w> Indanthren Fa. P. DE WILDE S. G. J. DE GROOT AGENDA. G0EDK00PE AANBIEDING BUITENLAND. Voile, Creponne Toils de Soie, Zephir JAPONNEN, BLOUSES EN KINDERJURKEN Gordijnstoffen en Gekleurde Vitrages. NIEUWE SORTEERING PEIGNOIRS Groote collectie Bad-Aitikelen BREESTRAAT 93 TELEGRAMMEN. Vrijdag. Oegstgeest (Irene): Concert, ten bate van de stormramp.. 8Va uur. Zaterdag. Nulsgebouw: Openbare proteslvergade- ïing tegen de voorstellen van B. en W. in zake het bewaarschool-onderwijs. 8 uur n.m. Maandag. Vrije Evang. Gem.: Openlucht-bijeen komst molen „De Valk". 8 uur. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 1 uur kinder- en familie-matinée. „City-theater", Haarlemmerslr.: Bioscoop voorstellingen te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags malinée te B uur. „Luxor-theat'er", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags malinée te 2 uur. Den Haag (Scala): Bouwmeeslers revue „Nou nog mooier I" 8 uur. De avond-, nacht en Zondagdienrt der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Juni a.s. waargenomen door de apotheek van don heer C. B. Duyeter, Nieuwe-Rijn 18, telef. B23. RECLAME. Noordelnde 11 Laiden - Telef. 7G6 ZIE DE ETALAGE! ecniging heeft zich gewend tot alle ker keraden en classicale vergaderingen der Ned.-Herv. Kerk met het verzoek, om het adres krachtig te willen ondersteunen, EEN NIEUW KERKVERBAND GESTICHT. Nederl. Geref. Gemeente. Naar ,,De St." meldt is te Rotterdam de classisvergadering gehouden der Ned. Geref. Gemeonten. In het moderamon vver-; den gekozends. D. O. v. Stempvoort, praeses; dr. H. Siegers, criba; en ds. L. Kranken assessor. Uit alle deelen des lands Maren de afgevaardigden samengekomen, alsmede een afgevaardigde der Holland- eche gemeenten uit. Duitschland in den persoon van dr. C, Molenaar. Na het ope ningswoord van den praeses, werd met al gemeens stemmen besloten tot het vormen %an een kerkverband en het dragen vatj den officioclen naam van Nederl. Geref. Gemeenten, welke tot grondslag hebben Gods Woord en de Drie formulieren van Eenigheid. Vele besluiten werden er ge nomen, o.a; het erkennen van de wettig» beid in de ambten van de leeraars en ambtsdragers in de gemeente. De heer De Groot, voorganger te Delft, werd toege laten om in de gemeenten een stichtelijk voord te spreken. De opleiding tot den Dienst des Woords weid gesteld in han den van een daaitoe benoemde commissie, alsmede het ontwerpen van een concept reglement regelende de huishoudelijke za ken- Verder werd met algemeene stemmen besloten tot het uitgeven van een eigen kerkelijk orgaan, waarvoor als hoofdre dacteur werd benoemd ds. H. Siegers, pre dikant te Oosterbeek. Ds. C. Molenaar brengt uitvoerig verslag uit van den toestand betreffende het ker kelijk leven in Duitschland. Tot roepende kerk voor de volgende ver gadering werd aangewezen de Kerk van Oosterbeek. NEDERLANDSCH BIJBELGENOOTSCHAP. Te Amsterdam heeft het Ned. Bijbelge nootschap zijn jaarvergadering gehouaen onder leiding van den voorzitter, jhr. il. L Quarlcs van Ufford. In hot afgeloopen jaar werden volgens het jaarverslag afgeleverd 67870 bijbel», waaronder 699 Indische exemplaren, 25600 Oude Testamenten, 30902 Nieuwe Testa meuten, 4-1858 afzonderlijke bijbelboeken, voorts tal van Bijbelsche leesboeken, kerk boeken, landkaarten en bijbelbladen cg vijf taalkundige werken, totaal 141444 exemplaren. Het totaal aantal afgeleverde huwefijksbijbele bedroeg 5592. Achttien nieuwe afdeelingen werden opgericht. Het aantal afdeelingen steeg tot. 178. Het aan tal contribuanten vermeerderde tot 13859. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de winst- en verliesrekening sloot met een nadeelig saldo v. f 22.835.231.* Vervolgens kwam aan de orde de vraag* Moet het Bijbelgenootschap maatregelen nemen om tot een nieuwe bijbelvertaling te komen 1 Ingevolge de opdracht dor algemeene vergadering van 1926 had het hoofdbestuur zich tot een kring van bevoegde geleerden gewend in zake nieuwe bijbelvertaling. Het hoofdbestuur steldt thans voor, dat de algemeene vergadering het hoofdbestuur zou machtigen om zijn poging ter voorbe reiding van een nieuwe bijbelvertaling voort te zetten en alle maatregelen te nt>- men, di© kunnen strekken om het tot stand komen van de nieuwe vertaling te bevor deren Prof. Grosheide lichtte het voorstel toe en deelde o.a mede, dat reeds enkele per sonen waren aangezocht om zich aan deze vertaling te wijden. Het bleek uit deze toelichting, dat geleerden van verschillen de schakcering uitgenoodigd waren mee te werken aan de vertaling. Het voorstel van het hoofdbestuur werd na uitvoerige discussie met overgroote meerderheid aangenomen. Herkozen werdeo in hét hoofdbestuur dr. C. W. Th. baron van BoetzeTaer van Dubbeldam, jhr. H. L. Quarles van Uf ford, ds. A. Klinkenberg J/Azn. en H. W. Kampert. Gekozen werd in de vaoature- ds. Norel: ds. G. Mansvelt; in de vaca- ture-dr. Joh. C Breen: mr. dr. O. K. Schoch en in de vacature-H. J. Emous: Jhr. dr. W. C. Quarles van Ufford. Deze laatste werd als voorzitter gekozen. FEDERATION INTERNATIONALE PHARMACEUTIQUE. De internationale pharmaceutische fede ratie (voorzitter prof. dr. L. v. Itallie, secre taris dr. J. J. Hofman) zal dit jaar haar algemeene vergadering in Nederland hou den. Op 6 en 7 September zullen de bijeen komsten plaats vinden in de Grafelijke Za len te 's-Gravenhage, terwijl op 8 Septem ber een bezoek aan Amsterdam (Koloniaal Instituut, medisch-pharmaceutisch museum) zal worden gebracht. Op het voorloopig programma staan rap porten over Sera, Hyrometers en Stage enz. alsmede een voorstel van het Dagèlijksch bestuur, om een commissie te benoemen, die belast zal worden binnen zes maanden een rapport uit te brengen over de moge lijkheid om tot een international Pharma- copee te geraken en cq. in groote lijnen den grondslag voor een zoodanig werk aan te geven. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rondom den Volkenbondsraad De aibeidsoonferantie ge sloten Dnitsch-Russisohe besprekingen. De Nederlandsehe Minister van Buitoni. Zaken, Beelaerts v. Blokland, heelt ter Vol- kenbondsraad-zittinf: het rapportvan de oteonomische wereldconferentie uitgebracht, hetwelk door Scialojk voor aanneming aan bevolen werd. Stresemann verklaarde, dat de oeconomi- sche wereldconferentie zeer verdienstelijken arbeid volbracht hadhij hoopte, dat de regeeringen da besluiten der conferentie niet met „platonische liefde" zouden be handelen, maar integendeel zorg dragen, dat zij levensvatbaarheid verkregen en tot uitvoering kwamen. Stresemann hoopte, dat vele regeeringen het voorbeeld van de Bel gische regeering zullen volgen, en ook de verschillende organen van den 'Volkenbond het initiatief zullen nemen om de besluiten (lit te voeren. 'Vérder werd o.a. de kwestie der vesti ging van de Armeénsche vluchtelingen be handeld, waarbij cfr. Nansen voorstelde, een Oprdép' (e dóen vobKnoodige fondsen; ten einde een afdoende regeling dezer aange legenheid mogelijk te maken. Dr. Stresemann verklaarde, mei voldoe- hifll; te zien, dat Nansen, ondanks alle moeilijkheden, de hoop op een gunstig re sultaat van deze mensohlievende onderneming niet 'opgaf. De hoop van de Armeensche vluchtelingen op den Volkenbond mocht niet teleurgesteld worden. Chamberlain uitte eenige bedenkingen tegen Nansen's voorstel, waarna de verdere behandeling werd verdaagd tot heden. De besprekingen, gehouden tussehen de vertegenwoordigers van de mogendheden, die in den Gezantenraad zaten, en van Duitschland, worden, gelijk bekend, niet voortgezet. De van Duitsche zijde opge worpen kwestie van de vermindering van de bezetting vSn het Rijnland, zal lang diplo- niatiekèn weg verder worden behandeld. De kwestie zal pas het actieve stadium intreden, als de op de Geneefsche ministerconferentie gezamenlijk vastgestelde maatregelen tot ver vulling van de Duitsche ontwapeningsver plichtingen volledig zijn uitgevoerd, n.l. ds' aanneming door den Rijksdag van de inge diende wetsontwerpen over het verbod va* vervaardigen en uitvoer van oorlogstuig, over de organisatie van de politie en over het onderzoek naar de slechting van de Duitsche vestingen aan de Poölsche grens. Dit laatste zal geschieden door een des kundige, door. do Duitsche regeering met goedkeuring van de genoemde mhgendhedetl benoemd. Btiand is trouwens vertrokken. Zijn toe stond is ernstiger, dan eerst werd gedacht. Behalve aan gordelroos lijdt de minister aan een hardnekkige oogvliesontstoking en men verwacht, dat lig ten minste zes volls weken rust zal moeten nemen. Als eerste positieve uitkomst van de be sprekingen tussehen de ministers der staten, die aan de conferentie te Locarno deelnamen, wordt echter officieus bekend, dat Duitsch land de vierde zetel in de mandaatcommissie van den Volkenbond zal krijgen. Deze ver klaring werd bevestigd door de modedeeling, dat de Volkenbondsraad besloten heeft, de kwestie hij de mandaatcommissie, die Maan dag haar zitting begint, aanhangig te ntaken. De Volkenbondsraad zou dit zeker niet ge daan hebben, indien niet reeds in beginséi te dier zake overeenstemming verkregen was. Het vragen om advies der mandaat commissie is daarom slechts als een forma liteit te beschouwen. De Internationale Arbeidsconfcrontie is gesloten met groote redevoeringen van den voorzitter Sir Alul Chatterjee, van den di recteur Albert R. Thomas en van den onder voorzitter Butler alsmede van de vertegen woordigers van de regeeringsgroepen, werk- geversgroep en arbeidersgroep. De positieve uitkomsten der conferentie zijn, dat met groote meerderheid twee ont- werpconventies Inzake ziekteverzekering zijn aangenamen, die uitzicht bieden op een betrekkelijk groot aantal ratificaties en dat eveneens met groole meerderheid van stem men een vragenlijst werd vastgesteld inzake de niethodé van vaststelling der minimum- loonen in de huisindustrie en zwak georga niseerde takken van nijverheid. De behan deling dezer vragenlijst opent de waar schijnlijkheid, dat de internationale ar- beidsconferentie van 1928 ook op dit gebied een .conventie zal kunnen aannemen. Zoo geven de uitkomsten dezer conferentie in de kringen van het internationaal arbeids bureau reden tot voldoening, ondanks de teleurstelling met betrekking tot het vraag stuk der vrijheid van vakverceniging. Tussehen graaf Brockdorff Itantzau, den Duifschen gezant te Moskou, die thans in Beriijn verblijft en Tsjitsjerin, den Russi- schen volkscommissaris van buitenlandsche zaken, die ook daar vertoeft, heeft een on derhoud plaats gehad over de vele executies van politieke gevangenen in Rusland gedu rende de laatste weken. De besprekingen, die een vriendschappelijk karakter droegen, werden ook bijgewoond door den Russi- schen ambassadeur te Berlijn en een hoo- gen beambte van het Duitsche ministerie van builenlandsche zaken. Bij deze gelegenheid zou Tsjitsjerin ook op de hoogte zijn gesteld van de bespre kingen, die te Genève hebben plaats ge vonden. Het rijksdepartement van buiten landsche zaken heeft overigens ook de noo- dige inlichtingen verstrekt aan Kreslinski, den sovjet-gezant te Berlijn en hierbij dezen zoowel als Tsjitsjerin opmerkzaam gemaakt op de ernstige bezorgdheid van de Euro- pecsché mogendheden ten opzichte van de Pootsche problemen in het buitenland. Voorts werd van Duitsche zijde de aan dacht van Tsjitsjerin en Krestinski geves tigd op den indruk, dien de executie van de politieke gevangenen ió Rusland te Ge nève heeft gemaakt. Daarbij werd er op ge wezen dat de sympathieën voor Rusland er zeker niet beter op worden zullen, indien door een ultima lief optreden der sovjet- regeering het Russisch-Poolsche conflict nog zou worden verscherpt. De Duitsche liga voor menschenrechlen heett. een motie goedgekeurd tegen de exe cuties van politieke misdadigers in Rusland. Tsjitsjerin bracht een afscheidsgroet aan Marx. DUITSCHLAND. Dreigende Rijn-staking. De Duitsche bladen publiceeren alarmee- rende berichten over de ontwikkeling van liet loongeschil in de Duitsche Rijnscheep vaart. De „Vossische Zeilung" heeft den indruk, dat in alle stille een staking wordt voor bereid en de „Vorwarts" geeft dit onomwon den toe. De Deutsche Verkehrsbund staal reeds gedurende geruimen tijd in voortdurend contact met den Nederlandschen Transport arbeidersbond en de Fransche en Belgische bonden, die eveneens een loonactie voeren. Doel dezer besprekingen is een gemeen schappelijke actie van alle bij de Rijnscheep vaart betrokken, organisaties, ten einde betere arbeidsvoorwaarden af te dwingen. FRANKRIJK. Het leger-ontwerp. De Kamer heeft de behandeling van het wetsontwerp iuzake de reorganisatie van het leger voortgezet. Daladier, radicaal- socialist en oud-ministèr van oorlog, ver dedigde een contra-ontwerp, Painlovó, minister van oorlog, verklaarde dat een leger, volgens de opvattingen van Daladier georganiseerd, zonder diensttijd op langen termijn en zonder voorafgaande oproeping der beschikbare krachten, niet in staat zou zijn aan een plotselingen overval het hoofd te bieden. Senae, de rapporteur, bestreed evenals Girod, de voorzitter der commissie, het tegenvoorstel. Poincaré stelde tenslotte de kwestie van vertrouwen ten opzichte van het ontwerp- Daladier, hetwelk daarop met 324 tegen 220 stemmen werd verworpen. ENGELAND. Egypte en Ierland. Opge loste en nlenwe moeilijkheden. Op de vraag in het Lagerhuis of hij een verklaring over de verhouding tot Egypte zou kunnen afleggen, antwoordde Locker Lampson, ondersecretaris van buitenland sche zaken: Daar de juisle strekking van sommige passages in de oorspronkelijke Egyplische nola inzake hel Egyptische leger ruimto voor eenigen twijfel lielen, stelde Lord Lloyd, de Britscho hooge commissaris, Sarwat pasja, len Egyplischen premier, in kennis van zijn interpretatie dezer passages en verzocht om de bevestiging ervan door de Egyplische regeering. Sarwat pasja heeft thans een nieuwe nola tot Lord Lloyd gericht, waarin, lol voldoe ning van den laatste, de bedoelingen der Egyplische regeering worden uiteengezet. Locker Lampson voegde er aan toe dal hij geen bericht van Lord Lloyd had ontvangen met betrekking tot de Britsche oorlogs schepen, die naar do Egyptische wateren zijn gezonden, doch dal het builen twijfel was dat zij thans zouden worden terugge roepen. De Valera, de leider der republikeinen in den lerschen Volksraad, heeft verklaard dat de leden zijner parlij in geen geval den eed van trouw aan den koning zullen afleggen. Wij willen slechts trouw aan het lersche volk beloven, zeide hij. Dal belooft weer wall ALBANIË. Het conflict met Zuid-Slavil. De president van Albanië, Achmed Zo- goe, heeft in een interview met eeu verte genwoordiger van de ,,Neue Ziiricher Zci- tung" verklaard, dat hg nog steeds bereid is en zelfs niets bever zou wenschen dan het conflict met Zuid-Slavié door een scheidsgerecht te laten beslechten. Het beste zou het zijn, zeide Achmed Zogoe, als de Volkenboad deze taak op zich nam, maar ik zou er ook geen bezwaar tegen hebben, alz het door een neutrale persoon, tijkheid geschiedde. Maar alles buiten het verdrag van Tirana om en daarin zit hem juist de kneep. RUSLAND. Weer een doodvonnis. De militaire en maritieme rechtbank van Kroonstad heeft commandant Klepikolf, oud-bevelhebber van een oorlogsschip der Baltische vloot, als schuldig aan spionage voor Engeland, ter dood veroordeeld. Negen medeplichtigen werden ieder tot 3 jaar ge vangenisstraf veroordeeld, ook Klepikoff s vrouw. CHINA. Tegen het bolsjewisme. Wellington Koo heet thans definitief als minister te zijn afgetreden. Of 't nu zoo zal blijven... Tsjang-tso-lin is door de Noordelijke ge neraals benoemd tot opperbevelhebber van het leger tegen de bolsjewisten. Tevens komt bericht, dat de regeering van Tsjang kai ejek bevel beeft gegeven tot de ar restatie van Borodin, den vertegenwoor diger van de sovjet-regeering in China, van Eugene Tsjen, deD communistischon minister van buiteniandsche zaken te Han- kou en van enkele andere communistische leiders. De militaire bevelhebbers, die zou den verzuimen aan dit bevel te gehoorza men, zullen met den dood worden gestraft. Het proces tegen mevrouw Borodin zal heden te Peking beginnen. BUITENLANDSCH GEMENGD. DOOR BENZINEWALMEN BEDWELMD. Een koopmap uit Antwerpen, die per auto met zijn gezin naar Blankenbergen was vertrokken, constateerde bij de aan komst aldaar, dat zijn vrouw, vier kinderen en de meid, die binnen in den wagen za ten, door benzinewalmen waren bedwelmd. Bij de vrouw, de meid en drie kinderen konden de levensgeesten weer worden op gewekt. Het vierde kind bleek echter t« zijn bezweken,. ONGELUK IN EEN MIJN. Tc Fontaine FEvéque in Henegouwen zijn twee arbeiders, die werkzaam waren in een nieuwe schacht van een kolenmijn, welke nog niet in exploitatie was ge bracht, van een steiger in den eenige hon derden meters diepen put gestort en ver dronken. Het zal wel een week duren voor men hun lijken kan ophalen. TEGENWOORDIGHEID VAN GEEST. In het dorpje Tremboach, in Bulgarije, werkte een 14-jarige knaap, Angeloff ge- hecten, in den wiingaard van zijn vader, toen hij het ongeluk had op een meer dan 2 meter lange slang te trappen. Het on dier slingerde zich iD verschillende wen dingen om liet lichaam van heb kind om het te verstikken Voor hij echter zijn be wegingsvrijheid volledig verloor wist de I jongen zijn zakmes te pakken en de slang den kop af te snijden. VALSCHE DOCUMENTEN. Op verzoek van den sovjet-gezant te Parijs llakovski heeft, naar de „Roel", meldt, de Parijsche politie besloten totj uitzetting uit de Parijsche hoofdstad van een Russischen emigrant, Matiniau gehee- ten, die izich bezighield met liet fabricep- ren van valsche documenten, zoogenaamd afkomstig van de sovjet-organen eo waar uit zou blijken, dat deze organen zich be zighielden met communistische propagan da in het buitenland. Matiniau schijnt nog. al afzet voor deze papieren gehad te hoo- ben, speciaal onder de officieel® vertegen woordigers der Zuid-Amerikaansche staten. Het Fransche ministei'ie van buitenland sche zaken heeft in verband hiermede ver klaard, dat de door Matiniau vervaardigde papieren, zelfs al waren zij echt- geweest, niet van bijzonder compromltteeremllen aard voor de sovjet-unie waren. Niettemin heeft men gemeend, aan het verzoek van den sovjet-gezant, om den man althans te Parijs zijn arbeid onmogelijk te maken, gevolg te moeten geven. RATTEN DIE BRAND VEROORZAAKTEN. Te Boston, in Lincolnshire, is een her berg, de „Magnet Tavern", gedeeltelijk verwoest door een brand, waarvan men de oorzaak zoekt in het knagen van ratten aan doosjes lucifers. Een hond die na het sluitingsuur in de herberg was opgesloten, maakte door hef tig blaffen het eerste alarm. AUTOBUS OMGEKANTELD. Gisteren is te Berlijn-Schönebefg een stampvolle autobus in volle vaart omge kanteld. Vier personen werden ernstig ge wond, 23 liepen lichtere kwetsuren en snij- wonden op. Het ongeluk ontstond, doordat de chauf feur wilde uitwijken voor een Wielrijder, dio vóór de bus langs plotseling de straat wilde oversteken. Indien de politie hem niet in bescherming had genomen, zou de wielrijder door het verontwaardigde pu bliek zijn gelyncht. Hij is in verzekerde bewaring genomen. BRAND IN EEN PAKHUIS. Gisteren is te Montreal een entrepot, waarin voor twee millioet goederen, w.o. voor 600.000 dollar in beslag genomen sterke drank, was opgeslagen, afgebrand. Er Zijn geen mensehen omgekomen, maar twee brandwaehten zijn door een ontplot- fing gewond. Slechts een klein deel van de goederen is gered en men gelooft, dat er voor bijna twee millioen verloren is ge gaan. OP JACHT NAAR DEN „WORGER". De politie van Manitoba en Saskatche wan maken jacht op een „menschaap", den wurger, die Maandag uit Winnipeg ge vlucht is, nadat hij daar een vrouw en een jong meisje geworgd had. Hij heeft in totaal al 22 dergelijke moorden op zijn geweten. De man is bij elke misdaad an ders gekleed, zoodat de politie niet over een behoorlijk signalement vsd hem be schikt en het haar wel moeite zal kosten het onmensch op te sporen.- RECLAME. InJantliNrr alle zeer geschikt voor A561 Waschecht, Zonecht, Lichtecbt DE MARITIEME CONFERENTIE. TOKIO. 17 Juni (Reuter). Admiraal Failo leider der Japansche delegatie ter maritime ontwapenings-conferentie le Geneve heeft bijna volledige* volmacht ontvangen, om le onderhandelen. UIT 'T ENGELSCHE LAGERHUIS LONDEN, 17 Juni (Reuler). In hel Lager huis slelde een lid aan den minister van koloniën de vraag of met hel oog op de prijs daling van de laatste dagen van ruwe rub^ ber de regeering voornemens was de beper kende' bepalingen op de productie in den uitvoer van rubber in te» trekken. Deze \raag werd door don minister ontkennend beant woord. FRANSCHE SCHEEPSBOUW. HAVRE, 17 Juni. (Havas). Hier is hefc niéuwe mailschip ,,lle de France" te war ter gelaten. Het is het meest moderne, schip dat sedert den oorlog is gebouwd, het is 210 M. lang bij 28 breed, meet meer dan 43.000 ton en zijn turbines ontwikkelen een capaciteit van 5200 P.K., terwijl het 23 knoopen loopt. Dg minister van marine, Leygues, heeft daarbij een rede gehouden, waarbij bij, zich wendende tot de bouwmeesters van het schip, zeide: ,,gi.i geeft aan de koöp- vaardijmarine een France"; wat de oor logsmarine betreft, Jcan ik u verzekeren dat gij, er een zult krijgen." ENGELAND EN EGYPTE. KAIRO, 16 Juni. (Reuter). De premier Sarwat pasja heeft in een stampvolle Ka mer het geschil met Engeland besproken, waarbij hij verklaarde dat een aanneme lijke oplossing werd bereikt. Hoewel de regeering niet in zekere Britsche eischen had kunnen toestemmen, omdat Egyptes souvereine rechten daaronder te lijden zou den hebben gehad, waren andere eischen door haar aanvaard en zij had besloten dat leger- en grensbestuur Onveranderd zouden blijven, waarbij het gezag van den minis ter van oorlog en diens aansprakelijkheid tegenover het parlement gewaarborgd blij ven. Van nationalistische zijde werd tegen deze woorden heftig geprotesteerd, een afgevaardigde verweet de regeering dat zij 's lands rechten te grabbel gooide. Sarwat herhaalde dat hij de souvereiniteit over het leger intact had gehouden. Andere na tionalisten trachtten daarop te spreken,, doch Zaghloel pasja kwam krachtig tus- schenbeide en maakte een eind aan de discussie. UIT CHINA. TSIXGTAO, 17 Juni (Reuter). Tsjanj Soen Tsjang heeft den Japanschen autori teiten medegedeeld, dat de Chineezen niet dq verantwoordelijkheid op zich kunnen: nemen voor de veiligheid der Japansche onderdanen in China. Als gevolg van deze mededeeling zijn 1500 Japansche soldalen uit Trinanfoe in den avond vertrokken, ter wijl nog uit Sasebo versterkingen in Tsing- tao aankomen. LINDBERGH'S PREMIE. NEW-YORK, 17 Juni (Reuter) Aan kolo nel Lindbergh is door mr. Ortsig als prijs voor zijn vlucht New-YorkParijs nan cheques ter hand gesteld 25.000 dollars De chèquos is op "bijzonder fraaie wijze uit gevoerd. want behalve de beeltenis van den schenker en de vlag der Ver. Staten, is zij versierd met oen gekleurde afbeelding in relief van de Spirit of St. Louis, het vlieg tuig. waarmee Lindbergh zijn tocht heeft volbracht, terwijl het geheel op bij zonder lijn papier is uitgevoerd. EEN GEHEIMZINNIGE KRATER. LONDEN, 17 Juni. (V. D.) Te Oxhev- herte heeft zich in den weg een geheim zinnige krater gevormd, die steeds grooter wordt en waarvan de diepte tot nu toe niet kon worden vastgesteld. De omliggen de huizen worden bedreigd en reeds moesten tien families hun woning verlaten. Hoewel reeds honderden tonnen zand in den krater werden geworpen, bljjft deze steeds grooter worden. De minister voor het transportwezen zal heden ter plaatse een onderzoek instellen. GROOTE BRAND. PRAAG, 17 Juni. (V. D.) In een glas fabriek te Hostiwitz is hedennacht een groote brand uitgebroken. Verscheidene fabrieks gebouwen zijn verwoest. Een groot aantal machines is verloren gegaan. Het vuur ontstond doo'r het wegvloeien van vloeibaar glaö. De schade is zeer belangrijk.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2