SCHEEPSTIJDINGEN. het bouwfonds heeft toegestaan van f250, welk besluit dankbaar is ontvangen. Hierna volgde het financieel verslag van de Vereeniging. Aan ontvangsten werd geboekt f 1985.67, vorig jaar f 1892.86 Aan uitg. f 2160.81 1/2. Alzoo een nadeelig saldo van f 175.141/2. Het reservefonds wa9 het vorig jaar gebracht op f 400. zoodat dit thans moest worden aan gesproken. Het resteerende bedrag is hier door nog meer onvoldoende geworden, zoo dat de vraag in bespreking komt. hoe hierin voorzien kan worden. De contributie bedraagt f 1 per lid per jaar Het aantal leden is 450. Uitbreiding van het ledental, dat een der aanwezigen voorstelde, zoude zeer wensche- lijk zijn, doch hierdoor zal dit bedrag maar piet zoo zijn aangezuiverd. Hel tekort is volgens den Voorzitter ont slaan door de uitbreiding van de werkzaam heden en enke'le andere onvoorziene omstan digheden Wat het eerste betreft, kan dit als een verblijdend teeken worden aangemerkt, en het tweede, is natuurlijk steeds mogelijk, doch daarin kan toch etenigszins op de re serve gesteund worden. Hulp in welken vorm dan ook, is noodig. Verhooging van de contributie is en blijft voor zeer velen ongewenscht. Laat dan in. dit geval zij. die met dezet nuttige instelling sympathiseeren. ieder voor zich een steun tje bijdragen, meent de heer van Egmond. Iïel bestuur zal iedere gave dankbaar aan vaarden. Tijdens een korte pauze, werd door ver schillende leden aan den penningmeester iets bijgedragen tot dekking van het tekoix tot een bedrag van f 27. De beide financieele versla ge'n waarvoor den penningmeester Zeker een woord van dank toekomt, zullen 14 dagen ter visie worden gelegd voor de leden. Aan de orde was dan verkiezing van twee bestuursleden in de vacature Spuyt en mevr. Timmermans. Door het bestuur werden voorgesteld resp.: mevr. van Doorn en dr. Blok. Beiden weiden met meerderheid van stemmen gekozen en namen deze benoeming aan. Naar aanleiding van een vraag van den heer van Egmond wat de oorzaak is dat aan hèt bestuur is toe'gevoegd een afgevaar digde van één der in de gemeente Kerkge nootschappen. antwoordt de Voorzitter dat in het reglement is vastgesteld dat iedere Ycreeniging, welke voor minstens f 25 per jaar tot de Vereeniging als donateur toel- treedt recht heeft op een adviseerende be- sluursstem. Als periodiek aftredend bestuurslid werd met bijna algemeen© stemmen herkozen jnevr. van Riessen. De heer van Egmond brengt namens een der leden, die wordt verpleegd, een woord van dank voor de prettige verpleging en hc-erlijke hulp, aan de wijkzuster en tevens aan de Vereeniging. Op voorstel van dr. Blok wordt door do vergadering goedgekeurd aan het bestuur over te laten plannen te beramen om in het (tekort van de kas te voorzien. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering door de Voorzitter onder dank voor de opkomst gesloten. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendricus Petrus, Z. v. H. J. Willeman en H. G. Rottier. Cornells, Z. v. A. Braam en M. v. d. Stoep. Catharina Alida Maria, D. v. A. Schoo en M. Hege man. Martinus Adrianus Maria, Z. v. A. Schoo en M. Hegeman. Astrud Eleonora, D. v. W. Zonneveld en A. E. M. Gren. Overleden: Wilhelmus v. d. Hoek, 5 m. Ondertrouwd: P. Helmus 24 j. en C. J. Schalk 22 j. Gevestigd: Mej. C. M. Loos, van Leiden; P. v. d. Bijl, van Alphen a. d. Rijn; J. A. .Vuijk en J. J. Vuijk, van Haarlemmermeer. Vertrokken: Th. J. Haver en gezin, naar Anna Paulowna; J. Th. Commandeur, naar Amsterdam; J. Vogelsang en gezin, naar Vlaardingen; mej. M. v. Muijen, naar Kat wijk; P. C. Ilavenaar, naar 's-Gravenhage: VALKENBURG. Huldiging „Valkenburgs Harmonie". De voorzitter en penningmeester van de Harmonie hebben de heeren Hupkens en Den Haan met een rijtuig, bespannen met twee bepluimde paarden, van Leiden ge haald. Bij de Nieuwe brug, even buiten de gemeente, werden zij door het corps opge wacht en onder de tonen van een vroolijke marsch, verder geleid. Voor de woning van het lid den heer C. Rhijnsburger, werd dooi diens vrouw den directeur een prachtige mandenvaas met pioenen en witte dahlia's aangeboden. Toen naar het repetitielokaal, waar de heeren welkom géheeten werden dooT den eerevoorzitter, den heer Lotsy, burgemeester dezer gemeente. Daarna keerde liet rijtuig en met het corps haalde voorzitter en penningmeester nu het jubi- leerende lid, den heer J. v. d. Zwart en zijn vrouw van zijn woning af en werden ook dezen naar het repetitielokaal geleid. Daar bood een dochtertje van den voorzit ter, Joha. v. d. Zwart, aan mej. v. d. Zwart en mevr. Den Haan een bouquet aan. Van te voren waren al vele belangstel lénden «gekomende leden van den Raad, secretaris, gemeente-ontvanger en bestu ren van veie plaatselijke vereenigingen. De ecrevoorzitter neemt thans het woord voor het houden van de volgende rede: Geachte mijn-heer Hupkens, leden van de Harmonie en belangstellenden. Het is mij een groot genoegen u hier allen har telijk welkom te heeten en u te kunnen gelukwenschen met dit jubileum. En nu ie het mij allereerst een behoefte u te her inneren aan onzen hooggeachten eersten eecretaris, den heer A. C. Steenhoven, die eooveel voor onze vereeniging gedaan en altijd zou trouw haar belangen behartigd heeft, maar door den dood helaas te vrpeg uit ons midden is weggerukt. Verder wil ik uwe gedachten nog eens terugvoeren Haar de Vaandehiiireiking in 1907; het yaandel waar we trots op kunnen zijn en dat nu in ons midden met vele veroverde tropheën prijkt; verovert door hard wer ken op vele concoursen. In het bijzonder herinner ik u aan de laatste overwinning, dde wel zeer eervol, maar toch niet vol maakt is. Gaat daarom niet op uw lauwe ren rusten, maar laat het u een spoorslag zijn, om onder den nieuwen directeur op den ingeslagen weg voort te gaan. Ook wil ik U nog even herinneren aan den bouw en in gebruik neming in 1924 van de nieuwe muziektent. De oude was op en door aller medewerking kon de nieuwe geplaatst worden. En nu, mijnheer Hupkens, een woord tot U. Ik dank U hartelijk voor alles, wat gij in deze 25 jaar voor de Harmonie gedaan hebt. Dank zij uw ijver en tact, hebt gij door uw harde werken het corps op groote hoogte gebracht. Ondanks de vele moeilijk heden, vooral ook door verwisseling van leden, kunt gij met eere op dit tijdperk te rugzien. Wij wenschen dan ook van harte, dat U in uw nieuwe woonplaats nog lang van een welverdiende rust moge genieten. Namens de leden heb ik de eer U dit aan denken als blijvende herinnering aan te bieden; een prachtig gebonden muziekge schiedenis van mr. H. Viotta. Ook het jubileerende lid, den heer J. v. d. Zwart wenschte spr. van harte geluk met dit heugelijke feit en bood hem namens de leden een sierlijke eikenhouten leun stoel aan. Namens de burgerij bood hij nu aan de vereeniging een nieuwe Es-bas aan, bestemd voor het jubileerende lid. De muziek stond klaar en onder hartelijk applaus speelde zij een herhaald „Lang zal hij leven 1" v Het woord was nu aan den heer Hupkens. Mijnheer de Voorzitter, leden van het corps. In de allereerste plaats wil ik u har telijk danken voor de eer mij hier gebracht. Maar die eer wil ik in de eerste plaats niet voor mij alleen aannemen, die komt vooral ook toe aan het bestuur voor den steun mij altijd geboden en aan de leden voor hun onverflauwden ijver en toewijding bij de studie. Hij beveelt zijn opvolger warm in de gunst van bestuur en leden aan en hoopt, dat hij ook vooral in ruime male den moreelen steun van allen mag ondervinden. Hij hoopt van harte, dat de vereeniging moge blijven bloeien en beveelt zich in hun welwillende herinnering aan. Een har telijk applaus onderstreepte zijn woorden. Vervolgens bood de voorzitter van „Uit spanning na Inspanning" van Katwijk aan Zee, de gelukwenschen van zijn vereeniging aan. Waar beide corpsen elkaar altijd zoo trouw terzijde gestaan hadden, hoopte hij. dat dit onder den nieuwen directeur zoo zou blijven. De heer H. G. van Sillevoldl Jr. spreekt na zijn felicitatie in het bijzonder zijn dank aan de vereeniging uit voor haar trouwe hulp hij de Oranjefeesten altijd betoond. Ook vele andere bestuursleden van vereenigin gen complimenteerden de directeur en corps. Nu bood het dochtertje van den nieuwen directeur, den heer C. den Haan, van Leiden, aan den eerevoorzitter voor het corp9 een prachtige bloemenmand aan, die' geplaatst werd naast de sierlijke mand. door den eere- voorzitter aan het corps gegeven. Het woord was nu aan den heer den Haan In de eerste plaats dankte hij bestuur en leden voor het vertrouwen in hem gesteld. Hij hoopt van harte, dat hij de voetsporen van zijn voorganger moge drukken en vraagt daairtoe de steun en toewijding van be stuur en leden. Hij spreekt den wensch uit dat het corps nog eens zijn gouden jubileum moge vieren en wenscht het toe, dat vooral de harmonie in „Valkenburgs /Harmonie" bewaard mag blijven. Tot slot spreekt nog een afgevaardigde van „Crescendo" van Alfen a. d. Rijn. Nadat hij het corps gefeliciteerd had, wenschte hij het in het bijzonder geluk, dat in zoo'n kleine gemeente zoo'n bloeiende vere'eniging zich handhaaft en bood als blijk van waar deering aan het corps een marsch aan, naar keuze van de leden. Hiermede was de huldiging afgeloopen en namesn bestuur en leden dankte de heer C. Rhijnsburger allen zeer hartelijk voor de be toonde belangstelling en in het bijzonder de burgerij voor haar fraai cadeau. Om acht uur namen de directeuren, het jubileerende lid en twee bestuursleden plaats in een rij tuig en met het vaandel voorop, werd e'en rondgang door het dorp gemaakt. Daarna voor een, ondanks dreigende re'gen, zeer talrijk opgekomen publiek, concert op de versierde tent. Erg jammer, dat de rijkelijk stroomende re'gen het onmogelijk maakte de voorgenomen verlichting van het Eilandje, te doen doorgaan. Daardoor is het 9lot van het programma mislukt, wat zeer te bejammeren was. Hierna beter zullen we hopen. Na afloop van het concert zijn de leden nog een uurtje gezellig samengewfest in hun repetitielokaal en daar werden zij nog verblijd met de mededeeling, dat de eere- voorzitler hun nog twee nieuwe instrumen ten schonk, ter keuze door den directeur. Toch nog een goed slot aan een verregenden avond. Onze plaatsgenoot, mej. C. J. M. van Stijn is te 's Hertogenbosch geslaagd voor de akte L.O. Op de R.-K. Kweekschool „Marien- burg" te 's Hertogenbosch slaagde' voor acte L.O. mej. C. J. M. van Stijn, alhier. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Marijtje Catharina, d. van D. Verhaar en C. van Nieuwkoop Alida Jo hanna, d. van G. H. van Leeuwen en A. J. Limburg. In verband met de vernieling van een partij palingfuiken was door de politie aan gehouden en naar het huis van Bewaring te 's-Gravenhage overgebracht W. T. te Voorburg Nadat hij een volledige beken tenis heeft afgelegd is W. T. op vrije voe ten gesteld. Thans is, eveneens in verband niet deze vernieling, aangehouden G. N. alhier, die naar het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage overgebracht is. Voor het examen acte L. O. is ge slaagd mej. P. Kroon, alhier^. VOORHOUT. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Dinsdag a.s. des nam. te zes uur in openbare vergade ring bijeen ter behandeling van de volgende agenda: Notulen. Ingekomen stukken. Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van den Raad. Bijdrage in de kosten van een pomp. Wijziging van de verordening op het leg gen van geleidingen en kabels. Voorstel tot toekenning van een vergoe ding aan de firma Blinde en Batenburg we gens beschadiging bloembollen. Verzoek van het R.K. Armbestuur tot het verleenen van een bijdrage in de verple- gingskosten van S. Diemei. Schrijven van Ged. Staten inzake het raadsbesluit tot wijziging der rooilijn aan de Teylingerlaan. met prae-advies van B. en W. Ontwerp-besluit tot wijziging der begroo ting 1926. Reclames tegen aanslagen schoolgeld le kwartaal 1926. WARMOND. Gemeenteraad. Huldiging van den heer Heemskerk. De verlichting. Heden hield de Raad dezer Gemeente een openbare vergadering onder voorzitterschap van den heer A. J. Schölvinck, burgemeester Afwezig was met kennisgeving de heer C. M. van Stijn Sr. wegens ziekte. Nadat de veragdering op de gebruikelijke wijze was geopend en de notulen der vorige bijeenkomst waren voorgelezen, sprak de voorzitter als volgt: Alvorens met de agenda te beginnen wil ik den heer Heemskerk, die op 19 Juni zijn 70en verjaardag heeft mogen herdenken, hartelijk gelukwenschen en hem toewen- schen dat hij nog menig jaar zijn geboorte dag mag vieren in even goede gezondheid als thans. Wel een unicum is dat de heer Heemskerk 39 jaren deel uitmaakt van den Raad waarvan 27 jaar wethouder, wel een bewijs dat de ingezetenen hem een warm hart toedroegen en de belangen der ge meente bij hem in veilige handen achten. Mijnheer Heemskerk ontvangt met een en ander mijn hartelijke gelukwenschen waar bij ik tevens den wensch uitdruk dat U nog menig jaar voor de Gemeente gespaard moge blijven. Wethouder Heemskerk bracht den voor zitter hartelijk dank voor het gesprokene en zoolang spreker de functie als raadslid zal bekleeden zal hij steeds trachten de belan gen der Gemeente op de best mogelijke wijze te dienen. Vervolgens sprak de voorzitter als volgt: Hoewel de heer van Stijn nog niet in staat is deze vergadering bij le wonen, toch wil ik er mijn vreugde over uiien, voorzeker uit naam van u allen, dat hij na de ernstige ziekte waarmede hij getroffen geweest is, thans aan de betere hand is, waarbij te ver wachten is, dat hij spoedig weer geheel her steld zal zijn. Moge God hem nog lange jaren sparen voor zijn gezin in de eerste plaats maar ook voor de Gemeente, voor welker belangen hij zich steeds met hart en ziel beijvert. Op deze woorden volgde een luid applaus, een bewijs dat allen meeleefden met den toestand van den heer van Stijn. Ik zal mij onthouden, aldus den voorzit ter, dank te brengen aan den heer Molhuij- sen voor al hetgeen hij, die zijn mandaat niet hernieuwd heeft moge zien, hetgeen mij inderdaad spijt, in deze vierjarige pe riode in het belang der Gemeente verricht heeft. Ik zal daarop nog nader terug komen. Komt ter tafel: Schrijven van H. K. H. Prinses Juliana, waarbij deze Haren dank betuigt voor de gelukwenschen H. K. H. aangeboden ter ge legenheid van de vervulling van Haar acht tiende levensjaar. Schrijven van den minister van Financiën houdende mededeeling dat Z.E. niet bereid is over te gaan tot verlaging van het rente- cijfer van het aan den heer H. Rutgers ver leende hypothecaire voorschot. Schrijven van Gedeputeerde Staten dezer Provincie houdende goedkeuring van het Besluit van den Raad dezer Gemeente tot wijziging der begrooling dienstjaar 1926. Schrijven van Gedep. Staten dezer Pro vincie houdende goedkeuring van het Raads besluit tot aankoop van een perceel ter ver vanging van het bestaande Raadhuis. Schrijven van B. en W. van Leiden hou dende goedkeuring tot den verkoop door de Stedelijke Fabrieken van Gas- en Electrici- teit te Leiden van de fitterswoning gelegen in deze gemeente voor den prijs van f 11.500. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Voorstel van B. en W. om de pomp staan de nabij Hotel de Zon te doen afbreken daar de herstelling hiervan zou bedragen circa f210 en deze uitgaaf gezien de thans in werking zijnde waterleiding overbodig ge acht mag worden. Mede stellen B. en W. voor de pomp staande op het Raadhuisplein in eere te houden en dezelve te doen repareeren waar van de kosten zullen bedragen circa f65. Het lid Haverkort wil de pomp wel behou den doch dezelve sluiten wijl thans ieder voorzien is van waterleiding en het water uit de pomp reeds enkéle jaren terug reeds is afgekeurd als drinkwater. B. en W. zijn er wel voor aan de pomp een bordje te doen aanbrengen luidende: „ongeschikt voor drinkwater", doch meenen niet tot sluiting ervan te moeten overgaan opdat nog gelegenheid bestaat zoo nu en dan hiervan gebruik te maken. Aldus wordt besloten. Besloten wordt de Verordening op de Iet- vering van water alsmede de bouwverorde ning te wijzigen conform de gemaakte op merkingen door Gedep. Staten, behoudens enkele punten die nader dor het lid Mol- huijsen werden toegelicht. Vervolgens deed de Voorzitter voorlezing van e'en uitvoerig rapport opgesteld door den waarnemend Se cretaris dezer Gemeente de Heer ,J. Luijlen in welk rapport werd behandeld het door B. e*n W. voorgestelde prae-advies inzake de straatverlichting alhier. In dit prae-advies komen B. en W. tot de conclusie dat de wijze van verlichting kan blijven bestaan doch de bediening hiervan ingrijpende ver andering moet ondergaan. Zij wenschen het geheele verlichtingsvraagstuk onder hun di recte leiding te behouden en hiermede te be lasten de Gemeentewerklieden, waardoor een geregelde en tevens goede gang van za ken verzekerd is. Zij zouden den Raad willen verzoeken de regeling der werkzaamheden aan het over te laten, als behoorende tot het dageljjksch bestuur der gemeente. Het lid Molhmrjsen meent, dat de vooiv naamste grief tegen de thans bestaande verlichting is, dat deze op vooraf bepaalde tyden wordt ontstoken en gebluscht, zonder dat rekening gehouden wordt met de weers gesteldheid of meer of minder bewolkte lucht. Hij zou derhalve B. en W. in overweging willen geven dit systeem te laten varen, en de lantaarns te doen ontsteken en blusschen wanneer dit inderdaad noodig is. Het lid Haverkort heeft met belangstelling van dit rapport kennis genomen, doch al vorens hierover in -bijzonderheden te tre den, zou spr. B. en W. willen vragen, hem mede te deelen, welk standpunt zij hebben ingenomen tegenover den tegen woor- digen lampenist. De voorzitter licht toe, dat deze niet langer gehandhaafd kan blijven, en dat B. en W. tot hun spjjt zich genoodzaakt zien, hem voor ontslag voor te dragen. Spr. zegt, dat in deze de grootste lankmoedig heid is betracht, doch dat thans aan dezen toestand een einde moet komen. Herhaal delijk is de lampenist, zoowel schriftelijk als mondeling op zgn tekortkomingen ge wezen, en deze tekortkomingen namen een dergelijke afmeting aan, dat zelfs van de Stedelijke Fabrieken te Leiden een schrijven v/era ontvangen, dat de thans bestaande toestand niet langer bestendigd kon blijven. Doch ook hiervan heeft hij niet de minste notitie genomen en zelfs uitlatingen gedaan, die ten volle bewezen, dat hij niet het mirste verantwoordelijkheidsgevoel voor zijn functie bezat. Derhalve zijn B. en W. er van overtuigd, dat niet de minste onbil lijkheid in zijn ontslaggeving gelegen is. Het lid Haverkort heeft ook wel klachten over de verlichting gehoord, doch deze betroffen steeds de kloklaantaarns. Spreker vraagt zich daarom af, of Kortekaas wel in staat is, de kloklantaarns te behandelen en of hiervoor niet een technische kennis vereischt wordt. Spreker wil niet^ ontken nen, dat ook de overige belichting niet naar behooren wordt bediend. De voorzitter blijft op het ingenomen standpunt door B. en W. staan, èn hij is van oordeel, dat, wil men een behoorlijke verlichting verkrijgen, dit de eenigste op lossing is en de leden zonder gewetensbe zwaar hun stem aan dit voorstel kunnen geven. Ook de andere leden waren van meening, dat meer dan voldoende gewaarschuwd is, en aan dezen onhoudbaren toestand een einde moest komen. Het lid Haverkort zou den voorzitter wil len verzoeken, deze aangelegenheid even te willen opschorten daar hij in geheime zit ting hierover nog een en ander wenscht te zeggen, aan welk verzoek gevolg wordt gegeven. Bij de gebruikelijke rondvraag moet het lid Molhuijson tot zijn spijt constateeren, dat het natuurschoon in deze gemeente niet wordt ontzien. In dit verband wijst spreker op de borden, aangehecht op de terreinen van do sociëteit „de K&ag" door „de Shell" die het landschap daar ter plaatse zeer ontsieren. Spreker zou B. en W. willen verzoeken, hiertegen strenge maatregelen te nemen, en aan de hand van de verordening op ontsierende reclame, deze borden te doen verwijderen. Het lid Heijl zou den voorzitter willen verzoeken, de politie opdracht te willen geven, nauwlettend toe te zien, op het snel rijden der auto's binnen deze gemeente, daar zulks een groot gevaar oplevert voor de veiligheid alhier. Het lid Haverkort zou tevens toezicht willen zien op het stallen van auto's nabij het station op den openbaren weg, welke auto's aldaar dikwijls uren achtereen on beheerd blijven staan. Dc voorzitter zegt een en ander met den veldwachter te zullen bespreken en de noodige maatregelen te zullen treffen. Na langen tijd in geheime zitteng te heb ben beraadslaagd, wordt b\j heropening der vergadering het voorstel van B. en W. in zake de reorganisatie der verlichting terug genomen, teneinde hierop in de volgende vergadering terug te komen. Hierna werd de vergadering, om half- twaalf 's nachts, gesloten. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: L. Evers en L. A. Sijthoff. H. H. Dekking en A. A. van Ilaeflen. J. H. Huurmans en G. H. Slagmolen. P. Groenewoud en K. Prakken. Geboren: Jacobus Johannes, Z. v. J. A. van Hespen en J. van den Brink. Cor nelia Clara, D. v. J. Konings en C. G. Ver voorn. Simon Philip, Z. v. A. Goudsmit en G. Vos. Franciscus Joseph, Z. v. A. Engles en M. Th. van der Meer. Jan Leonardus Eduard, Z. v. S. P. Rooijakkers en G. J. Zweekhorst. Overleden: Arie van Winkel 70 j., wedr. van B. Vermaas. Bij de arbeidsbemiddeling staan inge schreven 7 grondwerkers, 6. losse werklie den, 2 opperlieden, 2 chauffeurs. Een arbeider bij de waterleidingwer- ken raakte met een hand bekneld tusschen een paar huizen, met het gevolg, dat hij aan drie vingers ernstig werd verwond. ZOETERWOUDE. Door de Chr. Gemengde Zangvereeni- ging „Zingt den Heer" alhier is besloten een Bazar en Huisvlijtlentoonstelling te or- ganiseeren. waarvan het batig saldo zal die nen voor den aankoop van een nieuw orgel. In verband met de opheffing van de bewaking van de spoorwegafsluiting aan den Ommendijk in deze gemeente, Rebben B. en W. eene advertentie in de dagbladen doen plaatsen, teneinde de aandacht van het publiek op dezen maatregel te vestigen. Mede is aan de hoofden van scholen ver-) zocht om aan de leerlingen der school een en ander mede te deelen. De gemeenteraad vergadert Woensdag* morgen om half tien, Zomertijd, ten ge* meentehuize. De agenda luidt als volgt: 1. Onderzoek geloofsbrieven. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel van burgemeester en wethou ders tot wijziging der gemeente-begrooting en begrooting van het waterleidingbedrijf voor den dienst 1926 en 1927. 5. Als voren tot vaststelling der vergoe* ding voor eene vakonderwijzeres in de nut tige handwerken aan de R.K. Meisjesschool in de Zuidhuurt, over 1924. 6. Als voren tot het benoemen eener com* missie van onderzoek, belast met het na* zien der door de bijzondere schoolbesturen ingediende rekeningen met bescheiden over de jaren 1922, 1923 en 1924, in verband met de vaststelling der gemeentelijke vergoeding over die jaren. 7. Als voren tot het Heschikbaarstellen vaii een bedrag van f 150 voor belooning eener assistente, verbonden aan de R.K. School aan den Hooge-Rijndijk, gedurende het tweede halfjaar 1927. 8. Prae-advies van burgemeester en wet houders met betrekking tot het verzoek ora subsidie van de Ver. voor Wijkverpleging voor alle gezindten te Leiderdorp. 9. Voorstel van burgemeester en wethou ders tot het nemen van een besluit waarbij aan burgemeester en wethouders machtiging wordt verleend tot het aangaan van over* eenkomsten ter uitvoering van raadsbeslui* ten betreffende burgerrechterlijke handelin* gen, enz. 10. Als voren tot wijziging der instructie voor de ambtenaren ter secretarie. 11. Als voren tot wijziging der Algemeen© Politieverordening. 12. Als voren tot het aangaan van een contract met M. Hoogeveen inzake het rooien van houtgewas bij de Lagerberger* brug in de Weipoort. 13. Als voren tot opnieuw vaststellen eener verordening betreffende het leggen van een bouwverbod op gronden langs den Vrouwenweg. 14. Als voren tot het oninbaarverklaren van achterstallige belasting. 15 Bespreking vernieuwing lantaarnpa len aan den Hooge-Rijndijk. 16. Rondvraag. KON NED. STOOMBOOT-M1J. STUYVESANT «n AURORA 25 Juni van Amst. naar Hamburg. STRABO 25 Juni van Amst. n. Stettin. OBERON 25 Juni van Amst. n. W.-Indi6, AJAX 25 Juni van Amst. n. Kopenhagen. II.OS 25 Juni van Middel. Zee te Amst. VENEZUELA, W.-Indië n. Amst., 28 Juni te Plymouth verwacht. PRINS DER NEDERLANDEN 24 Juni van Kopenhagen naar Amsterdam. PRINS FRED. HENDRIK, uitr., 24 Juni van Madeira. HOLLAND—BRITSCH-INDIfi LUN. MEERKERK, thuisr., 23 Juni van Madras. HOOGKERK, uitr., 24 Juni te Karachi. SOMMELSDIJK, uitr., 25 Juni van Suez. HOLLAND—AUSTRALIE-LIJN. ALMKERK, thuisr., pass. 25 Juni Perim. HOLLAND—OOST-AZIE-LIJN. OOSTKERK, uilr., 27 Juni te Port Said verwacht. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. NIEUW AMSTERDAM 25 Juni van New. York naar R'dam. BEEMSTERDIJK 24 Juni van R'dam te Hamburg. ANDIJK 24 Juni van Bremen te Bahia Blanca. VEENDAM, New-York n. R'dam, 27 Juni te Plymouth verw. SPAARNDAM, R'dam n. New-Orleans, pass, 25 Juni Vlissingen van Antwerpen. LEERDAM 24 Juni van R'dam te Havana. GROOTENDTJK, Pacific Kust naar R'dam, 2t Juni te Cristobal. KON. PAKETVA ART-MAATSCHAPPIJ. HOUTMAN 24 Juni van Melbourne naar Singapore. KONINKLIJKE HOLL LLOYD. GELRIA, thuisr., 27 Juni le Santos verw, HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RIJNLAND 27 Juni van W.-Afrika te Amst verwacht. EEMSTROOM 24 Juni van Opobo n. Port Harcourt. REGGESTROOM 24 Juni van Lagos naar Kotonou. HELLER 23 Juni van Lagos n. Porcados. VLIELAND 23 Juni van Las Pa'mas naar Prestown DELFLAND 22 Juni van Kotonou n. Dusla. CALL1SIO 24 Juni van Antw. te Hamburg, MF.L13KLRK, thuisr., 23 Juni v Marseille HEEMSKERK 23 Juni van Lorenzo Marquez te Beira. RIETFONTEIN 24 Juni van Lorenzo Mar quez naar Dusban. DIVERSE STOOMVAaPTBER^WEN. BALDUR, m. s., arr. 23 Juni te Londen. EGBERDINA. m s., arr. 23 Juni te Holtenau HAULERWIJK, R'dam n. Narvik, pass. 24 Juni Udsire. MAASDIJK 22 Juni van B -Aires n. Hamb. MOORDRECHT 24 Juni van Blylh n. Pargas ROZENBURG 24 Juni van Oran naar De nemarken. SASSENHEIM 24 Juni van Lindhotm te Hamina. STOLWIJK 25 Juni van R'dam te Tunis. VALKENBURG, R'dam n. Yxpilla, pass. 25 Juni Holtenau. WASSENAER, Port Talbot n. Omega, pass. 24 Juni Kaap Brass. 4—3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 8