No. 20617 WOENSDAG 1 JUNIAnno 1927 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH tife DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentien uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per 3 maanden 2.35, per week0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Olt nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. MEI-VERGADERING VAN DE 3-OCTOBER- VEREENIGING. Gisteravond hield de 3-October-Vereeni ging haar Mei-vergadering, waarin 't feest- plan van de volgende feestviering pleegt vastgesteld te worden. De opkomst *vas bij zonder matig,veel geringer dan voorgaande jaren. De vergadering werd weder voor het eerst na een lange ongesteldheid geleid door den voorzitter, den heer W. van der Laan, die de bijeenkomst opende met een woord van welkom, het evenwel betreu rend, dat de opkomst niet talrijker was. Hij vond daarvoor alleen^ een verontschuldi ging in het mooie weer. Het bestuur heeft in de acht maanden, welke na de laatste bijeenkomst achter ons liggen, niet stil ge zeten en in de vier maanden, welke nu voor ons liggen, zal hard gewerkt moeten worden. De kleine opkomst van vanavond zal naar spr. hoopt niet de voorbode zijn Van een minder intensieve medewerking van de leden dan anders. Hij wekte met name de vertegenwoordigers van organisa ties op, onder hun leden belangstelling te wekken en lust tot medewerking, waarvoor slraks door het bestuur een beroep op hen zal worden gedaan. Alle lagen der bevol king moeten aan de feestelijkheden mee werken (Applaus). Door den tweeden secretaris, den heer Boot Jr., werden hierna de notulen der vo rige vergadering voorgelezen en na een enkele opmerking door den heer Romanes- ko, onder dankbetuiging aan den secretaris goedgekeurd. De 1ste secretaris, de heer Spaargaren, deed nog mededeeling van enkele inge komen stukken, waaronder een schrijven van den oud-eerevoorzitter jhr. De Gijse- laar, waarbij hij het aan hem indertijd geschonken Gedenkboek in prachtband, weder ter beschikking stelt van het Ar chief, welk geschenk in dank werd aan vaard. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur een gelukwensch had gericht tot Prin ses Juliana ter gelegenheid van Haar 18en geboortedag, waarop een dankbetuiging was terugontvangen. Daarna herinnerde hij er aan, hoe sinds 1886 de burgemeester dezer gemeente het eere-voorzitterschap der vereeniging waarnam en dat het bestuur, nu jhr. De Gijselaar in verband met zijn aftTeden als burgemeester voor dit eere voorzitterschap had bedankt, van rpeening was dat thans aan den nieuwen burge meester het eere-voorzitterschap moest worden aangeboden. Het bestuur had mr. Van de Sande Bak- huyzen daarover reeds gepolst en deze had verklaard gaarne het eerevoorzitterschap te willen aanvaarden. Het bestuur stelde nu voor dit den bur gemeester aan te bieden, waaraan de ver gadering met luid applaus haar zegel hechtte Vervolgens werd op voorstel van het be stuur en mede onder blijken van instem ming de oud-burgemeester jhr. De Gijselaar tot eerelid der Vereeniging benoemd. Hierna werden uit dubbeltallen door de Vorige leden der kascommissie voorgedra gen, tot leden dezer commissie benoemd de heeren I. Zandvoort, A. Parmentier en A. C C. van Rijnswou. Nu kwam de hoofdschotel van de agenda ter tafel, n.l. de vaststelling van het feest programma op 3 October a.s. De voormiddag- en de avondfeest viering v*erd zonder eenige bespreking weder vast gesteld, zooals ieder jaar en waarvan wij hier zeker geen opsomming behoeven te geven. De middagfeestviering had ook nu weder aan het bestuur en de daarvoor aangewezen commissie heel veel. hoofdbrekens gekost. Men kan' niet elk jaar met een historisch onderwerp kom6n en nu over een onderwerp nadenkend, werd door een vrouwelijk lid, dat onbekend wenschte to blijven, cn di% de voorzitter slechts met de initialen M. PL H. C. kon aanduiden, een min of meer uitgewerkt plan ingediend, tot onderwerp nebbende: „De Leidsche Hout". De idee Jachtte bét bestuur reeds dadelijk toe. „De Leidsche Hout" is het onderwerp van den dag en het streven om dit wandelbosch tot verwezenlijking te brengen, verdient aan moediging en ook daartoe zou de uitvoering Van het plan kunnen bijdragen. Mevrouw H. had eenige groepen voor den optocht want het zou een optocht moeten zgn genoemd, waarvan enkele het bestuur zcer bevielen, doch andere het minder uit voerbaar voorkwamen en zoo rees de vraag op welke wijze een en ander zou zijn aan te r een £oed geheel te maken. V0Tig jaar had het bestnur medewerking gehad van den tooneelspeler, den heer Nico o Jong, die later in Amsterdam en in Den sag mede met soortgelijk werk veel succes h<*ft behaald. Hem werd nu het plan voorgelegd en hü eende, dat er zeker iets moois van te maken was, doch hij wilde daarbij gaarne de medewerking hebben van een ander artist, den heer J. Franken, kunstschilder, even eens te 's-Gravenhage, die zich daartoe bereid verklaarde. Door veel studie en onderzoek, daarbij ter zijde gestaan door het bestuur zelf, hebben deze heeren een ontwerp samen gesteld en in een 12-tal schetsteekeningen uitgebeeld, waaruit blijkt, dat de uitbeelding zal worden weergegeven in een optocht. Het bestuur en ook de commissie voor de middagfeestviering kon daarmede accoord gaan. De voorzitter gaf nu het woord aan den voorzitter der straks genoemde commissie, den heer Bernard de Koning, die aan de hand van eenige ruwe houtskoolschetsen, die in de vergadering rondgingen, verder het plan uiteenzette. Het bestond uit drie afdeelingen ieder met vier praalwagens: Het bosch en de menschheid; het bosch en zijn bewoners en liet huwelijk tusschen de Leidsche bur gerij en den Leidschen Hout. De eerste afdeeling bestaat uit vier wa gens voorstellende het bosch en het sprookje (Moeder de Gans, Sneeuwwitje enz.); het bosch en de sport van voorheen (middel- eeuw9che jachtpartij enz.); het bosch en de hedendaagsche sport )kampeerende padvin ders enz), het bosch en de vier jaargetijden des levens. De tweede afdeeling zal moeten uitbeel den; Het bosch en zijn bewoners. In den eersten wagen waarmede deze afdeeling wordt geopend, zullen zich nim fen, feeën en andere legendarische wezens die in de kinderlijke verbeelding het bosch bevolken en ^boomen en struiken be zielen, worden uitgebeeld. Op de tweede wagen zullen we naast groote paddestoelen de kabouters benevens de verdere plantengroei kunnen zien uitge beeld. Dan zal volgen een praalwagen met de dieren des woyds, groot en klein: eek horentje, merels, spreeuwen enz., terwijl een voertuig uitbeeldend den rijken planten groei, eik, beuk, varen, bloemen en kruiden deze afdeeling zal besluiten. De derde afdeeling zal de kroon op het werk zetten, 't is het; Huwelijk tusschen de burgerij en de Leidsche Hout. Hier opent een wagen den stoet waarin eefi ridder de tegenstanders van ,,De Hout" de gierigheid, het wantrouwen, de Jan Salie- geesl, enz. verslaat. /In een volgenden praalwagen dragen zon en water het gelukkig bruidspaar kostbare geschenken aan terwijl men in den slotwa- gen het schouwspel zal kunnen genieten dat de Leidsche Stedemaagd het huwelijk van hel bruidspaar inzegent; daarbij zullen eik, beuk, populier en linde od den voor grond treden. De aanwezigen hadden deze mededeelin- gen met groote aandacht gevolgd en de tee- keningen met aandacht bezichtigd doch men kon zich blijkbaar de werkelijkheid niet goed indenken. De voorzitter kon dit begrijpen en bil lijken. Men moet over eenige phantasie be schikken om zich zonder het te zien er een voorstelling van te maken. Hij deelde nog mede dat gedurende den optocht een collecte zal worden gehouden ten voordeele van de Leidsche Hout. De heer Bckooi had toch liever eenig historisch feit zien herdacht. 3 October is nu eenmaal een historische dag. Eerlijk ge zegd vindt hij met zijn nuchter verstand be keken het plan flauw. De voorzitter merkte op dat men niet elk jaar een historische gebeurtenis ten tooneele kan voeren. Ook elders heeft men met niet- historische optochten succes. De heer Sijlsma brengt een eeresaluut aan dè verbeeldingskracht van de ontwerp ster en meent dat het welslagen geheel af hangt van de wijze waarop deze allegorie wordt uitgebeeld. De uitbeelding moet ook tot de eenvoudig- sten kunnen spreken. Dat twee artisten van naam zich er aan willen geven is hem een waarborg. Maar zal het plan niet te duur worden? Met kleine middelen komt de symboliek niet tot haar recht. Maar de pro paganda voor het wandelbosch is ook het geld waard. De voorzitter zegt dat het bestuur een en ander ook wel overdacht heeft. De heei^ Romanesko meent dat men met het voorstellen van de tegenstanders van De Hout voorzichtig moet zijn. De heer Brouwer vraagt nog of de ver eeniging zich met dit plan niet zal ruïnee ren., waaromtrent de voorzitier hem gerust stelt. Er zijn voor de uitvoering van dit plan reeds bijdragen toegezegd. Eindelijk werd het plan door de vergade ring geaccepteerd. Het bestuur houdt zich echter nog wijzi gingen en veranderingen voor. De voorzitter sloot de vergadering met een opwekking tot de aanwezigen met name lot de organisaties om weder hun daadwerke lijken steun en medewerking te verleenen. JAARVERGADERING DER MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST Onder presidium van haar voorzitter, den heer A. D. Vijgh, hield gisteravond in een der zalen van het Nutsgebouw de Maat schappij voor Toonkunst te Leiden haar jaar'.ijksche algemeene vergadering, waarvoor ook du weer de belangstelling van de zijde der leden uiterst gering bleek. De voorzitter opende de vergadering met een kort welkomstwoord tot de aanwezigen en stelde daarna de secretaris, de heer G. W. Groen, in de gelegenheid de uit voerige notulen der vorige jaarvergadering voor te lezen, welke onder dankzegging onveranderd werden vastgesteld. Het jaarverslag van dezen functionaris ving aan met een opsomming van ver schillende mutaties, welke zich in den loop van het 92ste maatschappelijk jaar in het college van commissarissen en in de samen stelling van het onderwijzend personeel voor deden. Het ledental onderging eenige schomme lingen, doch bleef, vergeleken bij den aan vang van het jaar, stationair, n.l. 324. Evenals het vorige jaar, werden den leden drie concerten aangeboden, waarvan één door bet Residentie-orkest en twee door het Utrechtsch Stedelijk Orkest; in verband met de daarmede gepaard gaande hooge kosten werd besloten met eerstgenoemd orkest voor- loopig geen contracten af te slmten. Het aantal leerlingen liep van 377 terug tot 325, als volgt over de verschillende klas sen verdeeld: elementaire klasse 9, koor- klasse 17, ensembleklasse 10, solozang 14, methodische spreekles 5, piano 137, viool 73, violoncel 16, theorie 11 en orkest klasse 33. Aan één leerlinge, mej. E. Kloots, werd het diploma voor piano uitgereikt. De rekening der concerten-afdeeling sluit met een batig saldo van f 105.25 <v. j. f773.63Vs)> die der Muziekschool met een deelig saldo van f 584.51 (v. j. f 1102.75V2), bestemd ter verdeeling onder het onderwij zend personeel, terwijl het piano-reserve fonds, dat der Muziekschool, het ziektefonds van het personeel en het bibliotheekfonds batige saldi aanwijzen van resp. f 1553.24 (v. j. f 1874.81), f 1199.67 (v. j. f 1012.94), f2115.03 (v. j. f 1743.96) en f30.90 (v. j. f30). Het verslag besloot met de opmerking, dat het achteruitgaan van het aantal leer lingen, en het niet vooruitgaan van het aantal leden, respectievelijk liet gevolg van steeds meer particuliere onderwas-gelegen heid en groote concurrentie op concert-ge bied, het bestuur de toekomst minder hoopvol doet inzien, wanneer daarin althans niet spoedig verbetering komt. Dit jaarverslag, zoomede dat Tan den pen ningmeester, den heer L. Driessen, die door omstandigheden verhinderd was tegenwoordig te zijn, werd ongewijzigd goedgekeurd en de penningmeester voor zijn gevoerd ge- déchargeerd. Alsnu was de bestuursverkiezing aan de orde. De heer H. W. Hannivoort was vol gens rooster aftredend en niet herkiesbaar; in zijn plaats werd met algemeene stemmen gekozen de heer M. H. A. Juta, die zich de benoeming liet welgevallen. Tot leden van de commissie, belast met het nazien der rekening 1927 warden be noemd de heeren Aug. L. Reimeringer, mr. P. A. Pijnacker Hordijk en A. H. Dros Jr. De voorzitter stelde vervolgens voor f 100 t9 storten in het piano-reservefond3 en f250 in het reservefonds der Muziekschool, waartoe zonder eenige discussie werd be sloten. Alvorens werd overgegaan tot de rond vraag richtte de voorzitter eenige woorden van welgemeenden dank tot den heer Hanni voort, die door zijn groote muzikale kennis en zijn talrijke relaties met buitenstaanders de belangen van de Maatschappij op wel zeer bijzondere wijze heeft behartigd. Spr. hoopte dan ook, dat, wanneer het volgend jaar in het bestuur een vacature zal zijn ontstaan, de heer Hannivoort bereid zal worden gevonden wederom zijn oude plaats in te nemen. De heer H. dankte den voorzitter voor zijn van vriendelijke waardeering getuigende woorden en betuigde wederkeerig zijn erken telijkheid voor de in het bestuur ondervonden vriendschappelijke samenwerking. Na rondvraag werd de geanimeerde ver gadering door den voorzitter gesloten. NEDERL. ROODE KRUIS. Afdeeling Leiden. Onder voorzitterschap van dr. J. G. M. Timmermans werd gisteren de jaarlijksche algemeene vergadering van de afdeeling Leiden van het Nederlandsche Roode Kruis gehouden in een der bovenzalen van socië teit „Amicitia". Uit het jaarverslag, uitge bracht door den penningmeester, den heer G. Gerlings, blijkt een batig saldo over 1926 groot f 1093,7273. zoodat het kapitaalbedrag, op 1 Januari 1926 groot f 18 193,06, bedroeg op 1 Januari 1927 f 19 286,787a. Het jaar verslag, door den secretaris mr. M. B. Vos uitgebracht, vermeldt o.m., dat bij de hulp verleening bij de spoorwegramp aan De Vink, het materiaal gebruikt is dat door de afdeeling gestationeerd is tot zulke doel einden in het Academisch Ziekenhuis; dat twee hulpposten ingericht werden bij de 3-Octoberfeesten, en dat voor de diphterie- bestrijding een bedrag van f 250 beschik baar is gesteld over 1926. De aftredende bestuursleden dr. J. C. M. Timmermans en prof. J. v. d. Hoeve werden herkozen. De afdeeling telde op 31 December 1926 108 leden. RIJNLAND. In de op 1 Juni te Leiden gehouden Ver- eenigde Vergadering van het hoogheemraad schap van Rijnland weid mededeeling ge daan van het door den heer W. Vis genomen, ontslag als hoofdingeland voor het 11e dis trict (Reeuwijk enz.) Besloten werd- tot toelating van den heer P. Ravestein als hoofdingeland voor het 5e district (Leimuiden. Aalsmeer, enz.) en tot niet toelating van den heer G. Domburg als hoofdingeland-plaatsvervanger voor het 9e district (Aarlanderveen. enz.) De rekening over het jaar 1926 werd vast gesteld. De ontvangsten bedroegen f660.349.11 1/2 de uitgaven f495.137.31 1/2, zoodat het ba tig saldo f 165 211.80 beliep. Ten slotte werd het gaarderboek voor 1927 vastgesteld. DEMONSTRATIE MET MACHINALE GRASPERKSCHEERDER. Gistermiddag werd onder leiding van den hoofdopzichter der Plantsoenen, den heer Jonker in het Van der Werf park en in het Plantsoen een demonstratie met een 24 in'chs motor-grasperkscheerder met 4 P.K. tactmotor gehouden van de Ranomoos Sims Jefferie Spsmil, een Engelsche firma, hier te lande vertegenwoordigd door de N.V. Laodré Gïinderman, te Amster dam, welke firma de machine heeft gewij zigd en geschikt gemaakt voor de plant soenen en perken in ons land, die minder vlak zijn dan de gazons in de parken bij Engelsche steden, waar het gras ook min der grof is. De machine is ingericht voor pas-rollen waarbij het mes stilstaat en dient dan vóór het afscheren van kort gras, maar kan ook ingericht worden voor lang-gras snijden, waarbij dan speciale voorrollen worden gébruikt-, die niet in het vlak der mesjes loopen, zoodat het gras Tiiiet wordt platgedrukt. In beide kwaliteiten leverde de machine gisteren mooi en vlug werk. Zij wordt door slechts een man bediend, die niets anders heeft te doen, dan het krachtwerk tuig, naar het uiterlijk overeenkomend met een slede, te sturen. Het beweegt zich door eigen kracht en neemt slechts weinig benzine, naar men ons verzekerde. Na el- ken rondgang moet het gras uit de ma chine worden genomen. Een voordeel is vooral dat de gazons wanneer zij er geregeld mee bewerkt wor den een mooier aanzien krijgen. Of men door aanschaffing ook een. of meer levende werkkrachten zal kunnen uitsparen, durfde de Plaiitsoenopzichter ons niet verzekeren. De burgemeester mr. Van de Sande Bakhuyzen, de wethouder van Fabricage, de heer Splinter alsmede het Fabricage- Lid, de heer Spendel, woonden de demon* et-ra tie bij. Ook was er een vertegenwoordiger van de firma Landré Gïinderman, de onder directeur de heer E. J. E. Maas, die de noodige aanwijzingen bij het gebruik gaf. Naar wij vernemen wordt deze machine vanwege het gemeentebestuur aangeschaft. Zij zijn trouwens reeds in verschillende grootere en kleinere gemeenten, in ons land in gebruik. OPHAALDIENST VOOR DE BELASTINGEN TE LEIDEN. In de maand Mei 1927 heeft genoemde dienst ten ontvangkantore der directe belas tingen le Leiden le kantoor overgestort een bedrag van van f28958.47. Het aantal aangeslotenen bij den dienst bedroeg op den laatsten dag van genoemde maand 664. BINNENLAND. De plannen voor de feestviering op 3 Ocftober 1927 te Leiden (Stadsn. le blad). De toespraken van H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana tot West-Indid (Binnenland, 2e blad en Laatste Berichten, lste blad). De instelling van een Postraad (Binnenin 2e blad). De geldigheidsduur der paspoorten (Bin-. nenland, 2e blad). Behandeling van het wetsontwerp inzake nadere regeling van de collectieve arbeids overeenkomst (Tweede Kamer, 2e blad). De zaak der knoeierijen bij het Centraal Kleadingmagazijn te Woerden voor het Hoog Militair Gerechshoi (Rechtzaken, le blad). Het zilveren ambtsjubileum van den Lei- derdorpschen burgemeester (Uit de Rijn-» streek, 3e blad). Een windhoos boven Axel; meerdere ge kwetsten (Laatste Berichten, le blad). BUITENLAND. De bijeenkomsten der internationale Vol* kenbondsliga's en van de internationale orbeidsconferentie (Buitenl., le blad). Wirth handhaaft volledig zijn standpunt (Buitenl. le blad). Interpellatie over BelgiS's buitenlandsche politiek (Buitenl., le blad). Weer een incident met Zuid-SlaviS in AlbaniS (Tel., le blad). Tot lid van het Prov. Utrechtsch Ge* nootschap van Kunsten en Wetenschappen is o.m. benoemd dr. A. E. Remouchamps, conservator aan het Rijksmuseum van Oud heden alhier en wonende te Voorschoten, Nader meldt men ons uit A'dam dat de bij de aldaar gehouden nationale exa mens voor het diploma der Makelaardij in Onroerende Goederen, Meubilair, Assuran tiën, Taxatie's loffelijk geslaagd is de heer P. J. Petit Azn., alhier, de eerste die in Ne derland zoon diploma verwerft. Vergunning is verleend tot het dragen van de ordeteekenen van ridder in de orie van de Kroon van België aan den reserve eerste luitenant F. H. M. Verbeek, van het 4de regiment infanterie alhier, wonende te Bandjermasin, Borneo, Nederlandsch-Indiö. Vrijdag a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat onze stadgenoot J. J. van Oostcr- houd in dienst trad bij de Kon. Ned. Grof smederij, afd. draaierij. AANBESTEDING. In opdracht van de Vereeniging tot Be vordering vaji den Bouw van Werkmans woningen, werd hedenmorgen door den ar chitect, den heer Bernard Buurman in café-restaurant ,,De Harmonie" aanbe steed het bouwen van 174 arbeiderswonin gen, inclusief het dempen van slooton, het rioleeren en ophoogen, op een terrein be noorden den Morschweg alhier. Er waren 25 inschrijvingsbiljetten inge leverd en wel van fa. Jac. van Riet voor f 479.000; G Mosselman, Haarlem f 476.0G0 fa Kort en Van der Wiel, Rijnsburg en Noordwijk f 470.0Ó0; fa. W. Oudshoorn en Zn. f 467.470; fa. Van Düyn en Vink, Noord wijk f445.000; H. Korswagen Nzn. voor f 441.000; Gebrs. A. en J. den Ouden, Al phen en Oegstgeest f 439.500; Gebre. Uy* de Linden, Rotterdam f 422.800; A, J. de Later en Ph. Meyers f 412 000; P. van Nes, Den Haag f 408.454; J. Bakker, Zaandam f 402.724; C. Viedeler, Bergen op Zoom f399.700; fa. J. W. van der Schoot, Til burg f397.300; G en J. Broertjes, Heem stede en Bloomendaal f395.273; N.V. Aan nemersbedrijf van Bergshoef, Alphen voor f394.000; G. Gesman en C. Zoetemeyer, Alphen f391 890; L Raaymakers, Wouw f391.500; H D. Slagmolen en A. v. Ros- sum. Utrecht f389.932; F. Smulders, Breda f384.924; J. Folkers Jan de Vriee, Biltho- ven f383.900; N.V Mabuwat, Willemstad f 379.972; fa. Gebrs. Geveke, Leeuwarden f375.277; Jac. M. Krijger. Bergambacht, f355 750; fa f. W Achilles. Den Haag f343.598; fa. Brussel cn Droste, Amster dam f 300.900. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is deze Leiden. De gunning werd aangehou den. Gisteren heeft onze stadgenoot, de heer P. H. van Thiel, arrondissements-deur- waarder, wien, zooals reeds eerder werd medegedeeld, op zijn verzoek eervol ontslag werd verleend, zjjn ambt neergelegd en van de Arrondissements-Rechtbank te 's-Graven hage afscheid genomen. De president van deze Rechtbank, mr. Du Mosch, sprak met waardeering over de wijze, waarop de heer Van Thiel zijn taak steeds vervulde en wenschte hem nog vele gelukkige jaren van rust toe. De heer Brjj Harain, hoogleeraar te Gujerat (Bt. Indië), bevindt zich op het oogenblik in Leiden om in de Universiteits bibliotheek handschriften en boekwerken te bestudeeren, die betrekking hebben op de vestiging en de aanwezigheid van Neder landers in Hindottan. Dinsdag 7 Juni hoopt onze stadgenoot H. van Rijk den dag te herdenken waarop hij voor 40 jaar in dienst trad bij de heeren Herfst en Helder, fabrikanten van verf en verniswaren alhier. Het seizoen 1926'27 der Leidsche Groningers is gisteravond besloten met een tooneelavond in „De Graanbeurs" door het optreden van de eigen tooneelclub, die zich daarbij van zeer goede zijde heeft doen kennen, al bleef het natuurlijk dilettanten werk. Er is aardig gespeeld en de vele aanwezigen hebben dit ook wel op prijs weten.de stellen. De dames werden in de bloemetjes gezet. De Would-be's hebben het muzikale ge deelte van den avond verzorgd op een wijze, die niets dan lof verdient. Ook de dansmuziek 'was zoodanig mede door den saxophonist Kerkhof dat men als 't ware gedwongen werd aan het bal deel te nemen, dat zoo doende zeer geanimeerd was. ;t Was een mooie slot-avond van het seizoen.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1