No. 20614 ZATERDAG 28 MEI Anno 1927 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. 3 LEEDSCH mDAGBLAD PRUS DER ADVERTENTIËN 30 Cts. per regel. Bi] regeiabonnement belangrijk Iageren pri]s. Kleine Advertentlen uitsluitend bi] vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bi] een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT» Voor Lelden per 3 maanden ƒ2.35, per weekVïT» ƒ0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit Bummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van Gebrs. G. en J. ran den Oord, om vergunning tot het uitbrei den van de broodbakkerij in het perceel Uaiesingel No. 71a, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie K No. 3522; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemd verzoek met de bijlagen op de Secre tarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag, den 11 Juni e.k. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mon deling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Lelden, 28 Mei 1927. 8361 adres AAN DEN RAAD. A&n den Raad dezer gemeente is volgend adres gezonden: Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen, het Bestuur van de Vereeniging tot oprichting en instandhouding van scholen voor lager en m. u. 1. o. op gereformeerden pondslag te Leiden; dat het kennis genomen heeft van het foorstel van B. en W. aan den Raad dd. 18 Mei 1927, Gedr. stukken no. 103 inzake de uitbetaling van de salarissen der bovental lige leerkrachten aan de bijzondere scholen over het jaar 1925; dat tegen dit voorstel door ons Bestuur een drietal bezwaren beslaan welke naar onze meening ter kennis van den Raad moe ten worden gebracht, in de hoop, dat daar aan zal worden tegemoet gekomen. lo. In het voorstel ontbreekt een bereke ning op grond waarvan B. en W. aan ona Bestuur het recht ontzeggen op een boven tallige leerkracht over 1925 aan de school voor u. 1. o. aan de H. Kerkgracht 20. Wel njn de cijfers die ten grondslag leggen aan oe meening van B. en W. ons officieus be kend maar ze worden bij onveranderde aanneming van het aanhangige voorstel niet officieel in een openbaar stuk vastgelegd. Van hoeveel belang dit is voor de besturen der bijzondere scholen is gebleken in een door ons bestuur tegen de gemeente ge voerde procedure inzake de vergoeding van een boventalligen onderwijzer aan een u. 1. o. school over het jaar 1924. Deze procedure liep over de uitlegging van artikel 100, le Üd der wel en werd door ons Bestuur ver loren, niet omdat onze inzichten fout en die Tan de gemeente juist waren, integendeel, de uitleg van ons bestuur werd door de Kroon op de twee in geding zijnde kwesties Volledig aanvaard. B. en W. hadden even wel tijdens de procedure tot tweemaal toe wijziging gebracht in de cijfers lie aan Uw ksluit tot afwijzing van ons verzoek ten pondslag waren gelegd, waardoor het pro ces dooT ons verloren werd. Indien evenwel de cijfers die bij de toe passing van art 100 zulk een groote rol •pelen in een publiek stuk worden genoemd, dan kunnen zij ook alleen publiek worden gewijzigd, hetgeen een groote mate van rechtszekerheid biedt aan de schoolbestu ren, die immers dan niet meer op offi- cieuse, mondeling verstrekte gegevens be hoeven af te gaan 2o. Met groote verwondering is door ons Bestuur kennis genomen van*den uitleg die B. en W. ten nadeele van onze Vereeniging [hans meenen te moeten geven aan het 2e üd van artikel 100 der Lager Onderwijswet, dat door dezen uitleg goeddeels van ziin be tekenis wordt beroofd. Bedoeld 2e lid is een waarborgarlikel. dat aan een schoolbestuur, dat eenmaal op frond van art. 100, le lid, recht heeft ver kregen op vergoeding van een boventallige leerkracht dat recht, tot twee jaren daarna garandeert. ^aar nu aan de school in kwestie over 1924 een boventallige leerkracht, n.l. de ze gende leerkracht, door de gemeente is ver red, daar blijtt dit recht op vergoeding van öle 7e leerkracht volgens de duidelijke be woordingen der wet bestaan over de jsreo 1925 en 1926. ^elke onderwijzer of onderwijzeres nu J00*" deze vergoeding aan de gemeente ge declareerd wordt is volmaakt onverschillig of er inmiddels al of niet mutatie is onder dd personeel eveneens. Steeds toch wordt *r door ons Bestuur op aangestuurd, in het £ang der gemeente, om de duurste leer- I Jachten voor rijksrekening te brengen en goedkoopste voor die der gemeente; van streven zou ons BestuuT nu de dupe orden, daar geheel de redeneering van B. 11 vervalt indien door ons Bestuur over het geheele jaar 1925 ware gedeclareerd een onderwijzer die er ook reeds was in 1924. Ging de redeneering van B. en W. op, dan zou de waarborg van 2 jaren in casu slechts 4 maanden gelden en de gevallen zijn denkbaar b.v. bij overlijden van een leerkracht in het begin van Januari dat die waarborg slechts tot enkele dagen zou worden beperkt. B. en W. kunnen voor hun redeneering in de letter der wet geen steun vinden en zoe ken daarom steun in de geschiedenis der wet. Dit is, als de letter der wet, zooals in casu, duidelijk is, in strijd met de histori sche wetsinterpretatie. Nauwkeurige kennis neming van de geheele geschiedenis zal evenwel iedereen duidelijk maken, dat de waarborg van twee jaren in de wet gezet is zoowel in het belang der onderwijzers als in die der scholen. In het onderhavige geval bracht het be lang onzer school zonder eenigen twijfel mede, dat op 1 Mei 1925 opengevallen plaats te vervullen en dus van de garantie gebruik te blijven maken. Dit geschiedde, met het oog op den onzekeren toestand waarin ons bestuur destijds ten aanzien van art. 100 verkeerde, door aanstelling van een tijdelijke leerkracht. De gemeente zou zelve niet anders gedaan hebben. Ons Be stuur thans het recht op vergoeding dier onderwijzers te ontzeggen acht ons Bestuur een aantasting van een o. i. duidelijke in de wet neergelegde garantie, die naar wij hopen door Uwen Raad niet zal worden gesanc- tionneerd. 3o. Reeds in November van 1926 vernam ons Bestuur officieus, dat B. en W. voorne mens waren de op 1 Mei '25 aangestelde tijdelijke onderwijzeres niet te vergoeden. Waar alle stukken op deze zaak betrekking hebbende toen reeds in het bezit van B. en W. waren is het zeker te betreuren, dat eerst nu, 6 maanden later een voorstel dien aangaande Uwen Raad bereikt Daardoor is aan ons Bestuur niet alleen zes maanden lang den weg naar de beroepsinstanties ver sperd geworden, maar bovendien, ook de inroeping van artikel 56. 2e lid, waarheen B. en W. ons Bestuur thans verwijst, vrij wel onmogelijk gemaakt. Ons Bestuur meent ten slotte Uwen Raad er op te mogen wijzen, dat door onze Ver eeniging wordt verzorgd het onderwijs aan plm. 900 leerlingen; dat waar deze zorg door wet en grondwet wordt erkend naar het gevoelen van ons Bestuur de belangen en rechten onzer Vereeniging bij het ge meentebestuur een gewillig oor behooren te vinden; redenen waarom aan Uwen Raad drin gend wordt verzorgd het voorstel van B. en W. zoodanig te amendeeren, lat ook vergoed wordt het salaris der tijdelijke boventallige onderwijzeres mej. G. .T. Schreuder werk zaam vanaf 1 Mei 192531 December 1925 aan de school voor g. 1. o. aan de Hoogland- sche Kerkgracht. „MATHESIS SCIENTIARUM GENITRIX" LEIDEN. Aan het eindexamen der 5e klasse voor Wis- en Natuurkunde namen 54 candidaten deel, waarvan 2 zich tijdens het examen terugtrokken. Van de overigen slaagden er 34, aan wie het diploma kon worden uit gereikt. De namen der geslaagden zijn: D. van Beek, Leiden; B. G J. v. Bemmel, Leiden; C. Broekhuizen, Leiden (met lof); J. J. Croese, Leiden; H. de Groot, Leiden; H. Hassink, Haarlem (met lof); A. W. N. van Heeringen, Leiden; H. Heeseman, Den Haag; A. Hessing, Renkum; L. G. van der Horst, Leiden; L. P. H. Kantebeen, Leiden; A. Kuivenhoven, Leiden; P. P. J. Metscher, Leiden; H. H. Mugge, Leiden (met lof); J. Mugge, Leiden; G. A. A. Nouwens. Oegst geest; H. C. Noyen. Den Haag; J. C. Onvlee, Leiden; J. W. Ólto. Leiden; C. le Pair, Lei den (met lof); D. Renooy. Den Haag (met lof); W. J. van der Reyden, Leiden; W. Reyngoud, Leiden; J M. Roos, Leiden; E. Schouten, Amersfoort (met lof); C. B. Selier Leiden; H. D. Sierag, Leiden; J. C. Verkley, Den Haag (met lof); H. G. Werners. Zuid- wolde (Dr.); W. Wind. Leiden; J. W. van Wijk, Leiden; W. F. Wijnnobel. Leiden (met lof); P. G. van TJsseldijk, Oegstgeest; P. J. van der Zeeuw. Leiden. Aan het eindexamen der 6e klasse voor Beschrijvende Meetkunde en Perspectief namen 24 leerlingen deel. waarvan 7 niet aan de gestelde eischen konden voldoen. Aan de overige 17 kon het diploma worden uitgereikt, t.w.- A. G. van Aken. Den Haag; G. H. Blan ken. Leiden; P. D Groot. Dnelinchem; M. Joon. Leiden; A. Leemans. Leiden; P. M. van Leeuwen. Leiden- G T. van der Lin den. Leiden; H W. Marcelis. Leiden: P. J. Moens. Rotterdam; L. W. Muller. Apel doorn; K. C. Roman. Leiden; J. M. Roos. loeiden; G. H. Schouten. Rotterdam; L. C. Segaar. Leiden. G. A. de Vries. Leiden; H. Wind. Leiden; P. G. van ï.ïsseldijk. Oegst geest Aan het eindexamen Bouwkunde van de Avondschool werd door 5 leerlingen deel genomen Het diploma kon uitgereikt wor den aan: J. Buys, van Katwijk aan Zee; W. Ouwerkerk. Leiden; C. v. Vliet. Leiden. Aan het eindexamen van den dagcursus, afdeeling Werktuigbouw, namen 5 leer lingen deel Het diploma verkregen- A G. van Aken. Den Haag; A. J. Koppe. Amster dam; H Wickevoort Crommelin. Den Haag; P. G. van T.Tsseldijk. Oegstgeest. Bij het eindexamen van den dagcursus, afdeeling Bouwkunde, slaagden 8 van de 4 candidaten, en wel: J. N. Bouter, Leiden; J. Buys, Katwijk aan Zee; W. J. van der Voet, Den Haag; terwijl in de afdeeling Waterbouwkunde door 2 leerlingen werd deelgenomen, die beiden slaagden: G. H. Blanken, Leiden; J. H. Bouter, Leiden. de bioscopen. In het City-theatei (Haarlemmerstraat) brengt het voorprogramma' den bezoeker al dadelijk in de goede stemming. Actueele actualiteiten en een komieke klucht gaan vooraf aan de eerste hoofdfilm „Hare Hoog heid Incognito", waarin niemand minder dan Constance Talmadge de hoofdrol, die van de door een officier uit het Russische leger aangebeden danseres, vertolkt. Maar de danseres wordt behalve door den officier ook door een Grootvorst bemind. En als de officier bij zijn Grootvorst vergunning tot zijn huwelijk met de danseres komt vragen, verwondert het niemand dat hem die toe stemming wordt geweigerd. Een spannende jacht tusschen den Grootvorst en luitenant Orloff, om de gunst van de danseres ont spint zich en aan het eind daarvan, als juist de danseres zich laat vieren als de Grootvorstin, komt Hare Hoogheid zelf in het spel, om den Grootvorst tot de orde te roepen en den sta-in-den-weg van het geluk van luitenant Orloff en de danseres mede te nemen. Wat te zeggen van deze goede geestige en boeiende film. Norma Talmadge en Tullio Carminati in de hoofdrollen. Dat zegt meer dan voldoende. Na de pauze draait een film, waarin de talrijke bewonderaars van Tom Mix' moe dige en onverschrokken waaghalzerijen hun hart kunnen ophalen. „De brutale trein- roof" is een drama, bewerkt naar den be kenden roman van Paul Leicester Ford, waarin Tom Mix, wellicht meer nog dan in een vorige film gelegenheid krijgt op zijn paard Tony, als detective Gordon, terwijl hij een bende spoorwegbandieten ontmas kert, den lasso te hanteeren en kogelregens en andere gevaren trotseerend de overwin ning te bevechten. Een fraaie Tom Mix film, beter nog dan menige voorgaande. Alles bij elkaar in het City-theater deze week een uitstekend pro gramma. In het Luxor-theater heeft een talrijk publiek gisteravond genoten van een wel verzorgd programma, dat twee zeer span nende hoofdnummers bevat. Voor de pauze gaat een sensationeel verhaal in vijf acten met den bekenden acteur Richard Talmadge in de hoofdrol, dat zich afspeelt in Mexico en rijk is aan spanning, enerveerende ge vechten en wat daarmede annex is. Van geheel anderen aard, maar vooral ook veel tragischer is „De Gevangene No. 101" een drama met Paul Richter, Alfred Abel en Isobel Elsom in de voornaamste rollen. Het is de geschiedenis van een pasgetrouwd paar, waarvan de man in z'n drift een ver meenden minnaar van z'n echtgenoote doodt en in de gevangenis terecht komt. Daar ver andert hij geheel en komt z'n misdadige aarcl tot uiting. Z'n vrouw komt in kennis met een jong advocaat en na verloop van eenige jaren als de misdadiger is ontslagen, besluit genoemd tweetal te vluchten. Het plan lekt echter uit en een botsing is het gevolg. Er komt een revolver aan te pas, een worstelpartij ontstaat.... en als ec plots een schot afgaat, blijkt de schurk zich zelf te hebben gedood 1 Aangemoedigd door het succes, dat de film „De dief van Bagdad" bij haar eerste verlooning hier ter stede oogstte, heeft de directie van het Casino-theater het aange durfd den Bagdadschen dief ten tweeden male op haar programma te brengen en ge zien de groote belangstelling, welke in de beide afgeloopen dagen voor deze film bleek te bestaan, lijkt het ons geen al te groot waagstuk. Inderdaad verdient deze rolprent een der gelijke groote belangstelling ten volle. Dou glas Fairbanks vervult hier de rol van een listigen dief, die verliefd wordt op een prin ses. doch begrijpelijkerwijze wordt zijn aan zoek door zijn schoonvader in spé slecht ontvangen, wanneer deze het verleden, van den jongeling verneemt. Douglas of, zooals hij in deze film heet, Ahmed, laat zich zoo spoedig niet afschrik ken en op zoek naar den zeldzaamslen schat ter wereld, weet hij door een man moedig gedrag dezen op zijn drie mede minnaars te veroveren. Als belooning ontvangt hij dan de hand van de prinses. Dit verhaal opgebouwd op echt-Oostersche fantasie, wordt uitgebeeld net een dergelijke weelderige ensceneering, dat het de aan dacht van de bezoekers geen oogenblik los laat Douglas steelt wederom aller harten door zijn weergalooze behendigheid, die hem de hachelijkste situatie? tot sen goed eindp doet brengen. Wij kunnen een bezoek aan '1 Casino deze week warm aanbevelen. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot arts de heer W. E. Hu3 ting (Katwijk aan den Rijn). Geslaagd is voor het doctoraal examen rechtsgeleerd heid de heer E. J. de Haes (Eindhoven). Geslaagd is voor het doctoraal examen klassieke letteren de heer A. J. Koster (Leiden)doctoraal examen rechtsgeleerd heid de heer J. J. ten Siethoff (Wassenaar). De heer Ploeg slaagde gisteren niet voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde hoofdvak pharmacie, doch voor genoemd examen hoofdvak scheikunde. Dr. J. W. Muller, oud-hoogleeraar aan de Universiteit alhier is alsnog door den Minister van Onderwas, K. en W. aangewezen als gecommitteerde, onder wens toezicht diverse eindexamens aan gymnasia zullen worden afgenomen. Voor het fitters-examen, ingesteld door de Vereeniging van Gasfabrieken in Neder land slaagden te 's-Gravenhage de heeren: A. van Bemmel, D. Bergman, en M. de Zwijger, allen leerlingen van den cursus voor gastechniek, verbonden aan de Am bachtsschool, alhier. Voor het examen voor apothekers-as sistent waren gisteren 4 candidaten opgeroe pen. Geslaagd is mej. A. C. Haak, van Rot terdam. De nieuwe cursussen voor de Chr. Scholen aan de Hooglandsche Kerkgraciit vangen aan met 1 September e.k., zooals recas gisteren in een advertentie werd mede gedeeld. Het bestuur der Geref. Schoolver- eeniging besloot in ztjn laatste vergadering de beide hoogste klassen van de Opleidings school (Hoofd de heer D. Meijer) vanaf 1 Sept. a.s. te splitsen, om tegemoet te komen aan de vele aanvragen, die wegens plaatsgebrek moesten worden geweigerd. Een extra onderwijzer zal worden benoemd, zoodat het bestuur hoopt alle kinderen, voor wie een plaats gevraagd is, om opgeleid te worden voor U.L.O. H.B.S. of Gymnasium, te kunnen inschrijven. Inlichtingen bij het hoofd der Opleidingsschool. Reeds meermalen waren wij in de ge legenheid bij uitvoeringen van verschillende toneelgezelschappen het kap- en grimeer- werk van de firma Piet van der Pijl, Kaiserstraat 15, alhier, te bewonderen en te prijzen. Het doet ons daarom te meer genoegen te kunnen mededeelen, dat ge noemde firma dezer dagta werd bekroond met den eersten prijs voor grimeer- en kapwerk, bestaande in een verguld zilveren medaille met eervolle vermelding m den over het seizoen 1926-1927 vanwege den Bond van Arbeiders-tooneelvereenigingen in Nederland georganiseerden wedstrijd, waar aan een groot aantal tooneelkappers deel namen. Het programma voor het Park-concert op Dinsdag 31 Mei, 8 uur, luidt: No. 1 „Wiener Schwalben", marsch, Schlogel; no. 2 Ouverture „Dame blanche", Boiel- dieu; no. 3 „Valse Interrompue", Montagne; no. 4 „La Vie Parisienne", Fantaisie, Of fenbach; no. 5 Glühwürmchen", Idyll, Lincke; no. 6 „La Gaité", Wals, Waldteufel; no. 7 „Das Bienenhaus", marsch,- Schneider. Gisteren heeft op den hoek van de Hoogewoerd en de Kraaierstraat een aan rijding plaats gehad tusschen een auto, be stuurd door B. C., en een wielrijder, W. J. W. Dr. D. van den E.H.D. heeft den wiel rijder, die licht gewond werd, verbonden. De schuld van de aanrijding was ook, volgens de betrokkenen zelf, aan den wielrijder te wijten. Op den Witte Singel voor perceel 23 heeft hedenmorgen een automobilist een lantaarnpaal aangereden, met het gevolg dat de paal middendoor brak. Daardoor le verde hij gevaar op voor de voorbijgangers en moest het ding verwijderd worden. Arbei ders van de Lichtfabrieken waren terstond ter plaatse en hebben den paal uitgegraven. De lantaarn brandde den laatsten tijd nim mer, zoodat het tijdelijk gemis niet zal wor den opgemerkt. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 29 MEI. LEIDEN. Remonstr. Geref. Gem.: Voorm., halfelf, mej. A. E. A. van der Oving, Rem. pro ponente. Evang. Luth. Gem.Voorm., halfelf, ds. J. P. li Makkink. Doopsgez. Gem.: Voorm., 10 uur, d3. Bonga. Ver. v. Vrjjz. Hervormden (zaal Volkshuis): Voorm., halfelf, ds. F. W. J. v. d. Kieboom, uit Bergen, P. Eglise Wallonne: dimanche h dix heures et demie du matin, Mr. J. Arnal, pasteur h Amsterdam. Vrjje Kath. Kc:k: Zaterdag nam.. 8 uur, Vespers en Lof: Zondagvoorm., halfelf, Mis. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned.-Herv. Kerk (Julianastraat): Voorm., 10 uur, ds. Veldhoen; nam., 7 uur, ds. Siddrée, van Oude Wetering. Hulpgebouw Gouwsluis: Nam., 7 uur, ds. de Bruin. Ned.-Herv. Kerk (Oudshoornscheweg)Vm. 10 uur, ds. Van Lmschooten. Evangelisatiegebouw (Hooftstraat)Voorm. 10 uur en nam., halfzeven, de heer Meeken- kamp, van Harderwijk. BINNENLAND. De draadlooze verbinding met IndlS. ("Bin nenland 2e blad). Het in-weiking-tieden van het autobne- bedrijf der Nederlandsche Spoorwegen. (Binnenland, 2e blad). De heer L Pardon kampioen ran den Leidschen Biljartbond. (Sport, de blad). Een oud-stadgenoot 2e klasse-blljartkam- pioen van IndiS. (Sport, le blad). BUITENLAND. De Engeleche nota, waarin de breuk met de zovjets wordt aangekondigd, ia overhan digd. (Buitenl. le blad). President Masaryk ren Tsjecho-SIowakije als zoodanig herkoien. (Buitenl. le blad). Het Dnitsche socialisten-congres is ge sloten. (Buitenl. le blad). Hereeniglno ran Hankau en Nanking? (Buitenl. le blad). Geref. Kerk (Hooftstraat): Voorm., 10 uur en nam., halfzeven, ds. Wientjes. HAZERSWOUDE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., halfelf en nam., halfacht, ds. Luuring. Geref. Kerk: Voorm., halelf en nam., halfacht, ds. Gispen. HILLEGOM. £ed.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur en nam., 5 uur, ds. Grolle. Geref. Kerk: Voorm., 10 nur, ds. J. H. Telkamp, van Middelburg; nam., 5 uur, ds. Via Herksen. Chr. Geref. Kerk: Voorm., 10 en nam., 5 uur, leesdienst. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned.-Herv. Kerk; Voorm., halftien en nam., 6 uur, ds. Bollee. Geref. Kerk: Voorm., halftien en nam., 6 uur, ds. Meyering. LISSE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, ds. G. van Dijk Azn.nam. 5 uur, ds. Hosper6, van Noordwijk. Geref. Kerk: Voorm., halftien en nam., 4 uur, dr. T. L. Ruys Jr. Chr. Geref. Kerk: Voorm., 10 uur en nam., 5 uur, ds. S. v. d. Molen. Geref. Gem.: Voorm., halftien, en nam., 4 uur, ds. H. A. Minderman. N00RDWIJK-3INNEN. Geref. Kerk: Voorm., 10 en nam., 5 uur, ds. A. M. Jaspers, era.-pred. te Sant poort. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur ds. F. G. Hospers; nam., 5 uur, ds. Van Djjk, van Lisse. Geref. Kerk: Voorm., 10 en nam., 5 uur, ds. Koers. SASSENHEIM. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur en nam., 5 uur, ds. Krjjkamp. Geref. Kerk: Voorm., halftien en nam., 5 unr, ds. Boejjenga. VOORHOUT Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur ds. F. G. H. Nicolaï. VOORSCHOTEN Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur (H.D.) en nam., 5 uur, ds. H. P. Fortgens. WO'TBRÜGOE Ned.-Herv. Kerk: Voorm.. 10 uur en nam., halfacht, ds. Joh. Krjne. Geref. Kerk: Voorm., 10 uur en nam., lialfacht. de heer A. VV. Brink Jr.. van Amsterdam. ZWAMMERDAM. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur ds. Kloots, nam. geen dienst Geref. Kerk: Voorm., 10 uur en nam., 7 uur, ds. Wissink. 8 NED. BERV KERK. Beroepen: Te Zierikzee (toez.): D. Hoeksema, te Uitwierda; Te Alblasserdam (toez.): H. W. Lovink, te Scharnegoutum Te Haarlo en Waterhoek: J. Jac. Thomson, te Varsseveld; Te Randwjjk: J. D. van Hof, te Wilnis.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1