No. 20652 WOENSDAG 13 JULI Anno 1927 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Burgerlijke Stand v. Leiden. Het voornaamste nieuws van heden. GEMENGD NIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENT1ËN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalenBewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT! Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. ƒ0.18 ,0.18 Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. De Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den llen Juli 1927, is vastgesteld de vol gende verordening: VERORDENING, ter voorkoming van onredelijke opdrijving van huurprijzen van woningen. Artikel 1. Onder woning verstaat deze verordening ieder binnen cfl gemeente gelegen perceel of perceelsgedeelte, dat blijkens zijne in richting bestemd is, om als afzonderlijke woning te worden gebruikt en waarop de bepalingen der Wet van 26 Maart 1917, Staatsblad No. 257, zooals die Wet op 18 Juli 1927 luidde, van toepassing waren. Artikel 2. Het is verboden voor het gebruik van een woning een hoogere vergoeding, onder wel ken naam, of in welken vorm ook. hetzij voor zichzelve, hetzij voor een derde, hetzij als beheerder of bestuurder van een rechts persoon voor die rechtspersoon te bedingen, of aan te nemen, dan den huurprijs, welken de verhuurder op 18 Juli 1927 overeenkom stig de bepalingen der Wet van 26 Maart 1917, Staatsblad No. 257, zooals die wet op 18 Juli 1927 luidde, zonder nadere goed keuring of vaststelling mocht bedingen, of waarvan het bedingen hem on 18 Juli 1927 ingevolge de bepalingen dier Wet bij onher roepelijk geworden uitspraak was toe gestaan. Artikel 3. Het is verboden anders dan als verhuur der of huurder ter zake van een huur, als in artikel 2 bedoeld, eenig voordeel, hetzij voor zichzelve, hetzij voor een derde, hetzij als beheerder of bestuurder van een rechts persoon voor die rechtspersoon te bedingen, aan te nemen, te betalen, of zich tot de betaling van zoodanig voordeel te verplich ten, tenzij voor zoover dit voordeel een redelijke vergoeding voor daadwerkelijk verrichte diensten vormt. Artikel 4. Het is verboden een woning ter beschik king van een huurder te stellen of te laten, of door een huurder te doen of te laten be trekken op grond van een huurovereen komst, welke in strijd is met het in deze verordening bepaalde. Artikel 5. Het bepaalde in artikel 2 is niet van toepassing op hem, die handelt na verkregen goedkeuring van Burgemeester en Weihou ders, of, ingeval van beroep, van den Raad. Deze goedkeuring behoort schriftelijk aan Burgemeester en Wethouders te worden gevraagd. Op de aanvrage om goedkeuring wordt binnen 14 d^en, nadat zij is ontvangen, een beschikking genomen; het geven dezer beschikking kan eenmaal voor ten hoogste 14 dagen worden verdaagd; de beschikking wordt zoo spoedig mogelijk schriftelijk zoo wel aan den verhuurder, als aan den huur der van de woning medegedeeld. Artikel 6. Op de aanvrage om goedkeuring wordt geen beschikking genomen, alvorens het advies is ingewonnen van een daartoe door Burgemeester en Wethouders in te stellen Commissie van 3 leden, en 3 plaatsvervan gende leden. De leden en plaatsvervangende leden 'dezer Commissie worden door Burgemeester en Wethouders benoemd en ontslagen. De Commissie kiest uit haar midden een Voorzitter. De samenstelling der Commissie ge schiedt in dier voege, dat de belangen van huurders en van verhuurders zooveel moge lijk gelijkelijk in de Commissie zijn verte genwoordigd. De Commissie regelt hare werkwijze in een reglement, dat aan de goedkeuring van Burgemeester en Wethouders is onder worpen. Burgemeester en Wethouders kunnen aan de Commissie een Secretaris toevoegen. Artikel 7. De goedkeuring wordt alleen geweigerd, indien en voorzoover inwilliging van de aanvrage Burgemeester en Wethouders, alle omstandigheden in aanmerking ge nomen, onredelijk voorkomt. Artikel 8. De belanghebbende, die zich door de be schikking van Burgemeester en Wethouders bezwaard gevoelt, kan daarvan binnen 14 dagen, nadat hem die beschikking is mede gedeeld, schriftelijk in beroep komen bij den Raad. Op het beroep wordt binnen een maand, nadat het beroepschrift is ontvangen, een beschikking genomen; het geven dezer be schikking kan eenmaal voor ten hoogste een maand worden verdaagd, de beschik king wordt zoo spoedig mogelijk schriftelijk aan dengene, die het beroepschrift inge diend heeft, medegedeeld. Artikel 9. De goedkeuring in beroep wordt alleen geweigerd, indien en voor zoover inwilliging van de aanvrage den Raad, alle omstan digheden in aanmerking genomen, onrede lijk voorkomt. Artikel 10. Overtreding van het bepaalde in de arti kelen 2, 3 en 4 wordt gestraft met hechte nis van ten hoogste zes dagen, of geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Artikel 11. De opsporing van overtredingen van deze verordening wordt opgedragen aan de die naren cTer gemeentepolitie en aan de ambte naren van het Bouw- en Woningtoezicht. Artikel 12. Deze verordening treedt in werking op 19 Juli 1927. Zij vervalt uiterlijk met ingang van 1 Januari 1930. Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, gelet op het advies der Gezond heids-Commissie, dd. 11 Juli 1927, No. 9, in zijne openbare vergadering van den llden Juli 1927. De Burgemeester. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, in af schrift medegedeeld. En is hiervan, krachtens het Raads besluit van 11 Juli 1927 tot het doen afkon digen van deze verordening onmiddellijk nadat zij. is vastgesteld, afkondiging ge schied, waar - het behoort, den 12den Juli 1927. 5658 A. VAK DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. STORMRAMP-COMITE. Gisteren "kwamen bij het Stormramp- Comité nog de volgende giften in: Gecollec teerd op de bruiloft van Oom en Tante.... J. d. V. f 2-20; gecollecteerd in de Iloogland- sche kerk bij ds. Punselie op 10 Juli van J. M. J. fl; K. S. f2 50; N. N. Oegstgeesl f2 50. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den penningmeester, den heer F. Muys van de Moer. Plantsoen 49, Leiden, Postgiro- nummer 57471., ARCHEOLOGISCHE ONDERZOEKINGEN OP ROOMBURG. Het resultaat van de opgravingen. Omtrent het resultaat van de opgravingen ten dienste van archeologische onderzoekin gen op het terrein van den Roomburgerweg nabij den Hooge Rijndijk, vernemen wij het volgende: De oi gravingen op Rodenburg of Room burg, even buiten de stad, welke ^nder leiding van den directeur van 's ajjks Museum van Oudheden, alhier, dr. J. H. Holwerda, hebben plaats gehad, droegen het karakter van voorloopige proefgravingen. Op een terrein vlak aan het nieuwe Kanaal is op grond vail den heer De Jong van Rodenburg en voor diens rekening ge graven teneinde te onderzoeken wat er nog van het oude kasteel Rodenburg te vinden is. Deze kwestie is vooral belangrqk, om dat dr. Holwerda meende, dat dit kasteel reeds tol onze vroege Middeleeuwen zou teruggaan. Bij het werk bleek, dat men op het dit jaar beschikbare terrein slechts de oude kas teel gracht, en niet het slot zelf terugvinden kon. Deze proefgraving heelt dus alleen waarde voor een betere oriën teering bg latere mogelijke voortzetting van het werk. Wel werden in de gracht veel zeer oude reuze-moppen gevonden, het oudste baksteenmateriaal, uit de 13e eeuw ongeveer. Belangrijker resultaten leverde de graving eenige honderden meters oostelijker in de tuingronden van Roomburg. Hier was men wel zeer beperkt door de bebouwing van het land. Dr. H. meende echter, in af wijking van zirjn vroegere meening, dat er toch wei *reden was voor de overlevering, dat hier een Romeinsche nederzetting aan wezig zou zijn, en had nu het geluk juist nog op een punt van het beschikbare terrein een goed bewaarde Romeinsche spitse ves tinggracht terug te vinden. Ook nog andere Romeinsche sporen, waarschijnlijk van wo ningbouw, werden gevonden en vele Ro meinsche fragmenten van aardewerk vooral, dateerden de nederzetting omstreeks de 2e eeuw na Chr. Vooral in de vulling van de gracht en vlak daarbij werden zulke frag menten gevonden alsook eenige steenen bouwfragmenten, en een volkomen gaaf Romein-ch terra-cotta beeldje, waarschijnlijk een godin voorstellende. Hiermede is dus de aanwezigheid van een militaire vesting vlak ten Oosten van Leiden bewezen. Of de tuinbouw verdere voort zetting van het werk mogelijk zal maken en over welke uitgestrektheid de gracht, dit is dus de omtrek van de nederzetting, nog te vervolgen zal zijn, is nog niet met zekerheid uit te maken. VERGADERING ALG. NEDERLANDSCH VERBOND, AFD. LEIDEN. De afdeeling Leiden van het Algemeen Nederlandsch Verbond hield gisteren onder leiding van haar voorzitter, prof. P. J. Blok, haar algemeene vergadering, die slechts zeer matig bezocht was, ongetwijfeld ook in verband met het jaargetijde. De tijdelijke secretaris-penningmeester, de heer Pelten- burg, herinnerde in zijn verslag aan wat er in den laatsten tijd was voorgevallen, in het bijzonder aan de ernstige ziekte en het vertrek van den ijverigen secretaris, ds. Wicherink, die in de afdeeling zeer gemist werd, aan de gezamenlijk met de Leidsche afdeeling van het Dietsch Verbond georga niseerde avonden in 1926 en 1927. Het ledental is, dank zij de werkzaamheid van den ijverigen propagandist der vereeniging, den heer Post, gestegen tot bijna 150, wat goeden moed geeft voor de toekomst. Het bestuur stelt zich voor in den loop van den winter wederom aan haar leden een of meer .avonden" aan te bieden, zoo moge lijk in samenwerking met het Dietsche Verbond. Als opvolger van ds. Wicherink werd tot secretaris benoemd prof. J. H. Kern, alhier. TOELATINGSEXAMENS GEMEENTELIJKE H. B. S. MET 5-JARIGEN CURSUS. Voor het toelatingsexamen zijn geslaagd H. v. d. Beid, G H v. Bergen, Tha. v. Bockel, M. G. Bon, N Bosch, W. N. Coe- nen, Mie. Ge. Colin, H. von Decivere, W. C. v. Dorp, C. Driehuizen, K. L. Hage- mans, M. G. Hagens, J A. A. v. d. Horst, W. G. J. Jaarsveld, N. L. M. Jansen, P. de Klerk, M F. Koert, J. Kooiman, A. Mennes, J. F. Meijeraan, Ja, D. Nieuwen- burg, A. Parmentier, Kitty Rademaker, Ma. Wa. Robert, B. G. J. Rooyakkers, G. H. Rubaak, A. H. Schecuwe, J. Schreu- der, J. Texelaar, Petra. Tjebbes, L. T. Tol, P. Prins, G. A. Waldkótter. Ma. Eth. Wa terreus, J. M. Westen, Mie. Willems, H. J. J. Witt'eman, Gerda S. Zuiderduin, Wilha. v. Zwieten de Blom. Afgewezen U, (Reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag opgenomen). Curatoren van het Vossius-gymna- sium te Amsterdam hebben ter voorziening van een vacature van leerares .in de oude talen aan genoemde inrichting als nummer één voorgedragen mej. C. M. Ribbink, leerares aan het gymnasium alhier. Dr. H. H. van Peters, leeraar aan het Stedelijk Gymnasium alhier komt als num mer twee voor op een voordracht van cura toren van het Lyceum voor Meisjes te Amsterdam ter behoeming van een leer kracht in de Natuurlijke Historie aan ge noemd lyceum. Geslaagd zijn voor het diploma Engel- sche Handelscorrespondentie der Vereeni- van Leeraren, de heeren J. de Lange en T. Norden. In ons verslag van de afscheidsbij een- komst van de zéndelingen E. G. v. Kekum en N. E. Breeman in ons Blad van Maandag j.l., schreef onze verslaggever, dat in de indeeling van den dienst een wijziging was gebracht in verband met een oproep om hulp van uit Leiden, waar plotseling één der predikanten ziek was geworden, waar door ds. G. Hennemann den dienst in de Pieterskerk vervulde. Ter verduidelijking zq hier opgemerkt, dat geen der Leidsche predikanten door ongesteldheid verhinderd was den dienst in de Pieterskerk te Leiden, doch ds. De Haas, uit Utrecht. Zulks ter geruststelling van de vele stad- genooten, die in de veronderstelling ver keerden, dat dr. J. Riemens ziek zou zjjn. Gistermiddag werd in café-restaurant „In den Vergulden Tui;k" aanbesteed door de Vereeniging ,,De Leidsche Buitenschool", alhier, het bouwen van een drieklassige school bij het Herstellingsoord te Katwijk aan Zee, nabij den tol. Er waren 17 biljet ten ingeleverd en wel van W. Oudshoorn en Zn f28.999; N.V. Mabuwat, Willemstad, f29.100; A. de Best, Katwijk aan Zee, f31 000; Fa. Zwanenburg en v. d. Zee, Kat wijk aan Zee f30.500; A. J. de Later en Ph. Meyers, f32.050; fa. Kort en van der Wiel, Rijnsburg, f32.612; A. J. Ouwehand, Katwijk a. Zee f32.700; gebr. Slingerland, Katwijk a. d. Rijn, f32.998; A. v. d. Oever. Katwijk a. d. Rijn f33.180; Jac. v. 't Riet f33.500; L. v. Beusekom, Alphen f33.700; L. Guvt en T. Meyvogel, Katwijk aan Zee f34 550; M. Koo, Warmond f34.640; fa. Witkamp van Gent, Rijswijk 134 980; P. Verkroost. Delft f34.800; J. Olivier f35.400, A Zwets en A Groeneveld, Dubbeldam f 38 059 50. Waar geen plaatsnaam is vermeld, i9 deze Leideto. (Reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag opgenomen). Naar men ons mededeelt zijn plannen in voorbereiding om in verband met de in Augustus en September hier ter stede te houden herhalingsoefeningen uit de plaat selijke Christelijke organisaties een comité samen te stellen, teneinde den dienstplich tigen aangename en leerrijke avonden te bezorgen. Nadere berichten dienaangaande zullen spoedig volgen. In aansluiting op het gisteren door ons gemelde aangaande de liefdadigheids- zanguitvoering in de Stadsgehoorzaal, ver zoekt men ons mede te deelen, dat tenge volge van oneenigheid met het auteurs- bureau „Buma", de Christelijke Zangver- eeniging „Halleluja" niet in staat was de aangekondigde liederen ten gehoore te bren gen. Na afloop der uitvoering gaf genoemd koor daarom nog twee liederen ten beste, nl. Gezang 22 en „Zondagmorgen", beide vrij van auteursrechten. De Commissaris van Politie alhier verzoekt mede te deelen, dat gisteravond op den Witte-Singel is aangetroffen een wolfs- grauwe herdershond, die ernstig verwond was. Het dier is naar de kliniek van dr. Holsheimer overgebracht. Wie is de eige naar? Tijdens het spelen heeft een driejarig jongetje zich gisteravond omstreeks zeven uur verwond aan een vinger van de rech terhand. Het kind, M. v. B., wonende in de Nieuwsteeg alhier, raakte, toen het met zijn vierjarig broertje speelde, met zijn vinger bekneld tusschen het hek van het Natuur kundig Laboratorium aan de Zonneveld straat. Per auto van den E, II. D. werd het jongetje naar het Academisch Ziekenhuis gebracht, waar men het vingerlopje afzette. GEBOREN: Christina Johanna, D. van J. Elijzen en II. J. v. d. Vaart Johannes Cornelis, Z. van J. C. v. Britsum en J. Gordijn Maria, D. van J. v. Bemmel en M. Heymans Maria Anna, D. van T. M. v. Teylingen en C. A. v. Latum Tilia Clara, D. van G. F. E. Kiers en E. Olivier Leendert, Z. van I>. Honders en M. Spek Gerardus Jaco bus, Z. van D. H. v. d. Top en J. C. Bouman Pierre Jan Marie, D. van E. J. L. Plou- vier en P. A. M. Leytens Hermanus, Z. van L. van Grol en M. v. Peet Antonius Cornelis, Z. van P. Marks en A. v, Ingen Johanna Maria Thera., D. van A. J. Hartwijk en A. E. v. d. Geijn Anny, D. van C. F. Libert en M. R. v. Bastelaar Hendrikus Wilhs. Francs., Z. van B. J P. Goddijn en J. J. Hahraken Cornelis Pe trus, Z. van W. J. Schouten en J. A. van Hoof -John Morgan, Z. van J. J. Steften en E. K. Goedegebuure Gerrit, Z. van A. Burgwal en A. C. Hoogenboom Wilhel mus Cornelis, Z. van J. A v. d. Berg en C. E. Hassing Maria Francisca, D. van G. v. d. Poel en G. van Bijn Pieter, Z. van L. v. Egmond en E. Heymans Al- bert, Z. van W. Blok en J. Ezinga Jo hanna Margaretha, D. van A. Groeneveld en H. W. Scheepmaker Jacoba Marga Maria, D. van C. J. A. Schmidt en M W M. Straathof Alida Hendrika, D. van G. Verbeek en J. Planje Willem Arnold, Z. van A. W. Pot en P. J. Hoogerhout Ja cobus, Z. van A. F Bronsgeesl en J. Klein Pieler Cornelis Tobias, Z. van C. J. Lugt- hart en A, Parlevliet Martina, D. van A. M. Rotteveel en A. M. v. Zuilen Ca- tharina en Johanna, Dochters van H. J. v. d. Laan en J. v. d. Linden. GEHUWD: P. J. v. Dalsen jm. en C. Houthoff jd. B Houthoff jm. en C. J. v, d. Toorn jd F. H. Houzee jm. en H. C. Vijlbrief )d. A Bonte jm. en S A. Poeliejoe jd. J. J Flippo jm. en E. Bodry jd. J. Sinteur jm. en L. F. M. Sierat jd. W. Leupe jm. en A. Hageman jd G. W. v. Bemmel jm. en J. v. d. Sneeberg jd. G. Biesbroek jm. en P. Viele jd. B. H. M. Keiler jm. en P. Simons jd. C. G. J. Alkemade jd. en A. G. Comelisse jd. A. Ciere jm. en G. M. Klinkenberg jd. W. v. d. Reyden jm. en G. J. M. Rosin jd. OVERLEDEN: P. M. Kuit, dr. 2 j. M. Nïeuwenhuizen, wed., 66 j. J. H. Schipperd'Haene, vr., 60 j. G. C. Komen, m., 33 j. C. E de Heidenv. Kempen, vr., 57 j. M. du OhattelKwaadgras, vr., 68 j. L. M. Trip, zn„ 22 j B. Vijlbriefla Feber, vr. 89 j. C. v. Erkv. Meenen, vr., Tl j. M. M. A. Groenewegen, zn., 2 j. J. van Leeuwende Kier. wed., 78 j. L. J. J. v. d. Kloes. zn., 76 j. L. den Oude, zn., 2 j. G. de Vink, dr.. 2 j. M. C P. Wij- tenburg, dr.. 63 j. J. Delfos, m., 73 j. J. de Best. zn., 63 j. J. Singding, dr15 j. A. J. FlandrijnSingeling, wed., 73 j. GEVESTIGD: ti. VV. Segaar, onderwijzeres, Bloemmarkt 11. J. Overduin, Hoogewoerd 75. J. H, Oort, conservator, Plantsoen 35. A. Posthuma, Plantsoen 7. T. F. A. Funke gen. Küpper, dtcoratieschider, Noordeinde 8. A. P. Papot, kellner, K. Rapenburg 10. H. Gijben en fam arbeider. Koolgracht 8. E. Glasbergen, dienstbode, Wagenslr. 2. J B. v. Ulden en tam., koopman, H, Rijndijk 200 G. J F. van Rooy en fam., schilder, Levendaal 177 G. J. v. Leeu wen, bakker, H. Rijndijk 194. M. L. Kem perman. Haarl.str. 215. E. Huisman, Galgewater 12. J. G. Lanlrok en tam koetsier, aan boord woonschip, figpl. Utr. Jaagpad. .Wede. C. M. Beck—Stein, BINNENLAND. Het resultaat ran de oudheidkundige onderzoekingen op Roomburg (Stadsnieuws, lste Blad). Een verklaring van den Belgischen minister Vandervelde inzake de verhouding tcsschen Nederland en België (Binnenland, 2e blad). De Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over het wetsontwerp betreffende het zevende leerjaar (Binnenland, 2e blad;. Bijzonderheden over den te honden wie lerwedstrijd, de „Toer door Nederland" (Sport, 2e blad). BUITENLAND. De maritieme ontwapeningsconferentie; nieuw optimisme (Buitenland, lste blad). Het kabinet-Poincaré bedreigd? (Buiten* tenland, lste blad). De aardbeving in Palestina; 500 personen gedood. (Buitenl. Gemengd, lste blad). De K. L. M.-vliegers van Allahabad naar Karachi vertrokken (Laatste Berichten, lste blad). Morschweg 99. M. C, Koek, dienstbode, L. de Kanierstr. 13. L. Krüger, Langestr, 49. W. van Wilgen, dienstbode, Rapen burg 15. A. II. Groenen, dienstbode, N« Rijn 81. C. J. v, d. Loo, dienstbode, Haarl.str. 209. W. H. Blewanus, Haarl- straat 218. E. M. B. N. Grijpink, Plant soen 15. H Th. P. Coebergh, Witte Singel 71. T. A. Tijssen, graanmolenaar, H. Rijndijk 118. N. W. MullerBoorsma, Rijnsb.weg 102. H. C. v. Leeuwen Stijnman. Langebrug 5. A. J. Blits, Zoe- terw. Singel 89. G. v d. Lely, dienstbode, R. en Schiekade 2. J. M. Gelok, ver pleegster. Diaconessenhuis. M. Priem, huishoudster, Botermarkt 17. W. Koning, huishoudster. Utr. Jaagpad 20. J. F. An- nokkee, bankwerker, Meidoornstr. 8. VERTROKKEN: A. Ruhl, Dordrecht, Vest 96. A. Bur ger, Oosterwier urn, Herv. Pastorie. G. H. van Keulen, Den Haag, Elandstr. 110. H. M. Zwart, Haarlem, Carolinastr.. 1. P. van Senus, Rotterdam, Avenue Concor dia 98. K. A. H. Bidding, Den Haag, Beukstr. 121. J. C. A. Hübner, Amster dam, Prinsengr. 191. A. H. de Hey, Oegstgeest, Wilhelmi napark 33. W, F. Moock, Amsterdam, Alb. Tbymstr. 15 1. J. van Henten, Hilversum, Eikbosscherweg 55. J. L. van der Veer, Haarlem, Scho- terboschplein 8. A. Meilink, Laren (N.- H.), Hilversumscbeweg 39. J. v. Duy- venbode, Katwijk, Kerkstr 43. W. de Roode, Lisse, Landzicht 172. K. A. Sim, Temanggoen, Java, N. O.-I. M. Her mans, Rijnsburg, Oegstgeestenveg 29. J. van Exter, Noordwijk aan Zee, Hoofd straat 32a. J. G, van Zuidam, Rotter dam, Krai. Pla-slaan 15a. W. Molenaar, Giessen Oudekerk, Vliethoeve Ae. J. J, Heerings, Voorhout, Hoofdstr. bij de ouders. A. E. J. van Hal, Helder, Scha- genstraat 95. P. van de Wijngaard, IJmuiden, Leulairestr. 19. J. C. Hockx, HiUegom, Patrimoniumstr. 74. P. Wou ters, Sprang No. 287. A. Hol trust, N. O.-Indië. T. Hoogeveen, Den Haag, Hol landerstr. 4. A. M. BrandDe Beer, Amsterdam, Sarphatiepark 44. W. Kap- tijnPrins, Sa&seniheim, Huize St. Bernar- dus. C. v. DalsenHouthoff, Rotter dam, Taanderstr. 94. D. P. Muller Bohn, Oegstgeest, Regentesselaan 26. A. Alt, id. id. A. H. C. Zwang, id id. A M. H. Eland®, Den Bosch, Von R-hein- hovenstr. 7. W. v. d. Kraan, Gorinchem, Lange Dijk 152. C G. W. v. d. Hcyden, Den Haag, Thomsonlaan 163. J. M. Sie- king, Amsterdam, Nic Moe&str. 55. C. Wan sink, Hazerswoude, 't Zwaantje. B. Boon, Leiderdorp, Dorpstr 92. F. A'. R. Delmaar, Den Haag, Lubcckstr. 79. J. P. Imraink, Amsterdam, v. Woustr. 144. H. E. Haartz, Hazerswoude, Rijn dijk bij Th. v. Niekerk. VERKEERSONGEVALLEN. Gisteravond omstreeks halfnegen heeft op den Delf weg te Overschie een zeer ernstige auto-botsing plaats gehad. Ter wijl een O.A.B.-bus, rijdende in de rich ting Delft en een Ford-vrachtauto van den groenenhandelaar J. v. d. Heiden, wonen de Loo8duinscheweg te Den Haag, elkaar wilden passeeren, reed op hetzelfde oogen- blik een personenwagen er tusschen, met het gevolg dat de drie voertuigen in volle

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1