No. 20635 LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 23 Juni Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. Dr H.MANNING'S SUPP05IT0RIA UIT DE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. ALPHEN. Gisteren maakten de leerlingen van de hoogste klassen der Chr. H. B. School alhier onder leiding van enkele leeraren een reis)» naar Nijmegen. De jongelui hebben in de omstreken van die stad van het prachtige natuurschoon kunnen genieten en waren daarover ook ten zeerste voldaan. O.m. werd de Heilige Land-Stichting bezocht. Deze week slaagden de heeren A. A. Goedhart en C. J. van 't Wout alhier voor het examen onder rijkstoezicht van gedi plomeerd schoenhersteller. De verkoop van het „Santos"bloempje, ten bate van de R.-K. Vereeniging ter be strijding der tuberculose, heeft in deze gemeente opgebracht f 333.45. Alhier werd het initiatief genomen om voor de leninging van den nood van da door de stormramp getroffenen ook op een andere wijze gelden te verzamelen dan door het houden van collecte. Twee plaatselijke muziekverenigingen werden bereid gevonden hun medewerking tp yerleenen. Zoo werd gisteravond op da terreinen der Martha-Stichting een tuin- concert gegeven door „Crescendo" en „Arti et Religioni". De belangstelling was vrij goed. De opbrengst bedraagt f 90. I BODEGRAVEN. Het vuil naar den oven oi naar den akker. Op de jaarvergadering van stemgerechtig de ingelanden van den Polder Nieuwkoop en Noorden heeft de Gezondheidscommissie al hier. waartoe Nieuwkoop behoort, medege deeld geen bezwaren te he'bben tegen de op- ihooging van de riet- en laaggelegen gras landen in dien polder met stadsvuil en wel op de wijze als de uilvoering gedacht wordt; voorts dat de polder in overleg is getreden met de VeTeeniging tot behoud van Natuur monumenten te Amsterdam, met het resul taat. dat zeer waarschijnlijk een compro mis tot stand zal komen, waardoor beider belangen gediend worden en deze lichamen derhalve niet tegenover, doch naast elkaar komen te staan. Daar de belangen van de ge'zondheid en Ihet natuurschoon een voorname rol speel den, beschouwde men het ophouden der be zwaren aan dien kant ter vergadering als een gunstig voorteeken voor de verwezen lijking der Nieuwkoopsche plannen. Bij den ontvanger der directe belas tingen e'nz. alhier is f 26.45 ontvangen, we géns te weinig betaalde inkomstenbelasting over het belastingjaar 19241925. BOSKOOP. Op initiatief van den burgemeester alhier is een Commissie gevormd tot het inzamelen van gelden voor de getroffenen bij de Stormramp in den Achterhoek. De Commissie zal bestaan uit de leden van de vroegere Commissie voor den watersnood. RECLAME. (Zetpillen tegen aambeien.) ƒ1.75 per doosje van 12 stuks. 3961 AALSMEER. Wie zal dat betalen? Een zeer bijzondere kwestie is momen teel hangende tusschen de bewoners van het centrum der gemeente en het elec- trisch bedrijf. In de vergadering van den gemeenteraad in Februari van dit jaar, werd n.l. besloten, dat het electr. bedrijf de kosten, voortvloeiende uit den ombouw van het bovengrondsch net in een kabel aansluiting, voor zijn rekening zou nemen. Vóór enkele dagen nu met 't kabelleg- gen is aangevangen werd den aangeslo tenen een circulaire door dit bedrijf thuis gestuurd, waarin werd meegedeeld, dat de kosten, voortvloeiende uit het veranderen der huisleidingen, 't verplaatsen der me ters van boven naar beneden, alsmede het gedeelte kabel behalve een Meter, dat op het» erf werd gelegd tot de perceelen door de eigenaren of huurders moest be taald worden. Een adreslijst circuleert thans bij de ingezetenen, waarop handteekenin- gen worden verzameld om bij den gemeen teraad te protesteeren tegen deze handel wijze van het electr. bedrijf. Een schitterend voorbeeld. De-collecte, alhier gehouden ten bate van de getroffenen door de. stormramp in het Oosten des lands, heeft opgebracht de som van f4003 76. Ook met deze inzameling hebbett de inwoners dézer gemeente weer uitstekend op de lijsten geteekend. Er zullen niet veel plaatsen in den lande worden aan getroffen, waar per hoofd der bevolking pl.m. 50 et. wordt gegeven. Wel bewijs, dat de' menschen hiermet de arme getroffenen weten mee te leven. Bravo, Aalsmeerders! HAARLEMMERMEER. Gouden feest. Op Dinsdag 28 Juni a.s. zal het 50 jaren geleden zjjn, dat het echtpaar J. Hoen- soenM. v. d. Heijden, wonende te Zwa nenburg nabij Halfweg alhier in het huwe lijksbootje stapte. De nog krasse oudjes zullen' op dien dag ongetwijfeld veel blijken van belangstelling ondervinden. HOOFDDORP. Geslaagd is voor het P. B. N. A- examen voor adspirant bouwkundig op zichter de heer L. Kraak, alhier. KATWIJK-AAN-ZEE. Uit ruim dertig sollicitanten is be noemd tot concierge van het Jeugdhuis alhier de heer A. Gladpootjes, gep. Am- sterdamsch politie-agent. LISSE. Raadsagenda, De Raad der gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Vrijdag 24 Juni e.k., avonds te 8 uur. Aan de orde komt: Onderzoek van de geloofsbrieven der op 11 Mei 1927 gekozen verklaarde raadsleden. Voordracht voor de benoeming van een lid der Gezondheidscommissie, zetelende te Katwijk, wegens bedanken als zoodanig van den heer H. G. Sielevoldt, te Valkenburg. Voorstel van B. en W. tot overname van de Vreewijkstraat. Idem tot verkoop van een strookje bouw terrein langs de Julianastraat aan Adr. Schalk. Idem tot wijziging van diverse raads besluiten tot grondverkoop langs de Juliana straat (Zuidhoek). Idem en de Gascommissie om gasbuizen to leggen in den Smalleweg en Grachtweg door Schoolstraat en Bondstraat. in aan sluiting aan de nieuw gelegde buizen in den Heereweg. Rekening 1926, overgelegd door de Ge zondheidscommissie te Katwijk. Regrooting 1928, overgelegd door de zelfde commissie. Gewijzigde begrooting 1927 van het Waterleidingbedrijf. Comptabiliteitsbesluiten. Ingekomen stukken en mededeelingen. Voor de slachtoffers van de storm ramp in het Oosten des lands zijn nog eenige nagiften ingekomen. Door den burgemeester werd aan het comité overgemaakt een bedrag van f3265.79. Uit een achter de woning staande schuur werd in den afgeloopen nacht bij den heer Jac. Th. de Vr. een heeren en een damesrijwiel ontvreemd. In den loop van den dag is het damesrijwiel echter weer teruggevonden in de bosschen van Keukenhof. Van het heerenrgwiel heeft men echter nog geen spoor kunnen ontdekken. NOORDWIJK. Gistermiddag had de heer H., hulp monteur bij het Gemeentelijk Electriciteits bedrijf alhier het ongeluk, door uitglijden, een pot met kokend mastiek over zijn hand te krijgen, waardoor hij ernstige brandwon den bekwam, zoodat hij zich ender genees kundige behandeling moest stellen. Lijst van onbestelbare brieven eu briefkaarten van welke de afzenders onbe kend zijn, terugontvangen in de 1ste helft der maand Juni 1927. Brieven Binnenland: Coöp. Ver. Han delskamer, Rotterdam. Brieven Buitenland: HaasensteinVog- ter, Berlin N.W. 16. Briefkaarten BinnenlandG. C. Tromp, Leiden. Van d. Valk, Rotterdam. B. >Vagener, Amsterdam. Briefkaarten Buitenland: Claus Hop- niann, Leipzig. Frieda Kun zei, Limbach in Sacksen. L. 1924, Remscheid. R. Lavenitz, Wien 18. G. Schwerber, Ber lin Charlottenburg. OEGSTGEEST. Ernstig auto-ongeluk. Omstreeks 5 uur gisteravond reed A. J. de K., chauffeur in die'nst bij M. M. te Haar lem, met een met kisten appelen beladen vrachtauto op den Rhijngeesterstraatweg. Gekomen ter hoogte van den heer Nouwens zag de bestuurder twee dames per rijwiel, die' over den weg slingerden. Om een aanrijding te voorkomen draaide de K. zijn 9tuur en remde uit alle macht. Door de waarschijnlijk te groote snelheid, sloeg de auto geheel over den kop en kwam op een zijde in de tramrails terecht. De inhoud van de auto kwam op de' straat te vallen, waardoor de meeste kisten open barstten en de appelen bij honderden in 't rond lagen. De K. kwam er gelukkig <roed af, doch zijn metgezel-zekere de J. uit Haarlem bezeerde zich hevig-aan arm en schouder zoodat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Een passeerende vrachtauto van de firma de la B. uit Leiden, bracht den man direct naar het Ziekenhuis te Leiden. De auto-is door deze buiteling erg bescha digd. De vracht is overgeladen op een vracht auto van de firma J. alhier, die voor het vervoer naar Haarlem zorg droe'g. De stoom tram had door dit ongeval circa 20 minuten vertraging. Hel snelverkeer werd tijdelijk door de politie stop gezet en nader geregeld. De bestuurder en politie hadden begrij pelijk de handen vol om de jeugd van de zoo begeerlijk uitziende vruchten af te hou- 'den. Of dit wel geheel gelukt is, valt te be twijfelen, althans merkten wij, dat menige jongen een buitenkansje had. RIJNSBURG. De 14-jarige T. H., alhier, werd door een brik, bestuurd door J. v. K., aan de Vliet, alhier, aangereden. Hg werd daardoor aan een been gewond en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen voor de acte L. O. zijn geslaagd de heeren D. Schoneveld en H. v. Kurjeren, alhier. Naar wij vernemen zal op Dinsdag avond 28 Juni a s. door de Rijnsburgsohe Burgerwacht wederom worden prijsge- schoten. Er is reeds een aantal mooie prijzen be schikbaar gesteld. RECLAME. De narigheid van kloven in de handen, winterhanden en voeten, kan spoedig ver dwijnen door gebruik van Foster's Zalf. Eczeem, huiduitslag, dauwworm, psoriasis en de meeste jeukende huidziekten moetep spoedig zwichten voor de verzachtende wer king dezer antiseptische zalf. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar f 1.75 per doos, f 1.per tube. 4773 VOORHOUT. R.-K. Middenstandsvereeniging „De Hanze". Gisteravond vergaderde bovengenoemde Vereeniging in het Patronaatsgebouw alhier om besprekingen te voeren over de winkel sluiting op werkdagen en op Zon- en Feest dagen. De voorzitter, de heer W. van der Laan, opende deze vergadering met den Chr. groet en heette alle aanwezige welkom, in het bijzonder den burgemeester en pastoor Heijtveldt, die later ter vergadering kwam. De voorzitter zegt deze vergadering te hebben belegd, omdat het gemeentebestuur een nieuw ontworpen algemeene politie verordening heeft gemaakt en deze eerst daags aan den raad zal worden aangeboden Spr. zegt, dat hij als wethouder der ge meente gemeend heeft, om de in dat ont werp voorkomende'bepalingen, omtrent de verplichte winkelsluitihg. eerst d.e alge meene opinie van de neringdoende midden standers betreffende deze zaak te hooren, wil hij aan deze bepalingen zijn volle mede werking geven. De burgemeester, het woord verkrijgende, zegt dat hij een voorstander is van ver plichte winkelsluiting, omdat het in het be lang is van de neringdoende middenstan ders. Spr. vindt dit een sociaal belang, daar het hier gaat om de rust van de neringdrij- venden. Evenals de overheid de belangen van den arbeider aantrekt door so/iale wellen te maken, zooals de arbeidswet, de ongevallenwet enz., moet z. i. ook de ovpr- heid waken dat de middenstanders, die niel de dienaar moet wezen van het publiek, eenige rust kan genieten. Waar het parti culier initfatief hierin, ondanks verschei dene daartoe aangewende pogingen afstuit op den onwil van enkele personen, acht hij het gewenscht om in deze gemeente de ver plichte winkelsluiting in te voeren. Spr. geeft evenwel in overweging om zich voor- loopig te beperken op de winkelsluiting in het algemeen en om nog niet over te gaan lot het bespreken van de winkelsluiting op Zondagen, omdat hij van meening is. dat dit niet zoo heel gemakkelijk te regelen is. Evenwel sluiten hier de meeste winkels op Zondagen, zoodat dit niet direct noodzake lijk is. Over de algemeene winkelsluiting zegt spr., dat de neringdoenden door dezen maatregel niet bevreesd behoeven te wezen dat dit nadeelig zal worden voor hun zaken, omdat allen gebonden zijn om te sluiten en dus concurrentiestrijd is uitgesloten. Im mers datgene wat men na een bepaald slui tingsuur verkoopt, brengt z.i. toch geen voor deel op, omdat de winst op de artikelen verloren gaat aan de bedrijfskos'en, velke men heeft door het langer open blijven, zoo- als licht en dergelijke. De heer A. Hoek zegt zich met de ziens wijze van den burgemeester niet te kunnen vereenigen Het kappersbedrijf zal er z. i. onder lijden, omdat de menschen. die laat van hun arbeid komen, zich dan niet meer kunnen laten kappen of scheren. Z>o ojk voor den verkoop van geneesmiddelen. Spr. zou voor dergelijke bedrijven uitzundering willen maken. Betreffende het bepalen van den sluittijd voor de winkels, zou spr., in dien het tot stand zou komen, gaarne zien, dat dit werd bepaald op 9 uur, zoowel voor den zomer als voor den winter. De heer H Dijsselbloem spreekt zich uit tegen de winkelsluiting, omdat de winke liers zelf moeten weten of zij sluiten willen. Indien het echter komt, sluit hij zich aan bij den heer Hoek en zou het uur willen be palen op 9 uur. De Voorzitter zegt. dat de bezwaren door genoemde heeren genoemd,, in de praktijk zich zullen oplossen, omdat het oubliek, wanneer het weet, dat de winke'.s na een bepaald uur gesloten zijn, er voor zal waken dat het niet te laat komt om zich van het noodig te voorzien. Spr. vindt den tijd lang genoeg, wanneer men tot 8 uur in de win kels terecht kan, omdat men best kan zor gen, dat men dan zijn boodschappen gedaan heeft. Gelijke meening i9 de heer B. Schalie toegedaan Mej. Lindeboom kan zich met winkelslui ting wel, vereenigen, omdat zij ook onder vonden heeft, dat men in den avond toch niet zoodanig verkoopt, dat, wanneer men verplicht is te sluiten, men schade zal onder vinden van dezen maatregel, maar zegt beslist er tegen te zijn, wanneer men op Zondagen algeheele winkelsluiting zou willen doorvoeren, omdat dit vooral voor banket bakkers zeer nadeelig zal zjjn, hetgeen ook wel zoo zal wezen met de winkeis, die rookartikelen verhandelen. De heer Angevaare spreekt op een des betreffende vraag van den voorzitter, als zijn moening uit, dat verplichte winkelslui ting heelemaal niet noodig is, omdat de sigarenwinkeliers na het sluitingsuur geen sigaren of sigaretten meer mogen verkoopen, terwijl men deze wel kan krggen in café's en dergelijke inrichtingen, zoodat dit den winkelier benadeelt. Persoonlijk is hij even wel geen tegenstander, omdat zijn zaak er niet onder zal lijden. De voorzitter meent, dat men over het algemeen van gevoelen is, dat verphente winkelsluiting iets goeds is, omdat de ge opperde bezwaren meer van ondergeschikt belang zijn. Spr. vindt, dat er geen nadeel is te vreezen voor de diverse zaken en vraagt de vergadering, indien men er tegen is, dit kenbaar te maken. De burgemeester wil er nog even op wijzen dat deze maatregel uitsluitend in het belang is van de neringdoenden zelf. Spr. zelf zegt zooveel mogelijk bij de ingezetenen le koopen en geeft in overweging om onderling pro paganda te maken om het iokoopen in deze gemeente te bevorderen, ofschoon spr. ge looft, dat het juist die menschen zgn, die elders hun inkoopen gaan doen, die hier niet meer terecht kunnen. Betreffende het open houden van kapperszaken zegt spr., dat overwogen zou kunnen worden om hier een uitzondering te maken. De heer Van der Voet meent, d3t juist de kappers besloten hebben om niet lauger open te blijven dan 8 uur en acht het voor deze zaken het minst noodig om langer open te blijven. Hierna spreekt de vergadering zich uit in principe niet tegen verplichte winkel sluiting te zijn. Alleen de heeren A. Hoek en H. Dgsselbloem zyn principieele tegen standers. De voorzitter zegt, dat thans besproken kan worden het bepalen van een uur en het maken van uitzonderingen voor ver schillende winkels. Spr. is van gevoelen, dat een verplichte winkelsluiting om 8 uur in den avond zeer goed is en vraagt hier omtrent de meening van de vergadering. Na eenige discussie en rondvraag dankte de voorzitter voor de opkomst en sloot de vergadering met den Chr. groet. VOORSCHOTEN. „Onderling Hulpbetoon". In het gebouw voor Chr. Belangen ver gaderde Woensdagavond de vereeniging voor ziekenhuisverpleging „Onderling Hulp betoon" onder leiding van haar voorzitter den heer ds H. P. Fortgens. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter, den len secretaris deh heer C. Bolle, die door ziekte verhinderd is aanwezig le Zijn en elders wordt verpleegd er den wensch aan toevoegende dat bij spoedig hersteld wederom in zijn huiselijke kring mag terugkeeren. De notulen van de vo rige vergadering werden door den voor zitter voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Het jaarverslag was opgemaakt door den 2den secretaris, den heer D. J. Brinks en werd door hem aan de vergadering mee gedeeld. Hieruit bleek dat op 1 Januari 1927 ingeschreven waren 638 leden en dat gedurende 1926, 27 personen elders zijn ver pleegd met een totaal van 757 vecpleegda- gen. Het jaarverslag werd onder dankzeg ging aanvaard. Namens de commissie voor het nazien der rekening over 1926, bracht de heer A. Oudshoorn verslag uit. De boeken en be scheiden van den penningmeester, den heer G. Harteveldt, waren in de beste orde bevonden en adviseerde de commissie de rekening goed te keuren onder dank zegging aan den heer G. Harteveldt voor het vele werk, in het belang van de ver eeniging verricht. Hierna deed de penningmeester rekening en verantwoording over zijn gehouden be heer, waaruit blijkt dat de inkomsten had den bedragen f 7587.84 en de uitgaven f 3000.59, zoodat er een saldo is van f4587.25. Aan vcn>Jeeg$clden waren onge veer betaald f 2-100 en in vergelijking met het vorige boekjaar is het saldo ongeveer f 1000 vooruitgegaan, zoodat de kas er niet slecht voorstaat. Onder dankzegging werd de rekening en verantwoording aldus goedgekeurd. Tot leden der commissie tot het nazien der rekening over 1927 werden benoemd de heeren A. Oudshoorn, P. Vlag en A. B. Wesselo. Terwijl één der aanwezige dames voor een kopje koffie met koek zorgde, werd met de verkiezing begonnen wegens perio dieke aftreding van de heeren C. Bólle, J. Braggaar Sr. en G. F. Meyer. Herkozen werden de heeren C. Bolle met 26 stemmen en J. Braggaar Sr. met 27 stemmen, terwijl in de plaats van den heer G. F. Meyer werd gekoze'n de h.eer J. M. de Ruyter mot 22 stemmen. Het voorstel van het bestuur tot aanvul ling van art. 11 v. h. huish. reglement werd met algemeene stemmen aangenomen. De aanvulling luidt als volgt ..De veTeeniging aanvaardt niet eerder financieel verplichtin gen ten opzichte van leden, die bij aanmel ding ziek zijn dan 3 maanden na hun her stel". Deze aanvulling is noodig, omdat er nog 9leeds inwoners zijn dio wachten met lid wordén totdat er zieken in het gezin zijn. Bij de rondvraag werd naar de Kon. Goedkeuring der statuten gevraagd. Dit punt is in bewerking maar het bestuur kon geen verdere inlichtingen nog verschaffen, daar nog niet is vastgesteld of Kon. Goedkeuring een vereischle is. Besloten werd ook dit jaar tot aan de vol gende algemeene vergaddering f 3.50 per dag verple'eggeld te vergoeden tol een maximum van 50 dagen en indien een lid, bij voor uitbetaling verpleeggelden moet storten en dit bedrag niet direct bezit, hij zich in ver binding kan stellen met den penningmeester om een voorschol Waarna deze aanvraag direct zal worden overwogen door het be stuur. Met een woord van dank en onder het uitspreken van de beste wenschen voor „On derling hulpbetoon" sloot de voorzitter deze vergadering. WARMOND. Vergadering Oranje-commissie. Ten Raadhuize werd gisteravond door de Oranje-commissie een vergadering gehou den tot vaststelling van de rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar en tot bespreking van de feestelijkheden ter gelegenheid van den aanstaanden verjaar dag van H. M. de Koningin. De voorzitter, de heer Oudshoorn, opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom aan de aanwezigen, terwijl hij tevens zijn spijt uitsprak, dat de heer Van Stijn, een van de oudste leden der Com missie. door ziekte niet aanwezig kon zijn. De rekening en verantwoording door den penningmeester, den heer Langeïaar uitge bracht, werd op advies van de heeren RECLAME. 4449 Schölvinck en P. S. van Rijn. die de feke- hing hadden nagezien, door de vergadering goedgekeurd en de penningmeester ónder dankzegging gedechargeerd voor zijn accu raat en zuinig beheer Besloten werd de feesten te houden op Dinsdag 30 Augustus. Woensdag 31 Augus tus en Donderdag 1 September. Verschil lende sub-commissies werden gevormd om de feestelijkheden voor te bereiden. De voorzitter herinnerde de leden er aan, dat dit jaar een zeldzaam jubileum her dacht moet worden; de heer Schouten toch zal tijdens de feesten den dag herdenken, dat hij voor 50 jaar lid van de Commissie werd, een feit wat voorzeker niet. zonder meer zal passeeren. Bij de rondvraag nam de eere-voorzitter, burgemeester Schölvinck het woord en dankt de heeren voor hun tegenwoordig heid. den wensch uitsprekende, dat de aan staande Koninginnefeesten ook dit jaar weder zoo geanimeerd gevierd zullen wor den, als dit tot nu toe onder leiding Yan de commissie een traditie is geworden. WASSENAAR. Aan den directeur van de gasfabriek alhier is een ziekteverlof toegestaan van 6 weken. Tijdens zijn afwezigheid is met de waarneming van het directeurschap belast do heer jhr. R. W. v. d. Does, ond-directeur der gasfabrieken alhier. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen Belastingwetten en Financ. Rekenen, afgenomen door het Ned. Instituut van Sec. en de Nederlandsche Organisatie van Ac countants, de heer G. Versteeg, alhier, desk. lid N. O. van Accountants. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De zitting van het Kantongerecht van g Ut er middag werd geopend met de behan deling van een kinderzaak die met geslo ten deuren werd behandeld. Vandaar dat de vaste bezoekers van do tribune eenig geduld moesten oefenen eer het bekend© ,,ter openbare terechtzitting" eerst uit den mond van den deurwaarder Van der Woude terstond daarop herhaald door den ma joor der Rijksveldwacht het begin van de Woensdagmiddagstrafzitting aankondigde. Terwijl op straat den. geheeLen dag de bakkers van Leiden propaganda maakten voor het gebruik van brood, omdat het zoo goed en zoo voedzaam, zoo licht verteer baar en al wat dies meer zij is, versche nen voor den Kantonrechter mr. J. Klein gisteren een aantal melkboeren uit Lei den, die alle ikjor keurmeesters van den Keuringsdienst alhier waren verbaliseerd wegens verschillende delicten, die er op wezen dat zij het niet altijd even nauw nemen met de naleving van het bepaalde bij de wet betreffende den verkoop van melk. In sterke tegenstelling met de pro paganda van de bakkers, voor brood, moet het telkens verschijnen voor den Kanton rechter van melkverkoopers onwillekeu rig een slechten invloed hebben op den omzet van dit voedingsmiddel. Het zijn steeds kleine vergrijpen, waaraan de melk- slijters zich schuldig maken, doch het wijst op onverschilligheid, op nonchalance. G. A S. uit Leiden en zijn. stadgenoot C. L. v. d. W. hadden beiden melk op de markt gebracht die niet genoeg karnemelk bevatte. Het O. M vroeg tegen deze heeren na den directeur van den Keuringsdienst cn de scheikundige van dezen dienst mej. F. S. te hebben gehoord, f 5 boete of dagen hechtenis, resp. f 2 boete of 2 dagen hechtenis. C. P. uit Leiden, ook al een meïk- verkooper had een vloeistof vervoerdare bij onderzoek melk bleek te zijn, zonder dat de bus waarin de vloeistof zat van een bordje ,,melk" was voorzien. Daarom vroeg het O. M. dat gisteren weer waargenomen- werd door mr. A. van der Eist, P.'s .ver- oordeelitng tot een boete van f 3 subs. 3 dagen hechtenis. Nog een melkboer verscheen voor don Rechter. Ditmaal een Noord wij ker, J. L. v d. H. wiens bediende uit was gegaan met een bus zonder opschrift melkf zonder roerder en met een maat die niet hygië nisch was weggeborgen. Het kostte v. d. L. waarschijnlijk drie boetes van f 2. D. K. üit Leiden, had geen kraan gebe zigd voor het tappen-van- de melk en boven dien was zijn maat niet schoon geweest. Daarom vroeg het O. M zijn veroordeéliug tot twee boeten van f 2 of tweemaal 2 <J. Nadat de room van de 'melk was, ver scheen de aannemer-expediteur voor den Kantonrechter om zich te verantwoorden wegens het laten werken van zijn onder geschikten op Zaterdagmiddag na een uitr. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de op perman De G. eveneens uit Sassenheim gevolg gevend ..aan dp plicht die op hem rust als lid van zijn vakvereeniging" aan stoot had genomen aan dit werken van K.'s mannen erf de politie daarop attent had gemaakt, die proces-verbaal wegens

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9