AGENDA. Groole keuze TROPICAL-STOFFEN voor Zomercostuums en Reiscosluums, KERK- EN SCHO01NIEUWS. FINANCIEN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Vrijdag. Sladszaal: Alg. vergadering Genootschap 11. S. G. 8 uur nam. Oegslgeest (Irene): Ledenverg. Ver. Ziekenverpleging voor alle Gezindien. 8 uur. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogevroerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 1 uur kinder? .en famiiie-matinée. „City-theater", Haarlemmerstr.: Bioscoop voorstellingen te 8 uur. 's Woensdags en 'e Zaterdags matinée te 2 uur. „Luxor-theatei", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 3 uur. Den Haag (Scala)': Bouwmeesters revue „Nou nog mooier!" 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 Juni a.s. tot en met Zondag 28 Juni waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Papenburg 9, telefoon 807. RECLAME. A. Th. CAHEN kleedermakerij 4714 NIEUWE RIJN 32 naar maat vanaf f 84. verdwaalde belastingbiljetten. Door den cycloon zijn verschillende lichte voorwerpen mijlen ver meegevoerd in de lucht. Zoo zijn than9 eenige belastingbiljet^ ten van een landbouwer uit Beltrum te Nieuwlande gemeente Oosterheaselen (Drente) gevonden^ op een- afstand dus van ruim 100 K.M. van eerstgenoemd ge hucht. de scheeve gasketel te heerlen. De gasketel te Heerlen, welke plm. 70- c.M. scheef was gezakt, is weer recht ge zet, meldt het ,,L. D." Dit werk is op ini tiatief van den heer Ba-rtels te Valkenburg uitgevoerd. Hij heeft het bovenste ge deelte der fundeering aan de niet-verzakte zijde afgekapt, het zand onder den ketel uitgespoten en zoodoende is de ketel op z'n plaats gezakt. Hij staat dus op een 'scheeve fundeering. Zoodoende heeft de gemeente op een goedkoope manier do ketel recht gekregen. aan de gevolgen overleden. S., te Rheden, die Zondag bij de Drent- sche Hoofdvaart in Assen een motorongeluk had gehad en in het ziekenhuis moest worden opgenomen, is aan de bekomen verwondingen overleden. 'Gisteren loop ik op straat. Daar komt een jongetje van een jaar of tien naar me toe en zegt schreiend: „Hebt u astublieft dertig cent voor me V* „Waarom juist dertig cent, kereltje „Anders kan ik niet naar mijn vader en moeder toe!" snikt do jongen. „Stumper!" denk ik en ik.tel drie dub beltjes in zijn smoezelige hand. „Waar zijn je ouders dan V' „In de bioscoop!" antwoordt hij en holt •weg. ned. bert. kerk. Beroepen: Te 2e Exloèrmond: Tj. J. Mudde te Made-Drimmelen. Te Soeslerber- (loez.: E, Warmolls le lieerde. Te Wage- ningen: A. AHena le Rhijnsburg. Te Enler: U. Japchen, te Ede. Te Ijlst - G. Venema, te Appingedam. Te Koog aan de Zaan: ds. J. Eikema, le Witmersum. Bedankt voor Loosduinen: ds. F. H. v. Oosten, te Feyenoord. geref. kerken. Tweetal: Te Enschede, A. J. Bouma, Ie Wanswerd; en J. van Henten, te Nieuw- Yennep. Beroepen: Te Vrouwepolder, L. v. J. Zanden, cand. le Putten (GId.). doopsgez. gemeente. Beroepen te Veendam-Wildervank- Nieuwe-Pekela: ds. J. Wuite in Den Haag. HANDELSVEREENIGING AMSTERDAM. In de te Amsterdam onder voorzitterschap van den heer H. C. Rehbock gehouden alge- meene vergadering van aandeelhouders werden de balans en de winst- en verlies rekening over 1926 goedgekeurd en het dividend op 30 pct„ op rekening, waarvan reeds 16 pet. ad interim is uitgekeerd. De vergadering bepaalde het aantal com missarissen op 6. waardoor geen vervanging noodig was van den heer A. M. Vroeg, die in April j.l. ontslag als commissaris heeft genomen. De heer H. C. Rehbock werd als com missaris herkozen, terwjjl de heer D, Bol- derhey voor den t\jd van 5 jaar als directeur werd herbenoemd. Besloten werd tot uitgifte der 15e serie aandeden, groot f5.000.009 tot narikocis, uitsluitend aan aandeelhouders. De inschrij ving zal worden opengesteld van 4 tot en met 20 Juli a.s. DE ALGEMEENE TOESTAND. De ontwapeningsconferentie. Momenteel worden te Genève ter mari tieme ontwapeningsconferentie in hoofd besprekingen gevoerd buiten de zitting om. Alleen de technische commissie hield een officieele bespreking, die geen verder licht in de verschillende kwesties bracht en ver moedelijk ook niet kon brengen, daar hier slechts de technici aan het woord waren tot het bijeen brengen van feitelijke gege vens en technische ophelderingen over de beteekenis der verschillende voorstellen der drie delegaties. De gedelegeerden wachten naar 't schijnt op instructies hunner regeeringen over de aan te nemen houding ten aanzien van de Maandag openbaar gemaakte voorstellen. Een persoonlijke langdurige bespreking had plaats tusschen den Amerikaan Gibson en den Japanschen admiraal Saïto, die vol gens verklaringen uit Japansche bron noga! belangrijk moet zijn geweest en de kans op Amerikaansch-Japansche overeenstemming zou hebben verbeterd. Op de bijeenkomst met de internationale pers verklaarde Gibson, dat, overeenkom stig den Britschen wensch, dat over deze kwestie grondig onderhandeld zou worden, de eventueele verscherping der bepalingen der conventie van Washington van 1922 nog geen onderwerp van bespreking tus schen de gedelegeerden had uitgemaakt. Waarschijnlijk wacht men hieromtrent na dere instructies uit Washington en W kio. ïntusschen liet Gibson wel duidelijk merken, dat de Amerikaan heel weinig voor een bespreking der bepalingen der Washinglonsche conventie voor slagsche pen gevoelt en verre de voorkeur eraan zou geven de kwestie van een eventueele wijziging dezer bepalingen aan te houden tot 1931, wanneer overeenkomstig de Washinglonsche conventie de herziening dier conventie toch aan de beurt moet ko men en Frankrijk en Italië vermoedelijk niet zullen ontbreken. Waar de mogendheden zoowel |e Belgrado als te Tirana bemiddelend blijden optreden, verwacht men een spoedige oplossing van het Balkanconflict. BELGIE, De amnestie. De centrale commissie der Kamer van Volksvertegenwoordigers, belast met het onderzoek van het amnestie-ontwerp, heeft kennis genomen van den tekst van liet ontwerp, dat Dest-rée in verband met vo rige besprekingen opdracht had uit te werken. Het nieuwe ontwerp komt hierop neer, dat de bij de grondwet aan den ko ning toegekende bevoegdheid op het ge bied dor genadeverleening wordt uitge breid en met name gratie zal kunnen wor den verleend aan bij verstek veroordeel den. Mocht echter, de koning geen gebruik maken van zijn bevoegdheid, dan wordt voor alle vonnissen voorzien een algemeei.e verjaring op 11 November 1928, den tienden verjaardag van den wapenstilstand. Daar van zouden echter zijn uitgesloten enkele vonnissen in bijzondor onaangename za ken als spionage en verklikking aan den vijand, tenizij de koning op eenstemmig advies van den ministerraad er anders ove-r beschikte. De christen-democraat Hey- man kwam op tegen die bepaling, uit vrees dat dank zij haar elasticiteit geen algo- meene, doch slechts een gedeeltelijke am nestie in 1928 plaats zou hebben. Deetrée's ontwerp bepaalt verder, dat aan geamnestieerden noch hun politieke rechten, noch reeds betaalde geldboeten worden teruggeschonken. Bestreden werd een andere bepaling, volgens welke de geld boete, door bij verstek veroordeelden te betalen, niet kwijtgescholden kon worden in geval van amnestie Die bepaling werd dan ook verworpen, terwijl de overige be palingen met een meerderheid van negen tegen zes stemmen voorloopig werden aan genomen. Heden wordt definitief gestemd en een rapporteur benoemd. De socialist Souplit, tot de minderheid bchoorend, was intus- schen van meening, dat het amnestieont- werp-Dcstrée te ruim was en dat van het voordeel van amnestie veroordeelden tot de doodstraf en tot levenslangen dwangarbeid uitgesloten behoorden te worden. DUITSCHLAND. Stresemann en Genève. Slresemann heeft de leiders der groote partijen ontvangen en hun eenige mededee- lingen verstrekt aangaande dé beraadsla gingen die hij tijdens zijn jongste verblijf le Genève met verschillende buitenland sche staatslieden heeft gehouden. Beweerd wordt dat de door Stresemann verstrekte inlichtingen de parlementaire leiders zeer hebben bevredigd. Over de rede die de rijks minister van buitenlandsche zaken heden in den Rijksdag zal houden en waarmede het groote politieke debat zal worden inge leid. wdrdt nog gemeld dat Stresemann in elk geval zal antwoorden op de jongste uit latingen vah Poincaré en van de gelegen heid gebruik zal maken uitvoerig uit te weiden over de Duitsch-Fransche betrek kingen. FRANKRIJK. Vervolgde Kamerleden. De Kamer heeft het verzoek van den royalistischen afgevaardigde Le Cour Grand maison om den minister van justitie te mogen interpelleeren over de arrestatie van Léon Daudet met 405 tegen 25 stemmen verworpen Cachin zal over 14 dagen de gevangenis 'ingaan. Doriot heeft voor de Karercom- alles ontkend, wat hem ten laste is gelegd over anti-Fransche uitlatingen in China en aanzetting tot muiterij. ENGELAND. De hervorming van het Hoogerhuis Protest tegen de sovjets-moorden. In het Hoogerhuis zeide Birkenhead, dat het in de bedoeling der regeering ligt om het wetsontwerp over de hervorming van het Hoogerhuis in de tegenwoordige paris- mentszitting af te handelen, zooals Baldwin bij de jongste verkiezingen heeft verklaard. De raad van het vakvereenigingscongres en het bestuur der arbeiderspartij hebben een motie aangenomen, welke onvoorwaar delijk verzet aanteekent tegen de regeerings- voorstellen tot hervorming van het Hooger huis en zich uitspreekt voor de afschaffing van dit lichaam. Het bestuur van het vakvereenigingscon gres heeft gisteren de ingekomen rapporten besproken van de actie tegen de vakver- eenigingswet in den lande. Aangezien de aanneming der wet toch vaststaat, werd besloten de verdere actie vooral te laten bestaan in het aanwerven van meer leden voor de vakvereenigingen en de coöpera tieve beweging, als de beste feitelijke pro paganda tegen de wet. Feitelijk is dus van verdere actie af gezien! Vakvereenigingsbesturen en Labour heb ben tezamen een motie aangenomen, die zegt, dat de gedelegeerden, die deze zitting bijwoonden, ofschoon zij de buitengewone gevaren beseffen van den Russischen toe stand en de verontwaardiging begrijpen van de sovjets wegens den moord op Wojkof, zich verplicht achten te protesteeren tegen do openlijk erkende politiek om personen terecht te stellen, die onschuldig zijn aan den moord op Wojkof bij wijze van repré saille voor dezen moord. Zij zijn van meeuing dat do politiek, om moord tegenover moord te stellen, slechts noodlottige gevolgen kan hebben voor sovjet-Rusland, en hopen stellig, dat er een eind zal komen aan de methode om menschen wegens politieke overtredingen in sovjet-Rusland terecht te stellen. In Rusland zijn nog 400 Engelschen, zjj terloops opgemerkt. HONGARIJE. Tegen den Volkenbond. De ontstemming tegen den Volkenbond heeft ook baan gevonden naar het parle ment. De afgevaardigde Lukacz van de re geringspartij in het Huis van Afgevaardig den heeft een interpellatie gehouden, die be trekking heeft op de schadeloosstelling van de Hongaarsche grondbezitters in Zeven burgen, wier eigendommen door Roemenië zijn onteigend. Spreker klaagde over de laksche wijze, waarop de Volkenbondsraad deze quaestie steeds heeft behandeld en stelde in aanslui ting hierbij de vraag, of het voor de Hon gaarsche regeering feitelijk nog wel zin had, langer lid van dezen Volkenbond te blijven, die immers niets anders is dan een eenzij dige belangengemeenschap van de over winnaars. Deze rede werd door de afgevaardigden van alle. ook de oppositiepartijen stormach tig toegejuicht en er werden allerlei onvrien delijke interrupties aan het adres van Roe menië en den Volkenbond gehoord. De minister-president graaf Bethlen, die de interpellatie onmiddellijk beantwoordde, verklaarde dat het gevaar voor een conflict tusschen Hongarije en den Volkenbond, ge zien de onverschillige houding van den. Vol kenbondsraad, geenszins denkbeeldig is. De toestand is buitengewoon ernstig, maar men moet de hoop, dat er een oplossing voor dit conflict bestaat, nog niet opgeven. ROEMENIE. Een kabinet Bratiann. Het nieuwe Kabinet is definitief samen gesteld als volgt: J Bratianu, voorzitter van den ministerraad en minister van bui tenlandsche zaken; Duca, binnenlandsche zaken; Vinhla Bratianu, financiën; gene raal Angeloscu, oorlog. POLEN. Ontbinding van den Landdag? Gistermiddag werd een langdurige con ferentie gehouden tusschen den Staatspresi dent Moscicki en maarschalk Pilsudski, evenal^ tusschen den Staatspresident en den vice-minister-president dr. Bartel; in Landdagkringen wordt het vermoeden uit gesproken, dat de regeering uit het legen de voornemens van maarschalk Pilsudski gerichte Landdagbesluit, waardoor de Land dag weer het recht van zelf-ontbinding ge kregen heeft, verder gaande consequenljes zal trekken. Men houdt daarom rekening "met de mogelijkheid van ontbinding van den Landdag door don Staatspresident. VEREENIGDE STATEN. Sacco en Vanzetti. Nog is in de zaak van beide ter dood veroordeelde communisten een petitie met circa Va millioen handteekeningen overhan digd uit alle deelen der wereld. bij het vertrek met zijn toestel neergestort is, waarbij een van zijn metgezellen is om gekomen, meegedeeld, dat hij het dit jaar nog eens wil probeeren. Sikorsky bouwt een nieuw toestel voor hem, dat 20 Juli voor de proefvluchten gereed moet zijn. Het toestel zal gelijk zijn aan dat van ver leden jaar, doch in plaats van met drie, slechts met twee motoren worden uitge rust. Dit zullen Grome Rhone Jupitermo- toren zijn van 425 P.K. Fonck zou tegen het eind van den zomer willen vertrekken. Wie den tocht bekostigen zal is nog niet bekend gemaakt. Visschers hebben op de kust van Para (Brazilië) wrakstukken gevonden van een vliegtuig, n.l. een vleugel en de wielen van het landingsgestel. Een telegram meld de, dat op de stukken merken waren aan getroffen, die wijzen op Farman-kenteeke- nen. Daar er geen andere Farman's op do kust van Zuid-Amerika geweest zijn, is het waarschijnlijk, dat de wrakstukken zijn van het toestel der St. Roman, die met Petit en Mounayres op weg over den At lanta*schen Oceaan moet zijn verongelukt. Dit moet dan dicht bij de kust geschied zijn. drie kinderen verbrand. Gistermiddag verbrandden in een houten loods bij Offenbach am Main drie kinderen De moeder had hen in den tuin bij het snoepen van aardbeien betrapt en tot strat in het hok opgesloten. De kinderen begon nen te spelen met een doos lucifers, die zij in' de loods vonden en stichtten brand. vier visschers verdronken. Op de 'Oostzee is een visschersvloot om geslagen, tengevolge waarvan vier visschers zijn verdronken. wapensmokkelaars gepakt. De directeur van een groote wapenfa briek en vier andere mannen zijn Dinsdag te Los Angeles in hechtenis genomen, na dat de kustwacht een schoener had opge bracht, die voor 50.000 dollar aan wapens en munitie aan boord had. De kapitein zei, dat de lading bestemd was voor Mexico en onthulde een complot voor smokkelarij van wapens naar dat land, waarvan een rechter, de aangehouden wapenfabrikant en andere vóórname lieden deel zouden uitmaken. Het complot wordt er van ver dacht reeds voor twee millioen dollar wa pens en munitie naar Mexico gesmokkeld te hebben. De wapenfabrikant bekende, dat hij voor millioenen wapens verkocht had, te leveren in de Ver. Staten. Dat deze ten slotte voor Mexico bestemd waren, zeide hij niet te hebben geweten. de maritieme conferentie. WASHINGTON, 23 Jan (N. T„ A. Draad loos). Ten opzichte van do voorstellen tot beperking der bewapening is men hier al gemeen van gevoelen, dat de Vercenigde Slalen hun kaarten open óp tafel hebben gelegd en voorstellen hebben gedaan, die eerbied afdwingen. Als deze conferenlie niet lot een overeenkomst voert, zal noodza kelijk de bewapeningswedstrijd Ier zee worden hervat. maritieme conferentie en anti sovjet-front-gerucht. TOKIO, 23 Juni. (Reuter). Het blad Jjji legt nadruk op de mogelijkheid, dat de Japansche afgevaardigden bij de zee- conterenlie te Genève voorstellen, dat een driebond gesloten wordt tusschen Engeland, Amerika en Japan, ten doel hebbende weder zijds vrede en veiligheid te verschaffen en aldus een hechten grondslag1 te leggen voor oen eventueele overeenkomst betreffende ontwapening. In een artikel over Engelsch—Japansche samenwerking waarschuwt het blad Nichi- Nichi tegen de mogelijkheid, dat Engeland zich moeite zal geven van de zeeconferentie gebruik te maken om een Engelsch— Ja pansche entente te scheppen, welke Japan van de sovjet verwijderd zal houden en aldus een anti-sovjetfront in het Oosten zou vormen. de fransch-duitsche handels besprekingen. FARIJS, 22 Juni. (Belg. Tel. Ag.) Bjj de ontvangst der Duitsche delegatie door Bokanowski werd de mogelijkheid der verlenging van het handelsverdrag, dat op 30 Juni eindigt, vooral overwogen. Le Luitsche delegatie merkte op inzake het sluiten van een definitief verdrag, dat de besprekingen huns inziens niet met goed gevolg kunnen worden voortgezet, daar het douanetarief, dat thans nog door de kamers wordt behandeld, grondige wijzigingen kan ondergaan. evenwel van. regeeringszijde maatregelen genomen om een demonstratie voor het parlementsgebouw te verhinderen. Men vreest dat hierdoor botsingen zullen ont staan. spaansch bezoek aan engeland. MADRID. 23 Juni (Belg. Tel. Ag.) De ko ning is vergezeld van den hertog de Miranda naar Londen vertrokken. Het vertrek droeg ec-'n uilerst een voudig karakter. Primo ue Rivera overhandigde aan de Miranda de nota van anlwoord op de Fransche voorstel len betreffende Tanger welke deze den Spaanschen gezant in Parijs zal ter hand stellen. uit china. SJANGHAI, 23 Juni. (Reuter). Da Nationalistische generaal Yanghoe, de com mandant van het district Jjanghai, is in Ningpo aangekomen met een particuliere wacht van 200 soldaten en twaalf beulen. Hy zou van plan zijn de communistische activiteit te onderdrukken, zoodat men bloedige tegenmaatregelen verwacht, LONDEN, 23 Juni (V.D.) De „Times" meldt uit Peking, dat in de provincie Honan een communistische beweging onder de boeren is ontstaan, welke een gevaar lijk karakter schijnt aan te nemen. Het aantal boeren, dat aan de beweging deel neemt, wordt op 250.000 geschat. nieuwe partij in amerika. WASHINGTON. 23 Juni (N.T.A. draad loos). Er is hier een nieuwe partij gevormd weikei zich noemt anli-blue-law-parlij welke alle candidaten zal bestrijden die zich ver klaren, lengunste eener wetgeving tegen do evolutieleer en voor doorvoering van Zon dagsrust. lindbergh confereert. SINT LOUIS, 23 Juni (N. T. A. Draadloos) Kolonel - Lindbergh, de Transatlantische vlieger, besprak met een groep vooraan- slaande personen alhier plannen voor de ontwikkeling der handelsaviatiek. Hij trelt thans voorbereidende maatregelen om met een legervliegtuig naar Washington te vlie gen om met de hooge ambtenaren van de departementen van oorlog, marine en han del de zaak verder te bespreken. spoorwegongeluk, LIMA (Peru), 23 Juni. (Reuter). Ten gevolge van een aanrijding tusschen een passagierstrein en een goederentrein nabij Oroya zijn zes personen gedood en dertien gewond. vlucht naar 't oosten. SAN FRANCISCO, 23 Juni (N. T. A. Draadloos), Ook Ernest Smith, een der luchtpostvliegers treft voorbereidende maat regelen voor een non-stóp-vlucht van San Francisco naar Honolulu. Zoodra het weder gunstig is, hoopt hij te starten. Hij zal ge bruik maken van een motor van hetzelfde type als dat waarmede het toestel van Lindbergh was uitgerust bij den Trans-, atlanlischen vlucht. Als alles naar wensch' gaat, zal hij minstens Vijf en derl'g uur eerder vertrekken dan de anderen, die den locht willen ondernemen. Vonnis wegens moord. JACKSONVILLE (Oregon). 23 Juni (N.T.A. draadloos) Hugh de Autremont, die be- schuldigd werd Charles Jackson te hebben vermoord bij den trrinoverval in den Sis- kiyou-tunnel in October 1923, is schuldig bevonden en veroordeeld tot levenslange ge vangenisstraf. brand. PARIJS, 23 Juni (Belg Tel. Ag.). Aan 't slalion van Boulogne-sur-Mer is brand uit- gebroken. De schade wordt geschat op 3 millioen. ongeval bij een oefening van den hijksweer. FRANKFURT a. d. ODER, 23 Juni (V.D.)'. Bij een oefening op den Oder sloeg nabij Alt Lietzogöricke een boot met eenige man schappen der pioniertroepen van den Rijks- weer om. Eén der inzittenden verdronk. oplichting van 85-000 mark. SCHNEIDEMüIIL, 23 Juni (V.D.) Een zekere Julius Buchwitz heelt bij het filiaal van de Rijksbank op een valsche cheque 85.000 Mark geïnd. DE STORMRAMP IN HET OOSTEN VAN ONS LAND. Op initiatief van het Comité tot leiding van de teunactie weid Woensdag in Neede een vergadering belegd van door de storm ramp getroffenen. Het doel van deze vergadering was, voor de getroffenen uiteen te zetten de werk wijze van de verschillende Comités. Van verschillende kanten werden vragen gestéld en door de hecren mi. Graaf van Limburg Sta rum en ir. Kuysten beantwoord. Met nadruk werd gezegd, dat indien de giften niet beter gingen vloeien, de toe komst somber was. Tenslotte werd door het Comité tot leiding van de teunactie mede gedeeld, hetgeen door hem verricht was, teneinde het Nederlandsche volk naar waarheid omtrent de ramp in te lichten en op deze wijze mede te werken tot ruimer vloeien van de giften. Het beste bewijs, hoezeer gelden voor de ramp noodig zijn, is wel, dat door de bewoners van de gttrof- fen streek op voortreffelijke wijze gegeven wordt. DE VERRUIMING VAN HET NOORDZEEKANAAL. Naar on6 wordt medegedeeld, heeft het Rijk, ter uitvoering van de verruimings- werken van het Noordzee-kanaal tusschen 21 CHINA. Eenheid en geen eenheid. Bij de aanvaarding van zijn ambt, ver klaarde Wang jin tai, de minister van bui tenlandsche zaken, dat alle Chineezen zich vereenigen oic de herziening van de buitenlandsche verd -agen te eischen en om een geschikt inter nationaal statuut voor China t-e eischen. Hij veegde er niet bij, dat echter al'e leiders der Chineezen, hoewel zij 't zelfde willen, elkaar blijven beoorlogen! Tsjang-kai-sjek heeft zich blijkbaar ver staan met generaal Feng, den z.g. chris ten-generaal, over een gemeenschappelijk offensief tegen de Noordelijke legers. BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE VLIEGWERELD. Naar de „New <wk iHerald" meldt, heeft kapitein René Fonck, die verleden jaar bij zijn poging om over den Oceaan te vliegen engeland en ierland. LONDEN, 2? Juni. (Reuter). Na nen geheelen dag te hebben vergaderd kwam de Raad van het Vakverbond tot een be slissing, welke hierop neerkomt, dat het Russische verzoek om onverwijld een En- gelsch-Russisch comité bijeen te roepen, dat den toestand, ontstaan door de breuk tusschen Engeland en de sovjets zou over wegen, ter z\jde te leggen. de opening van het nieuwe iersche parlement. DUBLIN, 23 Juni. (V. D.). Men vreest dat het bij de opening van het nieuwe Par lement tot moeilijkheden zal komen, daar het waarschijnlijk is dat de aanhangers "van de Valera zullen eischen toegelatep te worden zonder het afleggen van den eed van trouw aan den koning. Zij hebben hun aanhangers georganiseerd voor een demon*- stralie voor het parlementsgebouw. Er zijn

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2