DE PICNIC. Op een dag 't was juist vacantie Gingen Lot en Leen naar 't strand. Leentje had het brood gesneden, Lotje pakte fluks de mand. Met de tent, de mand, een ketel Gingen weldra zij op pad, Wuifden vroolijk nog naar Moeder. Saam naar 't strand, wat leuk was dat! 't Tentje werd gezet. Ons tweetal Trok nu vlug hun badpak aan En zóó zijn ze met hun beidjes Eén, twee, drie, in zee gegaan! Later kookte Leentje water Op een lekker knappend vuur. Thee werd vlug gezet en 't sloeg nu Op den toren juist vier uur. O, wat smaakte alles heerlijk Uit de mand; 't verdween als koek. Geurig was de thee! Zoo'n picnic Was nu net iets uit een boek. Maar 't werd tijd om op te breken, Tent en ketel gingen mee. Ook de mand, je moet niet denken, Z'iets vergaten, één van twee. En juist wilden ze aan Moeder Gaan vertellen van de pret, Toenons Lotje d'oogen opsloeg En.lag in haar eigen bed. Moeder 't was een droom! zucht 't meisje, Maar u mag voortaan ook mee. Hoe we d a t nu toch vergaten; U te vragen, alle tweel Moeder lacht, belooft haar tweetal: Morgen ben 'k er stellig bij. Dan gaan wij eens echt picnicken. Ha! Hoeral roept 't tweetal blij. Ja, zegt Moeder, 't spreekwoord luidt wel: Droomen zijn meestal bedrogI Maar we hopen: 't gaat van 't zomer Als in zoo'n droom dikwijls nog. C. E. DE LILLE HOGERWAARD. logeer, ik zit nu in den tuin te schrijven, het is hier echt buiten waar ik logeer. Beppie Haarlem heit bevalt mij hier best, ik logeer buiten en gisteren en vandaag prachtig warm weer zoodat we in den tuin zitten. Ik woon in de Frederik Hendriklaan 157, in den Haag. Louise en Beppie Planje, met prijsraad sels, dat weet je, dan moet ieder apart en zelf schrijven dan mag het niet samen en dan mag ook niet eien ander het voor je schrijven. Beppie de Wit kan je nu gemakkelijker lezen en schrijven nu je een bril draagt? Wat een mooie briefkaarten had je bij je briefje gedaan. Ik hoop voor je dat je naar de 6e klasse zal gaan. Jan Evers nu dat tre'f je dan bijzonder goed, dat je met alles mag spelen daar in den tuin en gebruik mag maken van al die vermakelijkheden. Drie zusjes van Iterson dat is heelemaal niet erg als er geen briefje bij wordt ge schreven, zooals nu de volgende week ook, dan heeft ieder genoeg te schrijven aan het versje invullen, dan hoeft er geen brief bij. Plonia Smits heerlijk hoor met de school naar Nijmegen, ik hoop van harte voor jul lie dat het dien dag mooi weer zal zijn, vooral droog want je hebt er niets aan, om dan nat te regenen en natte voelen te krij gen. Gerharda en Chrisliaan Eggink dank voor de raadsels, ik zal ze bewaren. Als je allebei wilt meedoen met het prijsraadsel, dan ieder apart schrijven, dat moet voor het loten. Ploni van der Meer ja hoor dat beloof ik je, dat ik jelui ook weer eens met de linker hand zal laten schrijven, maar nu deze keer niet. Henk van Daalen heel aardig dat je mij

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 17