AGENDA. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Maandag. Stadszaal (groote zaal): Groote zanguit voering ten bate der stormramp-slachtoffers. 8 uur nam. Vrije Evang. Gem. (Middelslegracht 3): Bloemenfeest. Van 1012, 35 en 7—10 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der 'apotheken wordt van Maandag 11 Juli a.s. tut en met Zondag 17 Juli waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kotr-Rapenburg 12, telefoon 594. stijging der volksbaden worden waargenomen, 'door het toevoegen ieder jaar van een gene ratie schoolbaders aan de volksbaders. Deze regelmatige stijging is inderdaad aanwezig. En dit zou nog geen bewijs z\jn als daar naast niet in Leiden geconstateerd was, dat ongeveer 30 pet, van de schoolbaders na afloop van don schoolleeftijd „voor eigen geld" door blijft baden. Voor de vereeniging vloeit, volgens spr., hieruit voort, dat de propaganda voor de 6choolbaden ijverig moet worden gevoerd. iSpr. vestigde de aandacht op Den Haag, waar men de leerlingen van de kopschoten gratis gelegenheid geeft te baden. Dit zou tot andere onderwijsinrichtingen uitgestrekt kunnen worden en zelfs zou het zoo'n gek idee nog niet zijn gratis kaarten te ver strekken voor ieder beneden den 18-jarigen leeftijd. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. Begunstigd door een zomerweer, zooals wij dit jaar nog maar enkele dagen genoten, hield de Leidsche afdtteling van dit Insti tuut gisteren haar aangekondigde excursie naar de bosschen, de duinen en het strand bij Noordwijk en Noordwijkerhout. Met de tram werd tot Noordwijk-Binnen gegaan en toen gewandeld langs den mooien geasphalteerden weg naar Noordwijkerhout. Even voor dit dorp werd linksaf geslagen en langs den Schulpweg de duinen bereikt. Daar werd eon groote rust gehouden in welken tijd de boterhammen werden aange sproken, met den bal werd gespeeld en een enkel gedicht werd gelezen van mr. P. J. Troelslra, in HollandsChe vertaling van ds. J. B. Schepers. Dwars door de duine'n werd daarna spoe dig het slrand bereikt waar een gedeelte der deelnemers spoedig te water ging en de rest een goed plekje zocht op het hooge zeeduin en gekloot van het altijd opnieuw weer im posante zeegezicht. In den namiddag werd langs het slrand Noordwijk aan Zee bereikt en vandaar per tram naar Leiden terugge keerd. Het aantal deolneimers was buiten verwachting gering. Zoo ooit, dan hadden nu de afwezigen ongelijk. DE VOORDORP-DAG. De jaarlijksehe Voordorp-dag wordt iWoensdag a.s. te Leiderdorp gehouden. Met programma ziet er wederom aantrekke lijk uit, zoodat het Woensdag, wanneer het iwoer ook medewerkt, uiterst gezellig belooft te worden en een opwekking om een bezoek 'aan deze nuttige instelling te brengen, ons (welhaast overbodig lijkt. Natuurlijk wordt het er stampvol! Om halfelf zal ds. Goedhard een ope ningswoord spreken, waarbij kinderen eenige liederen ten gehoore zullen brengen. Daarna zal er gelegenheid zijn de verschil lende slands te bezichtigen, die er dit jaar hijzonder keurig zullen uitzien. Om één uur wordt gezamenlijk „ge-koffietafeld", waar voor de firma van Nelle de koffie en 's mid dags ook de thee schenkt. Van 25 kan men z'n inkoopen doen en is men in de ge legenheid het Huis te bezichtigen, terwijl om 7 uur allen opnieuw tezamen komen, waarbij het zangkoortje „Mirjam" zich zal laten hooren en de muziekvereen. „Devote" eenige nummers zal spelen. Tenslotte zal de .voorzitter een kort slotwoord spreken. Wij zwijgen nu maar van de vele ver rassingen, die den kinderen wachten, nog maals: hel zal er gezellig worden en daar om is het parool: „Woensdag naar Voor dorp". STRAATGEVECHTEN. Het onweer van Vrijdagnacht heeft blijk baar Zaterdag- en gisteravond in de gemoe deren van enkele stadgenooten nagewerkt. Zaterdagavond waren het N. en A. M., die jn de Plantage ruzie kregen, welke ten slotte zoo hoog liep, dat N. zijn tegenstander een schop tegen het onderlijf gaf, waardoor deze bewusteloos neerviel. Hij was evenwel spoedig weer bij kennis en de ontboden Eerste Hulpdienst kon geen letsel consta- teeren. Gisteravond kreeg J. C. K. in de Rozen- poort, nabij de Middelstegracht, het te kwaad met zijn oom, zekeren W. C. v. d. M. De aanleiding tot dezen twist was een gesprek over gramofoonplaten 1 Van het eene woord kwam het andere, totdat „oom" een hamer greep en daarmede de soliditeit van zijn neefs schedel beproefde. Begrijpelijkerwijze was deze tegen de mo kerslagen niet bestand en in het Academisch Ziekenhuis, waarheen hij werd overgebracht, fcleek daD ook, dat h(j een lichte schedel breuk bekomen had. De buren waren in hooge mate ontstemd over het krasse optreden van „oomlief" en om hun woede te koelen, grepen zjj een Stoel en gingen daarmede v. d. M. te lijf. Het slot van de historie was, dat hjj het voorbeeld van zijn neef volgde en even eens naar het Academisch Ziekenhuis moest worden overgebracht wegens het breken van eenige handgewrichten. Na verbonden te zijn werd hü door de politie in verzekerde bewaring gesteld. Uit het bovenstaande blijkt, dat muziek zelfs in een Rozenpoort kan ontaarden in een symphonie van wanklanken. VERLOREN EN WEERGEVONDEN. Een dezer dagen deed de schipper S. uit Hoogeveen, bij de poütie alhier aan gifte, dat hij een bedrag van 11025 aan bankpapier, dat hjj kort te voren van de Leidsche postspaarbank had gehaald, had verloren. Toen hjj Zaterdagmorgen uit zijn kooi stapte, lag het bundeltje bankpapier voor zjjn bed. In plaats van in zijn vestzak heeft de man vermoedelijk het geld tusschen zijn ondergoed gestoken en is het Vrijdagavond bij het ontkleéden op den grond gevallen. De Armenraad heeft een commissie ingesteld tot bestrijding van den woeker. Tut leden dezer commissie zijn benoemd: prof. mr. D. van Blom; C. J. van Tol, lid van den gemeenteraadJ. KarstensJ. J. van Stralen, lid van den gemeenteraad en secretaris van den Leidschen Bestuurders- bond; P. P. Deumer, lid van den gemeente raad; P. A. van Aggelen, directeur van de gemeentelijke bank van leening; G. F. E. Kiers, directeur van het gemeentelijk bouw en woningtoezicht, en jhr. mr. P. W. C. van der Goes, secretaris van den Armenraad. Deze commissie zal Donderdagavond 14 Juli te 8 uur ten Stadhuize (Commissiekamer) door den voorzitter van den Armenraad worden geïnstalleerd. Naar getneld wordt heeft ds. J. G. W. Goedihard, predikant bij de Ned.-Herv. Gem. alhier het beroep naar Zeist aangenomen. Ds. Goedhart stond hier sinds 1922, toen hij ds. Hoogenraad opvolgde. ZateTdag j.l. kon de Ambachtsschool al'hier weder e'en succes boeken: Te 's-Gra- venhage slaagden n.l. alle leerlingen voor het Landmachinistenexamen, welke zich van Leiden hieraan onderwierpen, te weten: J. tf. Boon. voor het voorloopig diploma eleclrisch machinist-, Jac. Smit voorloopig diploma motormachinist; E. A. van Latum en J. V. Vink voor het diploma A motorma- ohinist. Vrijdag 15 Juli a.s, hoopt de heer J. R. Kooreman den dag te herdenken dat hij voor 25 jaar als bakker op de Leidsche Broodfabriek kwam. De omslandigihE'id dat H. K. H. Prinses Juliana in Leiden komt sludeeren,. schijnt op den trek van aankomende studenten, vooral van vrouwelijke studenten, een gun- sligen invloed te zullen uitoefenen. Dit is nu reeds merkbaar uit de talrijke aanvragen voor studentenkamers! met name voor da- messludenten. De meest bekende en gere- nomeerde studentenkamerverhuursters heb ben nu reeds alles verhuurd en te'lkens ko men er nog nieuwe aanvragen in, zoodal de verwachting gerechtvaardigd is. dat dit jaar geen kamer onbezet zal blijven. Aan het postkantoor Leiden en zijn wijkkantoren werd in den loop der maand Juni op spaarbankboekjes ingelegd f 95.266.51 en terugbetaald f 86.107,53; der halve meer ingelegd dan terugbetaald f 9158,98. Hel aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 95. Door tus- schenkomst dezer kantoren werd ter directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nomi naal f800 en afgeschreven f50; derhalve meer in- dan afgeschreven f 750. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen 194 vol wassenen en 6 kinderen, in totaal 200 personen. DE ALGEMEENE TOESTAND. Blijvende impasse te Genève De Dnitsche vestingen in 't Oosten. Ter maritieme conferentie is men nog altijd in een impasse. Weliswaar verklaar den tenslotte Japan en Amerika toch nog hun bereidwilligheid om over de Britsche voorstellen tot vermindering van de grootte en verlenging van den levensduur der slag schepen te spreken, doch eerst nadat het succes in het eigenlijke conferentiedoel: be perking der buiten de Washingtonsche con ferentie vallende schepen zal zijn verkregen Deze toestemming van Japan en Amerika zal vermoedelijk Engeland niet kunnen be wegen in de kruiserskwestie meer toe te geven dan reeds gedaan is, tenzij nog te elfder ure de toezegging uit Washington komt, dat de Amerikanen van het totaal bedrag aan tonneninhoud der kruisers slechts een klein gedeelte besleden zullen voor den aanbouw van groote kruisers van tienduizend ton ieder. Op het gebied der kleine schepen, m.a.w. torpedojagers en duikbooten, is overeen stemming bereikt. Deze overeenkomst stelt voor de torpedojagers-leiders een maximum tonnemaat vast van 1850 ton en van 1500 ton voor de andere jagers. Het geschut- kaliber mag 5 inch niet overtreffen. De levensduur zal 16 jaar bedragen. Voor duikboolen is de maximum-grootte op 1800 ton vastgesteld, het geschulkaliber op 5 inch. Besloten is dat duikbooten beneden de zeshonderd ton, die bewapend zijn met ge schut van minder dan 5 inch kaliber of met niet meer dan 4 kanonnen boven 3 inch. die geen torpedo-lanceerbuizen hebben en wier snelheid niet meer bedraagt dan 18 kpoopen, buiten deze beperking vallen. Heden zal er vermoedelijk weer een vol ledige zitling worden gehouden. Engeland zal dan zijn standpunt nog eens uitvoerig uiteenzetten en Amerika verantwoordelijk stellen voor een mislukking door zijn hals starrig vasthouden aan kruisers van 10.000 ton. Naar thans officieel wordt medegedeeld, is de inspectie van de verwoeste vestiging- werken in het Oosten door generaal von Pawels, waaraan op zijn uitnoodiging .de Fransche generaal Durand en de Belgische majoor Pulinx deelnamen, op 8 Juni be ëindigd. In een gemeenschappelijk protocol werd vastgesteld; dal de Parijsche overeenkomst tussrhen von Pawels en de commissie an ge;;l!korde militairen van Versailles van 31 Januari 1927 over de verwoesting van vestingwerken aan de Oostgrens van Duitschland, volledig uitgevoerd is. Hiermede is een der Fransche motieven tegen ontruiming van het Rijnland of ver mindering der bezettingstroepen geheel verdwenen. Maar of het daartoe niettemin al spoedig zal komen DUITSCHLAND. De Rijksdag op reces. De Rijksdag is op reces, nadat hij het ont werp nopens de verhooging van het invoer recht op aardappelen en suiker met 278 tegen 137 stemmen had aangenomen. De regeeringspartijen stemden en bloc voor. De buitengewone zitting (voor de school wel) is bepaald op 28 Sept.1 October a.s. FRANKRITK. Het kieswetsontwerp. Pujo in vrijheid. De Kamer heeft Zaterdag de behandeling van het kieswetontwerp voortgezet. Met 335 tegen 120 stemmen werd het eerste artikel aangenomen, dat in beginsel het lijslstelsel door dat van individuen vervangt. De Ka mer raakte toen al tamelijk opgewonden, maar de linker meerderheid wist alle amen dementen weg te werken. Dat omtrent den stemdwang werd naar de commissie terug gezonden. De eigenlijke strijd ontbrandde pas naar aanleiding van hel tweede artikel, dat de indeeling der kiesdistricten en de vermeer dering van het aan lal Kamerleden in het geding brengt, evenals de basis der bevol king per Kamerlid en de vraag of het bui- tenl,andsche element al dan niet moet wor den meegeteld. Pujo, de hoofdredacteur der Action fran- caise is voorloopig weer in vrijheid gesteld. ENGELAND. Een Iersch minister vermoord. In Ierland schijnt de burgeroorlog weer een aanvang te nemen, gezien een moord op den minister van Justitie en Builenlandsche Zaken, Kevin O'Higgiris, die tevens vice- president van den Vrijstaat was. De minis ter verliet gistermiddag 'om twaalf uur zoo als gewoonlijk zijn huis, om de mis bij te wonen in de kerk, die slechts op enkele mi nuten afstand van zijn huis is gelegen. Bij een kruispunt werd hij aangevallen door drie jongelieden, die daar op hern hadden slaan wachten, terwijl om den hoek een groote toerauto gereed slond? De aanvallers vuurden hun revolvers op O'Higgins af en de .minister werd onmiddellijk getroffen en zakte ineen naast een lantaarnpaal. Toen O'Higgins reeds op den grond lag, vuurden de jongelieden opnieuw, -waarna zij in volle vaart met den auto wegreden. De geheele omgeving was in diepe Zon dagsrust gedompeld en het vuren werd 9lechls opgemerkt door een bewoner van een naburige villa, toevallig een vriend van den minister. Deze snelde direct toe en vond O'Higgins badendö in t'zijn bloed. De minis ter was volk-om en; bij kennis, zeide dat hij stervende was en vroeg om een priester. De vriend slaagde erin een dokter te berei ken) die in een- naburige protestantsche kerk den dienst bijwoonde en alarmeerde den geneeskundigen dienst. De minister had echlér zooveel bloed ver loren, dat een vervoer naar het ziekenhuis niet meer mogelijk was, reden waarom de minister de villa werd binnengedragen. ,,lk ga nu naar mijn vader, dien hebben zij ook vermoord, thans hebben zij mij vermoord en ze hebben het goed gedaan," zeide de mi nister nog, Later zeide hij, dat hij in vrede met zijn vijanden stierf. De minister was op vier plaatsen door ko gels getroffen, een in het hoofd, een in den hals, terwijl twee andere het bovenlijf wa ren binnengedrongen. - Om 5 uur overleed hij. Er hebben nog geen arrestaties plaats ge had, hoewel het nummer van den auto, waarin de moordenaars gevlucht zijn geno teerd is. Dit nummer, dat natuurlijk ver- valscht kan zijn, is dat van een der auto's van -het ministerie van Verdediging. Tot dusver was O'Higgins, tegen zijn wil, steeds vergezeld geweest van een gewapen- den Techercheur. Gisteren had de minister echter dezen rechercheur juist voor hij zijn huis verliet weggezonden, waarna hij zich naar de kerk begaf. Blijkbaar hebben de moordenaars sinds dagen op een goede ge legenheid gewacht en waren zij volkomen op de hoogte met de gewoonten van den mi nister. Toen zij zagen, dat deze alleen was, wisten zij, dat zij ongestraft zouden kunnen handelen, daar O'Higgins zelf nscii wapens hij zich droeg. Zoodra het nieuws van den aanslag te Dublin bekend wer-d, begaven Cosgrave en verschillende andere ministers zich direct naar de villa, waar zij tot het einde aan het doodsbed van hun collega bleven. De minis ter laat een jeugdige weduwe en een doch tertje van nog geen jaar achter. O'Higgins, die 34 jaar oud was, was de jongste zoon van dr. O'Higgins, die in 1922 door onbekenden in -zijn huis vermoord werd. Te Dublin doen thans allerlei geruch ten den ronde, doch een paniek heerscht er niet. Het 19 reeds duidelijk, dat deze mis daad de positie van dt? regeering eerder ver sterk! dan verzwakt heeft. Minister O'Hig gins was een vaslberaden en onversaagd helper der regeering bij het herstel van de openbare orde. Men neemt aan, dat de mis daad een wraakneming was, daar hij h»t was, die in hoofdzaak de verantwoording droeg voor de toepassing der wet in 1922 en 1923, toen op last der regeerfng 77 terecht stellingen plaats hadden, CHINA. Japan protesteert. Moskou lokt Japan heeft geprotesteerd tegen de anli- Japansche boycot, doch ingrijpen werd door de Chineesche overheid niet mogelijk ge acht. Zouden evenwel de agitators te ver gaan, dan zou de Canton-regeering tot ingrijpen gedwongen zijn. De'leiders van den boycot zijn inlusschen uiterst actief. Magazuien en jonken worden aan een nauwkeurig onderzoek onderwor pen, om er eventueel aanwezige Japansche goederen op te sporen. Te Tsjingtao heet de toestand ernstig. Alle buitenl. winkels zijn gesloten. Uit Moskou wordt gemeld, dat de sovjet- regeering aan haar consul-generaal in China, Linde, opgedragen heeft, een onder houd te hebben met Tsjang-kai-sjek, ten einde te trachten, te komen tot een herstel, der vriendschappelijke betrekkingen met Zuid-China. Verder wordt nog gemeld, dat de sovjet- regeering afgezien heeft van elke inmen ging in de binnenlandsche aangelegenheden van China. Mooie belofte op papier.Of Tsjang- kai-sjek op deze lokstem zal ingaan? BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE VLIEGWERELD. Captain Courtney en twee anderen heb ben het plan opgevat a.s. Zaterdag den vliegtocht te ondernemen naar New-York. Ook den terugweg zullen zij vliegende af leggen. Zij vertrekken van Ierland. Volgens de „Matin" zal Drouhin voor zijn vlucht van Parijs naar Amerika van Levine, die medegaat, gelijk bekend, 200.000 dollar als garantie ontvangen. WOLVENPLAAG. Duizenden wolven maken het gebied om Vilna onveilig. Militairen z\jn gemobiliseerd om de dieren te veitlrijven. NOODWEER. Vrijdagnacht heeft boven het Saargebied een ontzettend onweer, gepaard met een wolkbreuk gewoed. De bliksen is verschei dene keeren ingeslagen. Door overstroo mingen is veel schade aangericht. Boven verschillende deelen van Duitsch land buiten Saksen heeft eveneens eeD hevig onweer gewoed. Te Erfurt heeft de bliksem, die verge zeld ging van een wolkbreuk, veel schado aangericht, voorala an de telegraaf- en telefoonleidingen. Te Hirschberg veroorzaakte een wolk breuk overstroomingen, die zulk een om vang aannamen, dat bruggen weggeslagen werden. Ook in Beieren heeft het hevig geonweerd en geregend, waardoor op tal van plaatsen overstroomingen veroorzaakt werden. Het onweer heeft te Potsdam een ont ploffing veroorzaakt, die nog tamelijk goed is afgeloopen. In de spoorwegwerkplaats in de Alte Konigsstrasse aldaar waren in een loods *1% ton carbid opgeslagen. De loods werd getroffen door een bliksem straal, die de carbid in brand stak. Ten gevolge van den regen had zich acetyleen- gas in groote hoeveelheden ontwikkeld, dat met een donderend geweld ontplofte. De brandmuren, die de loods van de he lende perceelen scheidden, stortten met groot geraas ineen, en sleepten groote stuk ken der muren van de aangrenzende ge bouwen in hun val mede. In een omtrek van 400 meter werden alle vensterruiten verbrijzeld. Door de neerstortende steenmassa's wer den zestien personen gewond, gelukkig slechts licht. Dat de catastrophe geen ern stiger gevolgen had, is hieraan toe te schrijven, dat de ontploffing plaats had om zes uur 's middags, toen de bureaux der spoorwegwerkplaatsen, die zich even eens in de loods bevinden, reeds verlaten waren, 's Avonds om elf uur had nog een tweede acetyleenontploffing plaats. De aangerichte schade ie zeer groot. EEN LOCOMOTIEF GESTOLEN. In de spoorwegTemiee te VolksTUst bij de Transvaalsche grens braken Donderdag morgen dieven in en stalen een groote lo comotief, waarmede zij naar Standerton reden, een afstand van vijftig mijl Van daar werd de locomotief teruggezon den zonder bestuurder. De machine reed met een vaart van 40 mijl per uur onge stoord voort, totdat zij de remise bereikte, waar zij op een aantal wagens liep. Loco motief en wagens werden zwaar bescha digd. De politie, dfie de daders nog niet heeft kunnen achterhalen, zoekt hen met politie honden. DE RAMP IN SAKSEN. DRESDEN, 11 Juli (Wolff) Volgens offi- cieele opgave bedraagt het aantal dooden in het gebied van het district Pirna 113, in dat van Dippelswald 32; in het geheel zijn dus in Gottleuba en Berggeshügel 175 menschen omgekomen. DE MOORD IN IERLAND. DUBLIN, 11 Juli. (Reuter). Cosgrave heeft in zijn kwaliteit van voorzitter van het uitvoerend bewind een mededeeling ge publiceerd naar aanleiding van den moord op O'Higgins, waarin hjj zegt: Het nationaal verlies, dat wjj in dit uur hebben geleden brengt ons samen in natio- nalen rouw, wijl wij denken aan de krachtige heldenfiguur, welke zich opofferde voor het Iersche volk en nimmer versaagde. Het Iersohe volk kan er van verzekerd zjjn, dat de kogel van den moordenaar nie't zal worden gevolgd door een terrorisatie van het land. Er zjjn en er zullen steeds zjjn mannen, welke moed putten uit het nobele voorbeeld van den vroegeren vice-president, die hun voordeel zullen doen met hetgeen hjj heeft gewrocht en die gereed zullen zjjn zjjn voetspoor te drukken, zjjn plaats in te nemen en zijn hooge' traditie te volgen van toewijding aan den welvaart en de vei ligheid des lands. DUBLIN. 11 Juli. (Reuter). F.en offi- cieele verklaring, gepubliceerd door het hoofdkwartier va.n liet republikeinsche leger, wijst de verantwoordelijkheid voor LONDEN, 11 Juli. RCeulen. Alle nieuwsbladen drukken hun verontwaaraii ging uit over den moord op O'Higgins. De „Times" bevat een hoofdartikel, dat wel het best de algemeene opinie weergeeft als het zegt; Als minister van Justitie had hij wel de meest gevaarlijke en de moeilijkste taak te vervullen in het ministerie namelijk het herstellen van rust en orde, waarbij hij', moest optreden tegen zijn medestanders van eertijds. O'Higgins verloor het leven als voorvechter voor de zaak van zijn land, dat hij eerst zag als vijand van Engeland, ter wijl hij later werd de sterke kampioen voor het verdrag en voot den vrede en de vriend schap met dit land, waarvoor hij herhaal delijk zijn leven waagde. Met meer geluk dan^zoo menig ander vaderlander leefde en fwerkte hij met vrucht om zijn land te bren gen in de richting, welke hij als de beste (beschouwde en stervend kon hij terugzien t>p veel en vruchtbaar werk. LONDEN, 11 Jula. (Reuter). De politie te Dublin heeft verscheidene personen in hechtenis genomen als verdacht betrokken te zijn bij den moord op minister O'Hig- gens. Volgens officieele lezing werd de moord begaan door vijf mannen van wie er twee op den uitkijk stonden, toen de mi- nisterwerscheen, en de drie anderen in een personen-auto gezeten, hun revolvers op hem losten.' De politie bezit het signale ment der moordenaars. Zij heeft een cor don rond om de stad getrokken en alle in- en uitgaande auto's worden aangehou den en onderzocht. BOTSING TE BAGDAD. BAGDAD, 10 Juli. (Reuter). Tijdens de jaarlijksehe viering van het Mohorrum- feest ontstond er een twist in de nabijheid van een mPskee in de naaste omgeving van Bagdad tusschen eenige soldaten en een volksmenigte. Er werd spoedig ijverig van messen gebruik gemaakt. Een aantal sol daten en burgers werden gedood of ge wond. Van de menigte die spoedig was aan gegroeid tot over de honderdduizend per sonen, geraakten er velen onder den voet. De zaak is van weinig politieke beteer kenis. UIT CHINA. HONGKONG, lï Juh. (Reuter). In een door de boycot-vereeniging te Woetsjau gepubliceerde circulaire wordt bekend ge maakt dat in de provincie Kwangsi de boy cot van Britsohe en Japansche goederen op 15 Juli begint; met ingang van dien datum zal de invoer dezer goederen in de provincie Kwangsi geheel verboden zijn. EIGENAARDIGE PLANNEN. MEXICO-CITY, 11 Juli. (Reuter). Het Mexikaansche ministerie van buitenland- sche zaken heeft een instructie gezonden aan de Mexicaansche oonsuls in het bui tenland om de namen te melden van de firma's in den vreemde welke de regee ring van Calles vijandig gezind zijn. Do bedoeling hiervan is beslag te leggen op de eigendommen dezer firma's in Mexico en ze te boycotten. STADSNIEUWS. AANGEREDEN. Omstreeks halftwee heeft heden op den Haagweg nabij de De Genestetstraat een noodlotting ongeval plaats gehad. De 73-ja- rige De C. bemerkte toen hij uit de De Ge nestetstraat kwam niet dat er uit de richting Den Haag een personenauto naderde. Hij werd aangereden en verwondde zich o.a. aan het hoofd. Na door den E. H. D. ter plaatse te zijn verhonden heeft men den ouden man per rijwielbrancard naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Het 6e Regiment Veld-Artillerie is heden vertrokken voor den vijfdaagschen marsch naar Hilversum. Zaterdagmiddag is een 8-jarige jongen in de Langegracht te water geraakt. Zijn vader, de bakkersgezel M. P. sprong geheel gekleed hem na en trok den bengel weer op het drege. DE VLUCHT HOLLAND—INDIË EN TERUG. Naar Calcutta vertrokken. Reuter meldt uit Rangoon dat het No- derlandsche vliegtuig, de H.-N.A.D.P. van ochtend om halfzeven van daar naar Cal cutta ie vertrokken. ONZE GEZANT TE LONDEN. Bij het Departement van Buitenlandsche Zaken is bericht ontvangen, dat gisteren een tweede operatief ingrijpen aan 't been van Hr. Ms. gezant te Londen, jhr. mr De Marees van Swinderen, noodig is geweest, waarvan de gezant groot ongemak onder vindt en waardoor hij dientengevolge een onrustigen nacht heeft doorgebracht. De geneesheeren zijn tevreden over den toestand. ONDER EEN TREIN GERAAKT EN GEDOOD. Op het rangeerterrein der H.IJ.S.H. aan den Loosduinschenweg, het z.g. Haventje, te Den Haag, is hedenmorgen een arbei der, werkzaam bij een kolenhandelaar, die aldaar zijn opslagplaats heeft, gestruikeld en onder een rangeerenden trein geraakt. De man, die gehuwd was en vader is van eenige kinderen, werd zoodanig gewond dat de dood na korten tijd intrad. VERDRONKEN. Hedenmorgen is de 20-jarige P. de Ronde, werkzaam aan de Eerste Nederlandsché Coöperatieve Kunslmestfabriek te Vlaar- dingen, toen hij over een steiger liep. ge struikeld en te water gevallen Een half uur laler werd zijn lijk opgehaald.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2