DIRECTIE en ADMINISTRATIE UIT DE OMSTREKEN. Onze Telefoonnummers 2500 (op 2 lijnen) REDACTIE 1507 fondsen, waarvan de uitkeering jaarlijks voor de gerechtigden werd vastgesteld. Om ieen behoorlijk en vast pensioen mogelijk te maken, werd voorgesteld, dat naast de bestaande inkomsten dezer fondsen ook de gemeenten een bijdrage zouden verleenen ,voor beide fondsen samen van f 1 per lid per jaar; daar dit voorstel werd aangeno men, kon nu voor de predikanten, hun echtgenoot en en hun kinderen een verze kering worden gesloten. De Alg. Kerkel. Commissie werd voor het nieuwe dienstjaar samengesteld uit ds. C. F. Westermann als voorzitter; ds. A. Klinkenberg J.Azn., als secretaris; ds. K. P. 0. A. Gramberg (Enkhuizen) als vico- voorzitter; de heeren J. Jonkman en P. Boendermaker Jr. als penningmeesters en de predikanten J. C. V. van Bemmel te Hoorn en Th. B. W. G. Gramberg te Zwolle. AALSMEER. Vrijdagmorgen had in de buurtschap Kudelstaart een droeve plechtigheid plaat». [Wijlen de heer P. van Égmond werd dien morgen aldaar op de R.K. begraafplaats ter- aardebesteld. Vooraf'had in de parochiekerk van den Heiligen Johannes den Dooper 06 plechtige uitvaartdienst plaats, geleid door Pr. Lühn en Pr. v. d. Meer, een neef van den overledene. De kerk was geheel gevuld; ook het hoofd der gemeente, de heer Kaste lein, alle raadsleden, gem.-secretaris en ver dere notabelen waren aanwezig. Een krans der gemeente dekte de baar. De buurtschap Kudelstaart verliest in den heer v. Egmond iemand, die veel heeft ge daan voor dezen afgelegen wijk; behalve raadslid, welke functie hij een 8-tal jaren bekleedde, had hij nog talrijke functies in verschillende vereenigingen op zich geno men; hij was in deze oude, historische buurtschap de stuwende kracht. Zijn nage dachtenis zal in dankbare herinnering blij ven voortleven, HILLEGOM. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente vergadert Vrijdag B.s. ter behandeling van de volgende agenda1. Vaststelling van de notulen der vorige .vergadering. Ingekomen stukken. Vaststelling comptabiliteitsbesluiten. Vaststelling verordeningen voor de ge meentelijke Zweminrichting. Vaststelling reglement van orde voor de vergaderingen van den raad dezer gemeente. Verzoek bestuur der Hillegomsche Hard- draverij-vereeniging „Hillegom en omstre ken" om beschikbaarstelling der Van den Endelaan en voormalige ijsbaan voor het houden van volksfeesten. Goedkeuring begrooting Gezondheidscom missie dienstjaar 1927. Vaststelling rekening en verantwoording Gezondheidscommissie over het dienstjaar 1926. Wijziging art. 16, le lid, der Verordening op het beheer van het Waterleidingbedrijf inzake verlaging afschrijvingspercentages. Vaststelling kohier der straat- en riool- belasting dienst 1927. Vaststelling kohier hondenbelasting dienst 1927. Verzoek G. Muller, M. van Til en E. Schuit om hun afwijking toe te 6taan van da rooilijn voor het plaatsen van een hek voor hun perceelen aan de Weeresteinstraat. Opmerkingen van Ged. Staten over de g6meente-begrooting dienst 1927. I Ingemetselde oorkonde. De tekst van de oorkonde, dierin de nieuwe Geref. Kerk ingemetseld is, luidt als volgt: „In het jaar onzes Heeren 1927, den zevenden Juni, werd namens den Kerkeraad en de Bouwcommissie, onder grooten dank aan God, deze oorkonde ingemetseld door Jan van Herksen Hzn„ Bedienaar des God- delijken Woords in de Gereformeerde Kerk van Hillegom. Ryk werd de gemeente te dezer plaatse gezegend. Ten derden male binnen een halve eeuw moet een gebouw worden gesticht ter vervanging van het vorige kerkgebouw, dat geen voldoende ruimte bood aan allen, die onder het geklank des Woords behooren op te gaan. Dit nieuwe gebouw werd gesticht naar ontwerp van den heer Jos. de Jonge van Rotterdamde heer Johannes Kraay van Kaailem trad op als aannemer. Er jubelt bij dezen bouw dank in onze ziei aan Hem, die het werk Zijner handen en den arbeid Zyner dienstknechten onder ons bevestigde. Wjj gedenken Zijne weldadigheid in het ïnidden Zyns tempels. Wij stichten dit huis des gebeds tot de heiliging Zijns Naams en tot de uitbreiding van Zijn Rijk. Hem nu die machtig is, méér dan over vloedig te doen boven al wat wij bidden of 'donken, naar de kracht, die in ons werkt, Hem zjj de heerlijkheid in de gemeente, door Christus Jezus, in alle geslachten, in alle eeuwigheid! Amen." Het stuk is eèn penteekening in blauw met goud, geschreven op perkament door den heer Singels, te Rotterdam, opzichter van den bouw. Het is in een looden bus gesloten en in den muur links van den ingang gemetseld. Deze Geref. Kerk is geïnstalleerd in 1865, toen werd kerk gehouden in het gebouwtje aan de Van den Endelaan, dat nu den naam ».l'atrimonium" draagt. Daarna is in 1897 do kerk aan den Stationsweg gebouwd, die afgebroken zal worden, zoodra de nieuwe gereed is. De bouwsom was toen f25.000; aannemer was de firma Joh. Kraay Co. Uit een tuin aan de Meerstraat zijn papaverbloemen gestolen. De politie vestig de haar aandacht op twee jongelui, die goede bekenden van haar waren. Tezelfder tijd verd by slager Haster een ham uit den vinkei weggenomen, wegende ongeveer 14 P°öd. Deze ham werd in twee stukken gesneden, welke in beslag zyn genomen by J. v. d. B. en H. V. Beiden werden voor nader onderzoek opgesloten, zy bekenden, zoowel de bloemen als de ham gestolen te hebben. Ook zyn ongeveer 4000 bloemen van Darwintulpen wederrechtelijk afgesneden. De daders daarvan zijn eveneens door de politie opgespoord. Wanneer de electrische installatie van de muziektent op 't Hof Dinsdagavond a.s. gereed is, zal de Harmonie een concert geven. Voor de bestrijding van buitengewone on kosten, heeft de Harmonie op een viertal Zaterdagen muzikale wandelingen kmet col lecten door de gemeente gehouden. Deze collecten brachten ongeveer f400 op. In de plaats van mej. E. J. Liefheid, die een benoeming te Scheveningen aannam, is mej. Taat alhier benoemd tot onderwij zeres aan de Julianaschool KATWIJK. Het Sint Willebrordnscollege naar Den Haag. Zooals men zich herinneren zal, was er reeds jaren geleden sprake van, dat het St. Willibrordus-college der Eerw. Paters Jesui- ten naar Den Haag zou worden overge bracht. De oorlog heeft deze plannen doen uitstellen. Een drietal jaren geleden werd op het 6 H.A. groote terrein tusschen Raam- weg en Westduinlaan het St. Aloysius-col- lege gebouwd, maar het St. Willibrordus- college bleef voorloopig nog hier gevestigd. Thans is evenwel de definitieve beslissing genomen om het Katwijksche internaat naar Den Haag te verplaatsen. Het internaat zal plaats bieden voor een 100-tal jongens; zijn wij wel ingelicht, dan Ï9 het de bedoeling het volgend jaar de laag ste klassen van Katwijk niet meer met nieuwe leerlingen aan te vullen, maar de leerlingen, die zich daarvoor aanmelden, op het nieuw ecollege te plaatsen. Zoo zal de overgang van Katwijk naar hier geleidelijk plaats hebben. Tenslotte vernamen we nog, dat het nieuwe St. Willibrordus-college volgens de beslekvoorwharden, op 1 Juli 1928 gereed moet zijn. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zullen in hun eerstvolgende vergadering ad- viseeren tot het verleenen van een subsidie groot ten hoogste f 30.000 ten behoeve van de vernieuwing van de Roskambrug, waar van de kosten zijn geraamd op f 58.800. De oud-burgemeester dezer gemeente, de heer J. H. de Waal Malefijt, die eenigen tijd in"een ziekeninrichting te Rotterdam is verpleegd, teneinde een operatie te onder gaan, is thans weder uit de inrichting ont slagen. De algemeen© gezondheidstoestand is nu bevredigend; met het oog op zijn leef tijd heeft men echter niet tot een operatie durven over gaan. KATWIJK AAN ZEE. Ds. JV, Seinen te Opperdoes, heeft voor een beroep naar de Gereformeerde Kerk alhier bedankt. De heer S. heeft in de zanderij „De Ridder" een partijtje aardbeien staan, die gisteren nog al bezoek kregen van. snoep lustige jongens. Op eey gegeven oogenblik kregen een drietal op uitkijk 6taande jongens een der dieven te pakken, die ze met) vereende krachten in een kippenhok aldaar opsloten totdat de heer S. kwam. Toen deze gear riveerd was, ging het in optocht met den booswicht naar het politiebureau waar hij beloofde ;,het nooit meer te zullen doen." Hoewel midden in het jaar zijn er nog tamelijk veel men6chen zonder werk. De lijst aan het' arbeidsbureau luidt: 34 arbeiders, 5 visschers, 3 grondwerkers, 7 kuipers, 1 opperman, 1 stoker, 1 varens gezel en 2 werkvrouwen, te zamen 54 per 6onen. NOORDWIJK. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantenkunde. De steeds zeer goed bezochte vergaderin gen der Ned. Mij. afd. Noordwijk mocht zich Vrijdagavond weder in een flinke opkomst verheugen. De voorzitter de heer H. de Boer heette allen welkom en bijzonder eenige nieuwe leden. De notulen werden onder dank onveran derd vastgesteld. Als inleiding van dezen avond hield de voorzitter een korte causerie over een groep planten welke meer als voor heen op den voorgrond treden, nl. de Saxi- fagfa's of steenbreekachtige; deze planten vermogen met hunne wortels door de hard ste rotsen heen te dringen en zijn alzoo bij zonder geschikt voor rotspartijen. Deze zeer uitgebreide plantengroep komt echter niet alleen op de rotsen voor, doch waarschijn lijk door de rivieren meegevoerde zaden ko men zij ook op lagere gedeelten voor en zelfs in onze duinen, doch zijn dan veel kleiner als de oorspronkelijke, meerdere va riëteiten en aanverwante dezer groep liet spr. de revue passeeren, waarbij hij eenige interessante mededeelingen deed over groei, zaadvorming een zaadverspreiding, welke door de vergadering met een applaus werden beloond. Ingekomen zijn eenige aanbevelingen voor candidalen voor het hoofdbestuur, deze wer den voor kennisgeving aangenomen. Van het Dep. van Landbouw was de toezegging in gekomen der aangevraagde Rijksbijdrage voor het eerste gedeelte der te houden Bind- cursus, aan lezen cursus nemen een 16-lal leerlingen deel, terwijl meerderen zich staande de vergadering zich als toehoorder opgaven, in overleg met den leeraar de heer H. Buurman, zal deze cursus ten spoe digste worden aangevangen; als commissie van toezicht werden benoemd de heeren H. de Boer, A. Endema, H. v. d. Wilden, F. Rusch en A. R. Overvelde. Het H.B. kondigt aan de vergadering van voorzitter en secretarissen, zoo mogelijk zal dezo worden bezocht en aldus ter sprake brengen betere en tijdige opname der ver gaderingsverslagen in het eigen orgaan. Nog is ingekomen een schrijven van de Kon. Mij. van Tumbouw te Brussel met mededeeling dat va A 10 tot 18 Sept. a.s. al- daar een Internationale Bloemen-: en Elan- tententoonstelling zal gehouden worden, welke een oppervlakte beslaat van 20.000 M2., met uitnoodiging tot bezoek en deel name. Bij de bespreking der ingezonden planten en bloemen werd allereerst besproken een collectie Hollandsche Irissen, verder Glo xinia's. Bromelia, Colens en meerdere plan ten, welke daarna gekeuïd en verloot wer den. In de rondvraag Hracht de heer Puttelaar aan voorzitter en leden een woord van hulde voor het vele werk gedaan tot het sla gen van den gehouden Moedersdag. Beslo ten wordt dat de tentoonstellings-commissie op de Juli-vergadering verslag zal uitbren gen van haar eerste bemoeiingen en op veler aanvraag zal op 2 Juli a.s. 's namiddags te 4 uur weder een excursie in de duinen wor den gehouden, waaraan ook niet-leden kun nen deelnemen; plaats bijeenkomst te 3.45 uur Christelijke school aan den Zeeweg. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter onder dank voor de opkomst deze zeer geanimeerde bijeenkomst. Door het bestuur der Ver. tot opvoeding en verpleging van idioten en achterlijke kinderen is aan Ged. Staten van Zuid- Holland het verzoek gericht om f 125.000 in leen te mogen ontvangen ten behoeve van den bouw van twee kleine paviljoenen elk voor 20 patiënten, een directeurswoning, centrale verwarming, licht en waterleiding, enz, Zondagmiddag tè circa- 4 uur had e<r alhier een auto-ongeval plaats ter hoogte van de Beeklaan en den Ouden Zeeweg. De heer O. te Overveen kwam met zijn gesloten, auto van Noord wij k-Binnen rich ting Noordwijk-aan-Zee rijden. Op hetzelf de moment kwam een auto de Beeklaan afrijden en een auto waarnaast 2 wielrijders uit de richting Noordwijk-aan-Zee. Daar een aanrijding tegen een der auto's of de wielrijders niet was te voorkomen, besloot de heer O., hierbij zijn eigen leven op het 6pel te zetten, met zijn auto rechts tus schen de boomen door Eet wandelpad op te rijden, hetgeen tot gevolg had dat de auto van den aldaar V/2 Meter hooger ge legen weg, met den kop schuin naar bene den in een greppel van het bloembollen land van den heer F. terecht kwam. De heer O. kon spoedig uit zijn benarde posi tie bevrijd worden. Met een kraanwagen van den heer Brou wer, kon deze met de hulp van den heer J. van Kan en personeel de auto na plm. 2 uur weder op den weg brengen. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Petrus, z. van B. W. Zoet en A. A. van den Berg Stijntje Jo hanna, d. van H. Rebel en J. M. G. v. d. Wilk Clara, d. van A. Korbee en J. Barn- hoorn Maartje, d. van N. Korbee en M. v. d. Niet Nicolaas, z. van J. Pauw en A. Earn hoorn Sjoerd, z. van H. ter Schuur en K. Jaasma. Ondertrouwd: Dirk Bedijn. 25 jaar en Grietje Hoek. 22 jaar Johannes Gerardus Wilhelmus Rijndere, 25 jaar en Petronella Appolonia Verhoeven, 24 jaar. Getrouwd: D. van Duijn, 28 jaar en A. L. Dohm, 27 jaar. Overleden: 10 Juni: Lambertus Brekel- man, 60 jaar, gehuwd met C. Vreeburg. OEGSTGEEST. ONDERTROUWD: Goboren: Johanna Maria, d. van D. Hoge- woning en A. van Dijk. Hendrikus Jo hannes, z. van J. W. Bonda en J. v. d. Heu vel. Hendrika Cornelia, d van J. H. Wal kers en J. v. d. Heijde. Petrus Johannes Gerardu9 Franciscus, z. van J. A. Molen kamp en G. den Hollander. Ondertrouwd: C. J. van Egmond en C. M. van Dijk, beiden te Oegstgeest. Gehuwd: D. J. Verpoorte te Doloto Meran- ger en E. M. van Dijk te Oegstgeest. T. P. Muller te Leiden en A. H. Boorsma le Oegstgeest. L. P. Krantz te Warmond en F. C. Pijnacker Hordijk te Oegstgeest. Zaterdagmiddag had op den Ende- geesterstraatweg een aanrijding plaats. De 12-jarige C. v. D. uit Katwijk, per rijwiel de Endegeesterlaan afkomende, werd ter hoogte van den ingang van het Sanatorium „Rhijn- geest" aangereden door de auto M12035. Het rijwiel kwam onder de auto terecht, en de berijder bleef aan het voorspatscherm te gen de motorkap hangen. Het rijwiel werd geheel vernield. De jongen kwam er met den schrik af. Verschillende weggedeelten in onze gemeente hebben den laatsten tijd belang rijke verbeteringen ondergaan'. Wij merken hierbij o.m. aan: de Abspoelweg die aan merkelijk is verbreed, hinderlijke bochten en heggen zijn verwijderd Voort9 zijn reeds enkele gedeelten aan den Terweeweg verbe terd door verwijdering van eenige heggen en doortrekking van het wandelpad. Ook zijn dezer dagen de zoo hinderlijke palen van de electrische bovenleiding in de De Kempenaerstraat weggehaald. Een en ander i9 zeer ten goede gekomen aan het verkeer, in het bijzonder het snel verkeer. Een van de zeer dreigende gevaren is echter nog steeds blijven bestaan, en zal waarschijnlijk niet verdwijnen vóór groote offers zijn gevallen. Wij noemen de hinder lijke hooge heg op den hoek De Kempenaer straatTerweeweg. Zaterdagavond reden wederom op dit ge vaarlijke punt twee auto's op elkander in. De heer v. d. V. uit Rijnsburg met zijn auto de Terweeweg afkomende, greep de auto, bestuurd door den heer K. alhier die de De Kempenaerstraat doorreed naar de richting Warmonderweg. Beide auto's bekwamen hevige schade Persoonlijke ongelukken bleven gelukkig uit. Zondagmorgen omstreeks 5.30 uur reed de heer J. M. uit Den Haag met zijn motor met duoberijder, in de bocht van de EndegeesterstTaatweg nabij het koepeltje van den heer De Groot in de wegsloot. Beide heeren kwamen er zonder ernstige kwetsuren af. J)e motoi die geheel onder de modder was verdwenen, is door de firma v. d. Ameele met de takel opgehaald en naar de garage vervoerd. De heeren zijn per auto naar Den Haag teruggebracht. Zondag omstreeks 9.15 uur is een auto van de Citroën Taxi-maatschappij uit Den Haag achter „het Groene Kerkje", bij hel passeeren van een andere auto, tusschen de tramrails gekomen. Bij het daaruit rijden kwam de auto aan den anderen kant van den weg tegen een boom. De schok was hevig. De inzittende dame en heer kregen hierbij zoodanige ernstige hoofdwonden, die door dr. Timmermans werden verbonden, dat zij per ziekenauto vervoerd moesten worden naar het Diaco- nessenhuis te Leiden. De bestuurder G. kwam er met enkele kleine verwondingen af, doch klaagde later over pijn in rug en borst. De auto is ernstig beschadigd aan banden en carrosserie. Er bleef geen ruit heel. De firma v. d. Ameele vervoerde ook deze auto naar de garage, SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, z. van B. L. Reijngoud en I. Snel Arnoldus Huberlus, z. van W. J. v. d. Voorn en H. A. v. d. Zwaan Cornelis, z. van W. Moolenaar en C. E. Birk- hoff Simon Thomas, z. van S. Eikelen boom en T. Boef Johanna Maria Theresia d. van G: A. P. Huijskes en J. P. v. d. Ham. Getrouwd: N. Lugtigheid 28 jr. en G. J. Guldemond, 30 jr. Gevestigd: A. J. Sanders, van Amsterdam; D. W. G. Beumer, van Bloemendaal; J. Roodberg en gezin, van Vreeland. Vertrokken: W. A. Philippo, naar Voor hout; J. v. d. Voort en gezin naar Voorhout; mej. C. M. L009 naar Leiden; Th. C. Rotte veel,naar Warmond. Namens den heer P. IJsselmuiden is door het Architectenbureau Lohmann Pon sen, na ondershandsche aanbesteding, het bouwen van 2 winkelhuizen aan de Hoofd straat alhier, opgedragen aan de firma J. P. Oudshoorn Zn., aannemers, alhier. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria Jacoba, D. v. J. W. Knijnenburg en A. M. van der Geest. Ondertrouwd: A. A. Langeveld en D. van Steenbergen. Th. O. de Vroomen en C. M. Hoogeveen. W. C. Vollebregt en A. M. van der Hoorn. OverledenJoha. van. Dijk.23 j. WARMOND. 50 jaar op een eiland. Dinsdag. 14 Juni zal het vijftig jaar gele den zijn, dat de thans ruim zeventigjarige mej. de wed. Johanna BergmanBol zich als jonge molenaarsvrouw op de Kogjespol- der vestigde. De kra88che molenaarsche. Watersportliefhebbers! Wie uwer kent niet den molen „De Kok", gelegen op dat groene eilandje te midden van de Kasrermeren? Hoevelen uwer hebben daar niet een luw .plekje gezocht om daar rustigjes van het schoone landschap te genieten?' Hoevelen bood dit eilandje niet een veilige schuil plaats bij stormachtig weer en velen uwer werden dan door Moeder Bergman met een lekker warm kopje koffie hartelijk in haar huisje, dicht bij den molen gelegen, welkom geheeten en in de gelegenheid gesteld zich te drogen of zoo dit noodig was, van droge kleeren voorzien. Vele schipbreukelingen en drenkelingen vonden daar een gastvrij on derdak, enkelen zelfs hebben misschien aan haar man en zoons hun leven te danken. In den zomer lijkt zoo'n verblijf op het eiland dikwijls zoo mooi, maar wanneer in het najaar de polder onder water wordt ge zet ën slechts een strookje van een honderd vierk. M. land bij huis en molen overblijft lijkt alles zoo geheel anders en o zoo een zaam. En toch woont Moeder Bergman hier nu reeds bijna 50 jaren en denkt er niet aan het eiland wat haar lief geworden is te ver laten. Zij geniet nog steeds een goede ge zondheid en woont daar met haar dochter en haar beide zoons, haar man i9 haar in Augustus van het jaar 1906 door den dood ontvallen. Den 14en Juni zal eveneens de dag her dacht worden, dat de molen voor 50 jaar aan de familie Bergman werd toevertrouwd. Het behoeft dan ook niet gezegd te worden dat het op dien dag niet aan belangstelling zal ontbreken. Protestantsch fonds voor Ziekenhuis- verpleging. In hotel „Sta<J Rome" werd onder voor zitterschap van den heer M. de Vries de derde algemeene jaarvergadering van bo vengenoemde vereeniging gehouden. De heer De Vries heette het klein aantal aan wezigen welkom en deelde mede, dat in verbond met de yoor te stellen etatuten- wijziging, de vergadering eerst nu gehou- den kon worden, waarvoor aan de aanwe- zagen dispensatie verzocht werd. De secretaris, de heer Langelaar las daarna de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Het jaar-verslag van den secretaris,- maakte allereerst melding van den toestand der Vereeniging en schetste daarna de aan gename samenwerking, thans met de fedo- ratie verkregen, terwijl tevens gewag ge maakt werd van een vergadering van del Centrale Commissie voor Ziekenhuisverple- g-ing te Rotterdam gehouden, welke teri doel had om tot meer samenwerking met) de Groene Kruisvereenigingen te komen* Uit het verslag van den penningmeester, den heer Bergman, bleek, dat het aantal betalende leden op 1 Januari 1926 bedroeg 218. Dit aantal vermeerderde met 27 nieuwe leden, terwyl 23 wegens vertrek naar elders bedankten en 2 leden aan de vereeniging door den dood ontvielen, zoodat op 1 Jan. 1927 220 betalenden lid van het fonds waren. Slechts een vijftal uitkeeringen behoefden te worden gedaan en wel tot een bedrag van 1181. Het kassaldo steeg dan ook dit jaar tot f 1080. By monde van den heer Zekveld werd door de Commissie van toezicht mededeeling ge daan, dat het beheer van den penningmeester in orde was bevonden. Het aftredende bestuurslid mej. Zr. Tem pelaar werd met op 1 na alle stemmen herkozen, terwyl de heer Zekveld, niet her kiesbaar, door den heer J. Dekker in de commissie van toezicht vervangen werd. De artikels 2, 3 en 6 der statuten en de artikels 2, 4. 14, 15 en 16 van het Huis houdelijk Reglement, welke hoofdzakelijk' in verhand met de aansluiting bij de Fede ratie gewijzigd moesten worden, gaven wei nig aanleiding tot discussie. Artikel 17. be treffende eventueele uitkeering hij Sana toria of Hospitiaverpleging werd na een breedvoerige bespreking bij stemming ver worpen. Later bleek echter, dat het doel der stemming door sommigen niet goed was begrepen, waarom door den voofzilter werd voorgesteld dit artikel, in een volgende ledenvergadering, welke in het najaar ge houden zal worden, in gewijzigden vorm weder ter tafel te brengen. Nadat aldus was besloten werd de ver gadering gesloten. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Ghir. Hilgeman en P.) Timmera. H. J. Goulooze en L. Riiss- mann Geboren: Adrieime Sylvia Henrietta, v. J. J. ten Siethoff en A. A. A. Zeeman".- Hendrik Jacobus, Z. v. J. H. Rijnvis en L. L Kiehoom. Hendrika Hellena, D. v. A. J. Kouwenhoven en M. van der* Ploeg. OverledenAnna Gerarda Gardien, 721 j., vr. van B. Snelderwaard. Bij de arbeidsbemiddeling staan ingë- schreven 16 grondwerkers, 9 losse werklie den, 3 timmerlieden, 2 opperlieden, 2 chauffeur», l sleeper, 1 electricien-instru- mentmaker. ZOETERWOUDE. Zaterdagmiddag had ter hoogte van dé Burggestraat een ernstig ongeval plaats, Van de richting Utrecht kwam een perso nenauto, toen van uit de richting Leiden eveneens een auto (tractor) kwam aanrij den. Juist bij het passeeren der beide auto's reed op het rijwielpad de 14-jarige v. D. uit Leiderdorp naast den tractor Aangezien hiervan eenig materiaal over den weg uit-. Btak, kwam dit in aanraking met den wiel rijder waardoor deze tegen een boom werd geslingerd. Zijn rijwiel werd deerlijk geha vend. Hijzelf werd aan zijn beenen bloedend verwond en wel zoodanig, dat hij door een juist passeerende auto naar dr. de Br. te Lei derdorp werd vervoerd. Van den tTactor die het ongeval veroorzaakte is het nummer be kend. De raad dezer gemeente komt Woens- dagvoormiddag te 9 uur in spoedeischende vergadering by een ter behandeling van een verzoek van de heeren H. M. Starrenburg, H. Onderwater en J. C. Stadhouder, inzake bespreking van den toestand van den Vrouwenweg. Zondagmiddag had hier een seer on gewone drukte plaats. De Nederl. Roomsch- Katholieke Volksbond Kring Leiden hield aan den Rijndijk een meeting ter herdenking van de uitvaardiging der Encycliek Rerum-Nova- rum. Van alle omliggende gemeenten waren afgevaardigden aanwezig. Om halfdrie werd in de R.-K. Kerk Meerburg een lofrede uitge sproken door pastoor Meijer; daarna werd lang3 den Hooge-Ryndyk een ommegang ge maakt met ontplooide vaandels, begeleid door vier muziekkorpsen. Op het plein voor 'fc Gesticht „De Goede Herder" werd daarna verzameld. Ongeveer 2000 menschen waren samengekomen. Nadat de voorzitter der af- deeling Zoeterwoude een korte openingsrede had gehouden, werd het woord gegeven aan den eersten redenaar, den heer Versteegen, kapelaan te Lisse. Ter afwisseling werden door de R.-K. Gem. Zangvereen. „Pulchri Studio", uit Leiden, eenige liederen gezon gen. Als tweede redenaar trad op de heer A. C. de Bruin, uit Utrecht, voorzitter van het R.-K. Werkliedenverbond. Na afloop werd aan den uitgang gecol lecteerd voor de stormramp, hetgeen ruim f40 opbracht.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7