STROOHOED No. 20630 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 17 Juni Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. n m nschenleeftijd gapantije! UIT DE OMSTREKEN. Morgen bieden wij eiken kooper van een GRATIS een paar Manchetknoopen in Étui aan „HET BOORDENHUIS" (A. KLAASSENS) Vischmarkt 7 RADIO-PROGRAMMA KUNST EN LETTEREN. ALPHEN. Onbestelbare brief, binnenland, van welke de afzender onbekend is, terugont vangen in de le helft van Juni. Naam van den geadresseerde: Bureau van dit blad; plaats van bestemming: ontbreekt. Concert te geven door het harmonie gezelschap „Crescendo" te Alphen aan den Rijn, op Maandag 20 Juni 1927, des avonds te 8 uur, in de tent in de Zaalbergstraat. Programma: 1. „Einzug der Gladiatoren" (marsch), Julius Fucik; 2. „La Vestale", ouverture, Kastner; 3. „Rosen aus dem Suden, walzer, Joh. Strauss; 4. Grande Fan- taisie sur l'Opera „Faust", de Gounod, arr. Kessels. Pauze. 5. „Le Roi d'un jour" (ouverlure-lyrique), Rinchardt, 6. „Air d'Eglise", solo pour Trombone. Slradella; 7. „Wein. weib und gesang". walzer. Joh. Strauss; 8. „La Fille du Tambour-Major", Fantaisie, Offenbach; 9. Finale. De trombone-solo voor te dragen door den héér Jac. van Lommei. De nummers 2 en 8 zijn op het groot nationaal concours te Rot terdam op 6 Juni j.l. bekroond met den lsten prijs. Het publiek wordt beleefd doch dringend verzocht tijdens de uitvoering der nummers op het grasveld te blijven en zich niet op de straat te begeven. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. van J. C. Schouten en H. Fortuin. Jan, z. van A. Kolnbrink en C .van Zanten, wonende te Amsterdam. Antje Adriana, d. van A. Blok en A. Uit hol. Ina Cornelia, d. van W. G. Veriaan en I. van Leeuwen. Adrianus Comelis, z. van A. van Laar en A. van Opijnen. Alida Gerarda Theresia, d. van J. van Rooyen en O. Th v. d. Wielen. Ondertrouwd: J. Baelde 27 j. en W. W. Bos 29 j. W. D. v. d. Stoel 25 j. en N. Vroege 22 j. Getrouwd: P. J. A. v. d. Zwaan 25 j. en M. C. van Graas 24 j. In den loop dezer week vestigden zich in onze gemeente de volgende personen: E. C. v. d. Neut, dienslbode van Gouda. A. Verbree en gezin, arbeider, van Reeu- wijk. Breedijk, stuurman van Ter schelling. A. de Jong en gezin, groenten- handelaar van Barwoudswaarder. J. Meertens, opzichter, van Zwammérdam. G. Mur en gezin, arbeider S.S., van Maas land. J. Weima en echtgen., arbeider, van Oudewater. M. E. Jacobi, dienslbode, van Gouda. Inmiddels vertrokken: IT. van der Gies- sen, dienstbode naar 's-Gravenhage. M. van Muiswinkel, zonder beroep naar Woerden. L. J. Lindhout en gezin, op zichter naar Sliedrecht. M. Koning, zon der beroep naar 's-Gravenhage. De meeste auto's uit en naar Gouda passeeren, nu de De Coultrestraat opgegra ven wordt de Spoorstraat, de Nieuwslraat is door de allertreurigste bestrating niet te berijden, en rijden dan langs de hekken van drie scholen heen. De groote autobussen van de fa. van Bunningen prefereeren echter den weg lang9 het station en door de Ju- 'lianastraat, waarbij ze den uitgang van de speelplaatsen van de Groen van Prinslerer en Verhoeff-Rollmanschool passeeren. Die uitgang bevindt zich tusschen twee' huizen, zoodat men van het plein der school de auto's niet kan zien aankomen. Hoe ge vaarlijk dat is ondervond gistermorgen de onderwijzer T. Per fiets wou hij van het plein de straat oversteken naar de tegen overliggende Koningstraat, toen in vrij groote vaart een bus kwam aanrijden. De heer T. kon niet meer uitwijken en geraakte met zijn fiets onder de auto. De chaufleur remde onmiddellijk, waardoor de heer T. slechts met een been onder de wielen kwam en zich betrekkelijk slechts weinig- bles seerde. De fiets was echter totaal in elkaar gereden en kon «lechts met moeite verwij derd worden. De flinkheid van den chauf feur voorkwam een ernstig ongeluk. Met een twintigtal arbeiders is men begonnen aan het leggen van den kabel in den Meyeweg voor de electrificatie van de Meye. Er wordt hard gewerkt; in enkele dagen werden al bijna 700 Meters kabel gelegd De werken van rioolbuizen en ka bels leggen zijn wel oorzaak dat er van werkloosheid in onze gemeente op het oogenblik geen sprake is. BOSKOOP. Gevonden voorwerpen: 2 belasting- merken, 1 gouden broche, 1 machinisten- jas, 1 vulpen met potlood, 1 kap van een fietsbel, 1 kleine gouden broche, 1 zakmes, 1 rozenkrans, 1 Zeeuwsche speld. Inlich tingen bij de politie. WOUBRUCGE. In de maandelijksche vergadering van het bestuur van den polder „Vierambaeht". werd besloten den gegraveerden beker uit 1744, een .zoogenaamde familiebeker, waaruit destijds bij de installatie van een nieuwen heemraad het bestuur van den polder ieder een teug wijn nam, in bruik leen af te staan aan de oudheidverzameling ten raadhuize. Deze beker is het bestuur in 1744 aan geboden toen het eerste graan uit den pol der werd geoogst Deze week is aan alle oud-gemobili- seerden in deze gemeente een circulaire ge: zonden, om te komen tot het stichter van een vereeniging van oud-gemobiliseerden, ten doel hebbende het verkrijgen van het „Mobilisatiekrüis". De uitreiking er van zal geschieden door generaal Snijders, op een terrein te Alphen a. d Rijn, waar al de gemobiliseerden lit de Rijnstreek le zamen zullen komen op Zaterdag 16 Juli e.k. Er zullen ter afwisseling sport- en motor- demonstraties gehouden worden, opgeluis terd door muziek en zang. Daar er vele autoriteiten zullen aanwe zig zijn, hopen we dat de oud-gemobiliseer den Woubrugge goed zullen vertegenwoor digen onder de vele dorpen uit de Rijnstreek De volgende week zal voor dat doel een vergadering alhier worden belegd. RECLAME. 1446 AALSHEER. Vergadering Hoofdingelanden Baarl.meer. In de Woensdag gehouden vergadering van den polder, deed de voorz., de heer S .W. de Clercq, mededeeling, dat de ver pachting van het grasgewas f 2999 heeft opgebracht. Met de provincie werd overeen stemming bereikt betreffende het primair wcgenplan door den polder. De rekening over 1926 werd goedgekeurd. Gewezen werd op den hoogen post schade aan brug gen, f 3734.84. De voorzitter deelde mede, dat dit bedrag door de schippers vergoed werd, wegens aanvaringen. Aangedrongen werd op flink toezicht, opdat schade aaq bruggen zooveel doenlijk werd voorkomen. Aangaande de bemaling van den polder releveert de voorz. hel verloop der bespre kingen over 't gemaal „de Crucquius", het welk noodig door een ander moet worden vervangen. De lr. heeft een uitgebreid rap port ingediend, doch daaromtrent is het bestuur niet eensgezind. Daarom stelt het bestuur voor een Comm. te benoemen, be staande uit de heeren Ir. O. H. de Vries, Knaap, Verkuijl, Geertsema, Evelein, Ir, v. Randwijk en v. d. Torren, dijkgraaf te Schiedam, ter nadere bestudeering van het vraagstuk. Aldus besloten. Na langdurige besprekingen werd omtrent den bouw van een nieuwe brug te Abbenes besloten, daaraan ten hoogste f 3660 bij te dragen, benevens 1/3 in de kosten van onderhoud. De gemeente zal dan de rest van het benoodigd bedrag, beneveng 2/3 in de onderhoudskosten hebben te vbteeren. De salarissen en loonen worden vastgesteld overeenkomstig het voorstel van het dage- lijksch bestuur. Voor de slachtoffers van de storm ramp in het Oosten des lands heeft de Dia conie der Ned. Herv. Gemeente alhier een bedrag van f 125 geschonken aan het plaatselijk steuncomité. Een flink voorbeeld. De Pinkstercollecte, in de Ned. Herv. Kerk gehouden, heeft een bedrag van f 250 opgeleverd. Het geld is bestemd voor zen- dingsarbeid. De gemeenteraad komt Donderdag middag te 3 uur bijeen. In deze vergadering aal de installatie plaats hebben van he, nieuwe lid, den heer W. van Geijlswijk. Verder stellen B en W. o m. voor: een pensioenregeling voor de directrice der Mr. Jac. Tak Naai- en Breischool, die 1 Sept. a s. de school verlaat, en wel van (600 per jaar. BAARLEHHERHEER. Gemeenteraad. Bet voorstel-Biemond in zake de iijbrng over de Hoofd- vaart te Abbenea aangenomen. De raad van deze gemeente kwam In openbare vergadering bijeea. Voorzitter: de burgemeester. Afwezig: de heeren Bus en Buurman. Gelezen werd een schrijven van den voor zitter van het centraal stembureau inzake den uitslag van de plaats gehad hebbende stemming ter verkiezing van leden van den gemeenteraad en waarin werd medegedeeld, dat al de gekozen heeren bun benoeming hebben aangenomen ;alsmede een schrijven van den Commissaris der Koningin, waarbij aan deD burgemeester verlof werd verleeud om zich tegen het einde van Juli enkele weken buiten de gemeente op te houden. Hierna kwam in behandeling het voorsteK Biemond inzake den aankoop van een rjj- brug voor Abbenes. De voorzitter gaf een uitvoerig historisch overzicht van de besprekingen en onder handelingen, welke er gedurende de laatste fit) jaren tusschen gemeentebestuur en pol derbestuur over deze zaak zijn gewisseld, en stelde namens B. en W. voor om mee te gaan met het besluit van hoofdingelanden om voor gezamenlijke rekening de in koop zijnde oude ijzeren brug aan te koopen en in Abbenes wederom op te bouwen; de kosten daarvan zijn geraamd op f 7300, waarvan het polderbestuur "op zich neemt maximaal f3660 te betalen, terwijl voorts over de verdere uitvoering nader overleg tusschen beide besturen zal worden gepleegd Verschillende leden voerden hierover het woord; door allen werd wel de wenschelijk- heid van deze verkeersverbetering bepleit, maar met het oog op. den minder gunstigen toestand der gemeente-financiën werd er bezwaar gemaakt aan dit1 besluit mee te werken tenslotte werd het voorstel aan genomen met 9 tegen 8 stemmen. Nadat enkele financieele regelingen waren goedgekeurd werd de rondvraag gehouden. De heer Roodenburg drong er op aan d» opde onderwijzerswoning te Hoofddorp voor den meestbiedende te koop te stellen; de heer Gerritse informeerde wanneer het ge organiseerd overleg zal worden geregeld, terwijl de heer Scheffer er voor pleitte om de nalatige kiezers en kiezeressen met mild heid te behandelen. Piemiekenringen. Donderdag had op het merktplein te Hoofddorp de premie-keuring plaats van nierriën van 1 tot en met 7 jaar. De uitslagen zijn als volgt: Landbouwtuigpaarden1-jarige merriën Ingeschreven 15 en opgekomen 14 merriën. Een premie van f 40 werd toegekend aan „.Netly", vader Zwingli, eigenaar B. R. de Breuk, te Nieuw-Vennep, en „Nemia", va der Emmo, eig. A, C. Pruissen Wzn., te Kijk. Een premie van f25 werd toegekend aan: „Nellima", vader Griedel, eig. D. van Wie- ringen, te Abbenes; „Nemmie", vader Emmo, eig. A. C. Pruissen Wzn., te Rijk; „Nublina", vader Dublin, eig. J. Tensen, te Haarlem mermeer; „Nize", vader Drusus, eig. Jac. Molenaar, te Hoofddorp; „N'aspia", vader Drusus, eig. A. Buurman, te Hoofddorp; „Nusta", vader Cyrus, eig. C. Bulten, te Haarlemmermeer; „Nidala", vader Emmo, eig. M. W. v. d. Schans, te Bovenkerk; „Niaali", vader Emmo, eig. M. W. v. d. Schans. 2-jarige merriën: Ingeschreven en opge komen 14 merriën. Een premie van f 40 werd toegekend aan „Marva", vader Griedel, eig. C. Bulk, te Haarlemmermeer; „Mausie", vader Drusus, eig. B. Biesheuvel Jaczn., te Haarlemmer meer „Malda", vader Emmo, eig.^ J. M. Knoop, te Nieuw-Vennep; „Mirzads", vader Griedel, eig. D. v. Wieringen. te Abbenes; „Memie", vader Emmo, eig. J. Tensen, te Haarlemmermeer. Een premie van f25 werd toegekend aan: „Menka", vader Emmo, eig. C. Bulk, te Haarlemmermeer; „Mingia", vader Zwingli, eig. 0. de Kok, te Nieuw-Vennep; „Milatza", vader 7, eig. Milatz, te Haarlemmermeer; „Mirakel", vader 7, eig. A. Buurman, te Hoofddorp. Een premie van f 15 werd toegekend aan: „Mafalda", vader Gill, eig. Jac. Molenaar Dzn„ te Hoofddorp: „Memma", vader Enuno, eig. A. C. Pruissen Wzn., te Rjjk. 3-jarige merriën:. Ingeschreven en opge komen 9 merriën. Een premie van f40 werd toegekend aan: „Liga", vader Zwingli, eig. A. C. Pruissen Wzn., te Nieuw-Vennep; „Landa", vader Zwingli, eig. J. M. Knoop, te Nieuw-Vennep, „Leitha", vader Olympus, eig. P. Noordam, te Haarlemmermeer. Een premie van f25 werd toegekend aan; „Liane", vader Zwingli, eig. O. de Kok, te Nieuw-Vennep; „Lustine", vader Drusus, eig B. Biesheuvel Jacz., te Hoofddorp; „Lucia", vader GriedeJ, eig. C. de Vlieger, te Haarlemmermeer; „Lyria", vader Zwingli, eig J, Maaskant, te Rijk; „Lvmpha", vader Griedel, eig. G. W. Bulk, te Nieuw-Vennep. 4-7-jarige merriën: Ingeschreven en op gekomen 27 merriën. Een premie van f 50 werd toegekend aan „Kwastia", vader Cpmwell, eig. C. Bulk, te Nieuw-Vennep; Incense",vader Com- pas, eig. J, Maaskant, te Rijk; „Jurotta vader Cromwell, eig. K. Knibbe, te Haar lemmermeer. Een premie van 140 werd toegekend aan: „Ifriba", vader Zwingli, eig. O. de Kok, te Nieuw-Vennep; „Jetta", vader Zwingli, eig. Wed. C. Bruijnis, te Nieuw-Vennep; „Ibusta vader Cromwell, eig. C. Bulk, te Nieuw- Vennep; „Ierida", vader Compas, eig. J. M. Knoop, te Nieuw-Vennep; „.Juiia", vader Zwingli, eig. A. Buurman, te Hoofddorp; „Ithone", vader Zwingli, eig. J. M. Knoop te Nieuw-Vennep; „Cawella", vader 7, eig. G. Bulk te Haarlemmermeer; „Jaretta", vader Zwingli, eig. P. Noordam, te Haarlemmer meer. Een premie van f30 werd toegekend aan: „Jyleska", vader Cromwell, eig. C. Bulk, te Nieuw-Vennep; „Kimara", vader Gill, eig. G. C. V. Arendonk, te Rijk; „Ignoretta", vader Cromwell, eig. G. C. v. Arendonk, te Rp; „Hozanna", vader Cyrus, eig. n. Zijlmans, te Rp; „Krijolieta", vader Zwing'i, eig D. v. Wieringen, te Abbenes; „Jylousie", vader Zwingli, eig. A. C. Pruissen, te Rp; „Krinala", vader Compas, eig. Wed. C. Bruynis, te Haarl.meer, en „Khiwa", vader Zwingli, eig. M. W. v. d. Schans, te Boven kerk. Burgerlijke Stand; Geboren: Emelie, d. v. A. J. Grootaert er. E. Robp. Cornelis Gerrit, z. v. J. Hijstek en C. C. v. Voornveld. l'ieier, z. v. F. Kamstra en S. Vastenhout. Christina, d. v. J. Pecht en J. J. Markwat. .Maria, d. v. P. Huibers en A. Otte. Margaretha, d. v. M. Vergay en A. Kamer man. Driesje, d. v. A. de Groot en E. J. Enthoven. Antje, d. v. I. Blok en C. Z. v. Leeuwen. Cornelis Gerardus, z. v. j. G. Nieuweveen en D. C. Maarsseveen. jan, z. v. M .v. d. Plas en W. de Graaff. OndertrouwdB. Nieuwkoop, 42 j. en M. Maarsen, 32 j. A. de Lange, 23 j. en M. Biesheuvel, 22 j. N. Breedp, 25 j. en J. Lamboo, 31 j. Gehuwd: P. Repders, 3 lj. en C. Calé, 27 j. H. Verbaas, 27 j. en A. van Nieuwkoop, 26 j. H. C, Rebel. 34 j. en W. J. D. Mantel, 26 j. C. Kroon, 26 j. en M. Biemond, 2 lj. J. van Slepen, 29 j. en W. A. Witteman, 22 j. Overleden: Johanna Rebecca Dannp, 61 j„ gehuwd met J. de Berg. Adriaantje Noorman, 54 j., geh. met A. v. d. Meer. Annetje Vermaat. 84 j„ wed. v. Jan Nieuwkoop. Gerrit Granneman, 64 j„ geh. m. D. Lamboo. Dirk Adrianus, 9 mndz. v. A. v. Hemert en G. v. Dp. KATWUK-AAN-ZEE. Men wordt er nogmaals aan herinnerd dat het van wege het rijk. verboden is. om op het vrije strand, zonder vergunning ten RECLAME. 4577 ten e.d. te plaatsen. Overtreding zal onaan genaamheden voor de betrokkenen met zich brengen. LISSE. De heer G. van Parijs heeft zijn be noeming tot lid van den raad niet aange nomen; zijn opvolger op de Clir. Hist, en Anti-Rev. lijst, de heer L. Algera, heeft eveneens bedankt. Thans is de beurt aan den heer J. Marbus. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Hendrika, d. van J J. Koelewijn en A. v. d. Pulten Maarten, z. van D. P. Lindhout en L. van Duivenbo- den Jacobus Petrus Maria. z. van J. H 1. de Groot en M van de Kamp Cornelis, z. van Q. Warmenhoven en A. Vink Quirinus, z. van J. v. d. Niet en G. van Os - Jacob, z. van W. Vink en M. v. d. Niet Marinus Cornells, z. van M. C. Jelicr en A. Solleveld Gerberdina FredtTica, d. van A. Oord en E. Veen. Ondertrouwd: Henry Schotborgh, 30 jaar en Anna Nieuwenburg. 38 jaar Jan Ar- noldus Ullee, 25 jaar. ie Hillegom en Alida Marijnis, 20 jaar, le Noord wijk, onlangs te Lisse Johannes Adrianus CaspcTs. 28 j. wednr. van H. Wijnands, te Noordwijk en Anna Maria Vertuin, 28 jaar. te LiSSe. Getrouwd: L. J. de Ridder. 27 jaar en P. J. Rielmeijer. 24 jaar J. G. W. Rijnders, 25 jaar en P. A. Verhoeven 24 jaar D. Bedijn, 25 jaar en G. Hoek, 22 jaar. Overleden: Enge'lbertus van Stijn. 78 jaar wednr. Maria Nicolina Christina Sloot, 74 jaar, ongehuwd wonende te A'dam Te Leiden overleden: Cornelis Warmenhoven. 6 uur. z. van Q. Warmenhoven en A. Vink. Gevonden voorwerpen: 1 horloge met ketting. 1 sleutel, 1 herdershondje, 1 rozen krans, 1 zakmes, 1 pet, 1 roe met haak -en 1 kinderschoen. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen zijn le bekonien aan het politiebureau te Noordwijk-Binnen uitsluitend iederen Za terdag van 12 tot 1 uur. Het aangeven van gevonden of verloren voorwerpen behoeft slechts aan een der beide politiebureaux te geschieden. De St.crt no. 115 bevat de statuten der N.V. Bloembollenkweekerij en Handel voorheen firma J. de Groot en Zonen, alhier. NOORDWIJK-BINNEN. Begunstigd door prachtig zomerweder en voor zeer vele toehoorders gaf gister avond het Fanfarecorps ..Excelsior" een concert in de muziektent op het Lindenpleih. De nummers werden alle keurig uitgevoerd Hel was e'en succesvolle avond en de toe hoorders hebben genoten, NOORDWIJKERHOUT. - De heer J. de Wit wordt Zondag a s. le Vollenhove brvestigd als predikant, door ds. L D. Poot. uit Haarlem, 's Middags te twee uur zal de intrede plaats hebben. VALKENBURG^ Naar wij vernemen bestaat bij de Har monie het voornemen het vijf en twintig jarig bestaan niet geheel onopgemerkt le laten voorbijgaan. De datum is 26 Juni, maar 't zal op Zaterdag 25 Juni herdacht worden. Een collecte voor de Zending in de Ned. Herv. Kerk gehouden, bracht f 34.31 op. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonius Johannes, Z. van G. Rutgrink cn M. C. van Ruiten. Neal, Z. van C. Dicpeveen en A. C. Duursma. Theodora Maria, D. van J. Does en M. van Haestrechl. Overleden: Nieolaas van Steijn 75 j. Getrouwd: M. Bax 26 j. en H. van Kem pen 25 j. Gevestigd- M. P. Berg, Teijlingerlaan 21; Th. J. M. van Steyn, Schoollaan 4, beiden gekomen van Zoeterwoude-, B. de Vries, Heerenlaan 50, J. Th. Ruijgrok, Leidsche- vaarl 2. beiden van Haarlemmermeer; C. G. Onderwater, Rijnsburgerweg 8. van Noord- wijkerhout; A. W. Heftveld. Leidsche- vaarl 2, van Den Haag. W. A. Philippo, Teylingerlaan 28, J. v. d. Voort, Teylinger- laan, allen van Sassenheim; G. J. v. d. Meer, Jacoba v. Beierenweg 6. van Alke made; P. H. Appelboom. Leidschevaart 2, van Moordrecht; P. N. Dizaire, Leidsche vaart 2. van Hulsberg; C. Diepeveen, Tey lingerlaan 6. van Amerika; L. Vonk, Loos- terweg 49. van Oegstgeest en G Berkhout, Jacoba v Beierenweg 126, van Lisse. Vertrokken: J. R. Vogel, naar Amster dam, Mauritskade 341; J. G. Turk, naar Leiden, Haarlemmerstraat 56; M. A. van Gent, naar Voorschoten, Schoolstraat 31; H. H A. Dysselbloem, naar Uithoorn, Schans; G. A. M. Hessing naar IJaarlem, Houtplein 13 en S. Diemei. naar Heel, St. Jnsefgesticht. Bij de gehouden verkooping in hotel Deurloo van een heerenhuis met tuin aan de Papelaan. ten overstaan van notaris W. H. Hoogenstraaten, werd het pand afge mijnd op f 300. Kooper was de heer Sant brink. alhier, voor f5400. Door den kommies der belastingen al hier. in vereeniging met den gemeente veldwachter, zijn in de afgeloopen week vier rijwielen in beslag genomen, die niet voorzien waren van het vereischle belas tingplaatje. VOOR ZATERDAG, 18 JUNI. Hilversum (1050 M.) 12.00: Politieber. 12.35—2.00: Lunchmuziek door het Tri anon Salon Trio. 4.00—6.00: Dansmuziek uit het Kurhaus te Scheveningen. The Rus sian North Star Orchestra, o. 1. v. Gregoire Nackchounian. 6.007.45: Vooravond- concert door het A.N.R.O.-Orkest, o. 1. v, N'co Treep. H. W. Ranselaar. piano. Po pulair programma door het A.N.R.O.-Orkest. 8 10: Concert in do Vrij lleligieuse Tem pel te Amsterdam, tenbato van de slacht offers v. d. Stormramp. Het Haydn-kwartel (P. Kramer, le viool. A. de Groot, 2e viool. II. v. d Bosch, altviool. H. J. Lysen, cello). Mevr. J. v. IJzerVincent, sopraan. Mevr. M. Beidel, alt. J v. Duinen, orgel. M. v. IJzer. piano. K. H. Noest Jr., leider v. d. Vrij Ileligieuse Tempel spreekl over: 's Men- schen roeping. 1. Orgelsolo op het Standaart concertorgel. 2. Kwarlet Bes gr. t. K. V. 458, Mozart (kwartet). 3. Die Liebe hal gelogen, Schubert, b. Der Lindenbaum, Schuberl. c. FrQhlingstraum? Schuberl. (sopraan). 4. Suite Bergamasque. Debussy. (Pianosolo door M. v. Ijzer). 5. Paysage. Hahn, b. Fleur fartee. llahn. c. Si mes vers avaient des ailes Hahn, (alt). 6 Rede van K. II. Noest Jr. 7. Orgelsolo. 8 Kwartet F. gr. t. op. 96. Dvorak, (kwartet). 9. Ghasel. Zngwijn. b. Zoo als da bloemen slapen gaan. Wulfraat. c. Holland, v. Oort (all). 10. Triana, Albeniz (piano). 11. Feldeinsamkeit. Brahms, b. Wo die schons Trompeten blasen, Mahler, c. Maria Wiegen lied. Reger (sopraan). Persberichten. 10.40 c.a.: Aansluiting v. h. theater „Scala", te Amsterdam. Opgevoerd wordt de revue „Vergeet je me niet", van Ferry. Muziek van Ivollo, Olman eu Padilla. Serail v. d. Heim, Silvain Poons, Jan Blok, Piet Muysëlaar, Ellie and Fredy Kadanoft en da Six Scala girls. Orkest o. 1. v. Joh. Davids. Daventry (1660 M.) 3.20: Dansmuziek. 3.55: „Daily Mirror", community Sin ging. 4.20: Dansmuziek. 5.35": Kin- deruurtje. 6.20: Muziek van Basket William*. D. Smith, bariton. W. Primrose,, viool. V. Hely Hutchinson, piano. 6.50: Tijdsein, weerbericht, nieuws. - 7.05: Viool concert. 7.20: Causerie. 7.35: De sonates van Beethoven. 7.45: Causerie: The International Horse show at Otympia. 8.05: Muziek Montague Phillips. C Butterworth, sopraan. 9,05: Gramofoon- opnamen van vroegere Music-Hall sterren. 9.20: Weerbericht, nieuws. 9.40: Mr. Bohun Lynch leest voor. 9.55: „Four nuarters of an hour" (A pierrotic Phrenzy). Koor, orkceit eu solisten. 10.55—12,20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 11.50 11.20: Concert. 12,502,10: Orkest- corcert. 5,055.55: Radio-Jazz Sym phonic. 8.50: Galaconcert. Orkest, koor, jazzband en solisten. I.angenberg (469 M.) 10.5012.20: Opening van de Nürnburgring, de grootste autostraat in Europa. 1.252.50: Orkest concert. 4.50—5.50: Motorrennen. 5.50—6.50: Orkestconcert. 8.20: „Caval- leria Rusticana", opera in 1 acte van Mas- cagni. Daarna „Der Bajazzo" (Paljas), drama in 2 acten en een proloog, Leoncavallo. Daar na tot 1.20: Dansmuziek. Königswusterhausen (1250 M.) 3.10— 8.05: Lezingen en lessen. 8.50—10.50: Declamaties door Paul Greatz. „Die Lore", tooneelsp6l van Otto Erich Hartleben. Daarna tot 1250: Dansmuziek. Hamburg (394.7 M.) Orkestconcert. 4.20—6.00: Volksliederen. Orkest en soli. 6.20—7.10: Vroolijk concert. 8.20 11.10: „Schule der Musik". Die Sinfonie bis Beethoven. Das Orchesterkonzert bis znr klassirchen Sinfonie. Daarna Dansmuziek. Brussel (509 M.) 5.20—6.20: Dans muziek. 8.20: Orkestconcert. 8.50: Gramoloonmuziek. Aria's uit opera's. 9.10: Orkestconcert. 9.5010.50: Dansmuziek, RECLAME. MEJ. Y. J. BRUINING. t Te Nauheim is in den ouderdom van 62 jaar overleden de schilderes Y. J. Bruining. Mej. Bruining werd 9 April 1865 te Leeu warden geboren. Zij schilderde bloemen, stillevens en landschappen (aquarellen). DE TOONEELSCHOOL De heer Jan Musch heeft ontslag geno men als leeraar aan de Tooneelschool. In zün plaats is benoemd mevr. Else Mauhs, )m les te geven in voordracht en speel- tecliniek. NIEUWE UITGAVEN. De 27sb aflevering van Elseviers uit gave „1001 kijkjes in Zwitserland" bevat wederom tal van schitterende foto's van het Alpengebied op de grens van Zwitserland en Italië.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9