-! I KUNST EN LETTEREN. RADIO-PROGRAMMA De installatie van Mr. E Burgemeester r. J. SCHOKKING als van Katwijk. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. I Bij het lichten ran de auto gebeurde echter een ongeluk. Een persoon, die hierbij behulpzaam waa, viel uit de hijschstelling kreeg een takel op zich em brak zijn enkele. BIET EEN BIES GESTOKEN. Op de steenfabriek Ruiterswaard te Zui- lichem heeft H. L., baas op die fabriek, bij een twist zijn broer 8. L., met een mes een diepe buikwonde toegebracht. De ge troffene, voor wiens leven men vreest, mag niet vervoerd worden. DUBBEL ONGELUK. Te Doetinchem schoof Zaterdag voor hotel Draafsel een schuifladder in elkaar. De arbeiders die op den ladder stond viel op straat en werd met een zware schedel breuk opgenomen. Zijn toestand is beden kelijk. Ongeveer tezelfder tijd brak een drie jarig kind van dien man bij het spelen een arm. INBRAAK IN EEN STATIONSGEBOUW. Te Haelen bij Roermond is ingebroken in het stationsgebouw. Er wordt duizend gulden vermist^ DE VERMISSING TE OOSTERHOUT. Het lijk van den sedert Maandag 8 Juni j.l. vermisten bakker J. Rokenoer te Oos terhout is gistermorgen uit het Wilhel- minakanaal nabij den Hoogen Loswal al daar opgehaald. SPOORWEGONGEVAL IN FRIESLAND. Meerdere gewonden. Gistermorgen te 8 uur ontspoorde een losse locomotief nabij Hallum (Fr.). De ma chinist van Diels en de leerling L. Bos be kwamen lichte verwondingen. De conducteur H. v. d. Wey werd even eens Jicht gewond. De heer Draaisraa, die aan het visschen was bekwam door de kanteling van de ma chine een gebroken arm. Om 10 uur vertrok een hulpwagen naar de plaats van het ongeval en werd de lijn na 2 uur weer vrijgemaakt DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Te Zwolle is het dochtertje van, den. heer A. uit de Tuinstraat, toen zij op weg was naar school, door een auto overreden. De wielen gingen het meisje over het lichaam. Met zware verwondingen .werd de kleine opgenomen en naar het R.-K. Ziekenhuis overgebracht. Haar toestand is zeer ern stig. Een professor wilde een knappe dame eens een buitengewoon compliment geven en zeide daarom Mevrouw u gelijkt veel op een spoor weg emplacement „Hoe zoo V' vroeg de dam© verwonderd. „Wel", zei de professor, u hebt zulke regelmatige lijnen." HULDIGING DER SCHARTEN—ANTINKS. In een breeden kring van letterkundi gen en van andere vertegenwoordigers der kunstwereld is Zaterdagmiddag het zilve ren echtpaar O. en M. SchartenAntink bij „Kleykamp" in Den Haag gehuldigd. Temidden van palmeDgroen en van bloe men hadden de beide literatoren met hun dochter plaats genomen.. Tegenover hen, terzijde, zaten do oud-minister dr. J. Th. de Visser, prof. R. Casimir, voorzitter van het huldigimgecomité, notaris van Wijn gaarden, die het initiatief tot de huldiging had genomen en de heer L. Simons, leider van de wereldbLibliotheek en secretaris van het comité. Aanwezig waren voorts een groot aantal letterkundigen etc. Het woord werd gevoerd door prof. Casimir, die o.a. een telegrafischen gelukwensch van Minis ter Waszink voorlas en besloot met de mededeeling, dat het comité den finan- cieelen grondslag voor een Hollandsch huis, had bijeengebracht, hetgeen bij dezen werd aangeboden. De heer L. Simons offreerde daarna een door Georg Ru eter ontworpen en door mej. Rueter, diens dochter, gebonden album, vermeldende o.m. de bijdragen van de Ko ningin Moeder en van Prinses Juliana* Namens de Wereld-Bibliotheek bood spr. het zilveren echtpaar een complete collec tie in gouden prachtband van d© werken van den heer en mevr. SchartenAntink aan. De heer Ubink huldigde het echtpaar tenslotte namens den Haagschen Kunst kring. In een hartelijke rede dankte de heer Scharten mede namens vrouw en dochteiV Hierna werden ververschingen aange boden. 's Avonds was er een diner. F. P. TER BIEULEN f In Den Haag is in den ouderdom van 84 jaar overleden de schilder F. P. ter Meulen Francois Pieter ter Meulen is op 9 Maart 1843 te Bodegraven geboren. Zijn eerste opleiding voor schilder heeft hij ontvan gen in Den Haag van H. van de Sande Bakhuyzen, maar het vlotte niet best met het werk en Ter Meulen ging op zijn 18e jaar naar Leiden, waar hij in de letteren studeerde. Vier jaar later werd hij docent in de oude talen aan een instituut te Rijs wijk. Op zijn 28e jaar keerde hij echter tot zijn eerste liefde terug en vestigde zich in Den Haag waar hij onder invloed van. Mauve kwam en veel dieren en landschap bchilderde en teekende. In verschillende Musea is zijn werk vertegenwoordigd. Ter Meulen was jarenlang secretaris en later voorzitter van Pulchri Studio^ WEEKBLADEN. „DE WERELDKRONIEK" brengt o. m. in beeld, een ontmoeting tusschen twee Oceaanvliegers; het dorpsleven van het Chi- neesche volk, en de verwoesting van den Achterhoek. „HET LEVEN" besteedt aandacht aan: de dans, en danseressen. Dit nummer bevat een uitvoerige serie foto's uit binnen- en buitenland. „DE VRIJDAGAVOND" schrijft over: Joden in de Nederlandsche dagblad-journa listiek; Joodsch leven in Hamburg-Altona; Stervend Israël; de kinderkolonie „Kfar Yeladim", en het jubileum J. Fryda Lzn. De „HAAGSCHE POST" bevat beschou wingen over: Mandaten en Koloniën; een kleurkwestie in Zuid-Afrika; de Collectieve Arbeids-Overeenkomst, enz. „DE WERELDPOST" bevat foto's van de Oude Groenmarkt met Groote Kerk, te Haarlem; het Asser Bo9ch; het wegkam- pioenschaR wielrennen van Nederland en H. M. de Koningin in den geteisterden Ach terhoek. VOOR DINSDAG 14 JUNI. Hilversum, 1060 M. 12 u.Politieber. 12.352 u.Lunchmuziek door het Tria non Salon Trio. B6.45: Vooravondcon cert door het A.N.R.O.-orkest, o.Lv. Nico Treep. Dina RuynemamBecht, sopraan, en declamatrice. 6.457.15: Engelsche les voor gevorderden. 7.157.45: Engel sche conversatieles. 7.45: PoKtieber. 10.30: Persber. 8.10: R.-K. Radio-avond, in Nijmegen, la. March© Lorraine, Ganne. b. Le Roche Fan tome, Sta-sz. (Canisius Harmonie van de K.O.V.) 2. Korte rede door den heer J. L. v. Mulukom, pastoor der 6t.-Antoniuskerk Nijmegen. 3a. Glo ria, uit Missa St. Theresiae ab infante Jesu, Reficei b. Kyrie, Offertorium, Sanc- tua, Benedictua, uit Missa ,,In feste As» sumptioniis,, B. M. V., Andriessen. Tan tum Ergo, Frey (St. Franciscus, zangkoor. OrgeL, A. Tromp). 4. Variations symphoni- ques, Boëllmann (J. Schaepman, cello. A. Martens, piano). 5. Toespraak van den Rector Magnificus der R.-K. Universiteit, prof. dr. W. Mulder S.J. 6a. Tu solus, qui facia mirabilia, Dea Pres. b. Paaschlied (Oud-Paaschlfied uit Twente), Diepe ro broek. (Nym. Gom. Missiekoor). 7a. Duet: De gevangenis-aria uit „Troubadour", Gou nod. b. Duet uit de JahreszeitenIhr, scho nen au» der Stadt, kommt her, Haydn. (Mevrouw VekemansToppema, sopraan, Cor Wygers, tenor). 8. Vioolsonate A-dur, Fïanck. (Mevr. Meyer—Veriioeven, viool, A. Martens, piano). 9. Suite Arlésienne, Bizet. 1. Pastorale, 2. Men/uetto. 3. Inter mezzo (Canisius Harmonie). Daventry, 1600 M. 11.20: Daventry- kwartet en- solisten (contra alt, tenor, piano). 1.20—2.20: Victor Olof Sextet. 3.15: Voorlezing: Pride and prejudice. 3.20: Muziekles. 4.05: Fransche les. 4.35: Lezing: The shadow of the stars. 4.50: Oricestconcert. 6 20: Causerie. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Dansmu ziek. 6.50: Tijds., weerb., nieuws. 7.05: Dansmuziek. 7.10: Lancashire ver sus Surrey. 7.20: Lezing: The plain man. 7.35: De sonates van Beethoven. Pianomuziek. 7.45: Lezing: Eclipses- Transite of Venus. 8.06: Het „Modern Chamber Orchestra" J. Thorne, bariton. 8.30: Gedichtenvoori'ezing. Orkestconcert. 9.20: Weerber., nieuws. 9.35: Weer bericht. 9.40: Lezing: Musio and the or dinary listener. 10 u.Variëte, 10.50: Liedjes door Clara Evelyn. 11.0512.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11.20: Concert, 12.50—2.10: Orkestcon cert. 6.055.56: Trioconcert (piano, viool, cello). 9.0511 u.Fragmenten van Samson et Delila", St. Saëns. Langenbcrg, 469 M. 1.252.50: Orkest- concert. 5.506.50: Orkestconcert. 8.309.15: Vroolijk uurtje. 9.2010.35: Haüs Pfitzner's werken. D© componist a. d. piano. T. Debuser, sopraan, D. Feldin, cello. 10.50: luiten. Königswusterhausen, 1250 M. 12.20 7.40: Lezingen en lessen. 8.30: „Die Spanische Nachtigall", operett-e van Leo FalL Hamburg, 394.7 M. 12.50-3.10: Or kestconcert. 4.35—5.20: Orkest con eert. 8.2011.10: „Die schone Helena", bur lesque, opera in 3 acten van Offenbach. Daarna dansmuziek. Brussel, 509 M 5.20—6.20: Dansmu ziek. 8.20—10.20: Galaconcert. De ka pel van het le Regiment van de Grena- dièrs, met een causerieDe la musique au front beige. SCHEVENINGEN—HAVEN, 1950 M. (Zakelijke omroep.) MAANDAG; 8.15—0 u.: Pers-, handels- en financieele berichten 1.302 45: Beursnoteeringen 3.353.50: Landbouw- berichten. 6 306.'57: Stenografieles 77.18: Voordracht over Wilskracht, Zelf- beheersching etc. DINSDAG: 8.155 u.: Pers-, handels* en financieele berichten. 1212.05: Zui- velber. 1.302.45: Beursnoteeringen. 3.52—3.57: Zuivelber. 5.30—5.35: Zui- velber. 7 u.: Duitsche les. WOENSDAG: 8.155 u.: Pers-, handels- en financieele berichten 1212.05: Zui velber. 1.302.45; Beursnoteeringen. 3.353.50: Landbouwber. 3.523.57: Zuivelber. 5.305.35: Zuivelber. 6 30 6.57: Boekhoudles 7 u.: Engelsche les. DONDERDAG: 8.15—5 u.: Pers-, han dels- en financieele ber. 1212.05: Zui velber. 1.302.45: Beursnoteeringen. 3.523.57: Zuivelber. 5.305.35: Zui velber, 7 u.: Fransche les. VRIJDAG: 8.155 u.: Pers-, handels- en financieele berichten. 1212.05: Zuivel ber. 1.30245: Beursnoteeringen. 3.353.50: Landbouwber. 3.523 57: Zuivelber. 5.305.35: Zuivelber. 6 30 —6.55: Stenografieles 7 u.: Engelsche les In de Raadzaal. Te twee uur hedenmiddag kwam de ge meenteraad van Katwijk in openbare zit ting in de Raadzaal, die voo/ deze ge legenheid met groen en bloemen rijk ver sierd was, bijeen. Alle leden waren aanwezig. De vergadering werd geleid door den oud sten wethouder waarntfnend burgemeester den heer R. Ouwehand, waar naast de nieuwe burgemeester ter rechterzijde had plaats genomen. De publieke tribune was geheel gevuld. Er zouden nog veel meer personen aanwe zig geweest zijn als de ruimte het had toe gelaten. Voor de familieleden van den heer Schok king, het feestcomité en enkele andere be langstellenden waaronder ook de oud-burge meester de heer De Waal Malefijt, waren plaatsen gereserveerd. De waarn. burgemeester opende de verga dering met 't voorlezen van het gebruike lijke gebed waarna hij den secretaris ver zocht het ingekomen Besluit van de Kroon waarbij werd medegedeeld dat door H. M. op 23 Mei j.l. tot burgemeester van Katwijk werd benoemd de heer mr. dr. Schokking te Leiden, voor te lezen. Hierna richtte de heer Ouwehand zich tot den heer Schokking met de volgende rede: Installatierede. Hooggeachte heer Schokking. Het heeft Hare Majesteit onze geliefde Koningin behaagd U te benoemen tot burge meester onzer Gemeente. Ik wensch U na mens den Raad en den secretaris hiermede geluk en ik hoop dat zal blijken dat de keus van Hare Majesteit ook voor de gemeente Katwijk een gelukkige is geweest. Toen Uw hooggeachte voorganger de heer De Waal Malefijt vóór ruim 127» jaar zijn intrede deed, was even te voren de wereld oorlog uitgebroken. Toen stond men voor de vraag: wat zal ons op stoffelijk gebied de naaste toekomst brengen. En daarop heb ben wij thans het antwoord en dat is helaas niet bemoedigend. Het bloeiend visscherij- bedrijf van weleer, de hoofdbron van be staan voor onze gemeente gaat nog steeds achteruit en wanneer daarin binnen enkele jaren geen verandering ten goede intreedt, zal dit bedrijf spoedig tot het verleden gaan behooren. De kapitaalkrachtigste reeder zal het dan moeten opgeven. Een gevolg van deze crisis in het visscherijbedrijf is oorzaak dat ook de nevenbedrijven hebben te lijden, wat weder tot gevolg heeft dat er een groot overcompleet is van valide werkkrachten. Konden deze arbeiders de laatste jaren mede omdat onze werklieden in een goeden reuk staan, elders voldoende emplooi vinden, daarin is helaas ook verandering gekomen, omdat in deze omgeving geen buitengewone werken meer onder handen zijn, zoodat men thans nog, midden Juni, tal van flinke ar beiders werkloos ziet rondloopen. Aan werk verschaffing in den onproduclieven zin van het woord kan de gemeente om financieele redenen niet doen. De werken die moeien worden gedaan, worden zooveel mogelijk voor den winter bewaard, maar verder kan de gemeente niet gaan. De belasting mag niet hooger worden opgevoerd, ook al niet omdat wij geen kapitaalkrachtige ingezete nen hebben en de belasting op enkele uit zonderingen na door den kleinen midden stand en werkmansstand moet worden op gebracht. Om al die redenen zal het noodig zijn aan andere bronnen van inkomsten meer aandacht te schenken, en dan denk ik b.v. aan het badbedrijf op welk terrein nog veel te doen en te verbeteren is. Dit bedrijf kan zich niet voldoende ont wikkelen wegens behoefte aan de noodige bouwterrein over de sluizen, in welke rich ting zich de badplaats moet uitbreiden. Ik zou zoo hooggeachte heer Schokking nog eenigen tijd kunnen doorgaan, doch waartoe meer, het is genoeg om U te doen zien onder welke omstandigheden U het burgemeesterschap van Katwijk heeft aan vaard. Ik geef toe het is niet bemoedigend en toch heb ik gemeend goed te doen om de zaken te noemen zooals ze zijn, om den toe stand te schetsen zooals die werkelijk is. Eerst als de geneesheer den aard der ziekte weet kan hij de middelen aanwenden die tot herstel kunnen leiden. En die taak wordt U thans op de schouders gelegd. De taak na melijk om in overleg met de wethouders en den raad middelen te beramen en aan te wenden welke er toe kunnen leiden dat er een opleving komt in alle takken van het Katwijksche zakenleven, en ik geef U de verzekering dat U bij het pogen hiertoe op de volle medewerking van beide colleges kunt rekenen. U is voor ons geen onbekende, enkele weken geleden nog is bij de stem ming voor leden van de Provinciale Staten door de Voorzitters der 9tembureaux 3393 maal Uw naam afgelezen. Het is bekend dat U wanneer U eenmaal een taak op U hebt genomen met nauwgezetheid en voort varendheid aan de vervulling daarvan werkt Geve God dat de verwachtingen die van U worden gekoesterd, verwezenlijkt mogen worden. De Heere zij met U en stelle U tot een zegen. Ik verklaar U thans mr. dr. J. Schokking als burgemeester geïnstalleerd en bied U hier bij de ambtsketen aan al9 teeken Uwer waar digheid, en den voorzittershamer, en ver zoek U plaats te nemen op den voor U be stemden zetel. (Teekenen van instemming). Daarop verliet de heer Ouwehand den voorzitterszetel, waarop nu door den nieu wen ambtsdrager werd plaats genomen. Gelukwensch uit den Raad. Het oudste raadslid, thans tijdelijk wet houder, de heer J. Meerburg, richtte vervol gens eenige hartelijke woorden van geluk wensch tot den burgemeester met dezen voor hem eervolle benoeming. Hij deed dit namens den geheelen Raad al9 vertegen woordiger der burgerij, terwijl hij tevens die burgerij feliciteerde met- hun nieuwen bur gervader, waardig opvolger van den waar- digen heer De Waal Malefijt. Persoonlijk verheugde deze benoeming spr. ook bijzon- der en hij sprak den wensch uit dat onder 'Gods zegen het aan den heer Schokking zal worden gegeven vele jaren Katwijk te be sturen, waarbij hij 9teeds zal kunnen reke nen op de medewerking van den Raad (ap plaus). Hierna hield mr. Schokking de volgende rede: Rede van mr. Schokking. Nu ik gereed sla het Voorzitterschap van deze vergadering en de leiding der Gemeente Katwijk te aanvaarden wil ik voor alles mijn eerbiedigen dank brengen aan H. M. de Koningin voor het nieuwe blijk van ver trouwen, mij door mijn benoeming tot Bur gemeester dezer gemeente geschonken en aan Hare Raadslieden, die deze benoeming •hebben willen bevorderen Al is het mij op dit oogenblik van de aan vaarding van mijn -ambt door allerlei nog vreemd te moede en zal eerst de waarne ming zelve mij de volle beteekenis er van tot bewustheid brengen, ik ontveins mij het groote gewicht daarvan allerminst. Moet het onder alle omstandigheden een eervolle doch moeilijke taak heeten aan het hoofd eener gemeente te staan en als zoo danig deel te nemen aan haar bestuur, dit is in onzen tijd in dGbbele mate het geval. Hierbij denk ik aan de gevolgen van den vreeselijken wereldoorlog, die zich nog steeds allerwege, zij het in verschillende mate, ook in de gemeentelijke huishouding drukkend doen gevoelen. Maar ook aan de voortdurend verder gaande en meerendeels dringende eischen, waaraan diezelfde huishouding in verband met de ontwikkeling van het maatschappe lijk verkeer heeft te voldoen. Noch voor het een, noch voor het ander kan, naar ik meen, voor Katwijk een uit zondering worden gemaakt. Eer ben ik ge neigd, ook op grond van hetgeen mij door sommigen Uwer en andere ingezetenen in de voorafgaande dagen werd meegedeeld, le zeggen: voor Katwijk doen zich integendeel beide omstandigheden zeer sterk gelden. De visscherij, voor het meerendeel der bevolking nog steeds de hoofdbron van be staan, verkeert in gedrukten toestand en vertoont nog niet die teekenen van verbete ring, welke wij zouden wenschen om op een snelle verandering ten goede te kunnen hopen. En al kan dit niet zonder meer een gevolg van den oorlog worden genoemd, toch werken daarin remmende invloeden, die daarmee samenhangen, zooals dit, zij het op andere wijze, evenzoo gezegd moet worden van den land- en tuinbouw, die voor een ander deel van de ingezetenen - dezer ge meente een voorname bron van inkomsten vormt. Daarbij doen zich nu tegelijkertijd, zoo als ik in de tweede plaats opmerkte, eischen gelden van het zich ontwikkelend maat schappelijk verkeer, waaraan moet wor den voldaan. Dit laatste, wat Katwijk be treft, niet slechts in algemeenen zin, doch, zoo zoover zijn gunstige ligging,in schoone zeestrand doen bedacht zijn op hetgeen het als badplaats met en eigen, onderschei den karakter zijn kan, zelfs in bijzonderen zin. Dat ondanks de moeielijke omstandig heden, waarin Katwijk tijdens en na den oorlog, met enkele tusschenpoozen, ver keerde, die eischen niet uit het oog werden verloren, dat integendeel met de bescheiden, middelen, waarover de beschikking wa9, de gemeentelijke huishouding op peil werd ge houden; ja, meer, dat zij door een wel overwogen aanpassen aan de zich voortdu rend nieuw opdoende behoeften op hooger plan werd gebracht, mocht in de vergade ring, waar mijn geëerde voorganger voor het laatst deze plaats innam, hem met recht als een groote verdienste worden aan gerekend. Wanneer ik daarvan melding maak, dos ik dit om twee redenen. Vooreerst om mijnerzijds van deze plaats een woord van oprechte hulde te brengen aan den man, die op de wijze, als bij zijn heengaan, tot uiting is gekomen,-al zijn gaven en krachten voor het welzijn van Katwijk in dienst heeft gesteld; wien het neerleggen van den hem lief geworden ar beid zwaar moet zijn gevallen, en wien3 vriendelijk tegemoetkomen, dat ik van hem, den trouwens reeds van -vroeger bekende ondervond, daarom te meer door mij wordt gewaardeerd. Een woord van hulde, dat in mijn geval ook uitdrukking geeft aan dank voor het feit, dat het aanvaarden van het ambt van Burgemeester in deze gemeente door den stagen, toegewijden arbeid van den heer De Waal Malefijt de beteekenis kan hebben van het voortwerken aan een taak, die zoo lang en zoo goed als slechts mogelijk' was, is vervuld. Doch in de tweede plaats om te verkla ren, dat ik onder deze omstandigheden al het gewicht van dat voortwerken gevoel. In het algemeen geen voorstandér van het doen van bepaalde beloften of van het optreden met een in bijzonderheden uitge werkt program welke waarde zou dit trouwens kunnen hebben? doe ik dat ook nu niet. Ik wil alleen dit zeggen dat ik hoop de taak van een Burgemeester in den besten zin van het woord op te vatten; die, met gezag in de gemeente bekleed, dat gezag zóó begeert uit te oefenen, dat het hem met de gemeentenaren zonder, eenig onderscheid vereenigt en hen steeds nauwer met hem verbindt; die, zonder een dienstknecht van wie ook te zijn, er naar staat de belangen van de gansche gemeente, en in dit geval, hoe verscheiden ook van samenstelling, als van een ongedeelde en van al hare inwoners te dienen; die trach ten wil het in hem gestelde vertrouwen te rechtvaardigen. In dezelfde mate als mij dit moeielijk en tegelijkertijd begeerlijk voorkomt, weet ik daartoe boven alles noodig te hebben de hulp van Boven, waarom mijn gebed is, dat God de Heere mij kracht en wijsheid schen- ke en Zijn genade verieene in het vol brengen van de opgenomen taak. Daarbij doe ik thans een vriendelijk be roep op uw allea1 medewerking, die ft noodig heb. Op de medewerking van U, Heeren Web houders, bij wie met den Burgemeester het dagelijksch bestuur van de gemeente berust Vrees heb ik in dit opzicht niet; enkel hoop bij de gedachte aan de welwillende wijze, waarop U mij hebt ontvangen en aan-, slonds gevraagde en ongevraagde inlichtin* gen hebt gegeven. Geachte Heer Ouwehand 1 Hartelijk dank ik U voor de wijze, waarop U mij zoo even hebt toegesproken, wat mij een waarborg te meer is, dat het mij niet zal ontbreken aan uw hulp en voorlichting, welke ik evenab die van den Heer Kruijt zal behoeven. Tevens moge ik U danken voor de zorg, waarmede ge U van uw taak als waarne mend Burgemeester sedert het afscheid van mijn voorganger hebt gekweten. Evertzoo dank ik U, geachte Heer Meer burg voor de woorden, die U als oudste van den Raad op de rede van-den Heer Ouwe hand hebt laten volgen, waaraan ook de dank moet worden toegevoegd over hetgeen U als tijdelijk Wethouder in het belang van de gemeente hebt willen doen. Dat gij, overige leden van den Raad, hebt willen instemmen met het gesprokene, doet mij vertrouwen, dat het beroep ook op uwe medewerking niet ijdel zal zijn. Wel zullen sommigen Uwer ten gevolge van den uit slag der jongste verkiezing spoedig plaats maken voor anderen. Doch terwijl gij, die dan niet terugkeert, den dank moogt mee nemen voor hetgeen gij, ieder naar beste vreten en willen hebt gedaan, mogen de nieuwe leden met de anderen de goede traditie voortzetten, die in den Raad van Katwijk gelukkig heerscht. Ik bedoel, dat er by alle verschil van opvatting, onderling vertrouwen zal zyn, steun vindend in het gemeenschappelijk streven om overeenkomstig den eed het wel- zyn der gemeente te bevorderen. Daaraan dagelijks mee te werken, is de schoone taak van u, mynheer de Secretarie in de eerste plaats, van den gemeente-ont vanger en van de andere ambtenaren en beambten. Van de wyze, waarop die taak wordt vervuld, hangt ontzaglyk veel af voor den indruk van het bestuur by de gemeente naren, die dit voeg ik er aanstonds aan toe .r n*e^ altÜd bedenken, hoeveel van uw yver en toewijding, maar ook van uw geduld en goed humeur wordt gevraagd. By het ernstig beroep, dat ik ook uw aller welwillende medewerking doe, ga ik uit van de overweging, dat gij een be langrijke plaats in de gewenschte functio neering van het gemeentebestuur inneemt. Br dit laatste i3 het ten slotte in zys geheel en in zyn deelen te doen om het welzijn der gemeente en moet alzoo alles in het werk worden gesteld, wat daaraan ten goede kan komen. Hieraan mede myn krachten te schenken, zal mij van nu af een eere zyn. Met den hartelijken wensch, dat God Kat wijk en zyn bevolking zegene en het een plaats met eere doe innemen naast de andere gemeenten in ons goede Vaderland, aanvaard ik, mijne Heeren, het Voorzitterschap. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Oudenhoorn (toez.b E. Reeser te Hoogland (U.) Aangenomen: Naar Opheusden, J. Bus te Aalburg; naar Vlieland, J. Steen* meyer te Lutkewieram. Bedankt: Voor Heeebeen, J. Bus te Aalburg; voor Polsbroek, R. Steenbeek te Wapenveld. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te MoordrechtL. vari der Zanden, oand .te Putten. Aangenomen: Naar MeppelIJ. K. Vellenga, te Oosterzee. Bedankt: Voor ZaltbommelJ. H. Donner, te Breda. CHRIST. GEREF. KERK. Bedankt: Voor HillegomA. B. Berk- hoff, te Amsterdam; voor Schiedam: J. B. G. Croes te Bussum. GEREF. GEMEENTE. Bedankt: Voor Tholen, J. Fraanje, te Barneveld. HERST. EV. LUTH. KERGENOOTSCHAP, De 92ste algemeene kerkelijke vergade-1 ring, van bovengenoemd genootschap, ge* houden te Amsterdam, koos tot voorzitter ds. C. F. Westermann van Amsterdam; tot vice-voorzitter ds. K. P. C. A. Gramberg van Enkhuizen. Secretaris was ds. A. Klin kenberg J.Azn. van Amsterdam. De vice- voorzitter werd in het bijzonder geluk* gewenscht met het feit, dat hij 25 jaar on afgebroken lid der Alg. KerfreL commissie I was. De gebruikelijke verslagen van den secretaris over de Handelingen der Alg- Kerkel. Commissie en den Staat der Ge* meenten van het Keriigenootschap, als* j mede het verslag van penningmeesters i over den financieelen toestand der Ge* meenten en den staat van de fondsen van het kerkgenootschap en de verslagen van den kerkelijken hoogleeraar over de kweek* school ter opleiding tot predikant van de commissie voor de verspreide leden werden gelezen. Twee belangrijke voorstellen tot wetswijziging werden behandeld. Het voor stel van den kerteraad te Enkhuizen om elk jaar een tweeden afgevaardigde naast den predikant te benoemen, werd verwor pen. Het voorstel der Alg. Kerkel. com missie inzake de pensioenen werd aange nomen. Tot dusver was het zoo, dat de predikanten en d© predikantsweduwen (en daarmede gelijkgestelden, namelijk bloed verwanten van ongehuwde predikanten en I predikant en-weduwnaars, die de laatste 1" I jaren bij hem hebben gewoond en bij hun I overlijden ongehuwd zijn) en predikants- I weezen waren aangewezen op de inkomsten I der desbetreffende kerkgenootschappen^ I

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6