Prov. Staten v. Zuid-Holland. KERK-'EN SCH00LNIEUWS. KUNST EN LETTEREN. FINANCIEN. RADIO-PROGRAMMA WETENSCHAPPEN. FAILLISSEMENTEN. vandaar per auto naar Maastricht vertrek ken, teneinde de sluiswerken, de St. Pieter en de werkzaamheden aan de stuw te Borg haren te bezichtigen. Ook te Maastricht wordt een bezoek gebracht aan 't gemeente huis. Om halfzeven vertrekt de koninklijke trein wederom naar 't Loo. GEMEENTERAADSVERKIEZING TE HAARLEM. Gisteren hebben te Haarlem de ver kiezingen plaats gehad voor den Gemeen teraad. Het aantal Raadzetels werd door de annexatie van Schoten en Spaarndam en de toevoeging van deelen van Heem stede, Bloemendaal en Haarlemmerliede van 35 op 39 gebracht. Uitgebracht werden 46.677 stemmen. De volgende partijen verkregen zetels- Vrijheidsbond 4 (1), S. D. A. P. 12 (11), Anli-stemdwang 1 (0), A.-R, 3 (3), Com munisten Holland 1 (1), R.-K. Staatspartij 10 (9), Lijst v. d. Kamp 2 (2), Chr.-Hist. 3 (3), V.-D. 3 (2). ALG. BOND VAN POLITIEPERSONEEL. In de middagvergadering was gisteren de bespreking van het verslag van den pen ningmeester aan de orde, waarbij gewezen werd op de hooge drukkosten van De Poli tiebode. Rotterdam diende een motie in om een onderzoek dienaangaande in te stellen in vergelijking met hetgeen andere drukke rijen zouden berekenen. De penningmeester wees er op, dat de drukkerij Hermandad nog geen eigendom van den bond is, hetgeen wel binnen af- zienbaren tijd hel geval zal zijn. Het jaarverslag van den penningmeesler werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Een motie-Rotterdam om de verblijfsver goeding voor de bestuursleden van f 6 per dag te brengen op f 5 voor congresdagen en 4 voor andere reisdagen, werd met 7-i 39 stemmen aangenomen. De molie-Rolterdam inzake de drukkosten werd mei 5449 en 14 blanco stemmen verworpen. Hierna was de bespreking van de redactie van De Politiebode aan de orde Aangedron gen werd op meer medewerking van de le den individueel. Van andere zijde werd meer activiteit van de redactie verwacht. Hel beleid van de redactie wordt na am pele besprekingen met 7324 stemmen en 19 blanco goedgekeurd. Aan de orde was daarna de verkiezing van leden van het hoofdbestuur. De heeren Bijleveld, Overeem, De Vreede en Wester traden periodiek af en ook de heeren Takes en v. d. Tas hebben hun functie ter beschik king gesteld, terwijl nog candidaat gesteld werden de heeren Vroegop (Araslerdam), Jac. de Jong (Amsterdam) en Ringnolda (Enschede). Het resultaat der stemming wordt in de vergadering van heden bekend gemaakt. Vervolgens is behandeld bet rapport van de commissie inzake het onderzoek naar het aantal bezoldigde bestuurders en kwam in bespreking een motie-Amsterdam, de wenschelijkheid uitsprekende om een nieu we commissie te benoemen. Amsterdam verdedigde deze motie, aan voerende dat het rapport niet door de com missie, doch door hel hoofdbestuur is sa mengesteld. Twee niet-hootdbestuurders zijn door de verschillende strubbelingen ver dwenen. Arnhem, Rotterdam, Den Haag en Haar lem sloten zich hierbij aan, waarna de heer Verton (hoofdbestuur) betoogde, dat de com missie onvolledig is geworden buiten de schuld van het hoofdbestuur en de molie werd aangenomen met 7426 stemmen en 14 blanco. De vergadering is hierna verdaagd tot hedenochtend. NED. BAKKERSBOND. De Ned. Bakkersbond hield te Dordrecht zijn 45ste jaarvergadering, die werd vooraf gegaan door een officieele ontvangst ten Raadhuize. Aan het .jaarverslag over 1926 is ontleend, dat het ledental door bedanken en royeering einde 1926 terugliep. Deze achteruitgang is in 1927 door toetreding van nieuwe ieden weder hersteld. Het verslag werd goedgekeurd evenals de rekening en verantwoording van dot penningmeester. CHR. P. T. T.-PERSONEEL. Te Utrecht werd gisteren de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van den Ned. Bond van Chr. Prot. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel. Het ledental bedroeg op 1 Jan. 1927 1124, aldus het jaarverslag. Bij de besprekingen verzocht de afdeeling Utrecht op het a s. Int. Congres te Londen door de Ned. vertegenwoordigers te laten aandringen op stilleggen van den Zondags dienst. Amsterdam" vroeg of de organisatie al stemrecht heett in het georganiseerd over leg. Hoe is het met de centrale van Chr. Overheidspersoneel gesteld? Wordt door de organisatie we! voldoende voor de Zondags rust gedaan? De voorzitter antwoordde, dat de com missie voor het georganiseerd overleg nog niet gereorganiseerd is. Bespoediging is in middels toegezegd. De pogingen in de rich ting van een centrale voor Chr. Overheids personeel zijn geschorst. De vergadering neemt een afwachtende houding aan. In de middagvergadering werd aangeno men het voorstel van het bondsbesluuri algeheele afschaffing van Zondagsdienst wat den postdienst betreft. De openstelling voor den telefoon- en telegraafdienst worde zooveel mogelijk beperkt met afschaffing van felicitatie-, dagblad- en luxe-tele grammen. Nog werd aangenomen het voorstel- Utrecht: „Het Bondsbestuur trachte meer dan tot nog toe te ijveren voor internatio nale Zondagsrust." LAREN BETAALT NIET MEER. In Laren (N.-H.) is de eigenaardige toe stand ingetreden, dat het gemeentebestuur zijn betalingen gestaakt beeft. Niet wegens gebrek aan contanten; zoover zal het waar schijnlijk in deze rijke gemeente wel nooit komen. Maar wegens de formeele kwestie, dat de begrooting nog niet is goedgekeurd en het college van burgemeester en wet houders het niet aandurft verder uitgaven te doen op die begrootingsposten, waarvan de helft reeds is uitgegeven. Zoo zouden bijv. de gemeentewerklieden Zaterdag j.L zonder geld naar huis zijn gegaan, indien wethouder Calis niet zjjn band over rijn hart gestreken had en uit zjjn eigen zak de loonen had betaald. De Raad weigert de belasting te ver- boogen, zooals Ged. Staten wenscben. Het tekort op de begrooting wil men nu in halen door hals over kop een halve ton op de uitgaven te bezuinigen. In de eerste plaats op de loonen en salarissen van het gemeentepersoneel; voorgesteld is 10 pet. korting toe te passen en bovendien 8.5 pet. pensioenaftrek. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ TER BEVORDERING DER PHARMACIE. In de te Middelburg voortgezette verga dering is de uitslag meegedeeld van de Maandag gehouden stemming. De uitslag is dat gekozen zijn tot lid van de commissie van toezicht op het geldelijk beheer de heer A. F. M. v. d. Dries te Den Bosch; in de commissie voor wetenschappelijke inlich tingen prof. dr. L. van Itallie te Leiden; in de commissie voor maatschappelijke be langen dr. O. P. A. H. Schaap te Wormer- veer; in de commissie voor het ondersteu ningsfonds mej. C. H. Stroo en de heer W. v. d. Linden, beide Amsterdam; in de commissie voor voedingsmiddelscheikundo dr. J. de Waal, Leeuwarden en de heer L. H. van Berk te Goes; in die voor de biblio theek de heer L. A. Bouvy te Amsterdam; in die voor de receptentax de heeren H. van 'f Sant te Amsterdam en II. M. Bartels, Haarlem; tot lid van het hoofdbestuur de heer C. N. Veniet te Hengelo. Des middags werd een autotocht naar Westkapelle cn Domburg gemaakt en de tweede dag bestoten met een officieel diner te Vlissingen. Bjj besluit van den Raad van den Volkenbond is de heer H. Npgh, directeur van de N. R. C„ als vertegenwoordiger van Nederland, uitgenoodigd deel te nemen aan de conferentie van pers-experts, die op 24 Augustus te Genève zal bijeenkomen. De audiëntie van den Minister van Onderwijs, zal Maandag niet plaats hebben. UIT NED. OOST-INDIE. DE EERSTE MAIL VLUCHT GESLAAGD. BATAVIA, 6 Juli (Aneta) De eerste mail- vlucht, waarbij de met de „Tambora" aan gekomen mail naar Batavia is vervoerd en vandaar met de „Slamat" naar Priok, is goed geslaagd. De „Slamat" vertrok heden van Priok naar Europa. MOORDAANSLAG OP EEN ASSISTENT. MEDAN, 6 Juli (Aneta). Een koelie van de onderneming Tindjoan (Oostkust Su matra) van de H. V. A., wiens vrouw we gens baar luiheid een afzonderlijke laak was opgelegd, heeft den assistent den Scan- dinaviër Tillmanns, met paranghouwen zwaar verwond. INTERPELLATIE-HEIJKOOP OVER DE ROTTERDAMSCHE HUURVERORDENING. Tetovervolge op ons verslag van gisteren zij nog vermeld dat voor de verkiezing van een buitengewoon lid van Ged. Staten 76 stemmen werden uitgebracht waarvan 1 blanco, 44 op den heer De Wilde (a.-r.), 21 op den heer Ter Laan, 3 op de heeren Wer ker (v.-d.) en Van Houdt, 1 op de heeren Lingbeek, Alblas, Braat (P.B.) en Kersten. De heer De Wilde was dus gekozen en nam de benoeming aan. Daarna heeft de heer jhr. Von Fisenne, ais lid van Ged. Staten geantwoord op de tnterpellatie-Heykoop in zake de motieven van Ged. Staten tot hel voordragen van de Rotterdam9che gemeentelijke huurverorde- ning voor vernietiging bij de Kroon. De motieven waren drieledig, zette de heer Von Fisenneta uiteen. De Rotterdam- serie gemeentewetgever is ten eerste getre den op het gebied van den Rijkswetgever, bedoeld in art. 150 der Gemeentewet. Het tweede motief was, dat volgens Ged. S'aten de verordening strijdig is met het algemeen belang, aan de hand van art. 153. Buitengewone omstandigheden wettigen z.i. deze verordening niet. In Rotterdam staan thans 1630 woningen leeg aan den Linker en Rechter Maasoever. De derde reden is, dal in de Huurcommissiewet beroep moge lijk was bij den kantonrechter en dit thans naar den gemeenteraad wordt verwezen. Dit achten Ged. Staten niet wenschelijk. In zijn repliek uitte de heer Heykoop (s. d. a. p.) een bescheiden protest te'gen het feit, dat de gemeente Rotterdam niets heeft kunnen vernemen van Ged. Stalen. Dit vond hij niet hoffelijk. De bezwaren onder ten eerste en ten tweede genoemd waren juridisch. Bevoegde hoogleeraren als prof. Kranenburg e.a. heb ben een ander oorde'el dan Ged. Staten. Spr. achtte de deskundigheid van deze profes soren van meer belang dan die van Ged. Staten. Juridisch stonden nog de adviezen der hoogleeraren vast, dat er geen reden voor vernietiging bestaat. Primitief van ge dachte vond spr., dat Ged. Staten nu maar concludeeren. dat de zaak in ord» is na de opheffing der Huurcommissiewet. Zonder locale kennis van zaken, aldus ging spr. voort, hebben Ged. Staten hun beslissing genomen. Hiertegenover stelde hij het oor deel van den Rotterdamschen raad. Tegen over de 133 000 woningen, die er in Rotter dam zijn. is een woningruimte van 1600 niet van veel beteekenis.- In de lage huur- klassen is er een ontze'ttend tekort in Rot- terdam. Het komt niet te pas, vond spr., dat Ged. Staten met verouderde bevoegdheden wel overwogen besluiten van een stad als Rotterdam tegengaan. Juridisch en feltelijK is het besluit van Gedeputeerde Sta ten te bejammeren. Het zal niet minder dan een ramp voor Rotterdam zijn, voor de ar beidersklasse en den kleinen winkelstand in het bijzonder, als de gemeentelijke huur- ve'rordening niet wordt ingevoerd. De uit spraak van Provinciale Staten wenschte spr. niet te vragen, omdat de mogelijkheid bestaat, dat men onder politieke en solidaire overwegingen een motie van afkeuring zal verwerpen. wat een verkeerden indruk zal wekken Na dupliek werd de vergadering geschorst tot drie uur 's middags. De geschorste vergadering werd te 3 uur hervat. De heer VERAART (R.-K.) onderschreef volkomen de meeïiing van den heer Heykoop dat de bijzondere omstandigheden, die tot aanneming der Huurcommissie moet heb ben geleid, niet hebben opgehouden te be staan. Ook onderschreef spr. wat de heer Hfykoop zeide over het niet-inwinnen van advies der groote gemeenten. Spr. was het dan ook niet eens met het feitelijk argument van Ged. Stalen, doch wel met het juridisch argument. De verordening kan z. i. geen groote be- teekenis hebben en daarom gaat het hier niet om een aanslag op een groot sociaal goed. Dit is een zaak van den rijkswetgever. Bovendie-n is de rechtspraak treurig gere geld in de verordening. Spr. meende ten. slotte, dat er geen reden is het beleid van Ged. Staten af te keuren. De heer VAN AALTEN (V.D.) zeide, dat ook al mocht men niet meenen, dat de ver ordening juridisch toelaatbaar was, Ged. St hadden overwegen het groote verschil van meening, dat hierover bestaat. Z. i. had den Gedeputeerde Stalen de afkondiging moeten laten doorgaan en daarna aan de Kroon kunnen voorstellen, de verordening te vernietigen. De heer SCHOKKING (C.H.) kon het standpunt van Ged. Staten tegenover een juridisch zoo gebrekkige verordening niet alleen begrijpen, maar ook volkomen bil lijken. De heer DE BRAUWER (A.R.) betoogde o.m. dat het niet aangaat in een zoo be langrijke fase het recht en de vrijheid van e'en deel der burgers aan banden te leggen (geroep bij de soc.-dem.: dat is het! nu zijn. wij er!). De heer HEYKOOP handhaafde zijn standpunt. Hij was van meening, dat Ged. Staten hun motieven dadelijk hadden moe ten meedeelen aan den raad van Rotterdam. Wanneer die mededeeling thans kon ge schieden. dan had ze een week geleden ook gedaan kunnen worden. Spr. hield vol, dat de professorale advie zen aantoonden, dat een verordening als de onderhavige bestaanbaar is. Wat betreft het beroep op den raad, dit doet niet onder voor dat op den kanton rechter; wie eenige dagen de zittingen van het kantongerecht meemaakt en dan nog volhoudt, dat dit het hoogste en nobelste recht is, aldus spr., die heeft een raar rechtsgevoel. Nadat de heer Von Fisenne, lid van Ge deputeerde Staten nog eenige opmerkingen van den heer Van Aal ten had beantwoord, sloot de voorzitter de interpellatie. De' VOORZ. wenschte op Vrijdag a s. de afdeelingsvergaderingen te doen houden. De heer TER LAAN (S. D. A. P.) meende, dat op Vrijdag a.s. eerst een openbare ver gadering kon worden gehouden ter behan deling van de belangrijke interpellatie-Van Staal. Na eenige discussie hierover stelde de voorzitter de afdeelingsvergadering vast op Vrijdag 11 uur en de openbare vergadering op Vrijdag 2 uur. De' vergadering werd te 4.'10 verdaagd. RECLAME. Menschen, die veel op reis zijn, behooren Foster's Zalf bij zich te hebben. Zij is uit stekend tegen uitslag, doorloopen, kneuzin gen, brandwonden en jeukende huidziekten. De buitengewone verzachtende, heelende en antiseptische eigenschappen van Foster's Zalf maakten haar over de heele wereld beroemd. Gij hebt haar het meest noodig, als gij er het minst op verdacht zijt. Foster's Zalf 13 alom verkrijgbaar k f 1.75 per doos. f 1.per tube. 5343 NED. HERT. KERK. Tweetal: Te Scherpenzeel (Géld.): E. Warnolts te Weerde en B. Batelaan le Utrecht. Bedankt: Voor Eelde, E. A. A. Snijde- laar te Mantgum. GEREF. KERKEN. Beroepen: T, Nieuwerkerk CL.)', G. II. de Jonge te Luljegïst (Gr.). DOOPSGEZ. GEM. Beroepen: Te Edam, mej. A. Leusha, te Amsterdam. HET ZENDINGSPEEST „RAAPHORST' (WASSENAAR). Was het 't mooie weer, de klinkende naam der sprekers, of was het liefde voor de zaak der Zending, die de bezoekers in dichte drommen deed opgaan naar „Raap horst", het prachtige landgoed van H. II. onze Koningin, waar het Chr. Nat. Zenrïings- feest werd gehouden? De feesttrein uit Dordrecht bracht zee honderd bezoekers aan; opk de trein uit Rotterdam stroomde te Voorschoten leeg, terwijl van heinde en verre per tram, autobus of rjjwiel eveneens vele zendings vrienden arriveerden. In totaal, aldus deelde men ons mwia, werd dit Zendingsfeest door 6 a 7000 per sonen bezocht. Op een drietal plaatsen werd door de sprekers het woord gevoerd. De openingsrede werd uitgesproken door prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine: eon machtig woord, tintelend van bezieling, ge sproken met kracht. Hierna begaven wij ons naar spreekplaats 3, waar dr. J. H. Bavinck de moeilijkheden schetste van de Boodschap uit het Westen aan de volken van het Oosten. De Indiër vreest door de komst van den blanke zijn vrjjbeid te verliezen en zjjn volksbestaan. Hij gelooft niet, dat de zendeling iets komt brengen, maar wantrouwt hem, beschuldigt hem bjj voorbaat van zucht naar winst bejag. En toch, de vruchten der Zending zijn zoo heerlijk rijk. God zegent haar werk boven bidden en denken. Des middags bevonden wjj ons bjj spreek plaats 3, waar twee jeugddiensten werden gehouaen; iets nieuws op het terrein dar zending. Als sprekers traden op: ds. G. P. de Vey Mestdagh en ds. C. Ferguson. Predikt het Evangelie, aldus spr., aan alle creaturen. In het oorspronkelijke luidt het: Bazuint het Evangelie aan alle creaturen. Het is inderdaad een koninklijke boodschap, een woord van Jezus, den Man van Smarten, die smarten genas, den Zune Gods, di9 Zoon des Menschen werd. Het werd gesproken tot de jongeren! Ook voor de jongeren van onzen- tijd geldt deze opwekking. Omstreeks 4 uur werd voor een 25-tal O.-Indische militairen, die tijdelijk in Ne derland vertoeven, een Maleische dienst ge houden. Regel voor regel werd lied no. 4 in het Maleisch vertaald en gezongen. Zoowel het gebed als do rede werden In het Maleisch uitgesproken, hetgeen velen feestgangers vreemd in de ooren zal heb ben geklonken. Nadat wij een oogenblik hadden vertoefd onder het gehoor van kolonel J. G. Brouwer van het Leger des Heils, die sprak over China, en bij zendeling A. J. de Neef, zendeling op Nieuw-Guinea, die het leven schetste van de Papoea's en hoe zij van toeschouwer deelgenoot worden, gingen wij naar spreekplaats 1, waar ds. R. Dijkstra de slotrede zou houden. Medegedeeld werd, dat H. M. de Koningin een telegram had gezonden, waarin Zij haar dank uitsprak voor het ontvangen telegram van dit Zendingsfeest. Ds. Djjkstra desd in zjjn slotrede uitkomen, dat lof, dank en aanbidding ons past. Deze eeuw kunnen wjj noemen de eeuw van de Zending, terwijl allerlei inzinking is in het Christendom. Het gaat niet alleen om zielen te winnen, maar om God en Zijn eer. Dit Zendingsfeest doet mij denken aan de heu velen van Palestina, waar het volk neerzat om Jezus te beluisteren. De groote kwaal van ons Chr. leven is, dat wj den tijd niet doorproeven, maar ook niet beproeven, en spr. roept allen toe: beproeft dezen tfldi De snelle ontwikkeling van de wonderen der techniek wijst op de nadering der tijden. De wereld put zich snel uit, en daar komt een einde aan. Verwacht de komst van den Heere Jezus. Nadat gezamenlijk nog een lied was ge zongen werd een dankgebed uitgesproken. Omstreeks halfzeven gingen allen weer huiswaarts. Dit Zendingsfeest mag in alle opzichten goed geslaagd heeten, waartoe He getrof fen regelingen veel hebben bijgedragen. Op duidelijke wjjze waren door richtingspalen de uitgangen, cantine, ambulance of spreek plaatsen aangegeven. Onder de vele aanwezigen en bekende per sonen van het zendingswerk werd o. m. op dit Zendingsfeest opgemerkt baron Schim- melper.ninck van der Oye, als vertegenwoor diger van H. M. de Koningin. TOONEEL TE BATAVIA. Nu het denkbeeld van een permanent tooneelgezelschap in Indië voorloopig niet voor verwezenlijking vatbaar blijkt, heb ben, volgens de Indische bladen, de heeren H. van de Wall en H. J. Smit het plan ge vormd, op een andere wijze de belangstel ling voor het tooneel bij het publiek leven dig te houden, bepaaldelijk in tijden, dat le Batavia geen beroepstooneelgezelschap uit Nederland aanwezig is. Zij trachten dit doel te bereiken door het organiseeren van tooneelvoorstellingen, die ook aan de in Indiê vrijwillig of noodge dwongen achtergebleven en zondey emplooi lijnde beroepstooneelisten gelegenheid kan bieden, daarin, naast amateurs, als gast op te treden. De bedoeling is voorts door deze centra lisatie het peil der opvoeringen te ver- hoogen. In de eerste plaats zullen oorspronkelijke Nederlandscbe werken worden gespeeld, waarvoor Het Hoofdstad-Tooneel onder welke benaming het nieuwe ensemble in het leven is geroepen zich reeds in ver binding heeft gesteld met den Bond van Tooneel schrijvers in Nederland. In geen geval zal Het Hoofdstad-Tooneel optreden in lijden, dat een vooraf aange kondigd en behoorlijk georganiseerd be roepsgezelschap uit Nederland werkzaam is. Het wil slechts een vasten schakel vormen tusschen de periodiek optredende beroeps gezelschappen en deze desgewenscht direct bijstaan met medewerkers voor kleine rol len, met decors en requisiten en de belang stelling voor het tooneel in Indië gaande te houden. KARL ANZENGRUBER. f Men meldt uit Weenen, dat Karl Anzen- gruber, schrijver van tooneelwerken en ver téllingen, 51 jaar oud is gestorven. Hij was de zoon van den hekenden too neel- en romanschrijver Ludwig Anzen- gruber, van wiens werken hij met Olto Rommel en Rudolf Latzke een gezamen lijke uitgave heeft bezorgd. HOLL. ELECTR. SPOORWEG-MIJ. Aan het verslag over 1926 der Holland- sche Electrische Spoorweg-Maatschappij ontleenen wij het volgende: De Effectenrekening verminderde in 1926 met f 60.663 wegens uitkeering van de Al gemeene maatschappij voor grondbezit, ter-* wijl het restant als verlies werd afgeschre- ven ten laste der winst- en verliesrekening. De exploitatierekening over het jaar 1926 luidt als volgt: Ontvangsten der exploitatie f 778.048; af: Exploitatiekosten 1412.569; saldo f365.479 (f355.518). De o'ntvangsten uit het reizigersvervoer verminderden met f 3498, daarentegen ver meerderden de ontvangsten uit het goede renvervoer met f 9679, terwijl de buitenge wone ontvangsten verminderden met f354. In totaal werd daardoor f5825 meer ont vangen dan in het vorig jaar. Het boekjaar 1926 geeft ten slotte een verlies van f 69.278, waardoor het verlies- saldo, waarmede de winst- en verliesreke ning opende, wordt verhoogd tot f£75.283 (f 3Ö6 004). De balans bevat o.a. de volgende posten: Debiteuren: Spoorweg AmsterdamSloten Haarlem f251.734 (onv.); Haarlemmer- meerlijnen f 10.381.559 f 10.333.250); Rol lend^ materieel idem f862.576 (f884.205);' Holl. IJzeren Spoorweg Mij. f 110.285; Di verse debiteuren f 59.347 (f 64.479). Credi teuren: Kapitaal f 1.500.000 (onv.); 4 pCt. obligatieleening f 1.240.000 (f 1.250.000); Holl. IJzeren Spoorweg Mij. (rek.-crt.) f 9.106.803 (f9.121.740); idem (Art. 8 v. h. Expl.-contract) f 165.427 (f 143.512). VOOR VRIJDAG 8 JULI. Hilversum, 1050 M. 12.00: Politieber. 12.352.00; Lunchmuziek door het Lunchtrio. A. v. Leeuwen, cello, D. Groe- neveld, viool, J. Jochemse, piano 4.30i 6.15; Concert door het A.N.R.O.-orkest, o.l.v, Nico Treep. Jan Couvée, piano 6.15 6 45: Engelsche les voor beginners 6.15 7.15: Engelsche les voor iets gevorderden, 7.157.45: Lezing vanwege het Onder wijsfonds' voor de binnenvaart door den heer Th. L. Meliema, Insp. v. d. Scheep vaart te Groningen, over: Vakexamens in de Binnenvaart, de beteekenis en het nut, 7.45: Politieber. 8.15: Kurhaus-Sym- phonieconcert. Het Residentie-orkest o.l.v, prof. Georg Schnéevoigt 10.15: Nieuws-, ber. 10.30; Radio-Tooneel, o.l.v. Ed. W. de Blaauw. „Een jeugdherinnering", voor te dragen door Lena Kley en Er. W. du Blaauw. „Zoo won ik een vrouw!" blijspel in 1 bedrijf naar het Engelsch door T. II, L. Personen: Theodora Maisey, jonge we duwe; Marie MeunierNaglegaal, Sally Goody; haar kamenier, Lena Kley; kapitein Dariny, Ed. W. de Blaauwi Da ven try, 1600 M. 11.20: Het Da- ventry-kwarlet en solisten (sopraan, ban ton, piano) 12.50: Orgelconcert 1.20 2.20: Orkestconcert 3.15: Voorlezing 3.20: Lezing: Parliamentary officials and incidents 3.50; Lezing: Let'9 go round the world 4.10: Concert. I. Cooper, so praan; E. Nichol, tenor; A. Hamston, piano en F. Kelsev, bariton 5.20: Lezing: A central African native story 5.35: Kin- dcruurlje 6.20: Orkestconcert 6.50: Tijds., weerb., nieuws 7.05: Orkestcon cert 7.20: B. B. C. muziekcritiek 7.35 De sonates van Beethoven 7.45: Lezing* The open window. 8.05: Het Chenil ka mer-orkest R. Clayson, tenor 9.20: Weer, ber., nieuws 9.40: Causerie 9.55: Concert. Muziek-comedies. Orkest. S. Gran ville, bariton; M. Sochran, sopraan 11.20: Bridge-spel 11.35—12.24; Dans muziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 1050 1120: Concert 12.50—.210: Orkestcon cert 5.055.55: Declamaties, piano- eil vioolmuziek 9.05—11.00: Concert. Or kest. M Drain, humorist. Langenberg. 469 Af., Dortmund, 283 Af., Munster, 242 M. 1,252.50: Orkestcon cert 5.506.50: Orkesfconcert. Orkest en solisten (sopraan, viool) 8.20; „De? Biberpelz", comedie van G. Hauplmann 10.35: Wielerwedstrijden. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswusfprhauspn. 1250 Af. en Berlijn 484 en 566 M 3.208.05: Lezingen en lossen 8.50: Concert. Orkest en Maria MflUer. sopraan 10.5011 50: Concert Prof. Fahrbach-Ehmki van Villa d'Este's orkest. Af. Danzi.banjo. Prof. Afatheisl, pia- na prof. Ehmki. viool. Hamburg. 394,7 Af. 5.20: Operettemu ziek. Het Norag-orkest 6 20: Orkestcon cert 7.20: Populair concert 8.20 „De drauszen vor dem Tore". Daarna orkestcon cert in Söllners Guten Stuben". Brussel.509 Af 5 20—6 20. Orkeslcon- cert 8.20 Orkestconcert. Mile. Godaert, zang 9.00; Gramofoonmuziek (opera). Daarna tot 10.20 Concert. Vlaamsche literal. PROF. KOSSEL. f Te Heidelberg is, 73 jaar oud, de physio- loog prof. Albrecht Kossel overleden. Hem was in 1910 de Nobelprijs voor genees kunde toegekend. Hij is vooral bekend geworden door zijn onderzoek naar de samenstelling van eiwitten en nucleïnen. Failliet verklaard: .'23 Juni. G. J. Rosier, behanger en stof feerder, Lisse. R.-c. rar. De Josselin de Jong; cur. mr. F. J. Gerritsen, Haarle.n, 2—2 j

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6