No. 20615 MAANDAG 30 MEI Anno 1927 STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. ƒ0.18 .0.18 Olt nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. BOND VAN NED. ONDERWIJZERS. Zaterdagavond hield de afdeeling Leiden van den „Bond van Ned. Onderwijzers" een goed bezochte ledenvergadering met intro duced in huize Feenstra, Rapenburg 13. De afdeelingsvoorzitter, de heer Jac. Tjalsma, de vergadering openende, heette in het bijzonder het hoofdbestuurslid den heer S. N. Posthumus welkom. Deze had op een desbetreffend verzoek zich dadelijk bereid verklaard om het onderwerp „De aanslui ting van den Bond van N. O. bij het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigin- gen" voor leden en genoodigden te behan delen. Alvorens de heer P. het woord verkreeg werd een door het bestuur ontworpen adres aan den Raad van Leiden, vragende een billijke belooning voor de plaatsvervangende hoofden van scholen, wanneer ze als zoo danig dienst doen, voorgelezen en onveran derd goedgekeurd. In een goed gedocumenteerd betoog be pleitte daarna de héér P. hgt groote belang van aansluiting bij het N. V. V. De bewering, welke vroeger meermalen werd geuit, dat de aansluiting een exodus van leden tengevolge zou hebben is geluk kig niet bewaarheid. Wel heeft de vakver- eeniging leden verloren, maar dit verlies moet aan andere oorzaken worden toege schreven. De teruggang in ledental is trou wens een algemeen verschijnsel in de vak beweging van de laatste jaren en ook de z g. neutrale vakbonden deelden daarin. In den vooruitgang, welke in 1926 in de moderne vakbeweging begon, deelt ook de Bond van N. O., die nu weer regelmatig zijn ledental ziet stijgen. Dat de werkzaamheid van den Bond of van zijn leden onder de aansluiting zou lij den is ook niet vol te houden. De groote activiteit van afdeelingen, die reeds jaren lang bij plaatselijke bestuurdersbonden aan gesloten zijn, logenstraft zulk beweren. Natuurlijk is het kosten-bezwaar niet te ontkennen. Wij hebben ons deel bij te dra gen voor de huishouding van het N. V. V. en voor het permanente stakingsfonds. Uitvoerig stond de heer P. stil bij de meer malen gestelde vraag, of aansluiting bij het N. V. V. niet beteekende. dat men dan voor een bepaalde partij-politiek nl. die van de S. D. A. P. heeft gekozen. Spreker kon deze vraag met een gerust hart ontkennend beantwoorden. Het N. V. V. vraagt van zijn meer dan 200 duizend leden geen politieke belijdenis. De vergissifig is evenwel ver klaarbaar daar de terreinen van werkzaam heid van vakbeweging en politieke partij niet streng gescheiden, maar meermalen de zelfde zijn. Op de inleiding volgde een geanimeerde discussie, waaraan door een drietal aanwe zigen werd deel genomen. De voorzitter, in zijn slotwoord dank brengende aan spreker en debaters, hoopte dat de gedaehlenwisse- ling tot beter inzicht van het door den Bond ingenomen standpunt heeft geleid. MOEDIGE REDDING. Om ongeveer halfnegen is een twaalf jarige jongen, die per fiets op den Oude Rijn reed, nadat hij verkeerd was uitgewe ken, te water geraakt. Op hetzelfde oogen- blik kwam de heer J. A. Visser toesnellen en na zich in een ondeelbaar oogenblik op de hoogte te hebben gesteld van den toe stand, sprong hij gekleed te water. Spoedig gelukte het de heer Visser den drenkeling te grijpen en naar den wal te brengen, zoodat de heer IJdo. die intusschfn met een reddihgshaak was toegesneld niet meer behoefte te helpen. Per fiets is de drenkeling na zijn redding naar huis' gereden. Donderdag 2 Juni hoopt onze stadge noot P. Ouwerkerk den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de afdeeling kettingmakerij der Kon. Ned. Grof smederij alhier. Gistermiddag hield de afdeeling Leiden van de Ned. Kynologenclub op een terrein aan den Haagweg onder leiding van den dresseur, den heer Ammerlaan een demon stratie van herdershonden. De meeste die- I ren bleken goed gedresseerd te zijn en volg- I den vlug de bevelen van hun meester. Vele I belangstellenden woonden de demonstra- I tie bij. De dienstplichtige korporaals en sol- I daten der lichtingen 1922 en 1924 van het [4e regiment infanterie, komen in gedeelten, 18 en 15 September hier ter slede voor her- Ihalingsoefeningen onder de wapenen, uitge- Izonderd 50 soldaten der lichting 1924 (geen Israëlieten), die 29 September aldaar opko ken. Alle onderofficieren dier lichtingen en |Yan dat korps komen alhier 1 September op. Het jaarlijksch onderzoek van de ver lofgangers der lichtingen 1915 en 1918 zal P'aats vinden op 8. 9 en 10 Juni a.s. in het ""^nnastieklokaal der Morschpoortkazeme. 7- Om halfdrie gistermiddag is de 12- •&rige G. J. V. in de Korevaaistraat van zijn fljwiel gevallen. Hij bekwam een buil aan het hoofd en werd na door den E. H. D. te zijn onderzocht door een politie-agent naar hui9 gebracht. Omstreeks tien uur gisteravond is in perceel Uiterstegracht 121, bewoond door den pottenbakker N. v. d. H. een begin van brand ontstaan, tengevolge van het achte loos wegwerpen van een ..brandend stuk papier, waarmede men het gas had aange stoken. Met eenige emmers water heeft men het vuurtje terstond weten te beheer9chen, zoodat de brandweer die spoedig ter plaatse was niet behoefde in te grijpen. Op het Groot Nationaal Concours voor Harmonie- en Fanfare-corpsen heeft gisteren „De Postharmonie", uit Leiden, onder leiding van den heer M. Bolderdijk, in de eerste afdeeling een eersten prijs gewonnen met 133V2 punt, terwijl de Postharmonie in den eerewedstrjjd 55l/2 punt, op één het hoogste wat gisteren behaald werd, heeft verworven. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen 201 vol wassenen en 5 kinderen, in totaal 206 per sonen. EEN GEVAARLIJK SPELLETJE. Een knaapje verdronken. Zaterdagmiddag is bij het afvoerkanaal te Scheveningen een droevig ongeluk ge beurd. Eenige jon geuite waren aan het spelen op de houtvlotten, welke in het kanaal lig gen. Zij sprongen van den kant op de vlotten en speelden daar krijgertje. Een der jongens, de 8-jarige C. Vr., wonende in de Ripperdastraat, wilde ook meedoen, maar sprong mis en viel in het water. Het ventje verdween oogenblikkelijk naar de diepte en kwam niet meer boven. Op het geroep der kameraadjes, die na tuurlijk hevig verschrikt, waren, kwamen twee agenton toesnellen, die dadelijk be gonnen te dreggen. Aanvankelijk slaagden zij er niet in het slachtoffer te vinden. Eerst eenige uren later kon het lijkje op gehaald worden. Door de politie werd het lijkje naar de ouderlijke woning vervoerd. Het droevige ongeval verwekte in de buurt groote ontsteltenis. EEN DROEF EIND VAN EEN VROOLIJKEN RIT. Koopman R. had een goeden dag gehad en verkeerde in zoo'n rozig humeur, dat hij toen hij in de Jacob Catsstraat te Den Haag zijn kennis, den 30-jarigen steenlos- ser S., tegenkwam, hij hem dadelijk aan klampte en tracteerde. Het café uitkomende zager ze den 19- jarigen chauffeur H V. vol ijver zijn auto aan het wasschen. Dat bracht S. op een idee. Had R. hem getracteerd uit de gulheid van een ver heugd hart, hij zou toon en, dat hij in vrij gevigheid niet onderdeed en dus noodigde hij R. uit tot een tocht in V.'s wagen door de straten van het Haagje. Dra ging het er van door. De stemming was vroolijk en om te zor gen dat die zoo bleef, werd hier en daar aangelegd. Evenwel V. zorgde er voor nuchter te blijven wel'k verstandig be sluit hij later op den dag wel geloofd zal hebben. Zoo tusschen het rondtoeren en aanleg gen door gaat R. bij een meubelzaak aau, ziet daar een leuningstoel, welke 'm aan staat en koopt 't ding, dat met touwen bo ven op de imperial van de auto wordt vastgespord S., die een en al jrroolijkheid is, krijgt een reuzen-idee. Hij zal in den stoel gaan zritten en zoo Den Haag uit de hoogte be kijken. Veel voelt R. niet vcot dit experiment en waarschuwt er tegen en V. moet er heelemaal niets van hebben, stribbelt te gen, verzet zich, maar zwicht voor het dreigement dat S anders de heele r...zooi in elkaar zoo trappen. Zoo met S. hoog verheven, in uitgelaten vroolijkheid, wordt de rondrit voortgezet en de Haagsche jeugd, klein en opgescho ten, de de grap dra in 't vizier heeft, geniet. Daar krijgt S. den kanariekoopman in de gaten en V. iB zoo goed niet of hij moet stoppen. Want de steenlosser wil en moet en zal met alle geweld zoo'n pietje op 'n houtje hebben. Een oogenblik, nog 'n oogenblik en dan gaat het weer voort. S. zingt het hoogste lied en jongleert met zijn kanariepiet, dat 't lijkt of hij een heele fokkerij bij zich heeft. Even aanleggen op de Hoefkade voort weer even aanleggen op het Zieken voort weer Rrrt snort de auto, een agent op het Spui ziet het vreemdsoortig beladen vehikel aankomen, stuift er op af om mogelijke ongelukken te voorkomen. Want die S doet al zoo raar daar op z'n rijdenden troon... Doch de man krijgt geen kans. Vlak voor 'm zwenkt de chauffeur de Nieuwe Haven op... zoo naar de Heerengracht. Onderwijl bedenkt R. zich dat hij een bood. schap heeft bij een bloemist op de Hooi gracht. Dus naar de Hooigracht. Boodschap gedaan en twee (potten bloe men voor moeder de vtouw gekocht. Als behoorlijk huisvader stelt R. er prijs op, dat ze heelhuids thuiskomen, maar S. heelt een andere opvatting en zet die tegen alles in door. Wat den uitgaanden wandelaars het beeld bezorgt van een dronken man in een leuningstoel boven op 'n auto, met in de eene hand een kunstkanariepiet op 'n houtje en in de andere een pot bloemen. De auto zwaait van de Hooigracht den Dennenweg op, naar het Voorhout toe. Maar dan acht-eriiaalt het noodlot S., clie het te overmatig heeft getart, zegt de ,,N. Crt." Bij Hotel des Indes raken de touwen, waarmede de stoel op den impe rial is gebonden, los, de stoel zwikt, slaat om. S. slingert or af, op de straat. En iiet einde van den vroolijken, te vroolijken rit is een droeve rit naar het Ziekenhuis, waar S. wordt heengebracht met een groot gat in het hoofd en een sche delfractuur, in zeer ernstigen toestand. EFFECTEN-ZWENDEL TE ROTTERDAM. De Centrale Recherche to Rotterdam, heeft proces-verbaal opgemaakt tegen J. P. de V. en J. H., beiden gedetineerd in het huis van Bewaring te VGravenhage en tegen W v cL K en J. T. te Rotter dam, die met him vieren den koopman J. H, 't H. door middel van een waardeloos effect hebben opgelicht voor honderd gul den. Een zestien waardelooze aandeden werd nog bij hen in beslag genomen. In December van het vorig jaar was T. bij 't H. gekomen met een effect van f 500 ten name van de N.V. Mij. voor Cultuur, Handel en Mijnzaken te 's-Gravenhage. De aanbieder gaf op, dat de aandeden op de beurs genoteerd waren tegen den koers van 50 pCt. Hij vroeg op dit aandeel geld ter leen. Toen 't H de zaak niet vertrouw de, begaven zij zich samen naar 't effec tenkantoor van De H en Co. aan de Groote Markt alhier. Daar werd bevestigd, dat het aandeel voor 50 pCt was verhandeld, 't H. leende daarop aan T. een bedrag van f 150. Spoedig kwam 't H echter tot de ont- dekking, dat het stuk waardeloos was. Hij vroeg zijn geld terug, doch toen hem dit geweigerd werd, vroeg hij T. een gouden horloge van f 50 te koop. Toen hij dit een maal in handen had, wilde hij dit niet teruggeven, alvorens hij zijn geld terug had. Eenigen tijd later kwam T weer bij 't B. en vertelde hem, dat hij nog twintig van dezelfde aandeelen had, waarop hij voor een vriend uit Den Haag, zckeien H., geld wilde leen en 't H. ging hierop niet meer in, maar hij deed aangifte bi.i de Centrale Recherche. Toen bleek dat de op de aandeelen ge noemde maatschaopij een z g. „leege ven nootschap" wass waarvan J. P. de V. Qi- recteur was. Deze bleek in geldverlegen heid te zitten en had getracht de waar delooze aandeelen aan den man te bren gen. Aan de firma v d. H. en Co. was medegedeeld, dat de aandeelen voor 50 pCt. waren verhandeld. De recherche heeft ten slotte ingegrepen en het viertal gearresteerd. DOODELIJKE ONGELUKKEN. De 66-jarige havenarbeider W. Scheffers uit de Stampioenstraat te Rotterdam, werkzaam op het s.s. „Veendam" van de Holland-Amerika-Lijn, stortte van onge veer vier meter hoogte en kwam met zijn hoofd op een ijzeren balk teiecht. In be- wusteloozen toestand naar het Ziekenhuis vervoerd is hij eenige uren later aan de gevolgen overleden. Te Deventer is de 61-jarige G. Horst uit de tweede verdieping vau zijn woning «nn de Rijkmanstraat op straat gevallen. Bij het vervoer per brancard naar het zieken huis is hij overleden. Toen Zaterdag iemand te Oss een revol ver schoonmaakte ging onverwachts een schot af. Zekere Van H. werd door een kogel in de ingewanden getroffen. Hij is naar het gasthuis gebracht en aldaar ge opereerd. Zijn toestand is zorgwekkend. EEN LAADBRUG AANGEVAREN. Te Rotterdam is Zaterdag aan de Maas haven een zware laadbrug aangevaren door een hopperzuiger. Ten gevolge hier- van werd de laadbrug vernield en deze j stortte omlaag In den val werden drie j wagons zwaar beschadigd. De 57-jarige i kraanmachinist G Kooiman, wonende aan het Burgemeester Hofmanplein, die zien in een z.g. loopkat bevond, viel mee. Hij brak beide armen, terwijl hij voorts zware inwendige kneuzingen en een hoofdwonde bekwam. De man ie per auto naar het zie kenhuis aan den Ooolsingel vervoerd. ZEVENJARIG JONGETJE UIT HET RAAM GEVALLEN. Gistermiddag omstreeks halfzes is een 7-jarig knaapje, spelenderwijs van de derde verdieping in een perceel aan den Admi raal de Ruyterweg te Amsterdam uit het raam gevallen. Het ongeval geschiedde aan den achterkant van het perceel Het ventje kwam in den tuin terecht en had een diepe snij wond in de knie en verder nog verschillende builen en blauwe plek ken opgeioopen. Zijn toestand ia vrij ern stig, zegt de ,,Crt." Hij werd per auto van den G. G. D. naar het Wilhelmina-gasthuis vervoerd en werd daar ter verpleging opgenomen. ERNSTIGE AANRIJDING BIJ VORDEN. Te Vorden is de ongeveer zestigjarig© heer Faber uit Slijk-Ewijk (O.B.), toen hij op zijn fiets uit een zijweg kwam, zonder acht te slaan op een naderende auto, door deze aangereden. De auto-bestuurder had, ten einde de aanrijding minder ernstig in de gevolgen te doen zijn, zijn wagen van den weg af in een vijvertje gestuurd. De heer Faber had daaraan te danken, dat hij het er levend afbracht. Hij is niette min met verscheidene kneuzingen naar zijn woning vervoerd. Do auto reed in snelle vaart dooT het vijvertje en kwam er met nog steeds loopenden motor aan den anderen kan weer uit. De wagen was niet beschadigd. BRANDEN. Te Malden is door onbekende oorzaak afgebrand de boerderij ,,De Kluis", be woond door den heer Meijer. Van den in boedel kon weinig gered worden. Verze kering dekt de schade. Te Wychen is de nog nieuwe woning van B van den Berg, gelegen aan den Holen- berg, totaal afgebrand. Van dein inboedel kon een gedeelte gered worden. Oorzaak van den brtind onbekend. Verzekering dekt d-e schade. BEDRIEGELIJKE BANKBREUK? Te Winschoten is J. D., uit Niouwolda, verdacht van bodriegelijke bankbreuk, na verhoor gevangen genomen. Zijn dat de grootste appels, die jullie hier kunt kweeken, vroeg een Amerikaan, die een boerderij bezocht, minachtend op een meloen wijzend. Blijf met je vingers van mijn kersen af! riep de boer terug. DE ALGEMEENE TOESTAND. Na de Engelsch-Russische breuk Coolidge ontwerpt een ont wapeningsplan Zitting der Commissie van Herstel. Mag men de „Times" gelooven, dan zou de breuk tusschen Engeland en sovjet-Kusiand to\ oneenigheid in de Russische regeering hebben geleid. Stalin zou Litwinof en liosengolz beschuldigen, dat zijn systematisch de re geering verkeerd hebben ingelicht. Litwinof, die nooit geloofd heeft, dat het werkelijk tol een breuk zou komen, antwoordde, dat alle inlichtingen, die te Moskou werden ontvangen, de onmogelijkheid van een breuk bewezen. Beweerd wordt, dat Litwinof en andere hooge ambtenaren van het volks commissariaat thans zeer zenuwachtig zjjn. Wat hiervan zq? In ieder geval heeft Litwinof al zeer goed koop geantwoord op de Engelsche nota en deze wjjze van doen kan in zekeren zin als een bevestiging worden beschouwd, dal Lit winof 1 eel ijk in de knel zit. Uit dit antwoord vermelden we: De beschuldigingen van overtreding »töi handelsovereenkomst worden absoluut ont kend en de Britsche regeering wordt ver weten, dat zij niet bereid is geweest dè geschillen door onderhandelingen te regelen. Verder wordt beweerd, dat de Engelsche regeering van begin tot eind haar beschuldi gingen baseert op vervalscht materiaal, terwijl de so'vjet-regeering steeds een correcte en loyale politiek heeft gevolgd. Het is, volgens Litwinof, beneden de waardigheid van de sovjet-regeering om op de „insinuaties" van de Britsche regeering te antwoorden. De volkeren van het Britsche keizerrijk wenschen zeer zeker in vriendschappelijke betrekkingen met de sovjet-regeering en het Russische volk te leven, aldus vervolgt het antwoord, maar de Britsche regeering heeft gedurende haar geheele bestaan naar ge spannen betrekkingen gestreefd en de voor keur gegeven aan geweld en vijandigheid boven vrede en vriendschap. Litwinof ver klaart verder, dat de Britsche regeering de gevolgen zal moeten dragen van haar optreden. De sovjet-regeering blijft er van overtuigd, dat de tijd nabij is, waarop bet Britsche volk zijn vriendschappelijke aspi raties zal kunnen verwezenlijken. Men ziet, hoe zwak en nietszeggend de sovjets zich uiten. Volgens nadere berichten uit Moskou, be staan de Russische maatregelen hierin, dat de vakvereenigingen en de Russische koop lieden opdracht hebben gekregen, voortaan geen bestellingen in Engeland meer te doen. De volkscommissaris voor handel, heeft ver der bepaald, dat Russische schepen geen Engelsche havens meer mogen aandoen. Gezien, hoe Rusland veel meer naac Engeland uitvoerde dan omgekeerd, zoodat voor de Russen een belangrijke bron van inkomsten Verloren zou gaan, hechten we daaraan weinig waarde. Do uitvoercijfers geven volgend beeld in millioenen ponden: BINNENI AND. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana znllen vooi de microfoon spreken (Binnenland, 2e Blad en Laatste berichten, le Blad). Een protest van haringexporteurs (Bin nenland. 2e Blad). De strijd in de radio-wereld (Binnenland, 2e Blad). Vergaderingen van den Ned. Bond voor Ziekenverpleging en van de Nederlandsche Reisvereeniging (Binnenland, 2e Blad). Jaarvergadering van het Nederl. Tooneel- verbond (Kunst, 2e Blad). W. de Vries Lentsch wint het kampioen schap zeilen in twaalfvoetsjollen (Sport, 2e Blad). A. S. C. wordt 2e klasser (Sport, 2e Blad). Nederland wint den korfbalwedstrijd tegen België met 60 (Sport, 2e Blad). BUITENLAND. Litwinof beantwoordt de Engelsche nota (Buitenland, le Blad). Een opzienbarend lnnch met de Rumen te Londen (Buitenland, le Blad). Lindbergh thans, na een bezoek aan Brussel, te Londen (Buitenland, le Blad). Engeland krijgt moeilijkheden in Egypte (Tel. le Blad). Een nieuwe ontdekkingsvliegtocht naar het Noordpool-gebied. (Tel le Blad). Invoer Uitvoer in naar Jaar Engeland Rusland 1921 2.7 2.2 1922 8.1 3.6 1923 9.3 2.5 1924 19.8 3.9 1925 25.3 6.2 Van Duitsche zijde wordt alles gedaan om maar goed te doen uitkomen om het waarnemen der Russische belangen in En geland geen partij-kiezen beteekent, integen deel, dat Duitschland volledig onzijdig blijft. Het is sinds enkele jaren gewoonte ge worden, dat Tjitsjerin te Berlijn verschijnt kort voor een vergadering van den Raad van den Volkenbond en dus op net oogen blik, waarop de Duitsche delegatie op het punt staat naar Genève te vertrekken. De Russische volkscommissaris van buitenland- scbo zaken, die op het oogenblik te Frank fort een rustkuur doet, zal dan ook, alvorens naar Moskou terug te keeren, weder een paar dagen te Berlijn vertoeven en wel kort voor of na Pinksteren. Het staat reeds vast, dat bij van zjjn tegenwoordigheid in de Duitsche hoofdstad gebruik zal maken om zijn - Duitschen collega dr. Stresemann een bezoek te brengen. Aan het onderhoud, dat beide staatslieden bij deze gelegenheid zullen hebben, wordt een zekere beteekenis gehecht, vooral omdat Tsjitsjerin eerst enkele dagen geleden met Briand heeft gesproken. 13 Juni begint de Volkenbondsraadzitting. R Coolidge heeft in overleg met Kellogg en Hugh Hibson, de gezant te Brussel en leider van de delegatie naar de drie mogendheden- conferentie over ontwapening ter zee, welke binnenkort te Genève begint, een plan voor vlootbeperking opgemaakt. Alle nadere gegevens ontbreken nog. De commissie van Herstel heeft de punten op haar agenda besproken; o.a. de ontvang sten volgens het plan der deskundigen over Juni, Juli en Augustus 1927. Zq heeft mach- tiging gegeven voor de betalingen gedurende die periode en eveneens de programma's voor de leveringen in natura, en in het bij zonder den aankoop van kleurstoffen, in die periode goedgekeurd. Ook heeft zij verschil lende kwesties met Hongarije in zake het verdrag van Trianon geregeld. ENGELAND. Een opzienbarende lunch. Kort nadat de sovjet-zaakgelastigde Ro- sengolz de Britsche afscheidsnota thui9 had gekregen, heeft hij in een gesloten vertrek van het Lagerhuis genoenmaald als gast van een groep leden van de arbeiderspartij. Chintsjoek. het hoofd van de handelsdele gatie. en Bogolomof de voornaamste assis tent van Rosengolz. zaten mede aan. Hicks, de voorzitter van den algemeenen raad van het vakvereenigingscongres. was tafelvoor zitter aan den disch van ongeveer 50 men schen. onder wie een dozijn parlementsleden waren. De eenige leden van de voorste bank deT oppositie waren de extremist Lansbury en Greenwood, de vroegere parlementaire secretaris van het ministerie van volksge zondheid onder Mac Donald'9 regeering. Hicks dronk op de gezondheid van de vertrekkende Russen en elk van de drie voornaamste gasten antwoordde Later werd medegedeeld dat de toon van de redevoeringen was- het is geen vaarwel, maar een tot weerziens Lansbury deelde later mede dal het denk beeld voor het noenmaal opgekomen was bij

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1