Indanthren Fa P. DE WILDE AGENDA. Voile, Zephir, Crêpe, Toile de Soie enz. Tafelkleedjes - Ontbijtstellen Gekleurd Vitrage, Bekleedingsstof Gordijnstof, Cretonne en Satinet TELEGRAMMEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. LAATSTE BERICHTEN. Zaterdag. N.V. Boekhandel en Drukkerij v.h. E. I. Brill. Alg. Vergadering. Voorm. 11 uur. Schuttersveld; Voorstelling circus Amar. 8 uur nam. Zondag. VolksgebouwTuinconcert door de arbel- ders-muziekverceniging „Nieuw Leven". 8 uur nam. Schuttersveld'; "Voorstelling circus Amar. 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Dinsdag 7 Juni lot en met Zondag 12 Juni waargenomen door de apotheken der H.H. G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, telefoon 502 en D. J. v. Driesum, Mare 76, telefoon 406. RECLAME. Indanthrm Alles zonecht - lichtecht - waschecht Let op bovenstaand merk alles gegarandeerd klenrecht. BIJ ONS VERKRIJGBAAR BREESTRAAT Agent v.h. Indanthrenhuis te Amsterdam de Finsche agenten van Groot-Brittannië. Van Engelsche en Fransche zjjde vol staat men met een eenvoudige ontkenning, hetgeen ook het beste is in zoo'n aantjjgings- geval zonder een schijn van bewijs. Natuur lijk nullen de Engelsch'en en Franschen wel aan spionnage doen, dat is nu eenmaal gebruik, al is 't dan een slecht gebruik, maar officieele moord-aanzetting is toch nog wel iets anders. De berichten over een FranschRussisch vergelijk inzake de schulden worden officieel tegengesproken, zooals w\j reeds vermoedden dat zou geschieden. Stresemann heeft als voorzitter van den Volkenbondsraad sir Ernest Wilton tot voor zitter en lid van de regeeringscommissie over het Saargebied benoemd. De benoe ming strekt tot 31 Maart 1928. De benoeming is geschied op voorstel van Scialoja, rapporteur voor Saar-kwesties en na raaapleging van alle leden van den Raad. Sir Ernest Cohille Collins Wilton heeft een eervolle loopbaan in Engelschen dienst in China achter zich, waar h\j herhaalde lijk deel heeft genomen aan zendingen naar Thibet en in verschillende plaatsen waar nemend consul-generaal en consul-generaal is geweest. Wilton heeft ook deel uitge maakt van de volksstemming-commissie in Teschen, is in 1920 Britsch commissaris in Lithauen geweest in in 1921'26 Engalsch gezant in Estland en Letland. Van 1923,26 was hij controleur van de zoutregie en daar na genoot hij zjjjn pensioen. Hy is 57 jaar oud. Ter internationale arbeidsconferentie heeft de Italiaansche arbeidersafgevaar digde Rossoni gezegd dat het Italiaansche arbeidscharter een einde zal maken aan den klassenstrijd en alle standen tot ge- meenschappelijken arbeid tot algemeen welzijn zal vereenigeu. De fascistische ar beiders zullen deelnemen aan iedere actie, welke kan leiden tot ratificatie en toepas sing van de conventie van Washington in alle groote Europeesche industrieele lan den. Nadat de Engelsche regeeringsgedele- geerde had medegedeeld dat Engeland de conventie van Washington over den werk tijd thans nog niet kan goedkeuren, kwam Jouhaux aan het woord. Hij verklaarde, dat het wachten met de conventie hoofd zakelijk aan Engeland te wijten is. Op de laatste economische conferentie, zoo ging hij voort, had de Russische delegatie on getwijfeld het werk zeer bemoeilijkt maar er zijn nog andere regeeringen, die ik lie ver niet noem, die aan de economische samenwerking allerlei moeilijkheden in den weg leggen. Daarna oefende Jouhaux nog eenige cri- tiek uit op het Italrifcansche charter van den arbeid. De Duitsche regecringsgedelegeerde wees er op, dat het niet de schuld van Duitsch- land is, dat de conventie van Washing ton nog steeds niet van kracht rt. Aan de Maandag a s. aanvangende zit ting van den Raad van den Volkenbond zullen, naar reeds vaststaat, Chamberlain, Stresemann, Briand, en Vandervelde deel nemen. Nederland wordt vertegenwoordigd door zijn minister van buitenlandsche za ken jhr. Beelaerts var Blokland. Tsjecho- Slowakije door Benesj, Italië door Scialoja, Japan door graaf Ishi. die thans gezant te Parijs is, China door den Chineeschen ge zant te Rome, Sjoe. Het 'staat nog niet vast of Roemenië evenals vroeger door den Roemeenschen ambassadeur te Londen Titulesco zal wor den vertegenwoordigd. Chamberlain zal deze raadszitting pre- sideeren. Over het conflict op den Balkan ver neemt men weinig meer. Van Fransche zijde, zou volgens de „Echo de Paris" ©en verzoeningspoging zijn gedaan, die beide partijen uiterlijk ongeschonden uit het conflict te voorschijn zou doen komen. Zuid-Slavië zou de scherpe nota intrekken, Albanië den tolk der Zuid-Slavische dele gatie in vrijheid stellen. Of de partijen daarop zull©n ingaan t BELGIE. Het Maas-Schelde-kanaal. De commissie voor de verbinding Luik Antwerpen heeft het plan tot het graven van een directen waterweg op Belgisch gebied goedgekeurd. Mochten de kosten te hoog zijn voor de regeering, dan zal het werk worden uitgevoerd door een maatschappij met ondersteuning der overheid. DUITSCHLAND. Een financieel vergelijk. De Wurtembergsche regeering heeft 'n accoord gesloten met den hertog, die vroeger over het land regeerde. De hertog doet af stand van al zijn eigendommen in het land tegen de toekenning van een eeuwige jaar- lijksche rente van 125.000 mark. FRANKRIJK. Het lnciiersmonopolie. Poincaré heeft in de Kamer nog eens het lucifersmonopolie verdedigd. Hij eindigde aldus zijn rede, die geen nieuwe argumen ten bevatten: Ik heb uiteengezet, waarom ik de kwestie van vertrouwen niet zal stellen, maar ik verheel de Kamer niet dat, als het ontwerp niet wordt aangenomen, de taak van den minister van financiën ge compliceerd en verzwaard wordt. Ik verzoek de Kamer, een daad van wijsheid en voor zienigheid te verrichten. ENGELAND. Verloving van den prins van Wales? Verkiezing in Ier land Uit de arbeiders wereld. De Fransche bladen melden, dat in hooge kringen van Madrid het gerucht loopt van een aanstaande verloving van den prins van Wales, den Engelsohen troonopvolger, met de infante Beatrix, zulks met volledig goedvinden der Engelsche en Spaansche souvereinen. Men vraagt zich af of het gerucht beves tigd zal worden bij de luisterrijke ontvangst, welke Londen ter eere van het Spaansche vorstenpaar voorbereidt. Zou het dan eindelijk zoover komen met „prince charming"? Voor het officieel is, zal men goed doen er niet teveel geloof aan te hechten. Gisteren hebben in Ierland de verkiezin gen plaats gehad. Er waren 376 candidaten voor 152 zetels. Er is zeer druk gestemd, doch van den uitslag is nog niets bekend Men verwacht een overwinning der re geering. Door het springen van de hoofdbuis voor luchttoevoer is het mijncomplex in Rhimney Valley gisteren stop gezet moeten worden. Ongeveer 9000 mijnwerkers worden hiep door tijdelijk werkloos. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. De machine-bankwerkers in den scheeps bouw, vooral die aan de Tyne, Tees en Clyde, hebben hun vakvereenigingsbestuur verzocht in overleg te willen treden met de eigenaars der scheepswerven over een loonsverhooging. De arbeiders, die zich te vreden hebben gesteld met hun huidige loon, toen de industrie tengevolge van de mijnwerkersstaking een heel slecht jaar heeft gehad, meenen, dat hun loonen, nu er een belangrijke opleving valt waar te ne men, op peil gebracht dienen te worden. DENEMARKEN. Het ontwapenings-ontwerp van de baan. Het Deensche Landsting heeft met 39 stem men (liberalen en conservatieven) tegen 24 stemmen (socialisten en radicalen) het ont wapenings-ontwerp verworpen, hetwelk nog afkomstig was van de vorige socialistische regeering. Het Folksting had 't in Maart 1926 aangenomen, dus lang voor de algemeene verkiezingen wier resultaat in Dec. het kabi- nel-Stauning tot aftreden noodzaakte. Dat er in het Landsting geen meerderheid voor zou zijn, stond trouwens al bij voorbaat vast. ZWITSERLAND. Tegen het bolsjewisme. De stendenraad heeft met 20 stemmen te gen 4 een motie goedgekeurd van het katho lieke conservatieve lid Savoy uil Freiburg, waarin de overheid wordt uitgenoodigd krachtige maatregelen te nemen ter afwe ring van de bolsjewistische propaganda in Zwitserland. ITALIË. Lucetti voor de rechtbank. De rechtbank heeft .gisteren voortgezet de behandeling van de zaak tegen Gino Lucelli, die een aanslag* heeft pogen te doen op Mussolini. Lucetti wierp op 11 September van het vorige jaar een bom naar den auto van Mussolini, toen deze zijn huis verliet. De aanslag mislukte. Acht personen, onder wie vier vrouwen, werden door de bomont ploffing meer of min ernstig gewond. Tegelijk met Lucetti staan terecht Ste- fano Vatteroni, een bekende anarchist en Leandro Serio de portier van het hotel, waar Lucetti verbleef, die beiden verdacht warden v*n medeplichtigheid. Behalve van den aanslag op Mussolini wordt Lucetti ces-. huldigd van het onwettig in bezit hebben van wapenen, en van het verblijven in een hotel onder valschen naam, terwijl hij verder wordt beschul digd van het toebrengen van verwondingen aan acht personen. Lucetti verklaarde, dat hij geen mede plichtigen heeft en niemand van zijn voor nemen in kennis heeft gesteld. Reeds in 1923 was hij voor hetzelfde doel naar Rome gekomen doch heeft toen van zijn plan af gezien, daar hij geen voldoende gelegenheid had om dit voor te bereiden. Sedert heeft hij voortdurend gehoopt, dat het Italiaansche volk van het fascisme zal worden verlost. Toen hij zag, dat deze verwachtingen niet in vervulling gingen, heeft hij opnieuw be sloten naar Rome te gaan en den aanslag uit te voeren. TSJECHO-SLOWAKIJE. Wet tegen de zigeuners en landloopeis. De regeering heeft een ontwerp gereed gemaakt met betrekking op de zoogenaamd zwervende Zigeuners, niet op die, weike zich ergens hebben neergezet. Anderzijds geldt het ontwerp ook voor alle landloopers en vagebonden, die evengoed als de Zigeu ners het land onveilig maken. Vagebondeerende Zigeuners en landloo pers in het algemeen zullen op een lijst ge boekt worden. Den autoriteiten zal het vrij staan, wanneer zij dit wenschelijk achten, vingerafdrukken te nemen en metingen le verrichten ter vaststelling der identiteit. Hiervoor komen ongeveer 15.000 personen in aanmerking, waarvan de helft Zigeuners. Elk landlooper en zwervend Zigeuner boven veertien jaar krijgt van de politie een zoo- genaamden Zigeunerpas. Het rondtrekken van families met woonwagens wordt alleen op grond van een bijzondere machtiging toe gestaan. Het politieke landsbestuur kan stre ken vaststellen, waarin het den Zigeuner geheel en al verboden is te komen. Zigeu ners uit het buitenland mogen zich niet in de republiek ophouden. Te allen tijde moeten de Zigeuners zich op aanwijzing van den burgemeester of van het politieke landsbestuur laten onderzoeken en eventueel medisch laten behandelen. Kinderen beneden veertien jaar aan wier opvoeding niet de noodige zorg wordt be steed, kunnen op Staatskosten in opvoe dingsgestichten worden geplaatst. Op overtredingen van de meeste der uit gevaardigde bepalingen wordj een straf van een maand gesteld, op het dragen van wape nen en munitie drie maanden. POLEN. Na den aanslag op den sovjet-gezant. t Gemeld wordt, dat de Poolsche autoritei ten besloten hebber» voldoening te schen ken aan Rusland en een Russi$chen ge delegeerde toe te laten tot het onderzoek inzake den moord op den sovjet-gezant Wojkof. De Russische gedelegeerde zal de rechten van civiele partij genieten. Voorts heeft de Poolsche regeering zich bereid verklaard aan de weduwe van Wojkof een j schadevergoeding uit te betalen. Deze be slissing zal heden iri antwoord op de nota van Litwinof aan de regeering van Moskou worden medegedeeld. In het antwoord zal er op worden gewezen, dat van verant woordelijkheid van de Poolsche regeoring in deze aangelegenheid geen sprake kan zijn, aangezien de vermoorde gezant her haaldelijk geweigerd heeft de hem door de politie aangeboden bescherming te aan vaarden. Wojkof zelf verklaarde steeds bij dergelijke gelegenheden, dat hij Poolsch- gezind was en daarom niets te vreezen te hebben.. Te Warschau heeft een rouwplechtigheid voor den vermoorden gezant plaats gehad Van Poolsche zijde werd de overledene hierbij geëerd op dezelfde wijze als de hoogste officieren van het leger na hun dood gehuldigd worden. Litwinof heeft per telegram de Poolsche regeering reeds bedankt voor de deel neming. In verband met den aanslag op Wojkof zijn le Warschau 6 en te Wilna 24 Rus sische emigraten in hechtenis genomen. Te Wilna is men een Russisch monarchis tische organisatie op het spoor vekomen. Bij huisz kinven in deze stad werden be langrijke bedragen in dollars, alsook pro pagandamateriaal in beslag genomen. Kowenda, de moordenaar 'van Wojkof, was ook lid van een geheime organisatie en men vermoedt, dat hij in haar opdracht heeft gehandeld. Hij stond niet in verbin ding met de wit-Russische Hromada, al hoewel hij corrector was van een wit- Russisch blad. CHINA. Van het front. Na een strijd, die 36 uur duurde zijn, naar bericht wordt, de Sjantoengsche troepen ver slagen door de troepen uit Nanking en terug getrokken van het Groote Kanaal. De zege vierende troepen rukken nu naar Hankou op en hebben het Pojangmeer bereikt, waar de arbeidersunie is opgeheven en de plaat selijke troepen zich bij die uit Nanking heb ben aangesloten. BUITENLANDSCH GEMENGD. VASTE LUCHTLIJN AMERIKA—EUROPA? Levine heeft aan enkele vertegenwoor digers van de pers medegedeeld, van plan te zijn een luchtdienst tusschen Amerika en het Europeesche continent te organiseo- ren. Hij wil zijn eigen geldmiddelen voor dit doel ter beschikking stellen en is er vaiï overtuigd ook nog andere financiers voor het plan te zullen kunnen interessee- ren. In den loop van het volgend jaar zou de dienst kunnen worden geopend. Chamberlin en Levine, di© Zondagoch tend naar Weenen vliegen, zullen zich ge durende twee uur te Miinchen ophouden. Zij zullen op het vliegveld van de Beior- sche hoofdstad door het gemeentebestuur en de Beiersche autoriteiten worden ont vangen, en naar het 'stadhuis worden ge leid, alwaar hun een lunch zal worden aangeboden. Te Weenen zal ter ccre van de Amerikanen een groot feestmaal plaats vinden, waaraan o.a. Bondspresident dr. Haeniach, Bondskanselier dr. Seipel en de Weensche burgemeester dr. Seitz zullen deelnemen. DUBBELE MOORD. De grondeigenaar Klopp en zijn zoon zijn gisteren op hun riddergoed bij Cothem toen zij een rijtuig voor de stallen beste gen door een onbekende van korten afstand doodgeschoten. De dader, die waarschijn lijk uit wraak heeft gehandeld, is gevat. Het is de broer van Klopp's naasten buur man Schroten, met wien Klbpp onlang9 on. aangenaamheden had gehad op een ver gadering van landeigenaren uit het district Cothem. MISDADIGER GEVAT. Te Brandenburg aan de Havel werd ver leden week Woensdagnacht een agent van de schupo doodgeschoten, toen hij proces verbaal wilde opmaken tegen een man, die zonder licht fietste. De moordenaar is thans ontdekt, het is een 32-jarige tim merman die eeu volledige bekoatenia hccU; afgelegd. De man bevopd zich reeds sinds Donderdag van verleden week in hechte nis. Hij was dien dag namelijk op heeter- daad betrapt, toen hij te Spandau poogde een fiets te stelen. Eerst later bemerkte men. dat zijn signalement beantwoordde aan dat van den moordenaar van den po litieagent. AUTOBANDIETEN. Een bediende van een mijn werkersbond werd op den weg van Hattingen naar Byl- fang in Westfalen, waar hij invalide-gelden moest uitbetalen, door een auto inge haald, waarvan de inzittenden zich op hem wierpen en hem doodschoten. De dieven maakten ruim 19.000 mark buit. Daarna reden zij in waanzinnige vaart verder, overreden voorbijgangers en kregen bij Nieder Wenngern zelf een ongeluk met hun auto, zoodat zij hun vlucht te voet moesten voortzetten. De crimineele politie te Essen vervolgt ze. BURGEMEESTERSVROUW BRANDSTICHTSTER. De vrouw van den burgemeester van Tul- lin (Neder-Oostenrijk) is gearresteerd, on der verdenking, medeplichtig te zijn aan tal van brandstichtingen. Haar broeder en haar buitenechtelijke zoon zijn eveneens in voorloopige hechtenis genomen. De burgemeester heeft iu verband hier mee zijn ambt nedergelegd. De gemeente raad heeft echter zijn volle vertrouwen in den burgemeester betuigd. 444e STAATSLOTERIJ. Trekkas van Vrijdag 10 Juni. Se Klasse 17e Lijst. Hooge orijzen. Z057c niet, met premie van 3000. 184S 200. Prijzen van 70. 2292 2457 29S7 6725 7163 101 SI 10S01 12333 12471 13659 14009 14093 14417 16394 17618 18633 19608 NIETEN: 276 348 429 599 825 996 1521 2298 2456 2603 2627 2813 2936 4091 4106 4145 4216 4474 4542 4627 4792 5124 6151 6297 6830 6866 7038 7737 7869 7876 7883 S240 9005 9503 9600 10332 10433 10469 10912 11504 11523 11767 12151 12692 13018 14032 14090 14270 14354 14882 14938 15019 15053 150S2 15242 15570 15758 15818 15993 16163 16252 16627 16661 16S54 17201 17260 17399 17625 17961 18047 18432 18581 18673 18700 18820 19005 19157 19446 19619 19740 20046 5e Klasse 16e Lijst: 12333 m.z. 12332: 13426 m.z. 13424; 14398 en 18743 m.z. met ƒ70. DE ZEE-ONTWAPENINGSCONFERENTIE WASHINGTON, 10 Juni (N. T. A., draadl.) Het dep. van buitenl. zaken heeft bericht ontvangen, dat lord Cecil hoofd der Britsche delegatie op de a.s, te Genève te houden dric- mogendhe^en-marilieme ontwapeningsconfe rentie zal zijn. NEDERLAAG VAN POINCARé. PARIJS, 10 Juni (Havas) De Kamer ver wierp met 281213 stemmen het voorslel tot de beraadslaging over te gaan over het eenige artikel der conventie betredende Ge kwestie van hel lucifersmonopolie. De regeering had de kweslie van vertrou wen niet gesteld. OP EEN TREIN GESCHOTEN. PARIJS, 10 Juni (Belg. Tel. Ag.) Op een goederentrein van Nice naar Vintimille wer den in de nabijheid van het vroegere station Dilatte verscheidene schoten gelost. Het treinpersoneel verklaart in het terrein langs de spoorbaan een aantal leden der fascisti sche militie te hebben bemerkt, die zich daar schuil hielden. Zoowel door de Fran sche als de italiaansche autoriteiten wordt een onderzoek ingesteld. RUSSISCHE TERECHTSTELLINGEN. MOSKOU, 10 Juni (Belg. Tel. Ag.) Vol gens een communiqué van den Gopeoe wer den 20 anti-bolsjewisten, meerendeels vroe gere officieren van den Czaar, beschuldigd van contra-revolutionaire agitatie en spion nage, met den kogel gestraft. UIT CHINA. PEKING, 10 Juni (Reuter). Gisteren is hier een vijftigtal missionarissen aangekomen uit Kansoe, die een reis gemaakt hebben van 28 dagen welke voor het grootste gedeelte werd afgelegd op zwakke vlotten van geiten- vel. Tijdens de reis verloren zij hun leider Dr. George King die in de gevaarlijke stroom versnellingen verdronk toen hij trachtte een vlot van de rotsen los te maken. De reis was vol avonturen en gevaren, daar zij ook ver scheidene ontmoetingen met roovers hebben gehad. TIENTSIN, 9 Juni (Reuter). Uil Tsjing Wang Tao is een balaillon Britsche troepen aangekomen dat in de opslagplaatsen van de Brilzchi concessie werd ondergebracht. SJANGHAI 10 Juni (Reuter). De gemeente-, raad heeft besloten alle prikkeldraadversper ringen binnen de vreemdelingenwijk weg te nemen. Deze maatregel geldt niet voor de versperringen die buiten de vreemdelingen- wijk gelegen zijn en de buitenlandsche wij ken scheiden van die der Chineezen. want deze kunnen alleen verdwijnen door een be slissing van de militaire autoriteiten. KELLOG EEREDOCTOR. NEW-YORK, 10 Juni (N. T. A„ draadloos) De universiteit van New-York heeft aan staatssecretaris Kellogg het eere-doctoraat in de rechten verleend, als erkenning voor zijn werk tot schepping der tegenwoordige bui tenlandsche politiek van Amerika. NICARAGUA ONTWAPEND. WASHINGTON, 10 Juni (N. T. A draadl.) Admiraal Latimer heeft aan het dep. van marine gerapporteerd, dat alle benden, wier bestaan aan de oostkust van Nicaragua be kend was, ontwapend hebben. UIT DE VLIEGWERELD. HORTA (Azoren) 10 Juni (Reuter). De Ita liaansche vlieger De Pinedo zal heden eerst door de lucht naar de plaats terugkeeren waar hij bij Flores in zee daalde, vervolgens koers zetten naar St. Michaels om daar ben zine in te nemen, en dan naar Lissabon vliegen. WASHINGTON, 10 Juni (N. T. A. draad!) De toebereidselen voor de ontvangst van ko lonel Lindbergh zijn thans zoo goed als ge reed. Na zijn ontvangst zullen soortgelijke feestelijkheden plaats hebben te New-York en St. Louis, de stad zijner inwoning. NEW-YORK, 10 Juni (Reuter). De opge wondenheid, veroorzaakt door het vooruit zicht van Colonel Lindbergh's verwelkoming die morgen hier wordt verwacht, neemt on gekende verhoudingen aan. De vlieger zal verbluft staan wanneer hij de vrachtauto's zal zien, volgeladen met brieven en pakketten die geschenken bevat ten van den meest uiteenloopenden aard. Van portretten die hem geadresseerd werden door dames uit de hoogste standen en ham men en eieren af, tot dassen, zijden sokken enz. toe. Natuurlijk ontbraken ook gedich ten en beroepen op zijn liefdadigheidszin niet. Vandaag worden 50.000 nieuwe brieven cn paketlen met drie vliegtuigen te New- York met bestemming naar Washington ge bracht. De ontvangst te New-York belooft zoo grootsch te worden als men nog nooit te New-York een ontvangst heeft gezien. Maandag is de eigenlijke feestdag. Een naar schatting 2 millioen tellende menigte zal opeengepakt staan om Lindbergh te ont vangen en dien dag zal zelfs de beurs ge sloten zijn. President Coolidge heeft Lindbergh's be vordering tot kolonel in het reserve lucht vaartkorps goedgekeurd. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. LONDEN. 10 Juni. (V. D.l Naar uit New- York gemeld wordt heelt aldaar een ernslig verkeersongeval plaats gehad. Een gehed gevulde autobus is in de Fifth Avenue met een particulieren auto in botsing geweest. Twee personen sprongen onmiddellijk uit de autobus en geraaklen onder de wielen; zij waren op slag dood. Een 32-tal anderea bekwam meer of minder ernstige verwon dingen. BOUWWERK INGESTORT. NAPELS, 10 Juni. (V. D.) Een groot in aanbouw zijnd huis is ingestort. Vermoede lijk werden acht arbeiders onder de puin- hoopen bedolven. IJMUIDEN. 10 Juni 1927. VISCHPRIJZEN. 26 Tarbot per K.G. f 10 90; 5 Griet per kist van 50 K.G. 13722. 1731 Tongen per K.G. f 1.901.25; 5 Zetschol per kist van 50 K.G. f3130; 353 Kleine Schol per kist 50 K.G. f 171.10; 353 Bot per kist van 50 K.G. i 7.5.23 Schar per kist van 50 K.G. f 7.3.60; 3 kleine roode Poon per kist van 50 K.G. f 35.2 Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f 14.4.40; 1 groote Schelvisch per kist van 50 K G. f 40; 2 middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f30; 7 Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f 24.22.20 kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f 1710.3 Kabel jauw per kist van 125 K.G. f 45.--40.80 Gullen per kist van 50 K.G. f 11.506.39 Wijling per kist van 50 K.G. f 5.504.10; 31 Makreel per kist van 50 K G. f 14.6.50. Aangekomen 5 stoomtrawlers. STADSNIEUWS. TERAARDEBESTELLING VAN Ds. W. DEN HENGST. Onder een buitengewone belangstelling had hedenmiddag op de begraafplaats aan de Groeneeteeg de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van ds. W. den Hengst, in leven emeritus predikant bij de Gereformeerde gemeente alhier. Vooraf werd een rouwdienst gehouden in het kerkgebouw dezer gemeente aan den Nieuwe-Rijn, dat geheel gevuld was Be halve familieleden, genoodigden, afgevaar digden uit andere gemeenten, waren veie gemeenteleden en andere belangstellenden aanwezig. De dienst werd geleid door ds- G. H. Kersten van Rotterdam. Nadat de gemeente gezongen had Psalm 103 8 ging de voorganger voor in gebed en las daarop hoofdstuk 14 van het boek der Openbaring. Ds. Kersten nam tot uitgangspunt rap zijn toespraak: Zalig zijn de doodeD die in den Heere sterven (Openbaring 14 13). Ten slotte werd gezongen Ps. 89 waarna ds. Kersten de dienst met dank gebed sloot. Op de begraafplaats stonden de deelne* 2-1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2