AGENDA. GEMENGD NIEUWS. SPORT. BUITENLAND. Dinsdag. Gebonw Pieterskerkgracht: Ledenberg. Groene Kruis afd. Leiden. 8 uur nam. Pieterskerk: A Capella-concert „Sursum Corda". Soliste mevr. Noordewier. 8 uur, namiddag. Stadsevangelisatie (Morschweg 59). 8 uur. Schuttersveld; Voorstelling circus Amar. 8 uur nam. Voorschoten (Geb. Chr. Belan gen) Bazaar ten bate der Ned.-Herv. Kerk. Van 3B en 710 uur nam. Woensdag. Bestuurskamer Woningbouwver. „De Een dracht" (Kooipark): Zitting van het advies bureau voor tuinbouwaangelegenheden. 8—9 uur nam.' V oorsohoten (Geb. Chr. Belan gen) Bazaar ten bate der Ned.-Herv. Kerk. Van 2J/j5 en 711 uur nam. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Juni a.s. waargenomen door de apotheek van den heer 0. B. Duyster, Nieuwe-Rijn 18, telef. 623. Ten slotte dient nog een nadere beslis sing te worden genomen met betrekking tot de bestemming van perceel Langebrug 99. De gemeente kocht dit perceel in Ja nuari 1925 aan, omdat het grensde aak nieuwe politiebureau en uit dien hoofde gemeend werd, dat het in de toekomst van nut zou kunnen zijn. Aangezien inmiddels perceel Langebrug 105 als ambtswoning voor den concierge werd aangewezen, zal te zijnertijd aan de te maken bovenwoning Langebrug 99 een. nadere bestemming worden gegeven, waar bij tevens kan worden beslist, of de garage reeds thans voor de politie noodzakelijk is, dan wel deze, evenals de bovenwoning, voorloopig aan derden zou kunnen worden verhuurd, f 10.000 wordt daarvoor ge vraagd. EEN MOEILIJKE REDDING. Zaterdagmiddag i9 de 66-jarige arbeider G. v. N. te Schiedam met zijn rijwiel in het Spuikanaal nabij het zwembad aldaar gere den. Veel nieuwsgierigen stonden aan den kant, doch niemand kon den man redden. De in allerijl geroepen zwemmeesteres mej. van Geils sprong onmiddellijk te water, doch kon den drenkeling niet redden en verkeerde zelf in gevaar, wijl hij zich aan haar vast klampte. De andere zwemmeesteres mej. v. d. Gaag sprong daarop ook te water en met vereende krachten werd de man op het droge gebracht. Van N., die al eenige keeren onder water was geweest, kon na droge kleeren te hebben aangetrokken te voet naar huis te- rugkeeren. ERNSTIG ONGEVAL. Gisteravond werd de 24-jarige haven-arbei der P. H„ wonende in de Eben-Haëzerstraat te Rotterdam, bjj het laden van kolen in het aan boei 9 in de Waalhaven liggende lichterschip „Longfellow", getroffen door een groot stuk vallende steenkool. Met inwendige kneuzingen werd de man, door de hulp van rivierpolitie en Geneesk. Dienst, naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. BRANDEN. Te Eext is do boerderij van L.' Sybring zonder bekende oorzaak tot den grond af gebrand. Te Witveen onder Oostermeer is de wo ning van H. Boomsma, bewoond door J. Veenstra, afgebrand. Het vee werd gered. De inboedel ging verloren. Bij Heerenveen, in het dorpje Luinjeberd, is de timmermanswerkplaats van R. Petter geheel afgebrand. Alles was verzekerd. Te Delfzijl is het perceel, waarin de brood- bakkerij en kruidenierszaak van den heer L. Engelsman zich bevindt, totaal uitge brand. De bewoners, die in den slaap door den brand werden overvallen, hadden nauwelijks tijd om zich te redden. De inboedel en de geheele voorraad bak kersartikelen en kruidenierswaren gingen verloren. Een en ander was verzekerd. De brandweer kon de belendende perceelen be houden. De oorzaak van den brand is onbe kend. Te Alphen, bij Appeltern, is het huis van den heer v. d. T. afgebrand. NOODWEER TE DEVENTER EN VENLO. Gistermiddag werd Deventer geteisterd door een hevig onweer, gepaard met gewel digen hagelslag, die in de omgeving schade aanrichtte. De viaducten van de spoorwegen liepen onder, zoodat de verbinding met de voorsteden tijdelijk verbroken was. Ook eenige straten stonden blank. Op twee plaatsen sloeg de bliksem in, n.l. in Ankersmit's Katoenfabrieken, waar de machinekamer werd getroffen en het bedrijf tijdelijk stop gezet moest worden, maar geen onheil werd aangericht, en in een woning in de Manegestraat, waarvan het dak grooten- deels werd afgerukt. Ook Venlo heeft zwaar te lijden gehad door onweer en plasregens. Vele 9traten stonden blank. In een perceel aan den Kal- denkircherweg sloeg de bliksem in. Een deel van het dak werd weggerukt. TWEE VRACHTAUTO'S TE WATER. Nabij Meppel zijn twee vrachtauto's met elkaar in botsing gekomen, waardoor beide in de Drentsche Hoofdvaart terecht kwa- icn. Op een der auto's die toebehoorde aan den handelaar De \V. uit Veendam, werden 80 biggen vervoerd, waarvan een 30-tal ver dronken is. De beide inzittenden werden met moeite gered, BOLLANDGENOOTSCHAP VOOR ZUIVERE REDE. Op 11 en 12 Juni heeft het Bollandgenoot- sohap voor Zuivere Rede, te Amersfoort in de Internationale school voor wijsbe geerte zijn jaar lij ksche bijeenkomst gehou den, die door eeD groot aantal leden en belangstellenden werd bezocht. In de huishoudelijke bijeenkomst werd herbenoemd het aftredende bestuurslid drs. T de Boone, terwijl in de opengevallen plaatsen van jhr. H. de Brauw, dr. H. G. ten Bruggencate en J. Hessing, welke hee- ren ach niet herkiesbaar hadden gesteld, tot bestuursleden werden benoemd de hee- ren ir. A. J. Bergsma to Nijmegen, M. A. Henny te 'a-Gravenhage en prof. J. G. Wattjes b.i. te Delft. Tot voorzitter werd gekozen de heer mr. H. N. Kindermann te Hilversum. De redactie van het orgaan van het ge nootschap, het tijdschrift „De Idee", werd uitgebreid met twee leden, dr. H. G. ten Bruggencate te PuxmeTend en W. L. Thieme te Rotterdam, door de vergadering als zoodanig benoemd. In de plaats van den heer dr. S. A. van Lunteren, die ai» lid van de redactie bedankt, had, benoem- ae de vergadering den heer dr. J. C. Bruyn te Amsterdam. Als secretaris van de re dactie werd aangewezen het redactielid ir. B. Wiger8ma te Haarlem. Het genootschap besloot toe te treden als lid tot de Kant-Gesellschaft, waarvan de voorzitter prof. dr. Arthur Liebert ook lid is van het Bolland-Genootachap voor Zuivere Rede. BOEFJES. De marechaussee te Uithuizen en omstre ken heeft aangehouden acht jongens uit Oosternieland, Zijldijk en Roodeschool (Gr.), die viermaal hebben ingebroken in een on bewoonde boerderij van den heer Bos, ondet de gemeente 't Zandt. Zij hadden wijn, revolvers en 6en wapenstok ontvreemd. A: „Je woont in een rustig gedeelte van de stad. nietwaar?" B: „Niet meer." A: „Ben je verhuisd?" B: „Neen, ik heb een tweeling gekregen." KORFBAL. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Sedert de instelling der competitie is het kampioenschap van Nederland dne-en- twintig maal verspeeld. In de hieronder vol gende opsomming is de eersl-genoemde ver- eeniging de kampioen van Nederland, daar achter komen de namen voor van de kam pioenen der andere aldeelingen. In 1913—1911 was 't Oosten voor het eerst in de kampioens-wedslrijden veregen- wonrdigd. in 1925—1926 gaat ook de Noor delijke kampioen aan de kampioenscompeli- tie deelnemen. Te beginnen met het 9 ear oen 1917—ïaia nam de kampioen der geheele Westelijke le klasse aan de kampioens-wedstrijden deel. Voordien kwamen beide Westelijke af- deelings-kampioenen in bedoelde wedstrij den uit. De namen der aldeelingskampioe- nen van het Westen zijn tuschen haakjes geplaatst. Wegens vergevorderd seizoen weid in 19231921 de kampioens-competitie niet ten einde gespeeld. Dat jaar had D. T. V. de be9te vooruitzichten op den titel. De lijst omvat: 190-1—1905 D. T. V. (proef-compelilie). 1905—1906 D. T. V. (eindwedstrijd tegen Swift). 1906—1907 Swift (ongeslagen). 1907—1908 Swift (ongeslagen). 1908—1909 D.E.V. 1909—1910 Velox; D. E.V. 1910—1911 0. S. C. R.; D. E.V. 1911—1912 O.S. C.R.: D.T. V. 19121913 Vitesse; D. V. D. 1913—1914 Vitesse; D. T. V.; Onder Ons (Oosterb.) 1914—1915 D. V. D.;' Vitesse (Haag); Onder Ons. 19151916 D. V. D.; Vitesse; Onder Ons. 19161917 Vitesse; D. T. V.; Onder Ons. 19171918 D. T. V.; (Fluks); Onder Ons. 1918—1919 Fluks; (D. E. V.); Onder Ons. 1919—1920: D.E.V.; (D. D. V. O.S.C.R D. O. S. (Enschede). 19201921 Deetos; (Hercules, O. S. C. E.) D. O. S. (Enschede). 19211922 Deetos (ongeslagen); (D.E. V.) D. O S. (Enschede). 19221923 D. T. V.; (Deetos); D O S. (Enschede). 19231924 niet uitgesp. D. T. V.; (Fluks); D. O. S. 19241925 Westerkwartier; (Velox); E. K. C. A. 1925—1926 Excelsior; (Fluks); E. K. C. A.; W. K. (Jubbega). 19261927 Het Zuiden; (Excelsior); NaSs; Voorwaarts. ZWEMMEN. NEDERLANDSOHE ZWEMBOND. De contribntieiegelmg. In de te Utrecht gehouden vergadering van hel bestuur van den Nederlandschen Zwembond en de afgevaardigden van de ge westelijke bonden ter bespreking van de conlributieregeling, deelde de voorzitter, de heer C. Minnes te Utrecht, mede. dat het be stuur van den Ned Zwembond zich niet kon vereenigen met het voorstel van den Oos telijken Zwembond in zake de contributie. De Ned. Zwembond acht het niet raadzaam drie categorieën leden in hel leven le roepen, wat bij aanneming van dit voorstel het ge volg zou zijn. werd het volgende voorstel ter tafel gebracht le. Alle vereenigingen aangesloten bij den Ned. Zwembond of gewestel ijken bond be talen per lid en per jaar f0 60 contributie. 2e Jongere en kleinere vereenigingen niet bij machte deze conlributie te voldoen, wor den hierin geholpen door den Gewestelijken bond, waarbij zij zijn aangesloten. 8e. De gewestelijke bonden dragen de con tributie af aan den Ned. Zwembond c.q. met bijstorting van het ontbrekende bedrag der jongere vereenigingen. 4e. De gewestelijke bonden dienen jaar lijks een begrooting in van de gelden die zij denken noodig te hebben. Naar aanleiding van dit voorstel verzocht de heer Pabon te Hengelo (O.) bij de samen stelling van een eventueel concept contract met de gewestelijke bonden er rekening mee te willen houden, dat aan jongere vereeni gingen gelegenheid wordt gegeven zich fi nancieel te kunnen handhaven en haar eerst na een bepaalden tijd het volle gewicht der contributie te laten dragen. Alvorens lid te kunnen worden van den Ned. Zwembond moeten deze vereenigingen eerst lid zijn van een gewestelijken bond. De voorstellen in deze vergadering ter tafel gebracht zullen aan het bestuur van den Ned. Zwembond worden voorgelegd en daarna aan de gewestelijke bonden worden toegezonden ter nadere bespreking. NEDERLAND—BELGIË. De wedstrijd NederlandBelgië is vast gesteld op Zondag 14 Augustus in de nieuwe zwemsohool Zuiderpark te 's-Gravenhage. De H. Z. en P. C. is belast met de organisa tie van dezen wedstrijd. ATHLETIEK. DONAR TE DELFT. Bij de Z. H. A. B.-wedstrijden te Delft heeft Donar den eersten prijs gewonnen in den driekamp 3e klasse. DUIVENSPORT. „STEEDS SNELLER" (NOORDWIJK). Wedvlucht vanaf Creil, afstand 353 K.M. De vogels kwamen op de hokken: 1. H. Deijsselbloem, 6 u. 22 m 24 sec.; 2. J. de Ridder, 6.32.131/5; 3. H. Deijsselbloem, 6.47.131/'; 4. J. Rakhorst, 6.61.26; 5. J. de Ridder, 6.55.57; 6. H. Deijsselbloem, 6.56.35; 7. H. Deijsselbloem, 6.58.24. Op deze vlucht werd het kampioenschap vervlogen. Dit werd gewonnen door de hee- ren: le. H. Deijsselbloem met 209 punten; 2e. J. de Ridder met 197 punten; 3e. J. Rak horst met 147 punten. RECLAME. Gebrek aan eetlust slechte spijsvertering, schele hoofdpijn, prikkelbaarheid, ver- stopping, maagpijn en hartwater. genezen spoedig na gebruik van Foster's Maag- pillen, het tonische laxeermiddel. .Foster's' Maagpillen Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. 4365 DE ALGEMEENE TOESTAND. Ten Volkenbondsraadzitting Een belangrijke conferentie te den Haag? Besprekingen tnsschen Dnitsche en Éngelsche indnstrieelen. Ter Volkenbondsraadzilting zelf is nog weinig behandeld. Toch één belangrijk ding voor ons land. Er bestaat toch groote kans dat een belangrijke Volkenbondsconferentie op Nederlandsch grondgebied zal gehouden worden. Het rapport,van den Poolschen mi nister van buitenlandsche zaken Zalefski over de codificatie van het volkenrecht op perde de mogelijkheid, dat de eerste confe- fentie voor dit doel niet zou worden bijeen geroepen en georganiseerd door het Volken bondssecretariaat, doch door een regee ring, die op grond van haar traditie in het bijzonder geroepen is, de ontwikkeling van het internationale recht te bevorderen. Deze regeering zou dan als mandataris van den Volkenbond optreden. Bij de bespreking van dit rapport heeft onze minister van buitenlandsche zaken Beelaerts van Blokland verklaard, dat, in dien de Volkenbond^vergadering die in deze te beslissen krijgt, zich ten gunste van- dit tweede denkbeeld zal uitspreken, de Neder- landsche regeering zich verheugen zou een uitnoodiging van den Volkenbondsraad om in deze als mandalaris van den Volkenbond op te treden, te aanvaarden. De Italiaansche regeeringsvertegenwoor- diger Scialoja uitte zijn voldoening over deze verklaring van minister Beelaerts van Blok land en men had den indruk dat het. tenzij in een Volkenbnodsvergadering nog groote tegenstand tegen het denkbeeld van Zalefski zich zou uiten, het dezen weg zal opgaan en dat de eerste Volkenbondsconferentie voor de codificatie van het internationale recht in 1929 te 's-Gravenhage zal plaats vinden. In een geheime zitting heeft de volken- bonsraad op voorstel van Stresemann be sloten de quaeslie der Duitsche luchtvaart thans niet te bespreken. Verder hebben vele onderlinge besprekin gen plaats gehad, waarbij natuurlijk alle ter zake dienende kwesties zijn behandeld. Zoo spraken Stresemann en Briand elkaar, vervolgens Stresemann en Chamberlain en Stresemann en Vandervelde. Naar verluidt heeft de Duitsche regeering den Gezantenraad een officieel rapport toe gezonden over de slechting van de beton- schuilplaatsen in de vestingen aan Duitsch- land's Oostgrens. Aan het rapport zijn vol ledige kaarten en foto's toegevoegd. Een wetsontwerp op aanmaak en ver koop van oorlogstuig in Duitschland is thans eindelijk bij den Duitschen Rijksdag ingediend. Het is de vrucht van jarenlang moeizaam overleg tusschen de rijksregeering en den Gezantenraad. die zijn fiat op het ontwerp heeft gegeven .mils het zonder eenige wijziging wordt goedgekeurd. De arbeidsconferentie heeft met 75 «tem men tegen 2 een ontwerp-conventie over de verzekering tegen de financieele gevolgen van ziekte goedgekeurd voor de arbeiders en gesalarieerden uit handel en industrie, als mede voor de huisarbeiders. Zonder eenige oppositie werd het ontwerp over de ziekte verzekering van de 1 andbouwarbeiders goedgekeurd. Bij de voortgezette besprekingen tusschen de Duitsche en Éngelsche industrieelen bleek, dat men het over het belangrijke pun ten eens kon worden. De plannen tot nau were samenwerking tusschen landbouw en industrie werden algemeen toegejuicht. In zake de uitbreiding van de arbitrage tót ge schillen over handelszaken tusschen par tijen van verschillende nationaliteit vonden alle aanwezigen dat het desbetreffende ont werp. dat op he congres der Internationale Kamer van Koophandel te Stockholm is in gediend, algemeen dient gesteund te worden. Ook de quaestie der uitwisseling van •hoogleeraren en studenten tusschen de beide landen werd besproken, alsmede de algemeene toestand van de ijzer- en staal industrie en nog tal van andere belangrijke onderwerpen. DUITSCHLAND. Twee dooden. De Beiersche minister van financiën Krausneck is om het leven gekomen, toen hij te München op een rijdende tram wilde springen. Hij werd met gebroken rugge- graat naar de chirurgische kliniek van de uinversitedt vervoerd, waar hij 5 minuten na aankomst overleed. Dr. Krausneck was 5 October 1875 te Bayreuth geboren; sinds 1919 was hij in functie bij het Beiersche departement van financiën. In 1920 werd hij eerst staats secretaris en daarna minister van financiën. Hij was lid van de Beiersche volkspartij en was pas sinds eenige weken terugge keerd van een reis naar de Vereenigde Stateü, waar hij een leening voor Beieren had gesloten President Hindenburg en rijkskanselier Marx hebben een telegram van deelneming aan minister-president Held doen toeko men. Rijkskanselier Marx zal de begrafe nis van dr. Krausneck vermoedelijk per soonlijk bijwonen. De wandelprofeet Ludwig Christian Hausser is na een langdurige ziekte in het ziekenhuis te Berlijn Neukoin overleden. Hausser was eeD zonderling, die zich tot volkskeizer van Duitschland had uitgeroe pen en candidaat was bij alle verkiezingen. ENGELAND. De vakvereenigingswet. Het Lagerhuis is gisteren weer voor het eerst na het Pinksterreces bijeengekomen en heeft de bespreking van de vakvereeni gingswet hervat bij art. 8, dat definities geeft van „staking" en „uitsluiting". Onder staking verstaat de wet een neerlegging van het werk door een willekeurig aantal arbeiders, ten einde bij een industrieel con flict hun éischen door te zetten of meer kracht by te zetten. Ook het weigeren van de voortzetting van werk of de weigering tol aanneming van opgedragen werk valt onder het begrip staking. Uitsluiting is, wanneer een of meer patroons tengevolge van een industrieel conflict weigeren, hun ar beiders verder werk te verschaffen, of wanneer zij weigeren, ten einde een anderen patroon, bij wien een staking uitgebroken is, te helpen, hun eigen arbeiders aan .fit werk te houden, zoolang die staking niet is opgeheven. Het artikel werd zonder stemming aan genomen. POLEN. Hoe de Russische nota is ontvangen. De „Glos Prawdy", het orgaan van de Pilsoedskipartij schrijft naar aanleiding van de tweede Russische nota, dat de scherpe en offensieve toon daarvan en de onbewezen beschuldigingen, welke zij inhoudt, een rustige gedachlenwisseling moeilijk maken. De Poolsche regeering heeft in het belang van de goede nabuurschappelijke betrekkin gen alles gedaan, opdat deze door de betreu renswaardige gebeurtenis niet zullen worden verstoord. Een slap verder kan zij echter niet gaan. De offencieuze ,,Epoka" schrijft, dat de openbare meening in Polen antwoord op deze tweede nota zal moeten geven, deels door de nota beslist af te wijzen, deels door op den inhoud daarvan niet te reageeren. De „Warszawiaka" schrijft, dat een ver dere dergelijke wisseling van nota's onver mijdelijk tot een verscherping van de be trekkingen zal leiden, ^oodat het het beste zal zijn, de wisseling van dergelijke nota's zonder zakelijken inhoud te staken. Het Poolsche antwoord zal vermoedelijk spoedig afkomen en van Pilsoedski zelf zijn. nu Zalewski te Geneve zich bevindt. De Poolsche regeering schijnt 't niet zoo zwaar op te nemen; zij meent, dat de Russische nota meer bestemd was voor inwendig ge bruik in sovjet-Rusland. RUSLAND. Nieuwe doodvonnissen en een nienwe aanslag. De rechtbank te Odessa heeft in buiten gewone zitting de zaak van 16 personen, verdacht van spionnage, behandeld; 11 werden ter dood veroordeeld en drie tot tien jaar gevangenisstraf. Twee werden vrijge sproken. De veroordeelden hadden gespion- neerd voor Roemenië en ook geholpen bij het over de grens brengen van Russen, die voor het sovjet-regiem naar het buitenland wilden vluchten. Via Riga komen er berichten uit Moskou, volgens welke er andermaal een moordaan slag is gepleegd op een hoog ambtenaar der sovjetregeering. Tn 't stadje Bilza in de na bijheid van Moskou i9 het lid van de com munistische academie prof. Toerow Gins- burg vermoord. De moordenaars wisten te ontkomen en de politie is er niet in geslaagd eenig spoor van hen te ontdekken. De ver-, moorde was in 1923 plaatsvervangend lei der van de Russische handelsdelegatie te Berlijn. ALBANIË. De Italiaansche vertegenwoordiging. De Italiaansche zaakgelastigde in Alba nië, Sala, is bevorderd tot gezant. Of Italië aan de post in Tirana dus ook gewicht hecht1 EGYPTE. Oplossing in het geschil met Engeland. Het heet, dat voortdurend voortgezette onderhandelingen tusschen de regeering en de Éngelsche Hooge Commissaris, tot een accoord hebben geleid en dat weldra in elotnota's daarvan zal blijken. CHINA. Bemiddelingspoging? Generaal Yamanashi, oud-minister van Oorlog in Japan, is te Peking aangekomen. Volgens een in omloop z^jnd gerucht, zou hij een poging willen doen om door Japan's bemiddeling den vrede te herstellen in China. Onmogelijk is het niet! NICARAGUA. De Amerik. troepen, Nu de burgeroorlog ten einde is, worden, de Amerikaansche soldaten uit Nicaragua te ruggeroepen. Er blijven echter 3500 fuailiers in het land blijven. BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE VLIEGWERELD. Lindbergh heeft gistermorgen om 9.58 Washington verlaten en werd op zijn vlucht naar New-York geëscorteerd door veertig vliegmachines, waaronder die van den be kenden aviateur Byrd; hij arriveerde om 11.58 te New-York. Lindbergh maakte op zijn tocht gebruik van een éénpersoons militair vliegtuig, daar de motorkleppen van de „Spirit of St.-Louis" niet goed werkten. Lindbergh startte op schitteren de wijze en bereikte in korten tijd een hoogte van duizend meter, waarna hij vlug in Noordelijke richting verdween. Vóór zijn vertrek zat Lindbergh aan het te zijner eere door de National Aeronau tical Association aangerichte déjeuner aan. In een korte rede voorspelde hij, dat bin nenkort een succesvolle tocht zal wordeni gemaakt van San Francisco naar Hololoe- loe. Reeds vroeg in den morgen, meldt „Uni ted Press", Begon een groote menschen- menigte naar het lage gedeelte van Man hattan te stroomen. Aohtduizend politie agenten waren in de straten geposteerd, om de honderdduizenden in bedwang te houden, die zich hadden opgesteld om Lindbergh gedurende zijn rijtoer naar het stadhqis te huldigen. Nadat Lindbergh aan wal was gegaan, nam hij plaats in een watervliegtuig. Om 12 uur 23 min., daalde hij in de haven van New-York. Lindbergh stapte uit het vlieg tuig en ging aan boord van een vaartuig der gemeente New-York, dat hem naar het havenhoofd op Manhattan Island bracht.. Hier werd hij opgewacht door zijn vrouw en mevrouw Walker, de echtgenoote van den burgemeester, alsmede door het co-' mité van ontvangst. De vliegtuigen, die boven de hoofden der menigte cirkelden, schreven in rook „Hail Litndy" aan het firmament. De toejuichingen namen steeds in kracht toe, doch plechtige stilte heerschte, toen Lindbergh het „eeuwige licht" in de 23ste straat naderde, waar hij een krans neer legde ter herinnering aan zijn kameraden- vliegeniers, die in den grooten oorlog het leven Lieten. Vervolgens werd de tooht voortgezet naar het Central-Park, waar Lindbergh gedecoreerd werd door den gouverneur Smith. Merkwaardige tooneelen speelden zich ook nog af in de beurswijk, waar de effec- ten-makelaars vanuit hun kantoren den held met zulke groote hoeveelheden tele- graaf-lnnt bombardeerden, dat voor velé toeschouwers langs den weg den aviateut niet meer zichtbaar was. De verschillende posten van den geneeskundigen dienst in de zijstraten, moesten dozijnen personen hulp verleen en, die tusschen de saamge- pakte menigte flauw waren gevallen. Her-< haaldelijk geraakte het telegraaf-lint iri brand, doch men had de voorzorg genomen twee brandweerlieden te 6tationeeren bij alle brandkranen, die direct de vlammen doofden. Een persoon, die door een zwaar pak papier werd geraakt, moest buiten be wustzijn naar het ziekenhuis worden over gebracht. Voor hun vertrek uit Berlijn naar Baden- Baden hebben Chamberlin en Levine vol gend telegram gezonden aan Byrd: „Volgens de bladen is u van plan naar Parijs te vliegen en vandaar ook ^door de lucht naar Amerika terug te keeren. Indien die juist is, gelieve dan aan de Amerikaan sche ambassade te Berlijn te seinen wan neer u denkt te vertrekken. Wij zouden u gaarne met de „Columbia" bij uw te rugtocht naar Amerika vergezellen. Wij sturen u onze hartelijkste wenschen voor uw reis." Zooals gemeld, zijn Chamberlin en Lo* Vine naar Baden-Baden vertrokken. Aan het station te Karlsruhe werden zij be groet door vertegenwoordigers van den staat en andere autoriteiten. Een groote menigte juichte de vliegers toe. De trein is om 12 uur te Baden-Baden aangekomen, waar duizenden hen kwamen begroeten. Op het station werden zij ontvangen door ver tegenwoordigers van de regeering van Ba^ den en van het gemeentebestuur. Zoowel hier als te Karlsruhe werden hun bloemen aangeboden. Toen zij het station verlieten, werden zij door enkele geestdriftige» op de, schouders naar de gereedstaande auto gedragen. Men weet nog niet hoe 'an£ 2-1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2