SPORTBLAD LEIDSCH DAGBLAD HET FEEST VAN „HOLLANDIA" No. 15. Maandag 13 Juni Anno 1927 Het voornaamste nieuws Bureau! Noordeindspleln LEIDEN van het Telefooni Dir. en Adm. 2500 Red. 1507. (Van onze eigen verslaggevers.) de roeiwedstruden. Njord wint het hoofdnummer der oude achten. Het tweedaagsche „Hollandia-" roeifestijn behoort weer voor een jaar tot het verleden en ongetwijfeld zullen zoowel bestuur als deelnemers in de meest aangename herin nering aan deze wedstrijden terugdenken. Het weer hield zich beide dagen gelukkig goed, de faces hadden een vlot verloop, de regeling te land en te water liet niets te wenschen over, de belangstelling was voor- ai den tweeden dag zeer grootmein Liebchen was willst du noch mehr? Gaarne brengen wij hier evenwel nog een afzonderlijk eeresaluut aan de politie, inzonderheid aan den inspecteur, den heer H. van Beek, die den weg langs de baan voor het doorgaand verkeer keurig vrijhield en alles regelde, wat maar eenigszins een opstopping zou kunnen veroorzaken. Dat bij een dergelijke drukte als Zater dagmiddag geen ongelukken van eenige be- teekenis plaats vonden, is stellig voor het overgroote deel aan haar tactvol, doch re- so!nuf optreden te danken. Onze groote erkentelijkheid willen wij ook niet nalaten uit te spreken jegens het „Hol- landia"-bestuur, dat, niet hét minst door het beschikbaar stellen van een persauto, alles in het werk stelde om ons onzen arbeid zooveel mogelijk te vergemakkelijken. Voor de wedstrijden leze men onder- slaand verslag. Na "de Zaterdag nog door oiis vermelde uitslagen werden de wedstrijden voortgezet met het Vierriem9dames stijlroeien juniores tusschen de navolgende drielallen: De Hoop, Dordt en Poseidon; Viking, De Laak en De Vliet; Delftsche Sport, Spaarne en Ne re us. Hiervan wisten zich de ploegen van Dordt, De Laak en Spaarne in de finale te plaatsen, welke werd gewonnen door: 1. Spaarne. De Laak-dames weiden tweede. In het nummer Vierriems damesstijlroeien seniores bekampten in een tweetal heats de ploegen van Viking. Spaarne, De Hoop, Nereus en De Vliet elkander de zege. Hiervan kwamen De Hoop en Nereus in den eindstrijd, waaruit ten slotte De Hoop» dames zegevierend te voorschijn traden De beide winnende damesploegen werden me», bloemen gehuldigd. Voor het nummer double scull ging de Hoop-ploeg (J. Wijsman Jr. en J. A. Molster) alleen over de baan. Ook de eindstrijd in de stuurmanlooze vier gaf een row-over te zien en wel van Nereus. Te circa halfvier werden de wedstrijden weer hervat met den eindstrijd van de Jonge Twee B tusschen De Hunze, De Hoop en Die Leylhe. Vrij spoedig na de start neemt De Hoop den kop, op één lengte door de beide overige ploegen gevolgd; na 500 meter verandert de situatie als De Hunze de leiders langszij komt. Er ontspint zich dan een vinnige strijd om de eerste plaats, welke eerst in de laatste 500 meter ten gunste van De Hoop beslist wordt als de Groningers zichtbaar vermoeid beginnen te geraken. Die Leythe profiteert hiervan dankbaar door na een goede eindspurt de tweede plaats te bezetten, zoodat de uitslag wordt: 1. De Hoop (A. J. Lulofs.boeg; J. Wil- lemsen, slag en A. Calkoen, st.) in 10 min. 12 2/5 sec.; 2. Die Leythe op 2 lengten in 10 min. .19 2/5 sec.; 3. De Hunze (3/4 lengte). Tegen alle verwachtingen in bracht de race der Jonge B-achten niet alleen veel spanning, maar zelfs een groote verrassing, doordat de algemeen als eerste aangemerkte Lage-acht door Nereus werd geslagen, 't Begin was heel normaal. Laga liep direct ll/t lengte uit op Amstel en Nereus, die broederlijk tot op 1500 m. boord aan boord bleven. Dan, in de laatste bocht, gaat Nereus. er vandoor, Amstel zakt al meer en meer af, terwijl de afstand tusschen Laga en Nereus steeds kleiner wordt, 't Wordt 1 lengte, 3/4 lengte, 7» lengteeven later 1/4 lengte en nog steeds loopt Nereus in. Zouden de roodbaadjes den aanval kun nen weerstaan? Nog 300 meter scheiden ons van de finish.de booten liggen ge lijk, heel even maar.dan plotseling schiet Nereus naar voren, Laga lijkt stil te liggen en onder geweldig gejubel gaat Ne reus een volle lengte voor Laga over de eindstreep. De tijd van de winnaars was 7 min. 65 4/5 sec.; 2. Laga in 8 min. 11/5 sec.; 3. Amstel (ver). De winnende ploeg was als volgt samen gesteld: S. Onnes (boeg), J. Eeftinck Schat- lekerk, N. de Voogd, H. Groeneveld, W. R. O. Goslings. E. van der Schoot, W. Wiïse- link, O. Lohmann (slag) en K. Bosch (st) De eindstrijd in de Jonge Skiff B tusschen Njord (Van der Meer) en Het Spaarne (Tromp) bood precies hetzelfde beeld als die in de Jon»" Skiff A tusschen deze beide scullers. Weer had Van der Meer geruimen tijd de leiding, maar in het laatste eind kon hij den Spaarne-man geen behoorlijken legen- stand meer bieden, zoodat deze zegevierde met 4 5 lengten in 7 min. 39 sec. Van der Meer deed 7 min. 50 1/5 sec. over de baan. De kamp tusschen de Overnaadsche Vieren (beginnelingen) van Nereus, Argo en Triton was tot op de helft der baan uiterst span nend. Daarna zakte Nereus meer en meer af, terwijl Triton Argo achter zich liet en met 3 lengten voorsprong op Argo won in 8 min. 40 2/5 sec. 2. Argo in 8 min. 49 2/5 sec.; 3. Nereus (3 lengten). De winnaars waren: J. A. Van Gelllicum (boeg), G. Vrijburg, H. A. Thiad^ns, S. Leurmans (slag) en B. J. Dommers (si). Voor de beslissing in de Stunrmanlooze Twee startten Amstel en de Dare Devil Club. Het was een eenzijdige race, waarin de Devils voortdurend voor lagen en onbedreigd won- Het watersportfeest van Hollandia; Njord wint in de roei wedstrijden het hoofdnum mer; mr. Carp zegeviert in den zeilwedstrijd der zesmeterB. Ajas verliest den cricketwedstrijd tegen Haarlem. De Leidsche Zwemclub opent het water- polo-seizoen met een 31 zege op U.Z.C. Nederland speelt gelijk in den voetbal wedstrijd tegen Denemarken. Longa wordt Zuidelijke eerste-klasser. nen in 9 min. 38 3/5 sec.; 2. Amstel in 9 min. 44 4/5 sec. De winnaars waren hier; C. A. van Wan-* kum (boeg) en H. C. van Suijlekom (slag)!. Het hoofdnummer op de Hollandia"-» wedstrijden en tevens de laatste race van dit tweedaagsche roeifestijn vormt sinds jaren de strijd der Onde Achten. Verleden jaar won Njord deze race. Dit jaar trok Njord op advies van haar coach, den heer H. L. M. van Schaik, zich uit da Oude Vier terug, ten einde de oude acht, waarin A. Johnson te elfder ure vervingen werd door J. A. Fruin, zoo sterk mogelijk te maken. Zouden de Leidenaars er werkelijk in slagen hun Delftsche rivalen te kloppen om daardoor den wisselprijs, een zilveren bei ker, ten tweede male te winnen? Heel da Njord-aanhang hoopte op een zegepraal; 't zou de kroon op het werk zijn. En ziet, da opofferingen waren niet tevergeefs geweest, de kranige oude acht beschaamde dit ver- trouwen niet en.won. De belangstelling voor deze race was ga* weldig groot.. Tientallen auto's en honcrei-* den fietsers volgden den strijd der kam* pioenen vanaf den smallen weg langs den Rijn. Beide ploegen startten vrijwel gelijk* tijdig; Njord maakte in de eerste halve mi* nuut 17 slagen. De roodbaatjes begonnen al spoedig uit te loopen, zoodat zij bij de 1ste pikettenrij reeds bijna een lengte voorsprong hadden; 200 Meter verder was er aJ licht tusschen de booten. Arm Njord...., maar gaandeweg gaan de Leidenaars beter roeien, wordt het waterwerk meer gelijk, doch de afstand blijft dezelfden. Nog G00 Meter, daar in de laatste bocht zet Njord de eindspurt in, prachtig gelijk plassen nu de riemen in het water, langzaam maar zeker wordt de on derlinge afstand kleiner, Laga kan het nie! volhouden en met nog 400 Meter voor den boeg liggen de booten naast elkaar. Schitterend houdt Njord haar spurt vol, de Delftsche studs beginnen teekenen van vermoeidheid te geven, hun slag wordt kor ter en hup Njord,daar gaan ze naar voren Steeds grooter wordt hun voorsprong; de» menschenmenigte op het gereserveerde ter* rein is als uitgelaten; claxons schreeuwen, bellen rinkelen, sirenes fluiten, uit honder* den kelen schalt de roep; „Njord. Njord" en onder een onbeschrijfelijk tumult, dat welhaast weldadig aandoet na de ontzet* tende spanning, gaat Njord als eerste dooi!

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 11