JIjTPS AMANDELTJES SPUDDING No. 20624 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 10 Juni Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. ALPBEN. Concert, te geven door de Chr. Muzdek- Tweeniging „Arti et Religioni", te Alphen a. d. Rijn, op Dinsdag 14 Joni e. k., des avonds te acht uur, in de tent in de Zaal- begstraat. Programma: Gezang 49; 1. „Nieuwe Ka meraden", marsch, H. J. Krul; 2. „Messi- dori', ouverture, F. Andrieu; 3. „Chor aus Die Schöpfung", Joe. Haidn; 4. „Le Chalet", Solo pour Bariton, A. Adam; 5. „Een zonnige dag op de Veluwe", (Fantaisie Pastorale), J. R. v. d. Glas. Pauze. 6. „Cor nelius Marsch", Mendelssohn; 7. „Le Caiif de Bagdad", (Ouverture), Boieldieu; S. „Heere, wg danken TJ", F. Mohring; 9. „Mignon", (Ouverture), J. R. v. d. Glas; 10. „Le CentCinquantenaire", (marsch), Max Guillaume; God is mjjn licht. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Margaretha, d. v. J. Kalkman en M. Akerboom. Nicolaas An dreas Antonius, z. v. P. W. M. v. Niekerk en C. M. Moons. Overleden: Hendrika Maria Eikelenboom, 57 j., gehuwd met J. Boer. Getrouwd: J. A. v. Amerongen, 21 J., en A. v. Beek, 23 j. J. de Koning, 42 j. en B. Roskam, 36 j. Gevestigd: Jan Bal ten, banketbakker, van 's-Gravenhage. Th. v. d. Wereld, zonder beroep, van Alkemade. Vertrokken: A. Boelen, Dienstbode, naar Hilversum. J. P. Griffioen, zonder be roep, naar Amsterdam. A. J. Wennekens, bakkersknecht, naar Schoonhoven. J. C. Wijngaarden, smidsknecht, naar Haarlem. E. L. Rijnbeek, kleermaker, naar Kamerik. Tusschen de beide sluisdeuren geraakte een meisje te water. Gelukkig ontbreekt het op die plaats meestal niet aan publiek, zoodat aanstonds een omstander het kind, dat in de kolken heel gauw weggezogen zou zijn geweest, met een stok kon redden. BOSKOOP. Gemeenteraad. Aankoop van grond ten behoeve van den raadhuisbouw. Voorzitter, de heer P. A. Colijn,Burge- meester. Afwezig de heer J. J. Grootendorst, we- I gens verblijf buitenlands. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Aan den heer J. A. Deij9 wordt op diens verzoek eervol ontslag verleend als lid van de Commissie tot Wering van Schoolver zuim. B. en W. deelen mede, dat de aanbeste- I ding van de 15 te bouwen eenvoudige wo ningen heeft plaats gevonden. De laagste inschrijver was de heer Kra nenburg. De inschrijvingssom was echter aanmerkelijk boven de geraamde kosten, zij I zing nog f 4000 boven de begrooting. Onder handelingen worden echter gevoerd met den laagsten inschrijver om nog tot een goed I resultaat te komen. Overeenkomstig het voorstel van B. en I W. wordt besloten aan den gemeentewerk man P. Lok een gratificatie van f 50 toe te kennen. Eveneens wordt besloten tot verlenging I van den termijn van ontruiming, gesteld voor de onbewoonbaar verklaarde woning Stedlen No. 5, met drie maanden. De heer Brand heeft wel eenigszins be- I zwaar omdat het een heel slechte woning is. Spreker brengt dit in verband met het be- I sluit van den raad tot den bouw van 15 I eenvoudige woningen; volgens hem. zou het B. en W. heelemaal niet spijten, indien deze I woningen er niet kwamen. De voorzitter bestrijdt deze opvatting. Overeenkomstig het voorstel van B. en I W. wordt besloten om van de Ned.-Herv. I Gemeente een gedeelte weg en water aan I het Torenpad over te nemen voor de som I van f 10. B. en W. bieden aan het verslag van den I toestand der gemeente Boskoop over het I Jaar 1926, hetwelk bij de leden zal circu- leeren. Daarna stelt de Voorzitter dé rondvraag I aan de orde. De heer Van der Wolf wijst op I pen verzakking in de Zuidkade, welke le vensgevaarlijk kan worden. Wethouder Guldemond zegt hiervan nota te zullen nemen. De heer Boekraad wijst op een vervuild I slootje nabij de Christelijke School in de |Xieuwstraat. De Voorzitter zegt toe, zulk9 te laten uit leggeren. I Hierop gaat de vergadering over in ge- |heime zitting. Na heropening der deuren stelt de Voor letter aan de orde de bespreking i.z. indee- l ing van het voor het raadhuisbouw aan gekochte terrein. B. en W. stellen o.m. voor |om een strook ter breedte van 14 M. van het l'Prrein aan de Nationale Bankvereeniging |le verkoopen. De heer Boekraad kan zic^i hiermede ver- lenigen uit een oogpunt van een goed finan- l'-ieel beheer. Echter acht hij het geboden l*drag van f 8500 te laag. f 12000 acht hij l3iet le hoog. Desnoods zou een strook grond l*an weerszijden van het te bouwen raadhuis l-*n behoeve van den bouw van een paar IWrenhuizen kunnen worden verkocht. Spreker maakt er een voorstel van om l«t terrein voor minstens f 12000 te verkoo- |pen. De heer Noest is met het oog op een even- l'-^ele uitbreiding dezer gemeente tegen den Inkoop van een zoo gunstig gelegen ter- pin in het centrum der gemeente. Spreker maakt hier een voorstel van. De voorzitter licht het voorstel toe. Het padhuis alleen op een dergelijk groot ter- p'n als nu is aangekocht is uit aslheliscn pJSPunt niet mooi. Het geheel eischt een ■febouw naast zich in overeenstemming met I n bouwtrant van het raadhuis. Volgens p^gen is de prijs te laag. De opzet van het voorstel is echter niet om winst te ma ken, doch juist om te zorgen, dat een mooi aspect in het centrum van het dorp komt. Na nog eend ge discussie wordt het voor stel Noest in stemming gebracht en verwor pen met 9 tegen 3 stemmen. Het voortel van den heer Boekraad, nog geamendeerd door den heer Brand wordt verworpen met 9 tegen 3 stemmen, terwijl het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met 2 stemmen tegen. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Arie Goudkuil, jm., 20 j. en Leentje de Jong, j.d., 18 j, LEIDERDORP. Op d© Woensdag 8 Juni gehouden schietwedstrijd van de burgerwachten, Fe deratie Rijnland-Oost, verwierven de na volgende schutters van de burgerwacht alhier prijzen op de personeele baan: J. J. Wolff, K. Spaargaren, J. J. C. Teijn, Th. de Boer, F. Zandbergen, G. de Koning J.Mz., W. Jansen, J. de Jong, G. Groe nendijk, A. Slingerland, Jac. Spaargaren. Op de vrije baan: J. J. Wolff, A. Slinger land, F. Zandbergen, G. den Braver en Th. Nagtegaal. Met revolverschieten wer den de hoogste punten behaald door de heeren Th. de Vrede, commandant van de burgerwacht te Benthuizen en door de burgemeesters Verheul te Benthuizen en Van der Valk Bouman, alhier. Op Woensdag 29 Juni a.s. zal er in het gebouw Irene gelegenheid bestaan tot kostelooze vacinatie, des namiddags van één tot twee uur. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. OverledenAgatha Elisabeth Jansen, 82 j., ongehuwd, wonende te Bodegraven. De gemeente-veldwachter V. alhier vond in de Goudschevaart onder deze ge meente een heeren-rijwiel geheel intact, opgepompte banden, lantaarn en zelfs een belastingplaatje 1927 was er aan beves tigd. Het vermoeden Lag dus voor de hand dat hier een ongeval had plaats gehad. Geruimen tijd is dan ook op de bewuste plaats gedregd, doch zonder resultaat Daar ook omtrent vermissing niets is ver nomen, meent men ruu d&t de fiets daar ai eenigen tijd moet gelegen hebben en wel licht van diefstal afkomstig zal zijn. De collecte langs de huizen alhier ge houden ten bate van het fonds tot aan moediging en ondersteuning van den gewa- penden dienst in de Nederlanden heeft op gebracht de som van f 15. J. A. D. A. alhier, had het ongeluk toen hij op een rijwiel gezeten een andere fiets aan de hand hield bij het passeeren van een smal brugje met zijn linkerhand bekneld te raken tusschen het hekwerk van dat brugje. Tengevolge daarvan sneed zijn verlo vingsring hem zoodanig in den vinger dat dit lichaamsdeel als 't ware werd afgesne den. Na door dr. Sch. voorloopig te zijn verbonden, werd de ringer in het Zieken huis afgezet. AALSMEER. De eerste aardbeien werden alhier deze week van den kouden grond geplukt. Het gewas belooft een ruimen oogst als het weer meewerkt. v— Woensdagavond had alhier een verga dering plaats van het Comité Stormramp 1925", onder voorzitterschap van den burge meester. Besloten werd tot het houden van een steunbeweging van 1418 Juni a.s. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerritje, dochter van J. Knook en J. Haspels. Maria, dochter van W. M. Roodzand en J. M. Vérbree Geertruida Jacoba, dochter van A. Uittenbroek en J. Aalbers. Wilhelmina Johanna Elisabeth, dochter van A. Snijders en W. J. E. van Zon. Margaretha Maria, dochter van A. Louter en M. M.' van Kampen. Theodora Johanna, dochter van G. J. van Hensbergen en J. G. Jeurissen. Adrianus, zoon van M. van Tol en N. Marbus. Matthias Hendri- kus Bernardus, zoon van J C Pompe en A. M B. van Well. Cornelis Basliaan, zoon van A. A. Bax en S. van der Beek. Adria nus Martinus'Johannes, zoon van H. Broek man en J. de Ridder. Johanna Maria, dochter van W. A. van Gils en J. Schouten. Petrus Michael, zoon van G. G. v. Egmond en M. G. Heemskerk. Ondertrouwd: W. Korenstra, 24 j. en A den Daas. 21 j. C. Sack, 24 j. en F. den Dekker, 19 j. Gehuwd: L. van Prooijen, 19 j. en W. den Dekker, 25 j. Chr. Hemelaar, 30 j., en A. B. Gouweleeuw, wede., 30 j. A. W. van Leeuwen, 24 j. en M. G. Verbeek, 25 j. J. H. W van Duyn, 24 j. en M. Klomp, 24 j. H. Wessels, 23 j. en W. den Hertog, 19 j. Overleden: Gerrit, 3 j., zoon van J. van Soelen en A. Bredeveld. Petronella van der Voet, 4 j., dochter van M. van der Voet en C. M. Balkenende. Cornelis de Wit, 82 wedr van M. de Groot Johanna Bank, 45 j.. echtgenoote van J. L. Witteman. Herraina Cornelia Kors, 31 j., ongehuwde dochter van N. Kors. Gerardus Johannes Albertus van Rouendal, 25 j., ongeh. zoon van G. J. A. van Rouendal. Hendrika Florentina Wilhelmina de Bruyn, 56 j., ge huwd met F. van Werven. Karei Jacobus Westerhout, 59 j., gehuwd met H. Gerritse. Levenloos geboren kind van het vrouwe lijk geslacht v. A. Snijders en W J. E. v. Zon. Veel bieten dit jaar in den Haarlemmermeer- polder. - Het aantal beteelde hektaren meer dan verdriedubbeld. In 1926 werden in den Haarlemmermeer- polder slechts 1300 hektaren met bieten be zaaid. Dit jaar echter bedraagt het in dezen polder met bieten beteelde hektaren niet minder dan ongeveer 4350, alzoo meer dan een verdriedubbeling, waaruit wel valt af te leiden, dat de a.s. bietencampagne heel wat bedrijvigheid teweeg zal brengen. De suiker fabriek „Holland", te Halfweg, die verleden jaar wegens te geringen aanvoer heeft stil gestaan, gaat dan ook weder draaien. HILLEGOM. De heer C. J. F. Dolk, candidaat-notaris, is benoemd tot waarnemend notaris van het kantnor van wjjlen notaris Goldenberg. Er worden ernstige pogingen aangewend den heer Dolk tot notaris benoemd te krijgen. De heeren J. H. Versteege, R. Schoon- derbeek, W. van Zanten Hzn. en J. Smit zijn benoemd tot brandmeesters. Het 3-jarig zoontje van den heer C. A. R. is in de Haven gevallen. De vader zag het gevaar, sprong te water en kon zjjn kind gelukkig redden. KATWIJK. De installatie van mr. dr. J. Schokking als burgemeester. Het programma voor de ont vangst en de leesten. De installatie van Burgemeester Schok king zal a.s. Maandag 13 dezer plaats heb ben. Wij vernemen dat aan deze officieele plechtigheid door enkele regeeringspersonen en Kamerleden zal worden deelgenomen. Hieruit blijkt hoe zeer de Burgemeester in ihooge kringen geacht en gewaardeerd wordt hetgeen de gemeente in hooge mate ten goede kan komen. Van het uitgebreide programma voor de feestelijkheden noemen we de volgende num mers: Officieele ontvangst aan den grens der gemeente (Sandtlaan) om half twee. Instal latie ten Gemeentehuize om twee uur. Rit door Katwijk a. d. Rijn en Katwijk aan Zee door bijna heel het dorp: vertrek van het Raadhuis om vier uur. Zanghulde op het terras Groot Badhotel om half zes. Optreden aldaar ook van ..Hercules". En tenslotte om 6 1/4 uur receptie's te Katwijk aan Zee in het Paviljoen van het Groot Badhotel. Het belooft dus een „blijde incomsle" te worden en het spreekt vanzelf dat alle Kat- wijkers die in het bezit zijn van onze ge liefde driekleur, het dundoek zullen ont plooien, ter eere van den nieuwen Burge meester. NOORDWUK. De Chr. zangvereenigingen „Soli Deo Gloria" en „Advendo" gaven gisteravond gezamenlijk een openluchtuitvoering in de Hoofdstraat, onder leiding van hun directeur de heer Jac. Smit uit Leiden. Begonnen werd met het „Bondslied", waarna nog verschil lende nummers correct werden uitgevoerd. Het doel was gelden te verzamelen voor de ramp in den Achterhoek. Eenige jongedames collecteerden daarvoor tijdens de uitvoering bij de aanwezigen. Gevonden voorwerpen: 1 heerenhoed, 4 rozenkransen, 1 heerenrjjwiel, 1 bril, 2 portemonnaies met inhoud, 1 regenmantel, 1 sjaal, 1 dameshandtaschje, 1 beursje m. inhoud, 1 handschoen en 2 snoeren kralen. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen zgn te bekomen aan het politiebureau te Noordwijk-Binnen, uitsluitend des Zaterdags van 12—1 uur. NOORDWIJKERHOUT. Tot onderwijzeres aan de R.K. St. Jozef school is benoemd mej. J. Verwoerd uit Nijmegen. Een dochtertje van den heer W. viel bij het spelen uit een hooiberg. Met gebro ken been werd ze opgenomen. OEGSTGEEST. Stormramp-collecte. Door burgemeester en Wethouders dezer gemeente is besloten het initiatief te nemen om tot leniging van den nood. aangericht door de ontzettende stormramp in den „Ach- terhoek" van ons land, een inzameling van gelden te doen houden. Hiertoe is een beroep gedaan om mede werking tot de leden van het comité, dat zich in de jaren 1925 en 1926 beschikbaar stelde voor inzameling van gelden voor leni ging van den nood voor de in dien tijd voorgevallen rampen. Het zal dan de be doeling zjjn om een schaalcollecte langs de huizen te houden op Maandag en Dinsdag 13 en 14 dezer maand. Een oproep om steun tot de'ingezetenen is hier zeker overbodig. Ons Blad heeft van deze ramp wel een duideljjk bewys gegeven van den omvang en de direct heerschende nooden. Ieder geve bij de komst van een dezer commissieleden in ruime mate. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De strijd tusschen de tram en de Brockway-bnssen. De rekening van de Gemeente bedrijven. Afwezig de heeren Bader en v. d. Voet. Voorzitter, de burgemeester. Na de opening memoreerde de voorzitter even de ramp, waardoor het oostelijk deel van ons land is getroffen en deelde mede, dat er ook nu le Sassenheim weer een com missie zal worden gevormd, tot inzameling van gelden voor de geteisterde streken. Het voorstel van den voorzitter werd met applaus begroet, dezelfde heeren, van den vorigen keer als commissieleden te verzoe ken. Hierna deelde de voorzitler nog mede, dat de secretaris, de heer Van Eek, zijn 25-jarig huwelijksfeest heeft gevierd, waar mee hij, namens den Raad, den jubilaris ge- lukwenschte. De heer v. Eek dankte voor de vriendelijke woorden van den voorzitter. De heer Van Rifii woonde, sedert Decem ber wegens ziekte afwezig, nu weer de zit ting bij waarmee de voorzitter hem felici teerde. De heer Van Rijn dankte den voorzitter voor de woorden hem toegevoegd in deze vergadering en voegde er aan toe, dat, wat zijn herbenoeming betreft, geen geheim is, wat zich daarbij heeft afgespeeld. Dat men- schen van zijn eigen partij hem daarbij minder aangenaam zijn geweest, is een feit, waarover hij niet verder zal uilweiden. De bewoners zijn blijkbaar eigenaardige men- schen, waaraan men moet wennen. Het onderzoek der geloofsbrieven gaf geen aanleiding tot besprekingen. Alles werd in de beste orde bevonden, zoodat de geko zenen rustig de Septemberzitting kunnen afwachten. Ingekomen stukken: 1. Een verzoek om steun bij de Kroon, van de Brockway-Mij. om te mogen blijven rijden. 2. Een verzoek van de Tram-Mij. om le bevorderen, dat de bussen niet langer mo gen rijden dan 1 jaar, of tenminste niet langer, dan wanneer de tram geëleclrifi- ceerd zal zijn. De voorzitter stelde voor beide stukken voor kennisgeving aan te nemen. De heer Van Zonneveld vroeg den voor zitter, of hij wel zooveel vertrouwen heeft in de Tram, dat deze 7al electrificeeren, zoo- dra de bussen verdwenen zullen zijn! De voorzitter antwoordde, dat Ged. Sta ten toch niet met zich zullen laten sollen en de Tramdireclie wel zal dwingen. De heeren v. Zonneveld en Speelman be pleiten dubbelspoor voor de eleclrische, om dat wanneer geen dubbel spoor komt, de zaak in 't honderd loopt. De heer Meiman, timmerman, vraagt, om de woonschepen een andere ligplaats aan te wijzen. Dit adres was mede onder teekend door B. D. Kapteijn en Van Nie kerk. De voorzitter stelde voor er maar niet lang over te praten, want er is moeilijk een andere plaats le vinden. De heer v. Breda wees er op, dat het be drijf van adressant last heeft van de woon schepen. Hij zou gaarne een andere plaats zien aangewezen. De heeren Van Rijn en v. d. Geest ondersteunden dit verzoek. B. en W. zullen de zaak nog eens onder de oogen zien. Aan de orde wa9 daarna de rekening, ba lans en verslag gemeentebedrijven. De voorzitter deelde mede, dat het gas verbruik sterk toeneemt. De heer Verkleij wilde niet alleen de grootverbruikers, maar aan alle verbruikers een reductie toestaan, wat door den voor zitter werd bestreden. De heer Krom verklaarde zich voor alge- meene verlaging van den gasprijs, dal is democratisch. Verslag, balan9 en rekening gasbedrijf werd goedgekeurd. Met het waterbedrijf gaat hef ook den goeden kant op, zeide de voorzitter. Hel wa fer is op het oogenblik nog te duur, doch de prijs zal eerst verminderen als er meerdere aansluitingen komen. Waterbedrijf goedgekeurd. Na een enkele bespreking werd ook het verslag enz. van het woningbedrijf accoord bevonden. Aan het verzoek van hel bestuur van de School met den Bijbel om een crediet voor watervoorziening in de school, wat onge veer f2300 zal bedragen, werd ingewilligd. Bij het punt comptabiliteit klaagde de heer v. Zonneveld er over, dat de Wilhel- minalaan veel meer heeft gekost, dan de begrooting aangaf. Zij was begroot op f 6500 en dit bedrag is met f 1250 overschreden. Ja, zei de burgemeester, het werk is te gengevallen, maar dat zit hem hoofdzakelijk in de werkverschaffing. De heer v. d. Geest kwam tegen dit laatste op. Hij zeide, dat er op verschillende manie ren, b.v. met het zand aanvoeren en ver voeren veel geld eigenlijk verspild is. De heer Warnaar antwoordde, dat, om de menschen aan het werk te houden, men wel eens werk moet zoeken Hij weet ook wei, dat bij een particulier zoo iels niet gebeurt, maar de gemeente moet wel wat schipperen. Het verslag van de Wijkverpleging kwam hierna in behandeling. De heer Warnaar vond het verslag niet erg overzichtelijk, hij zou gaarne een uit voeriger verslag zien. De heer v. Zonneveld kwam. als in meer dere gevallen, op tegen het verleenen van subsidie. De particulieren moeten zulke za ken flinker ter hand nemen, vooral waar het liefdadigheid betreft. Hij zal evenwel niet tegen subsidie stemmen. De heer Bisschops wijst er op. dal de wijkverpleging zoo zoetjes aan op de Ka tholieken zal zijn aangewezen en dat hel groot aantal Katholieke werkmenschen. dat niet kunnen financieren. Een klein heelje steun van gemeentewege is dan ook niet overbodig Willen wij ons werk niet inkrim pen. dan is de subsidie noodig. Deze werd dan ook met algemeene stem men verleend. Tot verbreeding van den Rijksweg is een strook tuin noodig van den burgemeester» De raad keurde een en ander goed. Hierna deelde de voorzitter mede, dat de aanbesteding heeft plaats gehad van de uit dieping Sassenheimsche vaart vanaf maal derij van Niekerk tot het Wije. Hoogste inschrijver f 32 125 en laagste f 16.672. Laagste inschrijver is de heer E. Dikkerboom te Oudehaske. Het werk zal aan den laagsten inschrijver worden ge gund. Een paar slrooken grond, van de heeren Vlasveld en Warmerdam werden aange kocht tegen f 3 den meter. Op voorstel van B. en W. werd besloten de dienstleiding voor het gas te bepalen op 6 M. van de grens van den weg. Bij de rondvraag vestigde de heer Speel man de aandacht op de Teylingerlaan. Hel eerste deel is mooi, maar de bocht i9 nog te scherp. Dan nog stelde hij voor, om langs de Tey lingerlaan een trottoir te leggen. Wat de bocht betreft, zeide de voorzitter, moeten we eerst maar eens wachten tot de weg klaar is. De heer Warnaar meende ook, dat het best zal meevallen. Voor een trottoir zou hij geen halve cent willen uitgeven. De Tey lingerlaan heeft al verbazend veel gekost. Er zijn andere straten en straatjes die om verbetering schreeuwen, 't Is nu welletjes. De voorzitler deelde mede, dat zoo'n trot toir wel f 1500 zal kosten, wat den heer Speelman deed zeggen: als het zóó duur is, dan maar niet. N 0 De heer Bisschops vraagt naar het bad huis. Is dat nu heelemaal van de baan? De voorzitter antwoordt, dat we beter doen even te wachten en de toestand later nog eens onder de oogen te zien. Naar aanleiding van een vraag van den heer v. Zonneveld, vertelde de voorzitler dat er een nieuw uitbreidingsplan wordt ge maakt. De heer v. Breda had gaarne gezien, dat zoo'n plan door een gemeentenaar werd ge maakt. De heer Warnaar lichtte toe. dat hij. die het nu doet, uitstekend op de hoogte i9 en het zeer goedkoop uitvoert. We hadden het nooit goedkooper kunnen gedaan gekregen. Bovendien wordt het nu vlug afgewerkt. Hierna geheime zitting. Aan het postkantoor is gedurende de maand Mei ingelegd f 5228.04 en terugbe taald f 4567.47. Tot bestuurslid van de De Visserschool is herkozen de heer J. Papendrecht; in de plaats van den heer Ant. le Clercq, aftre dend en niet herkiesbaar, is in de plaats ge komen de heer A. Warnaar Jzn. RECLAME. 758 ROEIEN. DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN VAN „NEREUS". Het aantal inschrijvingen. De inschrijvingen voor de Int. roei wed strijden der A.S.R.V. „Nereiis" te Amster dam op 25 en 26 Juli a.s. luiden als volgt: Vierriemsscullingbooten De HoopA. R.S.A. Vierriemsgieken zonder stuurman: Ne- reus. Achtriemsgieken Njord—Laga—Nereus. Tweeriemsgieken junioresDe Hoop Njord Die Leythe Dare Devilclub De Hunze Nereus. Tweeriemsscullingbooten juniores: Nau tilus De Hoop PoseidonNjordDie Leuthe Het Spaarne. TweeriemsscullingbootenDe Amstel De Maas Het Spaarne. Vierriems-outrigged overnaadsche gie ken: Poseidon Die Leythe Triton A'rgo Nereus. Tweeriemsgieken zonder stuurman: De Amstel Dare Devilclub. Vierriemsgieken juniores: Deutscher Turn- eund Ruder Verein Rotterdam Deutscher Ruder Verein Amsterdam De Laak De Amstel De Hoop De Maas Die Leythe Triton Aegir De Huntze Willem III A.R.S.A. Argo Het Spaarne Laga A Laga B Nereus. Vierriemsgieken: Njord Laga Ne reus. AchtriemsgiekenDc Amstel Njord Triton Willem III Argo Laga Nereus. Stijlroeien voor dames juniores: Delft- sche Sport Viking De Vliet De Hoop Poseidon Nereus. Stijlroeien voor dames seniores: Viking De Vliet De Hoop Het Spaarne Nereus. Stijl roeien voor dames in achtriemsgie ken: De Laak De Vliet Het Spaarne Nereus. ZEILEN. TWAALFVOETSJCLLEN TE OSTENDE. Nederland wint den landenwedstrijd. De uitslagen van den beslissingswedstrijd voor twaalfvoetsjollen te Ostende zijn: 1. De Vries Lentsch; 2 De Neve; 3. Dokkum; 4. Huybers; 5. Huybrechts; 6. Dehempfine.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9