Kruschen No. 20625 LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 11 Juni Vierde Blad Anno 1927 Kruachen in 't land, zorgen aan Kant. VOOR DE HUISVROUW. Modepraatjes van een Parlslenne RADIO-PROGRAMMA Dr H.NANNING'S SUPP05IT0RIA SPORT. RECLAME. ,968 Heeft u nog een oude hoed en een paax dochters? De volgorde is niet zoo bar be leefd maar de hoed is het voornaamste! Daarom laat ik die vóórgaan! U kunt n.l. van een oude, zachte vilten hoed een paar aardige kinderschoentjes maken. En ik vroeg u of u een paar dochters heeft, omdat zoo iets een goed werkje is voor een meisje van een jaar of 12, en omdat er toch een kleine peuter moet zijn om die schoentejs te dra gen! Oude hoeden zijn er bij de vleet, sinds de mode zoo snel verandert en we niet lan ger dan twee, hoogstens drie jaar met een zelfde hoofddeksel kunnen loopen! Haal de voering uit die hoed; torn er lint of andere garneering af en knip de hoed in tweeën van vóór naar achter, of van achter naar vóór! Maak hierop beide helften glad of bijna plat door er een vochtige doek op te leggen en er met een gloeiend ijzer over heen te strijken. Het vilt mag eemge ron ding behouden; het behoeft niet zoo plat als een plank te zijn, doch moet handelbaar wezen. Is de hoed zoo vuil geworden, dat u hem niet schoon kunt krijgen met een harden borstel, doe het dan met een schoon lapje en wat benzine; doch doe het buitens huis. Pas op voor vuur en licht! Nu gaan we patroon knippen. Stel, het kindje voor wie u de „toffeltjes" wilt ma ken, is 2l/> jaar oud. Laat haar met één voetje op een glad stuk bruin papier gaan staan, b.v. op de keukentafel. Neem nu een potlood, zet dat loodrecht op het papier en trek hiermede den omtrek van het voetje langs. U krijgt dan een teekening ongeveer als het geschaduwde middenstuk van dit beeld. Dan mag baby van de tafel af. Trek nu langs de zijkanten en hielzijde van de tee kening een tweede lijn, ongeveer ruim een kwart c.M. buiten de eerste lijn en laat die om de teenen wat ruimer uitbuigen, zooals op mijn teekening de stippellijn aantoon*. Langs deze lijn zult u aanstonds moeten naaien. Trek nu nog een derde lijn buiten de beide andere eveneens ruim een kwart centimeter buiten de gestippelde en snij het papier langs deze lijn af. Dan heeft u de maat van de zooltjes! Nu moet de bovenkant in patroon gezel! Dat is moeilijker! U moet dat een paar maal probeeren, en dikwijls passen tot u een pre cies om het voetje sluitend model heeft. En. dan kunt u dat patroon ook verschei dene malen gebruiken. Begin nu op een stevig stuk papier de maten uit te zetten, die ik in deze teekening aangeef. Trek een stippellijn CL en aan den anderen kant eveneens gestippeld D—M. Teeken dan in stippels den boog CAD. Zooals u ziet is dat geen gelijkloopende boog, doch is hij iels wijder rechts dan links; de vorm van de groote teenzijde van den voet! De lengte van de lijn LM dóór A heen moet gelijk zijn aan de maat van de stippellijn op de zool; waar het t slaat naast A is „halfweg", ongeveer ruim 1 c.M. rechts van A. Het beste meet u deze lijn met een katoenen draadje. Teeken nu de bogen LO en PMdan is het patroon klaar om uitge knipt te worden. Speld of beter nog rijg beide patronen aan elkander en pas het modelletje om baby's voet; dat is de beste methode om nauwkeurig te controleeren of er soms er gens nog een foutje zit: te veel ruimte of een plekje, dat drukt b.v. Past het papieren model'goed, haal er dan de rijgdraden weer uil en knip het pairnon na in het vilt. Neem een van de twee hoedhelften en leg daar het papieren patroontje op, zóó, dal de „teenen" van den bovenkant der schoentjes naar het midden wijzen van wat eens de bol was van uw hoed. Dat is noodig met het oog op den draad van het vilt. Knip dit dan uit. Leg daarna het zool- patroon op het randgedeelte van uw hoed en knip dat ook uit en denk er om, dat er uit iedere hoedhelft twee zolen geknipt moeten worden, want als die zooltjes niet •labbei liggen, zqn zjj veel te dun. Neem daarna de andere helft van den hoed, keer d® patroontjes om en knip ze op dezelfde *ijze na. Als u ze niet omdraaide, zoudt Q twee rechterschoentjes krjjgen! Snjj daarna nog een paar zooltjes van ^n, soepel, maar sterk karton om als zool- v®rsterking dienst te doen. Deze zooltjes mnetpn rondom ongeveer een halve centi meter kleiner zijn dan de gestippelde lijn °P het zooipatroon. Nn behoeft u nog slechfs de uitgeknipte bukken op elkaar te stikken en uw pan eeltjes zijn klaar. O neen wacht nog even: versier eerst ;?t neusje van den schoen mei een zijden -raadje; teeken er een madelief, een viool, poppetje of een beestje op en trek dit met een gekleurde draad na. Hel staat vroo- lijker dan zoo'n effen slofje en baby vindt het zelf prachtig. Begin het vastnaaien van zool aan bovenstuk in het midden van den neus van den schoen en werk eerst langs den rechler- en daarna langs den linkerkant naar de hiel zijde toe. Gebruik hier een flinke naald en ijzerslerk garen voor. Want het moet tijden lang „houden"! Maak uw stiksteken onge veer een kwart c.M. langj alle precies even groot; zorg dat u regelmatig werkt zonder lussen of knoopen en haal uw draad stevig aan. Aan de achterzijde sluit u de schoen door beide helften netjes en precies tegen elkander te naaien; ze mogen niet over elkaar heen vallen, want dat zou het voetje verwonden en bovendien slordig staan. Stop vervolgens het karton zooltje in den schoen en doe er een beetje lijm aan (aan beide kanten); als de onderkant vast zit, legt u het tweede villen zooltje op het karton. Nu nog even de rondjes wat bijknippen, zoodat er geen scherpe hoeken of oneffen heden zijn te zien en u heeft een paar leuke muiltjes waar uw kleine peuter wel een jaar op kan ronddribbelen. Als de zooltjes versle ten zijn, maakt u er even een paar nieuwe voor. Dat is maar 'n kleine moeite. (Nadruk verboden). Parijs, einde Mei. De Hollandsche vrouw, veel meer tuk op mode-nieuwtjes dan haar Parijsche zusters, heeft er vooral tegen te waken, dat ze niet bij een modegril beklijft en een jaar later nog rondwandelt met een excentriciteitje, dat hier in dien tijd al vele malen vervangen is. 't Veiligst is dus maar rustige smaak volle kleeren en ..bijkomstigheden" te kie zen, dan houdt ge het best gelijken tred met de gedistingueerde Parisienne: eenvoud in kleeding, in kapsel, in schoeisel. voor ochtend- en middagschoentjes is do „charleston", een elegant soort „molière" van glacé-leer; soms van zwart of beige satijn voor een middag-avondschoen. Aan al onze middag- en avondschoenen hebben we de z.g. Cubaansche hak, dat is een hooge; rechte hak (5 c.M.) die dus niet rondom uitgehold is zooals oe Louis-XV-hak, maar wèl van hout is gemaakt, met leer bekleed. Alle sportschoenen, voor zoover ze geen gummi-zolen hebben, zijn van een stevige leeren hak voorzien, 3't c M. hoog (een „leeren" hak beslaat uit plakjes leer een „houten" hak is van met leer bekleed hout). Echte avond9choentjes zijn natuur lijk even rijk als het toilet, waarbij ze wor den gedragen, zijn soms evenals de robe met slrass geborduurd, maar een schoentje van zwart of beige satijn, of van goud of zilverleer (géén goud- of zilverstof!), „san- dale"-modet of „escarpin" is altijd op zijn plaats. Zwart chevreau met een mooie gesp is aangewezen voor de vrouw, die vele toiletten in één en dus ook veel soorten schoentjes in één vereenigen moet. Dat toilet-voor-alles kan niet beter zijn dan zwart, zoo'n soort japonnetje als ik den vorigen keer beschreef en dat op zijn plaats is in een kleine, maar ook in een groote garderobe, in een rarijsche. maar stellig ook in een Hollandsche. Niet als bijv. hot toilet, dat Joséphine Baker, de „favorite" van de Parijzcnaars. de „Ster van de Folies Bergère" in haar eigen cabaret onlangs droeg: een rokje héél ruim en wollig van blauw tulle. de schoentjes passend bij het corsage of omgekeerd? van blauwe „hagedis", een corsage-tje. dat eigenlijk al leen van voren bestond, in de rug gedécol leteerd was tot de taille en daar eindigde in een motief van diamanten; een ring met een groote diamant, een breede armband van diamanten en stijfgeplakt haar, alsof het op het hoofd geschilderd was. zooals bij die héél ouderwetsche poppen, maar dan niet met golfjes, maar glad, glad naar ach teren, Oorspronkelijk heeft Joséphine natuur lijk kroezend negerhaar, maar voor haar en andere vrouwen, die het „Joséphine Baker kapsel" dragen, evenals voor alle mannen, die charleston dansen en dat willen doen, zonder wuivende en trillende lokken, zijn allerlei plakmiddels uitgevonden, waarvan eiwit en vaseline hoofdingrediënten schijnen te wezen en die „colline", „bandoline" etc. genaamd zijn. Het ..Baker-kapsel" kunnen maar weinig vrouwen zich veroorloven Men moet er donker voor zijn. een mooie vorm van hoofd, goedgevormde oortjes en óf een zuiver óf een geestig profiel hebben Als tamelijk algemeene regel geldt, dat blond haar luchtiger gekapt moet worden dan donker. De Parisienne lost deze quaes- lie op twee verschillende manieren op: óf ze kiest de vorm van haar coiffure naar haar type en de kleur van haar haar. óf ze wijzigd de tint, wat héél vlot gaat. Met één verf-bad zag ik onlangs een vlasblond Parisiennetje pik zwart worden; de kapper vertrouwde me intu9schen toe, dat haar natuur-tint tusschen beide lag. Met camille of waterstofperoxyde bleekt men zelf héél gemakkelijk het haar en de Parisienne maakt geen geheim van haar behandeling door den kapper. Een kap-salon hier is een ver makelijke inrichting en de schotjes en gor dijnen bestaan maar voor de leus. Hier zit een dame met een steek van krantenpapier. Ze ondergaat een Henné-behandeling, zoo genaamd ter versterking van 't haar, maar een enkel grijs haartje verdwijnt ook door dit procédé. Een ander heeft een soort ron kende helm boven het hoofd hangen, met een gordijntje legen het ontsnappen van de warme lucht. Haar natte haar i9 omgeven door een netje; want de golven die de kap per er juist met kam en vingers heeft inge legd, moeten in het haar door heet en vlug droogen gefixeerd worden. Dit is de zoo genaamde „water-ondulatie" of mise-en- plis", de eenige manier van onduleeren, die de natuurlijke golf nabootst, de eenige ook. in tel bij Parisiennes. We dragen ons haar dicht bij het hoofd, met een enkelen „cran" op de ooren en verder een paar groote, platte golven. Niets is hier in Parijs zoo vulgair als het wijduit-gefriseerde haar, zooals veel Haagsche en hoeveel andere Hol landsche vrouwen en meisjes dragen. Het korte garconne-haar. recht boven de ooren afgeknipt, is een voorbijgaand grapje ge weest; als we ons haar niet tot halverwege de ooren dragen, dan is het toch niet meer jongensachtig kort. Wèl is er een neiging de golf op de ooren weer naar achteren te leggen en die dus niet tot ver op de wangen naar voren te trekken. Zoo'n kapsel laat ook het voorhoofd vrij, terwijl dat met de „crans", een lok op het voorhoofd, een schei ding opzij en zelfs soms wat poney eischt. Meer dan welke mode-regel geldt vooral voor onze coiffure: kies. wat u het best staat, d.w.z. uw voordeeligste eigenschap pen accentueert. COLINE. RECLAME. DE CITROËN-KARAVAAN IN AANTOCHT! De CITROEN Karavaan, bestaande uit de nieuwste modellen B. 14 en B. 15 (12/24 P.K.) zaï alhier doortrekken en de AUTO-CENTRALE, Papenstraat 4, te Lei den, Tel. 306, districts-agent voor het be roemde merk „CITROEN", zal gaarne de verschillende typen demonstreeren. De CITROEN Automobielen worden in gioote serie geconstrueerd onder toepassing van de allerlaatste verbeteringen, welke van den B.14 en den B. 15 hebben gemaakt: „Den besten wagen voor den laagsten prijs." De nieuwe CITROËN-modellen trekken de aandacht van een ieder, die de voordeelen van een automobiel waardeert. Alle typen zijp. voorzien van 5 wielen met „Confort"- of Ballonbanden, vierwiel-remmbn en Servo-rem, 4 schokbrekers, indirect verlicht dashborden andere accessoires. De beroemde „TOUT ACIER" (geheel staal) CITROEN carrosseriën zijn gemonteerd op het chassis B. 14 als Tor pedo en als Conduite Intérieure 4/5 plaat sen. Haar groote weerstand vormt een ga rantie tegen de gevaren van den weg en stelt de inzittenden in staat op hun gemak van het verfijnde comfort te genieten, ge boden door de geruischlooze carrosserieën met diepe en gemakkelijke zitplaatsen, de meest moderne accessoires en alle verdere verbeteringen. De CITKOEN-fabrieken hebben bovendien op haro chassis B. 14 gemonteerd de Con duite Intérieure (model Cabriolet) 3 plaat sen en Torpedo-Cabriolet 2 plaatsen, waarin talrijke vernuftige détails een atmosfeer van luxe en gerieflijkheid scheppen. Deze typen zijn bij uitstek geschikt voor den zakenman, die de hooge kosten van een grooten wage* wil vermijden en de moderne vrouw, die een eleganten wagen zoekt, om zeft te be sturen. Voortï lanceerde het groote Fransche merk dit jaar een chassis met oen nuttig draag vermogen van 1000 K.G., ontworpen volgens de grondbeginselen, die den CITROEN B. 14 tot den meest economischen wagen ter wereld hebben gèmaakt. Op dit zware chassis kun nen groote carrosserieën worden gemonteerd, die aan de speciale eischen van elk bedrijf beantwoorden. De nieuwe modellen Bestol wagens, voorzien van een gesloten voorstuk (Conduite Intérieure) met een nuttig laad vermogen van 500 K.G. en 1000 K.G., zullen nog meer succes oogsten dan nun voorgangers, speciaal het model met af neembare huif. Wij raden U ten sterkste aan, deze nieuwe modellen bjj het doordrekken van de Kara vaan te gaan bozichtigen. Ook zult daarbij den wagen vinden, die U het beste aanstaat en U zult even ingenomen zjjn over Uw keus als de thans reeds meer dan 50.000 bezitters van den nieuwen CITROEN B. 14, wier tevredenheid een garantie vormt voor de kwaliteit en volmaakte uitvoering van den nieuwen CITROEN 12/24 P.K. VOOR ZONDAG 12 JUNI. Hilversum, 1050 M. 10.1512.00. Dienst in de St. Plechelmuskerk te Oldcn- zaal. Zangkoor van 52 knapen en 30 hee- ren-zangers, o. 1. v. Toon Borghuis. Orga nist is de heer H. A. Vastert, Predikatie wordt gehouden door den heer P. Panmen. Voor het „Kyrie" (Introitus). Tob. 126. Ps. 8:1. Na het „Gloria in excelsis" (Gra duale) Dan. 3 55, 56. Dan. 3 52 Na het „Credo" (Offertorium Tob. 12. Na het „Domine sum dignu?" (Comrnunio^ Tob. 12 6 Voor de H. Mis wordt gespeeld op het orgel: Improvisaiie van Corn. Bonten op 52. a Andante, b. Alia breve. Na den dienst: Postludium van J. Nueneif Hel gem. zangkoor zingt de „Missa Secunda Hebt ge wel eens onverwacht U zelf bekeken in een winkelruit of spiegel? Het zal dan opgevallen zijn, dat ge er heel anders uitziet dan ge zelf meent. Ge hebt iets ontevredens, het is alsof ge een masker van zorgen draagt. Wat er aan scheelt? Uw gezondheid is niet in orde, L'w bloed is onzuiver, lever en nieren functioneeren niet zooals het behoort en daarom voelt ge U onprettig. Uw lichaam heeft be hoefte aan een grootere hoeveelheid van de zes onmisbare Natuurzouten dan het aan Uw voedsel kan onttrekken, d.w.z. het heeft een kleine dagelijksche dosis Kruschen Zout noodig Koopt daarom nog heden een flesch Kruschen Zout. Lever en nieren zullen dan ook bij U weder hun plicht doen, Uw bloed wordt ge zuiverd en ge begint als 't ware een nieuw leven van geluk en gezondheid, waarin voor zorgen geen plaats over blijft Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. Vraagt Uw huisarts! PRIJS i.6o PER FLACON. -GEZONDHEID VOOR EEN CENT PER DAG. Fabrikanten E. GRrrriTna Huciies Ltd. Manchester, Engeland. Importeur: ROWNTREE HANDELSMIJ. KEIZERSGRACHT ia*. AMSTERDAM. Pontificalis", van Don Lorenzo Perosi in cis-mol, met begel. van orgel. Voor Óen Zegen: Tantum Ergo Sacramenlum, van Joh. Winnubst met orgelbegel. en het „Lau- date Dominum" 5-st. gem koor a capella van Lud. Viadana 12.001.30: Lunch- muziek door het Trianon-Salontrio 1.3u 2.30; Hawaiianmuziek door liet Hawaiian Radio Vijftal, bestaande uit: Chris de Vos Jr. Hawaiian guitaar; Eug. Scholten. Ha- waaiian-guitaar; Jan de Vos. bas-guilnar; 11 Fernandes, guitaar; Chris Seegers, Uku lele 2.30: Aansluiting van „Artis" te Amsterdam. Concert door hot muziekcorps van het Regiment Genietroepen te Utrecht, dirigent: W. v. d. Bly 6.45. V. P. R. O. kerkdienst in het.gebouw van den N. P. R. te Hilversum. Spreker: Ds. J. v. Dorp. F. Kloek-orgel. V. P.'R. O.-koor o.l. v. F. Kloek. 1. Allegro Moderato e serioso (So nate No. 1, deel 1). Mendelssohn-Barllioldy. 2. Votum. 3. Voorlezen: Matth, 13 30 4 Gebed. 5. Gezang 20 1 en 2. 6. Preek, over: Een zaaier ging uit om te zaaien (Matth. 13 3), le gcd. 7. Evang. Gez. 245 1 en 2 (koor). 8. Preek. 2e gcd 0. Improvisatie, Kloek (orgel). 10. Gebod lt. Evang. Gez. 248 3 (koor). 12. Zegen. 8 00: Persber. en sportuitslagen 8.10: Concert door het A. N. R. O.-symphonie- orkest, o. 1. v. Willem van Wajmelo liet A. N. R O -gom. koor en de dames ï.olli MuskensSleurs, sopraan; E. Thole, alt Ravenlry, 1600 M. 3.50: Concert. M. •Thomas, sopraan; R. Palmar-barilon. De Salisbury Singers. Y. Arnaud. piano. G. Pilsch,cello 5.305.50; Voorlezing uit „The Divize adventure", van F. Macleod 8.20: De klokken van St. Martin in the fields 8.30: Kerkdienst 9.15: Lief- dadigheidsoproep 9.20: Weerber., nieuws 9 35: Werken van Mozart door orkest. F Holding, sopraan; Ch. Draper, clarinet 11.0011.20: „The silent Fellowship" van Cardiff. Tarijs „Radio-Paris", 1750 M. 12 20 105: Gewijde muziek en preek 1.05— 2.10- O rk osteon eert 5.05f>. 55: De IIo- monyme Jazz. Dansmuziek 8.5010.50: Dansmuziek. Orkest Mario Ca zes. Langenberg. 469 M. 9 2010.20: Evang. morgenfeesl. 12.201.35: Lezing Shakespeare's Königsdramen 1.352.50 Concert. Orkest en R. Grote, cello 4 20- 6.20: Voetbalwedstrijd om het kampioen schap van Duitschland 7.20: ..Carmen", opera in 4 acten van Bizet. Daarna tot 12.20: Dansmuziek. Königswuslerhausen. 1250 M. en Berlijn, 481 en 566 M. 6.50- Vrocgconrcrt 9 20: Morgenconrert 11.501.10- Or- kesteoncerl 5.206.50 „Was wir brin- gen", van Goelhe en ..Titus" van Mozart 8.15: Lezing 8.50: In een lunapark te Berlijn. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. Hamburg. 394.7 M. 9.3511.15- Mor genconcert. Koor en solisten 1.252i20. Orkesleoneert 3.054.35: Orkestconcert 5 507.40: Orkesleoneert 8.2011.10 Vroolijk concert. Daarna dansmuziek in café Wall hof. Brussel. 509 M. 5.20—6.20: Dansmu ziek 8.2010 20: Concert. Orkest en Mme. De Brauwer, zang. VOOR MAANDAG 13 JUNI. Hilversum (10.50 M.) 12.00: Polilieber. 12 352.00: Lunchmuziek door het Trianon Salon Trio. 3.304.30- Vrouwenuurlje. 5 006 00: Kinderuurljc door Mevr. Antoi nette van Dijk. 6.007.45: Vooravond concert door het A N.R.O -orkest, o. 1. van Nico Treep. Marschen en walsen. 7.45- Politieber. 8.10: Uitzending ter gelegen heid van het 150-jarig bestaan van Nijkerk's klokkenspel. 1. Nijkerksch Fanfarekorps, dir. J. v. Rossum 2. Openingswoord door den voorzitter van het comité, de heer H. Teyge- ler. 3. A capella-koor „Hallelujah", dir. O. Rooke. 4. Rede door den Burgemeester van Nijkerk J. C A. M. van Kluyve. 5. Mando line-ensemble ..Con Amore". dir D de Jong. 6. Nijkerks Kinderkoor, dir Joh. W. Meyll. 7. „Een boerenbruiloft", karakterschets II. Smits, door hpt mandoline orkest. 8. Propa- gandarede van dr. J. Casparie, voorz. v. d Alg Klokkenspelvcr 9 Nijkerk's Vocaal Kwartet, dir J. W. Meyll. 10 Vioolsolo door den heer A. Bryan, begel. van den heer Joh. W. Meyll, piano, 11. A capella koor, 12. Nij kerk's Fanfarecorps, daarna (c a. 10.45) Ca rillonbespeling door de beiaardiers F. Tim mermans, Joh. W. Meyll en G. Nees. C.a. 10.Persber. Daventry (1600 M.): 11.20: Daventry- kwarlet en solisten (sopraan, bariton, viool, piano). 1.202.20: Orgelconcert. 3.15: Voorlezing. 3.20: Lezing: Every-day things of the past-Norman England. 4.05: Dansmuziek. 5.20: Huishoudpraatje. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Daventry-kwar- tct. 6.50: Tijds., weerb., nieuws. 7.05: Daventry-kwartet. 7.20- Dram. critiek. 7.35: De sonates van Beethoven, Piano-mu- ziek. 7.45: Spaansche causerie. 8.05 Militaire band en D. Benneet, sopraan. 9 20: Weerb., nieuws. 9.40: Mr. A. P. Herbert. 9.55: Royal Artillery Band, T. Kinniburgh, bas. i0.30: Mr. A. J. Alan The suit case. 10.4511.20: De band. 112012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 10.50 11.20: Concert. 12.502.10: Orkestcon cert. 5.055.55: Concert, declamatie, piano- en vioolmuziek. 9.0511.„No- ces de Jeannelte", operette. Langenberg (496 M.) 1.502.50: Liederen en aria's door solisten (sopraan, bariton, fluit, i^pno). 5.50—6.50 Orkestconcert. 8.35: Werken van de Strauss'en door het Werag-orkest. Daarna tot 12.20 Dansmuziek Königswuslerhausen (1250 M.) 12.20 8 05. Lezingen en lessen. 8.30: liet Sc.hlesische Landes-orkest, dr. Zeuner-Ro- senlhal, zang. 9.20: Orgelconcert in de Georgskerk te Hamburg. Hamburg (394.7 M.) 12.50—3.10: Orkest- concert. 1.35: Liedjes bij de luit en de clamaties. 5.206.15: Gramofoonmuziek. 6.207.20: Orkestconcert. 7.208.10: Orkestconcert. 8.20: Vroolijk concert. 9.2011.10: Orgelbespeling in de Georgs kerk. Brussel (5.09 M.) 5.206.20: Orkestcon- eert. 8.2010.20; Concert. Orkest en Hr. Sprengers. Vlaamschc humorist. RECLAME. (Zetpillen tegen aambeien) rflctpidiniottrvl ƒ1.75 pen doosje van 12 stuks. :-'96i ROEIEN. DE HCLLANDIA-ROEIWEDSTRLJDEN. Schitterend weer en een schitterende regeling Een succesvolle dag voor Njord Matige prestaties van Die Leythe. (Van onzen specialen verslaggever.) Zooals reeds gisteren door ons werd op gemerkt. had het Mollandia-bestuur het op den eersten dag met het weer niet beter kunnen treffen. Den geheelen dag scheen de zon over de wateren, hetgeen in niet geringe mate be vorderlijk was voor het welslagen dor wed strijden, maar buitendien waren alle fac toren aanwezig, welke een vlot verloop in de hand werkten. Zoo had de Alphensche politie ondpr lei ding van inspecteur Van Beek voor een keurige verkeersregeling gezorgd en stelde het bestuur wederom een voortreffelijke persauto lot onze beschikking, waardoor wij de races uitstekend konden volgen, onge acht nog de overige faciliteiten, welke onj in den vorm van persberichten e d. werden verleend Het Leidsche Njord overtrof onze ver wachtingen. die na de Varsity-wedstrijden eerlijk gezegd niet al te hoog gespannen waren, door in verschillende nummers als •erstp te eindigen pn zelf den eindwedslrijd van de Ovemaadsche Twee le winnen. Bravo, Njord I

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 13