Pijnen SPORT. 13 75 ets. Antwerpen nog in de lading gewerkt is eD toen niets verdachts gevonden is. Wel licht zoo luidt thans de veronderstel ling is ook dit ongeval aan het noodweer te wijten. De bliksem zou dan langs de draadlooze installatie, door den luchtkoker of langs andere wegen in de lading zijn geslagen en zoo den brand hebben ge sticht. Het is vrijwel zeker dat de „Essen" niet te Amsterdam zal worden gerepareerd, maar dat zij indien zulks even mogelijk is morgen, nadat de gaten in de huid van het schip voorloopig zullen zijn. gedicht, naar Hamburg zal vertrekken, om daar gerepareerd te worden, DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Vrijdagavond i6 een ijzerwerker aan boord van 't stoomschip „Salland", in re paratie in dok 1 der Nederlandsche Dok- Mij. aan den Moorder IJpolder te Amster dam, toen hij een electrische looplamp wilde verhangen, door den electrischen stroom gedood. Vermoedelijk heeft hij in plaats van den stekker van de looplamp, die van de electrische toevoerleiding uit het contract getrokken. Daarop st-ond 220 volt wisselstroom. ERNSTIGE FABRIEKSBRAND TE BEVERWIJK. Zaterdagmiddag is de groote kistenfa briek van de firma Knapen en Co., staan de aan de Wijker Pijp te Beverwijk, ge heel afgebrand. De Beverwijksche brand weer kon door den geringen druk op' de waterleiding weinig uitrichten, zoodat de motorspuit van Velsen moest worden ge- requireerd. De geheele fabriek, een wo ning, alsmede de gebeele voorraad hout en kisten, gingen verloren. Fabriek en inven taris waren voor f 57.000 op Beurspolis verzekerd. De nabij gelegen fabriek der Chemische Maatschappij Noord-Holland kon behouden worden. Een partij traan op I*2t terrein van die fabriek opgeslagen, ging echter in de vlammen op. De kistenfabriek werd een jaar geleden eveneens door een brand in de asch ge legd. BEHOUDEN BINNENGEBRACHT. Zaterdagavond strandde in het Zwin bij Den Helder het zeilschip „Eurania", van de Koninklijke Marine Jachtvereeniging, welk vaartuig Zaterdagmiddag uit Den Helder was vertrokken met aan boord twee dames en vier heeren. De opvarenden hebben het met den storm, die 's nachts opstak hard te ver antwoorden gehad. Daar men zich ongerust maakte over het lange uitblijven van het scheepje, werd Zondagmorgen de torpedoboot G, 16 met een reddingsvlet op sleeptouw op onder zoek uitgezonden. Door de reddingsvlet werden de opvarenden van het zeilschip gehaald en te Den Helder binnengebracht. Het zeilschip stond toen al vol water en is vermoedelijk verloren. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. De graanhandelaar v. K. te Woudenberg, werd bij het oversteken van den weg door een auto aangereden. Een der wielen ging hem over de borst. Onmiddellijk werd ge neeskundige hulp ingeroepen. Zware in wendige kneuzingen werderr geconstateerd en een diepe wonde in een der beenen. De au tob es tuur treft geen schuld. VERDRONKEN. Te E.xloo geraakte het driejarig kind van J. Bos bij het spelen te water en ver dronk. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De arbeider A. A., die tijdens het lossen van het Circus Hagenbeek te Tiel zware inwendige kneuzingen bekwam, is in het ziekenhuis Bethesda aldaar aan de gevol gen overleden. AUTO-ONGEVAL. Zaterdagavond heeft op den Lunterschen weg een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Waarschijnlijk door een plotseling ontstaan defect aan de stuurinrichting, reed de auto van den heer Nefkens uit Lunteren, bestuurd door zijn zwager, den heer Tho mas uit Ede. tegen een boom. Beide heeren werden licht gewond. Ergei er aan toe was de moeder van den heer Nefkens. Zij werd door den schok uit de auto in een 6loot geslingerd. Hevig uit haar mond bloedende, werd zij op het droge gebracht en per auto naar Lunteren vervoerd. Of schoon direct medische hulp aanwezig was, is zij na een paar uur overleden. Waar mevrouw Nefkens aan een hart kwaal leed, 6taat het niet vast of door den schok of wel ten gevolge van den schrik de doodsoorzaak moet vastgesteld worden. De auto was aan de voorzijde zwaar be schadigd. („Tel.") DIEFSTAL VAN PLAKZEGELS. In verband met den braak in het re gistratiekantoor aan de Katoenstraat te Tilburg, in den nacht van 30 op 31 Dec. j.l. gepleegd, wraarbij voor f 12.000 aan plakze- gels werd gestolen zijn 3 te Haarlem aan gehouden personen, die plakzegels te koop aanboden, naar Tilburg getransporteerd om daar te worden verhoord. Uit verschil lende aanwijzingen meent men zoo goed als zeker te kunnen vaststellen, dat de te koop aangeboden zegels inderdaad afkom stig zijn van de Tilburgsche inbraak. De aangehoudenen zijn een zekere M. uit Amsterdam en v. d. M. en G. uit Den Haag. EEN KRANIGE MACHINIST. Te Maasbree zag de machinist v. C. van de tram VenloHelden, toen de tram met volle vaart reed, plotseling een kind op de rails, komen. De tram. bestaande uit een zestal zwaar beladen goederenwagens, op tijd tot stilstand te brengen, was een onmogelijkheid. De machinist, die het groote gevaar waarin de kleine verkeerde zag, remde daarom zoovee! mogelijk de Vaart, sprong van de locomotief, liep hard vooruit, greep de kleine en plaatste haar in veiligheid, waarna hij wederom zijn plaats op de machine innam om kalm zijn rit naar Helden te vervolgen. BRANDEN. Te Dodewaard is afgebrand het huis, bewoond door de gezinnen Brouwer en van Binsbergen. Ook de inboedels zijn verloren gegaan. Alles was verzekerd. De boerderij van den heer Joel te KieV- windeveer (Gron.) is gedeeltelijk af go- brand. Te Oldeholfpade in Friesland is door een ongeluk met een petroleumstel afgebrand de woning van H. Oosterhof. Ook de in boedel ging verloren. ERNSTIGE VAL. Te Coevorden is zekere K. van een stei ger gevallen op het terrein van den Drentsch-Overijsselschen Houthandel. Met schedelbreuk is hij naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd. Bij het lossen van stroo viel zekere W. Stolwijk, wonende te Schoonhoven, aldaar achterover van den spoorwagen. De man kwam terecht op den wagen, waarop het stroo werd geladen. Onmiddellijke over brenging naar Utrecht bleek noodzakelijk. De toestand van den man werd aldaar le vensgevaarlijk bevonden. Moeder: „lederen keer, dat je ondeu gend ben, krijg ik er een grijzen haar bij." Hansje: „Wat moet u dan ondeugend geweest zijn. Opa is al heelemaal grijs." CRICKET. Uitslagen. NEDERLANDSCHE CRICKET-BOND. Ie klasse: II. C. C. IAjax: H. C. C. I wint met 89 runs óp de eerste innings. H. D. V. S.—V. V. V.; H. D. V. S. wint met 7 runs (nog 6 wickets in handen) op de eerste innings V. R. A.Haarlem: ter rein afgekeurd. QuickR. en W.: R. en W. wint met 58 runs np de eerste innings. P. W.Phoenix: Phoenix wint met 33 runs op de eerste innings. 3e klasse Z.: H. C. C. V—L. C. C L.C.C. wint met 15 runs op de eerste timings. Overzicht. Ajax redt een kostbaar pnet. H. D. V. S. handhaatt zich. De eerste overwinning van Phoenix. L. C. C. wint van H. C. C. V. Cricketweer was het ook gisteren niet en het leek er in den beginne zelfs heel veel op dat het een verregenden dag zou worden. Zoo werd er in Den Haag pas om twaalf uur begonnen. Celukkig bleef het daarna droog, zoodat er niet telkens behoefde te worden gestopt. Dat Ajax gisteren kans zig om de Haagsche het derde punt te ontfut selen. stemt tot tevredenheid. Het batten van onze stadgenooten was overigens in hun eerste innings heet zwak. Het bowlen der H. C. C.'ers is toch werkelijk riet van dien aard om voor 92 aan den kant te zit ten. Hoe gek of hel ook moge klinken als ben daartegenover de score van de Haag sche ziet, was de bowlerij der Leidcnaars gisteren niet slecht. Vooral Meyer en Du Pon, al hadden zij dan geen succes, gooiden een behoorlijken hal. Vis en Schril lieten even zien wat batten is. In een goed uur klapten zij een 130 runs bij elkaar en dat met een gemak alsof er geen Leidsehe bowlers en fielders waren. Kansloos was hun innings echter niet. In de slips, op third man en later nog eens op square leg wer den vangen gemist. Toen het totaal der Haagsche 181 voor 3 was, sloot Fokker de Innings on ging natuurlijk in voor het derde punt. Het werd een misrekening want Ajax speelde rustig den tijd uit en sleepte het kostbare purtje uit het vuur. De strijd om de tweede plaats is voorloo pig in het voordeel van H. D. V. S. heslist. De Schiedammers klopten gisteren V. V. V. op een heel wat overtuigender wijze dan wij hadden verwacht. Frits van Buysen hield danig opruiming oijder de Amster- damsche wickets (8—32) en slechts voor 92 runs hadden Jan Grootmeyer c.s. allen een beurt gehad. H. D. V. S. scoorde daarna 99 voor 4 en daarmede was het afgeloopen. A. Offerman 33*. Beukers 20 en Engering 19 zorgden voor de runs. In Nijmegen won R. en W. (161) van Quick (103). Vermelding verdient hier de bowlerij der Haarlemmers; Posthuma 531. Van der Togt 36. Phoenix benutte haar kans in Enschedé en boekte de eerste overwinning. De gasten begonnen met 118, voornamelijk dank zij een goede 69 van Greimering, en P. W. bracht het niet verder dan 115. In Amster dam was het V. R. A.-veld onbespeelbaar, zoodat Haarlem onverrichter zake huisloe ging. Verregende wedstrijden heb je meer, maar „terrein afgekeurd" is iets nieuws in cricket. De Leidsche stelde ons niet teleur, maar erg overtuigend was de overwinning op H. C. C. V toch niet. Metsch c.s. klapten er eerst 109 bij elkaar en stonden daarna maar liefst een uur of drie in het veld om de jeugdige Hagenaars uit te smijten. En het Haagsche totaal (94) kwam bedenkelijk dicht bij dat van onze stadgenooten. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar het verslag. H. C. C. I—AJAX. H. C. C. wint met 89 rans op de eerste innings. Schilt en Vis op slag. Een uitstekende tweede innings der Ajaxcieden. 't Was laat, toen eindelijk de regen op hield en de lucht wat schoon waaide, en toen stuurde Fokker, die den opgooi had gewonnen, de Leidenaars naar de wickets. Waarom de Haagsche op een sliknat veld en met een gladden bal fielden koos, is ons niet recht duidelijk. Het begin was sensationeel, want van den eersten bal van Koeleman zag Schilthuizen niets. Even stipte hij hem aan en via Van Moorsel achter het wicket, werd hij door Van .Manen gevangon in do slips. Vier maiden overs zijn er ge bowld, als Eigeman, wat angstig, de eerste run scoort en daarna opnieuw een maiden van Max Jansen. Langzamerhand komen Meyer en Eigeman er echter in en bepaalt de Leidsche „skipper" er zich toe om zijn wicket op te houden; Meyer waagt zoo nu en dan een harde „drive" en den slow- bowler De Groot jaagt hjj zelfs voor 6 over de boundary. Van 0 voor 1 wordt het 40 voor 2 als Eigeman een bal van Fokker half raakt en de lvicht in speelt. Voor 11 maakt Paul de Groot door een „easy catch" een einde aan de innings van den Leidschen aanvoerder. Janssen sterft op een gewaagde run den run out-dood, na een goeden ingooi van Schill en direct daarna verdwijnt Meyer, c. and b. Fokker 29. Het is dan 46 voor 4. Tot 58 blijven Dozy en Van der Mey op de mat. Maar als dan Dozy (3) verdwenen is en Van der Mey op 62 Josson voor 0 heeft zien gaan, maakt Schill op hc-t bowlen van Max Jansen een einde aan de innings van dezen Leidenaar voor een goede 13. Rice 16* en A. de Vrind 8 brengen tenslotte met 11 extra's het totaal op 92. Koeleman had de fraaie cijfers 624. Het Haagsche openingspaar Vis-SchiH pas seerde al het Ajax-totaal. Te memoreeren valt vooral het zeer goede batten van Vis en voorts het missen van een drietal op gelegde kansen door de Leidenaars op beide batsmen. Op 133 verdwijnt Vis, 1. b. w. op Eigeman voor 62 en nadat Max Jansen in het verre veld voor 16 door Du Pon is gevangen en Josson, door een keurige vang, Van Manen naar de tribune heeft te ruggestuurd omdat de Hagenaar op slag kwam, sluit Fokker op 181, waarvan 17 extra's, de Haagsche innings. Schill wa3 met 77 not out, Van Moersel 6 not out. Alleen Eigeman had succes met den bal. Ajax werd natuurlijk opnieuw ingestuurd en moest öf den tijd uitspelen onge veer anderhalf uur öf 90 runs scoren. De Leidenaars probeerden liet eerste en toen de speeltijd was verstreken waren er 6 wickets weer voor 50 runs. Meyer scoorde er daarna 30, daartoe in staat gesteld door Janssen, die ruim een half uur op de mat stond, zonder te scoren, en ondanks zjjn 0 een zeer verdienstelijke innings speelde. Van der Mey en Rice, beiden met 4 net cut, zorgden voor de laatste 20 miDuten. De tweede innings mogen wij werkelijk uit stekend noemen. Koeleman met 35 had ook nu weer de beste cijfers. Hieronder volgen de scores: Ajax le innings: Schilthuizen, c. Van Manen, b., Koeleman 0; Meyer, c and b„ Fokker 29; Eigeman, c., De Groot. b„ Fokker 11Janssen, run out 1Dozy. c„ Do Groot, b„ Koeleman 3: Van der Mey, c., Schill, b., Jansen 13; Josson,b„ Koele man, 0; P. de Vrind, c„ R. Vis, b„ Koele man 0; Du Pon, c. and b., Koeleman 0; A. de Vrind, c. and b„ Koeleman R; Rico 16 not out. Extra's 11. „Totaal 92 BowlingseïjfersKoeleman 6—24. Jansen 116; De Groot 0—16, De Groot 0—16, Fokker 211, De Beus 0—14. H.C.C. le innings: Vis, 1. b. w.; Eigeman 62; Jansen, c„ Du Pon, b„ Eigeman 16; Van Manen. c„ Josson, b„ Eigeman 3; Schill 77 not out; Van Moorsel 6 not out; P. Feith, M. Feith, Koeleman, Cb. de Beus, De Groot en Fokker, did not bat. Extra's 17. Totaal 181 voor 3 (gesloten). BowlingcijfersEigeman 353, Rice 0 —23, Du Pon 0—63, P. de Vrind 018, Meyer 07. Ajax 2e innings: Schilthuizen, b„ Van Manen 0; Meyer, b„ Fokker 30; Eigeman, b Fokker 3: Janssen 1. b. w„ Koeleman 0; Dozy st. Van Moorsel, b., Koeleman 0; Josson, b„ Koeleman 0; Van der M®v, 4 rot out, Rice 4 not out; P. en A. de Vrind en Du Pon, did not bat. Extra's 9. Totaal 50 voor 6 (tijd verstreken). Bowlingcjjfers: Van Manen 1—1, Fokker 214, Jansen 09, De Beus 01, Vis 0—11, Koeleman 35. H. C. C. VL. C. C. L. C, C. wint met 15 rans op de eerste innings. L. C, C. wint den opgooi en gaal eerst batten. Het openingspaar MetschKloots brengt de 50 op, voordat de scheiding komt. Voor een zeer fraaie 34 wordt Kloots dan, na een heel gewaagde run, uitgerund. De volgende wickets vallen vrij snel en als Metsch voor 13 mag verdwijnen is de stand 78 voor 5. Scgaar houdt daarna langen tijd stand, maar hij krijgt weinig steun van de staartmepschen en als laatste man valt zijn wicket voor 19 l.b.w. Het totaal is 109 met inbegrip van 19 extra's. Bölger nam 5 wickets voor 41 runs. Van Oosten, Van Oord en Henny namen elk 1 wicket, respec tievelijk voor 19, 12 en 4 runs. Do innings van H. C. C. V was niet bar opwindend. In ruim drie uur klapten de Hagenaars slechts 94 runs bij elkaar. Een jeugdige Schill was met 32 topscorer, verder kwam alleen Aalbersberg met 16 in de dub bele cijfers. Er werd een groot aantal overs gebowld, waaraan ongeveer de helft mai dens. Kloots bowlde 424, A. van Es 32i, Heemskerk 125. LAWNTENNIS. INVITATIE-WEDSTRIJDEN LEIDSCHE L. T. C. De invitatiewedstrijden der Leidsche Lawnlennisclub zijn gisteren beëindigd met de volgende partijen: Dames-enkelspel, semi-finale: mej. J. Jonker sl. mevr. von Weiier 61, 36, 6t; finale: mej. T. Los sl. mej. J. Jonker 6—1, 6—1. Gemengd dubbelspel, finale: mevr. von Weiier en J. W. Henny sl. mej. T. Los en E. Croes 62, 6i. Onmiddellijk na afloop der wedstrijden heeft de leider van dit welgeslaagde tour- nooi .de heer W. H. Zaaijer de prijzen uit gereikt, waarna de voorzitter van de Leid sche in een kort speechje outsiders en leden dank bracht voor hun deelneming alsmede de regelingscommissie voor de uitmuntende regeling, DE COMPETITIE. Voor de tweede klasse van den N.L.T.B. moest gisteren het eerste team van de Leid sche L.T.O. een competitiewedstrijd tegen Waalsdorp 1 spelen. In verband met het slechte weer oor deelden de Leidsche spelers de reis overr bodig. De competitie-leider heeft evenwel aan Waalsdbrp een reglementaire 7O-overwin ning toegekend, wegens niet opkomen van haar tegenpartij. VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen van gisteren. Kamp. van Nederland: HeraclesX.A.C. 2—0. Promotie en degradatie: A. D. 0.A. S. C. 15—0. Om den N. V. B.-beker: VitesseV. U. C. 13. Overzicht. Eindelijk toch is de voetbalcompetitie over het geheele land beëindigd. Beter laat dan nooit, zullen wij maar zeggen. Het Almelo'sche Heracles besloot op kra nige wijze de kampioenscompetitie door met 20 Tan N. A. G. te winnen en daardooi ongeslagen het kampioenschap in de wacht te sleepen. Veel moois gaf de wedstrijd dank zij het slechte terrein en de talrijke regenbuien overigens niet te zien. Voor rust wogen beide partijen vrijwel tegen elkaar op. B. Freeze slaagde erin in de laatste minuut van de eerste helft zijn club de leiding te geven. Na de hervatting verruwde het spel dermate, dat scheidsrechter Boekman ver schillende Bredanaars een waarschuwing moest toedienen, terwijl ook het spelpeil der gasten bedenkelijk daalde. Toen een kwar tier voor rust van der Kolk den voorsprong vergrootte, was het pleit beslecht en had Heracles de hoogste voctbaleer. welke in Holland te behalen is, verkregen. De eindstand is: Heracles 8 6 2 15—5 14 N. A. C. 8 5—3 14—11 10 Ajax 8 3 2 3 1*415 8 I'eyenoord 3 1 4 10—9 7 Velocitas 8 17 4—17 1 De Almelo'sche voetbalver. Heracles" bestaat 24 jaar. zij werd opgericht op 3 Mei 1903. Aanvankelijk speelde zij in den Twentschen Voetbalbond, totdat in 1907 Heracles tot de 2de klasse van den N. V. B. werd toegelaten. In het seizoen 1913/1914 werd het kampioenschap behaald, maar Be Quick bleek sterker en Heracles bleef hvcede-k lasser. Zes jaar later werd zij opnieuw kampioen maar thans was het Theole, dat alle eersle- klasse-droomen wreedelijk verstoorde. Het volgende seizoen 1920/1921 werd einde!ijk het gewc-nschte resultaat bereikt en weer duurde hel zes jaar alvorens hel kampioen schap werd veroverd. Maar thans volgde daarop bet landelijk kampioenschap als de kroon op het werk. Bravo, Heracles. Te Arnhem bevochten onder voortdurende regenbuien V. U. C. en Vitesse elkaar in den eindstrijd om den N. V. V.-beker. De Hage naars wonnen verdiend met 31. Ook in Den Haag is gisteren nog gevoet bald. A D. O bevestigde haar eersle- klasserschap door in haar laatslen promo tiewedstrijd een zwakke A. S. C.-combinatie een zware nederlaag (150) toe le brengen. PROMOTIE EN DEGRADATIE. A.D.O. IA.S.C.-COMB. De Leidenaars door de nienwe eerste-klassere verpletterd. Dal het gisteren geen zweelvoetbal ge worden is, is heusch niet le danken aan 'den N. V. B., maar een goedgunstige be schikking der goden, die getoond hebben meer medelijden te koesteren met het voet ballend menschendom dan de..,hooge Haag sche heeren". De elftalcommissie der roodzwarten is de geheele week druk in de weer geweest om een zoo sterk mogelijke ploeg in hel veld te sturen, maar ondanks allen betoonden ijver is het resultaat „navenant" slecht geweest. Niet zoozeer, omdat er in het veld zoo slecht gespeeld werd als wel om het feit. dat van het eerste elftal alleen Vreeken, Slephanus en Wassenaar gehoor gaven aan den oproep der elftalcommissie en de rest was gerecruteerd uit het tweede, derde, vierde en zelfs vijfde elftal. Dat dit elftal na langen tijd zonder eenige training te zijn 'geweest immers het voetbalseizoen wordt gerekend op circa 1 Mei te sluiten er tegen het volledige A. D. O. weinig van terecht zou brengen lag voor de hand en de uitkomst logenstraft -deze veronderstelling geenszins, vooral niet toen bleek, dat de Hagenaars speelden alsof hun leven er van af hing. Vóór den aanvang werd A. D. O. ten aan- schouwe van eenige honderden supporters gehuldigd in verband met het behaalde eorste-klasseschap; er werd veel vriende lijks gezegd, bloemen en kransen aangebo den, fotografen deden hun plichten, kortom „fout comme chez nous" in den goeden, ouden tijd, toen A. S. C. promoveerde.... Daarna floot de neutrale scheidsrechter, voor deze gelegenheid bijgestaan door twee even neutrale grensrechters, beginnen en het spel nam een aanvang. In de eerste helft werd de jeugdige Leid sehe doelman zevenmaal gepasseerd; na rust zijn wij den tel kwijt geraakt, maar toen de onfeilbare het einde aankondigde, wees het scoringbord: A. D. O. 15, gasten 0. 't Zal wel goed geweest zijn.... Laten wij verder over dit drama zwijgen; de A. S C.'ers en A. S. C.'erfjes hebben allen zonder uitzondering hard gewerkt, maar liepen tegen de goed spelende A. D. 0. ploeg van het welbekende kastje naar den dito muur. Brouwer op de cenlervoorplaals kweet zich voortreffelijk van zijn ..aftrap-taak", 'n Kwestie van routine tenslotte. Ter vervolmaking van dergelijke spel- onderdeelen kan zoo'n wedstrijd toch eigen lijk wel z'n nut hebben.... RECLAME. worden gestild door 445» ZWEDENDENEMARKEN. Te- Stockholm werd gisteren de interland wedstrijd Zweden—Denemarken gespeeld, resultaat was een puntloos geljjk spel. GOLF. JAARVERGADERING NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. Zaterdagmiddag hield de Noordwjjksche Golfclub haar gewone jaarlijksche vergade ring Bij de bespreking van de nieuwe banen, welke hun voltooiing naderen, bleek, dat reeds nu zuinigheid met de uitgaven is geboden. De aflossing en rente van de leening drukken zwaar, terwijl de hooge canon altijd een bedreiging op het bestaan van de vereeniging zal bl\jven, daar in do komende jaren het Rijk voor 1 H.A. duin- grond tot f400, zegge vierhonderd gulden erfpacht zal kunnen vragen. Men weet, dat het besluit tot aanleg der nieuwe banen niet genomen is louter uit plezier, doch ontstaan is op aandrang van het buitenland. Voor de badplaats Noordwjjk a. Zee is het bezit van een 18 holes golfbaan een kwestie van algemeen belang. Men hoopt ook, dat do gemeenteraad van Noord wijk dit even zeer zal inzien, als de raad van Zandvoort voor haar gemeente dit heeft gedaan; hij toch maakt een weg naar de golf veld en van pLra. 1' 15.000 en gaf meerdere faciliteiten aan de golfclub. Zou hier met wat goeden wil ook niet het een en ander gedaan kunnen worden? 't Is zooals gezegd, voor het algemeen belang der badplaat^ WATERPOLO. DOLFIJN—L. Z. C. 4—0. Het Leidsche team heeft in dezen wed strijd danig teleurgesteld; vooral na het schtterende resujtaat van de vorige week zullen er maar weinigen geweest zijn, die een dergelijk resultaat hadden verwacht. De Dolfijn was doorloopend in den aan val en het feit dat Buijs meer in het mid den van het veld lag dan voor het Dol fijnen-doel verklaart veel, dat Leiden niet eens de eer heeft kunnen redden. Het eerste doelpunt van de Dolfijn kwam door 6nel opzwemmen van Pronk, die met een zuiver schot de score opende. Daarna bleef het spel eenigen tijd op het middenveld en daar er weinig gezwommen werd waren de aanvallen aan weerszijden naar raio minder. Kort voot de rust maakte Hotten tot met een doorslagbal van Schreuder het tweede punt voor de Dolfijn. Rust 2—0. In de tweede helft begon Leiden hevig* aan te vallen, doch Rijks was op post en na eerst een p*ar ballen van richting te hebben doen veranderen, was een der scho ten hem te machtig en moest hij dezen tot corner verwerken. Deze werd verkeerd ge nomen en verhuisde naar de tegenpartij en Van der Velden gaf met een hard schot keeper Goekoop het nakijken. 30. Lei den liet zich niet onbetuigd en weer kon Rijke slechts ten koste van een corner red den, doch evenmin werd deze door Leiden met gunstig resultaat genomen De restee- rende minuten was de Dolfijn in de meer derheid en door snel schieten moest Goe koop herhaaldelijk ingrijpen; uit eeD cor ner kwam bet vierde doelpunt. Einde 40. Deze week worden gespeeld: Dinsdag n.m. 7 3/4 uur: L. Z. C. IV (ver sterkteDe Zijl 11. Dinsdag n.m. 8 1/4 uur: L. Z. C. III (ver sterkt)De Zijl I. Woensdag n.m. 8 1/4 uur: L. Z. C. I— Nederl. zevental. Vrijdag n.m. 81/4 uur: L. Z. C. II— Z. I. A. N. I (Den Haag). Zaterdag n.m. 8 uur: Neplunus IL. Z. C. I (in Zaandam). Woensdagmiddag 41/* uur komt de N.Z B. trainer Martin Meigen in de zweminrich ting H, Rijndijk kijken naar de Leidsche zwemmers. WIELRENNEN. DE TOUR DE FRANCE. Gisteren is de jaarlijksche Tour de France wederom begonnen met de étappe Parijs Dieppe, dit is een afstand van 180 KAL» wolkc door den winnaar Francis Pélissier in 6 uur werd afgelegd. De volledige uitslag luidt: 1. Francis Pélissier (Frankrijk) in 5 uur 55 min. 41 sec.; 2. Ferdinand Le Drogo (Fiaikrijk)3. Cuvelier (Frankrijk)4. Huot (Frankrijk), allen in denzelfden tijd (eind sprint); 5. Van Slembroeck; 6. Martin (beiden België) in 6 uur 2 min. 8 sec. 7. Decorte; 8. Verhaegen; 9. Vandecasteele (allen België) in 6 uur 6 min. 4 sec.; 10 Barthéïémy (Frankrijk) in 6 uur 13 min. IV sec. ATHLETIEK. HET NEDERLANDSCH KAMPIOENSCHAP GEWICHTHEFFEN. Te Nijmegen zijn Zaterdag en Zondag de wedstrijden gewichtheffen om het lands kampioenschap gehouden. Hierbij werden, naar de ..Crt" meldt, drie Nederlandsche records verbeterd. H. M. de WoK (Haarlem) bracht het record tweehan dig drukken vedergewicht op 75 K.G en het tweehandig Irekken eveneens op 75 K.G. A. G Schcffer (Haarlem) bracht het record tweehandig trekken middengewicht op 95 K.G. 3—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7