EET MEER HOUANDsch ZWIfSERSCI! CHOCOliM KIKN Dlsumlgische pijnen tabletten Prijs 75ets. BINNENLAND. RADIO-PROGRAMMA UIT DE OMSTREKEN. RECLAME. 5567 Huurcommissiewet toch ook spreekt vaii pnredelijk. De VOORZITTER verdedigt ook de redac tie der commissie voor de strafverordening gezien het beginsel der verordening, tegen onredelijke huuropdrijving gericht De heer v. STRALEN wordt door het ver zet gestijfd in zijn meening, dat deze redac tie zoo met opzet is gekozen door de tegen standers. Amsterdam, waar B. en W. voor de verordening waren, kozen zijn redactiel De VOORZITTER wijst volledig terug de beschuldiging in de laatste woorden van den heer v. Stralen gelegen. Het amendement-v. Eck-v-Stralen wordt verworpen roet 1514 stemmen. Vóór de S. D. A. P., de heeren Sijlsma, Eikerbout, Eerdmans. Schoneveld en beide dames-leden. Bij art. 8 stelt de heer HUURMAN weer voor de laatste alinea te vervallen als lo- gi9dh gevolg van zijn aangenomen amende ment. Dit wordt aangenomen. De heer SPENDEL ontraadt dit art. ten zeerste, daar de raad allerminst is een rechtscollege, maar een politiek college, zoo als nog pas weer bewezen is door de hou ding der overzij bij deze verordening. Het art. lijkt hem zeeV gevaarlijk. De heer DEUMER zegt, dat toch beroep moest worden gelaten en dan kan dit hier, evenals bij de belaslingtb slechts zijn op den raad. De heer EERDMANS gelooft, dat de heer Spendel een groote waarfieid zeide, dit mede uit eigen ervaring. Daarom acht hij beroep 'op den raad sinds de laatste wijziging niet het juiste. (Geroep: vroeger was de raad be ter toen was 't op de sociëteit uit te maken Kan daarom geen aparte commissie van beroep worden ingesteld, b.v. bestaande uit deze leden, door den raad te benoemen met een voordracht van B. en W.? Hij doet eien Voorstel in dezen geest. De heer v. ECK deelt de bezwaren niet, Tnaar hij kan toch iets voelen voor de mee ning, dat de raad niet het meest aangewezen lichaam is. Er zal echte^ niet aan zijn te ontkomen. Staatsrechtelijk lijkt hem het voorstel Eerdmans onmogelijk, zooals hij nader uit- eenzei Ook de VOORZITTER gelooft dat het amendement Eerdmans de verwerping van de Kroon zeker tengevolge zou hebben. Een anderen uitweg dan voorgesteld ziet hij niet, als is hij zelf feitelijk geen voorstan der etr van. De heer EERDMANS neemt zijn amen dement terug. Art. 8 wonit aangenomen met 25f stem men. Tegen de heeren: Wilbrink, Berger», v. d. Reyden en Spendel. Bij art. 12 stellen de heeren v. Stralen en v. Eek voor de va-ordening uiterlijk te doen vervallen 1 Jan. 1930. Het art. zelf luidt 1 Jan. 1929. De heer v. STRALEN meent, dat alleen door voldoende aanbouw van woningen reden komt tot intrekken. Kan dit in 11/2 j. het geval zijn? Hij gelooft het niet Del VOORZITTER zegt. dat de raad toch altijd op de instelling der verordening kan terugkomen. Het amendement wordt aangenomen met 1613 stemmen. Voor de S.D.A.P. de vrijz.-dem. en de heeren Heemskerk, v. Tol, Eikenbout, Eerd mans, Schoneveld en mevr. Dietrich. Del gansche verordening wordt aangeno men met 1613'stemmen. Voor de S.D.A.P, de vrijz.-dem, de hee ren Heemskerk, v. Tol, Eikerbout, Eerdmans Schoneveld en mevr. Dietrich. De VOORZITTER meent, dat ongetwij feld Ged. Staten er .prijs op zullen stellen om uit een oogpunt van fair-play tijdig te worden gekend en daarom stelt de meerder heid van de commissie voor de strafveror deningen in strijd met eerst aangenomen houding voor, del verordening nog niel direct af te kondigen. Zoo de raad dit tooh aanneemt zal hij zich afvragen of hij niet geroepen is, de autoriteiten tijdig te waarschuwen. De heer v. ECK is zeer verwonderd. Hij wePt er niets van als lid van de commissie voor de strafverordeningen. Bovendien is hij tegen uitstel. Waarom? De raad maakte toch z.i. eenvoudig gebruik van een recht De verordening moet zoo vlug mogelijk wor den afgekondigd. Willen - Ged. Staten dan schorsen dan is dat hun zaak. Wij hoeven toch niet te zeggen: U hebt geschorst in Rot terdam. wilt U hel ook hier doen? De VOORZITTER acht het niet fair Ged. Staten de gelegenheid te ontnemen hun beslissing te doen kennen. Als burgemeester is hij meer dan uitvoer der van raadsbesluiten, al zouden deze ook met algemeene stemmen zjjn aangenomen. (Geroep: Dat is uw zaak). De heer ELKERBOUT wijst op de mo gelijkheid van huurverhooging, zoo de verordening niet direct in werking treedt 18 Juli Bedoeling was toch daartegen te waken. Alies zou op losse schroeven komen te staan, zoo de afkondiging werd opge houden. Nu de verordening klaar is, moet zij ook in werking treden. De VOORZITTER wjjst er den heer Ei kerbont op, hoe huurverhoegingen achter haald zonden worden door het vastleggen van den datum van 15 Juli in de ver ordening. Mevr. v. ITALLIE meent, dat de voor zitter behalve fair play tegenover Ged. Sta ten ook fair play moet spelen tegenover den raad en vraagt of de voorzitter niet dichter staat bjj den raad dan bij Ged. Staten. Daarom iaadt zjj aan: onhoud u in dezen. De VOORZITTER wjjst op art. 70. 2e lid, 'der Gemeentewet. Hij heelt alles gedaan om de zaak te bespoedigen, maar z. i. behooren Ged. Staten een redelijke kans te hebben. De heer ELKERBOUT kan het beroep op art. 70, 2e lid, der Gemeentewet hier niet billijken voor den voorzitter. De VOORZITTER gelooft, dat de heer Eikerbout de waarde van het art. niet inziet; dit art. is te zijner beoordeeling. Het voorstel de verordening direct af te kondigen, wordt met 1613 stemmen aan genomen. Voor: de S.D.A.P, vrijz.-dem., de heeren Heemskerk, v. Tol, Eikerbout, Eerdmans, Schoneveld en mevr. Dietrich. 9o. Verordening, regelende de heffing van opcenten op de hoofdsom der Perso- neele Belasting te Leiden. (142 en 143) De heer HUURMAN stelt voor dit en volgende agendapunten aan te houden tot een volgende vergadering. De heer SPENDEL steunt dit voorstel, 's Avonds kunnen slechts drie leden zijner fractie aanwezig zijn. De heer v. STRALEN verzet zich tegen uitstel, gezien zijn interpellatie en het be lang daarvan voor enkelen, gesteund door den heer GROENEVELD, die klaagt, dat de raad toch al zoo weinig Afdoet Het voorstel Huurman wordt aangenomen met 1413 stemmen. Hierop sluiting tegen 6 uur. RECLAME. worden gestild door 5563 CENTRALE MIDDENSTANDSCREDIETBANK. Geen algemeene instemming in de Eerste Kamer. Het wetsontwerp tot wijziging van het Vilde hoofdstuk B der Staatsbegrooting voor 1927 (Centrale Middenstandscredietbank) heeft blijkens het Voorl. Verslag in de afdee- lingen der Eerste Kamer geenszins alge meene instemming gevonden. Onderscheidene leden waren van gevoe len, dat de kleine middenstandsbanken eene groote versnippering van krachten te-, weeg brengen, welke ook voor de midden standsbanken uiterst nadeelig werkt, vooral op kleine plaatsen, terwijl voorts in het middenstandscrediet door de gewone banken kan worden voorzien. Andere leden waren van meening, dat niet zoozeer onderlinge concurrentie en ver snippering van krachten als wel de geheele aard en de wijze van de credietverleening door de middenstandsbanken, deze gevaar lijk maken, terwijl zij onnoodig zijn, omdat andere banken in de behoefte kunnen voor zien. Een beweegreden zou er nog kunnen zijn voor den Staat om het middenstandsbank bedrijf te blijven steunen, n.l. dat door voort zetting het uit de verleende garantie voort spruitende verlies zoude worden verminderd. Het is uit den aard der zaak echter gewaagd voorspellingen te doen; maar het lijkt uiterst onwaarschijnlijk, dat het risico van den Staat verminderen zal, wanneer hij de ga rantie, die nu nog voor de Algem. Centrale Bankvereen. voor den Middenstand geldt, uitstrekt tot de eveneens in slechten staat verkeerende andere groote middenstands banken. Eene vraag, die al even oppervlakkig of onvolledig is behandeld als de overige, is hoe de Staat van zijn garantie zal afkomen. Ook is niet aangetoond, dat er liefhebbers zullen komen, die aandeelen in de nieuwe zaak zullen nemen. Men mag met zekerheid aannemen, dat dit niet zal geschieden. Andere leden, die zich weinig ingenomen betoonden met het ontwerp, vroegen, welke de reden is, dat de Regeering meent het middenstandscrediet te moeten steunen. Het gewone credietwezen wordt immers niet ge steund. Eenige leden, die in hoofdzaak de hier boven ontvouwde bezwaren deelden, meen den echter aan het voorstel hun stem niet te mogen onthouden, omdat de Staat nu een maal belangrijk in deze zaken geïnteres seerd is en door zich thans te onthouden, een groot nadeel zoude lijden. Men verzocht echter den Minster, wan neer de zaak tot stand komt, den provin cialen instellingen, welke toch reed9 een moeilijk beslaan hebben, het niet al te moei lijk te maken. AMSTERDAM—BATAVIA V.V. DOOR DE LUCHT. Zooal9 bereids is gemeld uit Calcutta ïs het Fokker-vliegtuig daar gisteren om 2 uur aangekomen. Men was des morgens om 6 uur 30 uit Rangoon vertrokken en had een moeilijken tocht door slecht moesson- weer. .Het vliegveld te Calcutta stond half onder water. Men hoopt vandaag naar Alla habad te vertrekken. In een onderhoud met een vertegenwoor diger van „United Press", zoo meldt „de Tel.", verklaarde de piloot Geysendorffer, die thans met de Fokker Vila op den terug tocht naar Nederland is, dat de moes sonbuien, waarmede men, zooab reeds gemeld, tusschen Rangoon en Calcutta te worstelen had, over het algemeen handelsvluchten niet zullen belemmeren. Het zal echter wel noodzakelijk zijn bestuurders aan te stellen, die geheel op de hoogte zijn van deze weerstoestanden. De heer Van Lear Black zeide nog, dat de storm boven Bangkok en Rangoon wel erg was. Men is evenwel alles goed te boven gekomen. De afstand RangoonCalcutta, 1350 K.M. werd door de vliegers in 77» uur gevlogen. De etappe CalcuttaAllahabad is 770 K.M. lang. EEN POSTDUIVENWET. De indiéning aanstaande? De ,/s-Hert. Crt." verneemt, dat eerlang te verwachten is de indiening van een „wet op de postduivenhouderg". Deze nieuwe wet zal o. m. omvatten een belasting op de voetringen en de bescher ming der postduiven. NA DE AUTO-ONGELUKKEN BIJ GOUDA. In verband met den onhoudbaren toestand van den weg Gouda-Oudewaler, het be ruchte „auto-kerkhof", heeft, naar de „Tel." verneemt, de heer K. R. van Staal, lid van Provinciale Staten van Zuid-Holland, aan Ged. Staten van Zuid-Holland het verzoek gedaan om met bekwamen spoed maatrege len te willen voorbereiden, die leiden tot ver breeding van bovengenoemden weg, opdat het auto-kerkhof, de ongelukken en het ver lies van menschenlevens spoedig tot het ver-, leden zullen behooren. STEEDS MEER VLIEGLUSTIGEN. Zondag 10 Juli is een recorddag geweest op de vliegvelden Schiphol en Waalhaven. Op de luchthaven van Amsterdam kwamen zich 225 menschen bij de K.L.M. aanmelden voor een korte rondvlucht boven de hoofd stad, op Waalhaven 166. Op het laatstge noemde vliegveld bedroeg het aantal bezoe kers 2957. Ook voor de korte Zondagochlrend- viucht van Rotterdam naar Scheveningen en terug bestond veel liefhebberij. Had den vorigen Zondag de K.L.M. het nog met één vliegtuig kunnen afdoen, ditmaal had zij twee vliegtuigen noodig om de vlieg- lustige Pier-bezoekers te vervoeren. Uit deze cijfers moge wel blijken, in welk een groote populariteit de lucht/tart zich begint te verheugen en hoe geleidelijk het vooroordeel bjj velen tegen dit nieuwste middel van vervoer gaat verdwijnen. DE INDISCHE MILITAIREN. Het detachement Indische militairen zal morgen Nijmegen verlaten om naar IndiS terug te keeren. NED. GRAFISCHE BOND. Te Den Haag vergaderde gisteren de Ned. Grafische Bond. Het beleid van het hoofdbestuur, de redactie van het orgaan, het jaarverslag en de rekening en verantwoording werden z. h. st. goedgekeurd. De begrooting voor 1927 werd op f21.800 vastgesteld. Blijkens het jaarverslag was 1926 voor he grafisch bedrijf een rustig jaar. Wel moest hier en daar worden opgetreden tegen het ongeorganiseerd bedrjjf, doch meestal was de strijd na eenige dagen beslist. In den loop van het jaar werden de correspondentschappen Amersfoort en Baarn uitgebreid tot afdeelingen. Op 31 December telde de bond 1198 leden, verdeeld over 19 afdeelingen en 7 correspondentschappen. Aan de orde kwam een voorstel van het hoofdbestuur om te bepalen, dat na 26 weken werkloosheid een lid van het zieken fonds geen recht meer heeft op zdekte- uitkeering, tenzij hjj van de eerste week zijner werkloosheid af de vastgestelde con tributie voor het fonds doorbetaalt Het voorstel van het hoofdbestuur werd met 16 tegen 13 stemmen aangenomen. Het hoofdbestuur verkreeg machtiging om, wanneer het de noodzakelijkheid van aan stelling van een tweeden vrijgestelde als propagandist aanwezig mocht achten, daartoe over te gaan. Een voorstel-Utrecht om te bepalen, dat aftredende commissarissen van het hoofd bestuur niet terstond herkiesbaar zijn, werd met 16 tegen 13 stemmen verworpen. Aangenomen werd een voorstel van het hoofdbestuur om het jeugdblad „De Jonge Garde", waarvoor niet voldoende medewer- meer kon Worden verkregen, met ingang van 1 Januari a.s. op te heffen en daar voor in de plaats te stellen de „Grafische Revue" welke den leerlingen voortaan gratis zal worden toegezonden, terwijl voor de leden een reductie van 50 pet. zal^ worden ge geven op den abonnementsprijs. Den redacteur van „De Jonge Garde" werd dank gebracht voor den verrichten arbeid. KON. NEDERL. BOND VAN OUD-ONDEROFFICIEREN. Zaterdag, Zondag en Maandag hield de Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren te Arnhem, zijn 39ste algemeene jaarvergade ring. Den eersten dag werd het zakelijk ge deelte van de agenda afgehandeld terwijl Zondag en gisteren een boot- en autotocht georganiseerd werden. De aftredende onder-voorzitter, de heer Breuker, werd bij acclamatie herkozen, tot 2en penningmeester werd de heer de Jongh van de afdeeling 's-Gravenhage gekozen. De voorzitter deelde nog mede dat het vol gend jaar het 40-jarig jubileum van den Bond feestelijk gevierd zou worden in Den Haag. Hij riep daartoe de medewerking van alle afdeelingen in. Te Deventer i9 een staking uitgebro ken aan de Overijsselsche Machinefabriek. Zij omvat het geheele personeel, bestaande uit 125 werklieden. Daarvan zijn 104 georga niseerd, van wie 86 bij den Algemeenen Ned. Metaalbewerkersbond en 18 bij den R.K. Metaalbewerkersbond. De rest is onge organiseerd., UIT NED. OOST-INDIë. NA DEN MOORD TE SILOENGKANG. SAWAHLOENTO, 11 Juli. (Aneta). De Landraad heeft vonnis gewezen in de zaak van den moord op 3 inlandsche onderwij zers, benevens de aansluitende gevallen van diefstal en brandstichting, alles te Si- loengkang gepleegd. Drie beklaagden wer den >4er dood, 1 tot levenslange en 2 tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld. RECLAME. Dagelijksche mond- en tandenverzorging mét Odol is de grondslag voor_ mooie en gezonde tanden. De smaak van het Odol is heerlijk verfrisschend. 5561 VOOR WOENSDAG 13 JULL Hilversum, 1050 M. 12.00: Politieber. 12.352.00: Lunchmuziek door het trio D. Groeneveld, viool; A. v. Leeuwen, cello; P. Jochemse, piano 4.456.45: Voor- avondconcert door het A.N.R.O.-orkest. Jacques van Kinsbergen, viool 7.45: Po litieber. 6.457.10: N.O.V.-uitzending. Politie-mandolinever. D.E.S.V., Den Haag I. D.E.S.V.-marsch, Murkens; 2. Largo in G. Handel; 3. Phryne, Ganti; 4. Vision Ce- leste, Murkens; 5. Marcia Jubilante, Polman 7.10—7.40 (N.O.V.) dr. Ch. Bles te Ara- Bteidam, over: Magneiislma, Somnambu lisme, Suggestie en Hypnose 8.15: Aan sluiting van het Kurhaus te Scheveningen, Het Residentie-orkest o. 1. v. Prof. Schnee- voigt. Ilona Durigo en Jacques Urlus, na de pauze in „Das Lied von der Erde", een symphonle voor tenor en altstem en orkest. In de pauze: De reizen naar Frankrijk en Duitschland, door Edgar Grilnn 10.15: Persber. 10.3012.00: Dans- en souper- muziek uit het Casino te Noordwijk door „The Berkeley's" en het Roeraeensche or kest Cornelius Codolban. Daventry, 1600 M. 12.05: Het Da- ventry-kwarlet en solislen (sopraan, tenor, cello, piano) 12.20: Speech van H. R. H. Prince Henry, opening van „The New Lea. Cliff Pavilion" 12.50 (vervolg) Concert 1.202.20Orkestconcert 3.15: Voor lezing uit David Copperfield 3.20: Le zing: Shakespeare's King Henry TV, 2e deel. 4.05: Lezing: Village life in Bel gium 4.20: Het Daventrykwartet en so listen (bariton, viool) 6.35: Kinderuurtje 6.20: Orgelbespeling 6.40: Tuin. praatje 6.50: Tijds., weerb. 7.05: Orgelbespeling (vervolg) 7-20: Lezing: Can the nations safely disarm? 7.35: Liederen van Brahm door D. Smith 7.45: Lezing: The nervous child 8.05: Liede ren van Martin Shaw. M. Carew, sopraan 820: Revue-herinneringen 8.20: Weerb., nieuws 9.40: Causerie 9.55: Instr. concert. A. Brain, Fransche hoorn J. Maekingtosh, cornet. Orkest 10 15: „The mists of morning", 1-acter. Daarna weer orkest en solisten 11.2012 20; Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10 50 II.20: Concert 12.502.10: Orkestcon cert 5.055.55: Concert (piano, viool, cello) 8.5011.00: Concert. Orkest voc. en instrum. solisten. Langenberg, 469 M. 1.252.50: Or kestconcert 4.505.50: Wielerwedstrij den ij» Dortmund 5.50650: Kamer muziek (piano, viool) 8.5010 35: Volksliederen. Maria Bussau, zangeres. Zangkoor 10.5012.20: Dansmuziek op het Rijnterras Düsseldorf. Königswusterhausen, 1250 M. en Berlijn, 484 en 566 M. 12.208.05: Lezingen en lessen 8.50: Oude muziek (Cembalo) Alice Ehlers. Berliner radio-orkest, o. 1. v. Selmar Meyrowitz 10.50: Sluiten. Hamburg, 394,7 M. 4.35: Orkestcon cert 5.20: Dansmuziek 6.20: Orkest- concert 7.20Orkestconcert 8.20Con cert door het Noord-Duitsche Waldhoorn- kwartet 9.35: Erna Kroll Lange, zange res. Bajidonionconcert. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 6.206.20: Kamer muziek (piano, viool, cello) 8.2010.20: „Manon", opera van Massenet. HAARLEMMERMEER. Conconrs-hippique; voorkeuring en vooroefeningen. 't Was Zaterdag een heele drukte. Een voorspel van het groote paardensportfeest. Verleden jaar was er een schitterend num mer van het voorrijden van geprimeerde stamboekmerries en M. C. merries met ver* richtingsproef, maar het afleggen van de proef en het rangschikken van de prijswin- ners eischte te veel tijd. Daarom werd op initiatief van het be stuur van „Vooruit" de verrichtingsproef en de voorkeuring reeds nu gehouden, terwijl de uitslag en de prijzen tijdens het con cours zullen worden- bekend gemaakt. Er waren in Hoofddorp en Nieuw-Vennep een flink getal deelnemers opgekomen. De paar den moesten 6 kilometer afleggen in min stens 25 minuten; een afstand, welke alle paarden zonder uitzondering hebben vol bracht. Jammer dat de regeling onderling niet beter is geweest. Men had een goeden voorrijder moeten kiezen, die, met het hor loge in de hand, van te voren precies had uitgemeten over welke afstanden men kon stappen en draven om precies op tijd bin nen te zijn-, geen minuut te laat, maar ook geen minuut te vroeg. Nu waren er groepen, die veel te hard van start gingen en alle. deelnemende rui ters maakten de fout, dat zij vèr binnen den gestelden tijd binnenkwamen. Het was toch geen harddraverij; het ging er maar: om wie zijn paard de zes kilometer wist te doen afleggen en dan in de beste conditie kon voorbrengen. Daarom was het verkeerd dat sommigen den voorgeschreven afstand in 15 b. 17 minuten aflegden; daardoor werd van sommige paarden, die heelemaal op dit proefwerk niet waren getraind en' misschien zoo van de klaverbak waren weggehaald, te veel gevergd. Al doende leert men; een volgend maal zal 't wel anders gaan. Maandagmorgen ontstond brand In eeiï schuur staande achter de woning van de familie O., te Hoofddorp, doordat een for nuis te fel brandde en het dak had vlam- gevat. Gelukkig werd de brand door een der buren intijds opgemerkt en slaagde men er, in met emmers water het vuur te blusschen. De schuur kon daardoor nog grootendeels behouden worden. i KATWIJK-AAN-ZEE» I De haringvls8chexlj. De eerste week van Juli is achter den rug, Konden we nu maar in optimistischen ziü over dit bedrijf dit artikel aanvangen, dan was er meer animo voor ons om te schrijven en voor de betrokken menschen in het be drijf meer interesse er voor. Maar de verloopen maand bracht niet veel goed9 te vermelden, ja sloot voor Katwijk zelfs met een groot nadeelig saldo. We bedoelen, dat een viertal stalen logger- schepen van de visscherijmaatschij. „Voor uitgang", directeur de heer L. Parlevliet, naar Duitschland zijn verkocht en voor de vrachtvaart bestemd. Die schepen zijn uit het bedrijf weggeno men en allicht komen er geen andere voor; in de plaats. Dit is voor onze gemeente ook weer een verlies want de reederij staat onder toezicht van den heer P. van Duijvenboven in wiens pakhuizen en op wiens erf het bedrijf ge vestigd is en die nu nog slechts een paai; 9chepen in de vaart heeft. Zoo stond het aan het einde der vorige maand en het begin van deze maand is ook nog niet zoo rooskleurig. Nemen we notitie van de praaiberichten naar Holland geseind, dan is dit ook al niet moedgevend, al moeten we toegeven dat zee tijdingen als altijd „zee tijdingen" blijven. Deskundigen weten wat deze term beteekent. Overigens moet maar weer afgewacht wor den. De visschers zijn ln hun bedrijf en in hun element en moeten ook „om de Noord" nog al ongestadig weer meemaken, waardoor soms in drie nachten na elkaar niet „ge schoten" kon worden. Doch wat men nu vangt is iets beter van kwaliteit dan wat de vorige maand aange voerd werd, doch de prijzen zijn laag zoodat de besommingen geen hoog cijfer kunnen halen. Dit zal echter wel wat beter worden als de haring voor export aan de markt komt en het staat te voorzien dat dit niet lang meer zal duren. Overigens valt over het bedrijf momenteel niet veel te schrijven. Ten slotte kunnen we nog melden dat de geestelijke verzorging onzer visschers, die in de wateren boven Lerwick meerendeels rondzwalken thans in goede handen is. In deze havenstad komen onze menschen Za terdags nog al eens binnen en dan is daar than9 Ds. Wegeling die hen het evangelie verkondigt. Zijn er zieken of hulpbehoevenden, dan is daar het hospitaal-kerkschip „De Hoop" met bekwame artsen aan boord, om assistentie te verleenen en mochten er op zee schepen of personen zijn, die anderer leven of bezit in gevaar brengen, dan is daar de politiedienst van Hr. Ms. „Triton" en „Vulcanis" die zoo veel mogelijk de rechten en bezittingen onzer menschen beschermen en verdedigen. Zoo zien we dat er veel gedaan wordt om het leven van onze haringvisschers te ver-t aangenamen. Laat ons hopen dat dit jaar onze nijvere visschers niet teleurgesteld worden, want gaat het'den visschers goed veel vangst en hooge prijzenI dan gaat het den ree- der en ons allemaal goed. „Op hoop van zegen" dan maar weer de toekomst tegemoet. In de school aan de Burgerdijkstraat wordt deze week een tentoonstelling ge opend van allerlei voorwerpen, onder lei ding van de directrice mej. De Weerdt, door de leerlingen der Ohr. Naaischool vervaardigd. Het loont de moeite om deze voorwerpen eens te gaan zien Meer zeggen we er niet van. De toegang is vrij, zie de advertentie in dit blad. Een aantal bestuursleden der Kat- wijksche Reddingsbrigade is druk bezig 2—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6