RADIO-PROGRAMMA FINANCIEN. komen bftna niet meer voor. In de kassen worden nog wel komkommers geteeld, doch dit geschiedt veelal voor eigen gebruik. In de alhier verschijnende „Meer bode" stelt een inwoner per advertentie verkrijgbaar „Kippebeentjes", om als talis man te dienen voor sportmaniakken, speciaal voor half dwaze oceaanvliegers. Waarschijnlijk heeft die adverteerder zich geërgerd aan berichten in de couranten, ■waarin iets dergelijks van een der oceaan vliegers werd vermeld. „Aalsmeer's Harmonie", te Oosteinde, aal tot stjjving barer berooide kas een mu- zikalen rondgang door de gemeente houden, deze en volgende week, waarbij jongedames een schaalcollecte zullen houden HILLEGOM. Zuster Oda gehuldigd. Zuster Oda van de R.-K. Wijkverpleging heeft gisteren haar 25-jarig professiefeest gevierd, 's Morgens in de versierde kapel van Huize St. Joseph, waar een H. Mis van dankbaarheid werd opgedragen door kape laan Mathot. Na het gemeenschappelijk ont bijt werd een enveloppe met inhoud aange boden, bestemd voor de kapel. In de zaal der laagste klasse, die versierd was met bloemen, sprak de oudste inwoonster van Huize St. Joseph en bood het beeld van haar patroonsheilig© aan. 's Middags was er receptie, welke bezocht werd door burge meester Wentholt, de wethouders, eenige raadsleden en vele anderen. De bewoners van het huis vierden natuurlijk ook feest. KATWIJK AAN DEN RIJN. Eindexamens gymnasium. Voor de eerste groep van de eind- texamens aan het Sint Willebrordus-college alhier, werden voor diploma A 12 candi daten geëxamineerd. Afgewezen 1. Ge slaagd zijn de heeren A. Duijnstee, Den Haag; W. van der Grinten, Den Haag; L. Lutz, Rotterdam. J. Smits van Oijen, Eindhoven, A. van de Ven, Zeeland, C. Wolters Venlo. Met vijf candidaten wordt het examen voortgezet. KATWIJK AAN ZEE. Gisteren had een dame een taschje verloren, inhoudende f 80. De negenjarige K., wonende Paul Krugerstr., vondt het, waarna het spoedig weer aan de eigenaresse ter hand gesteld is. Tot niet geringe blijd schap van het kind kreeg het f 10 voor de betoonde eerlijkheid. Men wordt er aan herinnerd, dat men verplicht is bij het huisvesten Van pension gasten, daartoe de bekende vreemdelingen- lijsten in te vullen en ten spoedigste te be zorgen aan het bureau van politie. Vorig jaar werden verschillende pensionhouders- kamerverhuurders gerechtelijk v.-rvolgd gens hun nalatigheid in deze. De autobushouder S. kwam tot de zeer onaangename gewaarwording, dat de een of andere onverlaat of hier brood nijd in het spel is weet men nog niet in den nacht den motor van zijn bus deerlijk met zand bewerkt had. De man heert daar door een schade van circa f 300. De politie doet naar de baldadigen ijverig onderzoek en het is te hopen, dat dezen hun gerechte Straf niet zullen ontloopen. NOORD WIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: G. J. van der Poel, landarbei der, van Voorhout, Heerenweg 43 S. P. van Kins, winkelbediende, van Alkemade, iWilhelminaslraat 62 J. Bolt, idem. van Hoogezand. Douzastraat 3 J. A. Jager, kappersbediende, van Middelburg, Hoofd- straat 77 J. J. P. ten Brummelaar en fam., huisknecht, van Den Haag. Zuid- Boulevard 27 A. Verzijl, kappersbedien de, Voorburg, de. van Voorburg, Hoofdstraat 99 G. J. Blink en fam., secretaris, van Den Haag. Gooweg 4 D. de Jong en fam., vischhandelaar, van Voorburg, De Ruyter- straat 50 D. Meenks, naaister, van Rot terdam, Dr. Mr. W. v. d. Berg Stichting J. H. Arnoldussen en familie, kellner, van Voorburg. Binnenweg 13a. L. Stienstra, dienstbode, van Baarn, Voor straat 69 F. H. Juneit, idem. van Am sterdam, Emmaweg 19 P A. van Berkel, arbeider, van Velsen, Hoofdstraat 97 J. G. M. van Dieren Bijvoet, religieuze, van Heythuizen, St. Jozefgesticht J. Bakker, winkelbediende. Gauw. Voorstraat 29. Vertrokken: J. Hulscher, huisknecht, naar Den. Gr Marktstraat 12 P. C. van Eeden, zonder beroep, naar Hazerswoude. Hooge- Rijndijk p. a. J. Heemskerk A. Warmer dam. zonder beroep, naar Haarlem, Wijde Geldeloozepad 26 D. van Oostende, los arbeider, naar Haarlem. Wijde Geldelooze pad 26 M. W. Vlaanderen, zonder be roep. naar Arnhem, Koningsstraat 62 J. C G Alkemade, timmerman, naar Leiden, Morschstraat 50 L. Dijndam en fam., landarbeider, naar Noordwijkerhout, Kerk- weg F. 127. Van den 21-jarigen timmermans knecht J. T. P., van wiens vermissing sedert 22 April wij de vorige week melding maakten, is Dinsdagmorgen door passeeren- de werklieden tusschen Warmonderhek en Pustbrug het lijk opgevischt. Door mej. B. alhier werd bij de uolitie aangifte gedaan, dat zij vrij ernstig door een hond van A. werd gebeten Een onder zoek wordt ingesteld. De heer H. deed bij de politie aangifte, 'dat te zijnen nadeele een ongeveer 5. M. lange ijzeren ketting is ontvreemd. De po litie stelt een onderzoek in. NOORDWIJK AAN ZEE. De prijs van het wittebrood is met 1 ct. per 400 gram verhoogd en gebracht op 11 ct. per broodje. Hel arwebrood blijft op denzelfden prijs, n.l. 18 ct. per 800 gram SASSENHEIM In zijn vergadering van Maanu-g- avond heeft de kerkeraad der Gereformeerde Kerk besloten de verbouwing en vergroo ting op te dragen aan de laagste inschrij vers, de heeren J. Dijkstra en Zn. Met ver lichting en verwarming komt de geheele restauratie op f 65.000. VOORSCHOTEN. Raadsagenda. De gemeenteraad komt Donderdagavond 8 uur bijeen ter behandeling van: Ingeko men stukken; besluiten comptabiliteit; voor stel tot wijziging der heffing en invorde ringsverordening van rechten voor het ge bruik van de Gem. noodslachtplaats en van het verkooplokaal voor voorwaardelijk goedgekeurd vleesch; voorstel inzake zeker heidsstelling boekhouder-kassier van het Electriciteilsbedrijf. VOORHOUT. Op Donderdag 30 Juni a.s., des n.m. halfdrie, zal de gelegenheid woeien open gesteld tot kostelooze inenting en herinen ting van hen, die zich daartoe ten huize van dr. H. A. G. Bots aanmelden. WASSENAAR. Bevestiging ds. Dönszelmann. In de Nieuwe Kerk te Amsterdam is Zon dagavond ds. A. A. Dönszelmann, overge komen uit deze gemeente, door ds. B. Gijzel tot zijn dienstwerk bij de Ned. Herv. Ge meente aldaar ingeleid. De dienst werd geopend met het zingen van Ps. 150: „Looft God, looft Zijn naam alom." Na openbare schuldbelijdenis zeide ds. Gijzel dat, wat wind er moge waaien, wat regen of er plast, het hooge Huis van Zion staat onbeweeglijk vast. Christus heeft beloofd, dat Hij zijn kerk zou bewaren; de poorten der hel zouden haar niet overwel digen. Dit heeft niet alleen betrekking op de onzichtbare kerk; ook t. o. v. de zicht bare kerk heeft Hij zijn belofte gestand ge daan. Al aanvaarden daar velen niet de be lijdenis, over allen is de naam des Heeren uitgeroepen. Als de ware belijdenis nog be leden wordt, is dit niet te danken aan her ders en leeraars, of aan de gemeente, het is uitsluitend genade Gods. Nadat gezongen was Ps. 40 noemde spr. als tekst Handelingen der Apostelen 8 29: „En de Geest zeide tot Filippus: Ga toe en voeg u bij dezen wagen." Hetgeen de Geest tot Filippus zeide, aldus ds. Gijzel, was geen verzoek, maar een be vel. Hij had slechts te gehoorzamen. Het was het hooge bevel van den Heiligen Geest. En het was goddelijke genade, dat hem dit bevel werd gegeven^ Het' bevel dat tot den Moorschen Kamer ling, een machtig heer van Candacé de ko ningin der Mooren kwam, komt ook tot den nieuwen leeraar der gemeente. In beginsel heeft hij het bevel reeds opgevolgd, toen hij het beroep aannam. Gij zult hier, aldus spr., in deze stad velen vinden, die zich met geestelijke dingen bezighouden. Dit is échter nog niet altijd christelijke belang stelling. Er is hier weinig plaats voor Jezus Christus. Spr. hoopt, dat ds. Dönszelmann niet zal prediken den Christus der ge meente, doch den Christus der Schriften, den Christus Gods. Na de toespraak werd gezongen Gez. 96: „Halleluja, eeuwig dank en eere", waarna de bevestiging plaats vond. Tot slot werd gezongen Ps. 65: „Daar zal ons 't goede van uw woning Verzaden, reis op reis", waarna de dienst op de gebruike lijke wijze werd gesloten. ROEIEN. DE NJORD-ACHT TE HENLEY. Donderdag de eerste heat. Henley on Thames 26-VI-'27, Zondagavond. We zijn hier direct hevig aan het oefenen gegaan. De tijd hiervan wordt geheel en al beïnvloed door de Engelsche maaltijden. Door het zware ontbijt is 's ochtends vroeg oefenen vrijwel onmogelijk. Het tubben be gint dan ook meestal pas om pl.m. halfelf, nadat we om 9 uur ontbeten hebben. Na het tubben wordt de baan heen en terug afgeroeid, voornamelijk om ons eenigszins te orienteeren. Versturen is gelukkig vrij wel uitgesloten, daar de baan met balken is afgezet. Opvallend is dat geen enkele Engelsche ploeg meer dan 4 500 Meter aan een stuk roeit, iets wat bij ons Laga den laatsten tijd ook doet en door Beversen als een mode verschijnsel wordt gekwalificeerd. Het voor deel ervan is dat een ploeg leert over een kort stuk zich absoluut uit te roeien; on een korte baan, zooals die bij de Nereus-wed- strijden zullen zulke ploegen dan ook vaak succes hebben. Is de baan echter 2 K.M. of meer, dan is de ploeg voor het einde uitge roeid en kan zij meestal een ploeg die dan komt opzetten, niet meer afslaan, zooals zoo duidelijk gedemonstreerd is op de Hol- landia, bij de race tusschen de oude achten van Laga en Njord. Na de ochtendoefening is er gewoonlijk niet veel tijd meer daar we om 1 uur lun chen. Hierna gaan de meeste roeiers slapen tot de tea om halfvier. Anderen gaan een beetje winkelen of de werkelijk schitte rende omgeving bewonderen. Daarna begint de middagoefening. Wan neer het erg wenschelijk is wordt er nog even getubd, daarna wordt er een lang stuk in de acht geroeid tusschen de twee slui zen aan beide zijden van Henley, waartus- schen ongeveer 4 K.M. De stroom is niet erg hinderlijk, alleen niet op alle stukken van de baan gelijk, iets waar de stuurman zeer terdege rekening mee moet houden. Om halfacht dineeren we. maken een beetje muziek en gaan om tien uur naar bed. Een volmaakt rustige nacht is echter een zeldzaamheid door de nabijheid van Phylliscourt, een zeer deftige club. die het wenschelijk schijnt te vinden zijn leden 's nachts op vuurwerk te vergasten. Aan den anderen kant bezorgt zij ons echter eenige vreugde, zij het niet van volmaakt aesthetischen aard door voor de dagen tegen de Regatta Suzanne Lenglen met eenige partners te engageeren. In ons hotel is nu ook aangekomen de ploeg van Wadham College (Oxf.), die voor de Thames-cup heeft ingeschreven. Met hen leven wij in de allerbeste verstandhou ding. Zeer verbaasd is men hier ook over de wijze waarop onze ploeg gecoacht wordt, n.l. van uit de stuurstoel. De Engelsche coaches oefenen hun functie te paard uit, wat gezien hun meestal hoogen leeftijd en ietwat volumineuzen omvang dikwijls eenigszins op onze lachspieren werkt. De Engelschen zijn buitengewoon attent en waardeeren (in elk geval doen zij alsof) onze aanwezigheid hier zeer. Iedereen kent reeds onze kleuren en wenscht ons „much succes this week". De roeiers zelf zeggen niet veel, willen blijkbaar eerst eens af wachten wat wij presteeren. Opmerkelijk is dat zij bijna allen veel ouder zijn dan wij (tenminste de roeiers voor de Grand). De meesten zijn ongeveer in hun achtste of negende roeijaar, dus pl.m. 25 jaar-, Lean- der heeft zelfs verschillende roeiers van over de dertig, terwijl bij ons niemand langer dan 2 jaar roeit en de oudste 24 is, de meesten pl.m. 20. Zaterdagmiddag had de loting plaats in het Stadhuis. Dit geschiedde met groote plechtigheid. Bijna alle roeiers waren aan wezig, een zeer kleurrijk schouwspel, gezien de 80 inschrijvende vereenigingen, die ieder verschillend gekleurde blazers hebben. De loten worden getrokken uit de Grand Challenge Cup, door den voorzitter van het Henley Regatta Committee, in tegenwoor digheid van het geheele gemeentebestuur in vol ornaat. Njord roeit zijn eerste heat tegen Jesus College (Cambridge), een ploeg, die wel is waar sterk is, maar de mogelijkheid van een overwinning niet geheel uitsluit. In maxima roeit Njord drie heats. De eerste wordt Donderdag verroeid. De conditie van onze ploeg laat iets te wenschen over daar verscheidenen last hebben van rheumatiek en zeer veel ge masseerd moeten worden; geregeld worden zij door den dokter hier gecontroleerd, die zelf ook een groot roei-enthousiast is. Vei ligheidshalve is (Jan ook onze bakboord- substitute N. C. Beudeker overgekomen. De samenstelling van onze ploeg is dus nog niet geheel zeker. J. H. ZAAIJER. LAWNTENNIS. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. Tilden in den halven eindstrijd. De regen heeft gisteren het programma te Wimbledon totaal in de war gestuurd. Slechts drie partijen konden worden ge speeld. Eén daarvan, de kwarteindstrijd TildenBrugnon, gaf af en toe schitterend tennis te genieten. Tilden won: 63, 61, 36, 75, doch het mooiste, meest gave tennis kwam van Brugnon in de eene set die hij won. Toen sloot zijn aanval in beide hoeken zóó, dat Tilden er niet tegenop kon en vooral capituleerde in den backhand hoek. Brugnon is een te wisselend speler om zoo een geheele partij te spelen. Hoewel hij in de vierde set van 35 55 maakte, o.a. Tildens service met een love gam^ won, was hij tegen de prachtige lengte van de drives en de lobs van Tilden niet opge wassen. De twee dames-dubbel hadden normale uitslagen. Mej. Ryan en mej. Wills sloegen mevr Povell en mej. Sterry: 62, 63. Mevr. Godfree en mej. Nuthall sloegen mej. Colyer en mevr. Lycett: 63, 63. Echter speelde mej. Nuthall een sterk spel. Borotra en Lacoste verloren de eerste set met 46 tegen Eames en Crole Rees. De Hollanders kwamen niet aan de beurt. MEJ. NUTHALL. Volgens de Engelsche bladen is Betty Nuthall een aanbod gedaan van 20.000 om als beroepsspeelster een wereldtoer te maken. Zij heeft echter het aanbod van de hand gewezen. DE INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN. Leiden wint den beker. Op de Festioabanen te Amsterdam zijn Zondag de jaarlijksche interacademiale wedstrijden 'beëindigd. Leiden won den beker met 21 punten. Tweede werd Utrecht met 19, derde Am sterdam 13, vierde Wageningen 10, vijfde Delft 10, zesde Rotterdam 2. Aangezien Wageningen een set minder heeft verloren dan Delft, werd eerstge noemde vierde geplaatst. De Rotterdam- sche ploeg viel geducht tegen. De uitslagen luiden Amsterdam—Leiden O5; Amsterdam Delft 23; AmsterdamRotterdam 50; Amsterdam—Utrecht 23; Amsterdam— Wageningen 41. LeidenAmsterdam 50; Leiden—Delft 5—0; LeidenRotterdam 50; Leiden Utrecht 32; LeidenWageningen 32. RotterdamAmsterdam 05Rotterdam Leiden 0—5; Rotterdam—Delft 14; RotterdamUtrecht 05Rotterdam Wageningen 14. UtrechtAmsterdam 32; UtrechtLei den 23; UtrechtDelft 5O; Utrecht Rotterdam 50; UtrechtWageningen 4—1. WageningenAmsterdam 14; Wagenin genLeiden 23; WageningenDelft 23 Wageningen—Rotterdam 41; Wagenin genUtrecht 14. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Standen. Ie klasse. gew. verl. gsp. m.l. m.r. gl. m.i. m.r. pnt. m-p. g.m. H.C.C. 1 6 6 12 12 100 H.D.V.S. 5 5 10 10 100 R. en W. 7 6 1 12 11 8R V.V.V. 6 1 3 2 9 12 75 V.R.A. 6 1 2 1 2 8 12 67 H.C.C. II 6 1 2 3 7 12 58 Quick 7 4 12 7 14 50 Ajax 6-24 1 12 33 A.C.C. 7—21 1 3 4 14 29 Hilversum 7 21 44 14 29 V.O.C 6 1 1 4 3 12 25 Phoenix 8—12 143 16 19 P.W. 31 21 6 17 Haarlem 6 1 5 2 12 14 3e klasse Z. gew. verl. gesp. m.i. m.r. gel. m.i. m.r. pnt. Ajax II 3 3 9 H.D.V.S. III 4 1 3 9 L.C.C. 4 2 1 1 3 Phoenix II 4 1 2 1 H.C.C. V 3 2 1— 2 ATHLETIEK. BELGIËNEDERLAND. Naar de „N. R. Crt." meldt gaat de wed strijd BelgiëNederland, welke oorspron kelijk te Gent zou worden gehouden, niet door. VOETBAL. ZUID-SLAVIË BOYCOT TSJECHO-SLOWAKUE. Men meldt uit Praag: Door tusschenkomst van het Tsjechische gezantschap te Belgrado is aan den Tsjech> Slowaakschen voetbalbond meegedeeld, dat de Zuid-Slavische Bond Tsjecho-Slowakije boycot. Aanleiding hiertoe is de weigering van de Tsjechen geweest, den wedstrijd tegen Zuid-81avië op 26 Juni te spelen. Het geval herinnert levendig aan hetgeen wjj met den wedstrijd tegen Nederland heb ben beleefd; het kostte ook hier de grootste moeite een geschikt elftal te vinden. Alleen waren de Slavische stamverwanten minder welwillend dan destijds de Nederlandsche Voetbalbond. Toen Praag meldde van den wedstrijd af te zien, en den Zuid-Slaven de keus te laten, of een match Belgrado- Praag te spelen, of tegen een representatief amateur-elftal in het veld te komen, ant woordden de Zuid-Slaven in het geheel niet, maar braken de betrekkingen at Een onmiddellijk gevolg hiervan is, dat voor den Midden-Europeeschen Beker ook geen Tsjechische elftallen tegen Zuid-Sla vische zullen uitkomen. GYMNASTIEK. DE KWESTIE TUSSCHEN HET K. N. G. V. EN AMSTERDAM. Na lange discussie heeft de bemiddelings commissie K. N. G. V.Amsterdamsche Vereenigingen haar mandaat ter beschik king harer lastgevers gesteld en beschouwt zij dus haar taak als geëindigd. WIELRENNEN. DE TOUR DE FRANCE. De negende etappe, Les Saables d'Olonne —Bordeaux, 285 K.M., is gewonnen door Adelin Benoit in 8 uur 56 min. 34 sec.; 2. Rebry, 3. Frantz, 4. Leducq, 5. Vervaecke, in denzelfden tijd, 6. Martin, 7. Geldhof, 8. Van de Casteele, 9. Slembroeck, 10. Decorte, in 9 uur 13 min. Algemeen klassement: 1. Hector Marlin, 2. Frantz, 3. Rebry, 4. Decorte, 5. Dewaele. Opgegeven hebben: Bachellerie, Cuvelier, Huot, Barthelemy, Alencourt en Bidot. BILJARTEN. SEANCE PROF. VAN DELFT. Maandagavond speelde bij den heer G. Teegelaar prof. J. van Dellt tegen G. M. Teegelaar, die een voorgill had van 350 op de 500 car. De uitslag luidt: car. brt. h.s gem. Van Delft498 29 29 17.17 Teegelaar 150 29 29 5 17 Maandag, 11 Juli, wordt de revanche- partij gespeeld met een voorgift van 400 car. TOERISME. BESTUURSVERGADERING VAN DEN A. N. W. B. Verandering van de redactie van „De Kampioen". To Amsterdam is de vergadering gehouden van het algemeen bestuur van den A.N.W.B. Aanwezig waren met de leden van het dagol. bestuur 52 leden. Nadat de notulen der vorige vergadering waren goedgekeurd en mededeeling was gedaan ran ingekomen berichten van ver hindering van eenige leden, kwam in be handeling het voorstel tot het déchargeeren van den penningmeester m verband met de goedgekeurde balans. Aldus werd besloten. Vervolgens kwam aan de orde het voor stel tot royeering van de wanbetalers over 1927, hetwelk zonder discussie en z. h. s. werd aangenomen. Het voorstel tot inkrimping van het aantal hulpkisten werd na toelichting van den neer Kedelé en na bespreking van de vraag of inkrimping van het aantal voetpompen niet eveneens wenschelijk zou zijn, waartegen bij de meerderheid van de vergadering echter bezwaar bestond, z. h. s. aangenomen. De bespreking van het voorstel inzake de Redactie van „De Kampioen" werd door den voorzitter ingeleid met een rede. Na te hebben medegedeeld, dat de heer Lugard zich genoopt heeft gevoeld ontslag te nemen als hoofd-redacteur van „De Kam pioen" en den strijd geschetst te hebben, dien hij gevoerd heeft om tot dit besluit te komen, brengt spr. den heer Lugard namens allen hartelijk dank voor de out- zaglijke diensten, welke hij aan „De Kam pioen" en aan den Bond bewezen heeft en die wij nooit zullen vergeten. Wij zullen hem blijven missen als man van „De Kampioen". Op voorstel van het hoofdbestuur werd nu besloten tot het vormen van een commissie van redactie, waarin zitting hebben een lid van het Dagelijksch Bestuur, om de degelijke verbinding met het bestuur te verzekeren, do heer Feith, als litteraire leider, en de heer Schinkel, de beproefde kenner van den inwendigen dienst van „De Kampio9n"t als secretaris der redactie. Hierop gaf de voorzitter een uitvoerige toelichting van de plannen tot een ver beterde typografische uitvoering van „De Kampioen", aan het slot waarvan hjj da vergadering verzocht de uitvoering der plannen op te dragen a3n het Dageljjkscij Bestuur, indien de Commissie van Financiën en een in te stellen Commissie van des kundigen op uitgeversgebied zich daarmeda kunr.en vereenigen. De gevraagde machtiging werd t. h. s. verleend. Een voorstel tot verbouwing van het Secretariaat te 's-Gravenhage werd nader door den heer Meyjes toegelicht Rjj de hierover gevoerde bespreking vroeg de heer Van Hulst, of overbrenging van de administratie naar een geheel ander pand niet wenschelijker en goedkooper zou zijn. De heer Spanjaard toonde aan, dat het koopen van een. grooter pand zéér veel duurder zou zjjn. Over het voorstel zelf voerden de heeren Ritmeester, Roskam en Canter Cremers het woord, waarna het z. h. s. ongewijzigd ward aangenomen. Tot lid van het Dagelijksch Bestuur werd met 35 van de 45 uitgebrachte stemmen gekozen de heer mr. H. A. H. Canter Cremers, te 's-Gravenhage, die de benoeming aannam. De voorzitter deelde mede, dat de Al- gemeene Vergadering dit jaar zal worden gehouden te Rotterdam op 6 Augustus, met enkele kleine feestelijkheden en een tocht naar Brielle en Oostvoorne op 7 Aug. Voorts deed hij eenige mededeelingea omtrent de plaatsnaamborden van den A.N. W.B. en de K.N.A.C. en verzocht hjj der vergadering, om, nu de heer Canters Cre mers tot lid van het Dagelijksch Bestuur was benoemd en dientengevolge geen zitting meer kon hebben in de Commissie van Financiën, in diens plaats een ander lid van het A. B. aan te wijzen. Op voorstel van de heeren De Rnyter en Bergmans werd de heer C. Ritmeester bij acclamatie als zoodanig benoemd. Nadat nog eenige heeren gebruik hadden gemaakt van de gelegenheid om enkele vragen te stellen, sloot de voorzitter de vergadering. VOOR WOENSDAG 29 JULI. Hilversum (1050 M.l 12.00: Politie bericht. 12.352.00: Lunchmuziek d. het A.N.R.O.-trio, o. I. v. Dick Groene- vela, viool. A. v. Leeuwen, cello. P. Jo- chemse piano. - 6.00—8.00Concert d. h. A.N.R.O.-orkest. Henk v. Wezel, cello. Begel. door mevr. TabakspinderRoeper. 7.45: Politieber. 8.15: Concert in het ICurhaus te Scheveningen. Wladimir Horo witz, piano. Het Residentie-orkest. 10.15t Persber. 10.3012.00: Dansmuziek 4. het A.N.R.O.-danskwartet, o. I. v. Sam Swaap Daventry (1600 MJ 11.20: Licht klas siek concert. Daventry-kwartet en solisten (sopraan, tenor, cello, piano). 1.20— 2.20: Orkestconcert. 3.15: Voorlezing uit David Copperfield. 3.20: Lezing: Sha> kespenre's King Henry IV. 4.05: Lezing: Life in Hungary. 4,20: Tenniswedstrij den in Wimbledon. 5.20: Kinderuurtja. 6.05: Harrow School Speech Day. 6.35: Concert-orgelbespeling. 6.45: Tuin- praatje. 6.50: Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.35: Vervolg orgelbespeling. 7.20: Visscherii-praatje. 7.35: Liederen van Grieg door I. I. Anson. 7.45: Lezing: Parental influences. 8.05: Variété. 9.20: Weerbericht, nieuws. 9.40: „At George's", 10.00: Kamermuziek. Het Virtuoso strijkkwartet. A. Thursfield, mezzo sopraan. 11.2012.20: Dansmuziek. Fariis „Radio-Paris" (1750 M.l 10.50 —11.20: Concert. 12.50—2.10: Orkest- concert. 5.055.55: Trio-concert (piano, viool, cello). 9.05—11.00: Concert, Or kest en solisten. Langenberg (469 M.) 9.2010.20t Katholieke morgenwijding. 1.252.50: Orkestconcert. 5.506.50: Vocaal con cert Orkest en D. Orlov, tenor. 8.50 1035: „Kirmes! Sent!" een fantastische vroolijke vermakelijkheid. 10.5012.20: Dansmuziek. Königswusterhausen (1250 M.) en Ber lijn (484 en 566 M.) 12.20—8.05: Le zingen en lessen. 8.20: „De Barbier van Sevilla", kom. opera in 2 acten van Rossini. Daarna tot 12.50: Concert. Le- witsch-kapel. Hamburg (394.7 M.) 5.206.15: Dans muziek. 6.207.20: Orkestconcert. 7.20 -8.00: Orkestconcert. 8.3511,10: Tuinconcert in het Uhlendorster Fahrhaus. Daarna dansmuziek. Brussel (509 M.l 5.206.20: Kamer muziek. 8.20—10.20: Fragmenten uit „Faust" opera van Gounod. ALG. ONDERL. PAARDENVERZEKER.- MAATSCHAPPIJ „GRONINGEN". Onder presidium van den heer jhr. K. F. Quarles van Ufford werd Maandag in het hotel des Pays Bas te Utrecht, de jaarlijk-» sche algemeene vergadering gehouden van „Groningen", Alg. Onderlinge Maatschappij tot Verzekering van Paarden en Rundvee, in 1903 opgericht te Groningen, van 1921 af gevestigd te Utrecht. Uit het door den directeur, den heer F. F. Leopold, uitgebracht rapport over 1926 bleek, dat 560 schaden, tot een gezamenlijk bedrag van f 20-1.914.01, werden vergoed. De reserve der Maatschappij bedroeg per 31 December j.l. f 184798.6-P. Blijkens het rapport van de Commissie tot nazien der rekening en van den acoun- tant, den heer A. Versteege, werd de admi nistratie in orde bevonden, De aftredende commissarissen werden herkozen. 4-2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 8