ZATERDAG 21 MEI Anno 1927 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. •■sSSBtf LÈIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIÉN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. ƒ0.18 0.18 Dit ouamsr bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. STEMMING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat op Dins dag 24 Mei 1927, van des morgens acht uur lot des namiddags vijf uur, zal geschieden de stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. Herinnerd wordt aan de verplichting, op gelegd bi] artikel 72, tweede lid, der Kies wet, dat ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, zich binnen den voor de stemming bepaal den tijd ter uitoefening van zijn kiesrecht moet aanmelden bij het stembureau in het voor hem op de kiezerslijst aangewezen slemdistrict. De kiezer, die aan deze verplichting niet voldoet, wordt, tenzij den rechter van een geldige reden van verhindering blijkt, ge straft met geldboete van ten hoogste drie gulden. Indien tijdens het plegen van de overtre ding nog geen twee jaren zijn verloopen sedert een vroegere veroordeeling van den schuldige wegens gelijke overtreding onher roepelijk is geworden, wordt een geldboete van ten hoogste tien gulden opgelegd. Tevens wordt de aandacht gevestigd op artikel 128 van het Wetboek van Straf recht, luidende: Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgevende aan een krachtens wettelijk ▼oorschrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste EEN JAAR. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 5 Mei 1927. 2131 AFSLUITING RIJVERKEER JIARESINGEL. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de Maresingel ter plaatse van het te bouwen pompstation op Maandag 23 Mei a.s. vanaf des voormiddags 7 uur tot des namiddags 6 uur wegens het uitvoeren van riolerings werken voor alle rijverkeer zal zijn afge sloten. 2893 A. VAN DE SANDE BAKHUIZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 19 Mei 1927. GEMEENTELIJKE KWEEKSCHOOL VOOR ONDERWIJZERS en ONDERWIJZERESSEN TE LEIDEN. Ouders of Voogden, die hun kinderen of pupillen wenschen geplaatst te zien als kweekeling (vetreischte leeftijd: vóór^l Augustus 14 jaar) gelieven hen daarvoor aan te geven mondeling op 23, 24, 30 of 31 Mei, des avonds tusschen 6^ en 8 uur, Oude-Veist 35 (trouwboekje meebrengen s.v.p.) of schriftelijk vóór 15 Juni. N.B. Zonder toelatingsexamen kunnen tot de tweede klas der school wor den toegelaten diegenen, welke met gunstig gevolg drte klassen een er Middelbare school doorloopen hebben of in het bezit zijn van een M.U.L.O. diploma. 3947 De Directeur, H VAN SLOOTEN Jr. OPENBARE VERGADERING CHRISTELIJK-HISTORISCHE UNIE. (Afd. Leiden) In de zeer matig bezette groote Stadszaal hield gisteravond de afdeeling Leiden van de Christelijk-Historische Unie een openbare vergadering, waarvoor als spreker waren uitgenoodigd onze stadgenoot mr. dr. J. ■Schokking en de heer J. M. Krijger uit Den Haag, beiden lid van de Tweede Kamer der Slaten-Generaal. De voorzitter, de heer J. B. Meynen, open de de bijeenkomst met gebed, sprak vervol- Pens een kort woord ter inleiding, waarin hij o#m. wees op de groote belangrijkheid der gemeenteraadsverkiezingen en gaf daar na het woord aan den heer Schokking tot het houden van zijn rede over- „Een verant woordelijke taak". Rede van dr. Schokljing. Het onderwerp voor hedenavond, aldus sPr., heeft niet alleen betrekking op de a.s. ^erkiezingen, maar houdt ook verband met het politieke leven in het algemeen. De welstand van het volksleven wordt piet slechts beheerscht door de staalkundige jPrichting, maar door hetgeen onder de leden van dat volk aan zedelijke opvattin- jjeo gevonden wordt en hangt verder af van oen sland van het gezinsleven en de plaats. Welke de Kerk in het volksleven inneemt. Als Christelijk-Historischen moeten wij niet alleen de politieke zaken beharti gen, maar ook rekening houden me\ andere levensterreinen. Niettemin blijft de politieke factor in het volksleven van groote beteekenis en het is daarom, dat wij onzen stemplicht moeten op vatten als een verantwoordelijke taak, en haar niet beschouwen als een wettelijke dwang. In dit opzicht zeide spr., dat de stemplicht destijds ook door de Chr.-Historischen onder leiding van De Savornin Lohman in het leven is geroepen als een soort tëgenhang tegen de invoering van het algemeen kies recht, opdat de uitslag ook werkelijk de meening van het volk juist zou weer geven. Het verzet tegen den stemplicht bij ver schillende groepen spruit voort uit zeer uit- eenloopende motieven; dat de Chr.-Histor. den stemplicht voorstaan vindt zijn oorzaak in het feit, dat zij het uitbrengen van hun stem beschouwen als een verantwoordelijke taak, waarvan de samenstelling van de publieke colleges afhankelijk is. Er is, zoo ging spr. voort, wel eens ge vraagd of de zittingsduur van deze colleges niet verlengd zou kunnen worden, maar evenals er bijv. ten aanzien van de gemeen teraadsverkiezingen in vier jaar tijds vee! goeds tot sland kan komen, evenzeer is het waar, dat er in dien tijd veel bedorven kan worden en daarom behoort ons verantwoor delijkheidsgevoel ons te zwaarder te druk ken. Spr. uitte den wensch, dat de uitslag zoodanig zou zijn, dat het politieke leven der Chr.-Historischen. ook hier ter stede met eere zou mogen blijven worden genoemd. Wij, aldus spr., in ons polderland moeten in letterlijken zin bouwen op hechte grond slagen en gebeurt dat niet, dan spreken v. ij van revolutiebouw. Zoo ook bij vele par tijen, die de massa trachten te lokken met schoone leuzen en beloften, maar de basis, waarop de vervulling dezer beloften moet -worden opgebouwd, ontbreekt ten eenen- male. Hét is als een huis. waarin kostbare schilderijen moeten worden opgehangen, maar de muren brokkelen af, wanneer men er een spijker in wil slaan. Ten 'slotte wees spr. op de taak van den gemeenteraad, welke tweeledig is: eerstens is zij belast met de ritvoóring van de wet en tweedens heeft zij rekening te houden nvt de zuiver plaatselijke belangen en dien overeenkomstig de gemeente te bestieren naar eigen opvatting, maar in het algemeen belang. Spr. besloot met een krachtige peroratie om in de komende dagen pal te staan voor de aloude beginselen der Christelijk-Histori sche Unie. Na deze luid toegejuichte rede deed de voorzitter eenige mededeelingen van huis- houdelijken aard en gaf daarna het woord aan den heer Krijger, die sprak over „Ons standpunt". De heer Krijger aan het woord. In veler oog, zoo ving spr. aan, is de poli tiek vooral voor een Christen een minder waardig bedrijf. Een bezwaar is o.a., dat door den stembusstrijd hartstochten worden ontketend, die zondeT verkiezingen zouden blijven sluimeren en waardoor Christenen tegenover elkander komen te staan. Pen feit is. dat de Christelijk-Historischen den ver kiezingsstrijd sleehls noodgedrongen hebben aanvaard. Maar aan den anderen kant biedt de politieke strijd ook voordeelen, nl. dat de burgerij zich meer rekenschap gaat geven van de roeping en het wezen der overhnd. Het is strikt noodzakelijk, dat wij ook met betrekking lot de gemeentepolitiek pen eigen standpunt innemen, omdat juist bij de ge meenteraadsverkiezingen wij als het ware onze eigen regeering kiezen, zonder dat wij daarbij nochtans de goddelijke roeping van dp overheid uit het oog verliezen. Ook met betrekking tot de gemeentelijke overheid belijden wij. dat ^lle gezag is uit God en door deze belijdenis stellen wij ons lijnrecht tegenover hen, die de revolution- naire beginselen van de volkssouvereiniteit aanhangen. Deze belijdenis maakt de overheid niet verantwoordelijk jegens ons, maar slechts tegenover Hem aan Wien alle gezag is ont leend. Om die reden zijn de raadsleden dan ook niet enkel te beschouwen als de uit voerders van den volkswil. Het is de taak van de kiezers toe te zien, dat de gemeente lijke overheid niet in de vervulling van haar taak te kort schiet, maar ook. dat zij de grenzen niet overschrijdt, want haar taak eindigt daar. waar de taak van den enke ling, de kerk of het gezin, begint. Spr. behandelde vervolgens de vraag op welke wijze de gemeentelijke overheid naai Gods Woord en binnen dp begrenzing van haar roeping haar taak kan en moet ten uitvoer brengen. Met de tijden kan dit veranderen, maar wat bestendigd moet blijven is de erkenning van de gemeentelijke overheid als Gods die naresse. Achtereenvolgens besprak de heer Krijger daarna min of meer uitvoerig de voornaam ste artikelen van het gemeente-programma der C. H. U.. zoowel ten aanzien van de sociale behoeften als van de behartiging der geestelijke belangen. De C. H. U. vleit haar kiezers niet met schoone beloften: zij vraagt van en bepleit bij de gemeentelijke overheid niets meer dan deze krachtens haar roeping bevoegd is te geven. Zij vraagt aan de overheid bescher ming van de persoonlijke vrijheid en ruimte tot expansie voor het particulier initiatief. Ook deze spreker eindigde met een opwek king om bij de verkiezingen naar de begin selen der C. H. U. te strijden voor handha ving van Gods ordonnantiën. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen wenschte geen der aanwezigen ge bruik te maken, waarna dr. Schokking de bij eenkomst met dankgebed sloot. TWEEDE VERKIEZINGSVERGADERING VAN DEN VRIJHEIDSBOND. In het Nulsgebouw hield de afdeeling Leiden van den Vrijheidsbond gisteravond zijn tweede openbare vergadering, belegd in verband met de naderende verkiezing voor den Gemeenteraad. In de vergadering van gisteren waarin evenals in de eerste vergadering gelegen heid tot debat werd gegeven heeft na een kort welkomstwoord van den voorzitter prof. dr. B. D. Eerdmans, de Haagsche wethouder mr. P. Drooglever Fortuyn het woord ge voerd. Mr. Drooglever Fortuyn begon zijn rede met erop te wijzen dat de Vrijheidsbond een vrij uitvoerig program heeft, waarin ook de door den Vrijheidsbonder te volgen ge meentepolitiek is aangegeven. Dit program moet echter aldus spr. geen handboek zijn voor de afgevaardigden van den bond waaraan zij zich strikt moeten houden, doch men moet het beschouwen als te be vatten de groote lijnen voor de politiek van den Vrijheidsbonder in den Gemeenteraad. Spr. wees er op, dat er vier punten zijn, die bij de te volgen gemeentepolitiek ern stige overweging vprdienen en waarbij men van bepaalde beginselen dient uit te gaan. En hij noemde als eerste punt, de zorg voor de financiën, als tweede, punt, de be moeiingen van het gemeentebestuur met het particuliere leven, het leven van den parti culier, als punt drie, de toekomstige harmo nische ontwikkeling en als vierde punt de wijze waarop de gemeente-bedrijven worden beheerd. Daarover voornamelijk heeft mr. Droog lever Fortuyn gisteravond in de Nutszaal den Leidschen kiezers zijn inzichten mede gedeeld. Hij wees allereers' op. het groote gevaar dat ontstaat door zooals meer en meer gebruikelijk wordt bij de gemeenten allerlei uitgaven als buitengewone uitgaven te beschouwen, als uilgaven dus waardoor de schulden aan leeningen, enz., die de vol gende generatie meer dan de thans levende en belastingbetalende generatie -zullen kos ten, hoog oploopen en waardoor wij dus die volgende generatie een weinig benijdens waardige erfenis laten. Spr. zeide dat wan neer men" bij het plaatsen van uitgaven op de rekening buitengewoon het axioma aan vaardt dat de bloei van de gemeente blij vend is, er geen bezwaar tegen zou beslaan, doch waar allerlei invloeden zich ten on- gunsle vin de gemeente-financiën kunnen doen gelden, men denke bijvoorbeeld aan oorlogsmogelijkheden, enz., noemt spr. deze politiek uiterst gevaarlijk. Spr. wees voorts op de groote kosten die de invoering van vele sociale maatregelen met zich brengen en wijst erop dat zij die daar het hardst om schreeuwen meestal niet vragen waar het geld vandaan moet komen dat de invoering van die maatregelen kos ten. Spr. wijst in dit verband op den heil- zamen invloed van het eerste belastingbil jet, dat hun die eerder nimmer iets mede betaalden aan de huishouding van den Staat of van de Gemeente niet zelden een toontje lager doet zingen en ook de bezwaren aan de invoering van al te veel sociale maat regelen verbonden doet inzien. En spr. wijst erop dat ook de ^ociaal-democraten zich te genwoordig wel eens afvragen waar het geld vandaan moet komen, daar toch iemand zal moeten betalen. Spr. waarschuwt ook voor een te zuinig beheer dep financiën en wijst erop dat ook nimmer het goede moment mag worden verzuimd om uit te geven. Mr. Drooglever Fortuyn deed uitkomen dat er bijna geen twee gemeenten te vinden zijn, waar de toestanden gelijk zijn en wees er daarom op dat het verkeerd is van vele raadsleden, om bij B. en W. aan te komen met de boodschap, dat in gemeente zus ook dit of in gemeente zoo dat kan, en er dan op aandringen ook in hun eigen gemeente iets dergelijks te doen. Als voorbeeld noemde spr. de grondpolitiek die, wil ze goed zijn voor bijna iedere gemeente verschillen moet omdat de plaatselijke omstandigheden overal verschillen. Met betrekking tot het tweede punt van zijn overweging zeide mr. Drooglever For tuyn dat de Vrijheidsbonders op politioneel gebied front hebben te maken tegen de afge vaardigden der rechtsche partijen, terwijl op economisch gebied stelling genomen moet worden tegen de S. D. A. P.ers. Spr. wees op het gevaar vooral het Nederlandsche volk dat door alle eeuwen heen voor zijq vrijheid heeft gestreden door maatregelen meer dan noodig te dwin gen. En hij wees op de andere middelen die er zijn om tal van diruron die men door wet telijke bepalingen wil dwingen anders te bereiken Spr. noemde de voordeelen van sportbeoefening ten gunste van de drank bes Lrijding en iiet uitkomen dat het vol maakte toch onbereikbaar is, terwijl het streven daarna, verbazend kostbaar wordt. Ook op het achteruitgaan van het morali teitsbegrip door verschillende verbodsbepa- lingerf wees spr., en hij herinnerde aan de afschaffing van het tapverbod en de droog legging in Noorwegen, waar de smokkelaars zich met hand en tand tegen hadden verzet, omdat zij hun weinig verheffend werk er aan zouden moeten geven wanneer aan de drooglegging een einde kwam. Spr. wees voorts nog op het verschil van de houding der Katholieken ten Zuiden van en Benoorden de Maas. met betrekking tot de toepassing van de Zondagswet. Ook de voordeelen en de noodzakelijkheid dat een en ander over te laten aan behoor lijk particulier initiatief schetste deze spr. •en hij wees op het gevaar, dat zou ontstaan voor den middenstand bij staatssocialisatie, waardoor de middenstanders, ambtenaren tegen wil en dank zouden worden gemaakt. En epr. vestigde er de aandacht op, dat de sociaal-democraten tegenwoordig zelf toe geven, dat de uitvoering van hun socialisa- tie-rapport in deze kapitalistische maat schappij niet mogelijk is. Sprekende over den vorm van de ge meentebedrijven teekende mr. Drooglever Fortuyn de nadeelen van „het bedrijf" in zijn tegenwoordigen vorm, waarin de direc teur, maar ook de plaatsvervangend-porlier zich slechts te houden hebben aan hun in structie, waarmede zij verantwoord zijn en gedekt. En hij wees op de nadeelen van het verleenen van concessies en stelde tegen over dit alles de voordeelen, die de oprich ting van intercommunale bedrijven en z.g. gemengde bedrijven kunnen bieden. Zonder blaam te willen werpen op den arbeid van sommige gemeente-ambtenaren en de be drijfsvoering in sommige gemeentediensten te willen veroordeelen, wees spr. er aan het slot van zijn rede gekomen op, dat hel tempo in een gemeentebedrijf wordt bepaald, als bij een vloot.... door het langzaamst va rende schip. Spreker noemde het tenslotte een schoone taak voor de Raadsleden al deze punten te mogen overwegen en ze naar hun oordeel te helpen uitwerken. Van de gelegenheid lot debat maakte niemand van de weinige aanwezigen ge bruik, doch men applaudisseerde hartelijk toen mr. Drooglever .Fortuyn zijn rede had beëindigd. Nadat prof. Eerdmans nog een kort wQord tot slot had gesproken, waarin hij o.m. wees op enkele Leidsche toestan den en waarin hij het merkwaardig noemde, dat in Leiden een stad waar de wetenschap op een hoog peil staat en druk werd be oefend, blijkt dat wetenschap en levens- bezinning niet altijd hand in hand gaan. Dit heseffende verzorht spr. de aanwezigen hui} vrienden en bekenden 1e spreken over hetgeen hier was behandeld opdat zij ook kieze-s van den Vrijheidsbond zouden wor den. Spr. eindigt met te zeggen dat de Vrij heidsbond met opgewektheid de stemming tegemoet gaat. OUDERAVOND LEERSCHOOL OUDE VEST x In het gymnastieklokaal van de bovenge noemde school werd een ouderavond ge houden, welke door ruim 70 ouders, het voltallig onderwijzend personeel, benevens do leerlingen der hoogste klasse werd bjj- gewoond. Na opening door het hoofd der school, de heer W. Koops Azn., werd ajlereerst begonnen met het geven van een aardiyk&- kundige les met beüulp van een projeclie- lantaarn, welke by deze gelegenheid voor het eerst in gebruik werd genomen, en waarbij duidelijk bleek, welk een nuttig in strument de projectie-lantaarn is bij het geven van onderwijs. Het hoofd der school waardeerde ten volle dit geschenk aan de school en bracht aan alle ouders, welke voor dit goede doel een klein bedrag geld afstonden, zijn oprechten dank. Hierna werden de notulen van de voor gaande vergadering gelezen, welke met een kleine aanvulling werden goedgekeurd. Alsnu werden de ouders in de gelegen- lieia gesteld het schriftelijk werk van nun kinderen in te zien, terwijl een samen- sprekmg met het onderwijzend personeel plaato vond gedurende bijna een uur. Ook dit bieek een goede maatregel te zijn, daar gewoonlijk tijdens de pauze zulk een bespreking plaats vindt en deze dik wijls te kort blijkt te zijn. Bij de verkiezing van een dames-commissie lid werd met een groot aantal stemmen gekozen mevr. Derks, te Warmond, en werd medegedeeld, dat deze candidaat gaarne haar benoeming aannam. Na de rondvraag, waarvan een der ouders gebruik maakte, vestigde het hoofd der school vooral de aandacht op wat meerdere persoönlijke belangstelling der ouders, ook buit6n de ouderavonden van de school, en spreker gaf de verzekering, dat elk der ouders, hetzij des morgens of des middags, al tijg welkom is. Hierna sluiting met dank voor de opkomst. LEIDSCHE ZIEKENKAS. Uit het zoo juist verschenen jaarverslag van de Leidsche Ziekenkas blijkt, dat in het afgeloopen jaar 4698 ziekte-dagen werden uitgekeerd Aan ziekengeld werd betaald f 8706.75. Ingeschreven werden 53 nieuwe leden. Het financieel verslag bevat de volgende posten: Ziekenkas: Ontvangsten f9526.87. vorig saldo f 1566 92, te zamen f 11093.79. uitga ven f 10226.53, saldo in kas op 31-12- 26 f867.26. BINNENLAND. Vragen aan de departementen der Maat schappij van Nijverheid en Handel inzake de gewestelijke nitbreidingsplannen. (Bin-i nenland, 2e blad). Een motie van Belgische acheepvaart-vei- eenigingen in verhand met de Nederlandsch* Belgische kwestie. (Binnenland, 2e blad). Toenemende belangstelling voor het lucht verkeer met Indiö. (Binnenland, 2e blad), Doodslag te Leidschendam. (Gemengd, 2e blad). Tragisch ongeval bij Roermond; 3 kinde ren gestikt (Gemengd. 2e blad). BUITENLAND. De economische conferentie te Genevë. (Buitenl. Ie blad). Art. 2 der Engelsche vakvereenigingswet is aangenomen. (Buitenl. Ie blad). De vlieger Lindbergh op weg naar Parijs. (Buitenl. Ie blad). Overlijdenskas: Ontvangsten f672.06, vo rig saldo f1168.te zamen f 1840.06, uit gaven f 608.06, saldo in kas op 31-12- 26 f 1232.—. Reservekas: Ontvangsten f917.84-, vorig saldo f 1192.60, te zamen f 2140.44, uitga ven f 203.45, saldo in kas op 31-12-'26 f 1936.99. Steunkas: Ontvangsten f262.62, ^orig saldo f18120, te zamen f 443.82, uitgaven 163.76, saldo in kas f380 06 op 31-12-'26. DE BIOSCOPEN. In het Casino-theater vangt het pro gramma aan met de traditioneele weekrevue, die interessante opnamen bevat van den Holland-België voetbalwedstrijd en van de plechtige installatie van H. K. H. Prinses Juliana in den Kaad van State. Vervolgens ziet men een allerleukste teekeufilm „Clowntje"en twee 2-acters „Kindervisite 1 en „Het politie-bal". In de pauze uitstekende muziek, waarbij ditmaal de cellist op den voorgrond treedt, keurig geaccompagneerd door de pianiste en den violist Daarna de hoofdfilm „Als de zon opgaat", waarvan ook reeds 2 acten voor de pauze werden gegeven. Hel verhaal speelt onder een volk, dat in geheime distilleerderijen slechte whisky vervaardigt en eeuwig overhoop ligt met de vertegenwoordigers der regeering, de amb tenaren der accijnzen en dat bloedwraak zwoer tegen diegenen, die het te na kwamen. Deze film is van een gezonden en boeienden inhoud, terwyl de hoofdrollen meesterlijk worden gespeeld. In het City-theater begint men öiet het wereldnieuws, waaronder ook eenige interessante kijkjes in Harlingen. Dan oen komisch stukje „Fidelio de Twistzoeker", waarin iemand optreedt, die van de eene twist in de andere geraakt en steeds het lijdend voorwerp is, doch ten slotte door een samenloop van omstandigheden behoor lijk onderdak komt. Als eerste hoofdnummer volgt „De dan seres van Parjjs", zijnde de geschiedenis van een knappe wees, die verliefd wordt op iemand, die reeds tallooze meisjes heeft bedrogen. Door een toeval komt zij dit te weten en zij hoort hem vertellen, dat hij haar niet liefheeft, doch haar ook niet met andere mannen kan zien, waarom zij hem belooft hem geen rust te 2ullen laten en overal waar hij komt, met andere mannen voor hem te zullen dansen en flirten. In Parijs gekomen, is dit dan ook het geval, doch een vriend Van hem maakt kennis met het meisje en doorziet haar. Daar hij echter achter al haar luchthartigheid het edele in haar ziel ontdekt, besluit hij haar te winnen. Dit gaat echter niet gemakkelijk en hij moet haar als het ware uit een poel van ellende redden, nadat zijn vroegere vriend haar eenige malen naar het leven stond. Als 2de hoofdnummer volgt ..Een avontu rier in het verre westen een film vol ge varen, en spannende races door de wilder nis, waarin een ronde en eerlijke jongeman verliefd raakt op een aardig meisje, dat geen ouders meer heeft. Daar zij nog wat geld moet bezitten wordt zij niet met rust gelaten door een bende bandieten, waartegen haar verloofde hel natuurlijk opneemt. Ook het nabijzijnde doep heeft veel van de bende te lijden. Na veel ruzie en vechtpartijen wordt de leider der bende gevangen genomen en krijgen de twee elkaar. Luxor-theater geeft ditmaal vóór de pauze een soort cowboy-film, spelend aan ie Mexicaansehe grens. Het is een verhaal vol actie en- spanning, dat tot het laatste mo ment met groote aandacht wordt gevolgd dank zij ook het zeer goede spel Van een geheel anderen aard is het volgende nummer' „De Cabaret-Prinses", met Liane Haid, Irme

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1