S.G. J. DE GROOT Koffers en Lederwaren No. 20648 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 8 Juli Derde Blad Anno 1927 GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. BET BADEN EN KAMPEEREN AAN DEN WASSENAARSCHEN SLAG. Beperking dei vrijheden. Nu de zomer m het land is gekomen en velen de stad gaan ontvluchten om aan het strand of in de duinen verademing te gaan zoeken, lijkt het ons niet ondienstig er op te wijzen, dat men aan het strand en in de duinen onder Wassenaar niet meer zoo vrij is als vroeger. Tengevolge van de tallooze vergrijpen tegeD de zeden en de groote vernieling van de duin beplantingen heeft de over heid maatregelen moeten nemen, om aan een en ander paal en perk te stellen. Zoo heeft de gemeenteraad van Wasse- naar bij de politieverordening bepaald, dat het verboden is zich te ontkieeden of zien geheel of gedeeltelijk ontkleed op te hou den in de onmiddellijke omgeving, d.w-z. binnen 200 M. van het punt, waar de weg het W'assenaarsche Slag op het strand ein cbigt. Bovendien is het z.g.n. kampeeren op het strand zonder vergunning van het gemeentebestuur van Wassenaar verboden. Op schriftelijk verzoek kan men echter een kampeervergunnang voor het strand beko men, echter niet voor den dag en den nacht, maar alleen voor den tijd, gelegen tusschen zonsop- en -ondergang. Deze ver gunning wordt evenwel eerst afgegeven, wanneer gebleken is, dat op het gedrag van den verzoeker niets valt aan te merken. Overlegging van een bewijs van goed ge drag is daartoe niet voldoende. Ook is het verboden zonder vergunning met wagens of karren of wat vopr soorv voertuigen dan ook, standplaats in te ne men op of aan een openbaren weg, waar onder mede verstaan wordt het zeestrand. Wat het kampeeren in de duinen betreft, mogen wij er wel op attent maken, dat hiervoor noch bij het gemeentebestuur, noch bij het Rijk noch bij Rijnland een vergunning kan worden verkregen. De reeds eerder genoemde excessen heb ben er zelfs toe geleid een groot gedeelte van de duinen af te sluiten. Wie zich derhalve op deze terreinen waagt, beloopt de kane een proces-verbaal te krijgen. L)e politie controleert den ge- heelen dag. Men houde dus, wanneer men een dagje aan het Waasenaarsche strand wil doorbrengen, wel rekening met hetgeen biervoor is medegedeeld. Bovendien zij er de aandacht op gevestigd dat de strandbe- zoekers thans weinig meer dan een smalle strook van het vlakke strand tot hun be schikking hebben. Naar de zijde der dui nen is een draadversperring aangebracht. Tot goed begrip van een en ander kan nog dienen, dat de duinterreinen eigen dom zijn öf wel van de Haagsche en Leddsche Duinwatermaatschappijen èf wel van particulieren, zoodat de gemeente aldaar geen zeggenschap heeft. EEN ANGSTIGE NACHT. De redding van een Scheveningschen visscher. Men meldt ons uit Katwijk: Gisteren te ongeveer twee uur werd ons zeedorp een bijzonder tooneeltje vertoond. Op de zee dobberde een groote vlet met in de mast halfstok een vlaggetje. Allerlei veronderstellingen werden gemaakt en uitdrukkingen om ,,de reddingboot in zee te brengen" kon men hier en daar op vangen. Doch daar niet geconstateerd kon worden dat er gevaar voor het leven van een of anderen schepeling bestond, kon tot deze maatregel niet worden overgegaan. En toch bleef men in groote onzekerheid over dat vreemde geval. Met een van onze garnalenbooten met motorische kracht uit Rijnlandsch Uitwate- ring&kanaal zee te kiezen, bleek onmoge lijk, door den lagen waterstand, zooaat geen ander middel aangewend kon wor den, om op onderzoek uit te gaan, dan een roeiboot trachten uit te brengen en daar mede zee te kiezen. Doch daar de zee nog steeds in verbol gen toorn, hooge krullers naar het strand voerde, was dit ook iets, waar men maar direct niet toe besloot. Maar, daar op zee, was iets toch niet in orde. Daar scheeD hulp noodzakelijk te zijn. En dit deed onzen koenen schipper van de reddingboot, H. v d. Plas, het be sluit nemen om „het te wagen." Op zijn vraag aan het toegestroomde publiek „wie gaat er mee bood zich aan T. Vlieland met de woorden „met jou waag ik het." En na een koenen kamp van het ranke bootje met de golven der branding, waren de mannen in eeD kwartiertje bij het vaar tuigje. Daar ontmoetten ze een uitgeputten Scheveningsche visscher, die dankbaar^e- bruik maakte van de hem aangeboden ^lp om hem op sleeptouw te nemen naar onze „haven". Bij het binnenkomen, hadden zich eenige duizenden toeschouwers langs de hoofden verzameld en toen men „vast gemaakt" had en van daar naar de woning van H. v. d. Plas wilde trekken, om den man, die bijna in 24 uren niets gegeten of gedronken had, van het noodige te voorzien, was er haast geen doorkomen aan. Een auto van de firma Franse Co. bracht redding. Op verzoek van schipper v. d. Plas gingen de Scheveninger en hij met den wagen huiswaarts, de massa pu bliek dTa ver achter hen latend. Gerrit de Graaf zoo heette de man vertelde, teen hij door de liefderijke zorg van moeder v. d. Plas wat was opgemon terd het juist klaar staande middagmaal deed hij alle eer aan het volgende Hij was Woensdagmiddag met zijn vlet van uit den Waterweg naar zee gegaan om de Scheveningsche haven te bereiken Hij was op stap geweest met wat negotie haring doch toen hij er mee ging venten, bleek ze niet van de beste kwaliteit te zijn, waarom hij er maar weer mee naar huis zou gaan. Aanvankelijk ging alles goed, doch de wind draaide, zoodat hij niet vlot opschoot Daar kwam nog bij dat er een onweersbui met hevigen wind op kwam zetten, die het water opjoeg en hem al verder van huis bracht. Door de sterke golven kreeg het bootje veel water over, zoodat hij genoodzaakt was het roer te verlaten, de boot aan de zee over te laten en het overtollige water uit te hoozen. lntusschen ging de duisternis invallen en daar zwalkte hij rond zonder eenige kans op redding. Ten einde raad gooide hij het ankertje ov^r boord, doch dit hield niet, waarna hij bet weer scheep haalde en er een emmer aan bevestigde in de hoop dat het nu zou „houwen". Maar, of zijn lijn te kort was voor do diepte der zee, waar hij zich bevond, of dat er andere oorzaken voor waren, ook nu hield het anker niet en was het bootje een prooi der golven. Zijn angst groeide met de minuut want hij meende in de lijn te zijn van de groote stoomschepen die van en naar Amsterdam naar het Engelsche kanaal stoomden en hem dus ieder oogenblik in den grond kondon varen. Gelukkig bleef hij voor ramp en ongeval gespaard. Met het opkomen van de zon kreeg hij weer moed en tracht© zoo goed en zoo kwaad als het ging land te bereiken Na veel tobben kwam hij eindelijk op den middag voor onze kust, doch daar hij d© branding niet üoot durfde om in Rijn landsch Uitwatering binnen te vallen, heeseh hij do noodvlag, dde van af ons 6trand gezien werd, waarna men hem ter hulp ging. Hij had al veel angsten op de wateren doorgestaan zoo vertelde hij maar de angst van den verloopen nacht zou hem nog lang heugen. lntusschen was hij zeer dankbaar voor de hulp en de betoonde hartelijke men6ch- lievenidheid door y. d. Plas, diens vrouw en T. Vlieland betoond en ondervonden. En wij zeggen: hulde aan deze menschen die het gevaar trotseerden om hun even- mensch te hulp te komen. WAAR GAAN WIJ HEEN? Een der groole automobielfirma's in on9 land ontving dezer dagen een schrijven van de Nederlandsche Spoorwegen, dat wij hier merkwaardigheidshalve laten volgen: „Blijkens een ingekomen proces-verbaal werd op den lsten Juni 1927 voorm. 8.35 door de u toebehoorende auto No. M 5021 de overweg bij Km. 64.446 in den spoor weg Nijmegen's Bosch onder de gemeente Nijmegen genaderd en bereden met een snelheid grooler dan 10 K.M. per uur en dientengevolge overtreden art. 11 (2) van het Algemeen Reglement voor den Dienst op de (locaal) spoorwegen Tenzij U ons voor den 2-fsten Juni 1927 bericht wie (naam. voornamen en woon plaats) de auto bestuurde, zal worden aan genomen dat u dit zelf deed en zal het tegen U opgemaakte proces-verbaal in han den van de Justitie worden gesteld." Het is blijkbaar bet nieuwste, zegt „Auto- Leven". De 10 K.M val over de spoorwegen schijnt nu ook al door wissel- en baan wachters e.d. te worden bediend, die zon der meer, maar dan toch ook meer of min ders juist, nummers noteeren. Hoe beoor- deelen deze menschen de snelheid? Is het mogelijk, dat men op een dergelijk wille keurige wijze kan worden bekeurd? Ziet daar enkele vragen, waarop het antwoord vrij gemakkelijk te geven is. En welke on getwijfeld belangrijk genoeg zijn om alle automobilisten in 't geweer te roepen tegen dergelijke krasse toestanden. ONVEILIG STRAND. Het strand te Scheveningen is Dinsdag en Woensdag 12 en 13 Juli a.s. onveilig tot 500 meter voorbij den Wassenaarschen Slag, telkens van 6.30 tot 11 uur v.m we gens het schieten met mitrailleurs. Het zelfde op Vrijdag 15 Juli a.s. tot den Was senaarschen Slag van 8 uur tot 11 uur voorm., wegens het schieten met geschut. Dp aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat het strand eerst dan weer veilig is. wanneer de vlaggen, waarmede de onveiligheid wordt aangeduid, zijn inge haald. VERDRONKEN. Gisteravond zou de 24-jarige G. J. de H. woonachtig te Warmond eenige maaiers gaan afhalen in den Hem meerpolder, maar zou vooraf nog even gaan zwemmen. Toen hij om 12 uur nog niet thuis was, ging men op onderzoek uit en vond men zijn goed aan den walkant van de Hofleede. Eenige uren later werd door de politie zijn lijk opgehaald. Te Lippenhuizen is de 27-jarige melk- vaarder J B. uit zijn boot tfi de Compag non svaart gevallen en verdronken. Het 4-jarig zoontje van den winkelier S Lanting te Bozum is in een sloot ver dronken. Bij de Burgervlotbrug onder Zijpe is in het Noord-Hollandsch Kanaal verdronken zekere G. uit Alkmaar. BRANDSTICHTING? In den nacht van Zaterdag op Zondag ontstond brand in den kaaswinkel van J. B. K. aan de Hoogstraat te Rotterdam. Het brandje kon met één slang op de wa terleiding spoedig worden gebluscht, zegt de „Tel." Bij het onderzoek, dat de politie den volgenden dag instelde, bleek, dat de brand op vier plaatsen tegelijk was uitgebroken. In de keuken wei-den in petroleum gedrenk te papieren proppen gevonden. Ook het bed -in de slaapkamer was aangetast, ter wijl op de vliering eveneens een brandje had gewoed. Overslaan van den brand van de eene plaats op de andere werd al spoe dig buitengesloten. De eigenaar ontkende iets van brandstichting of te weten. Hij was dien nacht alleen thuis geweest, zijn vrouw en kinderen waren bij familie. De man was zeer hoog verzekerd. Op grond van deze feiten heeft de justitie aanleiding gevonden, den man aan te houden en -oaar het Huis van Bewaring over te brengen. OVERREDEN. Een 5 jarig knaapje uit de Tochtstraat te Rotterdam stak op den Bergweg nabij den tol plotseling den weg over, toen een auto naderde. De chauffeur remde uit alle macht, doch het ventje werd gegrepen en kreeg twee wielen over het hoofd. De dood trad onmiddellijk in. AUTO-ONGELUK TE DELFT. Gisteravond reed op den Rotterdamse hen weg te Delft, even voorbij de Lijm- en Ge- latinefabnek, een auto van den heer Hey- blom uit VIaardingen, waarin 6 personen, 'in de richting Rotterdam. Een achter deze aankomende auto wilde passeerm, doch de bestuurder daarvan bemerkte, dal op het zelfde oogenblik een auto van Rotterdam kwam. Daar passeeren voor drie auto's niet mogelijk is, haalde de chauffeur meer naar rechts uit, met het gevolg, dat hij de auto van den heer H. een duw gaf, en deze in volle vaart tegen een boom reed. De heer Bakker, uit Vlaardingen, die naast den chauffeur zat, vloog door de voor ruit en werd ernstig aan het hoofd gewond Met een passeerende particuliere auto werd hij naar het ziekenhuis Bethel le Delft vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Van de overige inzittenden werd een dame aan den arm verwond. Ook de chauf feur klaagde over inwendige pijn. Zij wer den met de politie-auto naar Delft vervoerd en verbonden. De bestuurder van de auto, die de oorzaak van het ongvyal was, reed, zonder zich er iets van aan te trekken, snel verder. De politie meent hem echter wel le kunnen achterhalen. Het wrak van de on herstelbaar beschadigde auto, is door den heer J. de Graaf met behulp van een kraan wagen naar Vlaardingen vervoerd. MOTORONGELUK Bij Nieuwer-AmsteJ raakte gistermorgen een motorrijder het stuur kwijt, waardoor de motor omsloeg en de berijder F. en de op de duo zittende dame tegen de straat keien werden geslingerd. F. werd ernstig gewond en per auto naar zijn woning te Haarlem vervoerd, alwaar overbrenging naar het ziekenhuis werd noodig geoordeeld De duo-rijdster bekwam slechts eenige ontvellingen. DE PAARDENDIEF VERDWAALDE. Bij den landbouwer Ballegoijen te Game ren werd in den nacht van Maandag op Dinsdag een paard uit den stal gestolen De dief, blijkbaar onbekend met de wegen, was ten slotte in den Biesbosch verdwaald. Door een auto, waarin de eigenaar van dit paard en twee rijksveldwachters gezeten waren, werd hij, een Belg, Korthals ge naamd, achterhaald, geboeid en in de auto medegenomen, terwijl de eigenaar van het paard begrijpelijk in zijn nopje9 was MOORD? De Nijmeegsche politie heeft aangehou den J. H., G. V. en J. P., allen te Nijmegen, A. W. te Rotterdam en J H. te Amsterdam, verdacht van mishandeling, waardoor W. J K. zoo ernstig gewond is, dat hij Woens dag aan de gevolgen is overleden. HET ONWEER. Woensdagnacht is de bliksem geslagen in de boerderij van A. K. op het gehucht Hersel te Lierop. Het huis en de 6* al wer den een prooi der vlammen* Verzekerd. Te Nieuwsloot is door het inslaan van den bliksem de schuur van O. geheel en zijn woonhuis gedeeltelijk uitgebrand. Te Stavenisse is de z5-jarige juffrouw H Q. door den bliksem doodgeslagen. EEN KLAVERBLAD VAN VIEREN. Te Zuidhorn wonen vier vrienden, die in hetzelfde jaar zijn geboren, in hetzelfde jaar zijn getrouwd, alle vier hun 50-jarige echtvereeniging hebben gevierd; in 1921 allen hun echtgenoote door den dood moes ten missen, en thans allen hun 83sten ver jaardag hebben gevierd en zich in een goede gezondheid verheugen. Een oud heer, die altijd zeer beleefd was voor dames, zeide eens, dat hij lvg nooit een leelijke vrouw had gezien. Een dame met een bijzonder platten neus hoorde dit en zeide Zie mij eens aan, mijnheer en beken dan dat ik wel terdege ieelijk hen Mevrouw, zeide de oude heer, gij zijt een uit den hemel neergedaalde engel; 't is jammer, maar 'D is uw schuld niet, dat gij op uw neus zijt neergekomen KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Kors, z. v. A. J. Lieverse en A. H. van Rjjn. Ondertrouwd: J. Vetensburg, j.m., 28 en E v. d. Voorst, jd., 22 j. Gehuwd: Th. P. Rotteveel, jm., 38 j. en Th. v. Velzen, jd., 26 j. De fabrieksarbeider .V. deed bij de politie aangifte, dat uit zijn jas, opgehan gen in de fabriek, een porlemonnaie, in houdende f 5, was ontvreemd. Het is der poiitie getukt, den dader, een zekere P. 3., van den Rijndijk, tot bekentenis te brengen; de portemonnaie was nog in zjjn bezit, maar de inhoud was verdwenen. De gewone jaarlrjksehe collecte langs de huizen voor deD gewapenden dienst zal a.s. Maandag worden gehouden. LEIDERDORP. In de maand Juni zgn ter keuring aangegeven: als bedrjjfsslachting 11 runderen en 12 varkens; als noodslachting 1 rund, 7 schapen, 2 lammeren en 2 nuchtere kalveren. Afgekeurd zjjn: 5 schapen, 2 lammeren en 1 nuchter kalf. Aan keurloon is ontvangen f 149. Gistermorgen is door de politie aan het Jaagpaa onbeheerd aangetroffen een heerenrjjwiei. Inlichtingen zjjn ter secretarie te verkregen. Op den Hoogmadeschen weg geraakte bij het passeeren van een auto gisteren een boerenwagen, bestuurd door den arbeider Van W., in de daarnaast gelegen sloot. De voerman met den meergdenden bijna S0- jarigen arbeider Van O., en een viertal kinderen werden met moeite gered. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina, d. v. J3n Willem Slotboom en Maagke van Rookhujjzen. Willy, d. v. Cornelis Schakel en Alida de de Vlieg. Gerrit Willem, z. v. Gerrit Roosbeek en Maria Hendrika van der Panne. Adriana, d. v. Dirk Hoogendoorn en Geertje Heikoop. Onder geleide van het personeel en enkele belangstellenden hebben de leerlin gen der openbare school no. 1, in liet dorp, alhier, een uitstapje gemaakt naar ZeistDriebergen. Per trein daarheen ver trokken, werd in deze schoone omgeving een aangename dag doorgebracht, rjjk aan afwisseling. Het weer werkte in alles mede» om het voor het gezelschap tot een heer lijken, genotvollen dag te maken. RECLAME. Noordelnde 11 Lsiden Telef. 706 Wilt U nu goedkoope en goede kom dan zien aan bovenstaand adres 5338 AALSMEER. Bij Kon. Besluit van 4 dezer is inge volge het bepaalde in de Landarbeiderswet aan de gemeente Aalsmeer een voorschot uit 's Rijks kas verleend tot een maximum van f3600, ter uitbetaling van het door een landarbeider benoodigde bedrag voor de verkrijging van een plaatsje. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Izak Evert Gerard, Z. v. P. Koole en E. Vromans. Teunis, Z. v. J. Deugd en G. Hemelaar. Adriana Lena, D. v. A. Wijnhout en L. A. de Jong. Theodorus Antonius, Z. v. T. A. van der Riet en M. J. Bogers. Margarctha Catha rina, D v. N. J. van der Voorst en M. C. Roozendaal. Johanna Adriaantje, D. v. W. J. de Boo en T. Groenveld. Johannes Josephus, Z. v. J. van der Klauw en M. Twaalfhoven. Jan Pieter, Z. v. L. C. Goulooze en A. Grootenboer. Marinus Jacob, Z. v. T. van Oeveren en T. Boers. Hendrik, Z. v. G. Oudshoorn en J. van Winterswijk. Hendricus Gerardus Maria, Z v. Th Brouwer en A. M. Willemse. Jacob, Z. v. J. Meijer en M. de Leede. Petronella Helena, D. v. G. Schönhage en C. P. de Jong. Johanna Josephina, D. v. J. A. Mathót en M. C. Braam. Ondertrouwd: D. Hol 29 j. en J. G. van der Meer 30 j. J. Vrugt 24 j. en A. M. de Vries 21 j K. W. Lammens 32 j. en M Spek 23 j. Gehuwd: N. Breedijk 25 j. en J. Lamboo 31 j. C. van Pelt 29 j. en II. Dekkers 22 j. N. J. Zeegers 21 j. en R. C. Kost 21 j. M. den Harder 24 j. en A. E. Bokhorst 22 j. M. Smit 28 j. en C. Treur 24 j. C. van Wijk 26 j en H den Ouden 27 j. Overleden: Alida Adelheide Spjjker 9 j., D. v. G. J Spijker en B. Schmitz. Jacob Claij 2 j., Z. v. C. Claii en G. M. Knoop. Naatje Rip 69 j., gehuwd met C. Oostwou- der. Jannetje Stienslra 13 m., D, v. K. Slienstra en A. Best. Mej. H. Slob te Hoofddorp is geslaagd voor het eindexamen van de Christelijke H. B. S. (economische afdeeling), te Am sterdam. Woensdagavond kwam op den Hoofd weg te Nieuw-Vennep alhier de vrachtauto van een winkelier, wonende aan den Ven- neperweg. in botsing met een personen auto. waarvan de bestuurder vermoedelijk niet voldoende uitweek. De schok was zoo hevig, dat van de vrachtauto't voorste ge deelte nagenoeg geheel werd vernield en de voorwielen van de carosserie werden weg geslagen. Als door een wonder kwam de winkelier er ongedeerd af. Hoewel de chauffeur van de personen auto doorreed, kon letter en nummer nog intijds worden genoteerd. De politie stelt een onderzoek in. Tot onderwijzer aan de bijzondere school te Nieuw-Vennep (hoofd de heer W. Faber) is benoemd de heer Blokland uit Waardhuizen. Naar wij vernemen heeft de heer Joh Biemond bedankt als president-kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk te Abbenes alhier. De heer T. v d Hoek. evangelist hij de Ned Hervormde Kerk ..Geloof en Liefde" nabij de Lijnden alhier, die als zoodanig eervol ontslag 'heeft gevraagd, hoopt op Zondag 4 September a.s. zijn afscheids- predikatie te houden. Op een stuk land. gelegen aan den Hoofdweg bij den Venneperweg alhier, was de arbeider M. bezig met hooi laden. Door dat de paarden plotseling een ruk aan den wagen gaven, had de man het ongeluk achterover van het voer hodi te slaan en met z'n rug op den ponderboom terecht te komen. Ernstig gekneusd werd hij opgeno men en per brancard naar zijn woning ge bracht alwaar direct geneeskundige hulp werd ingeroepen. KATWIJK. Onder voorzitterschap van burgemees ter J Schokking is opgericht een comité, hetwelk zich ten doel stelt gelden in te zamelen voor de getroffenen door de slorm- ramp in den Gelderschen Achterhoek. Be sloten werd op Maandag 11 Juli a.s. een collecte te doen houden aan de huizen, in met de nationale kleuren Versierde ton netjes. Voor diegenen die er prijs op stellen hun giften te doen inschrijven, zullen de meisjes-collectanten bonboekjes bij zich hebben. Katwijk zal, als steeds, ook nu weer niet achterblijven daar waar hulp zoo dringend noodig is. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een grool aantal lezers, hier en elders, verwijzen we naar een advertentie in dit blad van de veilingver. „Bloembollenteelt" waarin de eerste veiling van bloembollen word aangekondigd, op Zaterdag 16 Juli. Dat is in verband met het koude weer een week later dan vorig jaar. De leden dienen er vooral rekening mee le houden dat de opgave voor deze veiling niet zooals ge woonlijk tol Maandagavond, kan geschie den, doch voor deze eerste veiling slechls tot Zaterdagavond Men neme hiervan vooral goede nota. De bollen zullen dit jaar ter bezichtiging gesteld worden in een andere bergruimte dan voorheen, n.l. bij de firma Lamens. De ruimte is echter nu veel grooler, de gelegenheid veel gerief lijker. De gewassen zijn oyer het algemeen zeer goed, zoodal het aan te bieden product van beste kwaliteit zijn zal. En de goede naam der veiling waarborgt goede sor teering. KATWIJK AAN ZEE. Dat er in ons modern aangelegd en gebouwd „Duinoord" ook winkelhuizen zou den verrijzen in denzelfden stijl, was te be grijpen. Als eerste is daar thans gebouwd de vleeschhouwerij en spekslagerij annex fijne vleeschwarenwinkel van den heer D. J. h'lcen. Vooral de winkel met prachtig marmeren toonbank, witte tegels en stijlvolle raam- etalage mag geroemd worden. Ook de slacht en werkplaats met enorme kelder kunnen bekeken worden, alles blinkt in het helder ste wit. Een vierdeelige ijskast, is een juweel van constructie. De aannemer de heer Joh. Verloop Azn. met onderaannemers de heeren Wittemans, Arnoldus, Burgerhout, C. P. Bloot en Abr. Schonenberg hebben wederom getoond dat ze met hun tijd meegaan en daarom ook tot groote tevredenheid van hun principaal ge-« werkt. Voor het examen Nijverheidsonderwijs akfe N III is geslaagd onze plaatsgenoot, de heer W. Verloop. De collecte welke gehouden zou wor den door de collectanten voor de Oranje- Vereeniging is van hooger hand afgelast met de mededeeling dat de collecte voor de storm Tamp moest voorgaan. Dit is natuurlijk een streep door de' rekening van het Bestuur der Oranje Vereeniging. En toch zal dat nog wel meevallen later. NOORDWIJK. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. De voorzitter de heer H. de Boer opent met een welkomstwoord de drukbezochte vergadering en houdt een bespreking over de door hem meegebrachte bloemen en planten, waaronder weegbree, pee'lkruid, egelskop. zwanenbloem, waterkervel, blaar trekkende boterbloem, waterkers, duizend blad, camillen. sastinaak, torrekruid, wilde veldlathyrus, knoopkruid enz. De voorzitter wijst er op dat de menschen altijd sprekende namen kiezen voor de bloemen. Deze be spreking 19 altijd een aangenaam gedeelte van de vergadering. Hierna worden de ze<er uitgebreide notulen van de vorige vergade-i ring gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Een aantal ingekomen stukken wordt voor kennisgeving aangenomen terwijl besloten wordt aan een Haarlemsche afdeeling van de Dahlia-vereen iging een zilveren me daille te schenken voor haar te houden ten toonstelling. De voorzitter de«elt mede dat de Moedersdag aan de afdeeling f 36 heeft gekost waarvan ruim elf gulden door goede gevers werd teruggegeven, zoodat de totaal kosten voor de kas f 25.95 bedragen. HieT- na komt aan de orde het verslag van de werkzaamheden der tentoonstellingscom missie. Door den heer F. H. van Spanje worden de resultaten van besprekingen dor commissie medegedeeld. Allereerst wordt de begrooting voorgelezen die in ontvangsten en uitgaven sluit met een eindcijfer van f220. Vervolgens worden de reglementen en prijsvrage'n behandeld. Tevens deelt de commissie mede dat de eigenaar van het Hotel de heer II Alders, de zalen gratis ter beschikking stelt voor de tentoonstelling. Aan de commissie wordt dank gebracht voor haar uitstekend werk. Hierna volgt e^n streng huishoudelijke bespreking, waarop volgde de keuring en verloting van bloemen en planten, waaronder anemonen, gladio- le'n. Blushing Bride, Anthurium. Freesia, Gaillardia. Anjers Ook een paar prachl- kroppen salade en lest-best, de onverbeter lijke Gloxinia's van den heer Overwelde. Voor deze laatste gaf de keuringscommissie eenparig €<en 10 De heer Gins zal op een eerstvolgende vergadering iets vertellen over de teelt van aardbeien Ook wordf onder de aandachl gebrachf om b v mooie groenten ter vergadering in te zenden Na een harte lijk dankwoord van den voorzitter sluit hij de vergadering.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9