No. 20608 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 20 Mel Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. Dr. H.NANNING's KINADRUPPELS UIT DE OMSTREKEN. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. GeborenAart, z. y. A. v. d. Pol en G. Meerloo. Johanna Fggje, d. v. T. Ooms en A. v. d. Bosch. Hendrika Maria, I y. J. G. Spaas en A. C. M. Okkersa ODdertronwd: J. A. Amerongen, 21 j. bd A v. Beek, 23 j. Getrouwd: J. C. Panelse, 89 j. en A. T. d. Werff, 30 In den loop dezer week hebben rich in onze gemeente de volgende personen ge vestigd L v. Epk en dachter, zonder beroep, van Reeuwtjk. A. P. Nolet, zonder beroep, van Den Haag. N. Keyzer, dienstbode, van Zwammerdam. W. A. C. v. Zeven boeven, zonder beroep, van Woerden, -r J. L de Jong, veehouder, van Uithoorn. C. M. Baars, zonder beroep, van Haarlem mermeer. W. H. Bakker, zonder beroep, van Voorschoten. P. P. Evers, zonder beroep, van Emmerich. J. W. Blom, landarbeider, van Zwammerdam. A. J. Roosendaal, zonder beroep, van Amsterdam. M. J. Rotteveel, huishoudster, van Almelo. Inmiddels vertrokkenL. Brak, boeren knecht, naar Waarder. A. van Zjjll, slagersknecht, naar Gouda. H. Kaufman, dienstbode, naar Hochheira. G. Blrjleven, zonder beroep, naar Zegveld. A. C. Vrij, machine-bankwerker, naar Alphen a. d. Rijn. C. A. de Vos en M. de Vos, zonder beroep, naar Bergambacht. D. van Wijngaarden en kinderen, zonder beroep, naar Reeuwgk. G. Houtman, vodden koopman, naar Alphen a. d. Rijn. De arbeider N. viel bij het schoon maken van een gevel van een vrij hoogen ladder en kwam bewusteloos op den grond terecht. De ontboden geneesheer liet van den ladder een draagbaar improviseeren, waarop de ongelukkige naar huis werd ge bracht. Eerst eeu tiental uren later kreeg b\j het bewustzijn weer. Hij bekwam geen ernstige inwendige blessuren. Door de belastingambtenaren wordt op ongeregelde tijden controle gehouden op de passeerende auto's om te zien of zij voorzien zijn van 4e belastingpapieren. Reeds zijn enkele slachtoffers gevallen. Nog maar eenige dagen resten ons in voor de gemeenteraadsverkiezingen wor den gehouden en feitelijk is er tot nu toe nog beslist niets van te bemerken. Geen der politieke partijen maakt blijkbaar veel propaganda voor haar candidaten. Geen enkel strooibiljet werd nog verspreid, geen enkele aanbeveling aangeplakt. Deze verkiezingen beloven wel in alles het teeken te zullen dragen van de afgeloopen periode, die zich door een zeldzaam goede verhouding tus- schen--de-partijen in den Raad kenmerkte. KOUDEKERK. Gemeenteraadsverkiezing. De uitplag der gemeenteraadsverkiezing luidtLijs-t 1. Gemeentebelang 134 stem men; herkozen M. J. Oppelaar. Lijst 2. Obr.-Hist. 240 st.herkozen A. van Eg- mond, D. Dorrepaal; gekozen A. v. d. Ende. Lijst 3. R.-Kath 88 st.gekozen A. J. Lieverse. Lijst 4. Anti-Rev. 227 st.her kozen J. v. d. Berg en P de Jong. 18 stemmen van onwaarde. De A.-R. verliezen één zetel, die van N. P. Slc-gtenhorst. De R.-K. krijgen nu één zetel. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert op Maan dag 23 Mei des voormiddags te 10 uur. Punten ter behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. Mededeelingen. 3. Comptabele besluiten, 4. Opheffing zeker heidstelling oud-gemeente ontvanger P. de Ligny. 5. Wijziging verordening electrici- teit. 6. Vaststelling kohier wegbelasting. Reclame schoolgeld T. de Bruin en id. R. Dorrepaal aanslag hondenbelasting. 3. Aanbieding gemeenteverslag 9. Rekenrrig- courant-overeenkomst met Bank yan Ne- derlandsche gemeenten. 10. Uitloting obli- gatiën. 11. Bespreking inzake Koudekerk- ic-he brug. 12. Verzoek der vereeniging zickenhuisverpleging om adhaesne inzake rerpleegprijzen Academisch Ziekenhuis. 13. Wijziging van art. 54 der Algemeen© Po- litie-verordening. LEIDERDORP. Een onderscheiding aan den burgemeester. Gisteravond kwamen de leden van de burgerwacht in grooten getale ten Raadhuize in buitengewone vergadering bijeen. De aan leiding hiervan was, dat aan den burge meester, den heer G. v. d. Valk Bouman. voorzitter van de burgerwacht alhier en Bal juw van de Federatie Rijnland Oost, het Kruis van verdienste van den Nederland sen bond van burgerwachten werd uitge reikt Op verzoek van den Commandant opende de voorzitter de bijeenkomst, waarop majoor Kerkwijk toegevoegd inspecteur der burger machten in de provincie Zuid-Holland, het doel van het samenzijn uiteenzette, door in berinnering te brengen de krachtdadige medewerking, welke de heer van der Valk Rouman steeds betoont bij het werk van de burgenvacht, waarop door hem de onder scheiding op de borst van den heer v. d. J- B. werd gespeld, waarna een driewerf boera! door de aanwezigen werd aangehe- Ven. Majoor Pfaff. adjudant van den gene- r*al belast met de inspectie der burger machten, voerde daarna het woord en wees y de groote beleekenis van het werk van I organisatie. De heer van der Valk I Jouman dankte in gevoelvolle woorden a^oot I y °nderscheiding. en sprak den wensch uit I yi mocht de burgenvacht Wat God ver- I Jyde te eeniger tijd daadwerkelijk op I ^eten treden. zij steeds paraat mnse zijn I Xa hei ronddienen van den eerewiin werd I ,frvot(;en9 de zederoreerde nog toegespro- I 'i door de heeren dr. de Bruyne, wethou der; B. H. ran den Bosch en anderen. Na een gezellig samenzijn werd de bijeenkomst besloten met het zingen van het Wilhelmus. ZWAMMERDAM. Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag van de alhier gehouden stem ming voor leden van den gemeenteraad is als volgt: Ljjst 1: Vrijzinnigen 249 st (176)» 2: Chr. Hist. 186 (240) 3: Anti-Rev. 197 (176) 4: Staatk. Ger. Party 61 (70) 5: R.-Katholieken 216 (215) Alzoo zijn gekozen: de heeren J. A. Hoo- geudjjk en K. Edelman (vrijz.); J. H. Lin- schoten (Chr. Hist); C. van Muiswinkel Mzn. en A. van Wijngaarden (Anti-Rev.)J. Hoeks en J. van Vliet (R.-K.). Alle gekozenen zijn aftredende leden, zoodat in de samen stelling van den Raad geen verandering is gekomen. De tusschen haakjes geplaatste cijfers geven aan het aantal stemmen, verkregen bij de Statenverkiezingen op 6 April j.L Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Adriana, d. v. Adri- anns Cornelius Stolwijk en Margaretha Mou- rits. Ondertrouwd: Jan Jongeneel, jm., 27 j en Margaretha Adriana Borst, jd., 21 j., te Gouda. De prjjs der melk is thans met 1 cent per liter verhoogd en bedraagt dus na 11 cent per liter. RECLAME. EETLU5T-0PWEKKEND. ƒ1.30 p.fl. 2022 HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad.,Plan van een nieuwe rij- brug over de Hoofdvaart te Abbenes Ruiling van grond te Hoofddorp goedgekeurd. De Raad van deze gemeente kwam Don «Jerdagmiddag te halfdrie in openbare ver gadering bijeen. Voorzitter de burgemeester; tegenwoordig alle leden. De voorzitter deelde mede, dal was inge komen van den heer B. Asjes Jr. te Hoofd dorp een verzoek om voor de som van f 10.000 van de gemeente te mogen koopen de bij het terrein van de oude openbare lagere school aldaar staande onderwijzers- woning met bijbehoorenden tuin. verder een adres van eenige ingezetenen van deze gemeente betreffende de voorgestelde ruiling van grond voor kerkbouw, alsmede een ver zoek van de heeren R. Krabbendam c.s. te Hoofddorp om de oude openbare school en het daarbij befyoorende te-rrein van de ge meente te mogen koopen voor de som van f 18.000. Deze' adressen werden na eenige discussie voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat bij hem was ingekomen een schrijven van het raads lid Biemond, waarin deze mededeelde, dal zich thans een gunstige gelegenheid voor doet om het dorpje Abbenes uit z'n benarden toestand té helpen door de bestaande over de Hoofdvaart liggende en in slechten toe stand verkeerende loopbrug te vervangen door een rijbrug en er thans in de ge meente Leiden een gebruikte rijbrug; te kooD is voor f 1000 wat z. i. een koopje is, dal nooit weer terugkeert. De heer Biemond stelde in zijn brief voor B. en W. te machtigen bedoelde brug aan te koopen en een crèdiet toe te staan van f €000, waarondoT begrepen een som van f 5000 voor overbrengen, plaatsen, schilderen enz. en het ommetselen van de brughoofden. Nadat de voorzitter had medegedeeld dat hij met den gemeente-opzichter een bezoek aan Leiden had gebracht om de brug in oogenschouw te nemen en tot de conclusie wais gekomen dat deze zich nog in vrij goeden staat bevindt, stelde hij voor heit «chrijveD te stellen in handen van B. en W. teneinde de betrokken raads- commissiën over deze zaak te| kunnen raad plegen en ee*-st in onderhandeling te tre den met het polderbestuur. Na eenige dis cussie werd hiertoe besloten Hierna kwam aan de orde de nadere behandeling van het voorstel tot ruiling van grond te Hoofddorp met het kerkbestuur der Gereformeerde Kerk voor de stich ting van een nieuw kerkgebouw aldaar. De voorzitter herinnerde er aan dat de heer Koning in de vorige vergadering een amendement had voorgesteld om het bedrag van f500 dat. volgens het concept-besluit van B. en W door het kerkbestuur nog als toegift zou moeten worden bijbetaald (behalve de f 2800 wefke zouden moeten worden gestort, voor de overbrenging van de oude school) te verhoogen tot f 5000, ter wijl de heer Bras een voorstel had gedaan om het bedrag te brengen op f 3000 Na breede discussie deelde de voorzit ter mede dat wel in de vorige vergadering de stemmen over het voorstel Koning heb ben gestaakt en de beslissing over deze aangelegenheid is aangehouden, maar een nieuwe stemming niet kan volgen om dat volgens de 3<s alinea van artikel 50 der gemeentewet het voorste) moet ge acht worden niet te zijn aangenomen, im merF was het toen een voltallige vergade ring, hoewel een lid geweigerd had zijr» stem uit te brengen. De heeren Koning en Roodenburg be twijfelden de juistheid van deze meening maar legden zich tenslotte bij de interpre tatie van den voorzitter neer. Het voorlsel-Bras werd aangenomen met 11 tegen 8 stemmen. Tegen de verdere voorwaarden van het besluit werden geen bezwaren gemaakt; alleen achtten de heeren Roodenburg en Kistemaker het bedrag van f8500, waarvoor het kerkbestuur de onderwgzerswoning met tuin in eigendom zou kunnen verkrijgen fc\i de bedoelde ruiling te gering en stelde eerstgenoemde voor dit te verhoogen tot f 15000 en de heer Kistemaker tot f 10.500. Het voorstel-Roodenburg werd verworpen en dat vau den heer Kistemaker aange nomen. Daarna werd het geheele ruilingsvoorstel van B. en W. aangenomen met 12 tegen 7 stemmen. Hierna kwam in behandeling het adres van de besturen van verschillende arbeiders organisaties te Nieuw-Vennep inzake de uit voering van de steunregeling en arbeids bemiddeling. Zij hadden zich in hoofdzaak beklaagd, dat door B. en W. een regeling was gemaakt, waarbij personen, die zich komen aanmelden op het bureau van de gemeente lijke arbeidsbeurs, verplicht zijn de op een vastgesteld aanvraagformu'ier gestelde vra gen te beantwoorden en te onderteekenen en waarbij rij vroegen te willen bevorderen, dat de arbeidsbemiddeling naar recht en billijkheid worde uitgevoerd. B. en W. stelden adressanten voor te be richten, dat zooveel mogelijk met hun, wen- schen zal worden rekening gehouden. Naar aanleiding van dit adres werden allerlei grieven ter sprake gebracht tegen het beleid van wethouder Kistemaker, die deze in een uitvoerig pleidooi wist te weer leggen of op te helderen. liet voorstel van B. en W. tot wijziging van de instructie voor de gemeen te-vroed vrouwen werd z. h: st. goedgekeurd. De vaste jaarwedde van de vroedvrouw ter standplaats Nieuw-Vennep zal voortaan in verhand met de belangrijke verminde ring van het aantal verlossingen gedurende de laatste jaren en hel vooruitzicht dat het in de eerstvolgende jaren niet zal toenemen gelijk gesteld worden met de vaste jaar wedde voor de vroedvrouwen ter stand plaats Aalsmeerderdijk en Rijk, 'n.I. f300 per jaar als vaste jaarwedde plus een wis selend bedrag van f 10 voor elke verlos sing boven een getal van 25 verricht lot een maximum van f200. Bij de rondvraag verzocht de heer Griek- spoor in het vervolg ook arbeiders in dé stembureaux op te nemen; drong de heer Ouwérkerk er op aan op plaatsen waar de waterleiding niet verder doorloopt een ge legenheid te maken tot het koopen van duinwater, terwijl de heer Gerrilse opnieuw aandrong op de regeling van hel georgani seerd overleg. Burgerlijke Stand. Geboren: Lambertus. z. van L. Berrevoets en A. C Comhee VVilhelmina Margaretha. d. van F. N. van Schaijk en R. C. A Mar cus Johanna Marina, d. van M. J. van den Berge en M Zonneveld Fenia Elsina, d. van G. de Koning en A. Hommes Maria Elizabeth, d. van A. van Haeringen en M E. Benard Johan Herman, z. van J. Meijer en T. van Damme Johannes Cor- nelis, z. van L. Mens en C W. Duivenvoor den Hermanus Johannes, z. van R Swa- nink en M. Orlelee Marijtje. d. van T. van den Haak en A. Hijslek. Ondertrouwd: A. van Os, 24.j. en G. G. Bax, 21 j. W. van Smeerdijk, 52 j. J. Boeregeest. 36 j. A Griekspoor, 48 j. en W. van Eekeren. 57 n. A. G. Ver sluis. 53 j. en F. G. Nanninga, 23 j. Gehuwd- K. Verbaas, 38 j. en J. van der Heijden, 29 j. J Bensink, 29 j. en C. dpn Rooijen. 26 j. II Hordijk. 33 j. en M. H Bogaard 32 j. II Groenenberg. 27 j. en M. VerkuijI. 21 j. H. van den Heuvel. 29 j. en T. Boogaard. 24 j Overleden: Cornelia Schijf, 55 j. gehuwd met W. Plaisier Theodorus de Wit, 76 j. gehuwd met A. Zwetsloot Mattheus Hoog land, 71 j., gehuwd met A. Wester. HILLEGOM. Aanbesteding Patrimonium. Bij de aanbesteding van 32 woningen voorde woningstichting Patrimonium, archi tect de heer C. van Damme te Hoofddorp, waren 18 geldige inschrijvingsbiljetlen inge komen. Een was te laat afgegeven. Inge schreven is als volgt; Bruine en Droste, Amsterdam' f 118.000; R. Haringsma, Amsterdam f85.563; J. Schuyt. Egmond a. d. Hoef f 72.91-5; H. W. Janmaat Amsterdam, f81.499; P. Kort en C. v. d. Waal, Rijnsburg en Noord wijk f 73.903; Witkamp van Gent, Rijswijk f 79.980; G. Broertje en J. Broertje, Heem stede en Bloemendaal f 79.270; K. Ender en Go.. Waddinxveen f72.575; Jansen en Ap pelman, Nieuw-Vennep f 77.800; P. Kinkel en W. Bras. Nieuw Vennep f77.456; M. Kool, Warmond f86.400; A. de Bruin, Mij drecht f88.888; 'F Mosselman, Haarlem mermeer f75.888: N. V. Maguwat Willems- stad f81 756; Boerép en v Breggen. Nieuw-' veen f74.400; B. J. Smit. Amsterdam f65.760 irle laagste'; S. Oudshoorn. Nieuwer Amstel f71890; K. Vermeij en Zonen. Hille- gom. f 67.500. Over de gunning wordt later besloten. Eerste steenlegging. De eerste steenlegging van hel Zuster huis aan de Hoofdstraat, parochie van St. Joseph, heeft Woensdag plaats gehad, na een gezongen H. Mis in de kerk. Toen de wijdingsplechtigheden waren verricht, legde het driejarig dochtertje van den heer J. C Groot de eerste steen, waarna pastoor van Leeuwen een toespraak hield. Architect is de heer Jan Stuyl te den Haag en aannemer de heer Wittebrood te Beemstcr. KATWIJK-AAN-ZEE. Chr. Hiat Unie. Woensdagavond hield de Chr. Hist. Unie, afd. Katwijk aan Zee een openbare vergade ring in de Gemeentezaal, met als spreker Ds. Langman van Voorburg, lid der 2e Kamer der Stalen Generaal. De Voorzitter, de heer W. v. d. Akker, opende de vergadering met het voorlezen van eenige verzen uit het 3e en 4e hoofd stuk van Paulus brief aan de Collossenzen, waarna hij in gebed voorging. Vervolgens een woord van welkom spre kende aan spreker en vergadering en er op wijzende, dat de stemming voor den gemeentenraad een zaak van grooten ernst voor de stemgerechtigden is. omdat er van de Raad opvoedende kracht uitgaat, gaf hij het woord aan den heer Langman. Deze sloot zich onmiddellijk aan het ge sprokene door den voorz. aan en merkte op dat men zich wel eens meer dan eens vergist in de hooge politieke beteekenis van het raadslidmaatschap. In breede trekken zette spr. deze betee kenis aan de hand van Art. 143 der Grond wet, uiteen; toonde het verschil van „motie en ..initiatief voorstel" aan zooals die m ae 2e Kamer tot uiting komen en hoe de re geering dan onverplicht is. gesteld zulk een initiatief een meerderheid vindt haar uit te voeren. Burgemeester en Wethouders evenwel zijn verplicht een aangenomen voorstel uit te voeren. Men bedenke wat dat kan zijn, indien er voorstellen aangenomen worden in strijd met de Christelijke beginselen waarom het dan ook van het grootste belang is, om mannen naar den Raad af te vaardigen die leven naar de beginselen van Gods woord. Spr. citeert een alinea uit een circulaire van de Kiesvereeniging „Gemeentebelang" waar deze zegt: „De personen, die door onze vereeniging worden afgevaardigd naar den Gemeentenraad. zijn aan geen bepaald programma gebonden, doch hebben elke zaak, welke daar in behandeling komt, te beoordeelen uit een zakelijk oogpunt dat gespeend is van welke politieke inzichten ook". Spr. noemt dit een phrase, dat „uit een zakelijk oogpunt bezien". Dit is óf verlak kerij óf groote oppervlakkigheid. Een mensch is toch geen twee of drie wezens. Hij heeft toch niet een hokje voor dit. voor dat of wat anders in zijn binnenste. Daar kan men God nooit buitensluiten. Die mep se hen leven ook wel uit beginselen, maar welke? Er zijn slechts twee wegen. Men moet God in het midden van zijn over wegingen zetlpn of den mensch. Doel men dit laa.'ste, dan komt men al leen op voor stoffelijke belangen en heeft men alleen een zakenbeginsef. Daarna splitst spr. zijn betoog in drie punten en wil vervolgens overgaan tot het nader bespreken daarvan. Ie. welke vraagstukken komen in verband met de Christelijke levensbeschouwing aan de orde? De zedelijke en de geestelijke. 2e. economische kwesties. 3e. sociale taak. Onder do eerste groep rangschikt spr. de uilvoering der Zondagswet en acht het tot den alouden roem, van Katwijk te behooren, dat or hier tot dusverre de hand aan gehou den wordt. Indien daaraan de hand niet werd ge houden zou Katwijk evenals vele andere badplaatsen, den naam van een rustige stille badplaats verliezen en muziek en dans en meer mondain gedoe hoogtij vieren, zeer tot ergernis van alle die er een ernstige Chris telijke levensbeschouwing op na houden. En dit zijn er te Katwijk gelukkig nog velen. De gemeenteraad hebbe er voor te zorgen dat in de gemeentebedrijven zoo weinig mo gelijk Zondagsarbeid verricht wordt, al kan dit onmogelijk geheel stop gezet worden. Op hel gebied van drankbestrijding heeft de raad mede een verantwoordelijke taak. zoo ook ten opzichte van de bioscoop. Ik wensch, zegt spr. dat er nooit een te Katwijk kome. Komende aan hel 2e punt econnmie-ge- meenlehuishouding noemt spr. allereerst ..belastingen", hij wenscht gaarne belasting heffing naar draagkracht, doch waarschuwd zeer ernstig voor kapitaalvernietiging. Vervolgens behandelt spr de werkeloos heid en de loonen der gemeenteambtenaren om ten slotte tot het 3e punt „de Sociale roeping der overheid" te komen. Hierbij schetst spr. de vragen die daar op komen bij arbeidsduur en arbeidsloon, de woningpolitiek en toeslag op huur, welke laatste door hem verfoeid wordt. Spr. besloot met een krachtige opwekking aan de Kiezers om vooral rekening te hou den mol hun eigen verantwoordelijkheid, en, onder het oog van God. mannen in den gemeenteraad te kiezen, van wien ze weten dat ze leven naar de beginselen vervat in Gods woord. Van de gelegenheid om vragen te stellen, maakte slechts een gebruik, die door den spr werd beantwoord zeer ten genoege van vra ger en vergadering. Daarna sloot ds. Voorsteegh met dank gebed. De heer G van der Rhee alhier is be noemd tot tijd, onderwijzer aan de bijz. school voor 1. en mulo te Alphen a. d. Rijn, hoofd de heer A Maaskant. NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen: 2 sleutels, 1 portemonnaie met inhoud, 1 stuk dik louw. 1 werkpak, 1 handkoffer, 1 doosje met in houd, 1 rijwielbelaslingmerk 1927, 1 hon- denhetaslingmerk 1927, 1 collipr met han ger. 1 kindersrhnenlje. 1 horlogeglas met randje. 1 wollen vestje; 1 kammetje in étui. Inlichtingen aan het Politiebureau te Noordwijk-Binnen uitsluitend des Zaterdags van 12 tot 1 uur. Op tast van B en W. ïs van gemeente-, wege hel dak van een schuurtje van P wonende alhier, afgebroken. P. had dit dak RECLAME. Eenvoudig 's morgens, 's middags en 's avonds den mond terdego met Odol spoe len en de tanden borstelen, dan houdt men een zuiveren mond, hetgeen een eerste ver- eischle is voor mooie en gezonde tanden. 2898 zonder vergunning van B. en W. op het schuurtje doen plaatsen.Men zij dus gewaar schuwd, voordat men gaat bouwen of ver bouwen, de vereischle vergunning aan te vragen. Naar wij uit goede bron vernemen heeft de heer C. G. J. Alkemade, die op de R -K. lijsl met voorkeurstemmen tot lid van den gemeenteraad werd gekozen, bedankt, zoodat waarschijnlijk het oude raadslid de heer A. Caspers weer in den Raad zal lerug- keeren. Voor rekening van den heer J. Vcgt alhier werd door den architect J. van Om- mering, aanbesteed het verbouwen van een pakhuis aan den Offemweg alhier. De vol gende inschrijvingen kwamen in: -L v, d. Loo, Noordwijk-Binnen. f3035: J. W. Lan- gelaan, Noordwijk-Binnen, f3185; v. Duin Vink, Noordwijk aan Zee. f3244). G. Voge laar, Noordwijk-Binnen, f 34U0; J. de Bes, Noordwijk aan Zee. f3490; N. v. d. Wiel, Noordwijk aan Zee, f 3680. NOORDWIJK-BINNEN. Het bekende hotel „Royal" alhier is bij óndërshandschen verkoop overgegaan aan den heer IJ. Alders, concierge van het R.-K. Juvenaatsgebouw. NOORDWIJKERHOUT. Onbescheiden bruiloftsgasten. Bij de familie H. alhier, zou het zilveren huwelijksfeest op luisterrijke wijze gevierd worden. 's Morgens begaven allen zich allereerst naar de St. Jozefkerk. Onderwijl zou een kok met behulp eener buurvrouw met twee getrouwde dochters, de tafel aanrichten. Be halve de tafel, vulden de „dames" echter ook een meegebrachlen kinderwagen met een keur van de beste spijzen en dranken. De kok kon zich niet begrijpen, waar de gasten al het eten lieten, zoodat er zelfs te kort was. Toen hij later zijn servetten miste en nog meer tafelgerei kreeg men vermoeden, en werd de volgeladen kinderwagen ontdekt, welken butlr,vrouw met de dochters mee naar huis hadden willen nemen, om daar hel feest nóg een keertje te vieren. RIJNSBURG. Den w/agonmaker A. J. M. gebeurde het dal toen hij laat uit Katwijk kwam. z'n fiets brak. De heer M. kwam te vallen en werd later door voorbijgangers bewusteloos gevonden en direct naar huis getranspor teerd. De iadelijk ontboden geneesheer con stateerde lichte hersenschudding. M. werd dadelijk naar hel ziekenhuis te Leiden ver voerd. Hoewel dit bij politieverordening ver boden is, was de heer B. zoo onvoorzichtig op het z.g „bovenstraatjev te fietsen. De ge volgen bleven niet uit. Een 3-jarig doch tertje van den heer V., dat van het erf van de ouderlijke woning kwam loopen. werd aangereden en bekwam daardoor een bloed neus en een paar builen aan het hoofd. Naar wij vernemen wordt door ver schillende. ouders behoefte gevoeld aan een inrichting voor bewaarschoolonderwijs. al hier en worden thans pogingen aangewend om tot oprichting daarvan te geraken. Een 10-jarig zoontje van den heer H. J. d. H. alhier had het ongeluk uit een hooi berg fe vallen en daarbij een arm Ip bre ken. Dr. H. G. Jonker alhier verleende de eerste geneeskundige hulp. VOORHOUT. Gemeenteraadsverkiezing. De uitslag van de gehouden gemeente raadsverkiezing is als volgt; Slemdislrict I. (Gemeentehuis). Lijst T. (Chr. Hist, en Anti Rev.) Uitgebracht 51 stemmen, verdeeld als volgt: A. Eigenbrood 42; G. Hoogervorst Jr. 3; J. Colijn 2; A Knoppert 4; G. Jansze 0. Lijst II. (R. Kath.). Uitgebracht 355 slem- men. verdeeld als volgt: NV. van der Laan 306; P L. van der Hulst 29; J. II van d»jr Voet 2; G. NVitteman 2. J. L. Nijssen 1 P. A. van Reisen 4; H. J. Versier 3. L II. van der Poel 1; S P. Warmerdam 1. J van Gent 2; C. J. Zonneveld 0, en M. van Dam 4. Stemdistrict II. (Chr. School). Lijst 1 (Chr. Hist, en Anti-Rev.). Uifgebraehl 88 stem men. verdeeld als volgt: A. Eigen brood 69, G Hoogervorst Jr. 14, J. Colijn 3. A Knop pert 0. C. Jansze 2. Lijst H. (R. Kafh.), Uitgebracht 370 stem men, verdeeld als volgt- W. van der Laan 299, P. L van der Hulst 21. J 11 van d>r Voet 5. G Witteman 14. J L* Nijssen 1. P. A. van Reisen 19 11 J. Vester 3. L H van der Poel 6. S. P. Warmerdam 0. J A van Gent 1, C. J. Zonneveld 0. M van Dam 1. Totaal uitgpbraeht 905 stemmen van on waarde 41. aantal geldige stemmen 864: ver deeld als volgt: Lijst I. (Chr. Hist, en Anti

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9