INSCHRIJVING No. 20647 DONDERDAG 7 JULI Anno 1927 BERICHT. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regeiabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiên uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden/2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. ƒ0.18 „0.18 Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. Zie voor onzen Vacantiefoto-wed- strijd ons blad van Zaterdag j.l. DE DIRECTIE. VOOR DEN GELDERSCHEN ACHTERHOEK EN TWENTE. Wjj ontvingen nog de opbrengst van de collecte, gehouden in de gemeente Leider dorp, zijnde een bedrag van f672.10. In totaal ontvingen wjj derhalve: f 2742.231/2. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen Ier openbare kennis, dat C. J. A. Ras te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof'voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan ster ken drank voor gebruik ter plaatse van ver koop in het perceel Nieuwe Rijn No. 19. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 Juli-1927. 5381 VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op MAANDAG 11 JULI 1927, des namiddags te twee nnr. De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet Te behandelen onderwerpen: lo. Onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van den Ge meenteraad 2o. Benoeming van een leeraar in de Na tuur- en Scheikunde aan het Gymnasium. (136) 3o. Benoeming van een Opzichter, in den rang van technisch-ambtenaar 2e klasse, bij den dienst van het Bouw- en Woning toezicht. v**4) 4o. Praeadvics op het verzoek van dr. W. Th. M. Weebers, om ontslag als curator van het Gymnasium. (137) 5o. Rekening, dienst 1926, van ,het Bur gerlijk Armbestuur. (138) 6o. Voorstel inzake ingebruikgeving van het speelterrein achter de Hoogere Bur gerschool met 5-jarigen cursus aan de Burg- gravenlaan a. aan den Turnkring voor Leiden en omstreken b. aan de Joodsche Jeugdvereeniging v „Mischmar Hajardein."- (130) 7o. Voorstel tot aankoop van het per ceel Hartesteeg Nis. 3 en 5 en tot beschik baarstelling van de voor dien aankoop be- noodigde gelden. (140) 8o. Voorstel: a. tot vaststelling van een verordening, ter voorkonrng van onredelijke op drijving van huurprijzen van wonin gen; b. tot afkondiging van de sub a be doelde verordening onmiddellijk na haar vaststelling. (141) 9o. Verordening, regelende de heffing van opcenten op de hoofdsom der Perso- neele Belasting te Leiden (142 en 143) lOo. Beantwoording van de interpellatie van den heer Van Stralen, inzake de uit voering en toepassing van het Tarief van bijdragen, te voldoen wegens Ziekenhuis- verpleging vanwege de gemeente Leiden. HET ASTRONOMIE-CONGRES IN 1928. Gistermiddag te 4 uur had ten ge- meentehuize te Leiden de constilueerende vergadering plaats van hel Comité tol ont vangst en regeling van het derde Congres der „International Astronomical Union", te houden alhier van 513 Juli 1928. Velen hadden gehoor gegeven aan den oproep van het voorloopige comité van uit voering. De vergadering werd geopend door den heer Aug. L. Reimeringer die den bur gemeester van Leiden, mr. A. v. d. Sand* Bakhuyzen verzocht het Eere-Voorzitler- schap van het Comité te aanvaarden. Nadat deze zich hiertoe bereid verklaard had. stelde hij voor. het voorloopige Comité van uitvoering dat deze vergadering had bijeengeroepen, permanent te verklaren De heer Aug, L, Reimeringer, den voorzitters zetel innemende, gaf nu het woord aan prof. dr. W. de Sitter, directeur der Sterrewacht te Leiden, en voorzitter der I. A. U., die de vergadering een exposé gaf van de plaats der I. A. U. in het wetenschappelijk leven. Hij memoreerde de congressen te Rome in 1922 en te Cambridge in 1925, waar het Congres was ontvangen door den Koning van Italië en den Paus en het Ko ninklijk Echtpaar van Engeland. Hij maakte den aanwezigen er op attent, dat vele oogen- schijnlijk heel gewone zaken, zooals de in ternationale tijdsdienst, de radiotelegrafi- sche tijdssignalen enz. onder rechtstreeksch toezicht der Unie staan, waardoor de Unie ook voor velen, niet astronomen, haar be- teekenis heeft. De uilnoodiging het congres in Nederland te houden is uitgegaan van de Nederlandsche Regeering; dat Leiden is ge kozen als Congresplaats, is geschied mede op aandrang van de buitenlandsche ge leerden; spreker was zich echter bewust van de groote moeilijkheden, die o.a. de huisvesting van plm. 300 vreemdelingen in Leiden met zich medebracht. Hij deed daar om een beroep op de medewerking der aan wezigen deze en andere moeilijkheden te overwinnen. Nadat verschillende der aanwezigen vragen gesteld hadden omtrent nadere bij zonderheden werd besldten enkele subcom missies voor huisvesting, excursies enz. in te stellen. Er zal een finantieel beroep gedaan wor den op aUen, van wie mag aangenomen worden, dat zij de wetenschap en het ver keer in het algemeen en Leiden in het bijzonder oen goed hart toedragen. Na sluiting der algemeene vergadering, had er nog een bijeenkomst plaats van het Uitvoerende Comité ter nadere regeling van enkele dringende bezigheden. ARCHEOLOGISCHE ONDERZOEKINGEN. Onder leiding van prof dr. J. H. Holwerda, directeur van het Museum van Oudheden, worden 9inds eenige dagen opgravingen ge daan op een terrein, toebehoorende aan den. heer De Jong van Roodenburgh. gelegen aan den Roomburgerweg, nabij den Hoogen Rijn dijk. Ook op een terrein aan het Bessenlaantje worden opgravingen gedaan. Op het land van den heer de Jong van Roodenburgh dat als luinbouwland wordt bebouwd door den heer J. Laken heeft men reeds een diepe schacht Ier diepte van eenige meiers gegraven. Men schijnt bij die opgravingen niet meer dan wat sleenen. mogelijk afkomstig van het voormalig kasteel Roodenburgh, le hebben gevonden. Thans is men bezig met de opgraving in een tweede schacht. De opgravingen worden verricht door eeni ge Geldersche arbeiders die' voor het doel zijn overgekomen en die, heel gemoedelijk in een houten huisje van het dal waarvan de vaderlandsche driekleur waait, zijn onder gebracht. Ook bij de opgraving aan het Bes senlaantje, waar naar men ons mededeeld jaren her een klooster zou hebben gestaan, hebben de opgravingen lot nu toe tot geen ontdekkingen geleid Maar de opgravingen zijn pas begonnen en prof. Holwerda slaagt er mogelijk nog in icJts te vinden. HET DETACHEMENT INDISCHE MILITAIREN TE LEIDEN. Omstreeks elf uur hedenmorgen hebben de vijftien militairen, behoorende tot net detachement gegradueerden, dat naar on3 land is gekomen voor de bijzetting van generaal Van Heutsz, onder leiding van den heer Fortgens, directeur van de Zendings school te Oegstgeest, een bezoek gebracht aan het stadhuis, alhier, dat zg hebben bezichtigd. Te voet kwamen de vjjftien stoere man nen, in hun militaire uniformen gekleed, naar het Stadhuis, waar zg, begeleid door een bode, terstond met de bezichtiging begonnen. Het eerst bekeken zij de prachtige com missie-kamer, waarvan z\j de oude pracht volkomen schenen te bewonderen. En nau welijks waren zg daar binnen of de burge meester, mr. A. van de Sande Bakhuyz£n, kwam, even uit zijn drukke bezigheden weggeioopen, de eerbiedwaardige militairen, dragers van tal van ridderorden, die ge tuigen van hun moed, beleid en trouw, jegens het vaderland betoond, begroeten. De burgemeester sprak de militairen met enkele korte woorden toe en heette uen welkom in onze stad. Hij zeide er fier op te zijn ze te mogen ontvangen en verklaarde, dat het hem veel genoegen deed, aan de eere-teekenen, die zij op de borst dragen, te zien, dat zij allen mannen zijn, die zich hebben onderscheiden. Ook herinnerde de burgemeester er aan, dat njj Indië persoonlijk kende en dus weet voor welk moeilijk werk de militairen daar dikwijls komen te staan. De woorden, door den burgemeester ge sproken, schenen diepen indruk op de Am- boneezen en Menadoneezen te maken en zg luisterden, in een keurig gelid staande, met voile aandacht. En vooral na de ver taling door don heer Fortgens gaven zg duidelijke tcekenen van instemming met le woorden van „Toean-burgemeester". Met een „goede thuisreis" verdween de burgemeester weer. Het was een hartelijke, spontane ontvangst. Na de commissiekamer werden de oude schilderijen in de gang van het Stadhuis bezichtigd en ook daarvoor toonden de ge- ridderden veel belangstelling. En in ieder schilderij meenden zij een Rembrandt te herkennen. De raadszaal met de schitterende gobe lins werd nog bewonderd en vervolgens be gaf het gezelschap zich naar de leeskamer van de Raadsleden waar de stoelen, be stemd voor de Koningin en den Prins, wa ren neergezet, opdat de mannen ook die konden zien Maar zien vonden zij niet ge noeg en om beurten, eerst „Oome Hukom" een militair met niet'minder dan 33 dienst jaren, die het voorrecht heeft gehad nog onder Generaal Van Heutsz te dienen, moesten zij één oogenblik maar. zitten op den stoel, bestemd voor de Vorstin die zij met zooveel liefde dienen. Het was een ontroerend gezicht dien stoe- ren vechtersbaas met zijn wakkere oogen, stralend van genoegen te zien zitten en het was vooral 03k ontroerend om het naieve, toen een van zijn landgenooten, het hoofd ontbloot, voor hem knielde om den zegen te ontvangen. Er werd gelachen en men was verheugd over dit kleine intermezzo. En voor de mannen de leeskamer verlieten keken ze stuk voor stuk nog even met eer bied naar den stoel van Hare Majesteit de Koningin. Ook de kamer van B. en W. werd nog bezichtigd en daarna begaven de militairen zich op weg in-de richting van de Academie. Maar voor zij vertrokken hadden wij nog gelegenheid van hen te vernemen dat het bezoek aan ons Stadhuis zeer in den smaak was gevallen. En ook verleiden zij ons dat de geheele reis door ons land hun eeuwig zal heugen. Zij waren er hartelijk ontvan gen overal en men had alles voor hen ge daan om het hun naar den zin te maken. Het zullen onvergetelijke dagen blijken te zijn die van ons verblijf in Nederland en vooral den dag waarop II. M. de Ko ningin ons ontving zullen wij nooit verge ten. Die dag is voor de Indische militairen wel de grootste inhun eervol, moedig, trouw en het Oraftjehuis toegewijd leven. Wij vernamen nog, dat de vijftien Am- boneezen en Menadoneezen. die de gasten zijn geweest van de Zendingsschool te Oegstgeest, Christenen zijn, behoorende lot de Ned. Ilerv. Kerk. Eenige van hen zijn in Indië lid van den Kerkeraad. De mannen verklaarden dat zij zeer ver moeid waren van het reizen en trekken door ons land en de rusl le Oegstgeest heeft een weldadigen invloed op hen gehad. De militairen, die niet naar Oegstgeest en Leiden zijn gekomen belijden den Mo- hammedaanschcn godsdienst, terwijl een hunner behoort tot de R.-K. kerk. HET VIJFTIG JARIG BESTAAN VAN DE LEIDSCHE AFDEELING DER KON. NED. MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Zooals wij reeds mededeelden, heeft heden de Leidsehe afdeeling der Kon Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde vijftig jaar bestaan. Dit jubileum zal feestelijk worden her dacht. doch met het oog op onze plaatse lijke omstandigheden werd het beter ge acht de herdenking lot September uit te stellen. De feestelijkheden zullen een tweeledig karakter dragen. In de eerste plaat* zal in de zalen van de Stadsgehoorzaal een groote bloemendemonstratie gehouden wor den, die een beeld zal geven van de hoogte, waarop de luxe Tuinbouw hier ter stede en in de omgeving slaat. Iedere kweeker. groot of klein, die wat moois of interessants heeft, zal in de gelegenheid zijn dit in te zenden. Al het ingezondene zal tot een zoo schoon mogelijk geheel worden gerang schikt. Het zal dus worden een bloemen tentoonstelling op zijn best. met dit onder scheid, dat er ge mi rnderlinge concurrentie zal wezen, omdat er geen prijzen worden uitgeloofd. Hieruit blijkt duidelijk, dat een groote opoffering van al de leden der afdeeling zal worden gevraagd, doch dat er iets op het gebied van bloemen en planten zal worden getoond zoo mooi, als hier ter stede nog niet le zien is geweest. De entree voor het publiek zal zoodanig worden gesteld, dat ieder van dit schoons zal kunnen genieten. Het tweede gedeelte van de feestviering omvat de opvoering van „Bloemensproke", het fraaie kunstzinnige sprookje, waarvan de heer Koeberg de mooie muziek heeft ge componeerd en dat in een geheel nieuw gewaad gestoken ipn tooneele zal worden gebracht, gelijk reeds gemeld. De feestviering zal nog worden verhoogd doordat het Hoofdbestuur der Maatschappij voor Tuinbouw besloot de z.g.n. Vriend schappelijke Zomcrbijeenkomst gelijktijdig hier ter slede te doen plaats hebben. Ten einde dit feest zoo goed mogelijk te doen slagen, heeft zich, op uilnoodiging van het bestuur der afdeeling een eere comité gevormd, waarvan onze burga- mpHster mr. A van de Sande Bakhuyzen voorzitter is; leden er var zijn verder- de heeren A. L. Reimeringer. wethouder; jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar. president-cura tor; prof mr E. M. Meyers. Rector-Magni- ficus. jhr. C. J. A. de Ranitz. President van het L. S. C.; mej. A Bosman, Prtsiden'.e van de Vereen, wan Vrouwelijke Studenten; jhr. G F. van Tets. Voorz. van do Maat schappij voor Tuinbouw; F J. W. Earjn van Palland van Rosendael, lsto onder voorzitter dier Maatschappij; prof. dr. J .M. Janse, eerevoorzittir der afdeeling- mr. P. A. Pijnacker I-forfi.'k, Dijkgraaf van Rijn land; mevr. C. F SchotsNueboer. Voorz. van de Ver. van Huisvrouwen; luit.-kolonel A. E. Kist, garnizoenscommandant; D. ten Cate Brouwer, Voorz. van de Kamer van Koophande N. C. F. van Ginkel, Voorz. der Maatschappij voor Nijverheid, en Ir. A. Touw, Voorz. van do Leidsehe Rolary-Ciub. Het programma voor de feestviering is thans in hoofdlijnen als volgt vaslgeste'd: Dinsdag 13 September om halfdrie officieele opening door den burgemeester van Lei den, daarna gelegenheid om de afdeeling te complimenleeren en bezichtiging van de bloemendemonstratie; om 6 uur feestmaal tijd voor leden en genoodigden; om 8 uur feestelijke samenkomst voor leden en ge- noodigden in „De Graanbeurs" met na afloop gelegenheid tot dansen. Woensdag 14 September; Zomerbijeen- komst der Maatschappij voor Tuinbouw, des avonds om 8 uur 1ste opvoering van „Bloe mensproke" voor leden en genoodigden, waarbij een beperkt aantal plaatsen voor het publiek zal beschikbaar zijn. Een tweede opvoering voor het publiek van dit bloemenspel zal plaats hebben op Donderdag 15 September, terwijl de bloe mendemonstratie tot Zondagavond 18 Sep tember voor het publiek ter bezichtiging zal zijn. Het zal in September hier ter stede een bloemenfeest worden, zooals hier nog nooit heeft plaats gehad. DE ASCH- EN ROETPLAAG. Naar aanleiding van de door Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland bij beschik king van 6/21 September 1926 aan de ge meente Leiden voorwaardelijk verleende vergunning tot uitbreiding van haar elec- Iriciteitsbedrijf, is reeds geruimen lijd ge leden door het comité van actie, gevormd uit de talrijke Leidsehe ingezetenen, welke overlast ondervinden van den door de vuil verbranding Veroorzaakten nsch- cn roet regen, een adres aan de Kroon gericht, waarin de bezwaren tegen het verleenen van genoemde vergunning, zoowel uit een oogpunt van de volksgezondheid als anders-, zins. uitvoerig werden uiteengezet. Ook door de gemeente Leiden werd tegen de uitspraak van Gedeputeerde Staten hoo- ger beroep bij dc Kroon aangeteekend, daar zij de gestelde voorwaarden voor de uilvoe ring van haar uitbreidingsplannen bezwa rend achtte. In verband met deze adressen zijn Woensdag 29 Juni j.l. adressanten, te weten voor de gemeente, de directeur der Stede lijke Lichtfabrieken, ir. van Klinkenberg en voor het comité de heeren J. Schots Jbzn., B. F. Krantz, A. H. Vink en J. van Zijver- den, in de gelegenheid gesteld hun bezwaar schriften voor den Raad van State monde ling nader toe te lichten. De definitieve uitspraak za! eerst later volgen. DE AMBACHTSSCHOOL. Gisteren mocht de Ambachtsschool alhier zich in een druk bezoek verheugen van belangstellenden, die waren uilgenoodigd om de werkstukken te bezichtingen, welke morgen zullen verloot worden. Tevens wa9 cr des middags een openbare les, welke #ook zeer druk werd bezocht. Wij meenen, dat deze dag voor de school' een bijzondere succes mag worden ge» noemd en er toe bijdraagt, dat deze zoo nuttige instelling meer bekend wordt. Door de firma Korenhoff. Breestraat 75, alhier waren ze:r welwillend meerdere luxe-arlikelen in bruikleen afgestaan, waar door, mede door de fleurige lakken en bloemen, het geheal een aardig aanzien had. TENTOONSTELLING „ONZE VOEDING EN MELKHYGIËNE". Lezing van dr. Kramer. In een van de receptiekamers van de Stadsgehoorzaal heeft gisteravond dr. H. W. Kramer, directeur van het Melkconlrole-sta- tion te 's Gravenhage een lezing gehouden over Melkcontrolc en Melkhygiëne. Hij wees op de belangrijkheid van melk als voedings product. Daarna zette spr. uiteen wat de bestanddeelen zijn van melk en hij noemde de deelen water, eiwit, vet, suiker, vitami nen, zout en water. Spr. wees op de nood zakelijkheid de melk goed, hygiënisch en omzichtig te behandelen cn hij deed uitko men de voordeden van de z g. modelmelk. Ook wees spr. op het nut van de controle op de melk door deskundigen en hij verklaarde de werking van het Melkcontrolestation, dat preventief en opbouwend werkt. Hij zeide dat vele melkhandelaren. slijters, enz. en ge lukkig tegenwoordig ook vele boeren het groote nut van behoorlijke controle op de melkwinning en de melk begrijpen en ver telde het een en ander over het nemen van de monsters waardoor niet alleen de melk die naar de consumenten gaat wordt nage zien, doch waardoor tevens een controle ont staat op de gezondheid van de koeien, daar het onderzoek b.v. uierzieke koeien doet her kennen. Spr zeide dat deze controle veel nut heeft ook ten opzichte van verbetering BINNENLAND. Een Interpellatie-Heykoop in zake de Rotterdamsche hunrverordening. (Provin ciale Staten, 2e blad). Ged. Staten-verkiezingen. (Binnenland, 2e blad). Het Zendingsfeest op Raaphorst. (Kerk en School, 2e blad). De inschrijvingen voor de wedstrijden dei Leidsehe Zwemclnb. (Sport, 2e blad). Njord verliest den roeiwedstrijd om den Telegraai-beker. (Sport, 2e blad). BUITENLAND. Te Genève is nog geen nitweg gevonden in de vastgeloopen besprekingen. (Buitenl., le blad). Weer een voorloopige Fransch-Dnitsche handelsovereenkomst. (Buitenl., le blad). De motie van wantronwen van Mc Donald tegen de Engelsche regeering inzake de Hoogerhuishervorming verworpen. (Buitenl., le blad). Voortzetting der anti-bolsjewistische actie in Rnsland en bloedig verweer. (Buitenl., le blad). Nieuws uit de vliegwereld. (Buitenl., le blad). Wolkbreuk in de Harz. (Buitenl. en Tel., le blad). EEN GESPREK BIJ DEN OVERWEG AAN DEN RIJNSBURGERWEG. A. Zeg, wat hebben ze daar boven op dat huis gezel? B. Kom dat kun je toch wel raden, voom uit probeer eens. A. Een reclamezuil of een uitzichlsloren, B. Neen. A. Een sterrenkijker. B. Neen. A. Een nieuw alarmsignaal voor den overweg, inplaats van de bel. B. Mis. A. Ah, nu weet ik hel, een vuurbaken, voor overkomende nachtelijke vliegers. B. Weer mis. A. Nu dan, een „loudspeaker" om het publiek het wachten bij den overweg ie veraangenamen. B. Een aardig idéé, maar alweer ver keerd. Ik zal het je nu maar vertellen. Het is een toestel om versche lucht in te ademen, uit hoogere sferen. Hier bij den overweg met al die trei nen, is het een reusachtig practisch denkbeeld, en men zegt dat alle hui zen hier in den omtrek binnenkort van de Spoorweg-Directie een der gelijk toestel cadeau zullen krijgen. A. Ja, maar mag dat nu zoo maar van Bouw- en Woningtoezicht; een schoonheidscommissie zou zoo iets toch nooit goedkeuren? B. Blijkbaar mag het, maar één goede raad geef ik je; stormt het, loop dan niet te dicht langs dat pand, je kunt nooit wetenals die kachelpijp eens naar beneden mocht komen! van onhygiënische toestanden in den klein handel, bij de distributie met de karretjes, enz. Hij spoorde de aanwezigen aan vooral te koopen bij de bij het controle-station aan gesloten melkhandelaren. Een goedgevulde zaal hoorde met volle aandacht de korte lezing aan. De lezing welke dr. I. H. J. Vos, wethou der van de Openbare Volksgezondheid he denavond op de tentoonstelling in de Stads gehoorzaal zou houden gaat niet door. NACHTSTROOMKACHELS. Hel klinkt mischien wat vieemd, om ter wijl het vuur van den Hemel valt over kacheds te pralen. Maar het is nu juist den tijd om over de verwarming van het huis of kantoor in den komenden winter te denken. Wij hebben dan ook gaarne gevolg gege ven aan de uilnoodiging van de directie van de Lichtfabrieken nog een kijkje te nemen op haar stand op de tentoonstelling in de Stadsgehoorzaal, ter bezichtiging van een juist van de fabriek aangekomen nieuw soort electrische kachel. De z.g. nachtstroomkaehel, een fraaie massieve rondom betegelde kachel, die des nachts wordt „gestookt" en op ieder uur van den dag de hitte uitstraalt die men behoeft voor de verwarming van het ver trek waarin de kachel is geplaatst, biedt vele voordeelen boven alle tot nu toe be kende kolen-, gas- en electrische kachels. De kachel wordt 's nachts gestookt, door haar aan te sluiten aan de electrische ver warmingsleiding. Men maakt dan gebruik van de voordeelige nachtstroom 21/» cent per K. W. U. De warmte wordt geaccumu leerd des nachts en overdag kan men ze wanneer men wil en naarmate men er be hoefte aan heeft door het openen van een ?ch:i ven'ileeren, in hel vertrek toelaten. Hoe dit alles geschiedt, met behulp van

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1