AGENDA. V1SSCHER1J-BERICHTEN. TELEGRAMMEN. FINANCIEN. KUNST EN LETTEREN. LAATSTE BERICHTEN. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Haandag. Volkshuis: Tentoonstelling van de Hora in en om Leiden. Van 79 uur. Vrije Evang. Gem.: Openlucht-bijeen komst molen „De Valk". 8 uur. Zomerzorg: Tuinfeest, 8 uur. Dinsdag. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Sa menkomst te 8 uur. Volkshuis: Tentoonstelling van de flora in en om Leiden. Van 79 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 Juni a.s. tot en met Zondag 26 Juni waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Papenburg 9, telefoon 807, dervelde alle berichten over het tot stand- komen eener Heilige Alliantie tegen de sovjet-republiek voor volkomen ongegrond. Alle regeeringen blijven vrij naar eigen goedvinden hun betrekkingen tot Moskou le regelen. Tot zoover Vandervelde. In Engelsche bladen is het de Duilschen kwalijk genomen, dat zij Tsjilsjcrin op de hoogte brachten van hel gebeurde te Geneve en wordt op een protest daartegen aange drongen, doch naar verluidt, geschiedde deze op-de-hoogle-brenging met goedkeu ring der Loearno-mogendhcden. Hetgeen ook wel het waarschijnlijkst is. Ongetwijfeld de aandacht vraagt een rede van Poincaré, uitgesproken bjj de onthulling van een oorlogs-monument. Hij liet zich daarbij zeer vredelievend uit. Hij zeide o.a.: Als Duitschland de verantwoordelijkheid voor de politiek van het keizerrijk van zich zal afzetten, zal niemand het tegenwoordige Duitsche volk verwarren met dat onder bet gevallen regime. Frankrijk heeft altijd spontaan de hand geboden aan de over wonnenen. In Genève en in Locarno heeft zij haar vredelievende gezindheid bewezen door slechts te eischen de veiligheid van haar grenzen en herstelbetalingen. Als Duitschland nu eens ridderlijk afzag van Elzas en Lotharingen, er in toestemde haar politie te reorganiseeren, de militaire organisaties ontbond, haar arsenalen en ka zernes overdroeg, het slechten van de baar verboden forten voltooide, dan zou zij ten minste aan de wereld een onderpand van vrede geven en zou het de toenadering vergemakkelijken, welke de Franschen heuseh niet op de laatste plaats wenschen. Frank rijk is niet behept met een geest van wraakzucht. 1 Heden begint te Genève, gelijk bekend, j de maritieme conferentie tusschen Amerika, I Engeland en Japan. Hun vertegenwoordigers 1 uiten zich zeer optimistisch. Moge hun op timisme juist blijken! Amerika zou volgende voorstellen doen. 1. Instelling van de verhouding 55 —3 voor hulpsciiepen 2. De handhaving van 10.000 ton als maximum-tonnenmaat voor kruisers, waarbij Amerika zich zou verzetten tegen een mo gelijk Engelsch-Japanscb voorstel voor een maximum tonnenmaat van 68000 ton; 3. Het handhaven van 20 c.M. kanonnen voor kruisers, waarbij de Ver. Staten zich zouden verzetten tegen een eventueeie Bril- sche politiek voor een beperking tot 15 c.M. kanonnen, die geschikt zouden zijn koopvaardijschepen, hetgeen gunstig zou zgn voor landen met een groote handelsvloot, welke die vloot in oorlogstijd vouden kunnen herscheppen In een oorlogsvloot. 4. Aanvaarding van de gelijkstelling der Ver. Staten wat betreft het kruiser-ratio, zoonoodig gebaseerd op de huidige hoogere tonnemaat van Engeland, betgeen aanbouw der Ver. Staten zou noodig maken in plaats van vermindering der Britsche kruiser- sterkte. 5. Amerika zal zich verzetten tegen eenige poging om de tonnemaat en het aantal der slagschepen te verminderen. Onder de andere punten komt voor een weigering om in te gaan op een discussie over het Panama-kanaal of de vrijheid van internationale waterwegen. Geregeld is het AlbaanschZuid-Slavisch conflict nog niet, doch er is ontspanning. De vriendschappelijke démarche van de regeeringen van Engeland, Frankrijk en Duitschland bg de regeering te Belgrad* heeft tengevolge gehad, dat Zuid-Slavië de Albaansche grenzen niet langer gesloten houdt. Het afbreken der betrekkingen is dus beperkt tot het terugroepen van de diplomatieke en consulaire vertegenwoordi gers. De in Albanië geaccrediteerde mo gendheden verwachten verdere resultaten van hun interventie te Tirana, die weldra zal plaats vinden. BELGIE. Inval bij de fronters. Zaterdagmiddag deed het parket een huiszoeking in de lokalen der Vlaamschc oud-strijders, genaamd ,,Malpertuis" op de St. Jacobsmarkt te Antwerpen. De inval had tot oorzaak een voorval van verledeD Zondag, waarbij de Fronters bij gelegenheid eener betooging een aan val zouden hebben gedaan op een natio nale vlag en in verband met welk incident een brief geschreven is door een lid van da V.O.S. aan het dagblad ,,Le Matin", waarin naar beweerd wordt zelfs doods bedreigingen, zouden geuit zijn tegen den koning, zoo Borms, de gevangen fascist, werd gedood. Deze brief werd op de bureelen van ge noemd blad op last van den procureur des konings in beslag genomen. Volgens sommige bladen zouden zeer belangrijke papieren aangeslagen zijn en de zegels gelegd op alle meubels van hot lokaal Behalve docnm^iten werd ecu FRANKRITK. Dandet en DorioL Het geval Daudet baart de regeering nog altijd veel zorg en dit te meer, waar de premier Poincaré zelf zich heeft ingelaten met een twistgeschrijf over den dood van Philippe Daudet. Verder heeft de chauffeur Bajot in „l'Oeuvre" opnieuw een brief gepubliceerd, waarin Daudet op zoodanige' wijze wordt aangevallen, dat thans Daudet een vervol ging tegen den chauffeur kan ondernemen welke vervolging reeds heden verzocht werd op grond van 9maad. dus te breïigen voor het gezworenhof. Het lijkt er nog niet naar, dat het met deze tragische zaak uit zal zijn. Verder komt in de zaak Doriot, de Kamer- communist, die zooals men weet tezamen met Cachin wegens het publiceeren van opruiende geschriften tot gevangenisstraf werd veroordeeld hij zal echter nog niet worden gearresteerd, daar zijn advocaat be roep heeft aangeteekend legen het gewe'zen vonnis. Hij zal dus voorloopig nog vrij uit kunnen gaan. Hij is plotseling uit China teruggekeerd cn hield reeds een vlammende rede over zijn verblijf aldaar. BULGARIJE. Incident in de Sobranja. Tsaar Boris heeft de Sobranja geopend mot een rede, waarin behalve den nadruk op den zin voor orde en vrijheid, weinig werd gezegd. Toen de tsaar over de vrijheid der ver kiezingen sprak, interrumpeerde de socia list Sakasof met den uitroep: „Onwaar!" Dc tsaar bleef echter volkomen kalm. Als protest tegen deze interruptie werd den tsaar aan het slot van zijn rede een geest driftige ovatie gebracht. Ook toen hij de zaal verliet werd hij luide toegejuicht. RUSLAND. Nienwe arrestaties. Uit Moskou wordt gemeld, dat aldaar opnieuw 100 personen zijn gearresteerd. Het agentschap Tass ontkent ten stelligste dat ook vijf Duitschers zouden zijn gear resteerd Er is geen enkele buitenlander in hechtenis genomen. EGYPTE. Bezoek aan Engeland. Do Egyptische premier Sawat Pasja zal koning Foead bij zijn bezoek aan Engeland vergezellen. Dit bezoek is het beste bewijs voor de bijlegging van het geschil! BUITENLANDSCH GEMENGD. ERNSTIG VLIEGONGELUK BIJ WIBORG. In de nabijheid van Wiborg heeft een ernstig vliegongeluk plaats gehad. Een legervliegtuig maakte met drio iuzittenden een tocht boven de Golf van Wiborg. Plot seling stortte het vliegtuig van een hoogte van 150 M. met razende snelheid in het water; het zonk onmiddellijk. Een motor boot slaagde er in, een der drie inzittenden uit het water te halen en gedurende eenige uren in het leven te houden. De vlieger overleed echter eenige uren later in een ziekenhuis. De lijken der beide anderen konden nog niet gevonden worden. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. BRAND IN EEN TUIGHUIS. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft er een brand gewoed in het tuighuis van Jersey, die langer dan acht uren duurde. De ontploffingen van de opgeslagen patronen en verdere munitie leverden een ernstig gevaar op voor de brandweer. Het was een geknetter alsof er een reeks machine geweren in actie was. Er was zelfs een oogenblik, dat de commandant van de brand weer zijn mannen verbood het gebouw binnen te gaan. De schade zgn op ruim 3 millioen gulden geschat en er zgn eenige onvervang bare oorlogstrofeeën mee een offer der vlammen geworden. GEHEIMZINNIG DRAMA TE NAMEN. Toen de werkman Riflard te Wepion bij Namen, van zgn werk thuis kwam, vond hij de huisdeur gesjoten. Door het raam kijkend, zag hij zgn vrouw op den vloer uitgestrekt liggen. Met behulp vaiv zijn bij geroepen schoonbroeder beukte hij de deur in. Hg vond zijn vrouw badende in haar bloed, den schedel gekloofd. Naast het lgk lag een bijl. Het huis doorzoekend vonden de mannen op den zolder het lijk van den zestigjarigen gepensionneerden kolenwerker August Michel, die in hun dienst was. De man hield tusschen de beenen een geweer, waarmede hg zich een schot in de kin had toegebracht. Dii schot had het hoofd van den romp gerukt. De bijl waarmede de vrouw ge dood was, behoorde aan "Michel. Men kent de juiste oorzaak der wandaad niet volgende maand een non-stop-vlueht van New-York naar Londen en Rome te onder nemen. 4 De Duitscher Kuennecke, die naar New- York en San Francisco wil vliegen, is niet van plan te New-York te landen. Hij zal een tusschenlanding op de Azoren maken en, als hij boven New-York is aangekomen, boven de stad kruisen en postzakken naar beneden werpen om dan de vlucht naar San Francisco voort le zetten. Te San Francisco wil de vlieger enkele dagen uitrusten om dan den terugtocht te aanvaarden, waarbij hij dezelfde route zal nemen. Op den terugtocht zal hij te New-York landen om een post voor Europa mee te nemen. Daar het vrijwel onmogelijk is, datf de vlucht, die ten minste 53 uur zal duren, door een enkele man ondernomen wordt, zal Kuennecke een tweeden bestuurder meenemen. Voorts zullen 2 passagiers wor den meegenomen om het bewijs te leveren, dat een vliegdienst EuropaAmerika zeer goed mogelijk is. Om een geregeld vliegverkeer lunchen Amerika en Europa te vergemakkelijken, heeft een Amerikaansche firma het plan opgevat een drijvend eiland te construee- ren midden in den Atlantischen Oceaan. Daarop kunnen de vliegtuigen proviand en benzine opnemen. NOODWEER IN 'T BUITENLAND.. Zaterdagnacht heeft in Thüringen en omgeving een cycloon gewoed, waardoor een uitgestrekt boschgebied verwoest is. In dertig seconden werden bijna 5000 booraen ontworteld, waaronder stammen van een halve meter dikte. Houtvesters uit de streek trachtten de wegen vrij te maken. De omtrek van Soissons is eveneens door een cycloon getroffen die ernstige verwoes tingen aan de wijngaarden en op de velden aangericht heeft. Eenige boerenwoningen zijn ingestort en een paar dorpjes zijn om dergeloopen, doordat ook de rivieren buiten haar oevers traden. Persoonlijke ongelukken hadden, volgens de eerste berichten, niet plaats. Ten gevolge van storm, hagel cm regen is in de omgeving van Lec-ca, in Italië, de gcheele olijfoogst, evenals de oogst van het ooft volkomen verwoest. De schade wordt geschat op 70.000.000 lire. Zestig meisjes, werkzaam in eetn katoen- fabriek le Rossellon bij Medellia, in Colum bia (Zuid-Amerika), zijn Zaterdag j.L zeer waarschijnlijk het slachtoffer geworden van een aardverschuiving, waardoor de fabriek onder duizenden kubieke meter aarde werd bedolven. Tot heden heeft men nog slecDils tien lij ken te voorschijn kunnen brengen. De aardverschuiving moet aan de hevige re gens geweten worden. Het reddingswerk is inlussclien krachtig door politie, militairen zoowel als burgers, aangevat. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag barstte er boven het westelijk deel der stad Berlijn een hevig onweer los, dat gepaard ging met een wervelwind en zware regen buien. die op wolkbreuken geleken. In wei nige minuten waren de straten overstroomd cn daar de eleclrische lichtvoorziening uit geschakeld moest worden, hcerschte er in de geheele stad diepe duisternis, die slechts nu en dan door felle bliksemschichten werd onderbroken. Boomen werden ontworteld, muren omvergeworpen en in vele huizen drukte de orkaan de vensterruiten in. Op verscheidene plaatsen sloeg de bliksem in. niet-formeel onderhoud had met de verte- I ligen en mr. L. F. A. M. van Ogtrop. Met genwoordigers van België en van Nederland, inzake de Schelde-kweslie. Het blad ver klaart dat te Londen wordt gehoopt dat Brussel en Den Haag in staat zullen zijn. en ook bereid, om binnenkort de onderhande lingen le hervatten. Uit Doorn meldt men: Da Minister van Binnenlandsche Zaken, mr. Kan, bracht een bezoek aan Huize Doorn, waar hij een onderhond had met den ex-keizer, In het gebouw van het provinciaal be stuur van Zuid-Holland te Den Haag is aanbesteed het maken van zandstortinge q voor den bouw van een schutsluis en den aaüleg van een vaartverbinding tusschen den Hollandschen IJsel en de Gouwe onder de gemeente Gouda en Moordrecht. Laagste inschrijvers waren G. Gesman Lzn. en C. Zoetemeyer te AJphen a. d. Rijn voor f 329.890. In de heden gehouden algeraeene ver gadering van aandeelhouders van de Ne- derlandsch-lndische Spoorweg Maatschappij -werd verslag uitgebracht over het boek jaar 1926 en worden de overgelegde balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd. Het dividend is vastgesteld op 11 pCt., waarvan reeds 4 pCt. betaaibaar is ge steld op 3 Januari j.l., zoodat van 1 JuJi a.s. af per aandeel van f 1000 een dividend van f 70 betaalbaar is. Naar aanleiding van het verslag deed een der aandeelhouders eenige vragen met betrekking tot den invloed van het auto mobiel-verkeer op het reizigersvervoer. welke door den Raad van Beheer werden beantwoord. De heer mr. dr. W. F. van Leeuwen, die als commissaris aan de beurt van aftre ding was, werd als zoodanig herkozen. IJMUIDEN, 20 Juni, VISCHPRIJZEN. Tal-bot per K.G. f 0.90—f 0.65; Griet per kist van '50 K.G. f48—116; Tonden per KG f2.05f 1.45; Groote Schol f36—f00; Middelschot f 30f 27Kleine Schol f 17 f3; Schar f8f5.50; Tongschar f 4-1. alles per kist van 50 K.G.; Roggen per 20 stuks f 17—f8.50, Vleeten per stuk f 2.90—f 0.9-3; Kleine roode Poon f 34f 21Pieterman en Poontjes f 12—f3.20; Groote Schelvisch f26—f19; Middel Schelv. f 16.50—f 12.50; Kleinmiddel Schelvisch 115f8.50; Kleine Schelvisch tl3f5, alles per kist van 50 K.G.; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f42 f27; Gullen per kist van 50 K.G. f8 f2.40; Heilbot per K.G. f 1.40; Wijting per kist van 50 K.G. f5f3.40; Koolvisch per stuk f 0 65f 0.37Makreel p. kist van 50 K.G. f21—f7. Binnengekomen: 26 stoomtrawlers en 'le loggers: KW 56 met 161.3; KW 60 met f325: KW 19 met f250 besomming. In de Haringhaven: Stoomlogger KW 123 met 85 kantjes maatjesharing, die naar Katwijk verscheept werden. UIT DE VLIEGWERELD. De Engelsche vliegers Carr en Mackworth zijn Zaterdag om 12.-II uur van het vlieg veld Granwell vertrokken voor de non-stop- vlucht naar Engelsch-Indic. Spoedig echter waren zij gedwongen bij Martlesham Heath te dalen daar de motor niet goed werkte. De machine bok wam geen schade. De Engelschen hebben geen geluk. Ver moedelijk zal hun toer tot den herfst wor den uitgesteld. Chamberlin en Levine zetten hun huldi- gingstournée voort. Zij bezochten per Co lumbia Munchen en zijn daarop naar Wee- nen gegaan. Overal enthousiasme en hul diging. Zij hebben een dankbetuiging gericht tot hel Duitsche volk. l il New-York wordt gemeld dal Lub* "schrijfmachine aangeslagen en gevankelijk j pbuips, een bekend en ervaren vliegster, medegevoerd, UIT CHINA. SJANGHAI, 20 Juni. (Reuter). De Ja- pansche consul-generaal te Hankau heeft in eeD interview alhier verklaard dat de regeering van Woehan de eischen der Ja panners aanvaard tot schadevergoeding voor de verliezen welke de Japanners ge leden hadden ten gevolg evan den aanval op de concessie op den 3en April j.l. Te Kanton heeft een nnti-Japansche de monstratie plaats gehad. Overal hangen er anti Japansche affiches. Allerlei manifesta ties werden ook van uit een aantal vlieg tuigen neergeworpen. SJANGHAI, 20 Juni. (Reuter). De strik te anti-Britsche boycot waartoe te Ningpo door -heel en half Bolsjewistische vak ver een igingen het sein werd gegeven, bewijst dat in de streken waar Tsjan kai sjek de overhand heeft, het communisme nog ge ducht sterk is. Tsjang tso lin verklaart dat de protesten van Tsjan kai sjek ten op zichte van het. communisme niet oprecht gemeend ziin, en voegt daaraan toe, dat het half millioen anti-communisten vast be sloten is, het communisme uit te roeien DE SCHADE IN HET MISSISSIPPI-GEBIED NEW ORLEANS, 20 Juni. (Reuter). Hoo ver heeft verklaard dat de economische verliezen door de overstrooming van de Mississippi waarschijnlijk tusschen 200 en 40Ö millioen dollar liggen. Er is reeds ruim 13 millioen uitgegeven voor steunverlee- ning dit jaar voor de slachtoffers der overstroomingen. NEDERLANDSCHE SPAARBANKBOND. Op de te Middelburg gehouden algemeene vergadering van den Nederlandschen Spaar bankbond heeft de secretaris, de heer mr. J H. Lugt het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek dat op 1 Januari j.l. het aan tal leden van den bond 103 bedroeg. Sedert zijn weer 2 nieuwe banken toegetreden en is het aantal thans 105. Het ingelegd kapitaal van deze 105 spaar banken bedroeg op 1 Januari f 209.915.000, haar reservekapitaal f 23 905 000 en hev aantal inleggers 629.300. Sedert 1 Januari 1925 was het in den bond vertegenwoor digd kapitaal met ongeveer f 16.000.0ti0 vermeerderd en het aantal inleggers met f 54.000. I De spaarbanken buiten den bond hadden op 1 Jan een kapitaal van f 53.716.000, een reserve van f 5.800 000 en bijna 73.000 in leggersrekeningen. Als plaats voor de volgende vergadering werd Arnhem aangewezen. De hoeren mr. J. H. Lugt en mr. F. W. R. Wttwaal werden herkozen als bestuurs lid. Eveneens was aan de beurt van aftre ding de heer mr. P. J. C. Tetrode, die zich niet meer herkiesbaar stelde. In zijn plaats werd tot bestuurslid gekozen de heer mr. L F. A. M. van Ogtrop te Amsterdam. Aangenomen werd een voorstel om het be stuur met 2 leden uit le bereideD en als zoodanig benoemd de heeveri P. Dunion Tak te Middelburg en F. Walkate te Kam pen. STADSNIEUWS. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het economisch can- didaats-examen Indologie de heer J. C. van Krieken, te Den Haag. NEDERLAND EN BELGIË. De „Daily Te' graph" verneemt dat Chamberlain, omslj 'ks de sluiting der eon- I het voornemen heelt te kennen gegeven, de ferenlie te Geneve, achtereenvolgens een MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER TOONKUNST. Algemeene vergadering te Rotterdam. Onder voorzitterschap van jhr. mr. di. E. A. van Beresterjn is Zaterdag de 98ste algemeene jaarvergadering gehouden van de Maatschappij tot Bevordering der Toon kunst, in den foyer van de Sociëteit „de Doele" te Rotterdam. In zijn openingswoord deelde de voorzit ter het een en ander mede over de plan nen, die zijn genomen ter gelegenheid van. het IOO-jarig bestaan van de maatschappij. Spr. legde er den nadruk op, dat het etn feest der geheele maatschappij zijn moest. Het verslag van den secretaris werd on der dankzegging goedgekeurd. Aan de orde was vervolgens de keuze van twee hoofdbestuurders (algemeen- voorzitter en commissaris) wegens perio dieke aftreding van de heeion S. van Mil- algemecne stemmen werden gekozen de heeren J C. Tadema en mr. L F. A. M. van Ogtrop Tot lid van de bibliotheek commissie werd herbenoemd de heer dr. Paul Cronheim Aan de algemeene kas zal voor het jaar 19271928 door de leden der afdeelingen f worden betaald. De begrooting voor 19271928 werd on veranderd goedgekeurd. De begrooting sloot op een bedrag van f 27.919.26. De re kening over 19251926 sloot op een bedrag van f 26.468.03. Alle bijzondere voorstellen van het hoofd bestuur, die op de agenda stonden, werden met algemeene stemmen goedgekeurd, te wetenf 1000 aan het hoofdbestuur, ten einde daaruit aan de afdeelingen, die liet geven van kosteloos zangonderwijs aan kin deren in haar kring wenschen te beoordee- len, de wettelijke toelage te kunnen ver zekeren f 1000 aan het hoofdbestuur, voor de afdeelingen, die opleidingscursussen ge ven; f600 als tegemoetkoming voor het houden der examens te Utrecht; f 2500 voor orkest-subsidies; f 1500 ten behoeve der in het ja-tr 1927—1928 te geven solis tenconcerten; f 18CO als stipendia voor muziekscholen te Amsterdam, Rotterdam en Harlingen voor een leerstoel voor mu ziekwetenschap f 1000; voor hét 100-jarig jubileum der maatschappij f 10C0. Tenslotte werd bepaald, dat de alge meene vergadering voor 1928 zal gehouden worden in de afd. Amersfoort, daar deze afdeeling dan haar 50-jarig bestaan her denkt. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering gesloten. HET NIEUW ROTTERDAMSCH TOONEEL. Het tableau de la troupe is als volgt: mevr. Alida TartaudKleyn, mevr. Martha ChrispgaWalden, mevr. Sophie Stein, mevr. Leonie Smeding, mevr. Lucie v. TSes, mevr. Stien Versluys, mej. Miek Verstraete, mej. Nettv Strausz en de heeren Frits Tartaud. Jules Verstraete. Richard Flink, Adclf Riikens, Wouter v. Rienen, Bob Derx en Jan Teulings. Met enkele andere dames ©q heeren worden nog onderhandelingen gevoerd. ALPHEN. EEN MOORDAANSLAG ALS EINDE VAN EEN HÜISELUKEN TWIST. In do Schoolstraat alhier heeft zich Zater dagmiddag 3 uur een vreeseljjk incident voorgedaan. Daar woont een zekere v. d. V. met een betrekkelijk groot gezin. Een zijner kinderen, een 19-jarige jongen was sinds geruimen tijd werkloos en daarover schijnen reeds meerdere malen tusschen vader en zoon woorden gevallen te zijn. Zoo ook Zater dag weer. Thans in heviger mate. In zjjn weetic sloeg de vader zijn zoon met een sloof op het hoofd, waarop de tegenpartij zoo doldriftig werd, dat hij een mes greep en zvjn vader daarmee te lijf ging. De man trachtte den aanval te ontwijken, doch kreeg een hevig bloedende wonde langs zijn gelaat. Dc jonge onverlaat bracht daarop zija vader nog een viertal messteken toe, twee in den rug en twee in de borst. (Gelukkig echter bleken later deze wonden door het afstooten van het mes niet erg diep te zijn, zoodat niet zoozeer de edele doelen zijn getroffen). De man zeeg daarop ineen. Een oudere broer, die tusschenbeide wilde komen, liep nog een snede in zijn gezicht op. Dadelijk werd geneeskundige hulp inge roepen en op advies van de behandelende geneesheeren werd de man, die veel bloed verlies had, terstond naar het Acad, Zieken huis te Leiden vervoerd. De jongen is gearresteerd en na verhoor in verzekerde bewaring gesteld. Hjj is naar het Huis van Bewaring te Den Haag over gebracht INTREDE EN BEVESTIGING Ds. BOSCH. Zondagavond heeft ds. Bosch, Geref. pre dikant uit Njjverdal, bij de Geref. Kerk alhier zijn intrede gedaan, na 's morgens bevestigd te zijn door ds. Huizinga, van Scharnegoutum, naar aanleiding van Joh. 3 vs. 15. Als punt van overdenking had de nieuwe predikant gekozen 1 Col. 1 vs. 27b en 28. Het kerkgebouw was tot in alle hoekjes bezet. WADDINXVEEN. Onze plaatsgenoot de heer J. Hoekstra, werkzaam ter secretarie, alhier, slaagde te Utrecht voor het 1ste gedeelte van het examen voor candidaat-genieente-secretaris. Aan het postkantoor alhier werden terug ontvangen in de 1ste helft der maand Juni de volgende brieven: Burgemeester, A. Dullard, Hilver sum. Stjjn Leeuwens, Goor. Gevonden voorwerpen: een gouden trouwring en een rrjwielplaatje. Inlichtingen ter secretarie. HILLEGOM. Men schrgft ons uit Hiilegom: De zweminrichting, die de gemeente gemeente Hiilegom heeft gesticht, is gereed; sollicitanten naar de betrekkingen van zwem meester en portier-kassier hebben zich ge- meid, tarieven en regiementen zgn ontwor pen, de liefhebbers willen zwemmen en toch blijft de inrichting voorloopig gesloten. De raad had op de tarieven en de reglementen zooveel aan te merken, dat alle concept besluiten naar de raadscommissie werden teruggezonden om ze te wgzigen naar den zin van de meerderheid van den raad. Op Zondag mag er in elk geval niet gezwommen worden, om principieele redenen niet en omdat de gemeente op Zondag het personeel niet zou mogen laten werken. 2—1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2