UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ALPHEN. De uitreiking van het Mobilisatiekruis, waaraan wedstrijden en eenige feestelijk heden waren verbonden, hetwelk alhier sou plaats vinden, is door onvoorziene omstan» digheden voor korten tjjd uitgesteld BODEGRAVEN. Aan het postkantoor Bodegraven zijn bij den postcheque- en girodienst in de maand Juni 953 stortingen k f 139.940.38 verricht en 217 chèque's uitbetaald a f 99.965,74. BOSKOOP. De kermisdrukte hier ter plaatse is wederom zoo goed als geëindigd; er is deze Week wel geen sprake geweest van kermis- \ieren, zooals we dat vroeger kenden met de traditioneels draaimolens, stoomcarrous- sels en werptenten, want die gezelligheid behoort weer al lang tot het verleden. De kermis week, zooals het nog steeds hier genoemd wordt, is niets meer dan een be- talingsweek, waarin de verschillende hande laren hun crediteuren betalen. Ofschoon vele groote firma's de betalingen houden te hunnen kantore, wordt echter nog voor een groot deel vereffend aan de brug en in de Dorpstraat W.Z., des morgens vóór 12 uur. Dan gaan er in eenige uren, men begint circa 10 uur, duizenden van hand tot liand en worden honderden nota's gekwiteerd op ïietszadels, tegen den muur of op den rug van den debiteur. Een dergelijke verhandeling van kleine en groote bedragen is iets typisch Boskoopsch en komon dan ook vele vreemdelingen om dit oudenvetsch plaatselijk tooneel gade te slaan. Thans, nu men weer schoon boek heeft gemaakt, gaat men weer met vollen moed aan het koopen öh verkoopen, om deze verhandelingen liet volgend jaar 1928 in de kermisweek te vereffenen. HA2ERSW0UDE. Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een noodslachthuis werd in geschreven door: G. Sepers, alhier, f8640; C. Bontebal, Reeuwijk, f6900: G. J. Vree burg, alhier, f6819; B. J. Timmermans, alhier, f6787; J. Buitenhuis, alhier, f6634; C. A. van der Wiel, alhier, f 6579; Wed. A. van Drie), Koudekerk, f 6385; W. Dantsig Sr., Den Haag, f6279; J. de Gelder, Oegst- geest, f5750. Het werk is nog niet gegund. Op initiatief van het gemeentebestuur alhier zullen in de week van 6 Juli as. gelden worden ingezameld en behoeve van de getroffenen bij de stormramp in Juni. Daartoe zullen twee aangewezen personen met inteekenlijst en bus een collecte hou den langs de huizen. i OUDEWETERING. Donderdagavond is de bliksem inge slagen in de boerderij van den heer W. Ro denburg, alhier. In het dak werden twee gaten geslagen, terwijl ongeveer 200 pan nen stukgeslagen werden. Op den zolder werd een tweetal spanten totaal versplin terd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. terwijl de schade door verzekering gedekt wordt. WADDINXVEEN. Gemeenteraad. De kwestie van den spoorweg AlphenGouda. Geen uitspraak verkregen. Voorzitter de burgemeester. Afwezig we- i eens ziekte de heer Gabama. De notulen der vorige vergaderingen wor den onveranderd vastgesteld. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Besloten wordt zonder discussie of hoof delijke stemming tot verkoop van een per ceel bouwgrond langs de Oranjelaan aan den heer K. Koerts eveneens aan den heer A. M. de Witte; De Bataafsche inportmaat- schappij krijgt vergunning tot plaatsing van een benzinepomp aan de Oranjelaan terwijl den heer Glasbeek wordt vergund een boom voor zijne garagedeuren aan de Oranjelaan te doen verwijderen. Hij zal de kosten van boom en plantloon vergoeden. Eveneens krijgt voornoemde inportmaatschappij ver gunning een benzinepomp te plaatsen voor de garage van len heer van Nielen in de plaats van de thans bestaande kleinere. Den heer Broers wordt vergunning verleend het voetpad voor zijn fabriek op te 'hoogen en 4 daar staande boomen te verwijderen, tegen een schadevergoeding van f25. De •heer J. van der Geur krijgt toestemming een gedeelte van den sloot ten zuiden van den Kerkweg voor zijn perceel aldaar te dempen en tenslotte krijgt de ver. tot bestr. der T. B. G. een extra-sub9idie van f 100 om eenigszins goed te maken de geweldige gel delijke offers die deze ver. zich getroost met het bestralen van patiënten. Gaan alle voorstellen tot dusver er vlug en zonder dis cussies loor, minder vlot gaat het met een voorstel van de heeren G. van Lange en A. Jonkheid om terug le komen op het destijds genomen raadsbesluit om den aanleg van de beruchte spoorweg Gouda-Waddinx- veen-Alphen niet te doen doorgaan. De voorzitter verwacht terecht heel wat slof van spreken en deelt de verschillende spreektijden mede, waarmede allen zich vereenigen. Nadat de heer van Lange als voorsteller een en ander duidelijk toegelicht en gewe zen heeft op het groote belang lat handel, landbouw en indusirie bij dezen spoorweg heeft, neemt de voorzitter het woord. Spreker kan zich indenken dat men aller eerst het standpunt van den voorzitter wil vernemen in deze en hij wil deze zaak nuchter bezien. Op 25 Juni 1923 is op voor stel van wijlen den heer Bremmer en niet op.voorstel van B. en W door den raad een parig besloten op grond van verschillend? motievpn, de regeering te verzoeken den spoorwegaanleg stop te zetten. B. en W. heb ben het besluit uitgevoerd niel alleen maar het ook waar noodig verdedigd. Waar er nu zooveel over wordt geschreven heeft spreker eens een courantenartikel geschreven waar in hij om het onpartijdig oordeel van een commissi met onderzoek in deze belast vroej. Blijkt de spoorweg noodig te zijn ook goed, anders kunnen toch enkele millioenen worden bespaard en aan weg- verbelering besleed worden. Inderdaad is toen het werk stopgezet spreker beweert geenszins door hem alleen en is een on derzoek ingesteld. Het Kamerlid de heer Lovink heeft inzake den spoorweg den Mi nister geïnterpelleerd. Het blijkt dat nog geen rapport is verschenen. We kunnen dit toch afpachten. Echter blijkt dat verschei dene raadsleden enkele maanden geleden een adres van een comité van actie aan de regeering hebben onderleekend om in deze hu eigen daad ongedaan te maken. En dat is het inconsequente van deze zaak. Waar blijft tenslotte het prestige van den raad als we dan weer een besluit aannemen dan weer intrekken enz. Spreker haast zich te verklaren dat het voorstel van de heeren van Lange en Jonk heid één groote aanklacht is tegen al het fraais van het comité van actie. Spreker meent ten slotte dat met het aannemen of verwerpen van dit voorstel niet veel vóór of tegen den aanleg zal worden bereikt. Jam mer is hel alleen dat als men nu zooveel voelt voor den spoorweg men niet veel eer der het oude besluit ongedaan heeft ge maakt. Veel scherpe woorden en veel onnut krantengeschrijf hadden achterwege kun nen blijven. Aan den raad echler aldus besluit de voorzitter de beslissing. Hierna lichten ook de wethouders Herfst en Visser hun standpunt toe, hetwelk in groote trekken met dal van den voorzitter overeenkomt. Beiden doen zich als tegen standers kennen. Hierna debatteeren ach tereenvolgens de heeren A. Jonkheid (voor steller), van der Hee (tegenst.). Kleiweg (legenst.), en Fafianie en.Ardenne (voorstan ders). Nadat 5 minuien is gepauseerd, worden de debatten weer met volle kracht geopend, totdat de voorzitter omdat men toch niet verder komt voorstelt maar tot stemming over te gaan. Met het gevolg dat de stem men met 66 staken. Het nemen van een beslissing wordt al zoo tot een volgende ver gadering uitge9leld, wanneer het voor9lel zonder discussies weder in stemming zal worden gebracht. Hierna wordt nog besloten aan het be stuur der ver. voor Ghr. Mulo medewerking te verleenen voor het aanbrengen van wa terspoeling in de closets aan de Mulo-school. Tenslotte wordt een kohier voor schoolgel den Fransche cursus MeiDec., vastgesteld en worden enkels posten op de begrooling 1926 en 1927 gewijzigd of ingevoegd. Aangezien de agenda hiermede is afge werkt wordt de openbare vergadering hier na gesloten. WOUBRUGGE. Onze plaatsgenoot de heer N. E. Bochove, leerling der Rijkskweekschool te Haarlem, is geslaagd voor de akte L. O. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, dochler van Jan Arie van den Hoven en van Alberdina Johanna Naaktgeboren. Ondertrouwd: Joost van der Waaij j.m., 29 jaar, te Bodegraven en Geerlruida Graaf land j.d., 25 jaar, alhier. Gevestigd- uit Driebergen, Anna Ninaber van Eijben, zonder beroep, C 4 uit Wognum Maria Louisa Sophia Vanlrooijen. hoofdon derwijzeres, R.K. Meisjesschool, C 49; uit Gouda. Cornelia Hendrika Koster, z. b., D 15; uit Alphen a. d. Rijn, Johannis Machiel Conslandse, monteur, C 96; uit Bloemen- daal, Catharina Maria Schipper, rcligieuse, G 49; uit Leimuiden, Jan Willem Slotboom en gezin, korenmolenaar. C 38; uit Middel burg, Maria van der Hooft, apothekers-as sistente, C 76. Vertrokken: naar Reeuwijk, Raadhuisweg 371, Cornelis van Egmond en gezin, tuin dersknecht, D 44; naar Bodegraven, Jacobus Meertens, opzichter Rijkswaterstaat, C 96; naar Alphen a. d. Rijn. Kortsteektcrwrg, Elisabeth Ant je Boekhout, dienstbode, B 33a; naar Reeuwijk, Dorp 158d, Marinus Pielcr van der Wolf. tuindersknecht, C 2; naar Wognum. C 93. Clara Becker, onderwijze res. C 49. naar do Bilt. Bilthoven, Soest- dijksche Straatweg, Maria Kortenoeven, A 143; naar Woerden, Utrechtsche Straatweg 7, Lourens, Baelde ?n gezin, zonder beroep, A 149; naar Ilarlingen, Zuiderhaven 4-0, Keeltje van der Wal, apothekers-assistente, C 76. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, d. van L. Treffers en A. M. Vonk. Johanna Maria, d. van II. Jonkman en J. M. Reichwein. Johanna Hendrika, d. van B. A. F. van Tol en J. C. Stroombergen. Jacobus Adrianus Johan nes, z. van G. A. Lorr\merse en J. M. A. v. d. Knaap. Arend Jan, z. van A. J. van den Berg en P. van den Dolder. Anna Catharina Theresia, d. van J. Lieverse en E. M. Klein. Wijnand, z. van G. de Waardt en M. van Eijk. Arie Johannes, z. van W. D .van der Vlugt en N. Branderhorst. Ottolina Janna, d. van C. Visscher en D. van Burk. Cornelia Catharina Anna, d. van J. Blom en F. Janssen. Frederik, z. van J. Postma en A. van der Welle. Cor nelis Gijsbertus, z. van L. van Wijk en A. C. Blom. Maria Johanna, d van A. Lan- gereis en E. van Eijk. Maria, d van C. Koolhaas en A. de Haan. Willem z. van P. G. Bloemer en H..I. Loddemo Anteu- netta, d. van T. Swart en G van Galen. GeTard, z. van C. de Moor en M lales. Hendrik, z. van J. H. Vastere.uv\ en G. Brand Anthonie. z. van D. van lol en S. Imanse. Leendert, z. van A. L. de Heer en G Langerak. Ondertrouwd: C. Langhout 24 j. en B. J. Floris 21 j. \V. van Leeuwen .20 j, en N, Hamelink 21 j. W. Koen 25 j. en N. E. Hogen bi rk 20 j. Gehuwd: B. Nieuwkoop 42 j. en M. Maar- sen 32 j. A. de Lange 23 j. en M. Bies heuvel 22 j. Overleden: Roeland Daas 71 j.. wedr. van A. Amelander. Adriana van der Vlugt 79 j., gehuwd met G. Markus. Janna Johan na Hol 57 j.. gehuwd met H. J. Hol. Teu- nis de Geus 59 j., gehuwd met A. Vaalburg. Vrijdag heeft de heer L. B. van Hul zen. brievenbesteller le Hoofddorp onder veel blijken van belangstelling den dag herdacht waarop hij voor 25 jaren geleden bij den dienst der posterijen in functie trad. De directeur kwam den jubilaris per soonlijk aan zijn woning gelukwenschen. Ook het personeel heeft zich niet onbe tuigd gelaten om hem op waardige w-ze te huldigen, hetwelk gepaard ging met het aanbieden van stoffelijke blijken van waar deering bestaande in een prachtige tafel en een zilveren horloge met inscriptie. Vrijdagmorgen kwam de vrachtauto bestemd voor het vervoer van bloemen v<ia Aalsmeer naar Rijnsburg en bestuurd door G. v. Z. aldaar langs den Huigsloterdijk, toen even voorbij de brug naar Oudewete- ring een meisje van 7 jaar, Grietje M., al spelende van het erf der ouderlijke woning plotseling op de vTachtaut-o kwam aanloo- pen, waarna zij door het achterspatbord werd gegrepen en over een afstand van ongeveer 7 meter werd meegesleurd. Het meisje had een groote wond aan de rechterzijde van den hals en verloor veel bloed. Naar binnen gedragen werd het spoedig verbonden door dr. v. d. Bijl uit Oudewetering. Haar toestand is zeer zorg wekkend. De politie was spoedig gewaarschuwd en stelde een onderzoek in. Naar ooggetuigen beweren zou de chauf feur met zeer groote snelheid hebben ge reden deze stopte op ongeveer 50 meter van het ongeval, maar reed toen in de richting van Aalsmeer door uit vrees dat enkele opgewonden bewoners en familiele den uit de buurt hem te lijf wilden gaan. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd O. F. van Kempen en A. Smit. F. J. Otten en A Schrier. Getrouwd: T. van Werkhoven en A. van Bruggen, J. van El en W. J. Geiten beek. Bevallen G. S. SistermansZandbergen Z. J. C. Raaphorst—Van der Lans D. G. van der VegteDe Haan D. E. HuyssoonVeldhuis D. De collecte voor Zonnestraal" heeft f 160.34 opgebracht. KATWIJK. Aanbesteding. De door B en W.~%ezer gemeente uitge schreven aanbesteding van den onderbouw van de nieuwe brug voor de Turfmarkt heeft plaats gehad. De gunning zal plaats hebben als Prov. Staten in hun zomerver gadering de door Ged. Staten geadviseerde subsidie van 50 pet. tot ten hoogste f 30.000 hebben goedgekeurd. Ingeschreven was als volgt: N.V. Visser en Zn. te Wassenaar f18198; L. Niemeijer te Hatlum f20932; T. L. J. Zitman te Leiden f 16900; W. A. Ver- brugge te Gouda f 20900; A. J. de Later en P J. Meijnen te Leiden f19150; N.V. Con cordia te Papendrecht f 19800; S. Staal te Leiden f 19770; G. Verwater te Made (N.B.) f20277; E. de Bruin, Hoogland, f21297; W. de Jong le Amersfoort, f21200; G. Lager- weij te Amersfoort, f21842; N.V. Abtei te Made (N.B.) f 18889; P. A. v. Weijnen le Dordrecht, f21990; Th. Smeulers fe Dor drecht f 21543; G. P. v. Balen te Ouderijn bij Woerden f21948; Firma C. de Ruyterte Oegstgeest J 20290; W. Oudshoorn Zn. te Leiden f26852: v. Dongen A v. Hoven fe Dordrecht f20800; firma Gebr. Hellendoorn te Zwolle, f 19200. Burgerlijke Stand. Geboren: Maarlje, d. van J. Dubbelaar en C van Duijvenvoorde. Jacob, z. van A. van der Marei en A. van der Plas. Ma- rijtje, d van J. de Jong en M. Ha genoot. Willy, d van C. van den Oever en W. Rem- melzwa.il. Leendert, z. van A. Guijt en L Snijders. Overleden: Dirkie van den Broek 83 j., weduwe van Joha-nnes Kulk. Jacob Haasnoot 65 j., weduwnaar van Maarlje Ouwehand. Huibertje Spaanderman 87 j., weduwe van Huig van der Plas. Ondertrouwd: Jacob Zwanenburg en Neeltje Schuilemaker. Amerik van Duij venvoorde en Cornelia van Dijk. Gehuwd: Jacobus Janse en Wilhelmina de Jonge. Door de Slagersvereeniging „Katwijk en O." waarbij ook de 6lagers uit Rijnsburg en Valkenburg zijn aangesloten, is aan den Raad der gemeente Rijnsburg en van Val kenburg het verzoek gericht de keurloonen van koeien en varkens te verlagen en te brengen resp. op f 6 en f 2. Zij wijzen er in hun verzoek op dat de slagers van Katwijk, die lot hetzelfde keuringsdislrict behooren, reeds meer dan een jaar van een dergelijke verlaging der keurloonen profileeren. KATWIJK AAN DEN RUN. Gaven we vorige week al$ onze mee ning to kennen dat de prijs van vroege aardappelen zooals dit toen was, abnormaal was, en dus niet als handelsprijs kon geno teerd worden, begin dezeT week bleek dat hel zoo gemakkelijk is zich te vergissen. Want inplaat-s van lager werd de prijs toen nog aanmerkelijk hooger en de gebecle week bleef deze zeer hoog. De aanvoer is, ton gevolge der kleinere beschotten, niet zeer groot en ook is er goede vraag voor buitenland, voornamelijk Denemarken en Zweden. Voor de tuinders is de teelt van dit product tot heden zeer goed. Peen is iets teruggeloopen Alleen wat extra is, gaat nop voor redelijke prijzen. Wat iets afwijkt, gaat vjoi een prijs die nog maar juist loonend ie. KATWUK AAN ZEE. Aanvaring Gistermorgen gingen H. v. v. Plas en C. Schaap, met hun motorbooten nit Rijnl. Uitwatering naar zee. Toen de eersto zijn net overboord zette kwam laatstge noemde in volle vaart op hem af, zoodat hij door S werd overstoomd, wat ten ge volge had, dat het schip van v. d. P. een flink gat in den boeg kreeg even boven de waterlijn. Met een stuk zeil werd in allerijl het gat voor het binnenkomende water afge stopt en stoomde men ten spoedigste naar de uitwatering terug. Een en ander ver oorzaakte een schade van naar men ons meedeelde circa f 200. In „Casa Cara" vergaderde het be stuur van de Oranjevereeniging ter bespre king van de voorbereidende werkzaamhe den voor het te houden Oranjefeest op Koninginnedag. Een dubbel tiental heeren waren uitgenoodgd vooi het ontvangen van instructies en wijkverdeeling voor de collecte, die evenals vorige jaren kmgs de huizen zal worden gehouden. Allen waren terstond bereid hun beste krachten daarvoor tc geven en besloten werd om reeds de volgende week met col- Iccteeren aan te vangen. Aan dit feest zullen o m. niet minder dan 3000 kinderen deelnemen, zoodat men wel kan begrijpen dat dit een enorme som gelds vereischt. Maar het bestuur werd in rrdere jaren niet teleurgesteld zoodat. het er nu ook op rekent, dat het. publiek en vooral de ouders van schoolgaande Icinderen weder om de portomonnaie reeds orenen als de collectanten aan de deur komen. Aan bet bureau voor Arbeidsbemid deling stonden als werkzoekend ingeschre ven: 21 arbeiders, 5 kuipers, 2 visschcrs, 2 grondwerkers, 1 stoker, te zamen 31 per sonen. LTSSE. Burgerlijke 8tand. Geboren: Cornelis, Z. van P. Hesseling en C. v. d. Vlugt Ifcndrikus Bernardus, Z. van J. Th. M. Lampe en J. Th. Kapileyn Johannes, Z. van J. Meyer en P. II. van Bakel Pieter, Z. van A. Groeneveld en J. van Tilburg Johannes Cornelis, Z. van C. J. Huis en A. C. A. Joore. Onderrouwd: G. A. de Kuyper en D. C. van Rooijen. Gehuwd: II. Schilpzand en J. C. Nieti- wenhuis J. A. Caspers en A. M. Vertuin H. Vergunsl en J. Faas. Overleden: Dirk Dubbis, echlg. van A. C. Kranenburg 74 j. Frederika Louisa Wil helmina van Noord, wede. van J. F. Rolh- weiler 63 j. Anthoniu9 Adrianus Ver meulen 14 mnd. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Juni ingelegd f6101.39 en terugbetaald f 9114.87. Het laatste uitgege ven boekje draagt het nummer 5321. NOORDWUK. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Cornélia, d. van P. van Hameren en D. Plug Catharina Johanna, .d van C L. Duindam en C. M. Heemskerk Cornells, z. van Th. Hogenes en A. Plug Johannes Geraard, z. van Mr. C. Punt en G T. Kruytholf Jacoba Magdalena, d. van M. Hoek en J. M. Perrels Theo Jozef, z. van W. S. v. d. Meer en S. C. v. d. Werf. Ondertrouwd: Jan van Beelen, 22 jaar te Noondwijk en Cornelia van der Meij, 19 jaar, te Rijnsburg Adrianus Wetering». 23 jaar en Wilhelmina Clasina Vink. 22 jaar Jan Adolf Boom, te Haarlem. 53 jaar, s. van M J. P. Blink en Esther Jacobs 28 jaar. te Noordwijk, onlangs te Amsterdam. 8. van V. M. Polak. Getrouwd: II. Schotborgh. 30 jaar en A. Nieuwenburgh, 38 jaar J. A. Ullee, 25 jaar. te Hillegom en A. Marijni». 20 jaar te Noordwijk. Overleden: Grietje van den Haak, 13 jaar, d. van P. v. d. Haak en G. v. Beweren Sara Meeldijk. 16 jaar, d. van A. Meeldijk en S. Tirk, te Dordrecht Theodorus Johan nes Bekkerin, 63 jaar. ongehuwd Te Sas- senheim: Jantinus Prins. 21 jaar Gijs- bert Duindam, 74 jaar, gehuwd met A. C. Bloot wednr. van A. Guijt en P. Smit. Bij den Gemeentelijken Keuringsdienst alhier werden gedurende de maand Juni ter keuring aangegeven: 35 runderen, 26 kal veren, 2 nuchtere kalveren en 125 varkens, totaal 188 stuks. Er werd ingevoerd: 3480 K.G. rundvleesch en 1075 K.G. kalfsvleescb, totaal 4555 K.G. 1 varken (noodslachting) werd verkocht op de vrijbank. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling zjjn deze week als werkzoekenden 23 personen in geschreven, n.!. 8 timmerlieden, 4 land arbeiders, 3 losse arbeiders, 3 visschers, 3 opperlieden, 1 stucadoor en 1 kellner. Vrijdagavond gaf de „Harpe Davids" een concert in de tent op het Lindenplein. De nummers werden reeds door ons bekend gemaakt. Er was veel belangstelling, die niet onverdiend was, want er werd heel goede muziek gegeven. De „Harpe Davids" heeft dan ook een zeer gunstigen indruk achtergelaten. De goede orde werd ook thans door de politie vprzorgd, waardoor het mogelijk was, dat de luisteraars konden genieten. NOORDWIJK AAN ZEE. Onze plaalsgenoote mej. A. de Boer, slaagde voor het examen onderwijzeres L.O. NOORDWUKERHOUT. De leerlingen der Chr. Herv. School maakten een reisje naar Den Haag en Sche ven ingen. onder leiding van den heer K. .1. Noy en het schoolbestuur met enkele jonge- De jc-ugdige Cor B. wilde heipen om een auto in beweging le brengen. Bij het aanzetten kreeg hij den slinger tegen den arm, welke brak. RIJNSBURG. De heer Herm. van Kuyeren alhier, slaagde te Den Haag voor acte L. Onderwijs. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Gunstige cijfers der Gemeente-bedrijven. Verlies verkoop woonhuis Papelaan. Beschikbaarstelling lokaal (Kaas dag). Rondvraag. Voorzitter: de heer E. Vcrnèdë, burge meester. Afwezig: wethouder L. H. van Wissen en W. A. A. J. Baron Schinimcl- penninck v. d. Ove, met kennisgeving. Ingekomen stukken. Voor kennisgeving v. orden aangenomen een 7-tal missiven van Gcd. Staten, waarbij eenige genomen raads besluiten worden goedgekeurd en een pro ces-verbaal yan kasopname bij den ge meente-ontvanger op 16 Juni 1027. Do notulen der vorige vergadering wor den onveranderd vastgesteld. Enkele be sluiten comptabiliteit worden genomen. Aan den raad verstrekt de voorzitter eenige medejeelingen omtrent den stand der gemeentebedrijven. Het Elec. bedrijf heeft een winst gemaakt van f 4145,16, welke post als ontvangsten op de begroo ting moet worden gebracht. Het gasbedrijf heeft een winst gegeven (na aftrek van 10 pCt. voor de reserve) groot f 9897.69'4. Het waterbedrijf heeft een winst gegeven van f 1521.84. Zoodat dc bedrijven in het vorige jaar iccr gunstig hebben gewerkt en de finan- cieele toestand van de gemeente gelukkig niet zoo slecht is. Tevens deelt de voorzit ter den raad me do dat het woonhuis op de Palelaan verkocht is geworden voor f 5400, de gemeente is nog aan het Rijk verschul digd voor hypotheek f 5520, zoodat de schade die de gemeente moet lijden be draagt f 120 en 193 20 aan rente en aflos sing, die door den eigenaar niet is betaald, zoodat het verlies voor de gemeente be draagt f313 20. Door Gcd. Staten is de verordening van heffing en invordering van rechten voor het gebruik van de gemeentelijke nood- slachtplaats en van het verkooplokaal voor voorwaardelijk goedgekeurd vleesch terug gezonden naar den raad ten einde eenige clausules te wijzigen en waar het slechts administratieve wijzigingen betreft, wordt op voorstel van B. en W. door den raad zonder discussie of stemming hieraan vol daan. Tevens wenschen Ged. Staten inzake zekerheidsstelling van den boekhouder-kas sier van het Elec. bedrijf een borgstelling van 2 personen, die naar het oordeel van B. en W. goed zijn voor een dergelijke borgstelling. Ook aan dezen wensch wordt voldaan. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor op het ve/zoek van de afdeeling Voor schoten van de Holl Mij. van Landbouw, om een lokaal beschikbaar te stellen voor het houden van een kaasdag gunstig te beschikken en een lokaal der voorm. O. L. school (Dorp) beschikbaar te stellen k f 2.50 per dag vanaf 20 tot en met 23 Augus tus a.s. Aldus aangenomen. Bij de rondvraag informeert de heer W. G. Diiynisveld naar de ingebruikneming van de noodslachtplaats. De voorzitter ant woordt, dat deze zal plaats vinden als de verordening floor God Staten definitief is goedgekeurd. De heer J. J. Dijkman vraagt of het tarief voor de noodslachtplaats reeds is vastgesteld Dit is in de vergadering van van 29 April j.l. geschied. De heer J. Braegaar memoreert, dat vol gens de notulen der vorige vergadering B. en W. belooft hadden zoo spoedig mogelijk met een pae advies te zullen komen inzake de bomvvereeniging. Spr. uit zijn teleur stelling dat dit prae-advies nog niet is uit gebracht en dringt aan op spoed, daar velen verlangend uitzien naar een orden telijke woning. De heer D. Limburg onder steunt dat verzoek en vraagt zoo spoedig mogelijk prae-advies op het verzoek van 't bestuur der Chr. school inzake den on- bepleisterden muur. De voorz. zal in de volgende vergadering prae-advies uitbren gen voor wat betreft dezen muur. Het prae-advies van de bouwvereeniging moet ernstig worden voorbereid. De heer J. Taal wenscht toch eenige woorden te zeggen omtrent do bouwver eeniging. Deze zaak is bij B. en W. reeds bijna 8 maanden hangende. Spr. herinnerde den raad aan het feit dat enkele woningen on bewoonbaar zijn verklaard aan den Stee nenmuur. waarvoor de raad telkens ver lenging heeft verleend en het blijkt dus, dat. er wel behoefte bestaat aan woningen. De voorzitter brengt den heer J. Taal onder het oog, dat reeds woningen jfie OU" bewoonbaar zijn verklaard, aldaar zoodar nig zijn verbeterd, dat de raad op advies van de gezondheidscommissie de onbewoon baarverklaring heeft ingetrokken en spr. noemt dit voor het gemeentebestuur een groot succes, want juist met dergelijke wo ningen van zeer lage huurwaarde moot men voor het belang der bewoners zelf, zeer voorzichtig zijn en het is dus onjuist om zich daarop te beroepen daar cr slechts en kele onbewoonbaar verklaarde woningen zijn. De heer J. Taal zegt, dat de bedoeling is van de bouwvereeniging om ieder een woning te kunnen geven naar zijn inkom sten, waardoor men dus een opschuiving krijgt van de meer gesitueerde arbeiders naar de betere woningen. Spr. hoopt dan ook op een Ppoedig prae-advies. Nadat dc heer J. J. Dijkman heeft geïn formeerd naar het contract inzake de vleesehkeuring en den wensch uitsprak bij hernieuwing van dit contract in den raad deze zaak te bespreken, waf door den voorzitter wordt beloofd, wordt de open bare vergadering gesloten. 3—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7