JE ZEEPPOEDER De Hollandsche Wasch vrouw INGEZONDEN. KERK- EN SCH00LNIEUWS. RECHTZAKEN. GEMENGD NIEUWS. VRAGENRUBRIEK. belichaamd in art. 36 der Gereformeerde geloofsbelijdenis. Spr. wjjst op de Dage- raadskwestie. De statuten van de Dageraad zijn goedgekeurd, nadat er een geringe wgagmg in de statuten was gebracht. Zal het nu ook zoo gaan met den N. M. B.? Dit kwaad moet gekeerd worden door de over heid, maar zij doet bet niet. Het standpunt van den Minister acht spr. dan ook niet te sterk. De weigering heeft sprekers volle instem ming. H(j spreekt echter de hoop uit, dat de regeering verder zal gaan door het volk niet prijs te geven aan de propaganda van den Nieuw-Malth. Bond De MINISTER VAN JUSTITIE dupliceer! Het registreeren van vereenigingen zonder eemge controle acht spreker onjuist. Hij ontraadt dus de motie. De heer KLEEKEKOPER tripliceert en trekt zijn motie in om daarop later terug te komen, ten einde haar te kunnen los maken van het debat. De interpellatie wordt gesloten. Diverse ontwerpen en conclusies. Aan de orde zijn de volgende punten. X. Wetsontwerp nadere wijziging van de begrooting voor Ned.-Indië voor 1925. 2. Wetsontwerp vaststelling van het slot der rekening van de koloniale uitgaven en ontvangsten voor Curasao over 1924. 3. Wetsontwerp machtiging op de Al- gemeene rekenkamer tot verevening van een niet in uitgaaf aangenomen afrekening. 4. Wetsontwerp overbrenging van eenige bij het Rjjk in beheer en onderhond zijnde sluizen met bijbehoorende werken in beheer en onderhoud bjj bet waterschap Beoosten de 's-Gravemoersche V^art en bij het water schap de Lageweg met de Velden. 5. Wetsontwerp onteigening van percee- len, erfdienstbaarheden en andere zakelijke rechten, noodig voor verbetering van den Rijksweg van Haarlem naar Velsen in de gemeenten Haarlem, Schoten en Velsen. 6. Wetsontwerp onteigening van percee- len, erfdienstbaarheden en andere zakelijke rechten, noodig voor de verbetering van den weg van Rijswijk naar Hoek van Holland met zijtak naar Delft in de gemeenten Rijs wijk, Wateringen, 's-Gravenhage, Monster en 's-Gravenzande. 7. Wetsontwerp wijziging en verhooging van hoofdstuk V der Staatsbegrooting voor 1927. 8. Wetsontwerp goedkeuring van het ont- werp-verdrag van Genève betreffende ver eenvoudiging, aan te brengen in de inspectie van emigranten aan boord van schepen. 9. Wetsontwerp aanvulling en verhooging van hoofdstuk X der Staatsbegrooting voor 1927. 10. Wetsontwerp beschikbaarstelling van een renteloos voorschot uit 's-Rjjks kas ten behoeve van de N.V. Waterleiding Maat schappij Scbouwen-Duiveland, gevestigd te Zierikzee. 11. Conclusie van het verslag der com missie voor de Staatsuitgaven omtrent den brief van den Minister van Financiën naat aanleiding van de aangenomen conclusie van het verslag dier commissie omtrent de rekeningen van ontvangsten en uitgaven over de jaren 1922 en 1923 van het fonds voor de uitvoering van de Tiendwet 1907. 12. Conclusie van het verslag der com missie voor de Staatsuitgaven omtrent de Staatsrekening over 1924. 13. Conclusie van het verslag der com missie voor de Staatsuitgaven omtrent het algemeen verslag ingevolge art. 69 van het grootboekbesluit 1913 van den stand der Staatsschuld op ultimo van het jaar 1926, zoomede van de verschillende verrichtingen bij de Grootboeken der Nationale Schuld gedurende 1926. Deze punten worden zonder beraadslaging of stemming vastgesteld, behalve de punten 6 en 7, die heden zullen worden behan deld. De vergadering wordt verdaagd tot heden 1 uur. RECLAME. ï>x 707 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt Biet teruggegeven. het politiebureau. Mijnheer de Redacteur, Verbijsterend en ontstellend is de toelich ting tot het voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende het crediet voor het nieuwe Politiebureau. Maar ook onvolledig. Want men mist erin een voorstel van Burgemeester en Wethouders omtrent het verhalen van de 9chade die de gemeente, die de belastingbetalers lijden, op de(n) gen(n) die hiervoor aansprakelijk te achten is (zijn) en een mededeeling welke maatre gelen tegen deze(n) en in het algemeen ter voorkoming van herhaling zijn of zullen worden genomen en welke consequentiën uit de feiten zijn of zullen worden getrokken. De feiten door Burgemeester en Wethou ders publiekelijk als vaststaande medege deeld: 1. het verzwijgen van de wijzigingen van het bouwplan waardoor de kubieke inhoud Van het gebouw van 7400 tot 8800 M3 werd opgevoerd en met ongeveer 20 pCt over schreden. 2. het te laag uittrekken van een aantal Verrekenbare posten; 8. gebrek aan zorg voor het op tijd aan wezig zijn op het werk van de materialen die de aannemers op een gegeven oogenblik noodig hadden; 4. het niet op het gewenschte tijdstip ver schaffen van detail teekeningen, geven in derdaad alle aanleiding tot het uitspreken van de hoop. dat de Raad ook dezen kant van deze zaak. ik schrijf bijna dit schan daal, ernstig onderzoeke. Wie weet, hoe men ten stadhuize tegen over den Raad den ambtenaren de hand bo ven het hoofd pleegt te houden moet wel tot de overtuiging komen dat wat hier is ge schied wel heel erg moet zijn. De benoeming van eene commissie ad hoe als indertijd voor het slachthuis werd be noemd, schijnt aangewezen ten einde de juiste verantwoordelijkheid worde vastge steld en om te voorkomen dat tegenover het publiek één man staan blijve als de schul dige in deze, terwijl wellicht bijzondere om standigheden. ziekte of niet genoegzame controle (heeft de commissie van Fabricage haar plicht ten volle vervuld?) mede oorza ken zijn van wat een debacle voor onze ge- meente-financiën moet worden genoemd. BELASTINGBETALER. WED. HERT. KERK. Beroepen: Te Moercapelle: C. v. d. Wal, te Rijnzalerwoude. Bedankt: Voor Hansweert (loer.): A. van der Hoeven, cand. te Utrecht; Voor Rand wijk: J. D. van Hof, te Wilnis; Voor Al- blasserdam (loez.): H. W. Lovink, te Schar- negoutum; Voor Grolloo (toer.): F. H. Kos ter, em. pred. te Ginnéken. CHR. GEREP. KERK. Bedankt: Voor Amsterdam-Oost: H. Vis ser, te Leeuwarden; Voor Werkendam: D, Driessen, te 's-Gravenhage. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Watergraafsmeer: J. D. Boerkoel, te Velsen; Te Nieuwdorp en te Slikkerveer: L. v. d. Zanden, cand. te Putten Bedankt: Voor Warffum: G. de Jager, te Doornspijk. scheuring in de ned. herv. gem. te alphen? Men schrijft ons uit Alphen aan den Rijn: In de vergadering van den kerkeraad der Ned.-Herv. gem. alhier is het navolgends drietal opgemaakt. Ter voorziening in een 2e predikantsplaats (alphabelisch) ds. Brunt van Delfshaven, ds. Eerhard van Kethel en Spaland en ds. Rutgers van Katwijk a. Zee. De samenstelling van dit drietal heeft zoowel onder de rechls-confessioneelen als onder de gereformeerde leden der gemeente groots beroering teweeggebracht, daar ge hoopt werd dat aan hun wensch nu zou worden voldaan om een predikant van gereformeerde richting te beroepen. Dat nu een scheuring in de gemeente zal ontstaan is haast buiten twijfel. evangelisch-luthersche synode. In de voortgezette vergadering der Evang. Luth. Synode rapporteerde de heer Poolman over het financieele beheer. Het weduwen- pesioen wordt vastgesteld op f400; de syn. comm. wordt gemachtigd, zoo noodig. f 5000 te gelde te maken. Het rapport huldigt de syn. en hijzonder de financieele commissie voor het gevoerde beheer; de synode veree- nigt zich hiermede. Een voorstel van de synodale commissie tot wijziging van het reglement op het eme- ritaatslonds, waardoor geregeld wordt, hoe predikanten overkomende uit een ander kerkgenootschap, recht zullen krijgen op uit- keering uit dat fonds, werd aangenomen. Een adres van de Evang. Maatschappij aan de Synode met voorstel om als lid los te treden, en den arbeid van dit verbond met een jaarlijksche subsidie te steunen, lokte langdurige bespreking uit. Over het lid maatschap der Evang. Maatschappij zal de volgende Synode beslissen; na voorafgegane informatie zal een gift voor het Verbond beschikbaar worden gesteld. Ds. De Meyere, die met 1 Januari zijn emeritaat neemt en daardoor ophoudt lid der vergadering te zijn, nam met eenige har telijke woorden afscheid van de synode. De voorzitter, ds. Groote, was ook voor de laatste maal aanwezig. Na bijna 40 jaren lid der synode geweest te zijn, is hem het afscheid moeilijk, zooals hem ook het af scheid uit het ambt moeilijk zal zifn. De vice-voorzitter dankte ds. Groote voor de leiding dezer vergadering, welke hij met jeugdige kracht leidde, en dankte hem voor alles wat hij in dienst der synode deed. De voorzitter sloot de vergadering met gebed. gereformeerde kerken. De classicale vergadering der Gerefor meerde Kerken in Hersteld Verband werd gisteren te Zandvoort voortgezet. Betreffende de predikanten, die tengevol ge der besluiten van de Synode van Assen builen bediening zijn geraakt, wordl beslo ten, er bij de kerken op aan te dringen, dat zij in overeenstemming met art. 7 Kerken ordening door beroeping aan een plaatse lijke kerk verhonden worden tot ambtelij ken diepst in de kerken van het Hersteld Kerkverband, of tot arbeid op plaatsen waar de Gereformeerde Kerk nog niet tot dit ver band is toegetreden. Inzake de pensioenregeling en de verzor ging van emeriti, weduwen en weezen (art. 13 Kerkenordening) wordt geadviseerd, dat de kerken voor een gedeelte dezer verplich tingen verzekering sluiten. Voor het overige zal er een „onderlinge verzekering" zijn. Het besluit der vorige classicale vergade ring inzake het Nieuw-Testamentisch kerk lied wordt op verzoek verduidelijkt. Be doeld is een proef te nemen. De termijn van deze proef wordt bepaald op twee jaar. Daar na zal nader te dezer zake ook omtrent art. 69 Kerkenordening besloten worden. Een commissie wordt benoemd die inzake den zendingsarbeid der kerken op de vol gende vergadering advies zal uitbrengen. RECLAME. kantongerecht te leiden. Ala alle enthousiasme schijnt ook het enthousiasme van den voetbal-supporter grenzen te moeten kennen. Hij moet op passen niet al te uitbundig te worden, want de gevolgen zouden anders wel eens ernstig kunnen zijn. Dat heeft de Haagsche arbeider J. J. B. kunnen ervaren, die zich voor den Kanton rechter had te verantwoorden omdat hij, terugkeerende van den laatsten voetbal wedstrijd HollandBelgië aan de noodrem van den trein had getrokken. Hij had, al dus verklaarde de oranje-supporter, eenige biertjes gedronken zonder daarbij te eten en daardoor moest hij tijdens het rijden zijn vroolijke stemming verruilen voor een „katterige maag." B. kreeg het benauwd en wilde zich ergens aan vastgrijpen, toen hij tot overmaat van ramp aan de nood rem zich vastklampte met het logische ge volg... plotselingen treinstilstand, proces verbaal, terechtstelling... J. J. B mag zich zeker gelukkig achten zoowel in het O. M-, mr. Van der El®t, als in den Kantonrechter, mr. Klein, men- schen te hebben ontmoet die zich de uit gelatenheid van een voetbal-enthousiast na een Hollandsche overwinning kunnen in denken. Ware dit niet het geval dan zou het O. M. zeker meer dan f 3 boete tegen J. J. B. hebben gevraagd en dan zou hij er niet zooals nu met een vonnis van f 1 boete zijn afgekomen. Nu zal J. J. B. ook een volgende keer wel weer hard schreeuwen voor de oranje- baatjes! Gelhkkig. Bier is toch een drank met de nutti ging waarvan men voorzichtig moet zijn. Vooral als men wat het geestelijk vermogen betreft zooals A. D. uit Leiden die giste ren voor den Kantonrechter wegens dron kenschap terecht stond, niet normaal wordt beschouwd. „Vrienden" hadden den stum per A. D. dronken gevoerd en het O. M., deze omstandigheden in aanmerking ne mende, verklaarde A. D. schuldig aan het ten laste gelegde, zonder oplegging van straf. Waartoe de Kantonrechter hem ter stond veroordeelde. Ook met plaatselijke politieverorde ningen moet men ter dege rekening hou den. Dat ondervond L. de V. uit Oegst- geest die met zijn meisje A. N. zich scnul- dig had gemaakt aan in het gras liggen. Mej. A. N. was zoo van streek dat zij niet voor den Kantonrechter verscheen. Het O. M. achtte het ten laste gelegde, dat L. de V. ook bekende, bewezen en vroeg veroordeeling tot een boete van f 2. Op een vraag van De V. of zijn meisje die boete ook betalen moest, antwoordde de kantonrechter bevestigend. L. de V. en zijn meisje A. N. moeten dus zoowel lief als leed,... eerlijk samen deelen. De zaak tegen J. A. v. H. uit Kat wijk aan Zee, die niet verschenen was en die zich had te verantwoorden wegens het niet kadastraal nummeren van eenige huis jes, werd na eenige vragen van den raads man mr. Goudsmit Jr. op verzoek van het O. M, veertien dagen aangehouden. Tegen den smid C. A. J. M. L. uit Leiden wiens autogenisch apparaat door een inspecteur van den arbeid in verwaar loosden staat waR gevonden nadat er een ongeluk mede was gebeurd, vroeg het O. M veroordeeling tot een boete van f 40 of 10 dagen hechtenis. Gehoord werden in deze zaak een arbei der die het apparaat steeds gebruikt had en de inspecteur van den Arbeid. De boterbezorger G v. d. L. uit Lei den hoorde f 10 boete of 5 dagen tegen zich vragen omdat hij margarine had ver voerd in een pot waarop de aanduiding margarine ontbrak, terwijl een papier dat op den pot zat, niet vast daaraan was be vestigd. Terecht stonden voorts J. P. uit Kat wijk a. d. Rijn die de door hem te verkoo- pen melk één oogenblikje slechts ongedekt had laten staan. Het O. H. vroeg zijn veroordeeling tot f 4 boete of 4 dagen. Tegen A. v. D. eveneens uit Katwijk vroeg het O. M. twee geldboeten van f 4 en een boete van f 40 of 10 dagen, omdat hij melkbussen had gebruikt die niet waren voorzien van een kraan, en omdat een scheikundig onderzoek had uitgemaakt dat zijn melk vuil was geweest. Tegen J. W. J. K. uit Katwijk vroeg het O. M. veroordeeling tot f 6 boete of 3 da gen, omdat een bus die hij had vervoerd en waarin zat een vocht dat na scheikun dig onderzoek melk bleek te zijn, niet was voorzien vaD de leesbare aanduiding „melk." B. T., bakker te Rijnsburg, had brood verkocht dat te licht was. Hij gaf toe, dit te hebben geweten. Het O. M. vroeg zijn veroordeeling tot f 40 boete of 20 dagen hechtenis. Uitspraak in deze zaken over 14 dagen. De Kantonrechter heeft J. J. V. en A. V. uit Oegstgeest tegen wie het O. M. we gens het slachten van een ongekeurde koe zonder voorafgaande bedwelming, twee boetes van f 40 of tweemaal 40 dagen, resp. eenmaal f 40 boete of 20 dagen had ge- eischt, veroordeeld tot twee reap, een boete van dertig gulden of 30 dageD hechtenis. A. V. gaat naar wij vernemen, van dit vonnis in hooger beroep. brandstichting. De rechtbank te Leeuwarden heeft een arbeider uit Di achten wegens brandstich ting in het hotel Spoorzicht aldaar ver oordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De eisch was vier jaar. De vrouw vaü den hotelhouder werd ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf voor waardelijk met twee jaar proeftijd en de hotelhouder voor het uitlokken van brand stichting tot drie jaar gevangenisstraf. De eisch was vier jaar„ 4449 ERNSTIGE ONGEVALLEN. Te Rotterdam is gistermiddag het acht jarige meisje F. C. Hoefnagel, wonende aan boord van de in de Waalhaven liggende S. H. V. 89 te water geraakt. Na veertig mi nuten dreggen heeft de rivierpolitie het kind opgehaald. Dr. Venenbosch kon slechts den dood vaststellen. Het driejarig zoontje van J. Verbeek te Zoelen viel in een pot met kokende pap. Het jongetje is eenige uren daarna overleden. Te Groot Haasdal (L.) is gistermiddag het achtjarige jongetje Timmers, dat den weg overliep, door de auto van notaris L. van Merkelbeek overreden en op slag gedood. Te Beemster i9 Dinsdagavond een Bel gisch landarbeider op zijn rijwiel tegen een boom gereden, waardoor hij zijn hoofd ver wondde en in een aan den weg grenzende sloot is gevallen. De man is aan de gevol gen overleden. - Te Sittard sneed de 19-jarige S. een tak af. Het mes gleed hem uit de handen en viel hem in de borst. Het hart werd geraakt en hij was direct dood. De arbeider A. uit Muehlheim is van den in aanbouw zijnden schachttoren op de Domaniale mijn te Kerkrade gevallen. In het Ziekenhuis is hij aan de gevolgen be zweken. VAN ZIJN PORTEFEUILLE BEROOFD. Een veekoopman uit Monster heeft bij de politie te Rotterdam aangifte gedaan, dal hem zijn portefeuille, inhoudende f 700 ont roofd is. Dinsdagmorgen was hij aldaar uit Den Haag gearriveerd. Hij had het geld toen nog bij zich. Hij heeft verschillende café's in de omgeving van de veemarkt bezocht en kwam later tot d9 ontdekking, dat hij zijn portefeuille kwijt was. De poiitie van het bureau Meermansstraat stelt een onder zoek in. BRANDEN. Dinsdagavond is brand uitgebroken in een boerderij van W. Breuns te Windes- heim bij Zwolle. Het gezin, man, vrouw en zeven kinderen, kon zich ternauwernood in veiligheid brengen. Niets werd gered. Alles was laag verzekerd. Te Ammerzoden zijn afgebrand de wo ningen van A. van Hezik en de wed. Hetle- breyers. Van de inboedels werd slechts een gering deel gered. De huizen waren ver zekerd. Gisteren woedde boven de gemeente Tub- bergen een hevig onweer, dat gepaard ging met zware regenval. Door het hemelvuur werd de woning van den landbouwer A. Wigger, in de buurtschap West-Geesteren, getroffen en brandde geheel uit. Ook de inboedel ging verloren. Alles was laag ver zekerd voor f 3500. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 28-jarige voerman A. Augustinus te Tiel, die gelijk gisteren reeds gemeld, tus- schen zijn kar en een hek bekneld raakte en tengevolge daarvan zijn bekken brak, is gisteren in het ziekenhuis „Bethesda" overleden. UIT DE SCHOOL. Het gebeurde op den eersten Mei in een openbare lagere school ergens in den Noord-Westhoek van Overijssel. De plaats geniet een eenigszins ver dachte reputatie vanwege haar politieke grootheid of kleinheid... In de klas zaten eenige nieuwe leerlin gen, groentjes van een jaar of vijf, bibbe rend van ontzag voor de majestueuze ge stalte van de onderwijzeres, hoewel deze zeer genadige knikjes gaf. Drie waren er bij van gelijke grootte, alleraardigste jochies, maar... natuurlijk volgens plaatse lijk gebruik, elk behoorende tot een ver schillende richting. De een was door zijn ouders reeds bestemd om straks naar Rus sisch voorbeeld, een revolutie te bewerk stelligen, hoewel hij er niks niet „bloede rig" uitzag; de tweede zou als volbloed plattelander de voet-stappen des heeren Braat drukken, terwijl de derde bij leven en welzijn een volgeling moest worden van „domeneer" Kersten. Juffrouw begon te vertelien... van Rood kapje, Hans en Grietje en wat meer voor de jeugd bestemd is, zoodat de kleuters zich allengs meer op hun gemak gingen gevoelen in de nieuwe omgeving. „Of ze ook wel een liedje konden zin gen", vroeg juf belangstellend, toen het vertellen was beëindigd. „Domeneer" Kersten, hoewel aarzelend, stak zijn vinger omhoog, waarop ook Lenin en Braat zich van hun plaats verhieven. En weldra stond het waardige trio voor de klas. De handen in de broekzakken gesto ken, zonder eenig overleg over hun reper toire, openden ze als op commando den mond en kon juffrouw genieten van het 6choone ongetwijfeld neutrale lied: „Oooover honnnderrd jaarr is alles weer voorbij Dan is het afgeloopen met de vrijerij..." En aangezien menschelijk bloed nu een maal kruipt, waar het niet gaan kan, viel bij deze passage de geheele klas mee in, totdat een wandplaat, waarop Oldenbar- nevelt was afgebeeld, een der voortvaren de nieuwelingen inspireerde tot een hart- verheffenden lofzang over het nooit vol prezen „neef uit Canada." Een oogenblik later zijn de slotaccoor- den weggestorven en verkondigt de juffrouw de onbetwistbare waarheid van het feit, dat 1 en 1, 2 is Braat-, Lenin en „domeneer" Kersten maken op school goede vorderingen zegt de „Mepp. Crt." Reeds thans kunnen ze als echte jongens strafregels schrijven met een snelheid van 500 per uur. De jonge man had haar onder 't dan sen telkens op de teenen getrapt en ten slotte wilde hij haar nog een compliment maken: ,,Het leven was een woestijn voor mij tot ik u ontmoette". „O, daarom danste u zeker als een ka meel!" was het vriendelijke antwoord. J. F. H. te L. Leiden, Brug-Leiderdorp, Groenendijk, Br.-Koudekerk, Alphen, Zwam- merdam, Bodegraven, Nieuwerbrug, de Ros kam, Woerden, Harmeien, de Meern, Utrecht Houten, Schalkwijk, Culenborg, Buurmal- sen, Geldermalsum, vWadenoyen, Tiel. Totaal 93.4 K.M. Tie!, Groote Brug, Eek, Wiel, Veer a. d. Rijn, Amerongen, Leersum, Doorn, Drieber gen. Rijsenbrug, Zeist, de Bildt, Utrecht, Leiden. Totaal 93.8 K.M. J. K., te L. Leiden, Brug-Leiderdorp, Groenendijk, Brug-Koudekerk, Alphen, Zwammerdam, Bodegraven, Nieuwerbrug. de Roskam, Woerden, Harmeien, de Meern, Utrecht, de Bildt, Soesterberg, Amersfoort,. Nijkerk, Putten, Ermelo, Tonsel, Harderwijk, Heerden, Nunspeet, Doornspijk, Elburg, Oldebroek, Duivendans, Wezep, Katerveer, Zwolle. Berkummerbrug, de Lichtmis, Rou- veen, Staphorst, Meppel, Havelte, Uffelter-i brug, Dieverbrug, Hooger-Smilde, Smilde, Kloosterveen Assen. Vries, de Punt, Hare nermolen. Haren, Helpman, Groningen. To-t taal 245.6 K.M. Leiden, Rijpwetering, Aalsmeer, Amstel veen, Amsterdam, Tolhuis, Buiksloot, 't Schouw. Ilpendam, Purmerend, Oosthuizen, Scharwoude, Hoorn, Wester- en Ooster-i Blokker, Westwoud. Hoogkarspel, Lutje- broek, Grootebroek, Bovenkarspel. Enkhui zen. Totaal 97 K.M. Stavoren. Mirns. Huis Rij9, Kippenburg, Balk, Wijckel, Sloten, Tjerkgaast. Spanzenburg, Sint Nicolaasga, Joure, Wostermeer. Haskerhorne, Nye- haske. Heerenveen, de Knijpe, Lage- en Korte Zwaag, Gorredijk, Beetsterzwaag, 01- terterp, Ureterp, Friesche Palen, Marum, Niebert, Oldebert, Midwolde, Lettelbert, Oostwolde. Vierverlaten, Hoogkerk, Gronin gen. Totaal 106,9 K.M. M. van O. te L. Koperwerk in uw geval een koperen kooi vernissen, kunnen wij u niet aanraden. Tiet koper zal er leel ijker van worden. U moet het koper glad schuren. Is het e'enmaal glimmend dan is het kooitje verder gemakkelijk te onderhouden. Abonné V. te L. Als wij den onduidelijk geschreven schildersnaam goed lezen is hij niet die van een bekend schilder. Niemand kan zonder eerst het doek te hebber» gezien beoordetelen of het waarde heeft. Wij kun nen u dus niet inlichten. Wij raden u er eens mee te gaan naar het Stedelijk Museum ,,De Lakenhal". Daar kan men u wel inlichten. L. van E. te L. Nu uw zoon de buiten gewone school heeft doorloopen, zal u het best kunnen informeeren bij het hoofd wat u verder met hem zult doen. Plaatsing in een gesticht kost u allicht te veel geld ten zij u onvermogend is. Op „Voorgeest" lijkt hij niet aangeNvezen. Het hoofd der school kan u echter het best over een en ander inlichten. Abonné van der H. te L. De watervlek kunt u uit uw lampekap verwijderen met haar te wrijven met citroensap. Nawasschen met schoon water. J. v. d. R. te L. Er bestaat te Hilversum een goed ingerichte vakschool voor de poli tie, zoowel ter opleiding van polilie-agenten. als tot inspecteur van politie. De candidaat voor den lageren politiecur- sus moet goed lager^nderwijs hebben geno ten, de aspirant-inspecteur moet in het bezit zijn van een eind-diploma H.B.S. met 5-jarigen cursus. Leeftijd niet ouder dan 25 jaar. Om tod- gelaten te worden zich richten tot den Di recteur der school. H. Z., te Z. U hebt geen toestemming noodig. De ambtenaar van den burgerlij ken stand zal u nader alle inlichtingen verstrekken. C. V., te L. Als we uw uiteenzetting goed begrijpen, dan is het dus ook moge lijk de twee perceelen to bereiken dorr van den toegangsweg gebruik te maken, wolke niet over uw erf doopt, tenminste als de huurder door een brug de beide stukken land verbindt. Het is mogelijk, dat er een servituut op uw bezitting rust; wellicht kunt u dit te weten komen bij het kadaster. Van de erfdienstbaarheid moet in elk geval op de minst bezwarende wijze worden gebruik gemaakt. U kunt u dus verzetten tegen de bestaande plannen. G. H. J., te L. Ga, als u gelegenheid hebt, de zaak eens bespreken. Wellicht kan dan een schikking getroffen worden omtrent aflossing in termijnen. Hebt u geen succes, dan zult u hem moeten laten dagvaarden tot voldoening der vordering. Dit brengt echter kosteD mee. A. G. S., te L. Ge moogt u niet aan vernieling schuldig maken Wel kunt u den huiseigenaar verzoeken de installatie weg te nemen. Veel last zult u wel niet onder vinden, maar het is waar, men had u wel in een en ander moeten kennen. W, J. O., te L. Tracht de zaak in der minne te schikken. Het hangt overigens geheel af van den schuldeischer of hij vlug tot maatregelen zal overgaan. 3—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7