No. 20613 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 27 Mel Derde Blad Anno 1927 UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraadsverkiezing. De uilslag van de Dinsdag te Haarlem mermeer gehouden stemming ter verkiezing van leden van den gemeenteraad is als volgt: Het aantal uitgebrachte geldige stemmen bedroeg 9643. Hiervan werden uitgebracht op: Vrijheidsbond 1214; R.-K. 2297; Anti- Rev. 2378; Staatsk. Geref. Partij 159; Chr.- Historische Partij 1930; Communisten 109; S. D. A. P. 1556. Van onwaarde werden verklaard 254 stemmen: Volgens bovengenoemde voorloopig vast gestelde cijfers zijn gekozen: Vrijheidsbond; de heeren A. Roodenburg er A. Buurman. R.-K.: de heeren II. Koning, J. G. Rands- dorp, C. Jansen, H. van Schootcn, P. W. Blom. Anti-Rev. Partij; de heeren P. Ouwer- kerk, G. A. A. Knaap Pzn., S. van Wijk Lzn., J. Biemond en F. H. Bos. Chr.-Hist. Partij: de heeren K. Kistema- ker, J. W. Bras, J. A. Bos en G. C. van Arendonk. S. D. A. P.: de heeren W. Scheffer, G. Gerritse en .Tac. Griekspoor. De R.-K. Partij wint één zetel; de Chr.- Hist. Partij verliest één zetel. De heeren J A. Bus (R.-K.) en G. Bakker (Chr.-Hist.) zullen geen decljrieer uitmaken van den nieuwen raad. Nieuw-gekozen zijn de heeren J. G. Randsdorp en P. W. Blom (beiden R.-K.). Zondagavond 29 Mei a s. 's avonds te half zeven, zal candidaat B. A. Bos. die het beroep naar de Gereformeerde Kerk te Haarlemmermeer (oostzijde) heeft aange nomen, zijn intreepredikatie houden, na 's morgens door ds. C. J. Bos van Uithuizen in zijn ambt te zijn bevestigd. HILLEGOM. In de ledenvergadering van het Nuts- departement zijn benoemd tot afgevaar digden naar de algemeen© vergadering te 'Amsterdam mej. E. de Jonge en mevr. SchourtenEnsink. Tot bestuurslid werd gekozen in de vacature van den heer C. J. v. d. Wak die de gemeente gaat ver laten, de heer P. D. v. Mourik. De 15-jarige H. G H., is op 16 Mei j 1. in een schuur van een bloemistfirma van een ladder gevallen. Op de vierde trede gleed hij uit en bleef met een been tusschen de treden hangen. De gevolgen waren zoo ernstig, dat de jongen Woens dagmorgen is overleden. KATWIJK. De gemeenteraadsverkiezingen. Woensdagmorgen vergaderde het Hoofd stembureau om officieel de cijfers van den uitslag der raadsverkiezing vast te stellen. Er was, zooals men begrijpen kon.^ditmaal veel belangstelling van de zijde van het pu bliek. Et wa9 n.l. een verzoek ingekomen om alsnog de biljetten opnieuw aan een onder zoek te onderwerpen om reden er, naar men meende te weten een biljet voor den candi daat J. v. d. Perk ongeldig was verklaard waarvan men de ongeldigheid betwistte. En voor de heer v. d. Perk kwam het juist op een stem op aan. Hij was n.l. 11/20 stem te kort gekomen om de 75 pCt. van den kies- deeler te halen. Eenige kiezers dan uit dis trict V hadden een dergelijk verzoek aan het hoofdstembureau gericht. Een der adressan ten lichtte het verzoek nog toe en gaf een aanschouwelijk voorbeeld van dit bewuste slembiljet. Zij verzochten dit biljet alsnog geldig te verklaren. Dr. Eijkelenboom, als vertegenwoordiger der Neutrale Kiesver eeniging „Gemeentebelang" stelde de vraag of na het reeds gevraagde onderzoek, alle biljetten heden konden worden nagezien. De voorzitter. Wethouder R. Ouwehand. thans loco Burgemeester, antwoorde dat zulks niet ging omreden hierin alleen kon worden toe gestemd indien een met redenen omkleed bezwaar werd pngezonden. De heer G. Poot zeide van meening te zijn dat op alle bureaux niet eenzelfde maat staf was aangelegd waardoor biljetten goed of afgekeurd waren. In het eene district was men hierin soepeler dan in het andere. Om reden in district hierin volgens spreker al te gemoedelijk was geweest, verzocht de beer G. Poot ook de biljetten uit district 6 te onderzoeken. Deze klacht werd met re denen omkleed omdat men wist dan van de candidaat Jonker een biljet geldig was ver klaard waarmede men niet accoord ging. Nadat het hoofdstembureau even in comité generaal was geweest verklaarde de voor zitter de bezwaren niet geheel te deelen doch op hel verzoek van adressanten zouden de biljetten uit district 5 en 6 worden nage zien. Dr. Eijkelenboom protesteerde tegen fen en ander en wenscht zulks uitdrukke lijk in de notulen opgenomen te zien. De biljetten uit District 5 werden het eerst over geteld en gecontroleerd. Bij de controle RECLAME. kwam een biljet waarop gestemd was voor de heer J. v. Duyn die ongeldig was ver klaard terwijl thans het biljet geldig werd verklaard De ingediende klacht werd onge grond verklaard. Door het biljet ten .gunste van den heer J. v. Duyn kwam geen .wijzi ging in de zelelverdeeling. Daarna werd ge- pauseerd om in den namiddag aan de bil jetten uit district 6 te beginnen. Na telling en controle bleek de klacht van den heer G. Poot wel gegrond te zijn. Het hoofdstem- bureau verklaarde de volgende geldig ver klaarde biljetten ongeldig. Een voor den heer Nic. Parlevliet, een-voor den heer D. Taat, beiden van „Gemeentebelang". Een voor den heer Jonker en een voor den heer L. v. d. Zwan. Deze uitkomsten zouden den kies- deeler wel wijzigen doch geen verandering in de zetelverdeeling brengen. Deze feiten waren echter voor het bestuur der A.R. Kiesvereeniging te Katwijk a. d. R. aanlei ding een verzoek te richten aan het hoofd stembureau om alsnog te willen bewer ken dat de andere biljetten uit de districten 1, 2, 3 en 4 aan een onderzoek zouden wor den onderworpen. Het hoofdstembureau nam hiervan goede nota en deed de toezegging dat zulks alsnog in het procesverbaal zal worden vermeld. Mocht daardoor in een der districten de controleering een 9tem uitval len ten gunste der candidaat de heer J. v. d. Perk, dan zou de A.R. Kiesvereeniging te Katwijk aan den Rijn haar eenigsten zetel alsnog toegewezen krijgen ten nadeele van „Gemeentebelang". We zullen dus nog even hebben te wachten vooralleer de definitieve vaststelling der zetelverdeeling zal plaats hebben. Wat 11/20 slem teweeg kan bren gen! KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering Boerenleenbank. De leden der Boerenleenbank kwamen in logement „de Roskam" in jaarvergadering bijeen. De opkomst was zeer bevredigend. De voorzitter, de heer Jac. Wassenaar sprak een openingswoord waarin deze het leven der bank van het afgeloopen jaar na ging hetwelk in alle opzichten tot tevreden heid stemde. Notulen der vorige vergadering werden door den secretaris de heer J. v. d. Perk ge lezen en hierna onveranderd vastgesteld. Hierna bracht den heer P. J. Aarts, kassier, het financieel verslag uit, waarvan wij het voornaamste hier laten volgen: Spaargelden: Het saldo te go*ed der inleg gers was op 1 Jan. f71.043.11. ingelegd f62.979.83. terugbetaald f31 104.47, saldo tegoed op 31 Dec. f 102.918.47. Voorschotten: saldo schuld van de voor schotnemers op 1 Januari f 36.877.08, terug betaald f 2395. Nieuwe voorschotten f6600. Blijft op 31 Dec. schuld over f41.082.08. Loopende rekening met de leden: saldo schuld op 1 Jan. f54.052.62, uitbetaald f 80.372.50, terugontvangen f 68.197.49. Blijft op 31 Dec. aan schuld over f 60.825.07. Centrale Bank; saldo schuld op 1 Jan. f 9745 08, uitgegeven f85.223.75, ontvangen f72.051.20. Blijft op 31 Dec. aan tegoed over f 3427.27. De totale ontvangsten in 1926 bedroegen f 283.423.64. De totale uilgaven in 1926 be droegen f 276.449.82. Op 31 December was dus in kas f 6973.82. Hel reservefonds be droeg f,5015.67. De winst in 1926 bedroeg f 781.31. De voorzitter deelt mede dat bestuur en Raad van Toezicht het financieel verslag hadden goedgekeurd waarmede ook de ver gadering accoord ging waarna den kassier werd dank gezegd voor het gevoerde beheer. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van af treding waren, van hel bestuur de heer Jac. Wassenaar en van den Raad van Toezicht de heer A. Korpelshoek. die na gehouden stemming met groote meerderheid van stem men gekozen bleken en zich dan deze be noeming lieten welgevallen. De voorzitter stelde namens bestuur en Raad van Toezicht voor: de rente der spaar- gelden te brengen op 3.96 pet., die der voor schotten op 5 pet. en der loopende rekening op 5pet. echter onder voorbehoud dat, mocht een lusschentijdsche wijziging noodig zijn, zij daartoe het recht verkrijgen. Daar tegen dit voorstel geen bezwaren werden ingebracht werd aldus besloten. Bij de rondvraag «telden de heeren P. J. Alkemade en J. Haasnoot nog enkele vragen die naar genoegen werden beantwoord, waarna de voorzitter de vergadering sloot onder dank aan de leden voor hunne tegen woordigheid. De brug éan de Noordwijkerweg „Roo- versbrug" is weer voor het verkeer openge steld zoodat de tuinders en automobilisten, en wielrijders, enz. .enz., van alle narigheid verlost zijn. KATWIJK AAN ZEE. De hoop, die wy enkele dagen ge leden uitspraken, dat er n.l. veel strand- bezoek zou zijn op Hemelvaartsdag, is niet verwezenlijkt geworden. De temperatuur van de ouderwetsche „koude Meimaand" liet zich duchtig gelden, zoodat men over 't algemeen liever by het haardvuur bleef, dan zich buiten ging vermeien. Voor de weinige strandbfczoekers was het nog een variatie, dat het Ned. Leger des Heils er door muziek en zang nog wat animo in bracht. Overigens was het rustig en stil. LISSE. Gemeenteraad. De Openbare Mulo-school omgezet in een L. O. en Ulo-school. Verbetering van het Gasbedrijf Een geldleening. Voorzitter wethouder Tromp. Afwezig de heeren A. Verduyn Jr. en Algera. Notulen van Maart en van 10 Mei worden ongewijzigd vastgesteld. Ambts gebed wordt gelezen. Allereerst komt aaD de orde het aange houden voorstel van B en W. om de Open bare M.U.L.0 school om te zetten m een school voor lager onderwijs en in een school voor uitgebreid lager onderwijs. De heer PijnackeT kan zich thans ver eenigeD met dit voorstel, zoodat het wordt aangenomen. Daarna is aan de orde de benoeming van een lid der Gezondheidscommissie zete lende te Katwijk, ter voorziening in de vacature C. J. L. van der Meer. Op de voordracht worden geplaatst de heeren dr. Haase en M. de Graaf alhier. Hierna komt aan de orde de benoeming leden der Schatringscommissie Rijksiü- koinstenbeltasting Op voorstel van B. en W. worden herbenoemd de heeren A. Mar. seille, F. M. Verduyn, J. Pijnacker en P Warmerdam. Verder komt een verzoek aan de orde van de heeren W. Roodenburg en H. Bek- ker, alhier, om de hekwerken voor hun perceelen langs de Kanaalstraat van ge- gemeentewege opnieuw te 6tellen in ver band met de verhooging van die straat. B. en \V. stellen voor afwijzend te be schikken. Aldus wordt besloten. Eveneens is dit het geval met het ver zoek van den heer Joh. P. J. Wouters, al hier, om op het wachthuisje der tram op het Vierkant een reclamebord te mogen aanbrengen. Aan de orde komt een voorstel van B. en W. en de Gascommissie tot verschil lende verbeteringen en uitbreidingen van het Gasbedrijf. Verschillende deelen der fabriek eischen noodzakelijk verbetering en uitbreidina. noodzakelijk verbetering en uitbreiding, van het bedrijf en samenvoeging met het waterleidingbedrijt, anderdeels doordat het onderhoud in den loop der jaren4niet vo doende is bijgehouden. In het adres wordt genoemd, \erbetering of bijbouwing van een behoorlijk magazijn, de smederij en fittorswerkplaats. het schaft-, bad- en kleedlokaal en het kantoor, terwijl eu.e ruimte ontbreekt voor onderzoek van gas- en watermeters. Na uitvoerige discussie wordt het voor stel aangenomen, evenals een geldleening daarvoor, groot f 18.0CO, ten hoogste v.. a 5 pCt. pari. Hierna komt een voorstel van B. en W. tot verkoop van een strook bouwterrein langs de havensloot aan den heer R. van Keimpema te Haarlemmermeer, ter breedte van 3 Meter en ter diepte van 29.60 M., totaal ongeveer 88.80 M2., tegen den prijs van f 3.60 per M2., terwijl d'j kosten van overdracht voor rekening van kooper ko men Aldus besloten. Vervolgens wordt aangenomen een voor stel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein langs de Julianastraat aan den heer W. Passchier, alhier, ter breedte van 8 Meter en ter diepte van on geveer 31 Meter, totaal ongeveer 248 M2., tegen den prijs van f 3.50 per M2. voor de stichting van een eigen woornhuis. Hierna komt in behandeling een voor stel van B. en W., om aan den heer B. H. Oostenvijk, alhier, voor de stichting van een slachtafvalle.nwerkplaats een hoekje grond te verhuren van het perceel Smitje, gelegen langs de havens-loot. Besloten wordt te verhuren een hoekje grond, groot 25 k 30 M2 tegen den huur prijs van f 25 per jaar. Het voorstel wordt aangenomen. Gunstig werd beschikt op een voorstel van B. en W., om aan de firma Van Wa- verenVan der Voort-, alhier, voor den opslag van zand en grind den grond langs de Haven te verhuren, waar de z.g. asch- schuur gestaan heeft, ter grootte van on* geveer 300 M2. en zulks voor een huurprijs van 100 gulden per jaar. Vervolgens komt ter tafel een voorstel van B. en W. tot ruiling van grond behoo- rende bij de Rijksbloerabollenschool tegen grond behoorende bij het laboratorium, beide m bruikleen. Aldus besloten Een comptabel besluit werd genomen voor de begrooting 1926 groot f 4500, aan inkomsten en uitgaven. Ingekomen was o.a. een adres van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramwegmaat- 6ehappij, een en ander in verband met een adros <Jct gemeente voor de Brockway- maatschappij te Heemstede aan H. M. de Koningin. Hierna rondvraag, waarbij o.m. de heer J Kuipers opnieuw vraagt demping van de sloot achter Vreewijk en verder mede deelt dat hem is gebleken dat de bewaar school nog niet is aangesloten op de wa terleiding voorts dat het leggen van trot toirs in de Julianastraat nog niet geheel iö uitgevoerd en tenslotte dat de sproei wagen in vele gevallen alleen maar de hoofdstraten neemt, terwijl het in andere straten ook zco hard noodig is. De voorz. antwoordt daarop, dat de be doelde èlcot alle aandacht heeft van B. eo W. Echter stuit men daar op moeiüik- heden, daar het particaulier terrein is. De 6loot zal worden gedempt of moet geheel gereinigd worden2de dat opdracht is ge geven de^bewaarschool aan te sluiten aan het waterleidingbedrijf 3e. dat steeds door gegaan wordt met het leggen van trottoirs en ten 4e. dat het rw'et altijd mogelijk is dat de sproeiwagen overal komt. De heer Sbgers vraagt of het niet moge lijk is, dat de aanslagbiljetten der school gelden vroeger uit worden gereikt dan verleden jaar daar verschillende menschen daar onaangenaamheid van ondervinden. De voorz. zegt dit toe. De heer C. Schrama vraagt voor de ge- meentearbenderg deD vrijen Zaterdagmid dag. De voorz. zal overleg plegen met den opzichter; ten slotte verzoekt de heer Van der Lans maatregelen te willen nemen, tot voorkoming van verstuivingen in de -Ju lianastraat. De voorz. zal dit nog nader onder de oosren zien. Hierna sluiting. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba, d. v. G. A. Scheur water en M. van Beelen. Gerrit, z. v. L B .Zuidbroek en E. E. Finke. Ondertr.: Leonardus Joh. de Ridder, 23 j. en Petronella Johanna 'Rietmeyer, 24 j. Dirk van Duijn, 28 j. en Anna Louise Bohm, 27 j. Cornelis Koelewijn, 24 j„ te Kat wijk. en Gerritje Hogewoning, te Rynsburg, onlangs te Katwyk. Getrouwd: A. C. Bulk, 23 j. en P. Banv hoorn, 24 j. Overleden: Arie Duindam. 54 j., te Vlaar- dingen, gehuwd met E. Spaanderman. Leendert Steenvoorden, 78 j., wednr. v. A. Hoogervorst. Franciscus v. d. Ploeg, wednr. v. J. Vrolyk, eerder van M. Zuider duin, gehuwd met M. v. Niekerk. Pieter- nella Korbee, 9 mnd., d. v. J. Korbee en A. Duijndam. NOORDWIJE-BINNEN. Alhier werden de jaarlyksche examens van de verpleegsters op de Dr. Mr. Willem van den Bergh-btichting, te Noordwyk-Binnen afgenomen ten overstaan van de heeren Van den Berg en Van Roode, sTan Rijswijk, als afgevaardigden van het bestuur, en ds. Van der Vlugt, geestelijk verzorgen van „Vrede rust", te Bergen op Zoom, als gecommit teerde van den Gereformeerden Bond. Als examinatoren traden op de heeren J. A. Coeraads Nederveen, J. Jüch if.R.zn. en ds. Koers. Voor het 1ste cursusjaar slaagden de zus ters: M. Baars, W. Boogaard, J. Brak, W. de Carpentier, T. Hart, A. Hommes, C. de Pree. P. Vonk. Afgewezen één. Voor het 2de cursusjaar slaagden de zus ters: N. Faassen, H. Herlaar, G. Kroon, A. Lems, D. W. Ligteringen, E. v. d. Poel. Afgewezen één. NOORDWIJKERHOUT. Woensdag vergaderden de ingelanden van den Noordzijder-poider. De voorzitter dc heer J. H. Pennings opent de vergade ring, waarna de heer E. Hogervorst rap port uitbrengt over den toestand geaureu- de 1926. De rekening sloot met een batig saldo van f 220.43. De inkomsten waren f 2362.93. De uitgaven waren f 2162.50. Voor 1927 werden de inkomsten geraamd op f 1431.62. Het bunder-geld zal f 1 per H.A. bedragen. Benoemd wordt een permanente commis sie van toezicht gedurende da ie jaren, be staande uit de heeren A, v. Ruiten, W. v, Beclen en C. van Steyn. Op voorstel van den heer E. Hogervorst wordt het salaris van den penningmeester Oostdam met f 60 verhoogd. Naar aanleiding van het gegeven ont slag aan de onderwijzeres der Hervormde school, wegens net niet kunnen handhaven der orde, word de>ze zaak uitvoerig door het scheidsgerecht in Den Haag behan deld. Vertegenwoordigers van het school bestuur brachten tot hun verdediging in, dat door hun tusschenkomst aan de ontsla gen onderwijzeres een nieuwe betrekking aan een gelijksoortige school werd aange boden, doch dat deze niet werd aanvaard. De onderwijzeres, die hier benoemd werd, na gehouden proefles en na degelijke in formaties, hoopt spoedig in haar rechten hefrield tc worden. OEGSTGEEST. De Gemeenteraadsverkiezingen. By de Woensdag gehouden raadsverkiezin gen zijn uitgebracht op de Anti-Rev. Pariij 316 stemmen, S.D.A.P. 110 st„ C.-H. 569 st. Gemeentebelang 390 st„ R-K. 525 st. Totaal 1910 geldige stemmen. Gekozen zijn reap.: A.-R.: T. v. Egmond en C. de Graaf (met voorkeurstemmen), beide aftredend; C.-H.: Joh. Uittenbogaard, N. Zandbergen (beiden aftr.), A. v. Breda en M. C. v. d. Burg (aftr.); Gemeentebelang: C. Bakker (aftr.) en dr. H. Varekamp. Had deze lijst 6 stemmen meer gehad, dan had •zij 3 zetels gekregen en aldus er 2 gewonnen. E.K.: H. W. Rubenkamp en J. J. Nijssen (beiden aftr.) en de beer B. J. M. Korl- mann (met voorkeurstemmen). Het eerst aan de beurt van opvolging is de heer A. v. d. Hulst. Deze zal dus niet in den raad terugkeeren, behoudens dat de heer Kortmann eventueel mocht bedanken. De heer Schoonderwoerd heeft inmiddels ontslag genomen als lid van den raad, wegens ver trek; de heer Kortmann zal als zijn op volger benoemd worden verklaard. RIJNSBURG. Raadsagenda. Vergadering van den Gemeenteraad he den, des namiddags 7 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Machtiging B. en W. inzake electrifieatie; 3 Aanbieding gemeenteverslag 1926; 4. Voorstel B. en W, inzake bestrating ge deelte Oegstgecsterweg; 5. Wijziging be grootingen 1926 en 1927; C. Aangaan geld leening a f 14.100; 7. Vaststelling kohier hondenbelasting 1927. SASSENHEIM. Het fanfarecorps „Crescendo" behaalde gisteren te Gouda den len prijs in de derde afdeeling. VOORSCHOTEN. Het zangconcours. Met Hemelvaartsdag werd in het „Ben- venutopark het zangconcours gehouden van den Ring Leiden en Omstreken van den Bond van Chr. Zangvereenigingen in Neder land. De opening van het concours had plaats in de raadszaal waar het gemeentebestuur omstreeks 10 uur de comilé's, directeuren en voorzitters ontving en de heer E. Vernède, burgemeester van Voorscholen, namens het gemeentebestuur, allen, hartelijk welkom heette en een oogenblik stil stond bij „de zangkunst" als onderdeel van de muziek, een loflied dat niet alleen Je hoorders maar eveneens de zangers naar het hoogere voert. Spr. wenschte dat de volkszang jnag ver beteren door de beoefening der zangkunst en dit op nationale feestdagen tot uiting moge kojnen. Ten slotte stelde spr. voor een dronk te wijden aan den voortdurenden groei en bloei van d.® TirseniginH LofMers" sn RECLAME. ppcr Itnre tanden, 3217 op het welslagen van het zangersfeest. Aan de dames en heeren werden de eerewijn en enkele versnaperingen aangeboden. De heer C. B. van der Zeeuw, voorzitter van het Uitvoerend Comité bracht een woord van dank voor dc schoone woorden en de hartelijke ontvangst vóór het con cours en de medewerking van burgemeester en dag. bestuur der gemeente bij de voorbe reiding van het concours. Spr. wenschte dat de heer E. Vernède nog vele jaren zou mo gen medewerken tot groei en bloei dezer ge meente. Ten slotte sprak nog een enkel woord de heer Pieterson Moens, voorzitter van de Bord van Chr. Zangvereenigingen in Neder land. en sprak tevens zijn erkentelijkheid uit dat het hoofd dezer gemeente de cultu- reele waarde inzag van den zang. Het moge waar zijn dat de invloed nog niet zoo groot is, toch is zij op weg die plaats in te neihpn als beschavingsfaclor. Het was spr. bijzon der aangenaam dat het zangconcours op zoo'n wijze werd geopend. Vervolgens werd een foto genomen, waar na in rijtuigen naar het feestterrein werd gereden waar reeds zeer vele vereenigingen en belangslellenden aanwezig waren. De voorzitter van het uitvoerend comité, de heer C. B. van der Zeeuw, opende het concours met gebed en dankte allereerst den heer C. J. A. Begeer voor het afstaan van zijn terreinen en de schenkers van medailles voor hunne medewerking. Hierna ving het zangconcours aan. De jury bestond uit de heeren Jac. Bon set. Leo Mens en Koeberg. De prijzen werden als volgt behaald: Afd. Kinderkoren: „Looft den Heer", Ha- zerswoude. 230 pnt., 3de prijs; „Volharding leidt lot het doel", Scheveningcn 269'/> pnt., 2e pr.; „Ilarpe Davids", Scheveningen, 291 pnt., 2e pr. 4de Afdeeling verplicht nummer: „Zomer morgen" van Isr. J. Olman, „Dient den Heer", Den Haag, 31-5 pnt., Ie prijs; „Ad- vendo", Noordwijk-Binnen, 247 pnt., 3e pr.; „Sursum'Corde", Scheveningen, 244 pnt., 3e pr.; „Concordia", Noordwijkerhout, 232 pnt. 3e pr.„Zang en Vriendschap", Hazers- woude, 232 pnt. 3e pr.„Halleluja", Leidpn, 229 pnt. 3e pr.; „Zingt den Heer", Zoeter- woude 236 pnt. 3e prijs. „Dient den Heer", Den Haag. ontving de extra medaille van het uitvoerend comité en „Advendo", Noordwijk-Binnen de medaille voor een vereeniging aangesloten bij den ring Leiden en omstreken. 3e Afdeeling. Verpl. nummer „Wandel lied", van Jac. Bonset; „Immanuël", Zand- voort, 311 pnt. Ie prijs; L.E.D.A.G.O.H., Leiden. 295 pnt. 2e pr.„De Lofsfem", Voor scholen, 285 pnt. 2e pr.; „Het Laakknor", Den Haag, 274 pnt. 2e pr.; „Hosanna". Bos koop. 272 pnt. 2e pr.; „Yoorhouts Gem. Koor". Voorhout, 221 pnt. 3e prijs. 2e Afdeeling. „Lichlgeflikker", van T,eo Mens..Soli Deo Gloria", Noordwijk aan Zee 284 pnt. 2c prijs. Afd. Uilmunlendheid. „O. Gulden Hoofd", Jac. Bonset; „Exanimo", Leiden. 276 pnt. 2e prijs; „Zang zij onze leus", Leiden, 315 pnt. Ie prijs. Laatstgenoemde vereeniging ontving te vens de verguld zilveren medaille uitgeloofd door den voorzitter van den ring Leiden en Omstreken. Aan het einde van het zangconcours weri door het uitvoerend comité aan het vaandel van „De Lofstem" een zilveren lauwertak gehecht als herinnering aan dezen dag. Tot besluit van dezen feestdag gaf „Benvenulo" onder leiding van den heer G. Verhey een concert. Het was voor velen een dag van aanpak ken, maar wij mogen dit overzicht niet ein digen zonder een woord van hulde te heb ben gebracht allereerst aan het uitvoerend comité en de regelingscommissie voor de wijze waarop het concours verliep en aan de politie voor het bewaren der orde en stilte, vooral tijdens de uitvoering der zangnum mers. De verkoop der bloempjes ten bate bate van het Drenlsche veen kind heeft in deze gemeente f 65.6C opgebracht. Toen dc boomen op de Wijngaarden laan geplant zijn door leerlingen der gcho- Ien werd hun een herinnering toegezegd. Een dezer dagen ontvingen zij een bon van het gemeentebestuur ter waarde van f 1.50 waarvoor zij boomen of planten kunnen koo- pen bij een handelaar. ALPHEN. De gemeenteraadsverkiezingen. De samenstelling is thans: A. R. 4 zetels, C. H. 5 zetels, R. Kath. 3 zetels, Vrijheids bond 3 zetels, S. D. A. P. 1 zetel, St. Geref. 1 zetel. De R.-K. verloren 1 zetel, terwijl de vrijheidsbond dezen bemachtigde. Uitgebracht werden in totaal 6563 slem- men. Van onwaarde 124 st. Hiervan be haalden de A. R. 1477, de g, H. m i*

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9