SPORTBLAD 9 - 1 LEIDSCH DAGBLAD No. 16. Maandag 11 Juli Anno 1927 8 Het tweedaagsche Zwemfeest der L.Z.C. Het voornaamste nieuws i Bureau) Noordelndspleln LEIDEN VAN HET Telefoon) j Dir. en Adm. 2500 j Red. 1507. j i s 1 ZWEMMEN. Goede prestaties der Leidsche Zwemmers. Tiet zwemfeest der L. Z. G. is weer ten einde, en wij kunnen niet anders dan mst veel genoegen terugdenken aan deze twee lange middagen van intense zwemmers vreugde- De publieke belangstelling is onge twijfeld niet zoo groot geweest als men had mogen vervvachlén, maar tóch is er reden dot voldoening. Er was groote deelname, er waren spannende races, er was enthou siasme en medeleven en.en bovendien: er was de gouden zomerzon, die Zaterdag wel.-is waar vrijwel voortdurend achter de wolken bleef, doch heel den. Zondag prijkte aan het hooge uitspansel, dat strak was en azuur Neen, waarlijk, de Leidsche Zwemclub had het niet beter kunnen tref fen I Zij zelve zorgde daarenboven voor een perfecte organisatie, die op "geen enkel punt dwingt tot critiek, zoodat dit jaarlijksche tournooï, der traditie getrouw, als welge slaagd kan worden beschouwd. De school- en onderlinge wedstrijden. De Zaterdagmiddag is benut voor liet or- ganiséeren der school- -e^t. onderlinge ved- strrjderi, die iets te la,atbeg<itmen maar .des ondanks uitstekend op lijd ten einde waren gebracht. Het is lógisch r niet iekler nummer van dit overigens aantrekkelijke programma leent zich in dit natuurlijk vrij kort bestek tot een bespreking, en wij zullen er ons daar om toé bepalen de voornaamste feiten aan de stippen en de meest spannende races in vogelvlucht onder de loupe le nemen. Allereerst dan de wedstrijden voor de scholen, die zich, gelukkig langzamerhand in toenemende belangstelling mogen verheu gen. Hier was de meest markante gebeurte nis zonder twijfel de zege van de ploeg der Gem. H.B.S. voor jongens in de.estafette 4 x 40 M. wisselslag. Zooal niet misschien door de. overwinning op zichzelf, die intus- schen op vrij overtuigende wijze bevochten werd, maar dan toch in ieder geval door het feit.dat zulks geschiedde voor de derde maal in successie, waardoor de zilveren wisselme- i daille definitief werd veroverd! De Chr. II.B.S., waarvan velen een beter succes in dit nummer hadden verwacht, heeft echter wraak genomen bij het lastige en vermake lijke hinderniszwemmen, door de baan ruim 5 seconden vlugger af te leggen dan de ver tegenwoordigers der H.B.S. aan den Rijndijk. Het Gymnasium bleef beidé malen in de achterhoede, doch smaakte althans de vol doening z'n meisjes-ploeg onbedreigd te zien winnen in de estafette 4 x 40 M. vrije slag. De H.B.S. (Garenmarkt) ten slotte triom feerde bij het hinderniszwemmen voor meisjes, zoodat de vreugde en de smart wel op uiterst broederlijke en zuslerlijke wijze zijn verdeeld. Komen wij nu tot het onderlinge treffen der L.Z.C'ers dan zij gewezen op de goede prestatie van W. van Leeuwen, die in den kamp om den Van Spall-Beker driekwart van den tijd achter Smink lag, maar op de laatste 0 Meter zóó fel spurtte dat z'n con current hem niet meer kon houden en met 1/5 seconde werd geslagen. Voor de rest spreken de uitslagen voor zichzelf. Een enkel woord nog slechts over den polo-wedstrijd en de estafette tusschen de deelnemers aan dezen kamp. Het zeven tal der C.J.M.V., uit Den Haag, bleek verhin derd te zijn z'n toezegging gestand te doen en zoo kwamen nu de menschen van „De Zijl" te water, die precies tegen de spelers van L.Z.C. III bleken te zijn opgewassen. Want niet alleen toch eindigde de estafette onbeslist, maar bovendien leverde ook de polo-kamp een gelijk spel op (11), nadat L.Z C. voor rust de leiding had genomen door Munting. Wel was de thuisclub ook in de tweede helft een tikje gevaarlijker, doch er werden tal van kansen gemist, terwijl Kramp ten laatste kort voor het einde een oogenblik werd vrijgelaten en gelegenheid kreeg den gelijkmaker langs G. Hofsteenge te jagen, waarvan hij een gretig en nuttig gebruik maakte. Als bezoekende vereeniging ontving De Zijl n,u zoowel den estafette- als den polo-prijs. - Tegen vijven was liet voorspel van het groote zwemfeest afgeloopen en nadat de burgemeester, mr. van de .Sande Bakhüyzen en weihouder Splinter, die' ongeveer een uur tegenwoordig waren geweest, de zwemin richting hadden verlaten, om vervolgens te ervaren dat men gemakkelijker per auto nhar het tehuis der L.Z.C., gaat dan er van daan komt, kon voorzittér IJdo tot de uitrei king der prifzeh ov.ergaart. De uitslagen luiden als volgt: Schoolestafelte, voor meisjes (4 X 40, M. vrije slag): le pr., zilv. med. en 4 draag med., Gymnasium, in 2 min. 36 sec.; 2a pr., 4 draagmed., H. B. S. (Hooge Rijndijk), in 2 min. 49 4/5 sec.; 3. H. B. S. (Garen- markt), in 3 min. 10 4/5 sec.; 4; R.-K. Mulo (Haarlemmerstraat), in 3 min. 15 3/5 seconden. Schoolestafelte, voor jongens (4 X 40 M. wisselslag): le pr., zilv. wisselmed., en 4 draagmed., Gem. H. B. S., in 2 min. 10 2/5 sec.; 2e pr., 4 draagmed., Chr. H. B. S., in 2 min. 12 4/5 sec.; 3. Gymnasium, in 2 min. 19 4/4 sec. Hindernisbaan, voor jongens-schoolploe- gen: le pr., zilv. med., Chr. H. B. S., in 1 min. 49 1/5 sec.; 2e pr., br. med., Gem. H. B. S., in 1 min. 54 2/5 sec.; 3. Gymnasium, in 1 min. 56 sec. Hindernisbaan, voor meisjes-school ploe gen: le pr., zilv. med., H. B. S. (Garen- markt), in 2 min. 20 sec.; 2e pr., br. med., H. B. S. (Hooge Rijndijk), in 2 min. 28 2/5 sec.; 3. R.-K Mulo (Haarlemmerstraat), in 3 min. 15 sec.; 4. Mulo (Breeslraat), in 2 min. 38 3/5 sec. Vrije slag, 100 M. (Van Spall-beker): le pr. W. van Leeuwen in 1 min. 21 sec 2 A. Smink, in 1 min. 21 1/5 sec.; 3. Th. van Helvert, in 1 min. 25 sec. Wisselslag, 40 M., voor dames, n.l. 20 M. rug- en 20 M. schoolslag (4 decln.): le pr. mej. N. Meyers, in 43 3/5 sec.; 2e pr., mej. A. van Noort, in 44 sec. Schoolslag. 40 M., voor hceren (7 deeln): le pr. C. Wijkmans, in 32 1/5 sec.; 2e pr. II. E. Christiaanse, in 33 sec.; 3e pr., F. Hofsteenge, in 36 sec. Rugslag, 40 M., voor heeren-juniores (4 decln.): le pr. P. Smink, in 33 4/5 sec,; 2e pr., G. Hofsteenge, in 35 2/5 sec. Vrije slag, 40 M.. voor dames (6 deeln.): le pr. mej. A. van Noort. in 34 sec.; 2e pr. mej. J. J van Eek, in 35 2/5 sec.; 3e pr. mej. S. Hiemslra, in 37 2/5 sec. Uitstekend geslaagde zwemwedstrijden der Leidsche Zwemclnb; de Hagenaar Daat- selaar kampioen van Nederland. Mej. W. den Turk verbetert het wereld record 100 M. rngzwemmen; Van Silfthout het Ned. record 100 M. vrije slag. Nederland wint den 1 awntenniswedstrijd tegen België met 159. De wielerkampioenschappen voor ama teurs. „Haarlem" wint de athletiek wed strijden om den Prins-Hendrik-beker. (Zie voor „Sport verder elders in dit Blad) Vrije slag, 40 M., voor heeren-juniores (6 deeln.): le pr. E. Munting, in 26 sec,; 2e pr. P. de Best, in 26 4/5 sec.; 3è pr. F. Hofi steenge, in 27 2/5 sec. Vrije slag, 25 M., voor adspiranten-jon- gens (6 deeln.): le pr. N. Matze, in 18 1/5 sec.; 2e pr., J. Stijnman. in 19 4/5 sec.; 3e pr. J. Buzeman. in 20 sec. Vrije slag, 25 M., voor adspiranlen- tn'eisjes (9 deeln): le pr, S. van Noort, in 27 2/5 ê^c.; 2e'pr., B. van Halderen, in f 28 ^/4 sec.;3e pri, E. de Bink, in 30 sèc.j> 4e, pr., A. Kellénaars, eveneens in 30 sec. fèstafette-wedstrijd L. Z. C. IIIDe Zijl I (7 X 22 M.): Tijd van beide ploegen 2 min. 3 sec. Polo-wedstrijd L.Z.C. III—De Zijl I: 1—1. De nationale wedstrijden. Zondagmiddag, aanvangende te één uur, volgden de nationale wedstrijden, die dit maal in de eerste plaat9 beoogden propa ganda le maken voor het reddend zwemmen in het algemeen en de Leidsche reddingbri gade in het bijzonder. De grootste attractie hier was buiten kijf de strijd om het kam pioenschap van Nederland in het nummer: 150 Meter gekleed zwemmen, waarvan 25 Meter met gekleed pseudo-drenkeling. Aan gezien amateurs en professionals (zwem meesters) niet tegen e'lkaar mogen starten waren de deelnemers, zoowel bij de dames als bij de heeren, in twee groepen verdeeld, hetgeen evenwel niet wegnam dat allen mee dongen naar denzelfden prijs.Dat bijgevolg de amateurs in zekere mate waren gehandicapt spreekt vanzelf en de uilslagen wijzen het bovendien ook ten duidelijkste uit. Bij de dame9 toonde mej. R. Jansen (prof.), lid der Rolterd, Redd. Brigade', zich ver de meer dere der amateurs, terwijl in de andere af- deeling de heer C. J. Daatselaar, zwem meester te Den Haag, den kamDioenstitel in de wacht sleepte. Hier echter leek het aan vankelijk dat ook onze stadgenoot J. Elsinga (L.Z.C.) een kansje zou maken. Zijn serie won hij in fraaien stijl in den keurigen tijd van 3 min. 40 4/5 sec., en waar de volgende serie der amateurs geen zwemmers aan den start bracht, die over voldoende capacitei ten toonden te' beschikken om dezen tijd ook zelfs maar te benaderen, zag men vol span ning uit naar het werk der profs, Daatse laar en Vrugt. Aanvankelijk lag laatstgenoemde iets voor doch op de tweede 50 Meter kwam Daatse laar met hem gelijk, om tenslotte het eerst den drenkeling te bereiken en daarna snel

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 11