wXmwxGiK KERK- EN SCH00LNIEUWS. SPORT. Zomerwarmte UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. wijsfonds voor de binnenvaart door den heer R. G. van Ree, over: Compressorlooze Dieselmotoren. 7.45: Politieber. 10.30: Nieuwsber. 8.10: Christel. Radio-avond. Mandoline-ensemble „Con Amore", Nijkerk. Dir. D. de Jong. A. v. Doorn Jr., viool. F. Kloek, orgel. 1. Een vaste Burg (mandoline); 2. Mandolinisten-parade, Hubert (mando line); 3. Sonate in G, Breval (viool); 4. Ie ged. rede van den heer M. J. Leendertse, over: De kleine Johannes, van Fred, van Eden; 5. Concert ouverture nr. 7, J. B. Kok (mandoline); 6a. Tochter Sion, freue dich, Handel; b. Andante religioso (mandoline); 7a, Prelude festivo, Bonset, b. Melodie oriën tale, Bonset (orgel); 8. 2e ged. rede; 9. Marsch uit Athalia, Mendelssohn; 10. Lied ohne Worte; 11. Gracieux sourire, Lissoni (mandoline); 12a. Chant heroïque, Deré, b. Avondlied, Schumann (viool); 13. Wij wil len Holland houen; 14. Largo in G, Handel; 15. Improvisatie, Moed; 16. Lebewohl, Rit- 'ter; 17. Gez. 96; 18. Wilhelmus (mandoline) Daventry (1600 M.). 10.40—12.20: Opening van „The Scottish National War Memorial", door den Prins van Wales in tegenwoordigheid van den Koning en de Koningin. 1.202.20: Gramofoonmuziek. 2.45: Voorlezing. 2.50: Lezing: Things which bud or split themselves. 3.20: Vesper in de Westminster Abbey. 4.05: Lezing: A prince of shoppers. 4.20: Crufts Octet, en solisten (tenor, mezzo sopraan). 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Landbouwber. 6.40: Dansmuziek. 6.50: Tijds., weerb., nieuws. 7.05: Dans- muzieg. 7.20: Lezing: How a whale is caught. 7.35: Liederen van Brahms door D. Smith. 7.45: Lezing: Religious poets. 8.05:. Variété-programma. 9.20: Nieuwsber. 9.40: Lezing: Capitals of Europe, Sofia, Boekarest, Tirana. 9.55: Muziek voor blaasinstrumenten. O. Groves, sopraan. 10.5012.20: Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris" (1750 M.). 10.50 —11.20: Concert. 12.50—2.10: Orkest- concert. 6.055.55: Klassiek uur. 8.50: Populair Concert. Orkest en solisten. 9.5011.20: Dansmuziek. Langenberg (469 M.). 1.252.50: Or kestconcert. 5.506.50: Kamermuziek. Werag-orkest. H. Guermanowa, alt. 8.20 10.50: Concert door het Stedelijk orkest Bermen, Elberfeld. 11.0511.35: Humor in dialect. Voordrachten. 11.3512.20: Dansmuziek. Königswusterhausen (1250 M.) en Berliln (484 en 566 M.). 2.505.50: Lezingen en lessen. 6.506.50: Orkestconcert. 6.508.05: Lezingen en Lessen. 8.50: Ludwig Fulda-avond. 10.5012.50: Dansmuziek. Hamburg (394.7 Mj. 4.85: Orkestcon cert. 5.20: Dansmuziek. 6.20: Orkest- concert 8.20: Een zomeravond aan de Alster. Concert in het Uhlendorster Fahr- haus. 11.10: Sluiten. Brussel (509 M.). 6.20—6.20: Kinder uurtje. 8.2010.20: Galaconcert Ver sterkt orkest. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Hedel: mr. J. F. Dijkstra, em. predikant te Den Haag. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Utrecht: J. H. Telkamp, te Middelburg; Te Waardhuizen: J. Schel haas, te Nederhorst den Berg. Bedankt: Voor Rotterdam (In Hersteld Verband): J. Buskes Jr., te Amsterdam-Zuid. EVANG. LUTH. GEM. Beroepen: Te VeendamWildervank W. J. Kooiman, proponent, te Hollandsche- veld, VRIJE EVANG. GEMEENTE. Aangenomen: Naar Echten: J. Brouwer, te Drachtster-Compagnie. NEDERL. CHRISTEN-STUDENTEN- VEREENIGING. Door de N. C. S. V. is in de vac. P. Lief- tinck voor den komenden cursus tot voor zitter benoemd de heer M. N. W. Smit van Utrecht. In de plaats van den heer G. A. Barger, die zijn ontslag nam als secretaris voor het jeugdwerk der N. C. S. V., werden nu tot lei ders van dit jeugdwerk benoemd de heeren H. A. L. Furnêe en J. H. Stelma, die elk on geveer de helft van hun tijd aan dit werk zullen geven. Aan mej. M. W. Barger werd wegens be noeming tot secretaresse van de Federatie van Christelijke Vereenigingen van en voor Vrouwen en Meisjes met ingang van 1 Octo ber eervol ontslag als secretaresse der N. C. S. V. verleend. Voorts werd overwogen om de groote zo- merconferentie, die gewoonlijk door drie honderd studenten van alle universiteiten en faculteiten bezocht wordt, het volgend jaar geheel aan Indië te wijden en den oud- 'N. C. S. V. voorzitter, dr. H. Kraemer te Ma- lang, te verzoeken de leiding dezer confe rentie op zich te nemen. In dezen loopenden zomer worden er door de N. C. S. V. weder 22 studenlenconferen- ties en jongens- en meisjeskampen georga niseerd, waaraan ongeveer vijfhonderd stu denten en achthonderd jongens en meisjes deelnemen. WATERPOLO. DE COMPETITIE. Zaterdagavond speelt L. Z. C. I alhier voor de competitie tegen Dolfijn I. Overrichter zake is het tweede L.Z.C-- zevental gisteravond uit Hillegersberg te ruggekomen, De wedstrijd is niet doorge gaan. In plaats daarvan werd een vriend schappelijk partijtje gespeeld tusschen L.Z.O. II en e^n combinatie van eerste en tweede zevental van S.V.H., welke combi natie met 41 won, Gisteravond is in de zweminrichting Hooge-Rijndijk gespeeld; LZ.C. VDe Zijl UI 3—1. WIELRENNEN. DE „TOER DOOR NEDERLAND". Internationale deelneming. Thans kan met zekerheid worden ge meld, dat de toer door Nederland, waartoe het Amsterdamsche Olympia eenigen tijd geleden het initiatief nam, zal doorgaan. Op de desbetreffende aanvrage, welke ver gezeld ging van een aanbevelingsschrijven van het N. O. C. (Comité O. S. 1928) heeft de Minister van Waterstaat geantwoord, dat er bij hem in beginsel tegen dezen toer geen bezwaar bestaat mits tegemoet werd gekomen aan enkele verkeersmoeilijkheden in verband met de marktdagen in een twee tal plaatsen. Hieraan heeft de commissie Van organisatie onmiddellijk voldaan door eenige wijziging te brengen in de derde en vierde étappe. Na de vermaarde Tour de France, de toe ren door België, Italië, Zwitserland enz., zal dus ook de toer door Nederland volgen. Tal van burgemeesters der gemeenten, waarlangs gereden zal worden, alsmede de provinciale autoriteiten, zegden de noodige medewerking toe en de prov. vertegenwoor digers van den Nederlandschen Wielerbond zijn reeds eenigen tijd bezig regeling te treffen ten einde een vlot verloop in alle opzichten te waarborgen. De indeeling van den toer (totaal onge veer 800 K.M.) is als volgt: Woensdag 17 Augustus: Amsterdam Maastricht (eerste étappe). Donderdag 18 Augustus: Maastricht- Deventer (tweede étappe). Vrijdag 19 Augustus: DeventerGro ningen (derde étappe). Zaterdag 20 Augustus: GroningenAm sterdam (vierde étappe). De commissie, welke met de organisatie van den toer belast is, heeft zich inmiddels ook met het buitenland in verbinding ge steld, ten einde den toer internationaal te doen zijn. Als eerste resultaat hiervan kan worden gemeld, dat de deelneming van een aantal Duitsche renners reeds is toegezegd, terwijl de heer Paul Richard, een der lei ders van den Franschen Wielerbond, die zich - zooals men weet speciaal met de voorbereiding der Fransche wegrenners bezig houdt, zich eveneens bereid heeft verklaard met zijn beste rennersploeg naar Holland te komen. Het leeren kennen der Hoilandsche wegen, vooral met het oog op den Olympischen wegwedstrijd in 1928, is daarbij een factor van groote beteekenis. Met België zijn nog onderhandelingen gaande. Vermeld zij nog, dat het bestuur van den Nederlandschen Wielerbond besloten heeft den toer met een bedrag te subsidieeren, terwijl van diverse particulieren en firma's reeds steun werd toegezegd in den vorm van prijzen, enz. DE „TOUR DE FRANCE". De 19e étappe, van Pontarlier naar Bel fort, 119 K.M., werd gewonnen door Geldhof in 3 uur 45 min. 30 sec.; 2. P. Magne; 3. A. Magne; 4. Moineau, allen in 3 uur 47 min. 35 sec.; 5. Devanchelle in 3 uur 4-8 min. 28 sec.; 6. Slembroeck; 7. Hemelsoet; 8. Debusschere; 9. Frants; 10. Leducq. Het algemeen klassement is onveranderd. PAARDENSPORT. HET CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP. Als een der zeer belangrijke nummers op het jaarlijksc-he Concours Hippique te Hoofddorp prijkt steeds op het program ma de verrichtingsproef, waarvoor het De partement van Oorlog en de Nedierlandsche Vereenoging ,,Het Legerpaard" hun daad werkelijken steun verleenen door het uit loven van geldprijzen. Ten einde dit jaar het programma van het Concours niet te overladen, werden reeds dezer dagen de proeven gehouden door 24 merriën en 4 hengsten,, in tegen-, woordigheid van de vertegenwoordigers van den Minister van Oorlog, terwijl in de jury zitting hadden genomen de heeren Van Rijckevorsel (Den Haag), G. Bierman, (Den Haag), A. Kooy, (Kedechem) en G. M. van Balen (Asperen). De afstand bedroeg 7 K.M. en werd on der het zadel door de meeste paarden af gelegd in 19 a 20 minuten, terwijl de toe gestane tijd 25 minuten bedraagt. Alle deelnemers waren bij aankomst in dermate goede condidtie, dat zij alle zullen uitkomen op het Concours, waar de prijzen zullen worden uitgereikt. RECLAME. veroorzaakt vaak Hevige Hoofdpijn; een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten doen deze spoedig bedaren. In Buisjes 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 5625 ALPHEN. Voor het autoverkeer Is bij den Hee- renweg een belangrijke verbetering aange bracht met betrekking tot de richtingaan- wijzing. Voorheen hing het bord van den A. N. W. B. onder de lantaarn bij voor melden hoek, waardoor het deels aan het doel niet beantwoordde, daar het licht van de lantaarn niet op het schrift viel. Thans is dit bord aan de overzijde van den weg geplaatst en een lichtbord aangebracht met aanwijzing van den weg naar Haarlem. Dinsdagavond was het een ongewone drukte bij de brug. Deze moest n.l. een repa ratie ondergaan, waarvoor het verkeer afge sloten werd. Thans bleek weer eens wat het zeggen wil als de eenige verbinding tusschen de beide Rijnoevers verbroken is. Het over gaand verkeer moest nu onderhouden wor den door een tweetal roeibooten. Was het niet dienstiger geweest om betere maatrege len te treffen, zoodat zulk een oponthoud voorkomen werd? Want een dergelijke oeververbinding ook al is die maar een tij- delijke, Is zeer gebrekkig en gevaarlijk. Wat had men moeten doen bij brand b.v.? Het ware te wenschen dat indien zulks zich mocht herhalen er de noodige maatregelen getroffen zullen zijn. BODEGRAVEN. Bij Kon. Besluit is de toelating van de Woningbouwver. „Arbeidersbelang", al hier, op grond, dat van werkzaamheid in het belang der volkshuisvesting van ge noemde organisatie nimmer is gebleken, weshalve zij geacht moet worden dat be- /ang niet meer of niet voldoende te behar tigen, als vereeniging, onderscheidenlijk stichting, uitsluitend in het belang van verbetering der volkshuisvesting werkzaam, ingetrokken. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. Noordam geb. de Gelder z. A. v. Kempen geb. Zonderop z. N. Ende- veld geb. de Groot d. A. van Griethuizen geb. van Staalduinen z. Gehuwd: C. R. van Velzen 28 j. en W. Straver 23 j. De collecte langs de huizen in deze ge meente ten behoeve van de getroffenen door de stormramp heeft in het geheel opge bracht de som van f 870.09. OUDEWETERING. Voor het examen gemeente-admi nistratie, afgenomen vanwege de Ned. Ver. van Gemeentebelangen is geslaagd de heer P. van Hoeve, alhier. WADDINXVEEN. Het alhier geopende zwembad is de eerste week een enorm succes geweest. Een succes veel grooter dan men had durven hopen. Niet alleen dat de ingezetenen van klein tot groot aan de zwemsport deelne men, maar verscheidene inwoners van Bos koop en Gouda komen alhier zwemmen, hetgeen wel pleit voor de goede inrichting van het zwembad. Wij vernamen dat van 4 Juli tot 9 Juli 1.1. al meer dan f800 aan abonnementen en toegangskaarten werd ontvangen. Er zijn reeds plannen in beraad om tot uitbreiding van het personeel over te gaan. De rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1926 sluit met een batig slot van niet minder dan f 85.597.10. Het electriciteitsbeilrijf maakte een winst van f 3970.93, het waterleidingbedrijf van f 2226.73, terwijl hel gasbedrijf (door de staking in de Engelsche kolenmijnen) dit jaar een verlie9 maakte van f 1309. Eenige jaren geleden moest nog aan plaatselijke inkomstenbelasting worden ge heven f 118.00, thans nog niet de helft, n.l, f 48.000. Het 'vermeni^vuldigingscijfer daalde van 1.8 tot 1.2. WOUBRUGGE. 1 Een paar jaar geleden werd bij politie verordening verboden, dat op of bij de brug alhier geen samenscholingen, z.g. „beurs", mocht plaats hebben, en verplaatste die „beurs" zich naar den Achterweg alhier. De bewoners aldaar, die ook op hun vrij heid waren gesteld bij hun woningen, ver zochten aan den eigenaar van die huizen, den heer V. alhier, om een hek rondom hun woningen te plaatsen, hetgeen ge schiedde. Maar nu kreeg de heer V. over dat hek een proces-verbaal, dat ten slotte* in hooger beroep, ten gunste van V. werd beslist en hij vrijgesproken werd. Wie nu denkt dat de zaak hiermede was afgeloopen, slaat de plank mis; het bestuur van den polder „Vierambacht" kwam nu in actie; het hek staat langs den weg van den polder, en brak kort en goed het hek af. Zoodat deze zaak opnieuw voor den rechter zal komen, daar de heer V. over deze han delwijze een klacht heeft gedaan. Voor het examen gemeente-administra tie, afgenomen vanwege de Ned. Ver. van Gemeentebelangen, is geslaagd de heer J. Herweijer, alhier. RECLAME. RECLAME. 5617 Kruschen Salts maakt slank* fCrnsehen Salt* zorgt er toot dat alle Toor Uw lichaam overbodige en daarom ongewenachte "Vochtdeelen, op natuur- Kjlce wijze worden verwijderd. Daarom zal het regelmatig gebruik van Kruschen Salta Uw gewicht doen verminderen. Prijs: f 1.60 per flacon. Fabvj E. Griffith» Hoghe» Ltd. Manchestas. Importeur»! Rowntree Handel» mij, Keizereyr. 124, A'daa 5630 AALSMEER. Sterfte onder de seringen. Een eigenaardig verschijnsel doet zich dezen zomer voor bij de in het afgeloo pen voorjaar in den voieai grond geplante seringenstruiken, welke voor het eerst werden geforceerd. Zij liepen, toen zij uit de kas kwamen, gewoon als oudere strui ken uit, bleven op het land gepoot nog wat doorgroeien, doch sterven thans bij massa's af. En dat niet alleen bij enkele kweekers, neen, het is een algemeen ge constateerd kwaad. Haalt men de struik uit den grond, dan blijkt, dat haar wortel geheel verteerd is, dus een soort wortelrot. Wat of de oorzaak is, weet nog geen kwee- ker te zeggen. Men staat hier in den tuin bouw voor de zooveelste maal voor een kwaad, waarvoor de bestrijding nog moet worden gevonden. ECHTE CflTZ-ROTTERDUMMEH de modedrank. BU TENNIS. Hl| Is de vriend van lederen speler. No een tnspannenden „ser is hl| de eerste, naar wlen men vraega, daar ,hl| alle vermoeidheid na hel eerste glas doei ver dwijnen. Vooral doordat hl) opwekkend Is zonder te prik kelen en geen dorst doet ontstaan door overmatige zoetheid. Ook verkrllgbaar per flesch, dragende hel wettig gedepo neerd rwart etiket, waarborg vopr de menging van hel mineraal-, soda- ol spuliwaler, ai of niet met suiker, mei CATZ ZOON van PEKELA GRONINGEN Gebotteld verkrijgbaar bijPiioenix Bierhandel en Limonadetabriek H. Th. G. COSTER, E.-Rapenburg No. ff, Leiden. Vorig jaar werd hier, in het Ooet- einde, met steun der gemeente, een mu ziektent gebouwd voor de vereen. „Aalsm. Harmonie." De bedoeling was, daarin door verschillende vereenigingen concerten te doen geven. Thane is men zoover gevor derd, dat eenige vereenigingen zich bereid hebben verklaard, haar medewerking te verleenen, en zullen in den loop dezer maand de inwoners van eenige concerten, zoowel muziek als zang, kunnen profi teered HAARLEMMERMEER. Mej. A. Buisma, onderwijzeres aan de openbare lagere school No. 7 aan den Ben- nebroekerweg hoek Aalsmeerderweg alhier heeft als zoodanig eervol ontslag aange vraagd. Mej. M. Haaker alhier slaagde te 's-Herlogenbosch voor het examen akte L.O. HILLEGOM. De leerlingen van de derde klas der Openbare School hebben een schoolreisje gemaakt naar Santpoort, de ruïne van Brederode en IJmuiden. Het weer, een voor name factor voor zulke uitstapjes was prachtig. Er is volop genoten. Zondag a.s. zal te Nijmegen een groot congres worden gehouden van het R.-K. Werkliedenverbond in Nederland, waaraan door 150 Hillegommers deelgenomen zal worden. De afd. Hillegom en Omstreken van „St. Raphaël" (spoorpiannen) hield een goed bezochte ledenvergadering. De voor zitter, de heer W, van Zomeren, meende te mogen aandringen, dat de nieuwe leden ijverig de vergadering zullen bijwonen, iten late zich niet afschrikken door het afgeven van de vakgenooten van eigen richting, die de organisatie, waarin zijzelf behooren, den rug toe keeren: De heer J. van Diest bracht een verslag uit van de retraite te Noord- wijkerhout en spoorde alle leden krachtig aan, ook die afzondering te gaan houden. In verband hiermede werd voorgesteld een onderling steunfonds op te richten, met een contributie van 15 ct. per lid en per kwartaal, zoodat daardoor meerderen in de gelegenheid gesteld zullen worden ter re traite te ga8n. Hiertoe werd met alg. stem men besloten. Door een déraillement tusschen Lisse en Hillegom was het tramverkeer Maandag verstoord. De hulpploeg trok er met de noo dige materialen op uit om den onwiüigen wagen op het rechte spoor te brengen. KATWIJK. De burgemeester heeft ter openbare kennis gebracht, dat de Commissaris der KoDingin in de Provincie Zuid-Holland voor nemens is deze gemeente te bezoeken op Donderdag 14 Juli a.s. te 11 uur voorm. en dat zjj, die Z.H.E. Gestr. over eenige zaak wenschen te spreken, daartoe in de gelegenheid zullen worden gesteld. De nauwkeurige opbrengst van de collecte voor de stormramp-slachtoffers heeft te Kalwijk-aan-den-Rijn f521.81 en te Katwijk aan Zee f 919.59 bedragen, in totaal derhalve f 1441.40. KATWIJK-AAN-ZEE. In de school aan de Burgersdijkslraat wordt heden en morgen een tentoonstelling gehouden van door de leerlingen der Chr. Naaischool (directrice mej. Van de Weerd) vervaardigd werk. Er zijn heel fraaie voor werpen bij, zoodat men niet verzuime op deze expositie eens een kijkje te nemen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Eindexamens H. B. S. Aan het Sint Willibrordus-college afd. H. B. S. werden 12 candidaten geëxami neerd. Geslaagd zijn: G. Diepen, te Tilburg; W. Kortmann, te Zoeterwoude; L. Maison, te Dordrecht; A. Philippus, te Gorinchem; L. Rietra, te Dussen; B. Rosemnöller, te Maastricht; N. Sierks, te Hilversum; H. Sprengers, te Zandvoort; R. van Voorst tot Voorst, te Den Haag; K. Westerwoudt, te Leusden, J. van Wichen, te Weltevreden. Afgewezet 1 candidaat. We meenen niet alleen koopers doch ook principalen der Veilingvereeniging „Bloembollenteelt" attent te mogen maken op een advertentie in dit Blad, waarin mede- deeling gedaan wordt, dat de bollen niet bezorgd moeten worden en du3 ook niet te bezichtigen zjjn in de schuur van de firma Boogewoning, doch in de schuren van den heer D. de Vries, dezelfde gelegenheid, waar deze vorige jaren werden geborgen. Op verschillende plaatsen zijn van wege den A.N.W.B. de gewone wegwijzers geplaatst en op enkele plaatsen zjjn deze vervangen door andere, beter en duidelijker dan de vorige. Een en ander was noodig door de nieuwe verkeersregeling, het een- richting-svsteem. Het is een goede verbete ring, waarvan zeer velen zullen profiteeren. LISSE. Ben gladiolen-tentoonstelling. Naar wij vernemen zal in het Bondsge- bouw alhier door de samenwerkende be sturen der Alg. Ver. voor Bloembollencul tuur en Nederlandsche Gladiolusvereeniging een gladiolententoonstelling worden geor ganiseerd. De datum van opening zal midden in den bloeitijd plaats vinden en zal dus van het weer afhangen. RUNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Daniël, Z. van C. D, Kromhout en A. Oudwater Maria Theo dora, D. van G. J. Onderwater en A. J. G, Aanhane Hendrina, D. van J. Zandber gen en B. M. v. d. Eijkel Cornelia, Z. van J. de Best en A. Bosman Willy, D. van C. v. Vliet en J. v. d. Eijkel Nicolaas, Z. van N. v. Egmond en E. Verhaar Gerrit, Z. van G. v. Delft en E. de Mos Livia Cornelia, D. van J. v. Rootselaar en J. Ver heul Maartje, D. van T. Kralt en J. Vianen Hugo Jacob, Z. van Jac. de Mooij en A. J. v. Egmond Janna, D. van D. Pauw en A. Brussee Dirk Hendrik, Z. van H. Heemskerk en W. J. Bouwmeester, Dirk, Z. van C. v. Egmond en M. v. Stein Jan, Z. van O. Hoekstra en H. v, Iterson Pelronella Johanna, D. van D. Heemskerk en N. Kalshoven Johanna, D. van T. Noort en N. Kromhout Jacoba Catharina, D. van W. Passchier en A. C. v. d. Does Adrianus, Z. van R. Blanfcert en A. C. den Heijer Pieter, Z. van Nic. v d. Kwaak en A. v. Egmond. Ondertrouwd: C. H. Scheffers te Naald wijk en J. Teljeur, alhier G. van Dijk te Valkenburg (Z.-H.) en J. Vos alhier R. L. de Mooij en M. Colijn beiden alhier Johs. v. d. Meij en A. Colijn, beiden alhieT J. K. v. Leeuwen te Valkenburg (Z.-H.)' en M. Mermans alhier Overleden: A. v. d. Haak 5 D. van F, v. d. Haak en W. Jungerus C. Krom hout 78 j„ echtg. van M. Heemskerk C. Boekee 42 j., wed. van J. H. Lahordus L. Kraan 67 j. echtg. van H. de Roode. SASSENHEIM. Voor het bollenpellen alhier worden hoofdzakelijk vrouwen en meisjes uit Kat wijk gebruikt, die per wagen gehaald en gebracht worden. Dinsdagavond brak van een wagen, volgeladen met bollenpelstors, ter hoogte van Ter Wege, een der strengen, waardoor de wagen zijn stuur kwijt raakte en in de bermsloot terecht kwam. Alle inzittenden kregen een nat pak. De geheele familie is per auto naar huis gebracht. VOORSCHOTEN. De heer J. Kooien alhier behaalde dezer dagen het diploma A molorbedrijf. Door de gemeentepolitie is op verschil lende plaatsen in deze gemeente controle uitgeoefend betreffende de uitvoering der rijwiel- en wegenbelasting. Er waren slechts enkele rijwielen niet voorzien van het ver- eischle belastingmerk. WASSENAAR. De Wassenaarsche Dierentuin. Op uilnoodiging van dr. Van Leeuwen, den toekomstigén directeur van het Zoölo gisch Woudpark in deze gemeente, hebben wij ons gistermorgen begeven naar het ter rein, waarop het Dierenpark eerlang zal worden gesticht. Het terrein, dat een opper vlakte beslaat van 8 H.A., is gelegen aan den Zijdeweg in de onmiddellijke nabijheid van de halte Wassenaar van de Z.H.E.S.M., de halte Viaduct van de lijn Den Haag Wassenaar—Leiden en het eindpunt van lijn 3. Het is een schitterend bosphterrein, dat voorheen deel uitmaakte van het fraaie landgoed de Wittenburg van de Erven jh>. H. M. Speelman, aan de Noordzijde be grensd door de buitenplaats Wittenburg van douairière jhr. Speelman, aan de Oostzijde door de buitenplaats „Beukenhorst" van douairière Baron van Lijnden, aan de Zuid zijde door den Zijdeweg en aan de West zijde door de Sparrelaan met het park Nieuw-Wassenaar. Het is eenigszins heu velachtig en met fraai eiken-, beuken- en dennenhout bezet, een stukje natuurschoon, zooals er niet veel meer in onze omgeving worden gevonden. Voorgegaan door dr. Van. Leeuwen en de heer Jan de Quack, archi tect, belast met het ontwerpen van den bouw, werd het terrein betreden. Het ligt in de bedoeling aan den Zijdeweg het hoofdgebouw op te richten. Dit zal 30 bij 30 Meter groot worden en ingericht worden als restaurant, sociëteit en verga dergebouw. Op de bovenverdieping zal het museum worden ondergebracht Overigens zullen op het terrein slechts enkele kleinere gebouwen verrijzen, in hoofdzaak bestemd voor winterverblijf van dieren, die niet tegen de koude bestand zijn. Het ligt n.l. in het voornemen het park zoodanig in te richten, dat de dieren niet in hekken wor den opgesloten, maar zich zooveel mogelijk in de vrije naiuur zullen kunnen bewegen. Het geheel zal daartoe in kleinere parkjes worden onderverdeeld, waarin huisvesting zal worden verschaft aan dieren, die elkaar verdragen of bij elkaar passen. Het spreekt vanzelf, dat deze parkjes moeten worden afgezet, hetzij door grachten, hetzij door rasterwerk. De bestaarde hoogten en dalen zullen zooveel mogelijk worden gespaard, 2-2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6