GEVEILDE PERCEELEN. UIT DE OMSTREKEN. BODEGRAVEN. Teraardebestelling H. Ie Conltre. Onder groote belangstelling is Zaterdag te Den Haag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van oud-burgemeester H. ie Coultre. Op het kerkhof waren aanwezig de bur gemeester dezer gemeente, mr. C. S. van Lobben d eBruyn, de wethouders P. Bate laan en J. v. d. Marei, de secretaris R. M. Iioman, de raadsleden J. Beven en L. Hor- tensius, het geheele personeel van de secre tarie en de rijksveearts J. Burggraaf, ge meentelijk keurmeester. De Holl. Mij van Landbouw was ver tegenwoordigd door de heeren W. F. Brunt en J. Rijlaarsdam, de Gezondheidscommissie Bodegraven door den voorzitter dr. Naut en den secretaris R. M. Loman. Voorts werd opgemerkt een deputatie van Het Groene Kruis, te weten de heeren D. Bakker, oud-burgemeester en dr. Schouten, oud hoofdbestuurslid, J. M. baron van Boecop, oud-luitenant-kolonel der cavalerie, oud-mili tair commandant van Bodegraven, jhr. A. van Lennep, namens de 's-Gravenhaagsche iVereeniging tot bestrijding der tuberculose, 'de heer Vooren, voor da Prov. Vereeniging, Ür. Noordhoek-Hegt, en verschillende vrien den, waaronder mr. M. Rijke, kantonrechter alhier, Huysinga Koch, Slis, mr. C. P. Zaayer, dijkgraaf van het Hoogheemraadschap Delf land, de muziekuitgever G. H. van Eek, Brevet, dr. Tjarda, en de heer G. A. André de la Porte, uit Arnhem. Het eerst sprak dr. Römer uit Leeuwarden, namens de Leidsche elubgenooten van voor EO jaar, waarvan er thans nog vier van de zeven in leven zijn. Baron van Boecop zeide, dat hij ruim 12 jaar geleden als militair-commandant van Bodegraven met den overledene kennis maakte en dat hij gedurende zijn verblijf aldaar veel goeden raad en voorlichting van 'den overleden burgemeester en ook van mevrouw le Coultre heeft ondervonden. Hij heeft den overledene leeren kennen als een goed vriend, een waardig magistraat van groote onpartijdigheid. Hoe geacht, gerespecteerd en bemind de heer le Coultre was in zijn gemeente, heeft spreker eerst recht mogen zien bij het afscheid van den burgemeester, nu 3 jaar geleden, bij welke gelegenheid baron van Boecop zich nogmaals naar Bodegraven had begeven. Nog werd het woord gevoerd door den .voorzitter van de Loge La Vertue te Leiden, waarvan de heer le Coultre 45 jaar lid is geweest, door jhr. Van Lennep namens 'de 's-Gravenhaagsche Vereeniging tot be strijding der Tuberculose, waarvan de over ledene sedert zijn vestiging in Den Haag een ijverig en welmeenend bestuurslid was geweest. De heer Vooren namens de Prov. Vereeniging Zuid-Holland, waarvan de over ledene penningmeester was, en dr. Kruse- man, als vriend. Een neef van den overledene, mr. A. N. Fabius, heeft voor de belangstelling be dankt. Een groot aantal bloemstukken dekte de baar. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: G. H. Kleijn geb. Kompier, Z. L. van de Water, geb. Van Meurs, D. G. van Meurs, geb. v. d. Heiden, Z. G. Quarlel, geb. Kruiswijk, D. T. M. West dorp geb. Kaashoek, D. Gehuwd: H. J. Borst 25 jaar en A. M van der Haas 23 j. H. van der Haas 29 j. en E. Borst 29 In de vacature van onderwijzer aan d» Chr. school op het Dorp, wegens a.s. vertrek van den heer W. Letting naar Ned. O -Indiê, 13 voorzien door de benoeming van den heer G. Weyenberg, te Utrecht. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Getrouwd: N. J. de Jong en T. Lamens. Op Vrijdag a.s., des avonds le hall- negen, hoopt de heer D. Bruné, lid van de Leiderdorpsche damclub voor damliefheb bers in hel café Ramaker bij de Leiderdorp sche brug, een simultaan-seance te geven voor damliefhebbers. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Egberdina, D. van P. Drenth en J. Gravendijk Maria Elisabeth, D. van C Meiderwijk en S. Paling Johanna Gijsberta, D. van A. de Vos en M. C. Hoo- geveen. Gevonden voorwerpen: een trekveer, een portret, een bruin lederen laschje en een belastingplaatje. Inlichtingen op het Raad huis. Door de Ned. Herv. Gemeente zal wor. den overgegaan tot den bouw van een nieuwe consistoriekamer met leskamers aan de kerk. Het werk is gegund aan de laagste inschrijfster fa. De Bas en Zn. alhier voor de som van f 15.938. De minister van arbeid, handel en nijverheid heeft aan de meubelmakersbon den meegedeeld, dat hij na ingesteld onder zoek besloten heelt, niet te voldoen aan het gedane verzoek, in de meubelfabrieken te Waddinxveen de overwefkvergunhingen in 1° trekken. Het ligt echter in de bedoeling, het aantal uren, dat in de bedoelde fabrie ken mag worden overgewerkt, gaandeweg (e verminderen. De werktijd is verkort met één vierde uur per dag en teryggebracht Van 53 op 5lVi uur per week. Gehouden verkooping in het Notarishuis fe Leiden op Vrijdag 24 Juni 1927, ten over staan van: A. J. C. van der Heyden, notaris te Lei den. Het heerenhuis Haagweg 29, kooper C. W. Lindenhof qq. voor f9000. Rijnsburger- 5veg No. 49, J. Stoute, voor f2700. AALSMEER. Vrijdag tegen den middag had aan den Stammeerweg een ernstig verkeers ongeval plaats. De heer G. L. de H. kwam op zijn motorfiets de kluft van den Zwarten weg oprijden, toen hij gegrepen werd door een uit richting Kudelstaart komende auto. Hij werd met een zware beenbreuk opge nomen en moest, op advies van dr. Sneth- lage, onmiddellijk ter verdere behandeling naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden vervoerd. De motorfiets werd ge deeltelijk vernield. HILLEGOM. Gemeenteraad. Nog eens de zwem-in- richting. Vrijdagmiddag vergaderde de voltallige raad om opnieuw de verordeningen en het reglement der gemeentelijke zweminrich ting te behandelen. De wenschen, die de raad een week geleden uitgesproken had, waren in de gewijzigde voorstellen opge nomen. De gelegenheid voor zwemmen door dames is verruimd, op Zondag is de inrich ting gesloten en voor kinderen beneden 12 jaar is een tarief opgenomen van 5 cent per bad. De benoeming van het personeel ge schiedt door B. en W. in overleg met de commissie voor de zweminrichting. De betrefende voorstellen werden met al- gemeene stemmen aangenomen, onder dankzegging aan de commissie. De heeren Vooren, Fijma en Jansen werden nu defini tief als leden der commissie gekozen, ter wijl er aan toegevoegd werd de heer Klaver en als voorzitter wethouder Balvers. B. en W. en de commissie zullen later be slissen over den dag van opening en over telefonische aansluiting, waarop de heer v. d. Loo aandrong. Voorts stelde de raad vast, dat voor boven tallige onderwijzers uitgekeerd zal worden aan de St. Martinusschool f 1388 en aan de Chr. Burgerschool f 1521. De heer N. Brussee kreeg vergunning voor afwijking van de rooilijn, voor het plaatsen van een hek voor zijn perceel aan de Leid- schestraai Burgerlijke Stand. OndertrouwdS. J. Kletyn en M. A. Lam mens D. H. G. Langeler en E, E. Ent hoven C. Warmendam en A. v. d. Linden J. A. de Groot en G. W. van Maris C. N. Apeldoorn en M. M. Schrier J. Vree ken en J. van Kerkhoven. Getrouwd: P. Schol te en A. M. Buchowsky J. W. Vrugt en N. Raven. Bevallen: H. M. LeitenWeyers, z. J. Sissingde Roo, d. C. M. van Ruiten Te<euw, d. G. I. E. BrouwerDutnalL, z. Overleden: A. Buurman, vr. 18 jaren. De Harmonie zal Dinsdagavond bij gunstig weer een concert in den Hoftuin geven. Mej. E. J. Liefheid alhier is beftoemd tot onderwijzeres aan de Herv. Thaboröcho- Ien te Scheveningen. KATWIJK. Burgerlijke Stand: Geboren: Klazina, d. van G. Jonker en A. Varkevisser Adrianus, z. van A. van Duijvenvoorde en A. de Jong Nelly Hele na Cornelia, d. van/J. G. Lammerse en E. M. Parlevliet Arend, z. J. van der Boon en A. de Vreugd Come'lis, z. P. Kuijt en A. Klok Cornelia Johanna, d. van J. Ver loop en C. Haasnoot Comelis Johannes, z. van J. H. van de Wijngaart en H. Schou ten Pieter, z. van J. van Duijn en A. van Leeuwen Dirkje, d. van C. Kraijenoord en K. Messemaker. Overleden: Adriana Anthonie' van Meij- gaarde, weduwe van Willem Rietkerk, oud 81 jaren. Gehuwd: Nicola as Zwanenburg en Dirkje de Jong Leendert Ouwehand en Geertje Varkevisser. Naar we uit goede bron vernemen wor den door den burgetneester stappen gedaan om le komen tot oprichting van een storm ramp-comité in deze gemeente. Reeds zijn eenige dames en heeren uitgeftoodigd tot een samenkomst, welke a.s. Vrijdag ten Ge meentehuize zal worden gehouden. KATWIJK AAN ZEE. Aan het Bureau voor Arbeidsbemidde ling stonden als werkzoekend ingeschreven 22 arbeiders. 4 kuipers, 2 visschers, 2 grond werkers en 2 stokers, te zamen 32 personen. Van goed ingelichte zijde vernamen wij dat onze haltechef van de N. Z. H. T. den heeren bloemisten in de geheele bloem bollenstreek een bezoek heeft gebracht, met de bedoeling de bollenpelsters een gerieflijker vervoer te bezorgen, iets dat door de patroons op zeer hoogen prijs wordt gesteld. De nieuw ingestelde weekkaarten geven ten deze bijzondere voordeelen. Tot onderwijzeres aan de Herv. Thabor scholen te Scheveningen is benoemd mej. J. Gelderblom alhier. LISSE. Gemeenteraad. Het leggen van gasbuizen Rente van het Electriciteits- bedrijf 7 pCt. Voorz. burg. Eenhuis. Afwezig do hee ren A. H. Schrama, A. Verduyn, weth. Warmerdam en O. Schrama. De Gebeds formule wordt gelezen. Notulen vastgesteld. Voor het onderzoek van de geloofsbrie ven der op 11 Mei 1927 gekozen verklaar de raadsleden werden benoemd de heeron Sobels, Algera en Van der Lans. De voorz. deelt mede, dat het over 12 candidaten gaat. Uit het onderzoek blijkt, bij monde van den heer Sobels dat de papieren van de 12 verkozen leden in orde zijn. De voorz. stelt daarop voor deze als benoemd te be schouwen. Alzoo besloten. Hierna volgt de voordracht voor de be noeming van een lid der Gezondheidscom- missie1 zetelende te Katwijk, wegens be danken als zoodanig van den heer H. G. Sillevoldt te Valkenburg. B. en W. stellen voer te benoemen de heeren J. W. Lefeber en C. Grullemans, beide alhier Alzoo besloten. Verder komt een voorstel van B. en W. tot overname van de Vreewijkstraat. Het is gebleken, zegt de voorz. dat er nog ver schillende eigenaren zijn, en vraagt in ver. band daarmede of de raad in beginsel kan. besluiten deze straat over te nemen. De heer Sobels vraagt of de sloot er ook bij behoort, waarop ontkennend wordt ge antwoord. Aangenomen. Aan de orde komt een voorstel van B. en. W. tot verkoop van een strookje bouwter rein langs de Julian astraat aan Adr. Schalk. Het is bij opmeting gebleken dat aldaar nog een strookje grond onverkocht was. Besloten deze overtollige 30 M2. te ver- koopen a f 1 pea: M2. aan genoemde heer Schalk, Hierna komt een voorstel van B. en W. aan de orde tot wijziging van diverse raads besluiten tot grondverkoop langs de Julia- nastraat (Zuidhoek). Met het oog op de hooge kosten heeft geen onmiddellijke opmeting plaats gehad bij den verkoop. Nu echter de ambtshalve opmeting heeft plaats gehad, blijkt, dat er koopers zijn, die of te veel of te weinig heb ben betaald. Op grond daarvan wordt door B. en W. wijziging gevraagd der genomen besluiten. De heer Pijnacker vraagt of dit maar zonder bezwaar kan gaan, daar de land- arbeiderswet spreekt van minstens 500 M2. De voorzitter antwoordt daarop dat de gemeente den goeden wil heeft getoond. Mocht een volgende keer zooiets plaats hebben, dan zal men overgaan tot het on middellijk afmeten van stukjes van 500 M2. De bewoners gaan er allen mede accoord. Aldus besloten Daarna komt een voorstel van B. en W. en de Gascommissie, om gasbuizen te leg gen in Smalleweg en Grachtweg door Schoolstraat en Bondstraat in aansluiting aan de nieuw gelegde buizen in den Hee- reweg. Uit de bescheiden blijkt, dat reeds gas buizen zijn aangekocht voor den aanleg tot de Voortlaan langs Heereweg. Gebleken is dat een sterkere druk in het Zuidelijk deel der gemeente absoluut noodzakelijk is. Weth. Tromp memoreert het raadsbesluit van 12 Augustus 1926. Met het oog echter op verbreeding van den Rijksstraatweg is het niet mogelijk de buizen te leggen vanaf de Stalenbrug tot de Voortlaan. In verband daarmede stelt de gascommissie voor, de buizen te gebruiken in den smallen weg, Grachtweg, Schoolstraat en Bondstraat. Den heer Segers wil het voorkomen dat dit een noodsprong is. Het al of niet leggen kost geld. Zou het niet wenschelijk zijn nog een half jaar te wachten? Kan, zoo vraagt spr., dit alles gebeuren zonder gasprijsver- hooging? Weth. Tromp antwoordt bevestigend. Alzoo besloten. Uit de Tekening 1926, overgelegd door de Gezondheidscommissie te Katwijk blijkt, dat de ontvangsten bedragen tlSS7,9*h en de uitgaven f 1745.45V». Alzoo een batig saldo van f 91.64. De begrooting 1928, overgelegd door de Gezondheidscommissie te Katwijk, sluit met een gelijken post van f2083.34 Voor de g3- meente Lisse wordt bijgedragen f 163.37. Een wijziging der begrooting 1927 van het Waterleidingsbedrijf is noodzakelijk. De wijzigingen betreffen interne aangelegen heden. Conform besloten. Comptabiliteitsbesluiten. Een af- en overschrijving had plaats van f 375.43 en van een post van f 1436.67 voor krankzin nigenverpleging. Ingekomen stukken en mededeelingpn. Van Ged Staten is teruggekomen de instruc tie van den gemeente-ontvanger. B:i de Zon en feestdagen moet nog de Goeden Vrijdag toegevoegd worden, benevens een verlof van twee kalenderweken. Medegedeeld wordt, dat Woensdag 29 Juni de aanbesteding zal plaats hebben d^r wer ken ten behoeve der uilbieiding van het Gas- en Waterleidingbedrijf Dat door het Electriciteitsbedrijf een rente wordt uitge keerd over 1926 van 7 pCt. Van den heer Roodenburg, Kanaalstraat alhier, is een protest ingekomen in betrek king tot het herplaatsen van een hek langs genoemde straat. B. en W. stellen voor dit voor kennisgeving aan te nemen als z:jnde ongezegeld. Van mej. de Wed. H. Streng wa9 een ver zoek ingekomen om restitutie voor het reeds betaalde vergunningsrecht in 1926. Alzoo besloten. Ingekomen was het verslag van het gas- en waterleidingbedrijf. Voor zoover het 't water betreft, wordt medegedeeld dat er geen winstcijfer is. zooals werd gemeend, maar dat er een verlies was van f 251.53. Hierna rondvraag. De heer van der Lans vraagt of het tot de competentie der gemeen te behoort, om de tramhalten aan te wijzen. Zoo ja dan vraagt spr. de halte Guldetnond op te heffen, en hiervoor in de plaats te stel len de halte Julianasiraat. De voorz. zegt, dat dit de gemeente niet toekomt maar zal er de directie' mede in ken nis stollen. De heer Segers vraagt of de leening van de gasfabriek al geplaatst is. De voorz. ant woord ontkennend. Wel zijn inschrijvingen ingekomen van 5 pCt. en 475 pCt. met een 1/2 pCt. provisie a pari. De heer Pijnacker vraagt hoe het gaat met laag houden van het houtgewas op de hoe ken der wegen, krijgen de eigenaars daar aanzegging van. daar er niet voldoende de hand aan wordt gehouden. In dat verband wijst den heer van der Lans op de hoek Sta tionswegLoosterweg. Het houtgewas toe- behoorende aan Graaf J. van Lynden hangt voor eeïi groot gedeelte over de straat. De voorz. zegt er nota van genomen te hebben. De heer Kuipers vraagt verplichte aan sluiting op de waterleiding. De voorz. ont raad dit. Lisse maakt op dat gebied een heel gunstig figuur. Laat eerst andere gemeenten maar na volgen. Hierna sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Ida, d. van J. O verdorp en C. J. S. van Elswijk Petrus Martinus, z. van M. van Zonneveld en M. G. Tempel Fran cois, z. van A. C. Schalk en C. M. Taas Adriana Jacoba, d. van L. H. van Stein en E. Stet Jaantje, d. van J. de Vreede en M. G. de Kooker. Overleden: Bernardus Johannes van Zeist 23 mnd. Theodorus Vertuin, echtgen. van M. v. d. Broek. 70 jaar. Ondertrouwd: P. G. Mylandt en H. v. d. Bent. Gehuwd: M. J. Alkemade en G. Zwetsloot P. J. Warmerdam en A. Zwetsloot G. Mijnders en W. P. Vermeer. Te Zetten is aan de Christ. N. School voor het examen L. O. en nuttige hand werken geslaagd onze plaatsgenoote mej. A. P. van Dijk. Mej. C. Dankelman slaagde voor het examen onderwijzeres aan de R.-K. kweek school Mariënburg, te 's-Hertogenbosch. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Behoren: Johanna, d. van P, Barnhoom en L. A. v. d. Haak. Ondertrouwd: Jan van Beelen 22 j., te Noordwijk en Cornelia van der Meij 19 j., te Rijnsburg. Adrianus Weterings 23 j. en Wulhelmina Clasina Vink 22 j. Overleden: te Leiden: Maria Cornelia van Schie 1 j., d. van A. A. van Schie en G. v. d. Zwet. Johanna Cornelia Smit 3 j., d. van J. J. Smit en P. E. Gaspers. Mar- grita van Tol 75 j., gehuwd met J. C. van Went 0 Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Vrijdagavond had in hotel Royal" de opening plaats van den cursus in bloembin- den en schikken, uitgaande van bovenge noemde Maatschappij. De voorzitter van de afd. Noordwijk, de heer H. de Boer, heette alle aanwezigen hartelijk welkom en in het bijzonder de heeren H. Buurman van Leiden, leeraar van dezen cursus, en K. Volkersz, rijks- tui nbouwconsulent te Lisse, welke laatste hij hartelijk dank zegt voor de door hem uitgebrachte gunstige adviezen, waardoor deze cursus gegeven kon worden. Het was hem een groote blijdschap dat deze derde cursus weder in het leven geroepen is, en dat er zooveel cursisten voor gevonden werden. Hij hoopt dat de cursisten de lessen ge trouw zullen volgen en juicht het toe dat er ook vele jongeren onder de cursisten zijn. Spreker is blij den heer Buurman ook weder bereid gevonden te hebben dezen cursus te geven. Hierna verklaart hij den cursus voor ge opend. (Applaus). De heer Volkersz, het woord verkrijgen de, juicht ook de groote ambitie voor dezen cursus toe en hoopt dat de. cursus een mooi resultaat moge hebben. (Applaus). De leeraar, de heer BuurmaD, zegt het aangenaam te vinder, dat men in hem weder het vertrouwen had gesteld en hem had uitgenoodigd tot het geven van dezen 3den cursus. Hij hoopt dat het hem gege ven moge zijn ook in dezen cursus duide lijk te zijn, en spoort de cursisten tot ijver aan. Tenslotte dankt hij den voorzitter voor diens vriendelijke woorden, waarna de cur sus een aanvang nam. Met ingang van Maandag a.s. zullen de prijzen van het brood alhier met 1 cent w,orden verhoogd zoodat deze zullen bedra gen van wittebrood 11 ets. en van tarwe brood 18 ets. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling zijn dezen week als werkzoekende ingeschreven 25 personen n.l. 8 landarbeiders, 7 visschers, 3 timmerlieden, 3 stucadoors, 2 losse arbei ders, 1 schilder en 1 kellner. Zaterdag 2 Juli a.s. zal door de leden van de Ned. Mij. voor tuinbouw en plant kunde afd. Noordwijk een excursie worden gehouden naar de aanplantingen van het Staatsboschbeheer. Aan deze excursie kan ook door niet leden worden deelgenomen. De samenkomst is vastgesteld te 3% uur n.m. op den N. Zeeweg te Noordwijk-aan- Zee voor de Christ, school. Het is ge- wenscht rijwielen mede te brengen. NOORDWIJKERHOUT. De R.-K. Stichting ,,St. Bavo" heeft aangekocht, het bekende Opvoedings-Tehuis ,,'t Hoogt" alhier, dat sinds 17 jaren bestaat onder leiding van de directrice mej. C. M. v. Dissel. Zaterdagavond laat sloeg op den nieu wen bitumen-weg een personenauto om met vier inzittenden. De chauffeur wilde het stuur aan een vriend overgeven. Dr. H. v. Ne9 verleende aan allen geneeskundige hulp. Eén hunner was ernstig veTwoncL Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.-K. School ..Zilk" is benoemd mej. M. Verwoert uit Weesp. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Dimme Kommer, Z. van J. van der Meij en J.. Breen. Overleden; L. Roud 5 jaar. Schietwedstrijd Burgerwacht. De uitslag van de op 18 en 25 Juni te Katwijk gehouden schietwedstrijden luiden als volgt: Geschoten werden door ieder 3 series van 5 patronen op de Burgerwachtschijf van Pijl te Ierseke (telling tot 12) houding naar keuze. Voor dezen wedstrijd waren uitgeloofd 4 Julianamedailles (draagmedailles). Klasse A. H. W. Collee met 187 punten, zilveren medaille geschonken door deD commandant Klasse B. A van Breda, met 160 punten, zilveren medaille, geschonken door den heer H. JV. Rubenkamp* Klasse C. G. Koelman, met 14Ö punten,; zilveren medaille, geschonken door dr. D. Timmermans. Klasse D. H. H. van Dijk, met 127 pun ten, zilveren medaille, geschonken, door den heer J. W. van Hiele. Na afloop van den wedstrijd werden del medailles door den commandant uitgereikt* Bij de politie zijn als gevonden voor-* werpen gedeponeerd 4 huissleutels, in twee dagen gevonden in het Wilhelminapark* Ten Raadhuize zijn inlichtingen te ver krijgen. Mej. Z. alhier vond op den. Ab- gpoelweg een heeren-armbandhorloge. Zaterdagmiddag had op het gevaar lijke verkeerspunt, DeutzstraatRhijngeee- terstraatweg, wederom een aanrijding plaats. De heer H. alhier werd, met zijn auto komende uit de Deutzstraat, aangereden' door den heer H. te Voorburg, die met zijn auto kwam aanrijden uit de richting Den Haag. Eerstgenoemde auto werd ern stig beschadigd en moest ter reparatie vervoerd worden naar de garage Nouwens.» De andere auto kwam er met een gebro ken voorruit en beschadigd spatscherm af. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats* In ons blad van Vrijdag stond da naam van den heer Van Royen, die slaagda voor het examen Boekhouden van de Ver. van Leeraren verkeerd vermeld. Het moet zijn P. L. P. van Royen. In de opgave van de aanbesteding van het verbouwen en uitbreiden van perceel Geversstraat No. 2, in ons blad van gister-* avond is een foutief cijfer geplaatst. De laagste inschrijfster, de firma Belt en Pie-» tersen te Zoeterwoude schreef niet in voor f 9475.doch voor f 8985. In verband met de verbreeding van den Rijksstraatweg, is dezer dagen een ge-» deelte van den Rhijngeesterstraatweg uitge-» zet ter plaatse van de inrichting „Rfcl.n-» geest", alwaar een aantal boomen is „gen merkt" om te worden gerooid. Evenals aan het gedeelte dezer weg nabij „Duinzicht'* tot aan „Bijdorp" zal op dezelfde wijze dien weg verbreed worden, waartoe ook de sloot gedempt moet worden. Hoewel verbreeding van dezen weg, meS het oog op het sterk toenemend snelverkeer noodzakelijk is, wordt tevens door velen uitgezien naar een nog noodzakelijker ver-» breeding vanaf de Deutzstraat naar de R.-K, Kerk, alwaar dan aan twee zeer gevaar-» lijke punten, waar de toestand, die meer eri meer onhoudbaar wordt, eenigszins kan worden tegemoetgekomen. Naar wij thans van zeer bevoegde zijde vernemen, heeft de heer T. van Egmond, die op de A.-R. lijst was benoemd tot lid van den Gemeenteraad voor de zittingspe-» riode 19271931, voor deze benoeming be-» dankt. Zijn opvolger, de heer L. van Esch, heeft bericht gezonden, dat hij thans niet in aanmerking wil komen, zoodat heden (25 dezer) is beroemd de heer J. den Ouden Op een deze week gehouden vergadering van de A.-R. Kiesvereeniging is men echter niet tot een bevredigende oplossing kunnen komen. De heeren Van Egmond en v. Esch hebben nu verzocht om onder op de 'ijst ge plaatst te worden, zoodat bij uitputting dezer lijst beide heeren weder in aanmer king zullen komen. De heer Van Egmond werd in 1919 tot raadslid benoemd en heeft tot heden onafgebroken zitting gehad, waar van als wethouder vanaf Maart 1921 tot September 1923. Van de 5 leerlingen der Ned. Zendings school, welke hun studie aan doze school ten einde brachten, zullen in den ochtend-» kerkdienst van de Ned. Herv. Gemeente op 10 Juli a.s. twee hunner afscheid nemen van deze gemeente. Na een voorbereiding van circa l'/t jaar, tot het houden van een „bazaar" ten bate van de nieuwe kerk der Ned Herv. Ge meente, hebben eenige ingezetenen thans besloten, om, zoo mogelijk met medewer king van gemeenteleden, in de maand Sep tember tot uitvócring dezer plannen over te gaan. Aan onzen gedachten oud-dorp9genoot den heer B. Hombroek, oud-onderofficier van den Vrijwill. Landstorm afdeeling voertui- gendienst thans wonende te Bloetnendaal is Vrijdagavond j.l. in de Infanterie-Kazerne te Haarle'm door generaal van Omphal Mulert op plechtige wijze, het mobilisatiekrui9 met bijbehoorende oorkonde uitgereikt. Jaarvergadering Vereen. ^Wijkverple- ging voor alle gezindten". Deze vergadering, die onder leiding stond van den heer H. W. A. van Riessen was, in tegenstelling met andere jaren, druk bezocht In zijn openingsrede herdacht de Voorzitter in warme bewoordingen het groote verlies in het afgeloopen, jaar door de Vereeniging ge leden. door het verscheiden van den heer A. J. Spruyt als algemeen adjunct. Voorts deelde de voorzitter mede dat mevr. Timmer mans haar functie als bestuurslid heeft neer gelegd en dat met 1 Februari j.l. als wijk zuster in die'nst is getreden zuster Viötor, die spr. thans in deze vergadering een hartelijk welkom toeriep. Door de secretaresse, mevr. van Riessen werden de notulen van de vorige vergade ring voorgelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Uit het vervolgens voorgelezen jaarverslag merken wij aan: Het aantal bezochte patiënten bedroeg 91. Bij 4 patiënten verleende de* zuster hulp bij het vervoer naar het Ziekenhuis; aan 112 is hulp verleend in de polikliniek van het Wijkgebouw. Met dankbaarheid werd melding gemaakt dat het aantal genomen baden in het Wijk gebouw is gestegen van 56 tot 111. Blijft deze stijging zoo voortgaan, dan zal in de toekomst zeker verlaging van den kost prijs overwogen worden. De penning bracht verslag uit over de fi nanciën van het „Bouwfonds". Dit jaar was een winst te boeken van f228 49. Dd kapitaalrekening sloot met f530.35 1/2. Qe op het gebouw rustende hypotheek van f 5000 is opnieuw gesloten tegen 5 pCt. rente Medc'gedeeld werd bij dit verslag dat het gemeentebestuur wedei; een subsidie voor;

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7