Vacantiefoto -W edstrijd Wedstrijdbepalingen. No. 20637 ZATERDAG 25 JUNI Anno 1927 Officieele Kennisgevingen. voor de abonné's van ons blad. een Vacantiefoto-Wedstrijd die heden begint een fototoestel als eersten prijs een zilveren armbandhorloge als tweeden prijs in ons blad te reproduceeren ,-^OÏ STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiün uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. ƒ0.18 „0.18 Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE BEWAARSCHOLEN. Burgemeester en Weihouders van Leiden brengen Ier kennis van belanghebbenden, dat. aan de openbare Bewaarscholen in het Elisabethshof. aan de van der Werffslraat en in de Groenesleeg tot en met den 30en Juni a.Sr-gelegenheid bestaat tot het doen inschrijven van leerlingen en wel des voor middags van kwart vóór 9 tot halltien en des namiddags van kwart vóór 2 tot kwart over 2 uur. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 25 Juni 1927. 4915 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders vgn Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Wed. F. Colpavan Oosten, te Leiden, een ver zoek heeft ingediend ter bekoming van ver lof voor den verkoop van alcoholvrijen ilrank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Nieuwstraat 55. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 Juni 1927. 4913 INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algem. kennis: lo. dat tot en met 30 Juni a.s. gelegen heid tot inschrijving van nieuwe leerlingen bestaat, gedurende een halfuur voor den aanvang van eiken schooltijd, aan: a. de Jongensschool voor u. 1. o. aan de Pieterskerkstraat; b. de Meisjesschool voor n. 1. o. aan de Breestraat; c. de opleidingsschool voor Gymnasium en H. B. S. aan de Aalmarkt; d. de opleidingsscholen voor u. 1. o. aan: de Langebrug. de Heerenstraat, den *Maresingel, de Oude-Vest, de Boommarkt; e. de overige o. 1. scholen aan de Duivenbodestraat, de Haverstraat, de Paul Krugerstraat, d:n Zuidsingel, dc Medusastraat, de Vrouwenkerksteeg, het Schuttersveld; f. de Gentrale school voor het 7e leerjaar aan de Oude-Vest. ingang Caeciliastraat; 2o. dat bij de inschrijving een geboorte bewijs moet worden vertoond; 3o. dat de kinderen met uitzondering van die waarvoor toelating tof de u. 1. o.- scholen of tot de Centrale school wordt ge vraagd op 1 September a.s. den leeftijd van ö'/a jaar moeten bereikt hebben A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 Juni 1927. 4944 De Zomermaand, de verregende Zomermaand spoedt ten einde. Nog weinige dagen en de Hooimaand slaat voor de deur. Oogstmaand volgt. Dan Herfstmaand. Men kan deze maanden ook Juli, Augustus en September noemen. En wie aan deze maanden denkt, die denkt aan vacantie en droomt van dagen vol vacantiegenot, dat de sleur van bet dagclijksch leven dnet vergeten. En die denkt tevens aan vroegere vacanties en haalt herinneringen op uit zonnige dagen waarin in de vrije natuur volop van dc vrijheid werd genoten. Dat zullen er ontelbaar velen doen in dezen tijd, waarin de plannen voor de naderende vaeanfie worden beraamd. Maar er zullen ook velen zijn die hun herinne ringen sterker voor den geest halen door hun verzameling foto's na te slaan, die in een vorige vacantie werden gemaakt en die een blijvende en sprekende herinnering vormen aan genotvolle uren. Wie dat doet krijgt pleizier in de fotografie en beseft er de bijzondere attractie van. En die neemt zich vast en stellig voor, ook in de komende vacantiedagen de camera weer mee op reis te Demen, om er nieuwe vacantieherinneringen mede te vereeuwigen. Om er foto's mede te maken die kunen dienen als illustratie van de reisverhalen aan familieleden en vrienden bij thuiskomst, of om ze te zenden aan verre vrienden of aan verwanten in het buitenland. Zonder eenigen twijfel zullen er ook onder onze lezeressen en lezers vele ama- leurfotografen schuilen, die in den vacantielijd menige foto maken. Wij bieden diegenen dit jaar een bijzondere attractie in den vorm van en waarvan wij de bepalingen voor deelname hieronder afdrukken. De bepalingen voor den wedstrijd zijn zoo eenvoudig mogelijk gemaakt. De beoordeeling van de ingezonden foto's, door drie bestuursleden van de L. A. F. V., die zich op ons verzoek terstond bereid verklaarden een jury te vormen, hadden wij kwalijk in betere handen kunnen stellen. Alles is thans gereed. Wij hebben op de bureaux van onze redactie een groole ruimte gereserveerd om de ingezonden foto's, die ons naar wij vertrouwen in grooten getale zullen bereiken, te bewaren tot het oogenblik waarop de jury bijgestaan door haar secretaris, haar arbeid begint. Lezeressen en lezers van het Leidsch Dagblad wij rekenen op U. Wij vertrouwen dat gij in dezen wedstrijd een aansporing zult vinden om er in uw vacantiedagen met de camera op uit te gaan, en de lens te richten op wat uw oog bekoort...., om de kiekjes te ontwikkelen en af le drukken en ons zulk een afdrukje te zenden. Er is geen beter tijd om te folografeeren als in de vacantie. Dan hebt ge volop licht en dan kunt ge de meest vermakelijke maar ook de meest artistieke of uit een oogpunt van landelijk natuurschoon interessante foto maken. Of ge kiekt uw vrien dinnen en vrienden in vacantierust of tijdens vacantie-ontspanning, aan het strand in de bosschen of in de bergen. Door het beschikbaar stellen van en van benevens 8 andere prijzen, fotoartikelen, kunstvoorwerpen enz. stellen wij ons voor de inzenders van de tien. naar het oordeel van de jury, beste foto's, naar verhoudins van het verkrecen aantal punten te belooncn. En bovendien, het blijkt ook uit de hieronder afgedrukte wedstrijdbcpalingen. stellen wij ons voor de tien bekroonde inzendingen zoodra de jury met de beoordeeling van de ingezonden foto's gereed is gekomen, ter wijl op een later door de L. A. F. V. te Leiden te houden tentoonstelling, dezelfde foto's zullen worden geëxposeerd. Maar ook de niet prijswinnaars hopen wij een verrassing te bereiden in den vorm van een hun t. z. f te verstrekken gratis-toegangsbewijs tot de tentoonstelling van de Leidsche Amateur Foiogm'en Vereeniging. die naar men ons mededeelde, voor lederen amaleurfotograaf uiterst interessant belooft le worden. Vertrouwende op de belangstelling, die er onder onze abonné's voor dezen wed strijd zal zijn. noodigen wij u uit ons vanaf heden uw inzendingen te doen toekomen Wacht niet tol het laatste oogenblik, maar gaat zoo gauw mogelijk aan het werk. Toont-, lezers^van het „Leidsch Dagblad", door uw inzendingen dat er in de stad waar de beroemde Kiek gewoond en gewerkt heeft, ook nu nog veel en goed en met toe wijding „gekickt" wordt. 1. De inzending van foto's staat open voor alle abonné's van het Leidsch Dagblad en voor bij hun inwonende kinderen of familieleden. 2 Ingezonden mogen worden: vacantiefoto's, dus foto's genomen in de vrije natuur zonder eenige bespreking, dus zoowel foto's van personen, dieren, mooie natuur tafereeltjes of artistieke plekjes. 3. De ingezonden foto's moeten eigen werk van den inzender(ster) zijn en den ons toe te zenden afdruk moet voprzien zijn van een motto door den inzender(ster) te kiezen (dus geen naam van den inzender(ster)terwijl bij deze foto een afzonderlijk, gesloten couvert gevoegd moet worden, waarop aan de buitenzijde het gekozen motto moet worden vprmeld, terwijl in het couvert, naam en volledig adres van den inzen- der(ster) moet voorkomen. Deze enveloppen met naamvermelding blijven gedeponeerd op hel bureau van het Leidsch Dagblad en worden eerst geopend, wanneer de vol ledige uitslag ons door de Jury bekend wordt gemaakt. 4. Behalve de in le zenden foto, die ter beoordeeling gezonden wordt, verzoeken wij daarbij toezending van een afdruk op glimmend papier; deze afdruk is noodig teneinde bij publiceering (zie bepaling No. 10), liet maken van een goede cliché, te vergemakkelijken. 5. Het aantal foto's van één inzender(ster) mag niet meer dan drie bedragen. G. De inzendingen moeten vóór of op Zaterdag 17 September franco gezonden worden aan de Directie van het Leidsch Dagblad, Noordeindsplein, Leiden, met duidelijke vermelding van „Foto-wedstrijd". 7 De Jury zal bestaan uit drie bestuursleden van de Leidsche Amateur Foto grafen Vereeniging; aan deze Jury zal een lid onzer Redactie toegevoegd worden als secretaris Op de uitspraak dezer Jury bestaat gèen beroep. 8. In alle gevallen, waarin bovenstaande bepalingen niet voorzien, beslist de Directie van het Leidsch Dagblad in overleg met de Jury. 9 De foto's blijven het eigendom Van het Leidsch Dagblad, dat levens het repro ductierecht verkrijgt. 10 De foto's welke door de Jury bekroond zijn, zullen worden afgedrukt in het Leidsch Dagblad en later worden tentoongesteld op de tentoonstelling, die de Leid sche Amateur Fotografen Vereeniging zich voorstelt nog dit jaar in te richten. Elke inzender(ster) verplicht zich de ingezonden foto's niet in dien tijd in andere bladen, welke ook. te publiceeren. 11 Allen deelnemers aan onzen fotowedstrijd zal t. z. t. een gratis toegangs bewijs worden toegezonden voor de Tentoonstelling van de Leidsche Amateur Foto grafen Vereeniging. DIRECTIE „LEIDSCH DAGBLAD". OOK 'rt OPlOSSlNO VAN HET OVERWEQV Raa^STUK STORMRAMP-COMITé. De volgende giften zijn nog binnen geko men bij het Stormramp-Comité: Jhr. Ir A C. v. W. f 10; Mevr. S v. P f25 Prof. W. E. fó, J. P. A B. f 10; Sch. Z. B. f25; II. O f 25; Prof. Dr. W. A. K. f 100 N.N. 12.50; Dr. M. J. f25; Mw. A. E. G. f 2.50. J. B. M. f5; H. M. S. f25; Prof. dr. W. d. S. f 10; L R. f 10; Gecollecteerd in de Hoogl. Kerk bij Ds. Meeter op 19 dezer van N. N f 10. Mej. A. S. f250; Th. J. G. f 10, A. M. T. f20; D f 1; K. T d W. f5; Nut en Ge'noegen opgericht 18GG f25; Een Plant soenbewoner f 10; J. f 5; Mej. B. v. d. G. f 1.50 en N.V. v.h. G. v. W. en Co. f 1000. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den penningmeester, den Heer F. Muys van de Moer. Plantsoen 49. Leiden, postgiro No. 57171. STORMRAMP-CONCERT. Naar men ons mededeelt, heeft de heer A. v. d. Sande Bakhuyzen, burgemeester van Leiden, het eerevoorzitterschap aanvaard van het uilvuerend Comité voor bovenge noemd Concert. De datum van dit concert is nader vasi gesteld pp Maandag 11 Juli. ADRES AAN DEN RAAD. Volgend adres is aan den Raad gezonden: Ondergeteekenden, M. de Goejje en H. Zoutendijk, respectievelijk voorzitter en secretaris van de federatie van Marktkoop- iiedenvereenigingen in Nederland, gelet op het voorstel van Burgemeester en Wet houders tot instelling van een 3 October- mark t, te houden op de Beestenmarkt, Nieuwe Beestenmarkt en 1ste Binnenvest gracht, verzoeken beleefd deze gelegenheden let verkoop uit te breiden met Rijnsburger- smgc-I (gedeelte waterkant en gedeelte voor de woningen van de Bouwvereeniging), Tevens verzoeken ondergeteekenden het mnrktgeld voor dien dag te handhaven op 15 cent per Meter. In de toelichting wordt gezegd: Het is adressanten bekend, dat de 3 Oct.- dag zich teekent door een algeineene drukte in de geheele stad, en dat deze drukte ^icn in 't bijzonder concentreert naar den toe gang van het feestterrein, n.l. de Rijns- fcurgersingel, vandaar, dat ook ondergete kenden zich kunnen indenken, dat door het college van B. en W. gezocht is geworden naar een ontlasting van bedoelden singel, doch ondergeteekenden zijn ook de meening toegedaan, dat vele kooplieden toch nog een plaats kunnen innemen op bedoelden singel, zonder dat dit het verkeer in gevaar brengt. Integendeel zelfs, dat men hiermede even tueel gevaar afwendt. Adressanten bedoelen hiermede bet talud van bedoelden singel. Zeer zeker kunnen aan deze zijde nog vele kooplieden staan cn op dit bij uitstek voor de kooplieden goed gedeelte een boterham verdienen. Wat z\jn de voordeelen als daar de koop lieden staan? Ter. eerste: Indien op dezen graskant geen kramen staan, dan zal het publiek er op gaan loopen en alzoo dezen gras-- BINNENLAND. Het „Leidsch Dagblad" opent een photo- wedstrijd voor alle abonné's. (le blad). Overleden is dr. Büttikofer en de gep. generaal-majoor dr. J. W. van Rijn. (Bin* nenl., 2e blad). Uitspraak van het Hoog Militair Ge rechtshof inzake de relletjes te Amersfoort. (Rechtzaken, 2e blad). De H.—N. A. D. P. is te Allahabad aan gekomen. (Binnenl., 2e blad). Mej. Kea Bonman verliest te Wimbledon. (Sport, 4e blad). BUITENLAND. De maritieme conferentie. Ie blad). (Buitenland, Het debat over Stresemann's rede gesloten (Builenl., le blad). Zwitserland en de weigering om sovjet- Rusland de jnre te erkennen. (Buiten., le bla,d). kant geheel vertrappen, terwijl, als er kra men op komen te staan, alleen er vier pooien van de kramen op bet gras komen. Ten Tweede: Indien langs deze water zijde kramen komen te staan, zal dit ook voor het publiek een scheidsmuur kunnen zijn voor het water. Ten derde staan deze kramen dan abso luut niet op den verkeersweg. Dit zelfde geldt voor het gedeelte naast het Schuttersveld voor de woningen der Bouwvereenigingen, daar is zóó'n open ruim te, dat, zonder het verkeer in gevaar ie brengen, daar kooplieden kunnen staan. Indien de hierboven bedoelde gedeelten in gebruik zouden kunnen worden genomen, zou zeer zeker het aantal gedupeerde koop lieden minder worden. Omdat de andere aan te wijzen terreinen in gebruik worden genomen bij wijze van proef, zullen wij daar dan ook geen critiek op uitoefenen, overtuigd zijnde van het feit, dat de practijk zal loeren, dat do kooplieden daar weinig of niets zullen kunnen ver dienen. Alleen wijzen wij er op, dat reeds eerder deze Raad de Beestenmarkt als Marktterrein ongeschikt verklaarde en thans wil men dit terrein weer in gebruik gaan geven. Redenen, waarom zij dan ook eerbiediglijk doch dringend verzoeken de aangevraagde gedeelten op den Rynsburgersingel toe te staan. Het onaangenaamst trof hen het voorstel van B. en W. om gelijktijdig met dezo verandering van verkoopgelegenheid een verhooging van staangeld te willen heffen \an 15 cent op één gulden, alzoo een verhooging van pl.m. 600 pet; dit kan als abnormaal beschouwd worden. Ook een niet ter zake deskundige zal met hen moeten instemmen, dat de thans beschikbaar gestelde terreinen voor de kooplieden veel minder zijn, dus voor de opoffering van de kooplieden naar minder geschikte terreinen, moeten zij ook nog meer gaan betalen. Men meent: de kooplieden verdienen dien dag zooveel, dat dit meerdere marktgeld best betaald kan worden, doch niets is mir.der waar dan dit. Ook (le laatste jaren is dit veel minder geworden. De kosten voor dezen dag zijn al bijzonder hoog. Een klein staatje van nog niet alle kosten willen wij even releveereu: Een kraam, groot 5 M. (met zeil) kost dien dag f 4. Twee benoodigde lampen - 5. Vervoer van goederen (minimam) - 2. Het thans te betalen marktgeld - 0.75 Alzoo reeds een minimum onk. van f L1.75 Deze kosten zjjn al reeds bijzonder noog en thans willen B. en W, dezen staat van onkosten gaan verhoogen met f 4.25. Vergeet vooral niet, dat deze kooplieden om iets te verdienen een dag en een nacht onafgebroken moeten werken. Vandaar dan ook, dat zij een beroep doen op den Raad het marktgeld van 15 cent te bestendigen en de kleine kooplieden in hun toch al moeilijk bestaan ïfiet te treffen. Heb bestuur van de Leidsehen Markl- bond „Ons Belang" le Leiden heeft zich tot den gemeenteraad gericht met een adres waarin het opmerkt: dat het ten aanzien van de punten 9 en 10 van de agenda van de vergadering van 20 Juni j.l,, betreffende wijziging der z.g.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1