Pijnen No. 20629 LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 16 Juni Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. reclame. Prijs 75 ets. SPORT. FAILLISSEMENTEN. zwemmen: waterpolo. golf. voetbal. gymnastiek. wielrennen. biltarten. RADIO-PROGRAMMA c ALKEMADE. Gemeenteraad. Een geldleening van f 20.000. Voorzitter: de burgemeester. Afwezig: de heer P. de Jong, wethouder. De notulen vaQ de vorige vergadering worden door den secretaris gelezen. Naar aanleiding hiervan maakt de heer Rietbroek een opmerking, waarna goedgevonden wordt i notulen nader a3n te vullen. Alvorens met de afwerking der agenda Je beginnen, wenscht de voorzitter eenige oogenblikken stil te staan bij de stormramp ran 1 Juni 1.1. De voorzitter stelt voor binnen enkele dagen een collecte te doen fccuden en noodigt de leden van den raad uit in het comité zitting te nemen. Spr. rertrouwt, dat de ingezetenen mild zullen bjjdragen om den nijpenden nood in de getroffen streken te helpen lenigen. Alle heeren verklaren zich bereid in het comité zitting te nemen. Aan de orde is hierna het onderzoek van geloofsbrieven der nieuw gekozen leden ran den gemeenteraad. Tot leden der com- nissie voor onderzoek worden door den ■oorzitter aangewezen de heeren Van der eest, Los en Vette. De voorz. schorst hierna de vergadering. Na heropening der vergadering deelt cle eer Van der Geest namens de commissie mede, dat de geloofsbrieven in volkomen orde zijn bevonden en geen aanleiding geven tot opmerkingen, zoodat wordt voorgesteld nieuw gekozen leden toe te laten, waartoe h. st. wordt besloten. Vaststelling raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening groot f20.000 4?]i pet. pari. Deze geldleening is noodig tot dekking van de kosten voor aanschaffing van een fordvrachtwagen, slootdemping voor aanwin ning van tuinland, kosten wegverbreeding Oude-Wetering en R oei ofar ends veen en kos ten van vernieuwing ophaalbrug Ro^lof- arendsveen. Van de directie der pensioen fondsen voor de koloniale landsdienaren te 's-Gravenhage is een aanbieding ontvangen voor deze leening. B. en W. stellen den Raad voor van deze aanbieding, welke zeer gunstig is, gebruik te maken.' Na voorlezing van het prae-advies van B. en W. wordt z. h. s. be sloten genoemde leening bg de pensioen fondsen te sluiten. Vaststel ling van een raadsbesluit tot het P3len van het bedrag der vergoeding aan de bijzondere lagere scholen, uit te keeren over 1925, overeenkomstig art. 103, 4e lid der L.O.-wet. De totale kosten voor het open baar lager onderwijs over 1925 hebben, volgens de gemeente-rekeningen bedragen 11383.71, terwijl het gemiddeld aantal leer lingen der openbare lagere scholen over 1925 heeft bedragen 160'/t leerling. De ge middelde kosten per leerling bedragen der halve f 8.63. Z. h. s. wordt het bedrag- der vergoeding op f8.63 vastgesteld. Na toelichting door den voorzitter wordt e?n wgziging van de begrooting, dienst 1926 en 1927, z. h. s. goedgekeurd. Reclames schoolgeld. Het betreft hier een viertal reclames van de heeren S. Strijk, S. van Beek, J. H. van #t Hart en G. de Koning, welke reclames verband houden met verlaging rijksinkomstenbelasting, af schrijving van een leerling, en ziekte. Besloten werd vermindering te verleeneh. Aangeboden werd het gemeenteverslag en het beredeneerd verslag tot verbetering dei volkshuisvesting over 1926; mededeeling door Ged. Staten van de vaststelling der gemeenterekening over het jaar 1925. Voorts werd in behandeling genomen een adres van een 25-tal inwoners uit de buurt schap Rrjpwetering, houdende verzoek om het noordelijk gedeelte van den dorpsweg van een behoorlijk stof- en kuilenvrij weg dek te voorzien. B. en W. stellen voor bet adres, voor kennisgeving aan te nemen. Door den voorzitter wordt het voorstel van B. en W. als volgt gemotiveerd. Zooals bekend, werd in een der vorige vergaderingen van den raad bg het ter sprake brengen van de weg-verbreeding te Oude-Wetering, door den voorzitter voorlezing gedaan van een schrijven van Ged. Staten, waarbjj deze berichtten, dat door hen geensubsidie kon worden verleend voor den weg Nteuwe- WeteringOude-Wetering, omdat deze weg niet was gelegen in het doorgaand verkeer. ■Wel overwogen Ged. Staten om den weg vanaf den Zijldijk tot aan de brug over de ringvaart te Nieuwe-Wetering welke weg aansluiting geeft op Amsterdam, t. z. t. over to nemen. Het gevolg hiervan is geweest, dat B. en W. bun volle aandacht zgn gaan schenken aan het weggedeelte Nieuwe-We- teringOude-Wetering en voor het overige rich meer hebben bepaald tot het gewone onderhoud. Na uitvoerige discussie wordt het adres voor kennisgeving aangenomen. Tot slot wordt door den voorzitter nog aan de agenda toegevoegd de aankoop van oen drietal huisjes, staande te Oude-Wetering, aabg het Brasemermeer, eigendom van den heer P. de Pau. De eigenaar vraagt voor deze huisjes f1000. Spr. acht de koopsom niet te hoog en zegt, dat de gemeente deze kans niet voorbij moet laten gaan. Ze bren gen bovendien aan huishuur op een bedrag sd f4.25 per week. Hierna wordt z. h. s. tot den aankoop Hij de rondvraag maakt de heer De *ette op, dat het portaal aan de woning, h^voond door de wed. Weenink, nog niet j5 hersteld. De voorzitter zegt onmiddellijke herstelling toe. He heer Los vestigt de aandacht van den voorzitter om voor (lat de oude raad aftreedt, de jaarwedden van de wethouders to bespreken. De voorzitter antwoordt, dat dpunt op de eerstvolgende vergadering tol worden behandeld. Ho heer Rietbroek vestigt de aandacht JP de sloot nabij de huizen van de woning bouw vereeniging. welke geheel dicht zit. De Voorzitter zegt, dat, wanneer blijkt, dat deze sloot eigendom van de gemeente is, hij er voor zal zorgen, dat deze spoedig gereinigd wordt. De beer Los informeert nog, hoe het staat met den verkoop van de oude hand spuiten. De voorzitter zegt, dat de spuit van Oude-Wetering naar Rgpwetering zal verhuizen, zoodat de twee slechtste binnen kort zullen verkocht worden. Hierna sluiting. BODEGRAVEN. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand Juni 1927: Brieven Binnenland: Mej. M. duinen, Hermes?? Heer v. Kranebroek, Rotter dam. Slagbekstr. ,181. BOSKOOP. In de tweede helft van deze week wordt er op de veiling alhier groote aan voer van pioenen verwacht. LEIDERDORP. Raadsagenda, De raad dezer gemeente vergadert Vrij dagavond te lialfacht ter behandeling van de volgende agenda: Mededeelingen. Wijzi ging begrootingen. Bespreking vernietiging afgekeurd vleesch. Door den burgemeester zijn tegen Maandag aanslaande een twintigtal inge zetenen ten raadhuize uitgenoodigd, om een comité te vormen tot leniging van den nood in den Gelderschen Achterhoek en Twente. Gevonden voQrwerp: Een gouden da mesarmbandhorloge. Inlichtingen ter Secre tarie le hekomen. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. Benoeming van een onderwijzeres en een kenrmeester bij den vleeschkenringsdienst De uitbreiding van het electrische net aan den Achterweg. Tegenwoordig alLe leden. Voorzitter de burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna hij zijn blijdschap uit spreekt, dat de heer Vroman, na langdu rige krankheid weder voor het eerst tegen woordig is. De notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Binnengekomen was een missive van Ged. Staten oantrent leerlingen uit deze gemeeDte die de H.B.S. te Leiden bezoe ken, kosten plm. f 300 per kind, zijnde het volledige schoolgeld dat de gemeente moet betalen, plus nog f 180. Ingekomen was ook een verzoek van het bestuur der R.-K. Kiesvereeniging te Hoog- made om een huurverordening in te stel len, zoodat de huur niet worde opgesla- gen^ telkens na verplichte verbeteringen. De voorzitter vreest dat de kantonrech ter niet ten gunste van de huurders uit spraak zou doen, als hij vernam dat ge klaagd wordt over f 2 per week huur. Wou- brugge en daaronder Hoogmade, mag van gèluk spreken dat de huren nog zoo laag zijn, in andere gemeenten zijn zij in ver houding veel hooger. Na uitvoerige besprekingen sluit de voor zitter de discussie en wordt het verzoek voor kennisgeving aangenomen. Het weiland, gemeente-eigendommen aan de Kerkweg, staan weder te verhuren. De heer D. Hoogendam verzocht het weiland aan den Kerkweg voor 8 jaren te mogen pachten. B. en W. stellen voor het openbaar voor 5 jaren te verpachten, of -bij inschrijving te verkoopen. Besloten wordt aan B. en W. machti ging te verleenen het voorstel uit te voe ren. Het verzoek van de Federatie voor Zie- kenhuisverpleging, om adhaesie, wordt voor kennisgeving aangenomen. Het verzoek van Goozen inzake verla ging van de hondenbelasting, wordt goed gekeurd. Daarna was aan de orde de be noeming van een onderwijzeres aan de openb. school. No. 1 mej. G. P. Benoist, No. 2 G. Baarspul, No. 3 <J. M. Baarspul. Ter bespreking gaat de raad in comité-ge neraal. Na heropening kreeg No. 1 zes stemmen en No. 3 1 stem, en wordt mej. Benoist met ingang van heden benoemd. Tot tijdelijk keurmeester bij den vleesch- keuringsdienst wordt daarna benoemd de veearts van Oudewelering de heer van den Berg met zes stemmen, de heer Holsheimer verkreeg een stem. De heer Disseldorp te Hoogmade stelt voor een openbaar slachtlokaal in te rich ten tegen vergoeding bij noodslachtragen naar verhouding der dietren van f 3. f 2.50 en f 0.50 per stuk. De aanvraag en het kohier verbeterings belasting worden beide goedgekeurd. De uitbreiding van het kabelnet aan den Achterweg gaf uitgebreide stof tot bespre king. De voorzitter zegt, dat de kabel, lig gende in de groote Baan overbelast ia; een zware kabel is* noodig, en de gemeente zal een dee'l in die kosten moeten dragen. De afkoop, door den bouwer van twee hui zen aan den Achterweg, den heer Mooré, zal te hoog worden, voor waterleiding f 870 en voor electrictelt f 480 samen f 1350. Besloten wordt aan het verzoek Mooré te voldoen, met dien verstande, dat hij ruim f 400 in de kosten moet bijdragen (het werk zal bij inschrijving geschieden). De voorzitter leest de af- en overschrij vingen voor w.o. ook voor de straatverlich ting. DrJ drie ernstige storingen hadden pl.m. f 600 gekost. De straatverlichting on geveer f 1200. De heer van 't Riet zou wil len voorstellen de lichten van 10 tot 11 uur half te laten branden. B. en W. zullen dat verder behandelen. Het verzoek van het bestuur van het Chr. Nat. Schoolonderwijs om gelden wordt goedgekeurd. Na rondvraag wordt de ^vergadering ge«- slolen. HILLEGOM. De electrische lichtinstallatie van de muziektent in den Hoftuin in gereed en het eerste concert is er gegeven. Op verren afstand was al le zien dat deze verlich ting veel beter is dan de vorige. Er was veel belangstelling voor het concert. KATWIJK-AAN-ZEE. Nu het badseizoen geopend is, werd gisteravond onder begunstiging van mooi weer, door de muziekvereeniging U.N.l. in de tent op den Noordboulevard 'n uitvoe ring geven. Er was vrij veel publiek op de been, doch, dank zij de goede maatrege len door de politie genomen, kon het ver keer geregeld in goede orde doorgaan. Op het strand bracht het Leger des Heils met een muziekcorps er eenige vroo- lijkheid in. Aan de overzijde van de straat, in het Paviljoen van het Groot Badhotel, braent het M Jimmy Parker Orchestra" er de stem. rnrng in. Vanzelf sprekend, was het voor de vele jongelui bij al deze opwekkende tonen, niet gemakkelijk de beenen op den vloer te houden, zoodat zelfs hier cn daar een walsje gemaakt werd. Gisteravond kwam een zekere L., va rensgezel uit Middelburg, bij een caféhou der met een briefje van een Katwijkschen schipper, vermeldende het verzoek om aan L. een maal eten plus f 3 te geven. Hieraan werd voldaan, doch later bleek dat het zaakje niet zuiver en L. zelf de schrijver van het epistel was. Het gevolg was dat L. werd gearresteerd, opgesloten, proces-verbaal werd opgemaakt en dat hij hedenmorgen voorgeleid werd bij den bur gemeester als hulpofficier van justitie. Sedert gisteravond is een ongeveer 10-jarige jongen N. G. genaamd, zoek. Alle nasporingen door de politie waren tot he den vruchteloos. Hij is waarschijnlijk op stap naar IJmuiden. NOORDWUK. Vereenining „Ons Huis" Gisteravond had alhier de algemeene jaarvergadering plaats van de vereeniging ,,Ons Huis" in het Raadhuis, onder presi dium van den burgemeester, den heer Jhr. W. G. van Panhuys. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat er in 1926 subsidiën zijn verleend aan: de Visscherijschool, de Wijkverple ging, de vereeniging „Ziekenzorg", de ver eeniging „Draagt elkanders lasten", 't Hulp fonds voor onvermogende zieken, de Red dingsbrigade. afd. 't Groene Kruis voor de lighal, den Yisschersbond en den Chr. Be sturenbond. Voorts, dat de cursus der Visscherijschool gevolgd werd door 28 leerlingen, waarvan twee examen hebben gedaan met gunstig gevolg, J. Haasnoot als stuurman en J. Plug Wz. als schipper. De heer J. v. Beelen Wz. bracht daarna zijn financieel verslag uit over 1926, waar uit bleek, dat de kas sloof met een batig saldo, tegen het vorig jaar met een nadeelig saldo. De heer J. Passchier Nzn., aftredend bestuurslid, werd met algemeene stemmen herkozen. Daarna deed de heer H. de Boer, directeur der Visscherijschool, eenige mede deelingen over den cursus 19261927 waarbij molorles werd gegeven door den heer J. Vink Jzn., alhier. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. NOORDWIJK-BINNEN. Door de politie alhier zijn een tweetal woonwagen-bewoonsters aangehouden, die gepoogd hadden bij een bakker een gulden te ontvreemden. Zij kochten een broodje, betaalden met één gulden, doch namen ook met het teruggegeven geld den gulden weer mede. Zij zijn door de politie uit de ge mekte verwijderd. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Gehuwd: J. C. van Grieken en C. J. v. d. Pijl, beiden te Oegstgeest. Overleden: H. J. Kromwijk, 17 jaar. C. G. Gudde, wede P. van der Vcere, 65 jaar. J. Regeer wede I. De'lfos, 93 jaar. J. van der Born, 78 jaar. J. Haasnoot, 65 j. WARMOND. De collecte voor de slachtoffers van de stormramp heeft in deze gemeente opge bracht f 277. ZOETERWOUDE. Gistermiddag ongeveer kwart voor drie had nabij de Weipoort een ernstig motor ongeval plaats. De eigenaar van een hotel te Alphen a. d. Rijn i9 met z'n motor over de straat getui meld doordat hij omkeek naar een anderen motorrijder. Zijn gezicht was geheel ontoon baar en bloedde hevig. Bewusteloos bleef hij op den weg liggen. Binnen gedragen bij de Gebrs. de Heer werd dadelijk dr. Persant Snoep ontboden, die een hersenschudding constateerde. De Leidsche politie met haar brancard was spoedig aanwezig en eveneens een dok ter van den E. H. D. waarna de man per brancard naar het Acad. Ziekenhuis werd vervoerd. Gistermiddag is het 3-jarig zoontje van den heer B. G. te water geraakt. Op het hulpgeroep van eenige jongens snelde de heer J. B. Starrenburg toe, die» zich zonder dralen, eveneens te water begaf en het ge noegen smaakte het knaapje te redden. worden gestild door 445» Opgeheven wegens gebrek aan ac tief A. G. Boekwijt, te Leiden. DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. Volgens het nieuwe wedstrijdreglement van den Ned. Zwembond zullen de wed strijden om de kampioenschappen van Ne derland dit jaar voor het eerst op een twee- of driedaagscli zwemfeest worden betwist. Het bestuur van den Nederl. Zwembond heeft de regeling van deze wedstrijden af gestaan aan de ^wemvereeniging „Het IJ" te Amsterdam, die deze wedstrijden thans zal organiseeren op 5, 6 en 7 Augustus in het voormalig „Badhuis Obell U.Z.G.NEDERL. ZEVENTAL 0—7. Gisteravond heeft te Utrecht onder vrij groote belangstelling de eerste wedstrijd van het Nederlandsch zevental in de competitie plaats gehad. De Ulrechtsche zwemclub ge noot de eer den eersten wedstrijd te spelen en kwam volledig uit. Het Nederlandsche zevental is als volgt samëngesteld: Slop (G.Z.C.), Kuypers (Dolfijn), A. H. v. Senus (Maas), Goedings (A.Z.), Kohier (Y), Van der Velde (Dolfijn), Buys (L.Z.C.). U.Z.C. is in den beginne sterker. II. Min nes plaatst enkele malen bij Leenheer, die Slop op den proef stelt. Na plus minus 10 minuten spelens scoort van -der Velde uit een scrimage, terwijl even later dezelfde speler het tweede doelpunt scoort. Aanvoer der van Senus brengt dan snel op en weet den stand op 30 te brengen, waarmede de rust komt. Na de hervatting onderneemt Kohier een rush en maakt het vierde doel punt. Even later wordt een schot door Tetenburg onvoldoende verwerkt, waardoor van der Velde geen moeite heeft het vijfde doelpunt te maken. Het spel wordt dan for- scher en U.Z.C.'s achterhoede raakt ver moeid. Eenige schoten van Leenheer en van Meerten hadden geen succes. Kohier en Van der Velden brengen achtereenvolgens den stand op 70, waarmede het einde komt. De wedstrijd stond op een hoog peil. H. Z. en P. C. IIL. Z. C. U 0—2. In het benauwd warme Regentessebad in Den Haag- is bovengenoemde wedstrijd gisteravond gespeeld voor de N.Z.B.-com- petitie (res. 2e kl.) Ondanks die drukkende atmosfeer is het een vinnigen strijd geworden. Voor rust was het een, in 't veld gelijk opgaarden wedstrijd met L.Z.C. gevaar lijker in den aanval en meer schietend Door Van Heïvcrt werd het dan ook 01 Na rust eerst hetzelfde spel met als re sultaat 0—2. Hierna volgde een serie aan vallen van de H Z. en P.C. Vooral dank zij het keurige werken van keeper Fleer- kamp, bloven deze zonder resultaat. Te gen het eind wil de Haagsche den wed strijd forceeren; met negatief resultaat echter, aangezien met enkele gevaarlijke L.Z.C.-aanvallen besloten wordt. De Haagsche ploeg kwam in haar sterk ste samenstelling uit; L.Z.C. was onvol ledig. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Ten gevolge van het overlijden van den heer D. Obreen zullen de golfwedslrijden op den 18den en 19den Juni a.s. niet door gaan. BESTUURSVERGADERING LEIDSCHE VOETBALBOND. Een athletiekdag voor voetballers. Het bestuur van den Leidschen Voetbal bond, vergaderde onder voorzitterschap van den heer P. H. Sleenhauer, die de vergade ring opende met een woord van dank aan den L. V. B. voor de attentie op 16 Mei j.l, bewezen. Nadat de notulen der vorige vergadering waren voorgelezen en onveranderd goedge keurd, werd als eerste ingekomen stuk een schrijven van de vereeniging L. M. C. be handeld, waarin deze te kennen gaf, wegens finanliecle omstandigheden niet meer aan de L. V. B. bekerwedstrijden te kunnen deelnemen. Het bestuur besloot zijn toestemming daaraan te verleenen. De uitslag van de loling der demi-finale van deze wedstrijden luidt nu: D. V. S. 1—U. V. S. 1; L. F. C. 1 loot vrij. De wedstrijd D. V. S. 1V. S. 1 wordt Zondag 19 Juni gespeeld, te 2 uur n.m. op bet U. V. S. terrein. De algemeene toestand besprekend, be sluit het bestuur, op voorstel van' den heer Waringa, voortaan alle zaken, den L. V. B. betreffende, over het Bondsburéau dóór 'den secr.-penningm. te doen behandelen. Alsnu werd in principe bestolen lot hét houden van een Athletiekdag voor voetbal lers, en wel op 4 Sept. a s. Meerdere heeren zullen schriftelijk worden aangezocht in de Alhletiek-Commissie zitting te willen nemen, terwijl vereenigingen en particulieren zul len worden aangezocht prijzen beschikbaar te stellen. Verder werd besloten de algemeene ver gadering (e houden op Donderdag 14 Juli e.k. des avonds te 8 uur, in de bovenzaal van café-rest, de Harmonie, Brecslraat, Eventueele voorstellen moeten uiterlijk: 29 Juni a.s. op het Bondsburéau zijn inge diend, zoo mogelijk óók eventueel te stellen candidaten voor de bestuursverkiezing. Van den heer J. v. d. Burg is het nog niet bekend, de overige bestuursleden stellen zich echter allen herkiesbaar. Met dank aan den schenker, ontving het bestuur van den heer W. Brouwer een mooi bronzen beeld (voetballer) als prijs voor de te houden schoolwedstrijden. Verder werd besloten pogingen in het werk te stellen, om de vereenigingen uit omliggende gemeenten, resorteerende onder den Leidschen Voetbalbond, welke niet 111 den L. V. B. uitkomen, alsnog bij den L. V. B. te doen aansluiten. Hierna sloot de voorzitter de vergadering, ring. DE OLYMPISCHE DAMESPLOEG. Naar het „Ilbld." verneemt, heeft bet be stuur van het K. N. G. V. besloten, de da mes-ploeg van den Turnkring 's-Gravenhage en Omstreken, die nummer één was bij de selectie-wedstrijden te Amsterdam, niet af te vaardigen als vertegenwoordigende ploeg van Nederland, naar de Olympische Spelen. liet K. N. G. V. zal thans nog een per soonlijken wedstrijd uitschrijven, waaraan alle turnsters uit Nederland kunnen deel nemen. Van deze turnsters zullen de besten uitgenoodigd worden een ploeg te vormen, die waarschijnlijk onder leiding van den heer Boer. technisch bestuurder van het K. N. G. V. wiens ploeg nummer vier van de vijf in de selectie-wedstrijden ge plaatst werd thans nog zal worden ge oefend voor 1928. Er is echter nog een mogelijkheid dal de leiding in handen zal komen van den heer Sominer, eveneens technisch bestuurder van het Verbond. BOTTECCHIA. t De Ilaliaansche wielrenner Boltecchia, die onlangs te Venetië een ernsligen val deed, is aan de bekomen verwondingen overleden. Bottecchia won de Tour de France in 1924 en 1925. Hij werd 32 jaren oud. KAMPIOENSCHAP 3e KL. L. B. B. De laatste partijen om het 3e kl. kamp. L. B. B. zijn thans gespeeld. Doordat de heer Offenberg zijn partij tegen den heer B. Schouten verloor, waardoor heiden één partij hadden verloren, moest er nog een barragepartij gespeeld worden. Winnaar hiervan werd de heer Offenberg, zoodat deze het kamp. 3e kl. veroverde. Na afloop wer den de diverse prijzen uitgereikt door den voorzitter, waarbij hij den wensch uitsprak, dat het spelpeil het volgend jaar nog hooger opgevoerd mocht worden, zooals in andere plaatsen het geval is. Door den heer J. Magnin, mej. Magnin en den jongen lucht reiziger waren nog enkele medailles be schikbaar gesteld, welke respectievelijk werden gewonnen door de heeren Offenberg, Hendriks en Bos. Hieronder volgen nog de uitslagen der laatste partijen en de eindstand: car. brt. h.s. gem. Bos 84 39 11 2.15 C. Hendriks 125 39 16 3.20 B. Schouten 125 34 15 3.35 A. Offenberg 94 33 14 2.84 B. Schouten 87 36 10 2.41 A. Offenberg 125 36 21 3.47 gsp. gw. verb car. h.s. gem. A. Offenberg 6 5 1 719 22 3.07 B. Schouten 6 4 2 692 15 2.53 C. Hendriks 5 2 3 527 16 2.46 Ros 5 2 3 546 17 2.21 F. Veltman 5 2 3 495 19 2.21 Kanlebeen 5 1 4 562 15 2.05 VOOR VRIJDAG 17 JUNI. Hilversum, 1050 M. 12 u.Politieber. 12.352 u.Lunchmuziek door het Trianon Salon Trio. 3 304 u.Con cert van Gramofoonmuziek. 4.156.15: Vooravondcóncert door het A.N.R.O.-orkest 0.1.v. Nico Treep. S. L. Wertheim, alt viool, met pianobegtel. van Egbert Veen. 6.156.45: Lezing door wethouder dr. 1. H. Vos, over: Moderne opvattingen met betrekking tot bestrijding van besmette lijke ziekten. 6.45—7.15: Engelsche les voor iets gevorderden. 7.15: Les van wege het Onderwijsfonds voor de Binnen vaart. 7.45: Politieber. 8.10: Eerste concert in het Kurhaus te Scheveningen. Symphonieconcert door het Residentie-or kest, o.l.v. Prof. Schneevoigt. 10.30: Persbericht. Daventry, 1600 M. 11.20: Daventry- kwartet en solisten (sopraan, tenor, pianoL 12.50: Orgelconcert. 1.20—2.20: Orkest concert. 3.15: Voorlozing. 3.20—3.45: Lezing: Making a law. 3.50: Lezing: Let's go round the world. 4.10: Engel sche volksdansmuziek. K. Falkner, bari ton. E. Avril, viool. .5.05: Vocaal con cert. E. Bryan, sopraan. 6.20: Lezing: A garden chat. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Orkestconcert. 6 50: Tijds., weer bericht, nieuws. - 7.05Orke6tconcert. 7.20: Causerie. 7.35: De sonates van Beethoven. Pianomuziek. 7.46: Lezing: The art and practise of breathing. 8.05: Variété. 8.50: Het Vituosos quartet. 9.20: Weerb. nieuws. 9.40. Uitzending van de motor-wedstrijden, de „Senior T.T.- race." 9.56—11.20: „Philemon and Baucis", kom. opera in 2 acten van Gou nod. 11.20—12 20: Dansmuziek. Parij's „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11.20: Concert. 12.50—2.10: Orkestcon cert. 5.055 55Declamaties, piano- en vioolspel. 9.05—11 n.Concert Ch. Lut tel, declamatie. Darnav en S. Moureau, zangeressen, R. Brancourt, piano. Orkest-

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9