je broer zoo trouw blijft meedoen, dan hoor ik nog wel eens over je. Louise Planje, neen, hier kon Bep nog niet aan meedoen, daar is zij nog te jong voor om zooveel te schrijven, maar dat kan dan later als ze een paar jaartjes ouder is. Ali v. Egmond en Jo v. d. Meer jullie mogen allebei Taadselnichtjes van mij worden. Henk van Daalen, het spijt mij voor je, maar je hebt niet gelukkig geloot. Het meisje aan wie ik nu ga antwoorden, heeft om je adres gevraagd. Marietje van DaaFen, Henk woont Pieter de la Courtstraat No. 69. Het zal September worden eer ik in Katwijk kan komen: ik ga 18 Juli naar Zeeland tot einde Augustus en deze week heb ik heusch geen tijd meer. Jacobus Favier, ja hoor je doet den laat-, slen tijd heel trouw mee. Annie de Blanken, ik begrijp, dat dit nog le moeilijk was voor Jan. J. Mulder, begint je zusje Nellie al te praten? Dat is aardig. Nelly en Bertus Boom, je had allebei flink gewerkt, dus jammer voor je, dat je niet gelukkig was bij het loten, maar er waren zóóvelen, die nu hebben meegedaan. Tienus Koeken, ik heb verleden week heusch geen brief van je ontvangen; nu wel, zooals je ziet. Annie Gerahrds, als ze bij je vriendin thuis het Leidsch Dagblad lezen, dan mag ze natuurlijk ook meedoen. Als je in Gouda logeert, dan mag je overslaan met de raad sels. Drietal Koevoet, je hebt alledrie 2 keer mogen loten, ook met de getrouwen, maar het heeft niets geholpen; maar je ziet, er waren er zeer velen, die een kansje waag den. Aardig, dat de duif kuikentjes heeft uitgebroed. Piet Koeken mag ook meedoen. D. H. Pluim Mentz, kijk maar wat er ODder de raadsels en begin correspondentie staat over het inzenden van raadsels. Viertal Kouprie, de brieven kwamen nog mooi op tijd. Jeaan Boot, je mag gerust een raadsel-, nichtje van mij worden. Bep Spierenburg, ik neem het je niets kwalijk als je in de weken van proefwerk eens geen tijd kan vinden voor de raadsels. Je gaat zeker wel weer uit logeeren in de vacantie? Ali de Groot, groeit je hondje goed? Mini Metselaar, je lootte wel 2 maal, ook bij de getrouwen, maar zonder goed gevolg, evenals zoo heel velen, zooals je wel ziet Kleine konijntjes vind ik snoezig; in Haar-, lem, waar ik logeerde, waren er ook veel. Herman Zaalberg, je hebt groot gelijk; je had al zóóveel te schrijven aan het vers dat er geen tijd overschoot voor een aparten brief; dat gebeurde met zeer veel kinderen deze week. Nico van Wijk, ik had het heel prettig in Breda, en veel mooier weer dan in Haar-* lem. Jij lootte natuurlijk ook met de ge trouwen mee. Annie Bavelaar, ik vind prettig voor je 'dat je door mag leeren, als je er zoo'n zin in hebt. 1-Ioe is het toch met Lien de Graaf?, Nog altijd ziek? Wil jij mij dat eens ver-» tellen? Willy Raadsen, 1 woordje dat was nu zoo erg niet, want het was heel wat werk al die 6 coupletten. Jacobus Brouwer, ik hoor van alle kan ten over te veel regen en dat is zoo slecht voor het land. In Breda, waar ik verleden week logeerde, heeft het ook heel veel ge-» onweerd. Neeltje Hoogerdijk, je gaat nu deze week zeker ook veel zwemmen; het is er warm

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 16