AGENDA. VISSCHER! J-BER1CHTEN. BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. Donderdag. Stadszaal: Tentoonstelling „Onze Voe ding en Hygiëne". Van 1—57» en 7'/>—11. Vrijdag. t Stadszaal: Tentoonstelling „Onze Voe ding en Hygiëne". Van 1—b'h en 7'/a— 11. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag i Juli a.s. tot en mêt Zondag 10 Juli waargenomen door de apotheken van de heeren G. F. Reyst, Steenstraat 25, telefoon 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telefoon 1313. fchamotte en vuurvaste steenen, asbest, etemiet, enz., doet er minder toe. Hoofd zaak is dat men weet, dat er tegenwoordig kachels bestaan die men tegen het goed- ikoope nachtstroomtarief kan stoken om van de vergaarde warmte 's anderen daags ge noegen te hebben. Men verzuime niet in lichtingen te vragen aan de Lichtfabrieken over de in verschillende maten verkrijgbare nachtstroomkachels. Zij zijn ook in de toon zaal te bezichtigen, en worden desverlangd in huurkoop geleverd. JEUGDIGE BOEFJES AANGEHOUDEN. Een rechercheur van politie trof gister avond omstreeks 9 uur op den Hooge-Rijndijk een tweetal jongens aan, dat bezig was in te breken in een aldaar staand kcffie- tentje. Bij onderzoek bleken zij te zijn de 14-jarige A. v. L. en de 17-jarige P. M„ beiden alhier woonachtig. Op het politiebureau kwam evenwel aan het licht, dat de jongens nog veel meer op hun kerfstok hadden en de politie dus een goede vangst gedaan had. Zoo bleken zij o. m. schuldig te zijn aan een inbraak, gepleegd bij den kolen handel der firma P., aan den Haagweg, in de school van het Genootschap M.S.G., in de school op het Schuttersveld en in de kiosk van den boekhandel van Z. Voorts bekenden zjj nog van onbewoonde perceelen te Oegstgeest huissleutels te heb ben ontvreemd, teneinde zich daarmede toe gang te verschaffen tot buizen in de stad, terwijl zjj bovendien nog êenige inbrekers werktuigen in hun bezit hadden. Het veelbelovende tweetal is voorloopig vastgehouden om over hun zonden na te denken. door superieure vereenigingeti, welke door het bestuur van Sursum Corda aldaar waren uitgenoodigd. Door het reisbureau van der Linden, gevestigd Kernstraat 25 alhier, worden in de maand Augustus verschillende autotoch ten naar en door het buitenland georgani seerd. welke alle Leiden als uitgangspunt hebben. Dat het reizen per auto op zichzelf vele voordeelen biedt, behoeft wel geen betoog, zoodat wij mede gelet op den veelbeloven- den inhoud van de verschillende reispro gramma's gevoegd bij de veeljarige ervaring des heeren van der Linden op dit gebied, onzen lezers aanraden eens prospecli aan te vragen. Het verplicht tot niets en men geniet reeds bij voorbaat enkel bij het doorblade ren ervan. Het vervoer van de N.Z.H.T.M.-lijnen ScheveningenLeiden—Katwijk (Noordwijk inclusief stadslijn loeiden) en Leiden— Heemstede heeft in de afgdoopen maand opgebracht respectievelijk f133.811 en f 8.292. In dezelfde maand van het vorige jaar waren deze cijfers f 121.188 en f 10.079. De politie alhier heeft aangehouden den 13-jarigen S., uit Haarlem, die uit de ouderlijke woning weggeloopen was. Hjj is aan zijn ouders teruggegeven. VanmorgeD, omstreeks 10 uur, wilde een ambtenaar, werkzaam b(j de beton- maatschappö der firma S„ alhier, op een terrein nabij de Stedelijke Lichtfabrieken, de hoedanigheid van mastiek onderzoeken. Hij stak daartoe zijn hand in een pot, gevuld met mastiek, niet wetende, dat deze kokend was; het gevolg was, dat hjj hevige brand wonden aan genoemd lichaamsdeel bekwam, zcodat hij zich in de Lichtfabrieken onder geneeskundige behandeling moest stellen. Op de Hooglandsche Kerkgracht is gistermiddag een jongmensch, II. 11., van een vrachtauto gevallen, waarbij l'Ö zijn hoofd op de straatsteenen terecht kwam ei. een bloedende wonde aan het achter hoofd bekwam. De Eerste-Hu'pdienst verbond den jongeman. Op het veilingsterrein aan de Hout markt geraakte gisteren een onbeheerd staande wagen met het ervoor gespannen paard te water. Behulpzame handen trokken het span weer op het droge; de schade was gering. AUTO-ONGELUKKEN. Gistermorgen heeft op den Napoleocsweg to Kessel, bij Roermond, een ernstig auto- or,geluk plaats gehad. De auto van den heer L. H„ uit Nieuw- stad, kwam in botsing met den wielrijder C. V„ uit Reuver. De wielrijder werd van ziin rijwiel geslingerd en bekwam zulke zware verwondingen, dat hij gistermiddag is overleden. De heer H„ die na deze aanrijding zijn stuur kwijt raakte, botste vervolgens tegen een stilstaande auto-bus, met het gevolg, dat beide auto's werden beschadigd. Van de passagiers, die in de bus gezeten waren, bekwam niemand letsel. To Nicolassea bij Berlijn Is een ernstig aulo-ongeluk gebeurd. De auto van den heer KoolmanMoog, een Nederlander, in do Tristanstrasse No. 21 to Nicolassee woon achtig, wilde op den hoek van de Lohengrin- strasse de Potsdammer Chaussee inslaan, toon een andere particuliere auto iu razende vaart den hoek om kwam. De beide auto's kwamen met elkaar in botsing; de chauffeur van de tweede auto kon nog juist bijtijds van zijn wagen springen, die in een greppel langs den weg reed en daar over den kop sloeg, zegt do „TeL". Do vier inzittenden .van de auto van den heer Koolman—Moog, n.I. de heer Kool manMoog zelf. diens vrouw, hun acht-jarig dochtertje en de zoon van een buurman, werden uit hun auto geslingerd en ornstig gewond. Ook deze auto werd zwaar beschadigd. De gewonden werden in bewusteloozen toe stand in de naastbjjzijnde villa binnen gedragen. UIT DE HINGEN GEVALLEN. Toen Dinsdag voor de lessen de teer lingen der 3de klasse van de Rijkskweek school te Doetinchem in het gymnastiek lokaal aan het oefenen waren, viel IV. Cu perus. uit Hengelo (G.), door onbekende oorzaak op een hoogte van ongeveer 3Va meter uit de ringen. Dr. Blokhuis, d:e aan stonds werd ontboden, constateerde, dat een pols gebroken en eenige ribben gekneusd waren. - HET ONGELUK BIJ LANGEZWAAG. Op gezag van het Persbureau Vaz Dias meldden wij, dat de heer Faber, een der getroffenen bij het autobus-ongeluk te Langezwaag, aan de bekomen verwondingen zou zijn overleden. De correspondent van de „Tel." te Hee renveen bericht thans, dat dit onjuist is. De toestand van de heeren Faber en Bokma, die in het ziekenhuis aldaar zijn opgenomen, is gelukkig vooruitgaande en baart geen zorg meer. OVERREDEN. Gisternamiddag is tusschen Opeinde en Njjenga (Friesl.) het B'/.-jarig dochtertje van den heer H. de Groot door de tram uit Drachten overreden en gedood. Heer: Dat paard, dat u mij verkocht hebt, is blind aan dén oog. FaardenkoopmanOch, I meneer, laat ons de hand eens in eigen boezem steken; ben ik, zijt gij geheel zonder gebreken? IJ MUI DEN, 7 Juli 1927. VISCHPRIJZEN. 49 Tarbot per K.G. f 1.15f 0.80; li Griet per kist van 50 K.G. f 42116; 4316 Tongen, per K.G. f 2.90f 1.-15; 3 Groote Schol 149—146 4 Middenschol f47—f43; 14 Zet- schol 48—f34; 582 Kleine Schol f 27 f 3 40; 5 Bot f 14f 11; 13 Schar f 13.50; 3 Tongschar f45f37, alles per kist van 50 K.G.; 2 Roggen per 20 stuks f 15 f 13; 97 Vleeten per stuk f 1.83f 1.20; 6 Kleine roode Poon f 29f 2793 Pieterman en Poonlje9 f 19f 2.90: 18 Groole Schelvisch f 20f 13 57 Middel Schelv. f 15—f 10; 191 Klemmiddel Schelv. f9f5; 578 Kleine Schelv. f4.60f190; alles per kist van 50 K.G.; 31 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f35f 14; 313 Gullen per kist van 50 K.G. (7.50f 1; 25 Lengen per stuk f 0.90—f 0.43; 11 Heilbot per K.G. f 1.20— f 1.15; 60 Wijting per kist van 50 K G. f2.401.70 495 Kooivisch per stuk f 0.20 f 0 07 35 Makreel per kist van 50 K.G. f 24 f 11.50. Er zijn 15 stoomtrawlers binnen gekomen. DE ALGEMEENE TOESTAND. Nog geen uitweg te Genève Fransch-Duitsche handels overeenkomst - De Duitsche vestingen in 't Oosten. De hoofden der delegaties van de drie maritieme mogendheden zochten gisteren te Genève den ganschen dag naar middelen om de conferentie uit de impasse te hel pen, waarin deze is geraakt, maar het schijnt dat men daarmede geen stap is gevorderd. Niettemin blijft men optimis tisch gestemd inzake het eindresultaat. De stemming is tenminste heel wat kal mer. De Britsche bezorgdheid is, dat de Ame rikanen hun globale tonnenmaat vooral zullen gebruiken voor groote kruisers, welk voorbeeld de Britten dan zouden moeten volgen om niet machteloos te staan, waar na zij echter weer onvoldoende tonnen maat zouden overhouden voor een ruim aantal kleine kruisers, die zij noodig heb ben. De Amerjkaanscho vrees is, dat na de beperking der groote kruisers de Britten, met hun talrijke kleine kruisers in verband met de Britsche marinebases en hun over macht in koopvaardij-hulpkruisers, de Ame- rikaansche vlootmacht zouden overvleu gelen. De Japanners eindelijk zijn bang, dat eventueele concessies in de Britsch-Ame- rikaansche onderhandelingen zullen leiden tot een maximum in tonnenmaat of in scheepseenheden, dat Japan zou verplich ten eveneens tot nieuwbouw over te gaan, waarvoor geen geld is. Voorloopig echter meten de Britten en de Amerikanen hun behoeften met ver schillende maten. De Amerikanen presenteer en een ton nage-maximum, zonder te willen zeggen hoeveel en wat voor eenheden zij daaruit willen maken. De Britten presenteeren een maximum-aantal eenheden, maar blijven vaag op het gebied van de totale tonnen maat, die daarmede gepaard gaat. De Fransche en Duitsche delegaties tee kenden gistermiddag een overeenkomst, waarbij de handelsovereenkomsten, die op 30 Judi van kracht waren, met inbegrip van een regeling der douanetarieven voor het Saargebied, worden verlengd tot 31 Juli. De overeenkomsten hebben terugwer kende kracht tot 1 Juli. De drie geallieerde deskundigen, die op uitnoodiging van generaal von Pawels be gin dezer week een bezoek hebben ge bracht, met het. doel de gesloopte vestingen bij Koningsbergen te bezichtigen, hebben hun onderzoek beëindigd. Er hebben zich geen moeilijkheden voorgedaan. FRANKRIJK. De legerwetten. De Kamer heeft de eerste artikelen van het wetsontwerp op de recruteering aange nomen. Daarin wordt de totale militaire dienst tijd op 28 jaren vastgesteld, waarvan 1 jaar actieve dienst. Het beginsel van den actieven dienst van 1 jaar werd eenstemmig, 542 stemmen, aangenomen. ENGELAND. De hervorming van het Hoo- gerbnis Vlogen aan Cham berlain. Het Lagerhuis was gisteren dicht bezet, (oen Ramsay Mac Donald, voor 't eerst na zijn ziekte weer aanwezig en hartelijk toe gejuicht, uit naam van de arbeiderspartij een motie van wantrouwen tegen de regee ring indiende ten einde het debat over de regeeringsvoorslellen van het ILoogerhuis te openen. Mac Donald oefende critiek op de voor stellen, die onlangs door den lord-kanselter in het ILoogerhuis zijn uiteengezet, waarbij hij uitging van de overweging, dat hierdoor het evenwicht van de constitutie in gevaar wordt gebracht doordien aan het Lagerhuis de controle over de financiën wordt ont nomen, terwijl het ILoogerhuis meer op het beginsel van het erfrecht wordt gegrond vest. De eerste minister zeide in zijn ant woord, dat er in deze dagen geen kwestie van kan zijn, dat een tweede kamer wer kelijk een mededingster van het Lagerhuis zou worden. Bij deze tweede kamer kan geen bevoegdheid berusten om ministeries te vormen of omver te werpen en evenmin kan deze kamer, wat de financiën betreft, gelijke rechten hebben. Deze punten zijn reeds lang door gewoonte en traditie be vestigd. en het uitvoerende gezag volgens do grondwet hangt in de eerste en in de laatste plaats alleen van den steun van het Lagerhuis af. De eerste minister was echter van oor deel, dat allen, die het vraagstuk van het gezag hebben bestudeerd, dat de speaker van liet Lagerhuis volgens de parlements- wet heeft om een wet tot begroolingswet le stempelen, waarvoor het Hoogerhuis geen amendementen kan indienen, het er over eens zijn, dat daardoor een moeilijke taak op dit lichaam i9 gelegd, doch met de Bryce- commissie was de premier van opvatting, dat de moeilijkheden, welke deze gang van zaken meebrengt, opgelost kunnen wor den door een dozijn menschen van ervaring en goeden wil. ILun taak zal, zooals de regeering heeft voorgesteld, zijn om 'n voor-, geslelden maatregel niet alleen le overwe gen, doch ook het doel van de wetgeving en aan te geven of en welke bepalingen van de wet een zuiver financieel karakter hebben en daarom door het Lagerhuis be handeld moeten worden, en welke bepa lingen er onder de klasse zullen vallen, waarover het Hoogerhuis zal debatleeren. Baldwin zcide voorts, dat het gevaar van een gekozen Hoogerhuis was, dat daar door een mededinger van het Lagerhuis zou ontstaan. Hieraan kon men niet denken. Na gewaagd te hebben van de geschie denis van duizend jaar van het erfelijk heidsbeginsel, zeide hij, dat geen hervor mingsplan ooit geopperd was dat het erfe lijke element terzijde stelde. Indien het moest blijven, kon hij geen billijker middel zien dal de pairs hun eigen vertegenwoor digers in een kleiner Hoogerhuis voor wet geving kozen, gelijk de Schotsche en Wel- sche vertegenwoordigende pairs deden. De regeering had haar voorstellen geop perd om kritiek in het parlement en het land gaande te maken en in het licht van het debat van nu zou zij trachten een com promis te vinden voor haar wetgevenden maatregel tot hervorming van het Hooger huis. Lloyd George zeide uit naam van de li beralen. dat elke poging om het Hooger huis te hervormen tot dusver gefaald had. Met betrekking tot de bestendiging van de erfelijke pairs, vroeg Lloyd George of er tweehonderd pairs waren, die uit hoofde van hun onderwijs, ervaring en toestand de noodige bevoegdheid bezitten om wetten te herzien. Elke hervorming van het Hoogerhuis zou belachelijk zijn, indien de liberalen en de arbeiderspartij er niet gelijke kansen van vertegenwoordiging in kregen en Lloyd George zou daarom de voorkeur geven aan het tegenwoordige Hoogerhuis. Ten slotte verwierp het Lagerhuis de motie van wantrouwen met 362167 stem men. Ook een paar liberalen stemden voor de regeering. In het Lagerhuis werden Sir Austen Chamberlain, vragen gesteld met betrek king lot de besprekingen, waaraan hij ta Genève heeft deelgenomen en welke ver band hielden met de Russische kwestie. Sir Austen verklaarde, dat hij in de zes- mogendheden-conferentie een verklaring heeft gegeven van de gronden voor afbre king der diplomatieke betrekkingen met de sovjetregeering, benevens een uiteenzetting van de Britsche politiek, gelijk hij dit reeds in het Lagerhuis heeft gedaan. Gelijksoor tige verklaringen inzake hun politiek wer den afgelegd door verschillende andere aan wezige ministers. Er werden geen voorstel len gedaan aangaande een gemeenschap pelijke conferentie met sovjet-Rusland, noch inzake een gezamenlijke actie tegen dit land. De omstandigheden in de onderschei dene landen zijn uiteenloopend en iedere regeering, aldus spr., dient de politiek te volgen, welke het best met haar eigen be langen te rijmen is. In antwoord op een andere vraag ver klaarde Chamberlain, dat de kwestie van de vaststelling van den datum van beëin diging der bezetting van het Rijnland door de geallieerde troepen niet te Genève be sproken werd. De omstandigheden, waar onder het Rijnland ontruimd kan worden, zeide spr., zijn vastgelegd in hel Verdrag van Versailles. PORTUGAL'. Nieuwe samenzwering ontdekt. Volgens de dagbladen zijn 13 politieke personen gearresteerd onder de beschul diging een revolutionaire beweging voorbe reid te hebben onder leiding van een co mité, dat te Parijs gevestigd is, onder voorzitterschap van Alfonso Costa en be staande uit elementen, die invloed uitge oefend hebben in de laatste revolutie. De gearresteerden zullen verantwoordelijk ge steld worden voor elke poging om de orde te storen- NOORWEGEN. De ambtenaarssalarissen. Het Storting heeft een wetsontwerp aan. genomen, waardoor de salarissen van alle staatsambtenaren van 1 Januari 1928 af met tien procent verlaagd worden. Evenwel wordt met ingang van hetzelfde tijdstip een. kindertoeslag gewaarborgd. POLEN. Leening van 15 millioen in Amerika. Gistermiddag hebben de minister van fi nanciën Czechowicz, en de vertegenwo-df- digers van het Amerikaansche concern, Fisher, Denis en Sharp, een accoord onder- teekeud over een crediet op korten termijn a 15 millioen dollar en de documenten en brieven uitgewisseld, waardoor de onder linge overeenkomst bevestigd wordt over een groote slabilisalieleening. die onmiddel lijk zal worden uitgegeven, wanneer de Pool- sche regeering den toestand der Amerikaan sche markt gunstig oordeelt. RUSLAND. Voortzetting der actie over en weer. Volgens de „Times" blijft de „anti- bolsjewistisehe-terreur" met haar actie voortgaan in vele deelen van sovjet-Rus land, met name in Oekraine en Wit-Rus- land, waar zij zich direct tegen de tsjeka- agemten richt. De bolsjewisten zijn er echter in ge slaagd drie voorname leiders onschadelijk te maken. Zij sneuvelden of werden ge- executecrd. Voorts heeft een afdeeling van de G. P. U. in het district Kuban een afdeeling anti-sovjet-opstandelingen vernietigd. Leider der opstandelingen was de vroe gere kozakken-luitenant Blesno. De sov jet afdeeling omsingelde de opstandelingen nabij Gubska en eischte hun overgave. De opstandelingen weigerden en boden gedu rende drie uur heftigen tegenstand. Op enkele gewonden na werden zij allen neer geschoten. Blesno werd ernstig gewond en pleegde zelfmoord. Vervolgens hebben de sovjet-autoriteiten nabij Gubska en Pierreprawa talrijke per sonen doen arrestcercn. Van de gearre steerden werden er veertig terecht gesteld. CHINA. Een Noordelijk succes. Nu wordt weer een Noordelijk succes go- meld. De Noordelijke Chineesche troepen zouden opgerukt zijn langs den spoorweg Peking—Hankau en over de Jangtse ge trokken zjjn. Feng joe sjang zou zich op Lojang teruggetrokken hebben. De Japansche troepenverzending uit Dairen is nog uitgesteld wegens meer ge ruststellende berichten. UIT DE VLIEGWERELD. Byrd is door Poincaré ontvangen, die hem de onderscheiding van officier in het Legioen van. E©r overhandigde. Ribeiro Barros is me* een watervliegtuig van Genua naar Rio de Janeiro gevlogen. Natuurlijk groot enthousiasme in Brazilië. Bij zijn bezoek aan Ottawa ter viering van het 60-jar-ig dominionschap van Ca nada heeft kolonel Lindbergh, de held van de vlucht New-YorkParijs, meegedeeld, dat er sprake is van een vlucht van 12 Amerikaansche leger-vliegtuigen naar Euro pa, ter bevordering van de goede betrek kingen met de Europeesche staten, voor vlagvertoon dus, zooals men dat bij de marine pleegL te noemen. Lindbergh zeide te hopen, dat hij aan deze expeditie zou mogen deelnemen. Voorts noemde hij kolo nel Lamphier van Detroit als een van de mogelijke deelnemers. Andere namen noem- 2—1 - EEN GESTOORDE NACHlilUST. Een zwerverspaar had gisteravond de portiek van een perceel aan de Doezastraat als slaapplaats uitgekozen. Zjj hadden nog slechts enkele uren var. de verkwikkingen van een ongestoorde slaap genoten, toen de vrouw tot de con clusie kwam, dat het „bed" nogal tochtte, waarop zij haar echtgenoot wakker schudde. Deze was daarover zóó ontstemd, dat hij z'n vrouw begon uit te schelden, waarop vrouwlief het antwoord geenszins schuldig bleef. Door het kabaal werd ook de gastheer- tegen-wil-en-dank uit zjjn zoete droomen opgeschrikt, die de politie van de aanwezig heid van zjjn ongenood© en luidruchtige gasten in kennis stelde. Toen deze arriveerde was de man reeds verdwenen; de vrouw werd op heb politie bureau een betere, minder tochtige slaap plaats aangeboden. ACADEMISCHE EXAMENS. - Bevorderd is tot doctor in de wis- en na tuurkunde op proefschrift getiteld „Vervang baarheid van het halogeenatoom in 1 chloor- 2. 4. dinilro- en -2. 4. 5. trinilro-naphtalinc de heer H. W. Talen geboren te Zwolle. Bevorderd is tot doctor in de wis- en na tuurkunde op proefschrift getiteld ..Over sta tistische methoden in de theorie der Quanta de heer G. E. Uhlenbeck geboren le Batavia. Bevorderd is tot doctor in de wis- en na tuurkunde op proefschrift getiteld Atoom- model en stucluur der spectra" de heer S. V Goudsmit geboren te 's-Gravenhage. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen wis- tn natuurkunde hoofdvak scheikunde, de heeren J. P. Werre (Leiden) en J. F. M Caudri (Leiden); doctoraal examen rechtge'eerdheid: de heeren A. Roest Crol- lius (Haarlem) en B. Ph. van Harinxma thoe Slooten (Leeuwarden); economisch doctoraal examen indologie: de heer J. Bakker (Lei den); propacdeutisch examen theologie: mej. J. P. J. .Modderman (Leiden); candidaats examen rechtsgeleerdheid: de heer II. S. Weyl (Den Haag) en P. van Bochove (Rot terdam; taalkundig candidaats examen indo logie: de heer K. F. Ebeling (Leiden) en G. Thierbach (Den Haag). Aan de Technische Hoogeschool te Delft is geslaagd voor het ingenieurs- examen voor scheepsbouwkundig ingenieur onze stadgenoot de heer P. Th. Meerdink. Onze stadgenoot de heer D. H. Everse is benoemd bij den Rijksgebouwendienst en belast met het toezicht bij don verbouw van het voormalig Rijksopvoedingsgesticht alhier lol Psychopatheninrichling. Aan de Chr. Kweekschool alhier zjjn voor hc-t examen nuttige handwerken ge ëxamineerd en geslaagd zes candidaten, n.I. de dames P. Dönszelman, te Wassenaar; P. Kroon, te Voorschoten; A. D. de Boer, te Noordwijk; M. F. van den Bosch, te Leiden; J. M. Heuvelman, te Leiden, en H. Splinter, te Bodegraven. De heer Is. Leman, alhier, zal zich bjj de in September te houden verkiezing van leden van de Kamer van Koophandel voer Rvjniand niet herkiesbaar stellen. De Muziekvereeniging Werkmans Wils kracht behaalde op het concours le Vlaar- dingcn den Eersten prijs B met 332 punlen, benevens een persoonlijken prijs voor den soln-clarinettist. Aan dit concours werd alleen deelgenomen Het aantal werkzoekenden, ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs op 6 Juli '27 be droeg in totaal 593; tegen 475 op 7 Juli 1926. GEHEIME BRANDERIJ. Rijkspolitie en komraiezen der accijnzen hebben te Nes aan den Amstel een gehcl'.ne distilleerderij ontdekt in de schuur van J. V. De inhoud is in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt. EOCR ZONNESTEEK GEDOOD. Een der deelnemers aan de vierdaagsclie afstandsmarschen, de 32-jarige Rotterdarn- sche politieagent 2e kl. IC. Rozcboom, die le Elden door de warmte bevangen en uitgevallen was, is gisterociitend in het militair hospitaal te Nijmegen overleden. De doodsoorzaak is zonnesteek. ERNSTIGE GEVOLGEN VAN ONWEER. Weer eenige slachtolfeis. Tijdens een hevig onweer, dat Dinsdag avond woedde boven de omgeving van Roo sendaal, is de bliksem geslagen in de woning van den landarbeider Blake, wonende in 't Zand, nabij Vischdonk. Het oudste der 6 kinderen, d9 8-jarige Josef Bake, werd op slag gedood. De brand, welke ontstond, keu door het krachtig optreden van toe geschoten hulpvaardige buren in den aan vang worden gestuit. De 25-jarige rietsnijder A. D. te Lage- Zwaljwe werd op bet Hollandse') Diep door den bliksem getroffen en dood in het water geslagen. 1 In de omgeving van de l»dbouwers- woning van P. v. Overveld, aan den l.ange- 'ijjk, onder de gemeente Rucpben, werd oen hooiopper door het hemelvuur vernield. Ecmge personen, o. w. de gebrs. Mol en de melkcontroleur Linders, die in de na bijheid waren, werden tegen den grond ge slagen, doch bekwamen geen letsel, zegt de „Msb.". In een weide aan den Ouden Rncphon- schen weg, te Roosendaal, werd de jeugdige ♦landarbeider Braat door den bliksem ter aarde geworpen. Hoewel zwart geslagen, was hij overigens ongedeerd gebleven. Twee koeien van den landbouwer J. Mil- lens, te Schuilingsoord (Zuidlaren) zjjn in den nacht van Dinsdag op Woensdag door het cnweer gedood. Te Winsumer-Meeden (Gron.) sloeg de bliksem in de woning van den landbouwer S. Dolfin. Het voorgebouw kon worden gered Alles was verzekerd. Dinsdagnacht is het achtergedeelte van de landbouwerswoning van E. Haajjer, te Zuidbroek, door den bliksem een prooi der vlammen geworden. Alles was verzekerd. VERDRONKEN. Woensdagmiddag is het 13-jarig zoontje van den beer v. d. Berg, wonende aan de Breeslraat te Middelburg, bij het zwemmen in hef kanaal plotseling gezonken. Na een uur werd het ventje boven gebracht, doch pogingen om de levensgeesten op te wekken mochten niet meer baten. AUTOBUS IN BRAND GEVLOGEN. Dinsdagavond is door onbekende oorzaas le Heelerbaan de autobus van den heer G„ uit Spekholzerheide in brand gevlogen. De inzittende reizigers, een vijftien-tal, konden zich met moeite redden Met een brandbluschapparaat heeft men den brand kunnen blusschen.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2