fie finish.... Laga was anderhalve lengte achter. Plechtig klinkt nog eenmaal het Njorö- Üed over de menschenzee en spontaan zin gen velen het meede Hollandia-roei-. wedstrijden zijn ten einde. 't Was een waardig besluit van een wel geslaagd roeifeest. Driewerf bravo Njord, voor ti en uwen poach! De tijd van den winnaar was 7 min. 30 pec.; die van Laga 7 min. 36 2/5 sec. Ontrukken wij ten slotte de namen van de winnaars aan de vergetelheid: J. H. Zaayer (boeg), H. P. Linthorst Homan, F. H. G. Gaymans, J. Knottenbelt, J. A. Fruin, J. A. Kok, J. C. Abendanon, L. M. J. Redelé fcslag) en H. L. M. van Schaik (stuurman). Beschouwen we nu nog even de in de pindwedstrijden door de verschillende ver een igingen bereikten resultaten (de row- overs en het dames stijlroeien niet meege rekend). Njord eindigde tweemaal als eerste (Over naadsche twee en oude acht), driemaal als .iweede (jonge skiff A en B en jonge vier A) en eenmaal als derde (jonge acht A); Triton tweemaal als eerste (jonge acht A en overnaadsche vier), eenmaal als tweede (overnaadsche twee) en eenmaal als derde (jonge vier A); Spaarne tweemaal als eerste (jonge skiff A en B); Amstel eenmaal als eerste (oude skiff), tweemaal als tweede (oude twee en stuurmanlooze twee) en een maal als derde (jonge acht B); Nereus een maal als eerste (jonge achtB), tweemaal als tweede (jonge acht A en oude vier) en eenmaal als derde (overnaadsche vier}; Laga eenmaal als eerste (oude vier) en Öriemaal als tweede (jonge 'vier B, jonge acht B en oude acht); Die Leythe eenmaal als eerste (oude twee) en eenmaal als twee- dè (jonge twee B); Willem IB eenmaal al* eerste (jonge vier A) en eenmaal als derde (oude twee); Him ze eenmaal als eerste (jonge vier B) en eenmaal als derde (jonge Iwee B); De Hoop eenmaal als eerste (jonge twee B) en eenmaal als derde (overnaad- pche twee); Dare Devil Club eenmaal als eerste (stuurmanlooze twee). Verder werd Argo tweede in de over naadsche vier; de Maas tweede in de oude skiff en Acgir derde in de jonge vier B. Het Leidsche Njord behaalde derhalve de meest eervolle resultaten. DE ZEILWEDSTRIJDEN. Zeilersdagregendag 7 Eind goed, al goed. De „De Ruyter" wint den strijd dei zes meters. Spannende races in de ander klassen. RegenI Het goot in den vroegen Zondag morgen, en de regen viel nog bij stroomen toen wij vanuit de Sleutelstad per „Volhar- ding"-boot te Alphen arriveerden, waar tal van belangstellenden, benevens de leden van het bekende muziekcorps, dat steeds de Hollandia-wedstrijden opvToolijkt, aan boord kwamen. Maar gelukkig joeg de har de Noord-Ooster daarna langzamerhand de grijs-grauwe lucht uiteen, zoodat het droog was toen eindelijk, al ruim na elven, het feestterrein aan de Braassemer daar ergens op „Niemandsland" was bereikt De wedstrijden waren natuurlijk al in vol len gang, en waar de accomodate voor publiek en pers al heel weinig gemakken biedt, hebben wij op den derden dag van bet goed geslaagde Hollandia-feest eigenlijk niet al te veel van de wedstrijden kunnen aanschouwen. O, ja, de start en de finish, maar daarbij blijft het dan ook vrijwel. Een uitzondering werd in den namiddag geluk kig gemaakt voor de tweede zesmeter-race (in elk nummer, behalve de dames-jollen en de handicap-klasse werden 2 races ge zeild) en terloops viel toen zoo af en toe ook iets van dat verloop der andere wed strijden te aanschouwen. De baan was uitgezet van de lijn van afvaart rond de boeien bij het Paddegat, bij Roelofarendsveen, bij Oude-Wetering en bij den molen (Langeraar) naar de finish en vervolgens nog eens dezelfde route. Komen wij tot een korte bespreking der verschillende nummers, dan valt allereerst te wijzen op het fraaie succes van Carp, die het zesmeerjacht „De Ruyter" tweemaal onbedreigd ter overwinning voerde en vol-« komen verdiend den hoofdprijs won. Tel kens nam hij al heel spoedig na den start de leiding om deze niet meer ai te staan. In de ochtendrace werd de Tromp nunh mer laatst, terwijl de Prinses Juliana en de Kemphaan op het laatste rak vóór den wind een spannenden kamp leverden om de tweede plaats. De Prinses won, maar niet dan nadat van het startschip „Bran- daris" het bekende sein kwam, was men van den uitslag overtuigd. De namiddag-race bracht opnieuw strijd tusschen genoemde twee jachten, doch nu om de derde plaats. De „Tromp" immers kwam al gedurende de eerste ronde in tweede positie en bleek als zoodanig voor de Prinses en de Kemphaan onbereikbaar te zijn. Andermaal wend het eeh loefpartij tusschen Doedes en Pluygers, waarbij eerst genoemde ook opnieuw in de meerderheid bleef, ditmaal met grooter verschil dan den eersten keer. De hoofdprijs in de 45 M 2 kruiser-klasse was zonder veel strijd voor Walta, die uit stekend door P. Bon Czn. gestuurd werd en beide keeren won. Benafi II en Föhn ble ken aan elkaar gewaagd te zijn en gaven spannenden strijd te zien. Daarentegen vertoefde de Ariel steeds in de achterhoede en eindigde telkens als nummer laatst. In de Regenboogklasse volgde Garbrecht met „Dolfijn" het goede voorbeeld van Carp en Bon^ door tweemaal met flinken voor sprong te triomfeeren, de eerste maal vóór de Leede, die gestuurd werd door den heer W. Z. van der Mey, den tweeden keer voor de Brasem (stuurman Oldach). Een merkwaardige overeenkomst leverden de Vrijbuiter- en de 12-voetsjollen-klassen (heeren), waarvan de voormiddag- en na- middagrace een precies omgekeerden uit slag brachten voor wat de bezetting der eerste en tweede plaats betreft. Na velerlei berekeningen vielen de hoofdprijzen res pectievelijk ten deel aan Hans Nathan, met „Stoertebeker" en E. R. Zweep, met ..Kare- kiet". Blijkt uit deze simpele mededeeling reeds, dat er volop spanning in die klassen is geweest niet minder was zulks het geval in de handicapklasse D, waarin de ,Narmada" na een goeden start de leiding nam en lang aan den kop bleef, maar ge durende de tweede ronde haar gunstige positie op het kruisrak naar de boei bij O.Wetering verloor als gevolg van 't onjuist sturen van de volgboot, en zich door Sim- merwille en Marijke gepasseerd zag. Even wel slechts voor kort. Want snel kwam de Narmada weer opzetten, ging vóór den wind weer langs haar tegenstanders en eindigde als eerste, zonder echter een prijs te winnen, als gevolg van de groote han dicap. Ten slotte zij nog vermeld de zege van mej. Roozen in den dames-wedstrijd in 12- voetsjollen. Tegen vieren waren de wedstrijden ten einde. Een tweetal protesten in de handi cap-klasse hield de wedstrijd-commissie daarna nog geruimen tijd op, zoodat het bijna vijf uur was toen jhr. Van Doorn eindelijk tot de prijsuitdeeling kon over gaan. De lijst van uitslagen mogen hipr thans vol ge: Zesmeterklasse: 1ste race: 1. De Ruyter (st. J. R. Carp), in 1 u. 18 min. 58 sec.;' 2. Prinses Juliana (st. L. Doedes), in 1 u. 19 min. 60 sec.; 3. Kemphaan (st. H. J. Pluygers), in 1 u. 19 min. 58 sec.; 4. Tromp (st. W. J. Hofmann), in 1 u. 19 min. 67 sec. 2de race: 1. De Ruyter, in 1 n. 17 min. 34 sec.; 2. Tromp, in 1 u. 19 min. 22 sec."? 3. Prinses Juliana, in 1 u. 20 min. 4 sec-3 4 Kemphaan, in 1 u. 20 min. 38 sec. Hoofdprijs: De Ruyter. 45 M 2 kruiser-klasse: 1ste race: 1. Walta (st. P. Bon Cz.), in 1 u. 18 min. 15 sec.; 2. Benati II (st. B. Fenenga), in 1 u. 19 min. 12 sec.; 3. Föhn (st. J. Heinen), in 1 u. 20 min. 19 sec.; 4. Ariel (si M. Koert), in 1 u. 24r min. 50 sec. 2de race: 1. Walta, in 1 u. 18 min. 21 Sec.; 2. Benati II, in 1 u. 19 min. 43 sec.;1 8. Föhn, in 1 u. 19 min. 44 sec.; 4. Ariel* in 1 u. 20 min. 58 sec. Hoofdprijs: Walta. Regenbogen: 1ste race: 1. Dolfijn (st. H. H. Garbrecht), in 1 u. 30 min. 23 sec.); 2, De Leede (st. W. v. d. Mey) in 1 u. 32 min, 22 9ec.; 3. Gaai (st. F. Stokhuyzen), in 1 u. 32 min. 40 9ec. 2de race: 1. Dolfijn, in 1 u. 27 min. 52 sec.; 2. Brasem (st. C. H. Oldach), in 1 u, 29 min. 17 sec.; 3. Hollandia (si C. van Staveren), in 1 u. 29 min. 33 sec. Hoofdprijs: Dolfijn. Vrijbuiterklasse, 1ste race: 1. Kaper (st, P. Bosch van Drakenstein), in 1 u. 27 min. 13 sec.; 2. Stoertebeker (st. Han9 Nathan)* in 1 u. 29 min. 17 sec.; 3. Paul Jones 2de race: 1. Stoertebeker, in 1 u. 25 min. 31 sec.: 2. Kaper, in 1 u. 25 min. 4 sec. Hoofdprijs: Kaper. 12-voetsjollen-klasse (heeren), 1ste rac?.< 1 Mieke (st. W. A. B. Bakker), in 57 min. 42 sec.-. 2. Karekiet (si E. R. Zweep) in 57 min. 44 sec.; 3 (st. G. de Vries Lentsch Jzn.) m 59 min. 2 sec.; 4. Mamselle X (st. A. G. Bakker), in 1 u. 47 sec. 2de race: 1. Karekiet. in 56 min. 51 sec.? 2. Mieke, in 57 min. 24 sec.; 3. Rietvink (st. C. Schölvinck), in 68 min. 52 sec.; 4. Willgerr (st. G. Hoogerhoud), in 59 min. 10 sec. Hoofdprijs: Karekiet. Handicap-klasse D: 1. Summerwille (3t C A. Schoemaker), ber. tijd in 1 u. 22 min, 28 sec.; 2. Marijke (si B. J. M. Leis), ber, tijd. 1 u. 24 min. 37 sec.; 3. Narmada (st. J. W. Henny), 4. Bonzo (st. D. Veen). 12-voetsjollen-klasse (dames): 1. Mieke (st. mej. M. Roozen). in 1 u. 2 min. 46 sec.-J 2 Loodsje (st. mej. Pluygers), in 1 u. 5 min. 10 sec. In de handicap-klasse en de 12-voets- jollen voor dames werd slechts één race ge* zeild. ZEILEN. TEAMWEDSTRIJD VOOR REGENBOGEN IN DE KAAGWEEK. Zooals destijds reeds door ons is gemeld zal gedurende de Kaagweek een te am wed-, strijd voor Regenbogen worden gehouden. Wij vernemen thans dat tot dusver hebben ingeschreven: Rotterdamsche Zeilvereeni-. ging en de Zeilvereenigingen Sneek en de Kaag, terwijl de Haarlemsohe zeilvereeni-* ging een voorloopige toezegging heeft gen daan. Er starten 3 regenbogen per vereeniging. CRICKET. Uitslagen. NEDERLANDSCHE CRICKET-BOND. Ie Klasse: AjaxHaarlem: Haarlem wint met 5 runs en 4 wickets H. G. C. I V. R. A.: H. G. C. I wint 31 runs op de eer* ste innings H. D. V. S.—H. C. G. II: H, D. V. S. wint met 81 runs op de eerste innings R. en W.A. G. C.: R. en W, wint met 5 runs op de eerste innings V. V. V.—V. O. C.: V. V. V. wint met 145 runs op de eerste innings Hilversum Quick: Quick wint met 91 runs op de eer ste innings. 3e Klasse Z.: L. C. C.Ajax H: Ajax II wint met innings en 29 runs. Overzicht. Ajax verliest van Haarlem H. C. C. H opnieuw geslagen. Na wat wij gisteren van Haarlem heb* ben gezien zijn wij meer dan ooit van mee* ning, dat Maas c.s. niet op de onderste plaats thuishooren en wij gelooven dan ook, dat Haarlem dit seizoen nog voor heel wat ver rassingen zal zorgen. Als batting-team drij ven de roodbroeken wel is waar op een paar krachten, zooals Maas, Jaski, Bieshaar, maar de bowlery is zeer goed. In ieder ge val was Haarlem gisteren sterker dan Ajax en won verdiend. Onze stadgenooten bren gen er tot nu toe werkelijk bitter weinig van terecht en wij beginnen te vreezen, dat het ook nu weer een minder fraai seizoen zal worden. Het feit van den dag is de nieuwe neder laag van de Haagsche reserves, ditmaal ia S.chiedam tegen H. D. V. S. De gaslheeren begonnen met een hoog totaal n.l. 203 eu voornamelijk dank zij Engering 610 zat

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 12