CORRESPONDENTIE. IN DE PINKSTER VACANTIE Een klein pakket brieven na de Pinkster dagen, dat begrijp ik volkomeD, ik neem bei niemand kwalijk, als er met die feest dagen eens niet aan raadsels en brieven is gedacht. Niemand behoeft dus de volgende week te vragen of ik er boos om ben, als er een keertje is overgeslagen; weest ge rust. Nu is er dus niet zoon ellenlange cor respondentie dezen keer en k.rijgen jullie eens meer verhaaltjes of versjes om te lezen, wat voor velen heel prettig is, die niet altijd zin hebben om de heele corres pondentie te lezen. Steef Klepke, ik heb hier alleen een acbterstalligen brief van je, nog met prijs raadsels; jammer, dat die niet op tijd is gekomen. Het was maar een grapje van mij, hoor, over dat schrijven met je hiel. Is het nu heelemaal beter? Kun je weer flink loopen? Viertal Kouprie, natuurlijk had ik het wel gemerkt, dat ik eenige weken geen brief van jullie had gekregen. Het is niet erg, hoor, gaat nu gerust maar weer trouw meedoen. Neelie en Marietje de Best, moeten de poesjes weg, zoodra ze van de moeder af kunnen? Hebben jullie al een goed tehuis voor hen gevonden? Kees Boer, er is daar bij jou in je woon plaats zeker wel veel gelegenheid tot vis- 6chen? Nettie en Mientje van Riessen, ik heb id mijn jeugd ook veel en dolgraag met poppen gespeeld en vooral als er vriendinnen bjj waren, die ook een pop meebrachten. Ge beurt dat bij jullie ook wel? Jan Wassenaar, dank voor je flinken brief. Wat een schrik zal dat geweest zijn, toen Eempien zoo was gevallen. Gaat het nu goed met haar? Moet ze nog lang blijven liggen? Ik hoop, dat ze niet veel pijn heeft. Gerard den Haan, ik zal je raadsel be waren, maar ik had nog niet om nieuwe gevraagd. Nelly v. d. Voet, neen, daar heb je gelijk Aan, op het water is het nog geen zomer, met zoo'n kouden wind is het veel te frisch voor watersport. Ga jij wel eens roeien of zeilen? Dirkje Hopman, heb je je moeders ver- Jaardag vroolijk kunnen vieren? Ja, in Zeeland heeft het ook vreeseljjk gewaaid met Pinksteren; een nacht stormde het zóó, dat Üen volgenden morgen de tuin vol takken en afgevallen blaren lag, erg jammei. O, idat heb ik ook zoo dikwijls gezien, dat een moeder-poes angstig wordt als de kleintjes uit de mand gaan, en dan wil zij ze met haar poot terughouden. Japie en Dinie Ridderikhoff, dat dacht ik wel, dat je allebei heel blij zoudt zjjn met Japies prijs. Truus van Hees, heb je veel plezier gehad met je logé? Wel gezellig, hè, een vriendin bij je te hebben met zulke feest dagen. Jan Evers, heb je al veel gelezen in jje prijs? Heerlijk, dat het zoo'n dik boek is. Willy van Booma, je naam stond alleen iop het couvert; wil je dien voortaan ook onder je brief zetten? Aardige namen voor je hondje en je poesje. Spelen ze aardig samen of bijten ze elkaar lyel eens? Toos de la Brje, je trof niet veel mooi weer om uit logeeren te gaan, want het was toen juist zooveel wind. Met Pinksteren is het toch nooit lang vacantie. In mijn 5011 gil hadden we alleen de Pinksterdagen vrij. Aagje v. d. Ham, ja, dat las ik in ver scheidene brieven en ook in de courant, dat jullie toen dien dag in Leiderdorp zoo heerlijk hebt feest gevierd. Anje de Gelder, dat lijkt mij heel aardig, dat werkje, dat jij maakt van sigarenbandjes. Heb je er al 108? Daar kan je al heel wat mee beplakken. Is Pietje al goed gewend aan je? Annie de l'Ecluse, ik was met Pinksteren in Kloosterzande en daar heeft 't 's nachts erg gestormd, niets geen mooi zomerweer om eens buiten te gaan zitten, echt weer om verkouden te worden. Drietal Kükler, ja, dat is altijd heel naar als men een huisdier jaren lang heeft gehad Door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. IVu. h\. lilill.- •lli'i.ff.tdl, V ~M//, Met Pinkst'ren ia 't vakantie, Dan gaan wij niet naar school; Wij spelen en wij draven, We maken pret en jool. In 't eigen tuintje werken Wij uren aan een stuk. Er moet gewied, gegoten, We hebben 't vrees'lijk druk. Maar soms gaan wij wat schomm'len, Wordt 't werk op zij gezet. We vragen dan de buurtjes: Hans en haar zu6je Jet. Klein Hansje kijkt heel ernstig En houdt zich stevig vast. Niet bang zijn, hoor, lief buurtje, Daarvan heb je maar Last! Ook Jetje kijkt wat angstig, Want zij komt aan de beurt; Een vinger steekt in 't mondje, Haar wangen zijn gekleurd. Ik geef buur Hans een duwtje, Het gaat wat best, hoor Hans! Lang leve de vacantie! Zoo roept mijn zusje Frans. Maar morgen gaan wij aamen Naar school met lei en tasch. Je zou toch ook niet willen, 't Altijd vacantie was en er erg aan is gehecht en het beestje sterft dan. Want al hebben jullie nu een lief nieuw poesje dat is toch niet hetzelfde als de oude poes, dat begrijp ik best, hoor. Corry van Stralen, vaD jou ook al zoo'n .aardige beschrijving van het burgemeesters- feest. Wat een geluk voor alle feestelijk heden, dat het dien dag mooi weer was, want verbeeld je als het den heelen dag had geregend of gestormd, dan zou er veel zijn mislukt. Drietal Jongeleen, ja, ik bracht de Pink sterdagen heel gezellig in Zeeland door, maar graag had ik wat mooier weer gehad, zoodat we buiten hadden kunnen zitten. Maartje Haasnoot en Nelly Hagoort, wat grappig een brief van jullie samen, nu M. in Leiden logeerde voor Nelly's verjaardag. Van de raadsel-nichtjes uit Katwijk ontbreken de meeste, M. was er zeker bij doordat ze in Leiden logeerde. Lies Hagoort, ik hoop voor je, dat er veol eieren zijn uitgekomen "en er nu eens meer hennen dan hanen bij zullen zijn. Komen er al aardbeien aan je plantjes? Garel Hansen, nu 2 brievea van je ge kregen in dit pakket. Jammer, dat ik je prijsraadsel ook nu pas kreeg. Jantje, Alie en Annie Molijn, doet voort aan alle 3 brieven maar in hetzelfde couvert. Jaeobus Brouwer, hoe is het met 't lamme pootje van je kip? Zou het nog beter worden? Ik hoop het voor je, als het zoo'n goede legkip is. Louiso en Beppie Planje, is B. al wat aangesterkt? Doe maar goed alles wat de dokter zegt, des te eerder ben je weer beter. Bep Spierenburg, dus jij was nogal te vreden over het weer met Pinksteren; de meesten klaagden er erg over in hun brieven. Nico van Wijk, mijn voorraad raadsels is nog niet uitgeput. Zoodra dat zoo is, zal ik waarschuwen en dan wil ik er graag weer hebben. Henny H. H., zoo'n reuzepret gehad met de bruiloft? dat doet mij plezier voor je. En dan den volgenden dag nog wat ge reden achter op de motorfiets. Vind je dat prettig? Deedt je dat al meer? Jo Aalbersberg, dus jij hebt gezellig ge fietst met Pinksteren. Dat zijn allemaal be kende namen voor mij, die je daar opnoemde van kinderen, die bij je in de buurt wonen. Mina Nieuwenhuis, je was zeker wel blij, toen allen na de Pinksterdagen weer thuis kwamen en je alles kon hooren van hun uitstapjes. Ben je ook wel eens in Am sterdam geweest? Frans Schimmel, zoo, is J. v. d. B. een vriend van jé? Is hij daardoor mee gaan doen? Cootje Poldervaart, is de wond nu weer beter? Vervelend hè, dat er een tand en een kies moest worden getrokken. Neeltje Hoogerdijk, van jou ook al een bericht over kiespijn, maar bij jou behoefde de kies niet getrokken te worden, dit is gelukkig. Dat was zeker wel vroolijk in huis met zooveel logée's? Jaeobus Favier, 'heb je zoo'n plezier in vioolspelen? Dan is het studeeren dus ook geen straf voor je en zal je het wel altijd uit je zelf gaan doen, zonder er aan her innerd teworden. Tienus Koeken, nu is je naam toch ein delijk eens goed, hoop ik. Kees en Sander Ruygrok, o, logeeren jullie altijd op Walcheren; ben je ook wel eens in Zeeuwsch-Vlaanderen geweest? Wim Oppelaar, wat een goeden verjaardag heb je gehad, je schreef een heele lijst cadeaux. Zoo, zou je mij eens hebben laten snoepen van al je lekkers als ik dichter bij woonde, dat is heel aardig van je. Willem en Jan Overduyn, wat zullen jullie

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 17