No. 20631 LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 18 Juni Tweede Blad Anno 1927 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. BINNENLAND. VOOR DE HUISKAMER. -Geeft goud «ogoed PREDIKBEURTEN, f LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. H. Westra van Alkmaar. Evang. Luth. Gem,: Voorm. halfelf, ds. J. Ph. Makkink. Remonstr, Geref, Gem.: Voorm, halfelf, dr. Lente. Eglise Wallone: dimanche 4 dix heures et demie du matin, mr. P. J. Molenaar, pasteur 4 la Haye, Vrije Kath. Kerk: Zaterdagnam. 8 uur, Vespers en Lof; Zondagvoorm. halfelf, Mis. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis): Voorm. halfelf, ds. P. van der Vegle van Wageningen P. Kinderkerk Rem. Kerk (Middelweg): Nam. halfeen, mej. W. Snellen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk, Julianastraat: Voorm. 10 uur, ds. N. G. Veldhoen; nam. 7 uur, ds. J, de Bruin. Hulpgebouw Gouwsluis: Nam. 7 uur, ds. Veldhoen. OEGSTGEEST. Ned.-Herv. Gem. (Groene Kerkje): Voorm., 10 uur, ds. T. J. Jansen Schoonhoven; Irene; Nam., 5 uur, ds. G. Hennemann. OUDEWETERING. Eemonstr. Gemeente: Voorm., halfelf, dr. Loersema, van Leiden. SASSENHEIH. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Boeijenga. VALKENBURG. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, en nam., halfzeven, ds. Hermanidea. VOORHOUT. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, ds. F. G. H. Nicolai. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. uur, ds. H. P. Fortgens. WADDINXVEEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. H. A de Geus. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 8 uur, ds. W. Veder. Chr. Afg. Gem.Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Grisnigt. DE VLIEGTOCHT AMSTERDAM—BATAVU EN TERUG. Oponthoud te Konstantinopel. Men meldt aan het Haagsche Aneta- kantoor: de F VII H. N. A. D. P. is Vrijdag te Konstantinopel gebleven, behalve wegens het slechte weer in Klein-Azië, ook omdat de commandant van St. Stefano geen toe stemming tot opstijgen verleende. Diploma tieke bemiddeling was onmogelijk, daar het Zondag was in Turkije. Het voornemen is, heden naar Aleppo te vertrekken. KORT VERSLAG VAN DE VERGADERINGEN DER TWEEDE KAMER. Een voorstel om tot het weder uitgeven te komen. De leden der Tweede Kamer v. d. Waer- den, Wintermans. Deckers, Albarda, Veraart Engels. Staalman. K. Ter Laan. v. d. Sluis, Lovink, v. d. Heuvel, v. Sasse v. IJsselt, Weitkamp, Gerhard. IJzerman en Boon heb ben bij de Kamer ingezonden een nota, waarin verzocht wordt een commissie' uit de Kamer te benoemen, die de mogelijkheid zal onderzoeken om te komen tot het weder uit geven van een Kort Verslag van de verga deringen der Kamer. waarvan het de bedoeling was, het op dezen dag te doen verschijnen. Door plotselinge ongesteldheid van den schrijver is hierin echter vertraging gekomen. De datum van verschijning kon thans nog niet worden be paald. Met betrekking tot de Roode-Kruispost- zegels stelde de heer Kempers (Harderwijk) voor, boekjes hiervan te doen uitgeven in den vorm van de bekende postzegelboekjes. Overleg zal hierover met „Waterstaat" worden gevoerd. Een voorstel afd. ValkenbuTg om voor reserve-officieren van gezondheid, die nog voor het verrichten van herhalingsoefenin gen in aanmerking komen, vrijstelling te vragen, mits zij kosteloos cursussen geven ter opleiding van adspirant-leden der transportcolonnes van het Ned. Roode Kruis, zal den minister van Oorlog worden aanbevolen. Dr. Rutgers bracht rapport uit over het overleg, gepleegd met het bestuur van de Vereeniging Nazorg voor t.b.c.-lijders Zon nestraal, teneinde het Roode Kruis mede werking te doen verleenen. Besloten werd, de volgende jaarvergade ring (1928) te Hilversum te houden. Bij de rondvraag zeide de kringcommis saris voor Twente, dat bij de stormramp ge bleken is, dat eenige burgemeesters niet be kend waren met de snelste wijze van ver krijging van Roode Kruishulp. Gevraagd werd, hierin voor de toekomst verbetering te brengen. Dr. Jesephus Jitta zeide naar aanleiding hiervan dat de hulpverleening niets te wen- schen heeft overgelaten. (Applaus). Mevr. Philips (Eindhoven) sprak er haar groote teleurstelling over uit, dat de burge meester van Breda geen toeslemming had verleend voor een Roode Kruis-collecte ten bate van de slachtoffers van de storm ramp, terwijl hij die toestemming wel had gegeven aan het Roomsch-Kalholieke Huis vestingscomité. Zij wenschle in verband hiermee een motie in te dienen. Van de zijde van het hoofdbestuur werd de indiening eener motie ontraden. Beter werd het geacht, deze kwestie aan het hoofdbestuur over te laten, met welke op vatting mevr. Philips genoegen nam. De secretaris van de afd. Overflakkee en Goedereede drong er op aan, het zakelijk ge deelte van de Jubileumtentoonstelling te la ten doorgaan, o.m. met het oog op de propa ganda en leering, die er van kunnen uit gaan. Hieromtrent zal met de jubileumcommis sie overleg worden gepleegd. Daarna werd gepauzeerd. Tijdens de pauze werd een gemeenschappelijke lunch gebruikt, in een nevenzaal van den Dieren tuin, In een voortgezette middagvergadering hield de heer ds. P. J. Ph. Dietz, voorzitter der Haagsche afdeeling een jubileumrede. Hierna vertolkte de Prins den dank der ver gadering aan den spreker, waarna tegen halfvier de bijeenkomst werd gesloten. Om vier uur recipieerden de Prins en de overige leden van het hoofdbestuur in het gebouw Princessegracht 27 te Den Haag. De receptie was zéér druk bezocht. Er waren tientallen fraaie bloemstukken, door bevriende instellingen en corporaties en door particulieren geschonken. O.m. was er een bloemstuk van het Haagsche gemeente bestuur en een bloemenstandaard van de gezamenlijke transportcolonnes, welke bo vendien een gift van f 150 (en behoeve van de slachtoffers der jongste stormramp had den afgestaan. Nog waren telegrammen ontvangen van de Koningin-Moeder; den Minister van On derwijs, K. en W.van den Commissaris der Koningin in Gelderland; van Prins Carl van Zweden, voorzitter van hel Zweedsche Roode Kruis, van den burgemeester van Lichtenvoorde; van de (vroegere) Russische legatie; van de Transportcolonne.te Amster dam; van den Oranjebond enz. Persoonlijk kwamen hun gelukwenschen aanbieden de minister van Oorlog en a.i. van Marine, de heer Lambooy, vergezeld van de adjudanten van Oorlog en Marine, zoomede de ministers van Koloniën en van Arbeid, H. en N. Namens den minister van Buitenl. Zaken, die te Genève vertoeft, bracht de secretaris-generaal van het depar tement dien3 gelukwenschen over. Minister Lambooy sprak den Prins toe, de beteekenis van het Roode Kruis schetsend. Prins Hendrik dankte den Minister voor diens woorden en zeide dat het Roode Kruis gaarne alle krachten zal blijven geven tot heil der menschheid. Als vertegenwoordigers van den minister van Waterstaat brachten de heeTen Talma en Van Royen diens gelukwenschen over. Namens het gemeentebestuur van 's-Gra- venhage complimenteerde burgemeester Pa- tijn den Prins en de overige hoofdbestuurs leden. Verder kwamen o.m. gelukwenschen aanbieden de commandant van bet veld leger, luit.-generaal Muller Massis, de chef van den generalen staf de generaal-majoor Van der Palm, de generaal b. d. Snijders, de gezanten van Italië en van Argentinië, W. C. baron Röell van Hazerswoude na mens de Johanniter Orde, die een gave voor de stormrampslachtoffers aanbood, dr, Hu- bert, president van het Hof van Int. Justitie, mgr. Nolens, leden afdelingsbesturen en transportcolonnes, luit.-kolonel Oudendijk namens het Alg. Ned. Verhond, vertegen woordigers van het Italiaansche Roode Kruis en van de Duitsche legatie. Op de bovenzaal werden ververschingen aangeboden. OFFICIEELE BERICHTEN. Bij Kon. besluit is benoemd tot weten schappelijk assistent le kl. bij de Kon. Bi bliotheek dr. L. Brummel, thans tijdelijk bibliothecaris bij de Kon. Academie van Wetenschappen te Amsterdam; is benoemd tot plantkundige bij den dienst van de Rijkslandbouwproefstations ir. Tj. Huisman te Scheemderzwaag (hij is DE RING EN HET GELDSTUK. Leg een zijden zakdoek op tafel en plaa j hierop in het midden een groot geldstuk, b.v. een gulden. Neem nu de 4 punten van een zakdoek te zamcn en steek ze door eeu ring. Schuif den ring op, tot hij tegen het geldstuk aan rust en laat de 4 hoeken van. van den zakdoek door 4 personen vast houden (zie teekening). Men trachte nu het geldstuk uit den zakdoek te halen, zonder dat de 4 punten losgelaten worden. werkzaam gesteld aan het proefstation voor veevoederonderzoek te Wageningen); is de heer Gastao "Barjona de Freitas erkend en toegelaten als consul-generaal van Portugal te Amsterdam. mr. zimmerman president van de a. n. r. o. Naar verluidt heeft mr. A. R. Zimmer man, oud-burgemeester van Rotterdam en' oud-commissaris-generaal van den Volken bond in Oostenrijk, het voorzitterschap aan vaard van den Algemeenen Nederlandschen Radio Omroep, aldus de „N. Crt.". Mr. Zimmerman heeft er op gewezen, dat zijn aandeel in het dagelijksche werlfi slechts gering kon zijn. eerste kamer. Dé leden der Eerste Kamer zijn ter verga dering bijeengeroepen op Dinsdag 21 Juni a.s. des avonds te half 9. de nederlandsch—belgische kwestie. Te Geneve hebben de ministers Beelaerts van Blokland en Van der Veilde gisteren een onderhoud gehad. Morgen vertrekt Van der Velde weer naair Brussel. een hulde op het graf van van heutsz. Gisterochtend heeft op de Oosterbegraaf plaats te Amsterdam een indrukwekkende plechtigheid plaats gehad. Het Indische detachement, dat afgevaardigd is naar de bijzetting van den generaal, bracht dien een laatste hulde. In dubbele rij stonden de mannen geschaard, gekleed in veldtenue met bamboehoed; luitenant Jordans spraki „Generaal 1 Het detachement Indische ma rechaussees komt u een laatsten groet brengen. Het zijn zij, die uitverkoren wer den als deputatie van het Indische leger hier tegenwoordig te zijn. Velen van hun hebben het voorrecht gehad onder u te die nen. Zij brengen u een laatste hulde." Toen legde hij een immortellenkrans van eikenloof met aronskelken en rouwviolen op het graf. „Een laatste groet van de de putatie van het Ned. Ind. Leger" stond op de linten. Toen traden achtereenvolgens naar voren de Menadonees Pongo, de Ambonnees Soepa Seka, de Soendanees Ngapo, die in het Maleisch getuigden van hun liefde voor den grooten generaal en daarna defileerden de getrouwen langs het graf. Onder de aanwezigen waren de heer Vattier Kraane, kapitein Kloeke van de Militaire Politie, kapitein Eisma en kapi tein plaatselijk adjudant Rinsma, als ver tegenwoordiger van den garnizoenscom mandant. j-j maatschappij van nijverheid. Het wetsontwerp op de n.v. Op dei agenda voor de vergadering is, naar het Juni-nummer van het Tijdschrift der Maatschappij mededeelt, alsnog geplaatst een bespreking van het door de Tweede Kamer aangenomen wetsontwerp op de Naaml. Vennootschap. De Maatschappij heeft zich met dit onderwerp herhaaldelijk beziggehouden, laatstelijk in Maart, toen het hoofdbestuur nogmaals dringend aan de Tweede Kamer adresseerde tot verwerping van dit voorstel van wet. De Tweede Kamer heeft het echter aanvaard, na er eenige amendementen in te hebben aangebracht, die het naar de meening van het hoofdbe^ stuur nog meer verwerpelijk maken. Na een zeer uitvoerig betoog over verschillende on- derdeelen (o.m. over de aansprakelijkheid der bestuurders, het gemis aan een onder scheiding tuschen de z.g. familie-naaml. vennootschappen en publieke naaml. ven- RECLAME. ÈC I (f A Mm De zomer staat voor Riioosier dedeur, nttalI1Jn halStffcfü AR genoegens, maar ook dl met al zijn kleine nA onaangenaamheden. UC fi»WmCl Zonnebrand - een Inwerking van de zonnestralen op de huid, die vrijwel :zelfde verschijnselen als brandwonden veroorzaakt geeft menigeen veel last en pijn. Daarvoor helpen geen toiletmiddeltjes, geen water achtige geparfumeerde crèmes - daarvoor hebt ge een verzachtende, genezende, snelwerkende balsem noodlg. Al die eigenschappen - en nog vele andere - vereentgt Akker's Kloosterbalsem ln zich. Kloosterbalsem (60 ct.) doet Jeuk en pijn bedaren, werkt antiseptisch en bevordert de vor ming van nieuwe opperhuidwat deze doel- trclfende balsem verder voor U doen kan, vindt ge in de meer uitvoerige gebruiksaanwijzing, die zich bij elke pot bevindt. Weet U niet, dat men van Ned. Herv. Kerk, OudshoornscHeweg: Voorm. 10 uur, ds. Bonga van Leiden. Evangelisatiëgebouw, Hooftstraat: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, de heer Klaassen, cand. te Dordrecht. Geref. Kerk, Raadhuisstraat: Voorm. 10 uur, ds. Huizinga van Scharnegoutum (be vestiging) en nam. 6 uur, ds. Bosch (intrede). Geref. Kerk, Hooftstraat: Voorm. 10 uur en nam. halfdrie, ds. Wientjes, bodegraven. voor zondag 19 juni. Ned.-Herv. KerkVoorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Pott. Geref. Kerk: Voorm. 10 (Voorher. H. X.) en nam. 6 uur, de. Dam. Geref. Gem.Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, preeklezen. boskoop. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, dienst; nam. 6 uur, ds. Lutein van Vlaardingen (H. D.). Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Fernhout. Salvatori: Voorm. halftien, ds. Punselie van Leiden. Ned. Herv. Geref. Evangelisatie: Voorm. halftien, dienst. de kaag. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, ds. Van Baaien. hazerswoude. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en half- acht nam., ds. J. Luuring. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. W. Gispen. hillegom. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Grolle. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, ds. van Herksen. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. K. A. Beversluis van Zutphen. Chr. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. katwijk aan den rijn. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Bollee. Geref. Kerk: Voorm. halftien (Bed. H. A.) en nam. 6 uur, ds. Meyering. katwijk-aan-zee. Geref. Kerk: Voorm., 10 en nam., 6 uur, 'ds. Kouwenhoven, van Leiden. koudekerk. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Israël. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Haspers. leiderdorp. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, en nam., halfzeven, ds. H. Mondt. Geref. Kerk: Voorm., halftien, en nam., halfzeven, ds. F. H. Woudstra. lisse. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. G. van Dijk Azn. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Th. Ruys Jr. Chr. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. S. van der Molen. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, ds. H. A. Minderman. noordw1jk-binnen. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, ds. .Van Haaften. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, en nam. 5 uur, de heer G. H. Kuiper, cand. te Kampen. noordwijk aan zee. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 nur, en namB uur, ds. F. G. Hospers. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 nur, ds. Ploos van Amstel van Steenwijk. noord wijkerhout. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Brussée, uit Den Haag. WARMOND. Ned.-Herv. Kerk; Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. J. J. Wolderdorp. WASSENAAR. Ned. Prot. Bond: Voorm., halfelf, prof, dr. H. Y. Groenewegen, van Huia ter Heide. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfacht, ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half acht, dr. D. Nauta. ZOETERWOUDE. Ned.-Herv. Kerk Voorm. halfelf, de heer de Wit te Noordwijk-aan-Zee, ZWAMMERDAM. Remonstr. Gemeente: Voorm., halfelf, ds. Cramer. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Kloots. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, preeklezen, 8 NED. HERV. KERK. Drietal: Te Alphen-aan-den-Rijn (2de pred. plaats): C. Brunt te Delfshaven, J. P. G. Eerhard te Kethe'l en R. P. A. Rutgers, te Katwijk-aan-Zee. Beroepen: Te Voos Astenca: W. A. Eerd- beek, te Stand-daar-buiten. Aangenomen: Naar Tuil (Gld.), J. R. B. Feykes. tel Sleeuwijk (N.-Br.) Bedankt: Voor Acquoy (Gld.) J. R. B. Fey kes te Sleeuwijk (N. Br.); voor Grollo (toez.) F. H. Koster, em. pred. te Ginneken. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Raamsdonk, S. J. P. Goos-i sens, cand. te Amersfoort CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Haarlem (2de predpl.), G. Wisse, te Utrecht; te De Krim en Nieuw- Amsterdam, K. G. van Smeden te Amster dam; te Leerdam K. Groen te Baarn. NED. ZENDINGSSCHOOL. Alle leerlingen van de 2e klas der Ned. Zendingsschool te Oegstgeest, zijn geslaagd bij het examen als hulpprediker voor de commissie tot de zaken der Prot kerken in Ned. Oost- en West-Indië. Degenen, die lidmaat zijn der Ned. Herv. kerk slaagden tevens voor het examen als godsdienstonderwijzer voor het Classicaal Bestuur van Leiden. „AANPAKKEN". Onder voorzitterschap van ds. L. W. Bak huizen van den Brink werd de algemeene vergadering der vereeniging „Aanpakken", in het gebouw der Synode, Javastraat 100, Den Haag, gehouden. liet jaarverslag van den secretaris gaf tot geen bijzondere opmerkingen aanleiding. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek dat er in 1926 weder om f30.000 aan de Synode aan renten was afgedragen en dat het kapitaal der vereeni ging ruim f 600.000 bedraagt. De aftredende bestuursleden de heeren H. H. Key, Den Haag; L. M. Steenbergen, Twello; S. C. J. Heerma van Voss, Leur (N.-Br.), en H. Visser, Doetinchem, werden herkozen, terwijl in de vacature ontstaan door het overlijden van ds. E. Ippius Foe- kens te Roermond, benoemd werd de heer Chr. Beels, te Amsterdam, tevens lid van de financieele commissie. De voorzitter doet verslag van de actie, die ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der Vereeniging opnieuw wordt gevoerd. Aan alle kerkeraden der Ned. Herv. ge meenten en aan vele particulieren is en wordt een omzendbrief gezonden, die aan vankelijk reed9 een verblijdend resultaat heeft opgeleverd. Ruim f 5000 kwamen voorloopig binnen en meerdere giften zijn toegezegd Met groote dankbaarheid deelde de voorzitter mede, dat Hare Majesteit de Koningin een zeer gewaardeerde gift voor de nieuwe actie heeft geschonken. Hij hoopte, dat dit koninklijke voorbeeld veel navolging zou vinden, RIJKSCOMMISSIE VOOR WERKVERRUIMING. Het eerste verslag van de Rijkscommissie van advies voor werkverruiming over het tijdvak van 22 December 1922 tot 31 De cember 1926 is verschenen. Blijkens het voorbericht is het der com missie meermalen gebleken, dat er tal van personen zijn, die leidende posities in het bedrijfsleven innemen, doch niets of nage noeg niets van het werk der commissie af weten. Ook tal van besturen, zoowel van ge- Rijksdiensten als van waterschappen en ook Rijksdiensten als van waterchappen en ook Rijksdiensten geven nog voortdurend blijk zich geenerlei moeite te willen geven, om bestellingen bij de Nederlandsche industrie te plaatsen. Door onwetendheid worden vaak vreemde producten aangeschaft, ter wijl het Nederlandsche fabrikaat even goed en somtijds beteT en goedkooper te krijgen is. De commissie heeft nu verzocht een ver slag harer werkzaamheden te mogen publi- ceeren. Hierin worden na een historisch overzicht in een aantal hoofdstukken de werkzaamheden der commissie en de resul taten, die zij daarmede bereikte, besproken. Blijkens dit verslag heeft de commissie in de eerste plaats het verbruiken van produc ten van Nederlandsche Nijverheid bevorderd en er voortdurend naar gestreefd, dat het Rijk niet dan om redenen van zeer gewich- tigen aard tot het plaatsen van opdrachten in het buitenland overgipg. Verder wordt aangegeven hetgeen de com missie gedaan heeft ter bevordering der op richting. instandhouding en uitbreiding van industrieën en ten slotte bevat het een hoofdstuk, waarin de regularisatie van het schildersbedrijf wordt besproken. BEËEDIGDE RIJKS-TAXATEURS VAN BELASTINGEN. Naar wij vernemen is het volgende adres gericht aan den minister van financiën: „Ondergeteekende, C. Sijthoff, particulier, wonende Konijnenlaan 47, te Wassenaar, neemt bij deze de vrijheid Uwe Excellentie beleefd te verzoeken ,in ernstige overwe ging te nemen: Het scheppen van een nieuwe functie en wel van Beëedigde Rijks taxateurs van Belastingen. Voor het uitoefenen van deze functie zouden in aanmerking kunnen komen: notarissen, candidaat-notarissen, eervol ont slagen belasting-ambtenaren, accountants en daarmede gelijk te stellen personen, die door het afleggen van een Rijks-examen met goed gevolg blijk gegeven hebben, dat zij eenig begrip hebben van het tegen woordig zoo ingewikkeld systeem van be lastingen en gehouden zijn om kennis te nemen van de beslissingen van ministers en van uitspraken in belastingzaken. Deze beëedigden zouden, zoolang de Mi nisters van Financiën hen als zoodanig er kennen, zulk een werkkring kunnen ver vullen bij andere werkzaamheden en daar voor aan hun cliënten een behoorlijke financieele vergoeding in rekening mogen brengen, naar gelang van 'den tijd aan die werkzaamheden verbonden dan wel naar het bedrag van het eind-cijfer van de in te leveren aangifte-biljetten. De cliënten zul len zulk een extra-belasting gaarne betalen, bijaldien Uwe Excellentie zou kunnen be palen, dat aan opgaven voor Rijksbelas tingen door een beëedigd Rijks-taxateur op gemaakt, dan wel geverifieerd, door Rijks ambtenaren geloof gehecht mag worden en dat dies bi] geschil van gevoelen over de juistheid van zulk een opgaaf de beslissing valt, zonder dat de belastingschuldige zal hebben te voldoen het „viervoudige" van het bedrag, dat men hem wenscht le laten betalen; waarmede nu veelal genoegen ge nomen wordt, omdat volgen kan een uit spraak van een belasting-ambtenaar tot het betalen van het zevenvoudige met vermel ding van den belastingschuldige als slechten betaler in een openbaar geschrift." NEDERLANDSCH ROODE KRUIS. De vergadering te Den Haag. In de voortgezette vergadering werd het jaarverslag, evenals het verslag van den penningmeester, W. J. baron van Lynden goedgekeurd; de begrooting werd vastgesteld op f60.700.17. De secretaris-generaal deelde mede, dat een nieuw Gedenkboek in bewerking is,

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5