ANEKDOTES. Wiesje en Heiltje Vie de briefkaart wae ook goed en nog mooi op tijd. Vanaf elf jaar mag je met de grooteren meedoen. Is het huis van je oom en tante ook op deze briefkaart1? Beppie Haarlem ben je 12 jaar, dan behoor je tot de grooteren. Marie Tuurenhout en Jopie Maartenee, lees eens even het begin d©r correspon dentie. Wat lastig om 's nacht® te moe ten verhuizen, kan er geen verhuiswagen staan om de tram 1 Is de kiespijn nu heele. maal over, nu de kies er uit ia 1 Clazina v. Venetië ik heb ook al een dunne zomerjapon aangehad en de week daarop mijn winterjapon, zoo ging het jou en mij en o zooveel andere menachen, kachel uit, kachel aan, telkens wat an ders. Lena Oostveen als je niet goed bent be grijp ik best, dat je de raadsels maar laat liggen, want dan heb je toch geen zin in schrijven. Het beste er mee. J. Hendriksen en P. Hoogendoorn, jullie mogen gerust meedoen. Als je de brieven toch over de post moet zenden, doet het dan aan mijn adres, Den Haag, Frederik Hendrfkl'aan 157, en verzendt de brieven niet later dan Maandags. Jacobus Fa vier, ik begrijp dat je heel erg naar je verjaardag en dus ook naar je viool verlangt. En ga je dan flink stu deehen 1 An-je de Gelder wel prettig hè zoo tege lijk met je vader jarig te zijn, zoo'n dub bele feestdag in huis. Vervelend dat je ziek bent geweest, zorg maar dat je gauw weer heelemaal beter bent, en als je dan zin hebt, dan losje de raadsels maar weer op. Joke Broerae je stuurde mij een ver haaltje, dacht je dat ik dat in de kinder courant kon laten drukken was dat je bedoeling 'I maar ik zorg daar nooit voor, dat kan dus niet. Agatha Braat en Jo Nagtegaal, wat kreeg i'k veel te lezen van jullie, lange bri.even en dan nog alles wat A. voor mij had overgeschreven, wat ik heel mooi vond. Voor A. i-s het dan 2 dagen achter elkaar feest. Drietal Koevoet alleen een oude brief van jullie gekregen. Was Jantjes verjaar dag prettig o ik zi-e dat hij net jarig ia als jullie dit leest. Dat monument waar jullie naar vraagt, komt aan een heel an der eind der stad, ik woon er heel ver van daan, zag er nog niets van. Ja Co ba ik weet wel dat je je pop Daatje hebt ge noemd, heel aardig. NelMe en Aüe v. Dijk het ia heel goed als je om beurten wat bij de raadsels schrijft, het behoeft niet allebei Leert Alie al wat fietsen 1 Nellie kan het zeker al goed 1 Ploni v. d. Meer je hebt gelijk, ik heb het opgezocht. O, er wordt mij zóó dikwijls 2 maal soms 3- of 4-maal hetzelfde toege zonden, en dan heb ik wel moeite om dat alles weer na te zoeken. Natuurlijk vonden jullie die radijsjes uit eigen tuintje veel lekkerder. Veel plezier 23 Mei. Jeugd uit het Kinderziekenhuis. Wel lieve Baby heb je de waterpokken gehad t wat vervelend. Maar iets heel prettigs was toen Pappa en Mamma kwamen en jij dat kussen aan Pappa mocht geven. Freekie, woon jij in Den Haag. dan kan je Moe wel dikwijls bij je komen, met de tram is het gemakkelijk. Heb je al veel overdruksels gemaakt Jopie speel je niet auto en met een spoor, mag ik eens met je gaan rijden kom mij eens halen. Stie- nie, zusje van Harne. wat vertel je mij, heb je een horloge dat heusch gaat, wat deftig is dat, leer je je poppen nu op het horloge kijken 1 Wiesje wat ben je mooie werkjes aan het maken, heb jij ook gehol pen aan dat mooie schilderijtje voor mij met al die namen er op. ik bedank er ieder, een heel hartelijk voor. Groetjes aan Ma- rietje en Barbara. Coba, had jij seringen bii jc 1 ik rek op het oogenblik en wat ruiken die lekker, vindt je niet. Heb je al weer veel gemaakt uit de borduurdoos t Katalin, bedankt voor je langen brief der vorige weekik houd ook dol veel van lezen, net zooals jij. Hebben jullie dan groote zonnehoeden op als je in de zon ligt. Wel aardig dat je elkaar toch kunt hooren, al zie je elkaar niet. Tot de volgende week. 'Allen veel groetje® van Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. Met het oog op Hemelvaartsdag aan staande week zal ik de correspondentie eerder moeten verzendei», zoodat het pak ket ook eerder aan mij zal worden ver zonden, dus zorgt er allen voor dat de brieven goed bijtijds, liefst vóór 32 uur worden bezorgd. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIG NUMMER: 1. Een bed dat 's morgens wordt afgehaald en vóór den nacht weer wordt opge maakt 2. Rijnsburg, ijs, rug, brug, urn. 3. Goes, Delft, Harderwijk, Apeldoorn. 4. Het sloop van een kussen. 6. Onder een tram lig je gevaarlijk, hard, moeilijk, onder een wollen deken lig je lekker. 6. Bonbon. 7. Paling. 8. n 1 o r ivoor t r o t s c h stoomboot nootmuskaat kokosnoot trekpot Klaas j a s t GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Nettie van Riessen, Mientje van Riessen, Neelie de Best, Marietje de Best, Jan Wasse naar, Nellie Broers, Corrie Broers, Marie Kükler, Lena Kükler, Piet Kükler, Thomas Hofstra, Koos Hofstra, Agatha Braat, Jo Nagtegaal, Maarten Brittijn, Willem Kras- senburg, Loui3 Krassenburg, Aagje van der Ham, Bertus Boom, Nelly Boom. Ploni van der Meer, Piet van der Nat, Catharina van Egmond, Henny Hulsbergen Henning, Henk van Daalen, Bep Spierenburg, AH de Groot, Gerharda Egink, Grietje Segaar, Marietje Sijpesteijn, Bertus Slegtenhorst, Dirkje Hop man, Annie de I'Ëcluse, Beppie Haarlem, Truus van Hees, Bep Broeksema, Hendrik Jan Broeksema, Piet Nieboer, Herman Zaal berg, Aart van den Nadort, Frans Popken, Lena Oostveen, Cor Labruyère, Tootje Paats, Jan Smit, Mijndert Jongeleen, Pietje Jonge- leen, Annie Jongeleen, Neeltje Iloogerdijk, Emanuel Eljon. Jacobus Ridderikhof, Jantje Molijn, Alie Molijn, Annie Molijn, Dinie Rid derikhof, Nellie van Dijk, Alie v. Dijk, Coby van der Wart, Mina Nieuwenhuis, Nelly van der Voet, Jo Aalbersberg, Sander Ruijgrok, Koos Ruijgrok, Otto Crabbendam, Jaap Bronsgeest, Beb Bronsgeest, Jan Evers, Teuna Breedijk, Greta Breedijk, Marie Tuu renhout, Annigje Spek, Bram den Older, Frans Schimmel, Wim Oppelaar, Louis de Hertogh, Corrie de Hertogh, Koos Brouwer, Toos de la Bije, Cootje Poldervaart, Hannie Mieloo, Willy Raadsen, Frieda Rosin, Corry van Stralen, Mini Metselaar, Guurtje Ouds hoorn, Rietje Oudshoorn, Neeltje Oudshoorn, Clasina Ciggaar, Carel Hansen, Louise Planje Beppie Planje, Rika van Iterson, Bertha van Itcrson, Marie van Iterson, Beppie Bots, Willy van Booma, Beppie de Wit, Cornelis Jean Lissenbcrg, Cor Hansen, Nico v. Wijk, Leendert Elderhorst, Theo Elderhorst, Betsie Elderhorst, Kees Boer, Mijntje Dubbeldam, Marietje Dubbeldam, Adri den Duik, Marietje van Daalen, Henny Waterreus. Een brief zonder naam met nieuwe anecdotes er bij die heeten: Verstrooid en Naar de letter. Van wie is die brief? Ook een couvert vol aardige briefjes en kaarten uit het Kinder ziekenhuis. Clazina van Venetië. Trijntje Varkevisser, Wiesje Vis, Heiltje Vis, Jopie Maartense, Jacobus Favier. BRIEVEN MET GOEDE OPLOSSINGEN DER VORIGE WEEK ONTVANGEN VAN: Frans Schimmel, Willem Krasscnberg, Louis Krasscnberg, Arie Koevoet, Jasper Koevoet, Coba Koevoet, Frieda Rosin, Bertus Slegtenhorst, J. Hendriksen, P. Iloogendoorn. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Gretha Bijleveld. Wel veertig oude wijven Die konden elkaar niet krijgen. Ze liepen allen even hard. Ra. ra, wat is dat? U. Ingezonden door Otto Nekeman. Eene plaats in Noord-Holland van 14 let-» ters. 5, 4, 14, 12, 10 is de koning der dieren, 1, 2, 3, 11, 6 is een platte visch, 9, 4, 14, 5 een kleur, 10, 11, 12, 13 een ander woord voor bosch, 1, 4, 7, 8 een signaal. HL Ingezonden door Ploni v. d. Meer. Een lekkere warme stof, zet er een staart achter, dan ziet men mij aan den hemel. IV. Ingezonden door Mini Metselaar. Verborgen plaatsnamen. Helaas, de ventilatie liet te wenschen over. Je weet nog niet of we er tegen kunnen. V. Ingezonden door Beppie Bots. Welke stal is heel erg slecht? VI. Ingezonden door Annie Oudshoorn. Eene groote stad in het noorden van ons land van 9 letters, 2, 8, 7. 8, 9 is een natuur verschijnsel, 2, 5, 4, 1, iets ronds dat men wel draagt, 1, 2, 3, 8, 6 eene kleur. VH. Ingezonden door Steef Klepke. Eerst ben ik wit, dan groen, dan rood en dan pas vindt men mij lekker. Wie ben ik? VUL Ingezonden door Hannie Mieloo. Ik ben een sterrenkijker, Boer, dokter, weerprofeet, En een zedepreker, Een die van alles weet. Ik ben een keukenmeid, Een kok, een humorist, Romanschrijver en dichter, Raad nu eens wie het is. Ingezonden door Mina Nieuwenhuis. Kellner: „Och mijnheer, wilt u nu al ver-» trekken?" Gast: „Ja, waarom vraag je dat zoo?" Kellner: „Ja, weet u, de oberkellner is een kwartiertje gaan wandelen met zijn meisje en nu heeft hij even uw nieuwe pelsjas aan getrokken." Ingezonden door Hubert v. Ingen Schenau. De meester vraagt op school naar 3 groote mannen uit den vrocgercn tijd. Piet: ,.Piet Hein, Johan de Wit, deRuyter." Meester: „Goed zoo en noem mij nu eens 3 groote mannen uit den tegenwoordigen tijd." Piet: .Albert Heijn, Simon de Wit en De Gruytcr". Grootmoeders briL Kleine Wimpje: Vergroot uw bril de dingen erg, Grootmoeder Grootmoeder: ,,Ja zeker, vent." Kleine Wimpje: „Dan zou Lk graag wil len, dat u uw bril even afzette, als u mij jam gaf. Ik krijg veel minder dan u denkt." Hij kende het alphabet Tante: ,,Jaap, ken je het alphabet?" Jaap: „Ja Tante" Tante: „Nu, welke letter komt er dia na de a?" Jaap: „Al de andere, Tante."

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 20