No. 20651 DINSDAG 12 JULI Anno 1927 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. Burgerlijke Stand v. Leiden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalenBewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per 3 maanden ƒ2.35, per weekTTT", 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Weihouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat de beslis sing op het verzoek van Gebrs. G. en J. van den Oord, om vergunning tot het uitbreiden van de broodbakkerij in het perceel Mare- singel No. 71a, kadastraal bekend gemeen te Leiden, Sectie K No. 3522, is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. 5605 Leiden, 12 Juli 1927, DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat: •■a. P. den Hertog, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Hooge Rijndijk No. 70; b. A. P. Papöt, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof Vbor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank voor gebruik^ ter plaatse van verkoop in het perceel Kort Rapenburg No. 10; c. W. Schroder, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in perceel Lammer markt No. 36. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 12 Juli 1927. 5606 Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij, uit sluitend ten aanzien van den door het be stuur van het kinderhuis ,,Jeruël" van 9 f. en m. 13 Juli a.s. in het gebouw „Jeruël" aan de Middelstegrachl georganiseerden ba zaar, ontheffing hebben verleend van het sluitingsuur voor winkels. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 12en Juli 1927. 5604 JUBILEUM J. VAN STRALEN. q Veertig jaren op de Graanbeurs. Op vier-en-dertig jarigen leeftijd, dat was in 1887, trad de heer J. van Stralen in dienst van den heer Keuls,, die in die jaren de pachter was van „Den Burcht", waar des Zaterdags ook toen reeds de Graan beurs werd gehouden. Vijftien jaar heeft hij daar onder den heer Keuls gewerkt En later bleef hij er de beursbezoekers op Za terdag bedienen, eerst onder den heer Prins, later onder de pachters Mol en Bulters, ten slotte in dienst v£n den heer Bakker. Vijf pachters waren er in „Den Burcht" in de veertig jaren, die verliepen sinds 1877,.... maar op de Graanbeurs. die er onafgebroken gevestigd was, heeft gedu rende al die jaren slechts een bediende den beursbezoekers hun kopje koffie of glaasje bier gebracht. Dat was de heer J. v. Stralen, de kranige, ijverige en nauwgezette oude heer, die Zaterdag a.s. zijn veertigjarig ju bileum viert, als bediende van de Graan beurs. „Ik heb er heel wat zien veranderen," vertelde de jubilaris ons gisteren, toen wij in zijn woning aan de Diefsteeg 19 een praatje met hem maakten. „Ik heb het heel wat drukker op de Beurs meegemaakt vroe ger, toen de boeren er nog kwamen, en ik heb er heel veel oude bekenden." „Eén beursbezoeker is er nog maar, die net als ik, veertig jaren achtereen 's Zater dags in „Den Burcht" komt, dat is de zak- kenhandelaar, de heer Spaan uit Rotterdam Maar verder zijn het zoons van beursbe zoekers, die ik vroeger, heel vroeger, al be diende of nieuwelingen." „lederen Zaterdag om negen uur ben ik present", had de heer Van Stralen ons ver- teld. En in de zeventien jaar, dat ik nu alweer met hem werk, vertelde de heer Bakker ons, is hij nog nooit één minuut te laat ge weest, of heeft hij ook maar één dag ver zuimd. anders dan toen hij wegens een hem overkomen ongeluk korten tijd in het Zie kenhuis werd opgenomen. Verschil van meening of „woorden", zoo verzekerde ons de heer Bakker, hebben wij nooit gehad. En alleen één keer hebben we elkander iets moeten toegeven, omdat onze goede verstandhouding van patroon tot trouwen bediende dreigde in hel gedrang te komen Dat was toen ik eenige jaren geleden een kasregister in gebruik nam en het gebruik van „koper", van buffetgeld afschafte. Met „dat machien" kon Van Stralen niet op schieten, dat was hem te modernhij had er geen verstand van. Maar we hebben voor Jan van Stralen toen nog wat koper te voorschijn gehaald en maken nu met hem maar een uitzondering. En dat doen we graag voor hem, want hij is een man van zeldzame plichtsbetrachting...." Dat moet wel. Want dit veertigjarig jubi leum is niet het eerste van den heer Van Stralen. Reeds eerder vierde hij zijn veertig jarig jubileum aan de thans opgeheven so ciëteit „Concordia", waar hij als kegel knecht tot de opheffing 42 jaar heeft ge werkt. En 35 jaar loopt de krasse oude heer reeds met collectes, 25 jaar bezorgde en haalde hi] leesportefeuilles voor de firma Kooyker en ja^en was hij ook bij de firma Van Dijk horrenmaker. Een staat van dienst als van den heer Van Stalen is wel uiterst eervol en zeer zeldzaam. En er zullen weinigen zijn. die hun onderscheidingen zoozeer verdiend hebben als deze voorbeeldige stadgenoot, jviens gansche leven welbesteed was. Men heeft de heer Van Stralen de 'onderschei dingen niet onthouden en hij toonde ons zoowel een herinnerïngsmedaille van de sociëteit „Concordia" als de gouden medaille van H. O. R. E. G. A. F., welke laatste hij kreeg toen hij dertig jaar op de Graanbeurs was. Het ligt voor de hand, dat de heer Van Stralen nog een goede gezondheid ge niet. Anders zou hij niet iederen dog nog bovendien zijn krantenwijk kunnen bedie nen en zijn morgenwandeling maken, om iederen dag in een ander deel van de stad te kijken wat er gebouwd of gesloopt wordt, om het 's Zondags moeder de vrouw te wij zen, als die mee gaat wandelen. Want de heer Van Stralen kent het geluk nog samen te zijn met zijn krasse echtgenoote. met wie hij acht-en-veertig jaar geleden in hei hu welijk trad. Moge het jubileum, dat de heer v. Stralen Zaterdag hoopt te vieren, nog door vele andere jubilea gevolgd worden. HET NIEUWE ACADEMISCH ZIEKENHUIS Verschillende bladen hebben een bericht gebracht over verzakkingen, die zich zou den hebben voorgedaan in enkele aan de Stationszijde gelegen gebouwen van het nieuw Academisch Ziekenhuis alhier. Er zouden zelfs scheuren in eenige gebouwen zijn ontstaan en.... teneinde vejrdere ver zakkingen tegen te gaan, zou men thans druk bezig zijn met palen in den grond te heien. Naar aanleiding van deze berichten machtigde de directeur van het Academisch Ziekenhuis, de heer H. H. Maas, ons, te verklaren dat deze berichten volkomen on juist zijn. Van verzakking noch van scheu ring der gebouwen is ook maar in het minst sprake En wat het heien aangaat, dit is noodzakelijk voor den afbouw van het Huis houdelijk gebouw, waaraan men met den meesten spoed is begonnen en welk gebouw men nog op het eind van dit jaar gereed hoopt te krijgen. De heer Maas verzekerde ons, dat bij den afbouw zoowel als bij kleine veranderingen aan de gebouwen telkens weer blijkt, dat deze bijzonder hecht en sterk zijn. Van verzakking of van scheuren is dus, geluk kig, geen sprake. EINDEXAMENS CHR. H.B.S. Voor het eindexamen van de Chr. H.B.S. met 5-jarigen cursus zijn geslaagd de hee- ren II. Buurman te Leiden, W. J. J. de Does te Oegstgeest, II. H. Trans te Oegstgeest, J. Haantjes te Valkenburg, T. Henneman te Leiden, W. J. Hofman te Leiden, W. K. H. Karstens te Leiden, J. Los te Oegstgeest, J. A. de Vlieger te Voorschoten, J. Munting te Leiden, G. Nell te Wassenaar, A. de Jong te Katwijk, J. Th. L. B. Rameau te Leiden, L. Th. Schellengerhout te Benthuizen, D. J. H. W. Spanjaard te Wassenaar, L. J. v. Stralen te Leiderdorp, de dames C. P. Ouwehand te Wassenaar, M. F. Neuteboom te Leiden, W. T Huurman te Leiden. Afgewezen 3 candidaten. De Johanna-prijs wordt gedeeld door W. K. H. Karstens en W. J. J. de Does. LIEFDADIGHEIDS-ZANGUITVOERING. In de uitstekend bezette groote Stadszaal had gisteravond de reeds door ons aange kondigde zanguitvoering plaats ten bate van de bevolking der dpor de stormramp ge teisterde streken. Gelijk bekend, nam het bestuur van het mannenkoor „De Vereenigde Zangers" het initiatief tot dit concert en zijn voorstel vond bij de zusterverenigingen hier ter stede een gretig gehoor. De Chr. ZangveT. „Halleluja", het mannenkoor „Kunst en Vriendschap", het dameskoor „Euphonia de gem. zangver. ,Amicitia" en de Chr. zangver „Zang zij onze leus" verklaarden zich aanstonds bereid hun medewerking tt» verleenen en zoo viel het aan het uitvoe» rend comité niet moeilijk een keurig pro gramma samen te stellen, dat den liefheb bers van de zangkunst stof te over tot ge nieten bood. Jammer was het, dat „Halleluja" en „Kunst en Vriendschap" te elfder ure ver hinderd waren hun toezegging gestand te doen. doch gelukkig werd mej. Krüdelbach uit Haarlem bereid gevonden eenige lie deren voor te dragen, zoodat haar optreden een welcome afwisseling tusschen de koor nummers vormde. J De voorzitter van het uitvoerend comité, de heer W. Kreeft, heette aan het begin van den avond de talrijke aanwezigen, on der wie wij o.m. opmerkten de heeren Reimeringer, Rosier en Muys van de Moer als leden van het plaatselijk Stormramp^ comité, hartelijk welkom en sprak vervol gens zijn voldoening uit voor de groote op komst. Spr. dankte daarna den burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, die zich spontaan bereid verklaard had het eere voorzitterschap van het uitvoerend comité te aanvaarden, alsmede de vereenigingen en haar directeuren, die van hun liefdadig heidszin blijk gaven door hun medewerking te verleenen. Tevens bracht spr. dank aan de directie van de Zilverfabriek te Voorschoten, welke voor de deelnemende vereenigingen herin neringsmedailles beschikbaar stelde, om te besluiten met den wensch, dat allen een genoeglijken avond zouden hebben. Hierna werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma, dat werd geopend met het plechtige „Beati Mortuï" van Mendelssohn, ter eerbiedige nagedach tenis aan de bij de stormramp omgekomen personen. Dit lied, dat door allen staande werd aangehoord, liet niet na diepen in druk te maken op de aanwezigen. Wij willen voor het overige gedeelte van het programma rekening houden met des voorzitters wensch. om dit concert niet te beschouwen als een concours, doch enkel als een spontane uiting van naastenliefde, en alsdan volstaan met de opmerking, dat er stellig veel, heel veel in het geledene te loven viel En dat het publiek zulks waardeerde, bteek we! uit het hartelijk ap plaus, dat na elk_nummer uit de zaal op klaarde. Wanneer wij toch één naam willen noe men, dan is het die van mej. Krüdelbach, die zeer veel succes oogstte, waarin ook de accompagnateur, de heer H. Pilage, deelde. De bloemenhulde, welke haar gebracht werd. was welverdiend. Aan den uitgang werd een collecte ge houden, welke f 47.05 opbracht. De totaal- opbrengst zal 'Zaterdag bekend gemaakt worden. DE BEGRAFENIS VAN CORN. SPRONG. De verbouwing van het H. Geest of Sprong- hofje roept ons den stichter van dit hofje, Corn. Sprong, die op 4 Januari 1706 alhier overleed in de herinnering terug. Zijn vorstelijke begrafenis heeft in die dagen zeer de aandacht getrokken. Zij had plaats in de Pieterskerk, in zijn dubbele grafkelder „in 't Noordpand of buurtwande- ling" geteekend No. 31 en 32. In den avond van den 9 Januari 1706 had de begrafenis plaats, daartoe waren 24 flambouwdragers noodig, die ieder f5 ont vingen, ieder droeg hvee flambouwen, die samen niet minder dan f 55 kostten. Een lijkbaar was uit Den Haag ontboden, 16 lijkdragers ontvingen saam ruim f 100, den wapendrager die Sprong's familiewapen droeg werd f 9.9 „vereerd", de doodbidders ontvingen f 63 en de beeldhouwer die zijn wapen uitbeitelde rekende f 165. De schilder die het wapen schilderde kreeg f 49. Aan rouwgoed werd ruim f 1000 besteed, en 't behangen van de sterfkamer kostte f 19. Voor 't leveren van handschoenen werd f 240 betaald. Verder ontving de timmerman f 213 en de smid f 37. Aan kaarsen, graf maken werd betaald f 160, stads impost f 31, plus voor avondbegraven f 100. Het was wel een kostbare, maar dan ook een luisterrijk^ begrafenis. BLOEMENFEEST IN HET KINDERHUIS „JERUËL'V Tot heden bleek het dat het niet slecht gezien is van de leiders van het Tehuis voor arme verzwakte kinderen „Jeruël" aan de Middelstegracht, om een bloemenfeest te organiseeren, ten einde een bedrag bijeen te brengen, dat kan dienen om de mindere in komsten der zomermaanden te dekken. Des winters wordt over het algemeen meer ge voeld om iets to offeren dan des zomers, vooral ook doordat dan dagelijks aan hon derd of meer kinderen des morgens melk en brood wordt verstrekt. Echter eischt het kinderhuis, waar sinds November 1.1. reeds vijf kleinen zoo zeer door de verpleging, goede voeding enz. zijn versterkt, dat ze met een geheel ander aanzien weder naar hun eigen huis terug konden gaan, doorloopend geld. Op het oogenblik zijn er nog zes die in het tehuis verpleegd worden; enkele ge vallen zijn in behandeling en dezer dagen hoopt men meerdere bedjes* te kunnen be zetten. Doch iedere week bij vernieuwing komen de kosten terug, dus heeft men ook des zomers inkomsten noodig en daarom is het gelukkig gevonden een bloemenfeest te Organiseeren. Een tot aan het plafond reikende rots is door de leiders gebouwd, van boven tot onder met uithangende bloemstukken en electrische verlichting bezet, daaromheen is een tuin aangelegd. Algemeen wordl een en ander bewonderd. In de achterzalen bevin den zich honderden artikelen van allerlei aard, die door de winkeliers geschonken zijn, alles wordl tegen behoorlijken prijs omgezet. Men kan voor 25 cent een lot be komen, waarop men drie kansen heeft, n.l. een prachtig aangekleede pop, een fraai stil leven in lijst of een groote sprei. Zaterdagavond werd reeds aardig ver kocht. Zondag is er zeer veel belangstelling geweest, zoodat het vriendelijk gebouwtje tot in de hoekjes gevuld was. Gisteravond moesten velen zich, met een plaatsje voor het gebouw tevreden stellen. Op schoone wijze zong hel gemengd koor „Eben Haëzer" uit Haarlem. Tusschen de pauze's werd druk limonade gedronken, de sjoelbak en grabbeltonnen werden omstuwd en van allerlei verkocht Hedenavond verwacht men van 7^-10 uur andermaal veel bezoek en vooral mor gen Woensdag, wanneer alle overige artike len bij opbod uitverkocht worden. Moge de penningmeester, de heer Moene, Oude Rijn 114, voor het schgone werk onder de arme kleinen een flink finantiëel restant kunnen boeken na alle inspanning. Prof. mr. F. G. Scheltema, alhier, komt als nummer één vcor op een voor dracht van curatoren der Gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam, aan B. en W. dier, gemeente, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het vertrek naar hier vaü prof. Kranenburg. B. en W. stéllen den raad voor prot Scheltema, die, gelijk bekend, bier handels recht en burgerlijke rechtsvordering doceert, -ie benoemen tot gewoon hoogleeraar in het staatsrecht, in het administratief recht van Nederland en in de burgerlijke recjitvorde- ring. Bij Kon. besluit zijn benoemd bij het reserve-personeel der landmacht tot reserve tweede^luitenant bij het wapen der infanterie bij het 4de regiment alhier, de vaandrigs L. M. Susan, F. L. van Muiswinkel en t\ J. Breemcr, en bij het wapen der artillerie bij het 6de reg. veld-artillerie alhier de kornet N. S. Roorda van Eysinga. Naar men ons meldt, zal prof. dr. F. M. Th. Böhl, hoogleeraar in het He- breeuwsch aan de Universiteit te Groningen, worden benoemd tot hoogleeraar aan de Universiteit alhier, om onderwijs te geven in het Assyrisch en Babylonisch, als op volger van prof. dr. G. J. Thierry. By Kon. besluit is, met ingang van 22 Juli 1927: I. den officier van gezond heid der 2de klasse W. J. Jansma, alhier, van het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend; II. de eervol ontslagen officier van gezondheid der 2do klasse Jansma, voornoemd, in verband met de verplichting, ingevolge het bepaalde in het tweede lid van art. 9 der wet van 2 Augustus 1880 (Staatsblad no. 145) op hem rustende, benoemd tot reserve-officier van gezondheid der 2de klasse, bij het per soneel van den geneeskundigen dienst der landmacht. Aan het R.-K. Lyceum te Eindhoven is benoemd tot leeraar in de plant- en dierkunde de heer Prudent van Eek, van Oudenbosch, student in de chemie, alhier, Maandag 18 Juli is het een kwart-eeuw geleden, dat de heer W. de Mol, in de Jan Vossensteeg 65, „de Goedkoope Bedden winkel" vestigde. Na acht jaar moest de heer De Mol zyn zaak wegens gebrek aan voldoende ruimte verplaatsen naar de Haar lemmerstraat 111, waar zij thans is ge vestigd. Sinds Maart van dit jaar staat de „Goedkoope Beddenwinkel" onder leiding van den heer M. J. C. Simons. De heer De Mol trok zich terug uit de zaken en de winkel ging over aan den heer Simons, die reeds 121/2 jaar als bediende bij den heer De Mol was werkzaam geweest. Het mag zeker als een bijzonderheid worden vermeld, dat „de Goedkoope Beddenwinkel" klanten heeft, zoowel uit Leiden als uit den omtrek, die de zaak vanaf den dag van de opening trouw zijn gebleven. Af en toe kan men in de buitenl. pers eigenaardige aardrijkskundige beweringen vinden over ons land. Wat zegt men b.v. van volgend staaltje uit de „Daily Mirror" over ons goedé Leiden, dit naar aanleiding van de studie van Prinses Juliana aan onze universiteit: „Leiden i? een mooie kleine studenten-, stad, geregen langs de kustlijn, met torens, die mijlen ver in 't rond zijn te zien." De firma J. Wanninkhof, alhier, be haalde op de groote bakkerstentoonstelling te Parijs met een inzending klein brood een eere-kruis en met een inzending kunstwerk een gouden medaille, beiden met speciale gelukwenschen van de jury. Gedurende de eerstvolgende maanden wordt de gelegenheid opengesteld om ge wone en aangeteekende stukken (zonder aan gegeven geldswaarde) voor Nederlandsch- Indië, na aankomst van de mailbooten van de Maatschappij „Nederland" en van de Rotterdamsche Lloyd, te doen overbrengen met den luchtdienst Batavia—Semarang Soerabaja. Het boven het gewone port verschuldigde luchtrecht bedraagt: 40 cent per briefkaart en 40 cent per 20 gram of gedeelte van 20 gram voor de overige stukken. Deze correspondentie moet van een dui delijke aanwijzing „per luchtdienst Bata via—Semarang" resp. Batavia—Soerabaja zijn voorzien. De Sts.crt. no. 132 bevat de statuten der N. V. Scheepsbouw- en Reparatiewerf „de Hoop" v.h. Gebrs. Boot, alhier. BINNENLAND. De Leidsche Gemeenteraad. Het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp in zake de Centrale Middenstandscredietbank (Binnenl., 2e bl). De inschrijvingen voor de nationale zeil wedstrijden van de vereeniging ,>Het Braas- semermeer" (Sport, le blad). De HNADP behouden te Allahabad aangekomen. Morgen wordt de tocht naar Karachi voortgezet. (Laatste Berichten, le blad). BUITENLAND. Weer nieuwe Engelsche voorstellen ter maritieme conferentie (Buitenl. le blad). Chamberlain over Engeland's bnitenl. politiek (Buitenl. le blad). De Fransche Kamer neemt het kieswet- hervormingsontwerp aan. (Tel. le blad). Aardbeving in Palestina. (Buitenl. en Tel., le blad). Maison Bernsen, Breestraat 157, heeft haar restaurant uitgebreid door 't inrichten van de bovenzaal tot een prachtige, ruime eetgelegenheid waar aan kleine tafeltjes men prettig en rustig zal kunnen eten. De boven zaal die morgen voor het eerst in gebruik wordt genomen is zeer smaakvol ingericht en de mooie moderne verlichting zal de zaal in den winter vooral een vToolijk aanzien geven. Maison Bernsen heeft nu al rekening gehouden met de komst van vele studenten in het komende jaar en men hoopt dat voor al de damesstudenten van deze rustige nieuwe eetgelegenheid zullen gebruik ma ken. Kosten noch moeite zijn gespaard om de nieuwe zaal „af" te maken" en door de zorgen van de firma's Teske (electriciteit), Doove (behang, stoffeering). Duindam (schil derwerk). Rosdorp Klinkenberg (timmer werk), Gebr9. van Beukering (metselwerk) en De Best (stucadoorswerk) is Maison Bernsen er werkelijk in geslaagd Leiden een nieuwe fraaie eetgelegenheid te schen ken. De zaal, waarin een nieuwe piano niet ont breekt, wordt ook, voor diners, soupers of partijen verhuurd. Op Woensdag 20 Juli wordt er van wege de Ned. Spoorwegen een goedkoope reis per trein en per boot naar de Zuider- zee-werken georganiseerd. Men leze de advertentie in dit Blad en de strooibiljetten. Gisteren is uit den winkel van den heer P. H. O., aan de Haarlemmerstraat, alhier, een rijwiel ontvreemd, dat in dien winkel was achtergelaten. Omstreeks half zeven zijn de heeren J v. d, M. en II. L. R., logementhouder op den Stationsweg slaags geraakt. Tengevolge van de schermütseling heeft J. v. d, M. een klacht ingediend bij de politie tegen R. we gens mishandeling. R. zou hem een slag in het gelaat en slompen in de hartstreek hebben toegebracht. Maar ook R. klaagde bij de politie en hij beweert dat v. d. M. hem met een melkflesch op het hoofd zou heb ben geslagen. Omstreeks elfuur hedenmorgen sloeg een voor een melkwagen van den heer O. gespannen hit op de Garenmarkt op hol. Eerst op de Langebrug tegenover het Nuls gebouw slaagde men erin het dier lot staan te brengen. De hit die op zijn vlucht het voorstel van den melkwagen had medegenomen, ver wondde zich ernstig aan den rechter achter voet die hevig bloedde. Per veewagen heeft men het paard nadat het ter plaatse voor loopig was verbonden, naar zijn stal ge bracht. Daar zou de veearts heden beslissen of het dier kan behouden blijven of afge maakt moet worden. Gisteravond omstreeks 9 uur geraakte een 14-jarige knaap aan den Apothekersdijk te wafer. De heer Jonker, die het ongeval zag gebeuren, sprong geheel gekleed den drenkeling na en mocht het genoegen sma ken hem behouden op den vasten wal te brengen. ONDERTROUWD: J. A. Riebeek, gesch. 28 j. en A. Boom. jd. 22 j. J. L. E. Heemann, jm. 30 j. en J. M. E. de Raadt, jd. 24 j. Ph v. Steen, jm., 24 j. en N. S. J. Karstens, jd. 22 j J. v. Niehoff, jm. 30 j. en S. G. Knotter jd. 34 j. H. L. Jansen, jm. 30 j. en M. G E. Pieck, jd. 27 j. L. G. Weijers. jm 25 j. en A H. v. Zijl jd. 25 j. C. J. Bolland jd. 23 j. en H. J. M. Crama, jd 23 j N Ta verne, jm. 21 j. en P. de Bruijn. jd. 20 j. H. Smittenaar. jm. 31 j. en M. Cupido, jd 28 J. J. L. Slokhuijzen. jm. 28 j en B. Teijn, jd. 25 j. J. W. Goddijn. jm 23 j. en B E. v. Leeuwen, jd. 21 j. C Verlind, jm. 24 j. en C. G. Bentveld, jm. 21 j.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1