INSCHRIJVING GELDERSGHEN ACHTERHOEK EN TWENTE, No. 20632 MAANDAG 20 JUNI Anno 1927 STADSNIEUWS. Burgerlijke Stand v. Leiden. KERK- EN SCWftP» WIEI'WS. Het voornaamste nieuws van heden. BUITENLAND. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week. ƒ0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. VOOR DEN Wij ontvingen nog van: P. v. i M. f2.50; wed. J. C. Z. £10; collecte zilv. huwelijksfeest tam. D. f2.85; N. N. f3; A. J. fl. In totaal ontvingen wjj f 1529.60. EEN PROTESTVERGADERING TEGEN HET VOORSTEL VAN B. EN W. IN ZAKE HET BEWAARSCHOOLONDERWIJS. Door een drietal organisaties op onder wijsgebied; de afdeelingen „Leiden van het Ned. Onderwijzersgenootschap, van den Bond van Ned. Onderwijzers en de'n Cen- tralen Ouderraad was Zaterdagavond een openbare vergadering belegd in de groote zaal van het Nutsgebouw Ut bespreking van de heden le behandelen voorstellen van B. en W. inzake verzoeken betreffende het bewaarschoolonderwijs en het desbetreffende voorstel SytsmaMevrouw van Itallie van Embden. De belangstelling voor deze vergadering was buitengewoon groot. Onder de talrijke aanwezigen waren uiteraard een aantal da mes, werkzaam bij het Bewaarschoolonder wijs. onderwijzers en onderwijzeressen bij het L. O. ouders en verdere belangstellenden, benevens enkele raadsleden. De vergadering werd geleid door den voor zitter der afd. van het N. O G den heer H. Lautenbach die de aanleiding tot hel beleggen van deze vergadering uiteenzette: een ontstemming in verschillende kringen tegen de voorstellen van B. en W. welke als zij worden aangenomen de doodsteek zullen zijn voor het openbaar bewaarschool- onderwijs. dat dan zal worden verdrongen door de bijzondere bewaarscholen grooten- deels door de gemeente betaald. Hij kon digde een tweetal sprekers aan nl. Mej. B. Perné hoofd eener gemeentelijke bewaar school te Dordrecht en de heer J. Tjalsma, hoofdonderwijzer te Leiden, terwijl ook de' heer Waldkötter voorzitter van den Centralen Ouderraad toegezegd had een enkel slot woord te spreken Waar als dit verslag onder de oogen onzer lezers komt. de Raad hoogst waarschijnlijk reeds een beslissing zal hebben genomen, zullen wij de sprekers niet op den voet volgeta doch slechts in hoofdlijnen hunne betoogen weergeven. Mej Pprné had zich verwonderd dat in de stad waar de Kweekschool wijlen Haanstra is gevc?stigd een college van B. en W. h. openbaar bewaarschool van onderwijs niet noocjig oordeelt en betoogde daarmee met klem het tegendeel, zich daarbij beroe peed op de gemeente Amsterdam. Rotterdam, Den Haag. Utrecht, Dordrecht en kleinere plaatsen, waar men steeds voortgaat met het stichten van openbare bewaarscholen. Ook daar wordt men niet door de wei er toe ver plicht. maar voelt daarvoor een zedelijke verplichting En terecht. De bewaarschool is het voorportaal van het gewoon lager onderwijs. Eigenaardig is ook dat de verhooging der subsidie' van de bijzondere scholen zal moe ten worden gevonden op bezuinigingen in te voeren bij de enkele openbare inrich tingen-, verhooging van den leeftijdgrens der toelating, vergrooting der klasse en afschaf fing van het ambulantisme. Het praedvie van B en W. wil hei openbaar bewaarschoolonderwijs sloopen afbreken en wordt het aangenomen waar tegen spreekster waarschuwde dan zal dit onderwijs doodbloedden (teckenen van in stemming. De heer Tjalsma ving aan met de opmer king dat evenals hel bericht der benoeming van mr dr. Schokking tol burgemeester var> Katwijk, ook het praeadvies van B. en W. te laat is verschenen. Het adr€"s Ten Haken is reed9 in 1925 ingekomen, was het praead vies vóór de gemeenteraadsverkiezingen ver schenen. ongetwijfeld zou er iels anders zijn gebeurd. Na een uitvoerige critiek op het praeadvies sprak de heer T er zijn leedwezen over uit dat het praeadvies van B en NV den geest van onverdraagzaamheid, welke in den sfeer van het laeer onderwijs zooveel kwaad heeft gesticht ook wil aankweeken bij het voorbereidend lager onderwijs, doch ook door de bevolking in nog meer groepjes te verdeelen en daarbij het onderwijs slechter en tevens duurder le maken Na een pleidooi te hebben gehouden voor het openhaar neutraal algemeen ontwikke lend onderwijs ook mpt betrekking tot het voorbereidend lagere onderwij? wekte spr. met aandrang op voor dat ondeTwijs front ie maken en blijven maken ook en vooral als het praeadvies wordt aangenomen. Nadat de heer Walkötter uit naam van den Centralen Ouderraad een protest tegen de voorstellen van B. en W. had laten hooren werd bij acclamatie de volgende motie aangenomen. De vergadering op 18 Juni gehouden in „Het Nut" inzake protest tegen de afwij zende houding van B. en W. ten opzichte van het openb. bewaarschoolonderwijs-, gehoord de besprekingen in deze bijeen komst; overtuigd dat daardoor het openbaar be waarschoolonderwijs- en middellijk ook het openbaar lager onderwijs een gevoelige slag wordt toegebracht; spreekt als haar meening uit dat het drin gend noodig is. dat B en W. in dezen hun houding herzien, tot uitbreiding van open baar bewaarseh. onderw. voorstellen doen, en dat de Raad in geen beval met de tegen woordige plannen van B. en W. meegaat. Er volgde' op deze inleidingen een korte gedachten wisseling waarbij o.a een werk man uit den omtrek van den Haagweg de heer Prevoo wees op de behoefte aan een bewaarschool in de drukbevolkte' arbeiders wijken aldaar. Men heeft daar in afwachting van het praeadvies van Katholieke zijde reeds grond voor een bewaarschool aange kocht doch daar willen de talrijke prole's- tantsche ouders hun kinderen niet naar toe sturen. EXCURSIE NAAR DE LEIDSCHE STERRENWACHT. Zaterdagmiddag organiseerde de afd. Leiden van den Ned. Bond van Leeraren en Leeraressen bij het Nijverheidsonder wijs een excursie naar de Sterrenwacht al hier. Een veertigtal dames en heeren maakte van deze gelegenheid gebruik en onder de deskundige leiding van den heer Karsten werden de gebouwen en koepels bezichtigd. Allereerst werd een bezoek ge bracht aan de meridiaanzaal, waar men reeds een indruk kreeg van de groote nauw keurigheid, waarmede in de astronomie al les gemeten en berekend wordt. Hierna bracht men eenigen tijd door bij de klok ken en pendules in de vestibule, terwijl hier tevens enkej$ oude kijkers werden bezich tigd. In den gang trok het oude kwadrant, waarmee prof. Snellius de rechte klimming der hemellichamen bepaalde, en dat ver vaardigd is door den bekenden kaarten- graveur Blaauw, de algemeene aandacht. Ook bij de seininrichlingen. waarmede be langrijke tijdstippen, zooals b.v het door gangsmoment van een ster, nauwkeurig worden vastgelegd, werd een oogenblik ver toefd. Vervolgens werd de klim naar de koepels met de daarin opgestelde kijkers ondernomen. De opstelling hiervan, de ver nuftige inrichting om in alle richtingen het hemelgewelf te kunnen bestrijken, maar niet het minst de gecompliceerde kijkers zefl, wekten ieders bewondering. Vooral was dit laatste het geval met de photogra- phische kijkers. Interessant waren verder een aantal foto's van hetzelfde gedeelte van den sterrenhemel, maar met een belich tingstijd varieerende van 5 min. tot 24 uur. In de collegezaal kon men een ingenieuse inrichting aanschouwen, dienende om de verschijnselen, die zich bij de a.s. zons verduistering op 29 Juni zullen voordoen, na te bootsen en zoodoende aan hen. die voor waarneming van deze eclips op expe ditie worden gezonden, voorlichting te geven Het was zeker namens alle aanwezigen, toen de voorzitter den heer Karsten harte lijk dank zegde voor het genotene en de uitvoerige explicatie. He', was een leerrijke middag geweest. DE INVALLEN BIJ INDONESIËRS. Valsche geruchten. Het op Zondagavond te Amsterdam ver schijnende blad „Cetem" bevatte gisteren het volgende bericht, van een „eigen be richtgever" ujt Roosendaal. „Aan het station Roosendaal heeft de politie een der Indonesische studenten, die naar Antwerpen wilde uitwijken, gearres teerd en naar Den Haag overgebracht. Een handkoffer, die hij bij zich had. werd in beslag genomen en verzegeld. Na verhoor .bleek het. dat hij secretaris is van de In donesische Vereeniging. Ook zijn gearres teerd een tweetal studenten Mohammed Hatta en Mohammed Matif, die beiden in Luxemburg hadden vertoefd en bij het pas- seeren der grens door de politie gearresteerd werden." Naar aanleiding van dit bericht, dat ons niet al te waarschijnlijk voorkwam, hebben wij ons hedenmorgen gewend lot de mare- chaussée te Roosendaal, die wij naar de juistheid van het bericht vroegen. Men deelde ons mede. dat alle berichten over aanhouding of arrestatie van Indone siërs. die naar wij vernemen Zaterdag ook reeds in eenige Brabantsche bladen hebben gestaan, volkomen uit de lucht zijn ge grepen De Internationale Liga legen Koloniale Onderdrukking heeft, naar aanleiding van de huiszoekingen hij de Indonesische stu denten aan den Minister van Buitenland- sche Zaken en aan den President van den Volksraad te Batavia een telegram gezon den. waarin uit naam van de aangesloten nationalistische en arbeidersorganisaties en van de vredesbeweging geprotesteerd wordt tegen de vervolging van Indonesische ar beiders en studenten in Nederland en in Indonesië, terwijl tevens van de betrokken regeeringsautoriteiten het onmiddellijk be ëindigen van de h.i. onwettige terreurmaat regelen geëischt wordt. EEN MOOIE GESTIE VAN HET TOONKUNSTKOOR. Toen indertjjd tot het Toonkunst-koor het verzoek kwam, ten voordeele van noodlij dende kunstenaars een collecte met straat zang te houden, heeft het koor daaraan gaarne voldaan. En het verzamelde bedrag was zeer groot. Nu Hoor de ramp op 1 Juni velen in ellende gedompeld zjjn, heeft het Toonkunst- ko.»r besloten weer een collecte met straat zang te houden. Waar de directeur, Anton H. Tierrie, en de leden zich spontaan beschikbaar stelden, mag verwacht worden, dat de Leidsche burgerjj groote offervaardigheid aan den dag zal leggen, zoodat een belangrijke som aan het Stormramp-Comité kan worden af gedragen. Do straatzang-collecte zal plaats hebben a.s. Donderdag 23 Juni, des avonds van 79 uur. De plaatsen, waar gezongen zal worden, zullen nader worden bekend ge maakt. STORMRAMP-CONCERT. Samengesteld is het uitvoerend comiié voor hel te geven sleunconcert ten'bate der slachtoffers van de stormramp. Aan dit concert werken de volgende ver- eenigingen mede en wel: Mannenkoor de Vereenigde Zangers, idem Kunst en Vriend schap, Gem. Koor Hallelujah en idem Zang zij onze leus. idem Amicilia, en het dames koor Euphonia, terwijl de Stem des Volks nader bericht van deelname zal zenden. Uit de besturen dezer koren is bovenge noemd toitv. Comité gevormd: W. Kreei't, voorzitter; C. B. v d Zeeuw secr. (Hout straat 4. Leiden); J. Schild, penningmeester. Men stelt zich voor het concert te doen plaats vinden op Maandag 4 Juli a.s. in de Stadsgehoorzaal. Programma's .zullen einde volgende week verkrijgbaar zijn bij de leden van bovenge noemde vereenigingen Nadere aankondigingen per advertentie en biljetten zullen eerstdaags volgen. FEESTCONCERT HARMONIE-ORKEST „T. D.". In den tuin van „Musis Sacrum" heeft het Harmonie-orkest „T. en D." Zaterdag avond het uilgesleldp concert gegeven dat door dit Harmonie-gezelschap aan de direc tie en het personeel der firma Tieleman en Dros ter gelegenheid van het gouden jubi leum van de fabriek werd aangeboden. Het weer was vrij gunstig, zoodat de tal rijke bezoekers volop hebben kunnen genie ten van hel uitgebreide en met zorg gekozen progTamma dat onder de beproefde leiding van den heer J Noordanus op soms verras send correcte wijze werd uitgevoerd En het was waarlijk geen wonder dat de toehoor ders ajIe nummers met zwijgende aandacht hebben aangehoord en de dappere blazers telkens weer met een stevig applaus beloon den. Ook bij dit concer! waren de leden van de Harmonie weer gekleed in hun prachtige uniformen die het orkest een waardig aan zien geven Het programma d3t werd ingezet met de Molen-Marsch door den heer Noordanus ter gelegenheid van het gouden fabrieksfeest gecomponeerd bevatte voor de pauze o.m. een compositie van Bergson, waarin de heer H Bogaerls gelegenheid kreeg zijn voortref felijke kwaliteiten als solo-clarinettist le doen kennen. Na de pauze werd met de bekende T en D -marsch van P. A. Smee'e begonnen en werden eveneens eenige mooie werken onberispelijk uitgevoerd. Hf' Harmoniekfvrps ,.T. en D." mag met veel genoegen op dezen welgeslaagden avond terugzien Dp volledige directie der firma Tieleman en Dros woonde met haar dames het feesl- eoneert bij. ruim f 302 aan bloempjes verkocht. Het be stuur betuigt zijn oprechten dank aan sJlen. die tot resultaat hebben bijgedragen. Voor het acte-examen L. O. zijn van de Gemeentelijke Kweekschool, vierde groep, geëxamineerd vier candidates. Geslaagd zijn de dames J. C. G. de Thouars, C. P. C. Ver heul, D. Vermond pn G. H. M. Walenkamp, allen alhier. Afgewezen geen. De examens zijn hiermede afgeloopen. De heer W. F. Warffemius, die be vorderd is tot arts, is bestemd tot officier van gezondheid 2e klasse bij den genees kundigen dienst van het leger hier te lande. AD heeft bij de politie geklaagd, dat hg Zaterdagavond op het Rapenburg is mishandeld door L. G. en P. K. De politie heeft Zaterdag in beslag genomen een rijwiel, dat niet voorzien was van een belastingplaatje. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in een school op het Schuv tersveld. De ongenoode gasten hebben ver schillende dingen vernield en vyf gulden ter. nadeele van een der onderwijzers ontvreemd. Een vrouw, wonende in de Boerhave- straat, heeft aangifte gedaan, dat zij Zondag avond door een onbekend gebleven en in- tusschen voortvluchtigen man is gestoken met een mes. De vrouw werd in een der armen getroffen. J. E. v. G. en E. B., die gesignaleerd stonden omdat zij moesten voldoen aan do verplichtingen, voortvloeiende uit tegen hen gewezen vonnissen resp. van f3 boete of 3 dagen en f4 boete of 4 dagen, zqn Zaterdag door de politie aangehouden. J. E. v. G. betaalde de boete en kot weer vrquit gaan. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur b\j de Noordeindsbmg een 17- jarige fietser onder een auto. Wonder boven wonder kwam de fietsrijder, hoewel erg geschrokken, er goed af. Alleen zgn rywiel werd vernield. Tegen een Leidsch student is in den nacht van Zaterdag op Zondag te Rotter dam proces-verbaal opgemaakt wegens be- leediging van een inspecteur van politie aldaar, die hem en eenige andere jongelui, die op de Korte Hoogstraat te Rotterdam in beschonken toestand verkeerden en bal dadigheid bedreven, vermaande zich ordelijk te gedragen. Nadat de jongelui door ter assistentie geroepen agenten met den gummi stok waren uiteengedreven, heeft men den student meegenomen naar het politiebureau ter ontnuchtering. De hier Ier stede gehouden collecte ten bale van de oude en gebrekkige militai ren en weduwen heeft opgebracht f 161.58. 'As. Woensdag zal hier ter stede een optocht met versierde wagens worden ge houden-, een zoogenaamde „Eet meer brood compagne". ton doel hebbende het publiek er mede bekend te maken dat brood hel beste en voordeeligste voedsel is wat er be staal en het daardoor aan le sporen meer brood te gebruiken zoowel 's morgens en 's middags als 's avonds. In de Stedelijke Werkinrichting alhier zijn in de afgeloopen week opgenomen. 212 volwassenen en 6 kinderen, in totaal 218 personen. Donderdag a.s herdenkt de heer P Resscnaar Jen dag. waarop hij voor 25 jaar bij de N V. Drukkerij v h L. van Nifterik Hzn. als boekbinder in diens! trad. Morgen herdenk! de heer N Neule- boom den dag waarop hij voor 25 jaar a.s lantaarnwerkman bij de Lichtfabrieken al hier in dienst trad. Zondagmiddag 'werd in tegenwoordig heid van de besturen der organiseerende vereenigingen de Ned. Natuurhistorische Vereeniging en de Nederl Jeugdbond voor Natuurstudie de tentoonstelling van Leidens flora in het Leidsche Volkshuis geopend Ook was o.a. aanwezig de districtsleider van de N. J. V., de heer D. de Man. In den loop van den middnrr werd de expositie bezocht door ruim 250 bezoekers. De tentoonstelling is nok nog geopend Maandag- en Dinsdagavond en Woensdag middag. De Bloemendag, welke gisteren is ge houden door de Leidsche afdeeling Vereeni ging tot Bevordering der Gezondheid in de Grafische Vakken in Nederland, is niet tegenstaande het slechte weder in de och tenduren. toch nogal meegevallen. Door een 80-tal verkoopers werd voor een bedrag van ONDERTROUWD: H. Ouwersloot jm. 29 j. en D. Weeber jd. 22 j. L. R. Schreinemacher jm. 27 j. en M. J A. Bots jd. 27 j. J. A v. Leeu wen jm. 22 j. en J. Th. Uitendijk jd 23 j. J. H. v. Dieren wedr. en H E. Sampion. J. J. I^ezwijn jm. 29 j en M. B. K. Brit- tijn jd. 26 j. O. J. B. Baijer jm 22 j. en J. C Verschragen jd. 23 j. A Hoge- woning jm. 25 j. en A. Teljeur.jd. 21 j. J G Willebrand jm. 32 j en G. Lakemond jd. 27 j. A. Paalvast en W. J. A. Men sen. G. W. v. d. Water jm 24 j. en H. C. Hanno jd. 22 j. Th. H D. Bousie jm. 25 j. en J. Klinkamer jd 22 j. W Las- schuijt jm. 24 j. en M. C. Arbouw jd. 19 j. NED HERT KERK. Beroepen: Te VHeerenberg (toez.) 11 B. Sasse, te Schoonoord; Te 's-Grevel- auin Capelle: A. M. den Oudsten, te Middel- harnis; Te Oosterwijk (bij Leerdam): S. A. C Rijnenberg, em. pred. te Wassenaar; Te Nieuwe-PekelaM. D. Gysman, te Zunder- dorp, Te Ooster.volde (Geld.): ds. Alers, te Nieuw-Lekkerland. Bedankt: Voor Assends. W. A. Eerd- beek, te Standdaarbuiten. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Oudehorne: G. C. Eerkouwer, cand. te 's-GravenhageNaar Hoorn: ds. S. E. Wesbonk, te Jutrjjp-Hom- nierts. I' e d a n k tVoor Haamstede, Hjjlaard. Ooster-Njjkerk en Ternaard: G. C. Berkouwer, cand. te 's-Gravenhage. BINNENLAND. Het afwijzend praeadvies van B. en W. van Leiden inzake een gemeentelijke hnnr- verordening. (Gemeentezaken, 2e blad). De H. N. A. D. P. is reeds behonden te Bagdad aangekomen. (2 blad). Het voorontwerp van wet betreffende de arbeidsbemiddeling. (Binnenl., 2e blad). Heracles voetbalkampioen van Nederland. (Sport, 2e blad). Moordaanslag te Alphen aan den Rijn. (Rijkstreek, le blad). BUITENLAND. Uitlatingen na de jongste Volkenbonds raadzittingen. (Buitenl., le blad). Noodweer in het bnitenland. (Buitenl., le blad). Huiszoeking bij de Vlaamsche Frontpartij. (Buitenl., le blad). Uit de vliegwereld. (Buitenl., le blad). DE ALGEMEENE TOESTAND. Na de Volkenbondsraadzitting Poincaré vredelievend De maritieme conferentie Het Balkanconflict. In Duitschland is de pers in tegenstelling tot de Fransche over 't algemeen slecht le spreken over de laatste zitting van den Vol kenbondsraad. Men redeneert; bereikt is er niets, ander9 zou dat niet verzwegen zijn. Zoo zegt de „Köln Ztg." o.a.: „Dal de vermindering van de bezettings troepen weer uitblijft is het ergste en men kan nauwelijks gelooven dat de slotzin van het communiqué over den „geest van Lo carno" ernstig gemeend is. Het ware beter als er minder over dien geest gesproken en meer in dien geest gehandeld werd." De „Vossische Ztg." deelt het pessimisme echter niet en zegt dat vrijwel alle kwes ties tusschen Frankrijk en Duitschland ge regeld zijn. Duitschland heeft het recht ge kregen zelf te bepalen hoe het de slooping van verdedigingswerken in het Oosten wil laten verifieeren en men kan er zeker van zijn dat een vermindering der bezettings troepen op die verificatie zal volgen, en dit laatste is wel juist, zie ook de hier achter volgende verklaring van Vandervelde. Ook in Engeland is verdeeldheid. Daar oordeelt men de zitting zelf vrij onbelang rijk, doch het daarbuitenom gebeurde van zeer veel belang, een enkel blad dan uitge zonderd. Zaterdagmorgen heeft Chamberlain om 10 uur v.m. Slresemann nog in diens holel een bezoek gebracht. De ministers hebben lot kwart voor twaalf geconfereerd, zonder dat een derde persoon bij hun gesprek tegen woordig was. Na het onderhoud, dat door den langen duur algemeen opviel, weigerde beide mi nisters eenige mededeeling over het onder werp hunner besprekingen te doen. Van Duilsche zijde werd slechts verklaard, dat hel geheele complex van kwesties, die op het oogenblik voor de beide landen van be- teekpnis zijn, werd behandeld De eenige officieele verklaring is tot dus ver afgelegd door de Belgische minister Van dervelde. Hij zeide o.a.: Het feit, dal men weer spoedig de Sep- tember-vergadering heeft, stelde den Raad in staal een aantal moeilijke quaeslies uit te stellen. Fen aantal belangrijke quaesties zijn echter naast de eigenlijke Raadszittingen behandeld, vooral in de bijeenkomst der zes mogendheden. Er is nog al wat critiek uitgeoefend op die besprekingen en marge van de groote conferentie, maar het lijdt geen twijfel, dat ze toch zeer nuttig zijn. Aanvankelijk was er een vrij onrustige stemming, maar bij het einde der zitting was de stemming heel wat beier. De politiek van Locarno wordt voortge zet; de quaeslie der vestingen in Oost- Pruisen is geregeld en binnen kort zal het Fransche bezettingscontingent waarschijn lijk verkleind worden Ook de quaestie der Duitschers in de mandalencommissie zal weldra geregeld worden. Vandervelde bleek verder groote belee- kenis te hechten aan Stresemann's rapport over de economische conferentie en ver wachtte. dat het conflict tusschen Zuid- Slavië en Albanië spoedig door een inler- ventie zal worder geregeld. Wat Rusland betreft, verklaarde Van-

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1