INSCHRIJVING GELDERSCHEN ACHTERHOEK EN TWENTE. No. 20630 VRIJDAG 17 JUNI Anno 1927 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. KERK- EN SCH00LNIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per weekƒ0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. VOOR DEN Wij ontvingen nog van: R. V. H. f 2; C. W. O..f2.50; mej. E. P. L. tl, dr. K. S. T. te O. f250; zusier M. G. B. f2.50. In totaal ontvinge'n wij; f 1495.17. OPENBARE BEWAARSCHOLEN. Door den heer K. Sijtsma is het Volgende voorstel bij den Raad ingediend. De Raad, van oordeel, dat er, zooals in het adres te dier zake door den heer J. ten Haken en 156 ouders wordt betoogd, inder daad behoefte bestaat aan een opetobare be waarschool in het Kooipark, besluit tot op richting dezer school en noodigt B. en \V. uit zoo spoedig mogelijk een uitgewerkt voorstel tot den bouw dier school aanhangig te maken, om daarna tel overwegen in welke deelen der Stad ongeveer dezelfde behoefte bestaat, teneinde ook voor die wijkeh voor skei tot stichten eener bewaarschool bij hun college in te dienen. GEOLOGISCHE EXCURSIES. Een dezer dagen vertrokken een aantal jonge studenten naar het Roergebied, waar ze onder leiding van prof. H. Gerth, con servator aan het Geol. Min. Museum alhier, die zich bij hen voegt na afloop van het congres van Carbon Stratigrafie te Heerlen, een grot-excursie zullen maken, en o.a. een kolenmijn bezoeken. Tevens bevinden zich op 't oogenblik een drietal doctorandi en candidaten in Noord- Italië, waar zij bezig zijn met een geolo gische ^opname 1 25000 van een deel der Bergamasker Alpen, een werk, dat in de volgende jaren nog zal worden uitgebreid. De prof. B. G. Escher en Gerth zullen zich in Augustus tevens daarheen begeven, om in aansluiting daaraan een excursie in Zwitserland te maken. NED. CHR. VROUWENBOND (AFD. LEIDEN). Gisteravond hield de afd. Leiden van den Nederlandschen Christelijken Vrouwenbond in Oud-Hortuszicht aan den Witte Singel hare jaarvergadering onder leiding van me vrouw SchokkingMetelerkamp. De vergadering was bijzonder druk be zocht, zoodat de vrij groote zaal geheel be zet was. Hoewel de ramen en deuren wijd waren opengezet was het zeer drukkend in de zaal. Nadat eerst alle aanwezigen Ps. 68 10 hadden gezongen, de presidente I Corinthen 13 had vooïgelezen en was voorgegaan in gebed, heette zij de aanwezige leden en gasten hartelijk welkom. Het was heden de laatste maal dat spr. als presidente der af- deeling optreedt. De Leidsche afdeeling be hoort, zooals op de algemeene vergadering is gebleken, tot die, welke procentsgewijs het meest zijn vooruitgegaan. Spr. hoopte dat de afdeeling zal blijven groeien en bloeien en dat de leden steeds zullen bezield zijn met brandende geestdrift voor het ideaal, om het Godsrijk op aarde te verwezenlijken. Geen rustend, maar een strijdend Christin, dat is de levende eisch, niet het minst in onzen ernstigen tijd met zijn brandende vraag stukken. Noodig is een diep gevoel van saamhoo- righeid tusschen de Christenvrouwen van welken stand en ontwikkeling, van wat kerk of politieke partij zij ook zijn mogen. Moge het nieuw begonnen jaar staan in het teeken van onderlinge waardeering en liefde aldus besloot spr. haar toegejuicht openings woord. De secretaresse mej. v. d. Loo bracht het jaarverslag uit over het afgeloopen jaar. Er werden vier bestuurs- en zes ledenvergade ringen gehouden, die zich in een steeds toe nemende belangstelling van de zijde der le den mochten verheugen. Voorts werden een vijftal-lezingen gehouden waaronder een met lichtbeelden. Het aantal leden der afdeeling bedraagt thans 137. In het afgeloopen jaar werden 37 nieuwe leden ingeschreven, daartegenover moesten om verschillende reden 17 leden worden afgeschreven. Mej. van der Loo bracht ook in de plaats van mevr. prof. van Nes, die door ongesteld heid verhinderd was, het financieel verslag vit. De uitgaven bedroegen f865 80 de in komsten f 841.35, zoodat er een nadeelig saldo is van f 24.45 hetgeen vooral een ge volg is van het feit dat de afdeeling verle den jaar als gastvrouw voor de landelijke vereeniging fungeerde. De boeken waren door mevrouw Hooidonk en mevr. Nieuwen- Jjuis nagezien en in orde bevonden, zoodat de penningmeesteresse werd gedechargeerd in haar beheer en voor haar bemoeiingen den dank der vergadering ontving. Vervolgens bracht mevrouw Hooidonk ver slag uit over den eersten dag van de alge- mëene vergadering van den Bond te Middel burg, welke vergadering door haar met me vrouw Den Older als afgevaardigde was bij gewoond. Het verslag van het verhandelde op den tweeden dag gaf mevrouw Den Older. De aanwezigen werd daardoor een volle dig beeld gegeven van deze belangrijke alge meene vergadering, waarvoor de presidente haar dank bracht, gevolgd door een applaus der vergadering. Terwijl nu den leden de gelegenheid werd gegeven een nieuw bestuurslid te benoemen en een nieuwe presidente, zong een dames koor onder leiding van mevrouw Hakken berg een tweetal liederen, „Lente", woorden van P. Heije, muziek van S. de Lange Sr., het „Liedje van den Boer" van Leo Mens, welke liederen uitnemend ten gehoore ge bracht en hartelijk toegejuicht werden. Hierna trad mej. Koekkoek naar voren, zich namens de afdeeling zich richtend tot de scheidende presidente, die zes jaar in de afdeeling heeft gewerkt en haar heeft geleid, behoudens één jaar toen zij door ongesteld heid werd verhinderd en spr. heeft getracht haar werk over te nemen. Verdient zij dus waardeering als leidster der vergadering, mevr. Schokking heeft nog meer gedaan. Zij hield ook dikwijls lezingen. Feitelijk hebben wij alles aan u te danken, zeide spr. tot me vrouw S. In den eersten tijd, toen de afdee ling toch reeds 100 leden telde, vergaderde men in Nathanael. Toen was het bezoek ook bij de lezingen bedroevend klein. Daarop verhuisde men naar het Nutsgebouw, eerst intrek nemend in een klein zaaltje, totdat eindelijk de groote zaal in gebruik moest worden genomen, die meestal geheel gevuld is. liet is voor u een groote voldoening dat het zoover is gekomen, want de leden heb ben dit vooral aan u te danken, zeide spr. Wij zullen van u de aangenaamste herinne ringen bewaren, 't Spijt ons dat u weggaat, wij hadden u gaarne behouden, maar de Heere heeft het anders beschikt. Wij danken u nu voor alles wat gij voor ons gedaan hebt. Wij meenden echter dat wij u niet kon den laten gaan zonder een stoffelijk blijk van onze waardeering mede te geven. Daar om is een inzameling onder de leden gehou den. die zooveel heeft opgeleverd, dat wij alles wel konden koopen, wat op uw ver langlijstje stond. De keuze is ten slotte op drie verschillen de voorwerpen gevallen, en spr. hoopte, dat deze, alle betrekking op licht hebbende, me vrouw Schokking naar den zin zouden zijn. Zij bood haar nu aan een prachtige schemer lamp op voetstuk, drie koperen luchters en twee zware zilveren candelabres. De presidente aanvaardde deze geschen ken met groote dankbaarheid. Zij is reeds verheugd dat zij het voorrecht heeft gehad een vereeniging van Christelijke vrouwen te mogen leiden omdat zij er ook zelve veel door heeft geleerd. Terugziende erkent zij in veel daarbij te kort geschoten te zijn. Maar zij had ook plichten tegenover haar gezin. In de eerste plaats dankt zij de dames Van Loo en Koekkoek voor haar assistentie en hulp, terwijl zij ten slotte allen dank betuig de voor de groote vriendelijkheid en genegen heid haar betoond. En nu scheiden onze we gen, zeide spr. met weemoed in haar stem. Zij bracht nog in herinnering het door naar voorgelezen Bijbelwoord, waarvan liefde de basis is. Liefde moet ook de grondslag zijn en bljjven der vereeniging. De taak der vereen, heeft zich wel iets gewijzigd. Heeft men zich eerst voorgesteld dat haar voornaamste werk zou zijn, de Christenvrouwen voorlich- lichting te verstrekken op politiek terrein, meer en meer is gevoeld dat er in de voor naamste plaafs van moest uitgaan kracht ten goede ook voor de leden zelf: Geloof, Hoop en Liefde, deze lrie en daarvan is de Liefde de meesle, zoo zij het ook in de ver eeniging. Spr. zal Leiden niet vergelen en hoopt nog wel eens in het midden der leden te vertoeven. God zegene u in uwe stad, aldus besloot spr haar klemmend woord, dat zeer werd toegejuicht. Vervolgens werd de uilslag der stemming medegedeeld. ToC presidente werd gekozen mevrouw dr. RiemensCoolsma en tot bestuurslid in de plaats van mej. Eldik die had bedankt, be noemd mevrouw HooidonkVan Herwij nen. Mej. Koekkoek was reeds bij acclama tie herkozen. Mevrouw Hooidonk liet zich deze benoeming welgevallen. Mevrouw Riemens, niet ter vergadering aanwezig zou bericht van hare benoeming worden gegeven. Wij vernemen dat zij deze nog in beraad heeft gehouden. Het koor zong nu nog „Prinsesselied", woorden van mr. A. W. Kramp, muziek van Arnold Spoel en „Mijnland" van G. W. Lo- vendaal, muziek van Leo Mens, waarna de presidente de vergadering met een kort woord sloot en daarbij nog mededeelde dat reeds voor het volgend winterseizoen een viertal lezingen op het program staan Drie sprekers hebben zich reeds bereid ver klaard. Mr. Briët zal spreken over „Huwe lijkswetgeving". de heer Kruys te s-Graven- hage zal hel onderwerp „Reclasseering" met lichtbeelden toegelicht behandelen en onze stadgenoot dr Van Es zal een en ander ver tellen over een reis door Noorwegen. Verder hebben dr. Riemens en ds. Henne- mann zich bereid verklaard op de gewone ledenvergaderingen steeds een kort stichte lijk woord te spreken. Daarna had, nadat vanwege de afdee ling limonade en gebak was rondgediend de verloting van de rijk voorziene tombola plaats, niet het minst gezellig en opgewekte nummer van den avond. Het was reeds vrij laat toen de vergade ring uiteenging. LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN". In een der bovenzaaltjes van café „In den Vergulden Turk" werd gisteravond de jaarlijksche algemeene ledenvergadering ge houden van de vereeniging „Leidsche Kunstkring Voor Allen", die slechts door weinig leden werd bijgewoond. Met een kort woord opende de voorzitter, de heer P. v. d. Hoeven, de vergadering, waarna mej. Valk, tweede secretaresse, de notulen van de vorige vergadering voorlas, die evenals het uitvoerig jaarverslag van den secretaris, den heer H. W. Spendel, zonder stemming door de vergadering wer den goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester, den heer L. Gerverdinck, bleek, dat de be grooting 19271928 sluit in ontvangsten en uitgaven op f 3956, terwijl van het batig saldo A f 319.26 werd besloten f 150 toe te voegen aan het Reservefonds. Op voorstel van de Kascontrole-commissie werd onder applaus van de vergadering en na dankbetuiging van den voorzitter, de penningmeester gedéchargeerd. Bij de stemming voor drie. bestuursleden werden de aftredende bestuursleden Spen del. Hartkamp en Mej. Sibbes herkozen. Nadat ook de begrooting voor 19271928 was goedgekeurd en de vergadering er zijn goedkeuring aan had gehecht dat de gelden zullen blijven belegd bij de Leidsche Spaar bank en de Rijkspostspaarbank, ging men over tot de rondvraag, waarbij werd ge vraagd waarom ook het komende seizoen niet wordt begonnen met een groot-instru mentaal concert, een uitvoering door het U. S. O. bijvoorbeeld. De voorzitter merkte op dat deze concerten zeer kostbaar zijn en dat men te kiezen heeft, óf één symphonie- concert óf twee of drie uitvoeringen-van kamermuzickgezelschappen meer per sei zoen. Met betrekking tot de tooneelvoorstellin- gen deelde de voorzitter mede dat het be stuur ter zake diligent is en blijft pogen het beste te bereiken wat te bereiken is. Onder handelingen met het gezelschap van Saal- horn sprongen wegens eigenaardige houding van den heer Saalbom af. Over het optreden van het Schouwtoo- neel is men algemeen zeer tevreden. Het bestuur houdt zich voor wenken be treffende de Schouwburgvoorstellingen ten .zeerste aanbevolen. Na nog- eenige besprekingen over de wijze van eonvoceeren, over het aankon digen van bijzondere concerten en over de contributie, sloot de voorzitter de vergade ring met dank aan de aanwezigen. TUINFEEST „ZOMERZORG". De heer Batenburg heeft zich in de twee jaren, gedurende welke hij het café-restau rant „Zomerzorg" exploiteert doen kennen als een enthousiast werker, als een man met een groote dosis ondernemingsgeest, wien kosten noch moeiten te veel waren om de aandacht van het Leidsche publiek op zijn zaak te vestigen. Hij heeft van dit streven reeds meermalen blijk gegeven door het organiseeren van tal van welgeslaagde concerten, cabaret-avon den e. d. en heeft gisteravond daarvan op nieuw het bewijs geleverd door een onbloe dige herhaling van „De slag bij Waterloo" te doen plaatsvinden. De omstandigheden zijn daarbij voor den heer Batenburg wel heel gunstig geweest; het was een heerlijke zomeravond, waarop het luisteren alleen naar de muziek van het wakkere muziekcorps „Werkmans Wils kracht" en den zang van het Solanus-kwar- tet reeds een genot was. En toen dan ook de weergave van den strijd bij Waterloo misschien eenigszins onder de, althans onze verwachtingen bleef, wie zal zich daarom den gang naar „Zomer zorg" berouwd hebben. De heer Batenburg daarin terzijde ge staan door den 2den luitenant den heer Harmans, die de regie voerde en een aan tal militairen van het 4de regiment infan terie heeft er van gemaakt, wat er, de aan zeer enge grenzen onderworpen plaats van handeling in aanmerking genomen, van te maken viel. Uit den aard der zaak maakten de sterk gedunde Fransche, Duitsche, Engelsche en ITollandsche legers een weii®g overweldi genden en vooral weinig martialen indruk, maar niettemin leverde het geheel in het felle schijnsel der marinezoeklichfen een buitengewoon kleurigen aanblik op, al moest meD dan ook om het verloop van den ontmoedigen strijd £o<»d te kunnen volgen, de beschikking hebben over een vrij groote verbeeldingskracht Edoch, het talrijke publiok amuseerde zich kostelijk en ook later in den avond, nadat het luisterrijke vuurwerk was afgestoken. Jiet kanongebulder reeds lang had opgehou den en .Husaren kapel le" en pierement on ophoudelijk ten dans noodden bleef deze prettige stemming voortduren, totdat het sluitingsuur aanbrak en een einde aan de feestvreugde maakte. Dat dit moment velen nog te vroeg was, is wel het beste bewijs, dat het gisteravond gezellig was in „Zomerzorg". En daarvan komt de eer enkel en alleen toe aan den heer Batenburg. Nader vernemen wij nog, dat op veler verzoek Maandagavond een reprise zal plaats vinden, welke tegen populaire prijzen toegankelijk is. Van de derde groep der Gem. Kweek school voor onderwijzers en onderwijzeres sen zijn geslaagd voor 't onderwijzersexamen de dames C. A. R. Maxwel. M. H. C. Monta- nus, N. Paats, M. P. Le Poole, J. J. G. Schuit en M. W. F. Stol. -De heer P. I. de Maaker, onderwijzer aan de Chr. school te Woubrugge is als zoodanig benoemd aan de Geref. school in de Lusthoflaan, alhier. Naar wij vernemen, zal de gemeente raad ook weder Maandag 27 Juni ter be handeling van een belangrijke agenda samen komen, waarin o.m. het praeadvies van B. eu W. inzake de voorstellen Sijtsma c.s, en Van Stralen, inzake het al of niet in voeren van een verordening inzake de Huurwetten zal worden behandeld. Gisteravond werd voor de leeraren en leerlingen van de Ambachtsschool, Vak avondschool en Machinistencursus, voor een groep leerlingen van den electro-technischen cursus van M.S. G. en voor* enkele electri- cieiis der Stedelijke Lichtfabrieken een lezing gehouden over „Electromotoren" door den heer J. Ravenstein,* ingenieur der „Heemaf", te Hengelo. Na een duidelijke, korte en zakelijke uit eenzetting van de werking der verschillende motoren, alles toegelicht met een schitterende collectie lantaarnplaatjes, werd langer stil gestaan bij de S.IC.A.-motoren (speciaal kortsluit anker motoren) welke het groote voordeel bezitten boven de K.A.-motoren, dat zij een groot aanloopkoppel hebben tegen een lagen aanloopstroom. De beveiliging van motoren werd bespro ken, een onderdeel, waaraan vaak onvoldoen de aandacht wordt geschonken. De verschillende onderdeelen waren ter demonstratie aanwezig, wat de voordracht tevens nog verduidelijkte. Aan het eind werd nog een aantal films vertoond der „Heemaf'-fabriek, waarbij de omvang der fabrieken duidelijk naar voren kwam. De directeur der Ambachtsschool dankte den heer Ravenstein voor zijn duidelijke en leerzame lezing, de hoop uitsprekende, dat deze nog door meerdere gevolgd zal mogen worden. De Transvaalsche mijndirecteuren heb ben aan den afgetreden minister van het mijnwezen in Transvaal, sir Evelin Waller, een huldeblijk willen aanbieden als blijk van erkentelijkheid voor de wijze, waarop deze tijdens zijn ministerschap hun belangen en de zaak van het mijnwezen in het al gemeen heeft behartigd. De beeldhouwer A. van Wouw, te Jo hannesburg, leverde het ontwerp voor dit huldeblijk, dat een kaffer voorstelt, die bezig is met een electrische drilboor een gat in een goudmijn te boren, hetwelk daarna met dynamiet gevuld wordt om de rots- steenen uit elkaar te doen springen. De kunstgieterij der firma Prowazeck Stöxen alhier goot het huldeblijk in brons. Omtrent de kortsluiting, die zich gister morgen openbaarde in den vorm van rook, dio uit de hoogspanningsschakelkast nabij de Blauwpoortsbrug aan de Steenstraat op steeg, vernemen wij, dat de opgravingen aan het licht brachten, dat een hoogspannings kabel en eenige laagspanningskabels waren beschadigd. Men is gistermiddag en in den afgeloopen nacht met 9e herstelling van de kabels onafgebroken bezig geweest. De Sts.crt. no. 115 bevat de statuten der N. V. Lithografische Metaaldrukkerij en Vernisinrichting voorheen firma W. F. Paauw Zoon, alhier. Door een fout onzerzijds is gisteren boven een verslag van de buurtvereeniging „Zuiderkwartier" een verkeerd opschrift ge plaatst. Dit had moeten zijn: „Tuinfeest Zuiderkwartier". Zaterdag 2 Juli e.k. zal de Leidsche tooneelvereeniging „Het nieuwe tooneel" in de zaal van café „l'Union" een uitvoering geven, waarvan het batige saldo zal strek ken tot leniging van den nood der door de stormramp geteisterde streken. In den tuin van Musis Sacrum" heeft de vereeniging „Ons Hollandsch Lied-" uit Den Haag gisteravond een zang- en muziek avond gegeven, die uitstekend geslaagd kan worden gedoemdHet fraaie weer had lal- looze belangstellenden naar het Plantsoen gelokt, waar men met groote aandacht het aardige programma heeft gevolgd. Het wa ren alle zeer bekende liedjes, die er werden gezongen, maar zij werden, onder de goede leiding van den heer J D. van Ramshorsl op keurige wijze voorgedragen en vonden een hoogst dankbaar gehoor. BINNENLAND. Aangenomen is het wetsontwerp in zake het Middenstandscrediet (Tweede Kamer, 2e blad). Het verslag over de internationale lucht* diensten (Binnenland. 2q blad). Een nienw kerkverband gesticht (Kerk en School, le blad). Het Fokker-vliegtnig te Konstantinopel aangekomen. (Laatste Berichten, 1ste blad), BUITENLAND. Ter Volkenbondsvergadering (Buitenland, le blad}. De arbeidsconferentie is gesloten (Buiten* land, le blad). Dnitsch-Rnssische besprekingen te Ber« lijn (Buitenland, le blad). Ten nadeele van C. J. v. d. S te Was senaar wordt van de veemarkt alhier sinds hedenmorgen vermist een zwarte Laken- velder koe. A. uit Den Haag, werd hedenmorgen door een schaap op de veemarkt omver ge- loopen, met het gevolg dat hij in bewuste- loozen toestand naar het Academisch Zie kenhuis moest worden vervoerd. J. J. E.. uit Leiden, een minderjarige jongen, die was weggeloopen, is van Sche- veningen naar hier overgebracht. In de Driftstraat is gisteren de drie jarige Ph. T. door een wielrijder aangere den. Het kind werd gewond aan de onderlip en door zijn moeder naar het Academisch Ziekenhuis gebracht ter behandeling. Gistermorgen omstreeks halftien heeft op de Oude Vest een aanrijding plaats ge had tusschen een auto, bestuurd door J. B. uit Leiden, die het nummer H 47746 droeg en een vrachtauto, bestuurd door N. S. uit Leiden. Een portier van de auto van den heer J. B. werd beschadigd doordat de vrachtauto op te geringen afstand passeerde Tegen den bestuurder van de vrachtauto is verbaal opgemaakt. Aan het hoofdbureau van Politie, Zon- neveldtstraat is te bevragen een heeren rijwiel dat onbeheerd door de politie is ge vonden. Het aantal werkzoekenden, ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs, bedroeg Woensdag in totaal 532, tegen 381 op 16 Juni 1926. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Uitwijk en Waardhui zen P. N. van Schouwenburg, cand. te Amsterdam; te Oosterwijk (bij Leerdam): S. A. C. Rijnenberg, em. pred. te Wasse naar; te Varik: R. C G. Troelstra, cand.- te 's-Gravenhage; te Oos.terwolde (Geld.): G. Alers te Nieuw Lekkerland; te Dirks- landS. C. Groeneveld, te Leerdam. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Bussum: L. Hoor.veg, te Purmerend en D. Scheele te Oudewater. D«. R. E. H. DE JONG. t Te Hornhuizen is in den ouderdom van 53 jaar overleden dsa R. E. H. de Jong, Ned.Herv. predikant te Hornhuizen en Kloosterburen. DE NEDERLANDSCH HERVORMDE KEF.K De confessioneelen wenschen reorganisatie. De confes9ioneele vereeniging heeft aan de Synode der Nederlandsch Hervormde Kerk een adres gezonden, waarin zij ver zoekt een commissie te willen benoemen, ten einde te overwegen en voorstellen te ontwerpen op welke wijze de organisatie der kerk veranderd dient te worden, om te komen tot een kerkregeering, waarbij ten volle gerekend wordt met de ambten der kerk en waardoor de ware eenheid wordt bevorderd en de kerk wgdeT een belijdende kerk zij in het midden van het volk. In de toelichting op het adres wordt o.m. gezegd, dat het in de kerk niet tot ware eenheid komt, omdat er geen wet tige vergadering is. waar de verschillen getoetst kunnen worden aan de Heilige Schrift en de historische belijdenis. Het hoofdbestuur der confessioneele ver-

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1