STORMRAMP ACHTERHOEK Voetbal-Wedstrijd L.F.C. I. - D.H.C. I. (Delft). VRAGENRUBRIEK. Die Leythe daarentegen stelde teleur. Öaar alleen de skiffeur Jacobi in zijn eerste heat wist te winnen. Echter werd hij later op den dag op overtuigende wijze geslagen door den Njord-sculler Van der Meer, zoo dat ook deze hoop in rook vervloog. De andere Leythe-ploegen eindigden beide als derde. Voor het verdere verloop der races ver wijzen wij naar onderstaand gedetailleerd verslag. De voorwedstrijden. Overnaadsche twee (beginnelingen): lste heat: boei 1 Njord, 2 De Hoop, 3 Delftsche Sport. Alle drie de ploegen gingen tot aan de eerste pikettenrij gelijk op; daarna zakte Delftsche Sport meer en meer af. Door tactisch sturen van den Njord-sluurman wisten de Leidenaars op ongeveer de helft van de baan een lengte voor te komen om in het laatste, rechte einde den voorsprong tot meerdere lengten te vergrooten. 1. Njord in 8 min. 51 sec.; 2. De Hoop in 9 min.0 3/5 sec.; 3. Delftsche Sport (ver). Voor de 2de heat verschenen aan de start Triton en Poseidon. Aanvankelijk scheen het alsof Poseidon een gemakkelijke overwinning zou behalen; in minder dan geen tijd had zij een halve lengte voor sprong veroverd, maar geleidelijk aan kwa men de Utrechtenaren opzetten om vervol gens in keurigen 'stijl meer en meer uit te loopen. Naarmate de finish naderde, zakte Po seidon af en toen Triton de eindstreep pas seerde bedroeg haar voorsprong vele leng ten. Het sturen van de winnende ploeg was zeer slecht. 1. Triton in 8 min. 52 3/5 sec.; 2. Posei don in 9 min. 05 sec. De Hoop was snelste tweede. In de lste heat van de Jonge A-vieren tusschen de Deutsche Ruder-Verein, Aegir en Die Leythe slaagden onze stadgenooten er niet in, spijt het door haar bij wijze van mascotte meegevoerde „kippebcentje" een eervol resultaat te behalen. Zij moesten zich met de derde plaats tevreden stellen. De Amsterdamsche Duit- schers of Duitsche Amsterdammers be haalde een vrij gemakkelijke overwinning, daar Aegir op 1000 M. reeds één lengte en op 1500 Meter reeds drie lengten achter lag. In het eind sloeg Aegir nog eenige nijdige spurtjes, waardoor de achterstand tot twee lengten gereduceerd werd. 1. Deutscher Ruder-Verein. Amsterdam in 7 min. 45 3/5 sec.; 2. Aegir in 7 min. 51 3/5 sec.; 3. Die Leythe (ver). De 2de heat tusschen Triton en De Hoop werd eveneens een gemakkelijke zege voor dc Domstadbewoners Weliswaar bleven de booten tot op de helft der baan gelijk, maar daarna liep Triton gedurig uit om met meer dere lengte te winnen. 1. Triton in 7 min. -44 4/5 sec."; 2. De Hoop in 8 min. 02 sec. Aegir als snelste tweede plaatste zich in den eindstrijd. De eerste heat van de OujfSkiff bracht evenals bij de Jonge Skiff^B de scullers van Laga en het Spaarne tegen elkaar. Voor Laga kwam wederom J. H .Westerman uit, voor 't Spaarne H. Cox. Cox begon goed, had bij de eerste piket tenrij zelfs een voorsprong van een lengte behaald, maar stuurde zóó abominabel slecht, dat hij tot tweemaal toe het ver% keerde piket nam. zoodat hij gediskwalifi ceerd was en Weslermann gemakkelijk won in 8 min. 21 sec. Voor de 2de heat had Gunther (Amstel) een row-over. De 3de en 4de heat in dit nummer wer den in de avonduren verroeid. De 3de, welke ging tusschen J. II. Westermann (Laga) en L. H. F. Gunther (Amstel), werd zooals van te voren reeds was te zeggen, een gemak kelijke overwinning van laatstgenoemde, die reeds na 200 Meter meer dan een lengte voorsprong had veroverd. De Laga-man hield kranig vol en eindigde ten slotte een viertal lengten achter Gun ther, wat op zichzelf reeds een niet onver dienstelijke prestatie was. De tijd van Gunther bedroeg 8 min. 1 4/5 sec. In de 4de heat ten slotte zegevierde J. J W. Muntz (Maas) over J. A. Fruin (Njord), die af bij de eerste piketten door slecht sturen een belangrijken achterstand boekte, welke bij de volgende piketten door dezelfde- oorzaak steeds vergroot werd. Muntz won onbedreigd in 8 min. 22 1/5 s^c. De lste heat van het nummer Jonge Skiff A leverde zoowaar wederom een Leidsche overwinning op. De Die Leythe-sculler A. M. Jacobi lag aanvankelijk achter bij den Poseidon-skiffeur mr. S. v. d. Hal, maar door slecht sturen van laatstgenoemde wist de Leidenaar voor te komen; op 1000 M. bedroeg zijn voorsprong zelfs 3 A 4 lengten. Door herhaald spurten van mr. v. d. Hal werd het verschil tusschen de bei Ie booten steeds kleiner en op 500 Meter voor de finish lag Jacobi nog slechts l1/» lengte voor. Verder wist de Amsterdammer het echter ook niet te brengen en met dezen afstand werd de finish bereikt. De tijd van den winnaar was 8 min. 45 1/5 sec. Ook de 2de heat bracht een Leidsche zege, doordat O. van der Meer den Nautilus-scul ler mr. J. van Nus met vele lengten achter zich liet. De race had een zeer regelmatig verloop; geleidelijk liep de Njordman uit om zonder dat het hem ook maar één oogenblik lastig werd gemaakt, onbedreigd le winnen in 8 min. 31 1/5 sec. In de 3de heat bood L. C. Uittenbogaard (Dordt) langen tijd kranig tegenstand aan den oud-Laga-sculler Th. Tromp (Spaarne), maar in het rechte eind kon hij hem niet houden, zoodat Tromp met eenige lengten won in 8 min. 18 1/5 sec. Voor de 4de heat ging J C. Severiens (De Hoop) alleen over de baan De 5de bracht twee Sleutelstedelijke ploe- gen, n.L Njord en Die Leythe in de baan. J Van der Meer roeide veel rustiger dan Ja cobi en won met drie lengten voorsprong, welke hij op volkomen regelmatige wijze veroverd had, in 8 min. 35 3/5 sec. De 6de heat gaf een zeer matigen strijd tusschen Th. Tromp (Spaarne) en J. C. Se- verienr (De Hoop), welke door eerstge noemde met 2 lengten in 8 min. 26 1/5 sec. gewonnen werd. De eerste heat der Overnaadsche Vieren beginnelingen, ging tusschen Triton, Nereus en Die Leythe. Tot op de helft van de baan gingen de ploegen gelijk op; daarna zakten de Leidenaars iets af, terwijl Triton en Ne reus de boord-aan-boord-race voortzetten tot 1500 M. Triton kwam toen langzaam maar zeker naar voren en passeerde l1/* lengte voor Nereus de eindstreep. Die Leythe was ongeveer drie lengten achter. 1. Triton, in 7 min. 544/5 sec.; 2. Nereus in 7 min. 68 3/5 sec.; 3. Die Leythe. In de tweede heat tusschen Argo en Po seidon was van strijd geen sprake, daar Argo vanaf de start de leiding had en deze geleidelijk tot vele lengten voorsprong ver grootte. 1. Argo, in 8 min. 07 2/5 sec.; 2. Posei don, in 8 min. 23 3/6 sec. Onder toenemende duisternis de laat ste start vond eerst om ruim halftien plaats werden tenslotte de 3de, 4de en 5de heat van de Jonge A-vieren verroeid, waarvan de uitslagen waren: 3de heat: 1. Triton, in 7 min. 43 4/5 sec.; 2. Deutsche Ruder-Verein; 3. Aegir. 4de heat: 1. Willem III in 7 min. 46 2/5 sec.; 2. De Laag; 3. Argo. 6de heat: 1. Njord, in 7 min. 50 sec.; 2. Spaarne; 3. Laga. De eindwedstrijden vingen aan met een row-over van de Dare Devil Club in het nummer Jonge Twee A, die de baan aflegden in 9 min. 40 sec. Een verrassing bracht de eindstrijd in het nummer Jonge Vier B, waarvoor aan de start verschenen de ploe gen van de Hunze, Laga en Aegir. Was de algemeene verwachting, dat de roodbaadjes den prijs uit het vuur (lees: water) zouden sleepen, de menschen van de Hunze dach ten er anders over en wonnen na uiterst feilen strijd. Na de start ging Laga het eerst naar voren en had bij de eerste piketten reeds een voorsprong van een lengte op de beide anderen, waarvan Aegir langzaam maar ze ker in de achterhoede geraakte. De andere Groningers hielden kranig vol en op 1000 meter lagen zij vrijwel gelijk met de leiders om daarna zelfs naar voren te komen. Op 500 meter voor de finish was de voorsprong vergroot tot bijna een lengte. Laga trachtte nog in de eindspurt te passeeren, maar het bleef bij een poging en onder geweldig enthousiasme ging de Hunze als eerste door de -finish. Haar tijd bedroeg 7 min. 32 4/5 sec., die van Laga 7 min. 37 sec. Aegir was pl.m. 8 lengten achter. De winnende ploeg was als volgt samen gesteld: A. E. Haan (boeg), Iz. Gorter, J. H. Zeeven, emJoh. D. Voorsmit (slag), G. van Rossum (st.). Bijzonder spannend was ook de beslis singsrace der Jonge A-achten tusschen de ploegen van Triton, Nereus en Njord. Njord was het snelste af en de eerste 500 meter was het een fraaie boord-aan- boord-race, waaruit met geen mogelijkheid viel op te maken, wie er winnen zou. Daarna zakte Njord af, terwijl Triton en Nereus beurtelings de leiding hadden. Met nog slechts 300 Meter voor den boeg had Nereus met bijna een bootlengte voorsprong op Triton stellig de beste kansen, maar door een magnifieke eindspurt kwam Triton onweerstaanbaar naar voren om met een halve taflengte te winnen in den tijd van 6 min. 512/5 sec.; Nereus had juist een seconde langer noodig. Njord lag circa 2 lengten achter Nereus. De winnaars waren: J. A. van Gellicum (boeg), J. .T. S. Eyma. C. J. Beukelman, G. Vrijburg, H. A. Thiadens, J. J. J. Goslinga, H. E Rombouts en S. Leurrr.ans- (slag), P. E. W. Lugt (st.). De laatste eindstrijd van dezen dag was die in het nummer Overnaadsche Twee (beginnelingen) tusschen de Hoop, Triton en Njord. Njord startte het snelste, gevolgd door Triton en de Hoop. In deze volgorde werd de geheele baan afgelegd, waarbij de Hoop mey en meer ten achter raakte en Njord en Triton fel kampten om de eerste plaats. In de eindspurt wist Njord nog iets uit le loopen en den voorsprong, welke gedurig een halve lengte had bedragen, te vergroo ten tot driekwart lengte. Njord's tijd was 8 min. 57 sec.: de win naars waren: D. Zijlstra (boeg). H. M. C. Poortman (slag) en C. C. Hora Siccama (st.). WATERPOLO. DE EERSTE COMPETITIE-WEDSTRIJD DER L. Z. C.-DAMES. Naar wij vernemen is voor de dames competitie alsnog vastgesteld voor morgen de wedstrijd L. Z. C. IS. Z. C. I (Schie dam). De wedstrijd, die gespeeld wordt in de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk, zal te halfdrie aanvangen. Voor de L. Z. C. komen uit: doel: mej. Korver, achter: mej. v. d. Noordaa, mej. A. van Noort en mej. Buys; voor: mej. Meyer, Mej. A. de Vries en mej. Van Leeuwen. ZEILEN. TWAALFVOETSJOLLEN TE OSTENDE. In den wedstrijd voor twaalfvoetsjollen om de Carolyschaal te Ostende kwamen slechts twee mededingers uit. In de eerste heat won De Vries Lentsch, 2e werd Huy- brechts (België); in de tweede heat won Huybrechts van De Vries Lentsch. Einduit slag; 1, Huybrechts, 2. De Vries Lentsch, ZWEMMEN. OVER HET KANAAL. Het record verbeterd. Twee Tsjecho-Slowaaksche zwemmers, Spacek en Veracek, zijn gistermorgen om drie uur van Ouessant vertrokken om het Kanaal over te zwemmen. Veracek heeft opgegeven, maar Spacek is geslaagd, zegt het „Hbld.". Hij kwam na 10 uur 45 min. in Dover aan land, waardoor het record van den Franschman Gio Michel met 35 mi nuten geslagen is. LAWN-TENNIS. De competitie. Voor de competitie zijn voor morgen de volgende wedstrijden vastgesteld: Leiden ITuinst. Houtrust I; Rijswijk Leiden II. CRICKET. Wedstrijdprogramma. NEDERLANDSGHE CRICKET-BOND. le Klasse: Leiden: AjaxHaarlem; Schiedam: H. D. V. S.—H. C. C. U; Haar lem: R. en W.A. C. C.; Amsterdam: V. V. V.V. O. C.; Den Haag: H. C. C. I.—V. R. A.Hilversum: HilversumQuick. 3 e Klasse Z.: Leiden: (Pomona) L. C. C.—Ajax II; Schiedam: H. D. V. S. III Phoenix II. Overzicht. Ajax zal moeten winnen! Een plaatselijke ontmoeting achter „Pomona". Niet zoo heel ver meer zijn wij van den langsten dag af, maar de eerste werkelijk goede cricketdag laat nog steeds op zich wachten en wij kunnen ons indenken dat heel wat cricketters een beetje huiverig het veld ingaan; reden temeer voor verrassin gen. Ajax heeft opnieuw een thuiswedstrijd, ditmaal tegen Haarlem. De club van Arnold Maas heeft in vier wedstrijden slechts even veel nederlagen geboekt, maar heel veel beter deden de Ajaxcieden het ook niet, daar uit drie wed strijden slechts twee punten werden ge sleept. Ajax verloor van H. C. C. II en van H. D. V. S., twee sterkere club9 en won van de Amsterdamsche, een zwakke broeder. Haarlem leed nederlagen tegen H. C. C. I, V. V. V. en R. en W., alle drie elftallen die zeker in de bovenste helft zullen eindigen. Dat Maas c.s. ook op overtuigende wijze door Quick werden geslagen, wijst o.i. wel op zwakte van de Haarlemsche club, maar toch hebben wij zoo het idee, dat de Haar lemmers heel wat hooger behooren te staan dan thans, nummer laatst. En Ajax? Eerlijk gezegd: onze verwachtingen hebben de Lei denaars tot nu toe wat beschaamd. De aan val van onze stadgenooten, wij wisten dit, is zwak. Zoolang Rice niet volkomen „fit"' is en Gammon, de Phoenixbowler, die naar verluidt voor Ajax zal komen spelen het is overigens de waag wanneer hij dispen satie van den N. C. B. zal krijgen is zeker welkom in de Leidsche gelederen. Maar ook de verdediging heeft ons tot nu toe teleur gesteld. Als batting-team is Ajax zeker goed voor een behoorlijk totaal maarde heeren komen weer evenals verleden jaar om beurten los en een goed totaal kwam er tot nu toe niet op het bord. Laten wij hopen, dat morgen eens meer dan twee Leidenaars zullen scoren. Eigeman, Chambers en Rice zullen dan wel in staal zijn om de overwin ning in de wacht te sleepen. Wil Ajax overi gens tot de acht bovenste eerste klassers gaan behooren en na al het geharrewar over de competitie-indeeling, is dat zeker gewenscht dan zal er morgen gewonnen dienen te worden. In de wedstrijden R. en W.A. C. C. en V. V. V.V. O C. kunnen wij slechts een overwinning der thuisclub voorspellen en bij HilversumQuick ligt een overwinning der gasten in de lijn der verwachtingen, waar Quick ook in Nijmegen, vrij overtuigend, wist te winnen. V. R. A. pleegt zich tegen de Haagsche buitengewoon te weren, maar of dit voor Fokker c.s. ditmaal moeilijkheden zal opleveren, betwijfelen wij toch. De span nendste wedstrijd tenslotte zal H. D. V. S. H. C. C. II zijn. Enkele weken geleden, toen deze wedstrijd werd uitgesteld, gaven wij hierover een beschouwing en onze conclusie was dat Tonny de Beu9 c.s. aan het langste eind zouden trekken. Nu zijn wij geneigd om de thuisclub een kans te geven, wat niet wegneemt, dat het ons ook niet zou ver wonderen als de Haagsche reserves sterker bleken dan de Schiedammers. Achter Pomona gaat het morgen om de Leidsche suprematie in de Zuidelijke derde klasse. In het begin van het seizoen won Ajax II in een vriendschappelijken wedstrijd van L. C. C., hetgeen allerminst wil zeggen, dat het morgen weer zoo zal zijn. Het wicket achter Pomona doef dikwijls heel raar, zooals wij zelf konden constateeren, tijdens den wedstrijd tegen „How's that". Geluk zal dan ook een belangrijke factor zijn, de vTaag is maar aan welken kant Fortuna zich morgen zal scharen. H. D, V. S. III zal in Schiedam geen moeite hebben met Phoenix II. Hoe er in Schiedam twee wedstrijden tegelijkertijd kunnen worden gespeeld, is ons niet recht duidelijk. Een fout van de N. C. B. admini stratie, die wel hersteld zal worden in de te laat verschijnende „De Corinthian". VOETBAL'. Programma voor morgen. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Interlandwedstrijd: Denemarken-Nederland. Promotie-Zuid: BleijerheideLonga. Kamp. van Nederland: Velocitas-Feijenoord. Van Overal Te Kopenhagen ontmoeten elkaar morgen de vertegenwoordigende ploegen van Dene marken en Nederland en het feit dat de kamp evenals .voorheen zoo laat in het seizoenV>laats vindt, is oorzaak dat de pu blieke belangstelling ongekend klein is. Het is momenteel al lang gedaan met de inte resse voor deze mooie wintersport en wij zullen ons daarom ook niet zetten tot het schrijven van een uitvoerig historisch over zicht van de landen wedstrijd en tusschen Oranje en de Denen. In 't kort zij slechts vermeld dat er tot dusver 7 ontmoetingen hebben plaatsgevonden, waarvan ieder land er 3 won, terwijl één ontmoeting een draw als resultaat opleverde. De balans is dus precies in evenwicht, terwijl ook het doel- gemiddelde weinig verschilt. Onze laatste wedstrijd tegen de Denen dateert van 13 Juni 1926. in Kopenhagen, toen Oranje met 41 werd geslagen. Thans bestaat er hoop op revanche. Wonnen de onzen niet achter eenvolgens van de Tsjechen, de Belgen en de Engelsche profs Intusschen is de kracht onzer tegenstan der van morgen niet voldoende bekend om met eenige zekerheid iets omtrent den uit slag te kunnen voorzeggen. De volgende ploegen zullen tegen elkaar in het veld komen: Nederland v. d. Meulen Denis Van Kol Verlegh Massy Van Heel Elfring Smeets Tap v. d. Broek Weber -O Millson Uldall Rohde Simonsen Hansen Leursen Jensen Bendixen Chris tensen Tarp Jensen Denemarken De wedstrijd vangt aan te 2.10 uur Hol- landsche tijd. KORFBAL. Programma voor morgen. NEDERLANDSCHE KORFBAL-BOND Kampioenschap van Nederland: Munten dam: VoorwaartsHet Zuiden. Prom. en degr. Overgang Z.-Holland: Dordrecht: Deetos 2Vitesse (Haag). Kampioensch. Noordel. 2e klasse: Rood- WitForward (terr. Giethoorn). Competitie: Oost I B: D. O. S.Zwart- Wit; H. K. C.—A. K. C. Noord I: Rood-ZwartKinea. Buiten de competitie: Den Haag: Serie- wedstrijden II. S. V. Overzicht, Het programma van de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, waarvan de samenstelling ietwat zonderling aandeed, btijkt thans de deugd le bezitten, dat het lot den laatsten wedstrijd zijn belangrijkheid behoudt. Morgen is het de laatste Zondag van het seizoen 1926/27, waarop officiéél korfbal mogelijk is en op dien laatsten Zondag der competitie moet de kampioen van Neder land worden aangewezen. Te Muntendam een klein dorp dicht bij Veendam zal dat gebeuren. Daar spelen Voorwaarts en Het Zuiden, nadat een week geleden de Noordelijke kampioen zijn bezoek aan Rotterdam met een bittere nederlaag heeft moeten bekoopen. Het Zuiden heeft nu één punt voorsprong op Voorwaarts en heeft tevens uit de ontmoeting te Rotterdam de ervaring kunnen opdoen op welke wijze zij het enthousiaste, maar onvolmaakte spei der Noorderlingen kan overtroeven. Mogelijk brengt Voorwaarts er in eigen omgeving wat meer van terecht dan in het Rotterdamsche Tuindorp. De Noordelijke club zal het toch niet zóó goed kunnen doen, dat zij den Rotterdammers beide pun ten ontneemt. We meenen te mogen aanne men dat Het Zuiden zich deze mooie kans niet zal laten ontgaan, en morgen als kam pioen van Nederland uit den strijd zal komen. Dordrecht heeft geen vertegenwoordiger in den Overgang. Mocht Deetos 2 er in sla gen van het Haagsche Vitesse te winnen, dan is Dordt meteen een Overganger rijk. In Den Haag konden beiden het niet tot een be slissing brengen. In Dordrecht zouden de Deetos-reserve's zich mogelijk de sterksten kunnen toonen. Builen de competitie vinden natuurlijk nog tal van wedstrijden plaats. In Den Haag houdt H. S. V. haar Beker-wedstrijden, die door gebrek aan terreinen, in een soort onder-onsje zijn veranderd. Te midden van al die gemoedelijkheid lijkt Fluks het aange wezen twaalftal om (vóór H. S. V. en H. K. V.) den Beker te winnen. S. D. O.—DIE HAGHE. S. D. O. speelt morgen op haar terrein een vriendschappelijken wedstrijd legen Die Haghe (Z.-Hollandsche Overgang). PAARDENSPORT. HOLLANDSCHE OFFICIEREN NAAR HET CONCOURS HIPPIQUE TE LUZERN. In de eerste helft van Juli wordt te Luzern een internationaal concours Hip- pique gehouden, waarop het geheele Olym pische programma zal worden gevraagd, zooals dit is vastgesteld voor de Olym pische Spelen in 1928. Naar de „N. Crt," verneemt, zullen er zeven Nederlandsche paarden op dit con cours uitkomen; dezer dagen kan de offi cieel© toezegging verwacht worden dat de volgende officieren aan het concours zullen deelnemen: majoor H. van Reede, direc teur der Rijschool, met Hans (R. P.) ka pitein van den Gen. Staf H. baron van Voorst tot Voorst met Gondler; ritmees ter-instructeur C. Hollertt met de Germaan alle drie voor de zware dressuur; voorts ritmeester-instructeur C. Hollertt met Doe rak (R. P.), kapitein der veld. art. J. Strootman met Indianola, luitenant I. baron Sirtema van Grovestins, ordonnans- officier van de Koningin met Osiris en luitenant der Huzaren Heuff met Sham rock voor den samengestelden ruiterwed- strijd. Vermoedelijk zal majoor jhr. K. Quarles van UffoTd, commandant van het Artillerie Paardendepot, als chef d'equipe de ruiters begeleiden. Ook majoor Couvée. secretaris der K.M.S.V., is voornemens de military te Luzern bij te wonen, in verband met de wedstrijden in 1928s RECLAME. 0138a Kampioen 2e KI. N.V.B. Aanvang 2 uur. Terrein Haagweg. Entree 30 cent. Jongens 15 cent. WIELRENNEN. LEIDSCHE REN- EN TOERISTEN*VEREEN. „SWIFT". Morgen zal de eerste wedstrqd plaats hebben der nieuwe competitie, over een afstand van 100 K.M. Hierbij wordt het puntenstelsel veranderd. De deelnemers, die na de eerste vier renners aankomen, krjjgen allen 5 punten, terwijl zjj, die met voor kennis niet aan een wedstrijd kunnen deel nemen, ook vgf punten krijgen. Zij, die zonder voorkennis niet deelnemen, krjjgen 10 punten. De samenkomst is 8.15 uur aan de De Gjjzelaarsbankvertrek precies 8.30 uur. De Juniores rijden een 1 K.M.-voorgift- wedstrijd. Zjj komen te 10 uur samen aan de Doezastraat; vertrek 10.10 uur. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN NIET IN ONS LAND. Naar de „Tel." verneemt heeft Hongarije, dat in 1928 de wereldkampioenschappen zal organiseeren, zich niet bereid verklaard van haar rechten afstand te doen ten gun* ste van den Nederlandschen Wielerbond. BILJARTEN. 2e KLASSE-KAMPIOENSCHAP L. B. B. Gisteravond hebben de laatste wedstrij* den plaats gehad om het 2e kl. kampioen schap L. B. B. De belangstelling van de leden der aangesloten vereenigingen was evenals bij de wedstrijden om het le klasse kampioenschap zeer gering. De uitslagen luiden: car. brt. h.s. gem. Tj. Pardon 150 46 17 3.26 A. Rijsdam 116 45 14 2.57 W. Massaar 101 44 14 2.29 P. Duivenvoorden Sr. 150 44 17 3 40 P. Duivenvoorden Jr. 136 35 20 3.88 Tj. Pardon 150 35 18 4.28 De eindstand is: gsp. gw. vrl. car. hs. gem. Tj Pardon 5 5 0 750 18 3.48 P. Duivenvoorden Sr. 5 4 1 718 35 3.50 P. Duivenvoorden Jr. 5 3 2 679 26 3.65 A. Rijsdam 5 2 3 621 39 3.16 W. Massaar 5 1 4 480 18 2.48 Th. Duivenvoorden 5 0 5 593 18 2.82 Na afloop" werden de prijzen door den voorzitter uitgereikt met een woord van dank aan de deelnemers. Door den heer F. Veltman waren nog 2 medailles beschikbaar gesteld, welke respectievelijk werden uitge reikt aan de heeren A. Rijsdam voor de hoogste serie, en P. Duivenvoorden Jr. als jongslen deelnemer en voor het hoogste gemidd. Door den heer P. Duivenvoorden Jr. werd namens de deelnemers, aan den heer Velt man dank gebracht voor het beschikbaar stellen van het goede ma^riaal. C. van der Z., te L. U vraagt over uw fornuis zooveel, dat we het hier moeilijk kunnen opgeven, doch waar u het fornuis van de Gasfabriek rechtstreeks betrokken hebt wil men u in de Toonkamer aan de Hooigracht wel helpen en de gevraagde in lichten geven, alsmede te zeggen, hoe u het brood in den oven moet bakken. Af en toe worden daar demonstraties ge houden over het doelmatig en voordeelig ge bruik van het gasfornuis en wordt bakken en braden er in voorgedaan. Woont eens zulk een demonstratie bij. IJ. v. d. B. te W. Woubrugge. Ofwegen, Hoogmade, Leiderdorp, Leiden. Zoelerwou- de, Stompwijk, Zoetermeer, Zegwaard, den Hoorn, Kruisweg, Bleiswijk, Bergschen hoek. Hillegersberg, Rotterdam, Veer naar Charlois, Goïdschelxoord. Veer over Oude Maas, Klaaswaal, Middelsluis, Numansdorp (Buitensluis), Veer naar Willemstad. Dintel- oord, Steenbergen. Oude-Molen. Halsteren, Bergen-op-Zoom, Hoogerheide. Woensdrecht (station), Rilland, Krabbendijke, Kruinin- gen. Schore, Biezelinge, Kapelle. Kloetinge, Goes. Totaal 151:6 K M. LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, VAN WELKE DE AFZENDERS ONBEKEND ZIJN.*) Terugontvangen in de 2e helft van Mei 1927 BRIEVEN BINNENLAND. Mevr. T. Bos Henkers, Den Haag Willy Flessing, Amsterdam Glimfabriek, Rot terdam Th. van Lammeren, Delft le Oosterperkstraat. Amsterdam J. Roest, Rotterdam Mej. Weber, 's-Gravenhage. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. J. Brussee, Leiden Mej. A. van Die- men, Den Haag J. J. Groenedijk, Rotter dam Heer en mej. Kranendonk. B. de Heer, Haag Mej. M. de Kort, Haarlem D. Ouwerkerk, Rotterdam Mevr. Sleenvoorden, Dordrecht. BRIEVEN BUITENLAND. Miss Janny, Cardiff Sidney Smitt, Londen. BRIEFKAARTEN RUTTENLAND. Eugen Lang. Duisburg. 2 briefkaarten zonder adres. Hieronder zijn mede begrepen stukken, welke niet of onvoldoende gefrankeerd zijn» 2—4

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 14